APPELMOES theezakjes Douwe Egberts PllljPlljPE Philips televisie Van den Berge fa. Koevoets SUCCESJES Zaak-C. M. Leijdekker, Zierikzee, voor het Ambtenarengerecht Toename gevallen van besmettelijke ziekten in 1963 DE BLANKE MEDICIJNMAN I Groot formaat, Groene doosje; 20 2akjes 95 ct. Elk theezakje voor 4 5 koppen geurige thee. Dubbelgroot, Rode doos; 20 zakjes f 1.38 Elk theezakje voor ca. 8 koppen thee. Voor een theepot van 1 liter) 43 cm Super - voorzien van tweede programma Prijs slechts f 618,— Ziet onze etalage Radio Zevenhuisstraat 6 - Zierikzee Suède Herenvesten f 59,75 f 69,75 f 77,50 Herenjassen f 175,— f 245,— Damesjasjes f135,— f150.— Kleding en sport Havenpark 5 Zierikzee Diversen: Auto's zonder chauffeur. - Autorijschool M. de Looze, d'Aillystraat 12, telef. 2235, Zierikzee. Voor ai uw taxiritten belt U 518. Nieuwerkerk. Groentezaden, gazon gras zaad en alle bestrijdingsmid delen voor uw tuin zijn steeds uit voorraad leverbaar. W. van Sluijs, telef. 437, Haam stede. Succes - Succes - Succes Kies voor Uw rijles een goed adres: Autorijschool .Succes' Hogekerkstraat 16, Nieuwer kerk, telefoon 01114-518. Verpleegster worden? En dan liefst in een moderne gezel lige stad? Onze eerstvolgen de cursus vangt begin april 1964 aan! Inlichtingen direc trice Diaoonessenhuis, Park laan 95 a, Eindhoven. Van 20 t/m 26 febr. 1966 1 grote pot voor slechts RECHTSZAKEN MIDDELBURG, 18-2. Voor het Ambtenarengerecht te Middelburg werd dinsdagmiddag de nasleep be handeld van het uittreden van Zie rikzee uit de Centrale Dienst Noord Zeeland. De heer C. M. Leijdekfker - tot 1 juli 1963 als adjunct-boekhouder aan deze dienst verbonden - tekende be roep aan tegen het besluit van de gemeente Zierikzee om hem ontslag te verlenen. Hij meende, dat de nor men van ihet ambtenarenreglement niet voldoende in acht zijn genomen, voerde aan dat geen overleg is ge pleegd binnen Georganiseerd' Over leg en met hemzelf en had bezwa ren tegen het niet voldoen aan de rangorde bij de afvloeiing van per soneel. Duidelijk bleek op de zitting van het Ambtenarenreglement, hoe ge compliceerd deze ontslagfcwestie is. De gemeente Zierikzee stelt, dat zij slechts uitvoert wat de organen van de stidhting i.e. het algemeen bestuur en de commissie van tóezicht voor stellen. De tegenpartij wijst erop, dat Zierikzee binnen de gemeen schappelijke regeling was aangewe zen als uitvoerend lichaam en ver plicht is de rechtspositie van de ambtenaren volledig te behartigen. De heer Leijdekker werd als aan klager gesteund door de v.m. direc teur van de Centrale Dienst de heer A. J. Argelo, die als getuige was op geroepen en door de heer A. van Aalst, districtsbestuurder van de ABVA Algemene Bond van Ambte naren). Zij vonden tegenover zidh de heer R. van Ommeren, gemeentese cretaris van Zierikzee. „Tussen wal en schip" De heer Argelo meende, dat hij en de heer Leijdekker tussen wal en sdhip terecht zijn gekomen. Hij be treurde het speciaal, dat voor de heer Leijdekker geen bevredigende oplossing gevonden is en zei het jammer te vinden, dat een veel belo vende bekwame jongeman op wacht geld is gesteld. Waar zoveel gemeen ten bij de Centrale Dienst bleven aangesloten zou toch zeker een pas sende plaats voor deze boekhouder te vrnden zijn geweest. De ex-direc teur van de Centrale Dienst achtte het vanzelfsprekend, dat een amb tenaar van de C.D. zich volledig ge adopteerd voelt door de gemeente,, die voor de dienst optreedt als uit voerend lichaam. Nu dit kennelijk niet het geval is