Zierikzee wil indeling in klasse van 10- a 12.000 inwoners Middelburgse Instrumentale 75 jaar Opstand in Gabon mislukt Dat is 'n Amstelman! /S\ Kritiek raadsleden op verkoop verenigingsgebouw Noord gouwe Aardschokken op de Azoren Huidverzorging STAD EN EILAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 20 februari 1904 No. 19535 Vergadering gemeenteraad ZIERIKZEE, 19-2. Interessant punt op de woensdagavond gehouden ver gadering van de gemeenteraad, on der voorzitterschap van burgemees ter mr. F. Th. Dückmeester, was het vaststellen van een nieuwe bezoldi gingsregeling, op grond van het feit dat de direkteur van Publieke Wer ken, de heer J. Louwerse, door de raad werd benoemd op een bezoldi- gbig, die niet voorkomt in de (tot dusverre vigerende) bezoldigingsre geling van januari 1963. De nieuwe regeling wordt geacht te z(jn inge gaan op 1 augustus 1963. Bij het voorstel waren aan de raad overgelegd de notulen van een over de onderhavige materie gehouden vergadering van de commissie van georganiseerd overleg. B. en w. delen - in verband met deze vergadering - mede tot de conclusie te zijn geko men, dat getracht moet worden de gemeente Zierilkzee voor de bezoldi ging van 'het personeel gerangschikt te (krijgen in de klasse van 10 tot 12.000 inwoners. Onder personeel vallen burgemeester, secretaris, ont vanger en overig personeel. Het col- loge - zo werd medegedeeld - on derneemt stappen om daartoe te ge- ralken. Uitgangspunt hierbij is - zo bleek ter vergadering - dat Zierikzee in vele opzichten een uitzonderingspo sitie inneemt, in vergelijking met andere gemeenten van dezelfde grootte. De heer Doeleman vroeg nadere inlidhtinigen over deze zaak. Hij in formeerde of de uitkering van rijks wege - (bij hogere gemeentelijke klasse-indeling - overeenkomstig hoger wordt. De voorzitter beant woordde dit ontkennend, maar kwam hier later met een nadere toelichting op terug. Wethouder Verheijen her innerde aan de uitzonderingspositie van de directeur Publieke Werken, maar wees er op d'at bij een even tuele nieuwe klasse-indeling, het sa laris van betrokkene geen stijging meer behoeft te ondergaan. Alle ambtenaren De heer Simmers wilde weten of een nieuwe klasse-indeling salaris- verhogende konsekwenlties zal heb ben voor alle ambtenaren. De voor zitter: „Dat zit er in". De heer bij de Vaate wil'de de positie van Zierikzee als 'kerngemeente nie tovertrokken zien, maar vond de poging van het college - gelet op de positie der ge meente op onderwijsgebied - op zijn plaats. Mevr. v. d. Werve zag een herindeling als een logisch gevolg van de persoonlijke toelage, d'ie aan de directeur P.W. is verleend. Draagkracht der gemeente D.e heer Jonker wilde zeker niet beknibbelen op de salarissen der ambtenaren, maar vroeg of een ver hoging, voortvloeiende uit een an dere klasse-indeling, geen te grote financiële konsekwbnties voor de ge meente met zich mee brengt, zulks gelet op de precaire toestand der fi nanciën. De voorzitter geloofde 'dat niet, gezien de officiële goedkeuring (G.S.) van de aan de directeur P.W. verstrekte toelage. De idee op zich zelf is reeds door hogere instanties onderschreven. Bovendien: „de cost gaet voor de baet uit", d.w.z. wil men goede ambtenaren hebben, dan moet men er ook voor betalen. Wethouder Koevoet s vond de be langrijkste vraag: „Wat is recht en billijk?" Als aan het rechtmatige is voldaan, moet de gemeente naar de financiële middelen zoeken. De voor zitter vulde dit nog aan en merkte op dat de toekenning van de per soonlijke toelage voor d'e directeur P.W. reeds „een vooruitlopen was