auDramx HALF ZWAAR - HEEL LEKKER lekker en gezond BEGROTINGSBEHANDELING RAAD WESTERSCHOUWEN STEEK 'N PLUIM OP UW HOED: SPAAR De micro-competitie van de S. D. K. B. C verf 1 en lak Jaarvergadering fanfarekorps Luctor et Emergo' Z WA M Ongerustheid over uitstel werken Brouwershavense Gat HAAMSTEDE. 14-2. By de begro tingsbehandeling in de vorige week gehouden vergadering van de ge meenteraad merkte de heer M. J. Steur (V.V.D.) op graag meer geld uitgetrokken te zien voor de recrea tiegemeenten. Hy noemde het wen selijk dat al dergelijke gemeenten hiervoor gezamenlijk ageren. De se cretaris lichtte een en ander toe en noemde het „Incoret" dat voor alle gemeenten geldt. Alleen de uitkering geeft moeilijkheden. Wethouder v. d. Klooster meende dat het niet lang meer zal duren voor de tijd rijp is om voorstellen te doen over invoe ring van de z.g. „kur-tax". De V.V.D.-woordvoerder trof hier na een gevoelige snaar, namelijk de kwestie- der woningen van de ge meente. Wethouder v. d. Klooster merkte op dat hierover wekelijks in b. en w. wordt gesproken. De ge meente heeft de beschikking over 177 permanente woningen en 140 re creatiewoningen, waarvan er weer 71 permanent bewoond zijn. Indien de bouwvolumes uitblijven zullen ei st eeds meer recreatiewoningen in de perm.-seotor betrokken moeten wor den. In totaal met inbegrip van de 50 woningen der Stichting Renesse bezit de gemeente dus 370 woningen. Een woningbedrijf krijgt hier steeds Ingezonden mededeling Gun uzelf een groeiend spaartegoed. Goed. Want uw spaargeld is goed voor alles. Ga naar de spaarbank waar men u óók gaarne van dienst is met andere bankzaken, zoals rekening-courant, deviezen voor uw reizen,^kredieten, hypotheken en bemiddeling in ef fectenzaken. Meer dan 1000 banken en bijkantoren. De spaarbanken met volledige bankservlce. AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT meer zin, omdat het een hopeloze taak wordt om de woningen hun ju's te onderhoud te blijven geven. Op deze manier wordt het een hope loze taak met het onderhoud en spr. noemde het een „aanfluiting". Ook de heer Van Waveren meende dat meer besteed meet worden aan het onderhoud, en dat de twee schilders en één timmerman dit werk niet meer aan kunnen. De secretaris merkte nog op dat de plaatselijke aannemers de hun opgedragen werk zaamheden aan deze woningen niet u ivoeren. Ook deze spreker meende dat het naar een woningbedrijf of stichting toegaat. De heer C. Goos- sens (P.v.d.A.) adviseerde aannemers van buiten aan te trokken. Het col lege staat machteloos zei wethouder v. d. Klooster. Iemand moet de ver antwoording nemen over deze wo ningen. Voor b. en w. is de huidige manier niet meer te verantwoorden. In de volgende vergadering zal hier over verder gesproken worden. Verder vroeg de heer Steur aan dacht voor de opschorting met een jaar van de werken in liet Brou wershavense Gat, waardoor het ge vaar van een watersnood zoals in 1953 weer een jaar langer dreiging blyft vormen. Hij zou een krachtig protest willen laten horen bij de be treffende minister. Dit voorstel werd aangenomen met da stem van de voorzitter tegen. De voorzitter was niet ongerust dat er iets zou 'gebeuren. Neg eens kwam de heer Van Wa veren terug op de won-ingkwestie. Hij stond volkomen achter 'b. en w. indien zij burgers in de recreatiewo ningen zetten. Wel wachtte hij og steeds op een reeds op 27 februari 1963 gehouden raadsvergadering be loofde nota over de Oostenrijkse wo ningen. Hij zal deze nu schriftelijk indienen. De begroting werd vervolgens hoofdetuksgewijs döorgenomen. De autovergoeding der 'gemeenteambte naren blijkt een punt van misver stand te zijn. Het is onredelijk de ene dit wel en d'e ander niet te gun nen. De heer Hendrikse stelde voor zowel in de binnen als dn de buiten dienst de vergoedingen igelij'k te trekken. Het voorstel werd niet 