Positieve punten in nieuwjaarsrede loco-burgemeester P. L. Vis Coöperatieve boerenleenbank Oosterland Gemeenteraad Westerschouwen Chr. Ger. Gemeente.nam afscheid van ds. M. v. d. Klis WESTERSCHOUWEN, 15-2. Op de jongste vergadering van de gemeen teraad van Westerschouwen, heeft de loco-burgemeester de heer P. L. Vis een nieuwjaarsrede uitgesproken waarin hij enkele woorden wijdde aan de verloving van prinses Irene, daarbij de hoop uitsprekend dat de rust rondom het koninklijk gezin volledig is hersteld en het verloofde paar het gezochte geluk zal mogen vinden. De voorzitter «herinnerde hierna aan het overlijden op 6 september van burgemeester jhr. R. J. H. Q. Roëll, die gedurende zijn 32-jarige ambtsperiode zioh gekenmerkt heeft als een magistraat van allure. Het aantal inwoners per 1 januari 1964 bedroeg 4.036 (vorig jaar 4.152, waar Met zeer fraaie kleurendia's heeft maandagavond de heer K. de Feyter de talrijke aanwezigen, leden van de Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den te Zicrikzee, warm gemaakt voor Schotland, het land dat de heer De Feijter reeds viermaal in de zomer maanden heeft doorkruist. Getrok ken van de ene uithoek naar de an dere, gaande langs smalle paadjes waar men elkaar nauwelijks kon passeren, heeft hij met prachtige op namen zijn indrukken vastgelegd van dit land, het land dat, getuige de zeer fraaie opnamen en de begeleidende opmerkingen en uitleg, kennelijk het hart van de Zierikzeese fotograaf gestolen heeft. Schotland, dat viermaal zo groot is als ons land, met slechts vier mil joen inwoners, waarvan de meeste daarvan nog wonen in de steden Glasgow en Edinburgh, is zeer dun bevolkt. Men kan er - zo vertelde de heer De Feijter, uren lang lopen zonder dat men er iemand tegen komt. Allereerst zagen wij de be kende stad Edinburg, waar vele toe risten des zomers komen om er te genieten van de fraaie uitzichten over deze stad met zijn vele monu mentale gebouwen, vele beelden in parken, de grote brug over de zee inham waaraan de stad is gelegen, het oude kasteel dat, gelegen op een KERKNIEUWS Afscheid, bevestiging en intrede ds. M. van der Klis Ds. M. van der Klis heeft maan dagavond 17 februari '1.1. om half acht afscheid 'genomen van de Chris telijke Gereformeerde Kerk van Zie- ri'kzee en zal woensdagavond 26 fe bruari a.s. om zeven uur, na vooraf in diezelfde dienst te zijn bevestigd door ds. C. van der Zaal uit 's-Gra- venmoer, intree doer, als predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk van Papendrecht, waar hij be roepen is in de vakature van ds. G. J. Buijs, die in maart 1961 naar Mur- merwoude is vertrokken. Ds. van 'der Klis werd op 13 april 1908 te Gouda geboren en liet zich op ruim drieëntwintig jarige leeftijd in 1931 inschrijven als student aan de theologische hogeschool van de Christelijke Gereformeerde Keiken in Nederland te Apeldoorn, waar hij in juli 1939 zijn kandidaatsexamen aflegde. Nadat de heer van der Klis toen ook door hef college van cura toren van de theologische hogeschool te Apeldoorn was beroepbaar ver klaard in de Christelijke Gerefor meerde Kerken in Nederland werd hij op 8 november van datzelfde jaar (1939) door wijden ds. H. Janssen, toen nog leger- en vlootpredikant te 's-Gravenhage, bevestigd als predi kant van de Christelijke Gerefor meerde Kerk van Maarssen in Utrecht. Op 2 mei 1946 verwisselde ds. van der Klis deze kerk met die van Ouderkerk aan de Amstel en op 13 juni 1948 werd hij 'door ds. H. van Leeuwen uit Rotterdam-West, toen nog predikant te Tholen, bevesitgd als predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk van Zierikzee. Ds. van der Klis werd bij herha ling afgevaardigd naar de particu liere synode van het zuiden en heeft in de loop der jaren vele bestuurs- funkties en deputaatschappen ver vuld en zitting gehad