op verdere maatregelen". De heer Sim mers was van mening dat te Zierik zee de zaken inderdaad anders liggen als elders, gelet ook op de gemeen schappelijke regelingen. „Verfijmngsclausule" De sterkste troef behield de voor zitter kennelijk voor het laatst, toen hij er op wees dat door middel van de zg. verfijningsclausule in de fi nanciële verhoudingswet rijk-ge meenten wellicht de mogelijkheid bestaat, dat Zierikzee - op grond van het aparte karakter der gemeente - kans krijgt op een hogere uitkering uit het Gemeentefonds. Na al deze toelichtingen kreeg daarop de voor gestelde ontwerp-bezoldigingsveror- dening het fiat van de raad. GEVAREN VOOR BURGH Verdwijnt groot deel perebomen aan de Dorpsring? (Van onze redakteur) BURGH, 19-2. Uit goede bron ver nemen wfj dat ernstig gevaar be staat voor althans een groot deel der perebomen, die de dorpskern van Burgh een zo bijzonder charmant en intiem karakter geven. Wegdekver betering en -verbreding alsmede het scheppen van parkeerruimte vormen straks een acute bedreiging voor de ze unieke Ring-versiering. Zoals ook blijkt uit de lijst van uit te voeren gemeentelijke kapi- taalswerken, wordt het wegdek van de Burghse Ring verbeterd en dit zal stellig nodig zijn. Verbetering van het wegdek schijnt echter ge paard te zullen gaan met verbre dingswerkzaamheden, waardoor de plantsoentjes en een deel der bomen mede worden aangetast, temeer daar Orkest komt op 26 februari naar Zierikzee ZIERIKZEE, 19-2. In verband met het 75-jarig bestaan organiseert de Middelburgse Instrumentale een con- certtoernee door de provincie, in het kader waarvan woensdag 26 februa ri a.s. het Zeeuwse orkest ook Zie rikzee met een muzikaal bezoek zal vereren. Het orkest wordt geleid door Jan Out, terwijl Marinus Flipse zal optreden als piano-solist. Een drietal werken, respektievelijk van F. Mendelssohn-Bartholdy, L. van Beethoven en C. Franck, zullen tot klinken worden gebracht. Op de werken der eerste twee genoemde componisten, geven wij hieronder een nadere toelichting. Ouverture „Die Hebriden" op. 26. Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847) Mendelssohn werd tijdens een reis door Schotland zeer geïmponeerd door de schoonheid van de woe9te rotsen der Hebriden, het wild rui sende water dat deze Schotse eilan dengroep omgeeft en de dynamiek van het angstaanjagende huilen van wirtd en storm. Door het aanschouwen en beluis teren van deze deels lieflijke, deels woeste natuur werd hij dermate ge ïnspireerd, dait hij op een ongeëven aarde wijze zijn muzikale gedachte vorm heeft gegeven in deze ouver ture. De 'benaming ouverture koos de componist alleen maar omwille van het vormschema, want deze compo sitie was niet bedoeld als openings stuk van een theaterwerk. Eigenlijk kunnen wij deze compositie be schouwen als een symfonisch gedicht in de klassieke sonatevorm getoon zet. Hierbij heeft Mendelssohn alle muzikale middelen van de muziek, zoals ritme, melodie, harmonie, in strumentatie en dynamiek op de meest geniale wijze gebruikt om de lokale sfeer te typeren. De sfeer van het wild in- en uitstromende water in de Fingalsgrot, het blazen van 'de wind, het krijsen van de meeuwen, de lieflijkheid van het landschap en hot licht van de zon. Derde piano-concert in c-kleine terts op. 37 L. van Beethoven (1770-1827) Allegro con brio; Largo; Rondo (Allegro). Wanneer men de vijf pianoconcer ten welke Beethoven heeft geschre ven op de rij af bestudeert, krijgt men een duidelijke indruk van de geestelijke en muzikale ontwikke lingsgang, die de componist heeft doorgemaakt. In dit verband wijzen