4-7 stemmen afgewezen. Vóór de P.v.d. A -leden. De heer Hendrikse vroeg verder wijziging van de verordening op de woonforensenbelasting. In do volgende vergadering zal hier nader over gesproken worden. De begroting werd goedgekeurd met in de gewone dienst een bedrag Jn inkomsten, en uitgaven, groot f 1.475.773,09 met een onvoorzien van f 33.471,01. Inkomsten 'kapitaals-j dienst f 4.412.308,uitgaven By het afwerken van het voor laatste programma van de micro- korfbalcompetitie van de SDKB in de afdeling B zyn de Burgh-reserves er in geslaagd zich'met drie punten voorsprong aan de leiding te hand haven. Uit de nu nog resterende twee wedstryden hebben de gro en- witten reeds aan twee punten ge noeg om beslag op de kampioens titel te leggen. Weliswaar moest Burgh II aan 'het zich uitstekend werende SKNWK II één puntje (3-3) afstaan, maar geen van de naaste concurrenten wist hier van te profiteren, WIK II tuimelde op de ranglijst van de tweede naar de voorlaatste plaats door een 6-3 nederlaag tegen Burgh II en een 2-2 gelijkspel tegen Dosko. Dosko, dat zidh op deze avond uitstekend weer de, wist verder nog een overtuigen de 6-2 zege op NOAD te behalen. SKNWK II gaf NOAD ook geen kan® want hrié-r werd het een 5-0 over winning voor de Nieuwerkerkers. Burgh II Dosko SKNWK II WIK II NOAD 6 4 2 0 35-18 10 6 3 12 26-25 7 6 2 2 2 23-24 6 6 13 2 21-24 5 6 10 5 13-27 2 NOAD-Dosko 2-6 Dankzij een veel grotere produkti- vïteit aan de dag te leggen konden d'e Noordwellenaren op overtuigen de wijze beslag op de puntjes leggen. Ondanks een groot veldoverwichit van Dosko wist Jan Smits met een verrassend schot NOAD de leiding te geven: 1-0. In de Dcsko-aanval wil de "het nog nd'et best vlotten 'en pas kort voor het verstrijken van. de eerste helft slaagde Martin Moer- mond er in de stand in evenwicht te brengen: 1-1. Na de hervatting kwamen de rood-zwarten pas eerst goed los. Door Jaap Plantsoen werd 'het 1-2, Jan d'e Vrüeze zorgde voor 1-3 waar na Martin Moermond de stand op 1-4 bracht. Het pleit was hiermee definitief beslist en in de slotfase konden Gilles en Jaap Plantsoen de voorsprong nog opvoeren tot 1-6, waarna tenslotte mevrouw Nikerk- Göossens nog voor NOAD kon tegen scoren; 2-6. Burgh II-SKNWK II 3-3 Lang heeft het er naar uit gezien dat Burgh II tegen het verrassend goed voor de dag komende SKNWK II haar eerste nederlaag tegemoet zou gaan. Er ontspon zdch d-i-rekt al een snel op en neer golvend spel waarbij beide defensies zich tot het uiterste moesten, inspannen cm zich de aanvallers van hét lijf te houden. Toch werd de Burgh -verdediging enige mallen aan 'het wankelen ge bracht waarbij Han Visser er in slaagde SKNWK de leiding te geven: 0-1. Burgh stelde hierna alles in het werk om de balans weer dn even wicht te brengen maar succes werd juist aan do andere zijde geboekt waar mevrouw Kesteloo-Heijboer er in slaagde dlo stand op 0-2 te bren gen, waarmee ook de eerste helft werd afgesloten. Na die hervatting wist Nelly Ren ters d'e achterstand terug te brengen tot 1-2 maar Dingeman Verboom gaf de Nieuwerkerkers spoedig wat weer meer lucht: 1-3. In de begin opstelling keerde de spanning weer geheel terug toen Kees van Nieu wenhuize de kerf wist te doorboren: 2-3. Er volgde hierna een bijzonder spannend slot waarin Kees van Ni'euwenhuize er in slaagde voor Burgh nog een puntenverdeling uit het *vuur te slepen: 3-3. WIK II-Dosko 2-2 Geheel tegen d'e verwachting in slaagde Dosko er dn deze ontmoeting in besla? or> d'e helft van de inzet te leggen. De roo'd-zwarten hadd'en dit resultaat wel dn hoofdzaak te dan ken aan het enthousiasme wat door hen aan d'e dag werd gelegd. In 'het begin zag het er helemaal niet naar uót dat dit resultaat zou worden be reikt. Fris van de lever trok WIK ten aanval waarbij de Dosko-verd'e- diigin'g vaak onder hevige druk te staan kwam. Het