krijgt een ambte naar het gevoel „te vondeling te zijn gelegd". Naar de mening van de heer Argelo behoudt de gemeente Zierikzee - ook gezeten op de stoel van uittredende gemeente - de plidh't om de rechtspositie van de bij deze kwestie betrokken ambtenaren vol ledig te behartigen. De heer Argelo verklaarde wel ge noegen te hebben genomen met zijn eigen ontslag, omdat in de gereor ganiseerde Centrale Dienst geen meerderheid te vinden was voor zijn ideeën over de aanpak van de orga nisatie en het noodzakelijke peil. De heer A. van Aalst trad op als woordvoerder voor de heer Leijdek ker. Hij stelde, dat de gemeenteraad van Zierikzee als uitvoerend lichaam van de C.D., die zélf geen rechtsper soonlijkheid ibezit, 'de volledige ver antwoordelijkheid voor de rechtspo sitie van 'het personeel draagt. Dit staat in de voorschriften. Er staat ook, dat de ambtenaren van de C.D." geacht worden in dienst te zijn van de gemeente Zierikzee. Hoewel - al dus de heer van Aalst - schorsing en ontslag geschieden op voorstel van de commissie van toezicht van de C.D. is het ontslag zelf een zaak van Zierikzee. Het moet dus naar zijn mening worden uitgevoerd volgens dezelfde bepalingen, 'die voor het ge- meentepersoneel géiden. De vak bondsbestuurder bestreed hét argu ment van de gemeente Zierikzee, dat er te weinig mensen bij 'deze kwestie betrokken zouden zijn om de zaak in Georganiseerd Overleg te torengen. De heer van Aalst noemde het een ernstige nalatigheid van to. en w. d'a.t hét personeel uit de pers kennis moest nemen van de genomen maat regelen. Hij citeerde vervolgens het verslag -van de Zierikzeesche Nieuws bode over d'e laatste spoedeisende gemeenteraadsvergadering. De bur gemeester heeft volgens dit verslag beaamd, dat er wel wat nonchalant met dit ontslag is omgesprongen en zijn spijt 'betuigd, dat er niet meer overleg is geweest om narigheid te voorkomen. Ik con'cludeer hieruit, aldus spr., dat de gemeente in we zen een onzorgvuldige behandeling van deze kwestie erkent. Eigenlijk is bij de reorganisatie van de dienst een adjunct-boekhouder gewoonweg ver geten. De heer van Aalst vroeg om nietig verklaring van het oritslag. Woordvoerder gemeente Zierikzee Hierna was het woord aan de heer van Ommeren, gemeentesecretaris, die nadrukkelijk vaststelde, dat Zie rikzee alleen handelde op voorstel van de commissie van toezicht van de C.D. Als uitvoerend orgaan moest Zierikzee een dergelijk voorstel wel opvolgen, zei hij. De heer van Om meren meende, dat 'het vrijwel on mogelijk was geweest om Georgani seerd Overleg te horen, gezien de korte termijn die nog ter beschik king gtonid. De voorzitter van het Ambtenarengerecht, de heer mr. W. C. van Zwieten, vroeg zich af of Zie rikzee niet had kunnen protesteren tegen het voorstel van de commissie van toezicht, al had hij begrip voor de situatie dat zowel Zierikzee als de beide ontslagenen tussen wal en schip zitten. In zijn verdere betoog noemde de gemeente-secretaris het een eigenaardige situatie, dat Zierik zee uit de gemeenschappelijke rege ling is gelreden en toch blijft op draaien voor de regeling. Vele argu menten van de heren van Aalst en Argelo kon de heer van Ommeren afdoen door de verantwoordelijkheid naar de Centrale Dienst te verschui ven. Hij kwam tot cle conclusie, dat Zierikzee de menselijke kant van de zaak niet uit het oog heeft verloren en alles heeft gedaan om de zorg vuldigheid in acht te nemen. Deze gemeente is niet in gebreke geble ven zei hij. Ten slotte toonde de heer