wij op de verwantschap van de bei de eerste pianoconcerten met de stijl van Mozart. Solo-instrument en or kest worden hier tegen elkaar uit gewogen in een soort voortdurende dialoog. In d'e laatste twee piano concerten is deze verhouding geheel anders geworden; solo-instrumenten orkest zijn dan veeleer met elkaar verweven en het geheel draagt een meer symfonisch karakter. Het derde pianoconcert vormt als het ware een overbrugging tussen 'beide opvattin gen. Ook de persoonlijke aard van d'e ccmponist treedt in dit werk weer duidelijker naar voren en dwingt hem ook in deze vorm naar een eigen weg te zoeken. In het hoofdthema van het eerste deel, een fors, ernstig en zeer ge concentreerd drieklank-ltihema, heeft de typisch beethoveniaanse geest een zeer markante gestalte aangenomen. Men voorvoelt 'hier het karakter van de Eroïca en van van de Vijfde Sym fonie. In de doorwerking van dit eerste deel speelt 'de „symfonische" opvatting van de concertvorm een belangrijke rol. Zeer merkwaardig is, dat Beetho ven voor het tweede, langzame deel de toonaard e kiest, welke zeer ver van de hoofdtoonaard c-klein verwij derd ligt. Dit is wederom een voor beeld van Beethovens voorliefde voor de zg. terstverwantschap. Zijn tijdgenoten konden met deze ongebruikelijke tonale combinatie moeilijk vrede vinden en hét is be kend dat de beroemde pianist Mo- soheles, wanneer hij dit werk voor droeg niet kon nalaten om lassen de delen een kleine modulatie binnen te smokkelen. Ook het rondo-thema van het laatste deel verschijnt op een be paald moment in e-groot. Kort voor 'het slot gaat de twee-kwarts-maat, waarin 'het Rondo is geschreven, over in een zes-achtste beweging, waar door dit geestige stuk een bijna uit gelaten wending neemt. F 28, nieuw Fokker- slraalverkeersvliegluig DEN HAAG, 19-2. Besprekingen onder lei'ding van dc staatssecreta ris van verkeer en waterstaat, de heer M. J. Keyzer, met betrekkling tot de financiering van 'de ontwikke ling en dé produktie van het nieuwe Fokkcr-straalverkeersvliegtuig voor korte en middelgrote afstanden, de F 28, hebben thans tot overeenstem ming geleid tussen regering en alle bij 'het project betrokkenen. Aldus heeft het ministerie van verkeer en waterstaat meegedeeld. LAATSTE NIEUWS LIBREVILLE, 19-2. Franse troe pen hebben president Mba van Ga bon weer aan de macht geholpen. De president was dinsdag na een staats greep door het leger afgetreden. De Franse militairen, die uit Brazza ville en Dakar naar Libreville waren overgevlogen, bezetten woensdag de strategische punten in de stad waar onder het vliegveld, het radiostation en het postkantoor. Tijdens de ge vechten vielen aan beide zijden slachtoffers, zo werd gemeld. De 36-jarige Rus Yoeri Nossenko, die dqel uitmaakte van de Russische delegatie -naar de ontwapeningscon ferentie in Genève en die op 4 fe bruari naar de Verenigde Staten uit week, is niet van plan ooit naar Rus land terug te keren, zo is in Bern bekend gemaakt. Ingezonden mededeling Man niet gezond verstand die schaatst op Noren en voorkeur heeft voor 'n goed glas prachtpils van Arastel. ook parkeerruimte zal worden ge schapen. Heilloze weg Hoewel gedetailleerder gegevens ons thans nog niet ter beschikking staan, mag het gevaar dat de Burgh se Ring bedreigt, niet worden onder schat. De werkzaamheden zullen in de herfst van dit jaar een aanvang nemen en gevreesd dient te worden, dat opnieuw onherstelbare schade wordt toegebracht aan een bi'okje typisch Schouwse schoonheid. Na het drama van de Jan van Renesseweg, waarbij prachtige walletjes sneuvel den, drijven er thans