was dan ook geheel in verhouding met het spelbeeld dat Hans van Langeraad de groen-wit ten de leding kon geven: 1-0, even later 'gevolgd dooa- een tweede tref fer van deze speler: 2-0. Na 'de va'k- verwis-elinig keerden voor Dosko de kansen daar de WIK-aanval 'die nu opereerde nog al mank 'ging aan produktiviteit. Nog voor het ver strijken van de eerste helft wist me vrouw Rombouts-Moermond d'e ach terstand terug te 'brengen tot 1-2. NOAD-SKNWK II 0-5 Verdiende overwinning voor dó blauw-zwarten die zich over alle li1- ni'es de betere toonden. In de eerste helft wist NOAD, dankzij uitstekend werk van haar verdediging, de ach terstand te reduceren tot één doel punt dat dcor Corry v. d'. Zande voor SKNWK word gescoord. In die tweede helft ging SKNWK door met druk uit te oefenen op de NOAD-veste waardoor uiteindelijk doelpunten niet konden uitblijven. Na een aantal vergeefse pogingen werd het door Ap Talen 0-2. In de nu volgende opstelling wist Hui'b Kesteloo tweemaal de korf te door boren, 0-4. waarna Corry v. d. Zande de eindstand op 0-5 'bracht. WIK II-Burgh II 3-6 Hoewel het krachtsverschil in het veld niet zo groot was als de uitslag zou doen vermoeden gaf het betere aanvalswerk van Burgh in deze wedstrijd de doorslag. Hot begin was nochlthan® voor WIK hoopvol daar Hans van Langeraad zijn club de leiding kon geven: 1-0. Dat Burgh geenszins van plan waig zonder meer bij d'e pakken te gaan neerzitten werd spoedig duidelijk toen Kees v. Nieuwenhuize do gelijkmaker in d'e korf liet verdwijnen: 1-1. In de vol gende opstelling kon WIK door Jo- 'han Hart weer die leiding in handen nemen, 2-1, maar nu zorgde Jaap Rijnberg voor eon gelijke stand: 2-2. De rol van WIK was hiermede uit gespeeld daar Burgh er in slaagde een beslissende voorsprong te ne men. Fiien van Zuijen kon het team udit de Westhoek de leiding geven, 2-3, welke voorsprong door treffers van Dick de Meij, Harry v. d. Zande en Jaap Rijnberg werd opgevoerd tot 2-6. Tenslotte slaagde Hans van Langeraad er nog in voor WIK de eindstand op 3-6 te brengen. •Na de hervatting werd het door Kees den Boer gelijk: 2-2. Wat of beide teams hierna nog ondernamen in de stand kwam geen verandering f 5.798.582,84. Nadelig slot van 935.504,59. De heer J. C. Beuzenberg kocht van de gemeente een perceel grond aan do Schuitkant groot 111 vier kante meter voor de prijs van f 12,50 per vierkante meter. Door notaris D. v. d. Hoeven is verzocht een perceel bouwgrond te mogen kopen aan de Zeed'stel weg te Renesse. De raad ging akkoord met de verkoop van 820 vierkante meter en 140 vierkan te meter vcor de prijs van f 12.50 per vierkante meter. Da raad heeft geen bezwaar tegen het verlenen van een subsidie, groot f 100,aan de Ver. voor instrumentale muz:ek in ver band met het 75-iarfg jubileum. Al leen de heer Westhoeve (P.C.) achtte zich tegenstemmer. Een voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regel'ru? dar Reinigingsdienst Schouwen-Duive- land ondervond geen bezwaar van de zijde dei" raadsleden, evenals een voorstel van b. en w. tot wijziging van de intercommunale I.Z.A.-rege- 1 'ng Zeeland. Enige wiizigrntgen in d'a gemeente begroting 1962 (de 8e. de 16e en de 17e) werden na toelichting door de secretaris goedgekeurd. Da vaststel ling van het bedrag per 'leerling, be doeld in artikel 55 bis eerste lid der 1 o.-wet 1920 werd voor 1964 gesteld cp f 72.per leerling. Goedkeuring 'héchtte dé raad ver der aan het invoeren van éénrich tingsverkeer op een gedeelte der Canélweg te Renesse. Bij de verder voorkomende zaken bevend zich een verzoek van V.V.V. Bungh-Haamstede om aankoop of huur van een stukje grond op de Korenmarkt te Haamstede voor de bouw van een V.V.V.