van Ommeren begrip voor de be langen van de heer Leijdekker. „Op vele punten bestaat er vereenstem- ming tussen ons". Aan het einde van deze zitting kwam nog een merkwaardig facet van deze zaak naar voren. De heer Argelo meende te weten, dat tussen Zierikzee en Tholen (de nieuwe cen trumgemeente van de C.D.) strijd ge voerd wordt over de betaling van wachtgeld aan hem en aan de heer Leijdekker. Het wachtgeld is slechts éénmaal overgemaakt. Sindsdien (plm. 2 maanden geleden) as er niet meer betaald. De heer van Omme ren zei, ida't er inderdaad verschil van mening bestaat over de vraag „wie moet het wachtgeld betalen". Zierikzee Stelt, dat Ide C.D. moet be talen en Tholen blijkt af te willen wachten tot haar positie in het Staatsblad is bekend gemaakt. - De voorzitter van het Ambtena rengerecht zei, dat hier sprake is van wachten op wachtgeld! Het gerecht za'l binnen drie weken uitspraak doen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. In Leiden, 's-Herto- geribosCh, Oss, Tilburg, Breda, Eind hoven, Maastricht, Amersfoort en Helmon'd (Deurne) zijn nu regionale woonwagenkampen in gebruik. In uitvoering is op het ogenblik de aan leg van regionale kampen in Apel doorn, Deventer en Heerlen. WIJCKEL. De vijf bestuursleden van de afdeling Friesland van dé or ganisatie „Bédrijfsvrijheid in dé landbouw", zg. vrije boeren, hebben békend gemaakt dat zij vijven met ingang van donderdag 20 februari als proef de consumentenprijs van hun melk (ruim 4 procent vetgehalte) hebben vastgesteld op 35 cent per liter. SCHIPHOL. Samen met de direc teur van het Amsterdamse 'Concert gebouworkest, de heer P. C. Heu- wekemeijer, is dirigent Bernard Hai- tink per K.L.M. van Schiphol naar New York vertrokken, teneinde in Los Angeles en 'San Diego twee we ken lang als gastdirigent op te tre den voor het Los Angeles Philhar monic Orchestra. DRIMMELEN. In de Nederlandse Hervormde kerk in Drimmelen zal voortaan el'ke zondagochtend een heilige mis wonder, gel'ezen. De in deze overwegend protestantse plaats wonende katholieken behoeven daar -door niet meer geregeld naar d'e katholieke kerk in het verder gele gen Made te gaan. AMSTERDAM. De Amsterdamse PCliltiekapel krijgt binnenkort een gala-uniform. Het in januari 1962 op gerichte comité gala-uniform Am sterdamse Polibiékapel, ondier voor zitterschap van de Amsterdamse procureur-generaal mr. H. R. de Zaaijer, is er in geslaagd de beno digde gelden bijeen te brengen. DEN HAAG. De minister van han del en industrie van Tanganyika, de heer Clement G. Kahama, brengt een bezoék aan Nederland. Hij zal be sprekingen voeren in Enschedé, Am sterdam en Den Haag. TILBURG. De politie in Tilburg heeft een ein'd gemaakt aan het be staan van een jeugdbende, gevormd door aöht Tilburgse jongens van veertien tot achttien jaar. AMSTERDAM. Bij een auto-onge luk in Woutorugge is dé heer A. Kroese van de Nederlandse Zondags- schoolvereniging in Amsterdam, overleden. De heer Kroese werd 58 jaar. HARDINXVELD-GIESSENDAM. Op alle scholen van Hardinixvelld-Gies- sen'dam wordt de jeugd onderzocht naar aanleiding van de ontdekking van tJb.c. bij een zevenjarig zoontje van een fabrieksdirecteur. Het per soneel van 'de fabriek is doorgelicht. PARIJS, 19-2. - De internationale quarantaine-commissie van de We reldgezondheidsorganisatie, die de vorige week in Genève bijeen is ge weest, heeft kunnen vaststellen dat het aantal gevallen van pokken, cho lera en gele koorts in 1963 is toege nomen. Tussen 1 januari en 29 no vember 1963 heeft