donkere wol ken in de richting Burgh. Laat men tijdig de gevaren onderkennen, want voortgaan op deze heilloze weg, zal de onvolprezen Westhoek nog tranen van spijt bezorgen. Maar dan is het te laat! N fr-v- Vergadering gemeenteraad Brouwershaven Nieuwe architect voor scholenbouw te Brouwershaven Nieuwe kabel voor Grevelingendam is gearriveerd BRUINISSE, 19-2. D'e nieuwe ka- bël voor de kabelbaan, mét behulp waarvan men de Grevelingen w;il dichten en de Grevelingendam vol tooien, arriveerde woensdagmiddag aan de Oostkophaven en dit gaf een zichtbare voldoening aan de talrijke kopstukken van Rijkswaterstaat en aanmemersmaatséhappijen die bij de bouw van de kabelbaan en 'de vol tooiing van ide dam betrokken zijn. De kabelbreuk op 22 augustus 1963 betekende een tegenslag van een half jaar, een tegen'slag 'die tot stil zitten noopte, waar men toch zo graag vooruit wilde. Nu d'e nieuwe kabel er is, betekent dit dat men weer vooruit kan. We teiden op het werkterrein oök een achttal gondels, waarvan er en kele al aan de monorail waren ge monteerd. De kabel arriveerde op een lichter (bak) getrokken door d'e sleepboot „Broedertrouw", terwijl de drijven de bok „Adelaar" gereed lag óm het 85 ton zware 'gevaarte op 'de wal te hijsen. Hét transport Grenoble-Dor drecht vond weer plaats over de weg. LISSABON, 19-2. - Voortdurende aardschokken op de Azoren, die'wor- den veroorzaakt door een vulkaan onder de zeespiegel, hebben duizen den dorpelingen uit hun huizen ver dreven. De eerste 500 geëvakueerden van het eiland Sao Jorge zijn woensdag in Angra de Heroismo op het eiland Terceira aangekomen. De reddings werkzaamheden worden echter dooi de hoge golven belemmerd. Seismo logische deskundigen zeiden dat de sterke zwavellucht de aanwezigheid van een onderzeese vulkaan ver raadt. Het postkantoor en het zie kenhuis van Sao Jorge zijn ingestort en het dorp Velas is vrijwel geheel verwoest. Vele wegen zijn onbegaan baar. Ingezonden mededeling zacht-zuiver-gezond BROUWERSHAVEN, 19-2. Tijdens de woensdagmiddag 'gehouden ver gadering van de raad. der gemeente Brouwershaven in het Plaatsenihuis te Dreischor is er naar aanleiding van het agendapunt „wijziging be sluit tot verkoop verenigingsgebouw te Noord'gouwe" met scherp gescho ten door de dame en heren raadsle den. Burgemeester en wethouders heb ben de raad in een toelichting de gang van zaken nog eens duidelijk voor ogen gesteld. Op 30 juli 1963 werd besloten het verenigingsgebouw te Noord'gouwe te verkopen aan de heer J. J. van Allmenkerk aldaar in welk besluit o.a. de voorwaarde was opgenomen, dat betrokkene de ver plichting op zich zou nemen om het gekochte niét vóór 1 januari 1974 aan zijn 'huidige 'bestemming van verenigingsgebouw Ite onttrekken. Het was toen de bedoeling van de heer van A'lmenkerk 'het gebouw dienstbaar te maken aan de recre atie, daar hij op hét terrein een cam ping wildé maken. Betrokkene beeft 7 februari meegedeeld', id'at er an dere plannen met de grond, waarop 'het gebouw staat, bestaan en dat daarvoor het verenigingsgebouw af gebroken dient te worden. Dit, aldus b. en w. mag ingevolge de bepalingen van het 'genomen raadsbesluit niét. Hoewel 'het gebruik zienderogen achteruit lóópt zagen b. en w\ toch liever dat het a'is vereni gingsgebouw dienst bleef doen. Ge zien het feit, dat er geen huurcon tract aanwezig is (de 'huur werd des tijds in 1958 (mondeling 'door de bur gemeester geregeld) staat 'de gemeen te zeer zwak indien de 'heer van Al- mertkerk in d'eze doorzet en blijft eisen, dat het gebouw wordt ver wijderd. Verplaatsing naar 'een an dere plaats is overigens ook niet rea liseerbaar, daar dit een uitgave van enige duizenden zou vergen. Na zeer uitvoerige overwegingen, zij het node, menen b. en w. 