-inlichtingen- kiosk. Da raad ging akkoord met het verlenen van opstalrecht voor dé tijd van tien jaar voor dit gebouwtje mits het goed onderhouden wordt. Do rondvraag Bij d'e rondvraag weer de gebrui kelijke vragen over lampen, grint, verharding en verbetering dUinover- gangen. De heer Padmc9 vroeg naar het opruimen van kampeer„hokjes" op kampeerterreinen waaronder ook inbegrepen de 'kampeerwagens der R.T.M on die -stations. Wethouder v. d. Klooster zei dat al deze gevallen een zware last betekenen voor b en w. De grond van dé heer Dalebout in Reriesse, dn bespreking gebracht dcor de heer Goossens heeft nu een bemiddelaar gekregen zodat vrij spcedr'g een gunstige beslissing ver wacht kan worden. In zijn 'openingswoord 'gaf de voor zitter no>g 'een overzicht van het ver keer in de haven Burgh sluis. Afge voerd' werden produkten met '.een to taal gewicht van 10.913.348 'kg., aan gevoerd 3.908.038 kg. Er kwamen 683 schepen binnen', verder 236 jachten en 73 vissersboten. De suikerbiet en- aanvoer via de haven 'nam drastisch af 'en viel terug van 6,4 miljoen kg. in 1962 tot 3,8 miljoen kg. in 1963. Ingezonden mededeling Ingezonden mededeling 'n Brink produkt VOETBAL Renesse wint van Luctor (4—1) Hoewel Renesse met invallers voor Venbocm, Ma/btihijssé en Bezuijen binnen de lijnen moest verschijnen is 'heb er 'in geslaagd een verdiende overwinning te behalen. De reserves bleken uitstekende vervangers. Luc tor nam in de eerste -tien minuten het -initiatief dn handen maar verder dan 'enige hoekschoppen wisten zij' het niet te 'brengen. In de tiende mi nuut kopte M. Roomian een, voorzet van linksbuiten Boerma keihard op de lat waarna Boerma 'even later de kwaliteit van d'e staander probeerde. Aan de andere'kant wist doelman Everaerts een gevaarlijk schot on schadelijk te maken. In de 32e mi nuut kopte midlvoor Rooman weer op de lat maar n-u was Boerma ter plaatse om het leder in 'het net te koppen: 0-1. Dé vreugde bij de róód- witten was evenwel maar van korte duur, daar -twee minuten later rechts achter Dal'ebaut het leder verkeerd op zijn voet krijgt waardoor het on houdbaar in het net verdwijnt: 1-1, Een gevaarlijk schot van Moison weet Everaerts op fra'aie wijze on schadelijk te maken. Na de hervatting neemt Renesse d-irekt het initiatief -in handen waar bij het doel van Luclor enige malen lernauwernocd aan 'een doorboring ontsnapt. Na een kwartier spelen nemen de bezoekers weer de leiding als L. Wandel een voorzet van Boer ma keihard aohiter Simonse plaatst: 1-2. In de 33e -minuut lost Boerma een keihard schot 'dat Simonse maar half weet te 'keren waardoor A. Koo iman kan inschieten: 1-3. Renesse speelt hierna een -gewonnen wed strijd waarbij het iin de 41e minuut nog op 1-4 komt door spil Traas, dié een scherpe corner van Kooman 'in eigen doel plaatste. Spaarresultaten januari bij de Boerenleenbanken UTRECHT, 17-2. De spaarresulta- ten bij -de Raiffeisenban'ken en Boe renleenbanken, aangesloten bij de Coöperatieve Centrale Raiffeisen- ban-k te Utrecht en de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank te Eindho ven, zijn in januari 1964 met f 68,7 min. slechts weinig lager dan in ja nuari 1963 (f 74 min.). Ten opzichte van december 1963 f 23,1 min.) is het resultaat van januari een duidelijke verbetering. Het spaaroverschot van f 68,7 min. is ontstaan uit een totaal aan stor tingen van f 343,0 min., verminderd met' een totaal aan -terugbetalingen van f 274,3 min. Het totale spaartegoed bij het ge organiseerde landbouwkred'ietwezen bedroeg per 31 januari 1964 f 6.337 miljoen. o Onder leiding van haar voorzitter de heer J. M. de Nooijer hield in de afgelopen week, -in hotel „Het wapen van Zeeland"'het fanfarecorps „Luc- tot et Emergo" haar jaarvergade ring. In zijn openingswoord sprak de voorzitter enige woorden ter nage dachtenis van het vorige week over leden ere-lid W. Hoogerhuis. Een groot aantal jaren heeft de overle dene als werkend lid, bestuurslid en leider van de toneelgroep zijn beste krachten