men 88.442 geval len van pokken op de wereld gecon stateerd, waarvan 25.544 met dodc- lyke afloop. In 1962 kregen 73.728 mensen pok ken, van wie er 14.737 overleden. De meeste gevallen deden zich in Azië voor. In de loop van 1963 brachten echter vier patiënten de ziekte naar Europa waardoor 141 mensen besmet werden, van wie er 11 stierven. De commissie heeft naar middelen ge zocht om het internationale inen- tingsbewijs zodanig te verbeteren dat de kans op overbrenging van de ziekte naar landen, waar vrijwel geen pokken meer voorkomen, uit gesloten wordt. Ook het aantal ge vallen van cholera is vergeleken met 1962 toegenomen. Vooral India en oost-Pakistan werden door deze ziekte getroffen. In 1963 stierven er 18.400 mensen aan cholera en in 1962 11.643. Voorts stierven er in 1963 71 men sen aan gele koorts tegen 57 in 1962. De meeste gevallen van deze ziekte Alexei Polikarpov, een 65-jarige Rus, heeft op een voettocht door de Sowjet-Unie al 25.350 kilometer af gelegd. Hij is nu in Termez in Oezb- bekistan. Polikarpov wil 40.000 kilo meter wandelen door de Sowjet- Unie en daarmee in het meest ooste lijke deel ophouden om er een boek over te schrijven „Honderd miljoen stappen in mijn vaderland". deden zich in Latijns-Amerika voor. De pest is echter op de terugtocht. In 1963 werd bij 751 mensen pest geconstateerd, van wie er 88 stier ven. Voor 1962 luidden deze aantal len respektievelijk 1.420 en 171. De bestrijding van deze ziekte had het meeste succes in het centrale deel van zuid-India. In Vietnam steeg het aantal pestgevallen. SARNEN. De gemeenten Samen en Kems in het Zwitserse kanton Obwalden zijn opgeschrikt door aard schokken van verschillende sterkte die zich in de loop van de ochtend voortzetten. Maandag waren in mid den-Zwitserland al verscheidene be vingen gevoeld. BRUSSEL. Het onderzoek naar de verdwijning van Rubens' meeste- werk ,De negerkoppen' uit hét Brus selse museum voor schone kunsten heeft nog geen enkel nieuw gezichts punt opgeleverd, aldus wordt dins dag in Brussel vernomen. BRUSSEL. De Belgische kolenmijn „Bois du Cazier", waar sinds vrijdag een 25-'tal mijnwerkers op 1100 me ter diepte een protestactie zijn be gonnen, zal voorlopig niet worden gesloten. BRUSSEL. De Belgische voetbal bond en de Belgische radio en tele visie zijn overeengekomen de voet balwedstrijd België-Nederland in het 'komende seizoen te doen spelen op een woensdag om een directe t.v.- reportage mogelijk te maken. KOEALA LOEMPOER. Maleisië twijfelt aan de waarde van het voortzetten van de vredesonderhan delingen met Indonesië, omdat pre sident Soekarno heeft verklaard zijn strijdkrachten niet uit Maleisisch Borneo te willen 'terugtrekken, aldus een dinsdag in Koeala Loempoer uit gegeven regeringsverklaring. 30. „Een ogenblikje, Tjomkinwat ga je doen?" Aram plaatst zich voor de goo chelaar, die vastberaden in de richting van het kombuis loopt. „Ik zou graag even met de kok spreken, stuurman, ik kom zo weer aan dek", zegt Tjomkin én voor Aram het verhinderen kan heeft de ander hem opzij geduwd. In looppas gaat Tjomkin het dek over, gevolgd door Aram. „Goeie morgen, kokjij en ik moeten even met elkaar sprekenzegt Tjom kin, als hij de kombuistrap afkomt. „Spre ken? Ik heb geen tijd", snauwt de kok. ter wijl hij onwillekeurig terugdeinst. „Ik heb niet veel tijd nodig, vrind", zegt Tjomkin dreigend. „Ik kom je alleen even afleren mijn dochtertje uit te schelden voor luie zigeunermeid

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6