in tal van col leges en commissies. Zo was hij o.a. voor de generale synode, voor dc particuliere synode van het zuiden en in de classis Middelburg depu- taat voor de evangelieverkondiging onder Israël. Voor de generale syno de van de Christelijke Gereformeer de Kerken in Nederland depufaat voor overleg met 'het Gereformeerd Soc. Instituut inzake de probleemge bieden; voor 'de particuliere syndde van het zuiden deputaat ad art. 49 van de Dordtse Kerkorde en in de classis Middelburg: kerkvisitator, examinator dagmatiek en ethiek, correspondent voor de emeriti-kas en doputaa/t' voor de geest el ijke ver zorging van militairen. ender 132 personen uit Nieuw-Gui«- nea). Spreker deed hierna medede ling over verschillende werken. De zuiveringsinstallatie te Haamstede is bijna voltooid. Aanbesteed en ge gund is de zuiveringsinstallatie te Nocrdwelle. Uitbreiding kan thans worden gegeven aan de straatver lichting. De voorbereiding tot diver se uitbreidingsplannen verloopt veel te traag. Ook werd nog geen goed keuring verkregen op het streekplan. Veten hebben plannen gemaakt, maar kunnen deze niet ten uitvoer leggen', omdat uit breedings- en streekplan(nen) nog niet rond zijn. Velschillende grote werken staan op het gemeentelijk programma, als de herbestrating van de kom te Burgh, da aanleg van voet- en rijwielpaden en parkeerterreinen, de riolering van heuvel nabij de stad, het stadsbeeld overheerst. Nabij dit kasteel, met zijn vele oude kanonnen, worden jaarlijks in het hoogseizoen festivi teiten gehouden. Van een van deze uitvoeringen zagen wij een aantal unieke avondopnamen van een mu ziekkorps in fel gekleurde kledij. Be geleidende muziek van de bekende Schotse doedelzakken accentueerde de Schotse sfeer. Machtig natuurdecor Van deze stad brachten de dia's het publiek naar die gebieden waai de eenzaamheid, de verlatenheid, de ruigheid van de natuur overheersen. Daar wordt men niet gehinderd door brommers of het geluid van draag bare radio's, maar wordt men stil door het machtig natuurdecor. Slier ten mist en regen, kale hoge rotsen aan de zee, bruisende watervallen, diepe zee-inhammen met uitstekende rotsen in het water, maar ook lief lijke bloemen met dauw overtrok ken, een fel gekleurde paddestoel op komende uit het mos bij een beekje, een zonnestraal door het wolkendek, met deze beelden illustreerde de heer De Feijter de grootsheid en de ongereptheid van dit land. Een land voor de toerist die van de eenzaam heid en de pracht van de natuur houdt, maar ook van de hartelijke en gastvrije bevolking, met zijn doe delzakken, volksliederen en de vele verhalen die verteld en gehoord wor den op lange winteravonden. Met een duidelijke toelichting op de dia's, het lanceren van een Schots mopje en verhalen van hetgeen hij op zijn tochten meegemaakt heeft, wist de heer De Feijter de aanwe zigen van de eerste tot de laatste dia te boeien. Ds. J. B. Assendorp, die de bij eenkomst ook had geopend, was de tolk van de aanwezigen toen hij de heer De Feijter hartelijk dankte voor deze zeer geslaagde en leer zame avond. President Johnson -heeft de Ame rikaanse hoedenfabrikanten maan dag toestemming gegeven een „L.B. J."-hced op de markt te brengen. De letters L.B.J. zijn de initialen van Lyndon Baines Johnson. Twee Schotse kinderen, een meisje van twee en een jongetje van vier, zijn in de afgelopen dagen aan leukemie overleden, nadat zij door Gaaston Naessens met zijn serum tegen deze ziekte waren behandeld. DODELIJKE ONGELUKKEN SANTPOORT. Bij een verkeerson geval op de weg Velsen-Haai-lcm is de 31-jarige heer G. Spier uit Haar lem om het leven gekomen. EDE. Op rijksweg 12 «bij Ede op de grens van Veenendaal is een per sonenauto die uit de richting Utrecht kwam aan 'het slippen geraakt en van de vier meter hoge weg afge vallen. Een van de vier