aan het corps gegeven. Staande werd door de vergadering een ogenblik stilte in acht genomen. Dank bracht de voorzitter aan de directeur, de heer J. H. Blom, voor het vele werk dat hij in het afgelo pen jaar voor het corps -heeft verzet. Ilij feliciteerde hem met het slagen voor het theoretische gedeelte voor het 'directeurs-examen en wenste hom veel succes toe bij het dit jaar te 'houden practische examen.. De heer L. Kooman, d'ie voor kort de opleiding van de tamboers verzorgde, kreeg onder een dankwoord voor het vele werk door hem verricht, een enveloppe met inhoud aangeboden als bewijs van waardering. De voor zitter besloot zijn openingswoord met vast te stellen dat 1963 voor „Luctor et Emergo" een 'goed jaar is geweest. Naar aanleiding van de notulen der vorige vergadering namen de he ren J. M. de, Nooijer, M. C. v. d. Bouit en J. H. Blom op zich dit jaar een ontwerp-reglement te maken. Jaarverslag Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer F. de Feiter, bleek dat het ccrps in het afgelopen jaar tal van activiteiten -heeft ontplooid. Naast een groot aantal concerten werden bij enige passende gelegen heden serenades gebracht. Ook werd door een aantal leden medewerking verleend bij een drietal kerkconcer- ten. Het corps -bracht een bezoek aan Oostmalle (België) waar een con cert werd gegeven. De jaarlijkse reis ging naar Rotterdam (o.a. Botlekge- bïed) en Den Briel. De penningmees ter de 'heer S. L. de Feiter gaf hier na een bondig overzicht van de fi nanciële toestand van het corps. Op 31 dec. 1962 was in kas een saldo van f 556,94. Aan inkomsten werden geboekt in 1963 f 3993,68 en uit uit gaven f 2428,14, alzo een batig saldo op 31 dec. 1963 -in de kas aanwezig van f 1565,54. Het uniformfonds, dat zijn baten grotendeels werft uit de papieractie, gaf een batig saldo te zien van f 905,39. Door de grote uit gaaf voor de aanschaf van 'het nieu we vaandel was d'it een 'kléine terug gang in vergelijking met het vorige jaar. In de reis'kas (privé van de' le den) was een saldo van f 494.28 aan wezig. Namens -de commissie tot na zien van de rekeningen bracht de heer H. de Roo verslag uit, waarbij hij adviseerde tot goedkeuring van de rekening over te gaan. Onder dankzegging voor het uitstekende beheer werd de penningmeseter door de voorzitter décharge verleend. Naar aanleiding van de rekening werd door een aantal 'leden gevraagd of bij de rékening van het Dorpshuis de verwarming ook is inbegrepen, d'aar dit op de repetities nog al eens te wensen overlaat. Het bestuurslid de heer L. de Ruiter, ook bestuurs lid van de Stichting Dorpshuis, zei da't er nog nooit een opdracht aan de beheerder is verstrekt om op de ver warming te bezuinigen. Besloten werd hierover contact op te nemen met de. Stichting Dorpshuis. Bestuursverkiezing De periodiek aftredende bestuurs leden, de heren S. L. de Feiter en L. de Ruiter werden herbenoemd. Als nieuwe loden werden -toegelaten D. Hart, P. de Jonge, D. de Feiter en M. de Feiter. Daar de att-ractiecom- missie nog niets van zich heeft laten horen, kon over het zomerprogram- ma nog geen nadere mededeling ge daan worden. Het houden van een uitwisselingsconcert zal nog nader worden bekeken. De vergadering ging accoord met het bestuursvoor stel de 'heer J. H. Blom de bevoegd heid te verlenen een commissie sa men le stellen welke de voorberei dingen op ziéh zal nemen ter gele genheid van -het 60-jarig bestaan in juni 1965. De leden gingen accoord medewerking te verlenen aan een aantal binnenkort 'te houden stra- feeslen. Door het nog steeds toene mende aantal donateurs was de zaal bij de 'laatst gehouden dona-teursuit- voering overbezet. De voorzitter zei dat dit een zeer teer punt is, daar bij het nemen van maatregelen hier tegen op verlies van donateurs moet worden gerekend. Toch zal dit niet kunnen worden voorkomen daar