'de raad te moeten voorstellén het verenigings gebouw te verkopen aan 'betrokkene, zonder daaraan de voorwaarde te verbinden, d'at het géb'ouw niet aan zijn huldiige bestemming ma'g wor den onttrokken, voor de prijs van f 6.000. Kritiek van raadsleden Als eerste opposant stelde mevr. Motmans voor deze zaak terzijde te leggen en te wachten, tot de heer van A'lmenkerk 'de koopaete heeft getekend. Ook 'de heer J. Dekker vroeg zich af, waarom deze niet ge tekend was waarop zelfs de raads voorzitter het antwoord schuldig moest blijven. De heer F. Dooge noemde het geheel „een vu'i'l zaakje" terwijl de 'heer M. Matthijsse er op attendeerde, dat, wanneer een 'geno men besluit in juli 1963 niet wérd uitgevoerd m'en slecht aan iets an ders kan beginnen. Deze laatste spre ker stellde het zo, dat de gemeente door de heer van Almenkerk in een dwangpositie was gebracht en hij nu met ons -kan doen wat hij wil, hetgeen zijn fractiegenoot Dekker onderschreef met d'e woorden „We Staan met de rug tegen de muur". De raadsvoorzitter wees er op, wanneer dit voorstel niet wordt aan genomen, betrokkene de huur zal opzeggen. De heer A. Viergever noemde hot een vreemdé zaa'k, waar voor hij altijd al had gevreesd en kon er geen enkel goed woord voor vinden. Er is te Noord'gouwe niet veel gelegenheid om iets te dóen op gébied van toneel e.'d. en nu gaat ook dit gebouw verloren. Wethouder L. M. Moermand' zei er altijd voor gestreden te hébben om het igebouw als verenigingsgebouw te behouden. Het waren moöie plan nen van d'e heer van Aknerfkterk, al dus spr. om er een camping en kam peerterrein van te maken. Mijn ver trouwen is echter 'besdhaa'md 'gewor den. Destijds waren we 'blij dat be trokkene met di't plan kwam, hetgeen hij nu weer intrekt. Het is dan ook van node, dat het college u dit voor stel doet, aldus de wethouder. De raadsvoorzitter somt de gebruikscij fers van de laatste 'drie jaren op en wel in 1961 9 maa'l, in 1962 11 maal en 1963 6 maai, dus wel een duide lijke aohteruitgang. De heer Mat thijsse informeert of het financieel verantwoord is 'het gebouw af te bre ken en opnieuw op te bouwen op een andere plaats, waarop de voor zitter meedeelt, 'dat dit duizenden gaat kosten. „Er (is geen huurcon tract, alles is mondeling geschied, zodat 'de gemeente ook geen enkel houvast heeft", aldus de burgemees ter. Fel werpt mevrouw Motmans zich in het. debat met 'de woorden „dat betrdkktene toch wel morele ver plichtingen tegenover ons heeft". „Hij begint nu te draaien en dat", aldus spr. „is het 'hele eter-eten" en tot de voorzitter „U kunt dit toch ook wel begrijpen?" Zij blijft bij haar voorstel om eerst de koopaete te laten tékenen en antwoord te vra gen van betrokkene wat de bestem ming is. Straks is het zo dat hij er veel geld van maakt, en wij nog steeds zonder getekende acte zitten. Ook „de muziek" van Noord'gouwe zal straks hieruit moeten retireren, waarbij de voorzitter de mening uit sprak, dat het corps reeds is „over leden". Tevens stelt de burgemees ter, dat de gemeente niet 'het eigen domsrecht heeft, dus alles op losse schroeven staat. De heer J. J. Klaasse verbaast het dat de heer van A'lmenkerk straks wel met de grond mag doen wat hij wil en d'e gemeente geen 'baas is over haar eigen gron'd. De heer R. J. v. d. Wékken vindt het vreemd, dat hij wel op het laatste moment de koop som betaal't, 'maar geen acte tekent. Desgevraagd deelt de gemeentesecre taris