inzittenden de 52-jarige mevrouw J. Plug uit Katwijk was op slag dood. WOUBRUGGE. Op rijksweg 4a Rotterdam-Amsterdam ontstond op maandagavond omstreeks acht uur een kettingbotsing waarbij de heer A. Krocse (58) uit Amsterdam om het leven is 'gekomen. ZWOLLE. Bij een brand in de As- siesstraat in Zwolle is 'de 55-jarige invalide iheer A. Schipper in de vlammen omgekomen. VENRAY. Op het station Meerlo- Tienray is het vierjarig meisje El- vcra Vervoont bij het. passéren van twee treinen door een der treinen gegrepen en op slag gedood. Het kind was hot dochtertje van de ohef van dit station. Klcosterweg, Hogeweg, Hogezoom en Hccgenboomlaan. Dc Zuidweg De aanleg en aanbesteding van de zogenaamde Zuid weg vlot nog niet. Het bestek zal door de provincie 'ge maakt worden en de gemeente zal .het werk aanbesteden. De recreatie heeft de vcll'e belangstelling van het gemeentebestuur. De tcename in '63 bedroeg ongeveer 22 procent. In het topseüzocn waren er 18.000-20.000 gasten. Bcuwaanvragen komen nog steeds veel binnen, maar beven do f 10.000 remt men de bcuwaktivitei't zeer sterk af. Voor 1964 zijn aan de ge meente slechts vijf woningen in de vrije sector toegewezen. Een bedroe vend klein aantal. Een bespreking heeft plaats gevonden ever de zoge naamde rabiobouw, welke terdege bezien zal moeten werden, daar deze bouw voordelen, maar zeker ook na delen heeft. Ruim drie miljoen aan bouwaanvragen liggen hier en men vraagt rich af hoe alles gerealiseerd meet worden. Wat de gemeente be treft is het wachten op de rijksgoed- kcur'ng van de 'bouw van het gym nastieklokaal. De nieuwbouw van het gemeentehui9 kan aangevraagd worden. De bouwrijpe gemeente- S' enden (W. G. Bootlaan en J. M. Beije'.aan en perceel bij hotel „Witte van Haemetede") zijn ongeveer uit gegeven. De „Slichting Renesse" heeft hot af? lopen jaar belangrijke aankopen van bouwgrond gedaan, wat uiteindelijk d'e gemeente ten goede zal komen. Het aanschaffen van e ?n n-'euwe brandspuit te Renes se is in voorbereiding. De'brandweer rukte acht maal uit en kan behalve cp één -uitzondering na, de dank cogsiten voor hun vlug en doeltref fend optraden. Het zogenaamde eerste bunker bestek, namelijk deel Westcnschou- wen en Renesse, kwam klaar. Er werd wel ongemak ondervonden, dcch ook is er meer winst, dan ver lies geboekt, namelijk het strand is veer een grcot deel gezuiverd en te Renesse is een mooie, royale duin- cvergang verkregen, waar we al dus de voorzitter het Waterschap Schouwen-Duiveland .dankbaar voor zijn. In de Ocs teren Ban ds Rijkswater staat reods bezig aan het -bunker op ruimen, -terwijl «het Waterschap d'e Burgh- en Westlan dp older zal aan pakken. Rekemimg zal zoveel moge lijk gehouden worden met de re creatie, hcewel uiteraard 'niet ieder ongemak opgeheven zal kunnen word onl. Zo zal o a. „De Punt" afge sloten moeten worden. B. en w. wallen zo spoedig moge lijk het vliegveld aan zijn bestem ming laten voldoen. Endge bespre kingen hebben -reed's plaats ge-von den. De voorzitter Verklaarde voorts dat door de taakverdeling in het werk van b. 'en -w. wethouder v. d. Klooster belast ds met toezicht wo ningen en adviseren toewijzing aan woningzoekenden. Dit dis vaak een ondankbare zaak. De heer Vis zei er prijs op -te stellen -me'dë te delen, dat de problemen uiteindelijk door 'het college van -b. 'en w. worden -behan deld en dus het college dn zijn geheel verantwoordelijk i's. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie Het programma voor a.s. zondag 23 februari luidt: le klasse B: Hansweertse Boys I- Zier-ikzee II (3 uur, scheidsr. M. ,de Wagter); Luctor I-Dreischor I (half 3, scheidsr. M. Wodfert); Robur I- Kiwaden'damme I. 2e klasse C: Dreisohor II-Zonne- maiire I dhalf 3, scheidsr. J. Nijssen); Brouwershaven I-Burgh II( half 3, scheidsr. J. Haringman); Renesse II- Zieri'kzee III (half 3. scheidsr. M. Krijger). Z a ter dagmiddagcomp eti ti e Het programma voor a.s. zaterdag 22 februari luidt: le klasse: WolfaartSdijk I-MEVO I (4 uur, scheidsr. L. Baaijens); Nieuwdorp I-Bruse Boys I (4 uur, scheidsr. S. v. d. Hooft); Wemeldi-n- ge I-Kapel'le I; Krabbendijke II- Hoek I; Nieuwland I-Y-erseke III. 2e klasse B: WIK I-Colijnsplaatse Boys I (3 uuig scheidsr. Th. Sies). 3e klasse D: MEVO II-Wissekerke I (4 uur, scheidsr. Tih. Kramer); Bru- se Boys li-Zwaluwen '61 I (4 uur, scheidsr. J. D. v. d .Linde); Beve landers T-Zwaluwen '61 II (4 uur, sahekfèr. G. van Belzen). Juniorencompetitie Groep A IV: Beren A I-Zierikzee A I (half 3. scheidsr. H. Dattin); Wolfaartsdijk A I-MEVO A I (half 3, scheidsr. C. Gabrtëlse); Goes A II- Robur A I; Le-wcdorpse Boys A I- Kloetlnge A I. Groep B VII: WIK B I-Renesse B I (2 uur, scheidsr. J. C. de Bilde); Brouwershaven B I-Zwaluwen '61 B I (kwart voor 3, sdheidsr. A. Dorst). Greep B VIII: SKNWK B I -ME VO B I (kwart voor 3, scheidsr. M. Krijger); Duiveland B I-Dreischor B I (kwart voor 3, scheidsr. J. M. Thiery). Vergadering zomeravond- voetbal tc Goes Hot 'bestuur van de K.N.V.B. af deling Zeeland heeft de verenigin gen, uitkomende in de bedrijfs- on zom era von d com pet i t ie, uil genodigd voor hot bijwonen van een algemene vergadering op 29 februari a.s. in Goes. Dc agenda omvat o.m. ccn voorstel tot benoeming-verkiezing van een provinciale commissie zo- mcravondvoGtbo 1In een 'toelichting deelt het afdelingsbestuur mede, dat zowel bij de verenigingen als bij het bestuur zich de behoefte doet voelen aan een overkoepelend prov. orgaan. Dit orgaan zou, naar de mening van het afdelingsbestuur, moeten bestaan uit één of twee leden van het afde lingsbestuur en vertegenwoordigers van het zomeravondvoetbal uit alle plaatsen, waar dit voetbal wordt ge speeld. Op de agenda staan nog een twee tal belangrijke punten. Eén ervan is het voorstel tot contributieverho ging. Blijkens de toelichting is de contributie voor leden der gewone verenigingen reeds tweemaal ver hoogd, terwijl de contributie voor de leden van het zomeravondvoetbal nog steeds 50 cent per lid bedraagt. In verhouding tot liet vele werk, dat ook voor het zomers vond voetbal ge beuren moet, is dit bedrag beslist te laag en het afdelingsbestuur acht het dan ook billijk de contributie tot f 1 te verhogen. Dit is dan nog f 1,25 minder dan de contributie voor ge wone leden. Deze contributie is thans nl. f 2,25, te verhogen met f 1 ver zekeringspremie. Een voorstel om de deelname aan de competitie te beperken tot twee elftallen per vereniging heeft men gedaan om de omvang der zomer- avondverenigingen binnen redelijke grenzen te houden. „Boze geesten ROME, 17-2. Een Siciliaanse boe renarbeider vertelde maandag voor een rechtbank, dat zijn schoonzuster zijn vrouw neus en lippen had ont nomen om haar van „boze geesten" te bevrijden, zo meldde het Italiaan se persbureau „Ansa" uit Agrigehto op zuid Sicilië. Het slachtoffer, de 24-jarige Ac- cursia Navarra, was drie dagen later in een ziekenhuis aan bloedvergifti ging overleden. De 24-jarige man en zijn 22-jarige schoonzuster werden aanvankelijk beiden beschuldigd van onopzettelijke doodslag. De vrouw is nu echter in een inrichting voor geesteszieken opgenomen. Zij had, naar Navarra maandag vertelde, eerst het gezicht van zijn vrouw met haar nagels bewerkt en daarna de operatie met een mes en een schaar voltooid. De man had zijn echtge note daarbij in bedwang gehouden. Scheep v aa r t be rich teil Alchi'ba. 15-2 van Livorno. Ampenan, 16-2 te Balboa. Esso Amsterdam (t.), 15-2 te Port land. Scheldelloyd, 17-2 te Baltimore. Amps-nan-. 