zonder maatregelen volgend jaar op een nog grotore belangstelling mag worden gerekend. Een definitieve beslissing hieroviir wei d nog niet ge nomen, maar wel gaf hij een en an der in overweging van de leden om op een later tijdstip een beslissing te nemen. Tegen het voorstel van de directeur de heer J. H. Blom om een richtgetal van tien tamboers aan le nemen bestond geen bezwaar. Als bode werd aangesteld de heer F. de Feiter. Verder zal een medaillékast worden vervaardigd en binnenkort enige avonden buiten worden ge oefend in het stoppen en keren van het corps. Met de beste wensen voor 1964 besloot de voorzitter deze goed bezochte vergadering. Zuivelhulp voor ontwikkelingslanden DEN HAAG, 15-2. De foestuurs- commissie internationale samenwer king van het Produktschap voor Zui vel heeft voorgesteld een stichting in het leven te roepen, die het ver lenen van hulp aan ontwikkelings landen door middel van projecten op het gebied van produktie, verwer king en distributie van melk en melk- en zuivelprodukten in die landen kan bevorderen. Deze vorm van hulpverlening, zo meent de commissie, kan de econo mische ontwikkeling der betrekken landen stimuleren, terwijl zij ander zijds - en hier met een en ander op lange termijn worden bezien - afzet gebieden voor melk- en zuivelpro dukten zal kunnen openen. Zij herinnert eraan dat Denemar ken en Amerika reeds soortgelijke activiteiten ten toon spreiden. Gelukkig zijn er in deze onrustige, nan nieuius overlopende tijden, toch nog speelse geesten, die aan iets heel anders denken. Als gevolg hier van kwam „het ding" in een etalage te Haamstede te hangen. In ons (goe de) vaderland is om „het ding" al eens meer iets te doen geweest. Dat loas - weet U nog - een vreemde kist aan het strand, waarover ko lommen in de kranten kwamen. „Het ding" te Haamstede ivas iets minder ondoorgrondelijk, maar overigens nog ondoorgrondelijk genoeg. Het was een tekening van „iets" en om dat „iets" ging het nu. „Het ding" heeft zijn voorgeschiedenis. Een in de duinen wandelend meisje vond een splijtzwam. In het maatschappe lijk leven mogen er al splijtzwam men genoeg zijn, niet alzo in de na tuur. Een mycologische rariteit, zo als men wel zal willen aannemen. Het kind nam de zwam mee naar huis en nu was er te Burgh weer een verrukte meneerverrukt van de zwam. Vrijwel onmiddellijk nam hij zijn materiaal ter hand en maakte een fraaie tekening van de splijt zwam. Het was voor de zwammen- tekenaar maar een enkel stapje naar de winkel van een (vriendelijke) za kenman, die de getekende zwam net jes ophing. Niet zo maar, doch met de bedoe ling om het publiek aan het gissen en raden te zetten. Mensen zijn nieuwsgierig en er werd druk geke ken en overleg gepleegd om te ont dekken wat het wonderlijk gete kende gewrocht wel zijn kon. Te meer wilde men daar wel achterko men, omdat de ((vriendelijke) win kelier een boekenbon beschikbaar had gesteld voor degene, die raden- kon ivat de tekening voorstelde. Het succes van de zwam-aclie ivas groot. Tallozen verdrongen zich voor de etalageruit, keken hun ogeti uit, draaiden het hoofd in allerlei stan den om toch maar te kunnen ont dekken ivat voor ding „liet ding" was. Er kwamen vreemde oplossin gen binnen. Een doorgezakte ezel meende een inzender en een ander hield het op een vermolmde boom stronk. Tussen die twee uitersten lag een scala van mogelijkheden, maar er was er slechts één, die zijn briefje goed invulde een paddestoel. Het woord splijtzwam was hem niet uit de pen gevloeid, maar met „padde stoel" waren de organisatoren van de zwam-aclie ook al dik tevreden. De man die wist, krijgt de boeken bon en misschien koopt hij er wel een boek over paddestoelen voor. Dan zou de actie helemaal een over lopend succes zijn! EILANDMAN. Ingezonden mededeling DRUIW A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2