mede, dat deze storting geen enkele zin heeft. De getekende acte is de kwitantie voor de gemeente. Mevr. Motmans meent dat Noord- gouwe met dieze gang van zaken weer „iets" m'ist, en zo iemand moet men d'e hand boven het hoofd hóuden? Voorzitter: dit wordt door een eigen Noordgouwenaar aangedaan. De in woners van Noordgouwe hebben des tijds gelden ingezameld om dit te kunnen realiseren en ik ben be nieuwd' hoe d'ie er over de nice n, al dus mevr. Mótmans. Op een vraag rechtstreeks aan de voorzitter hoe die er over denkt, antwoordt deze, dat niet hij, maar uzelf de raadbenl De heer Dooge noemt het geheel eén vuile zaak, waar niet veel meer aan is ie veranderen. Uiteindelijk brengt de voorzitter het voorstel in stem ming waaruit blijkt dat het met de stemmen van mevr. Motmans en de heren M. Lukaart en A. Viergever tegen, is aangenomen. Afbraak woningen Bij het punt mededelingen leest de voorzitter een schrijven voor van de Direotie Wederopbouw en Volkshuis vesting, dat 'het economisch niet ver antwoord is de acht woningen in d'e Poortdij'kstraat te Brouwershaven, waaraan geen zoutsohade is waar te nemen alsnog te herstellen. Méde werking zal worden verleend deze voor afbraak te bestemmen en in 1965 bouwvolume te verkrijgen voor 8 woningen. De heer J. Dekker vindt het jammer, dat het zo lang heeft moeten duren om tot deze conclusie te komen. Eervol ontslag wordt verleend aan mej. W. En'gberts als leidster aan 'de openbare kleuterschool te Dréischor. Als hamerstukken worden behan deld de verpachting van grond aan de heer Th. K. Ganzeman te Noord- gouwe; aankoop van grond van de gereformeerde 'kerk te Zonnemaire en aankoop van grond' van mej. ör. K. J. Hooke Hoogenboom te Zonne maire. N.av. het agendapunt aanwijzing van een architect voor de bouw van een kleuterschool en een openbare lagere school te Brouwershaven deelt de voorzitter mede, dat na 2% jaar tijds nog steeds geen plan plus te kening van het architectenbureau Wesselo en van Voorst te Bussiun werd1 ontvangen. Betrokkene is mee gedeeld1, dat hij zich per 1 januari 1964 van zijn opdracht ontheven kon achten, daar 'hij zidh niét aan de 'be lofte had 'gehouden, 'dat voor 1 ja nuari alles binnen zou zijn. Inmid dels hébben b. en w. zich met de architect tie heer L. Beije 'te Veere in verbinding gesteld, 'die heeft toe gezegd binnen drie maanden het ge heel klaar te zullen hébben. Van hét architectenbureau Wesselo was een schrij ven ingekomen 'dat vanwege de drukke feestdagen en ziekte der ty piste dit werk n'iét meer voor de ge stelde tij'd kon worden gerealiseerd. „Deze overschrijdingstermijn was geen (beletsel vol'gens een telefoonge sprek met een ambtenaar ter secre tarie, aldus de architect". Dit noem de de burgemeester een pertinente leugen, daar de betrokken ambte naar zulks niet 'heeft meegedeeld. „Er is aan ons verzoek gjeen gevolg gegeven en we hebben niét meer het vertrouwen Idat de nodige spoed is betracht", aildus de voorzitter*. Op een vraag van de hoer J. Dek ker n.a.v. de financiële 'konsekwen- t'ies deelde de burgemeester mede, dat de raad heeft aangedrongen op dit ontheffen en men (dus ook de 'konsekwenties zal moeten dragen. Mevrouw Motmans interrumpeerde, dat we deze 9trop wel kunnen lijden, maar die van daarnet over het ver enigingsgebouw niet. De heer Klaasse is het niet eens over het werk van de architect, daar deze praktisch nooit op het eiland komt. Bij de bouw der woningen te Zonnemaire heeft de aannemer slechts 20 pot. ontvangen 'terwijl de woningen reeds voor 60 pet. zijn op geleverd. M i. moet de aannemer door de werkwijze van de architect voor bank van lening spelen, wat ongezond 'is. Na deze opmerkingen gaat de raad zJh.s. akkoord met het plan van b. en w. om de heer Beije als architect aan te zoeken. Hetzelfde architectenbureau te Bussum was voor de gemeente Brou wershaven tevens stedebouwkundi- ge. In zijn plaats wordt de heer ir. Schut te Middelburg aangewezen, welke inmiddels heeft bericht het uitbreidingsplan in onderdelen voor Brouwershaven vóór 1 december 1964 'gereed ite hébben. Voor de kern Brouwershaven zal dit zijn 6 weken nadat de voorbereidende werkzaam heden klaar zijn. Vastgesteld werd z.'h.s. de 11e wij ziging der begroting 1963. Tenslotte informeerde de heer M. Matthijsse of de huidige afrastering rond de vuilnisbelt te Brouwershaf ven de 'definitieve is, waarop de wet houder van openbare werken de heer J. A. v. d. Bijl antwoordt: „Dat zal wel", een antwoord waarmee het raadslid geen genoegen nam. Wan neer ik een vraag stel, verwacht ik ook een duidelijk antwoord, aldus de heer Matthijsse, die alsnog kreeg te horen, dat het hoofd gemeentewer ken heeft meegedeeld 'dat men 'bezig is aan de plaatsing van het hek. Van een omheining is .bij b. en w. nóg niets bekend. Na sluiting der openbare vergade ring ging de raad over in besloten zitting. ZIERIKZEE: Forum-avond o.l.-school Gisteren (woensdag) vond in hotel „Concordia" a'lhier een forumavond plaats van de openbare lagere school. Onder leiding van het hoofd der school, de heer J. Brugman, behan delde dit forum een aantal actuele zaken. Voor een verslag va'n deze avond moeten wij wegens plaatsge brek verwijzen naar het nummer van morgen. ZIERIKZEE Jaarvergadering Gew. Afd. Zeeuwse C.B.T.B. Op donderdagavond 27 februari a.s. wordt in 'het „Huis van Nassau" een gecombineerde jaarvergadering gehouden van de gewestelijke afde ling van de C.A.V. en de gewestelijke afdeling Schouwen-Dui- veland van de Zeeuwse C.B.T.B. G.A. Na 'het afdoen der huishoude lijke zaken, zal als spreker optreden de 'heer W. de Wolf, met het onder werp: „Boer en tuinder zijn in een veranderende tijd". OOSTERLAND Het industrieterrein De eerste fase met betrekking tot de stichting van het 'industrieterrein Oosterland heeft thans zijn beslag gékregen. De eerste werkzaamheden betroffen het aanleggen van een ge deelte toegangsweg vanaf de Molen weg, ter hoogte van dokter de Put ter. Deze royale weg met een 'klin kerbestrating is gereed gekomen. Het werk werd verricht 'door de fir ma A. W. Wandel uit Nieuwerkerk. Zodoende is nu de weg gebaand, zo dat er met een eventuele bouw kan worden begonnen. Eerst later zal de weg worden doorgetrokken, en zal dan uitkomen in de Burgem. van der Havéstraat. Vergadering landbouwvereniging Op donderdagavond 20 februari zal er in het café van de heer A. Mol een ledenvergadering worden gehouden van 'de Coöp. Lan'dbouw- vereniging „D.E.S." Op deze verga dering zal door de heer Jasp. Stout- jesdijk Lz. een inleiding worden ge houden over het onderwerp „Van producent tot consument", dit wat betreft de fruitteelt. De heer A. Bal zal het onderwerp „Onze samenle ving in veranderde omstandigheden" behandelen, 'dit betreffende de land bouw. Tenslotte zal ir. Prins te Goes spréken over „De landbouw in de toekomst". Hierna 'bespreking over deze onderworpen. SIRJANSLAND Uitvoering D.E.S. Héden (donderdag)-avond en za terdagavond a.s. zal door de korfbal vereniging D.E.S. de jaarlijkse uit voering worden gegeven. Er za'l een toneelstuk worden opgevoerd: „O, oom Albert toch". Beide avonden zullen met een bal na worden geslo ten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 9