18-2 van Cristobal -naar Rotterdam. Esso Amsterdam (t..), 17-2 van Port land naar Aruba. Kel'Mia (t.), 17-2 dwairs Plymouth -naar Amsterdam. Kewi'a ft.), 18-2 te Stanlow. De feestavonden van de coöpera tieve boerenleenbank „Oosterland", gehouden bij gelegenheid van het 50-jarigbestaan van de bank, werden verzorgd door het amusementsgezel schap Jaap Myderwük uit DeMeern met een programma van „voor elk wat wils". negental personen verzorgde het pro gramma, nl. Cor van Dciji en Lou van Dijk, accordeonduo, op piano en Philicorda; De Marions, zangduo met gitaar; Peter Oran, het goochehvon- der en illusionist; Bert van 't Hof, tenor; Maurice Delmonte, in komi sche acrobatiek; Els en Jaap Mijder- wij'k, mot tonetetskeltoh en carica- turen. Verder was er de samenzang met liedjes door het gezelschap ge creëerd, die een beeld gaven van niet alleen de Bank, maar ook uit het dorpsleven. „Merien in Joane zien achteromme", was wel een tref fend beeld hoe de Bank ontstond. Met spanning werden- de verrichtin gen van de goochelaar gadegeslagen en ademloos werden de verrichtin gen gevolgd! va-n -dé ,man zonder bot ten". V.ooral hierbij kwamen de lachspieren vaak in beweging. Ook de liefhebbers van zang kwamen aan hun trekken, door tc luisteren naai de tenorstem van Bert van 't Hof, begeleid door Cor van Deyl en naai de lieftallige Marions uit het gezel schap, met gitaarbegeleiding. Een hoogtepunt van dc avond was wel de vertoning van do dia's, getekend door de bekende tekenaar Cris Schut, met teksten en projektie van het duo Mij derwij k. Eén voor één kwamen de bestuursleden, dc raad van toe zicht en kassier met vrouw cn be diende op het projektieschcrm. Da verende lachsalvo's bewezen hoe dit vernuftig in elkaar gezette projck- ticwerk in de smaak viel. Al met. al een paar mooie nvon- tion, die een waardig slot vormden BIJEENKOMST IN KERKGEBOUW ZIERIKZEE. 17-2. „Na een periode van ruim 15Vè jaar nemen wjj af scheid van Zierikzee, maar zeker niet omdat we het hier zat zgn, maar cindat de vele arbeid in deze grote gemeente wat teveel is gewor den. Wü danken de gemeente dat zü ons al die tjjd heeft verdragen; wat meet de liefde van de gemeente grcot zijn geweest". Deze woorden sprak ds. M. v. d. Klis maandag avond in een goed gevuld kerkge bouw. tijdens een afscheidsbijeen komst in verband met zijn komend vertrek naar Papendrecht. De scheidende herder cn leraar vs n de chr. gereformeerde gemeente zeid'D gepoogd -te hebben mede te le ven in dagen van blijdschap en van diroafhiaöd. Buiten de rampslachtof fers begeleidde 'hij 180 -gemeentele den grafwaarts en meer dan 2.600 maal mcchit hij Gods woord bedie nen, zowel te Zierikzee, als be Kerk- werve en Haamstede. Spreker zeide veel te metten achterlaten, maar toch met blijdschap naar zijn nieu we -gemeente te vertrekkenHij sprak een uitvoerig dankwoord aan het adres van gemeente, kerkeraad, koster, organist, vereniging-en, tot de ksrkrn van Haamstede, Kerkwerve en Nieuwer kerk en de classis en wenste ieder Gods zegen toe in de tcckomst. Vendor richtte hij zich tot de burgemco' ters van Zierikzee en Duiveland, het bestuur van de chris telijke schoei en de Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gez-ins- zcrg. tot de doktoren, het zieken huispersoneel, de verenigingen en de jeugd, en -beval allen aan in de 1'1'efde en genade van God. Toespraak mr. F. Th. Dijckmecster Het 'koor der gemeente zong hier na de psalm: „Hoe lieflijk, Ihoe vol •heilgenot", waarna 'burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester namens de bur gerlijke gemeente afscheidswoorden sprak tot ds. v. d. Klis1. Hij stelde dat het afscheid voor betrokkene 'n zware zaak moet zijn, da-ar hij zich met de gemeente lin al zijn geledin gen heeft vereenzelvigd en ook in wijdere 'kring -dan de gemeente is opgetreden. Zier-ikzees' hoogste ma gistraat prees het organisatorisch talent van ds. v. d. Klis, die -ook de gave bez't met andere mensen te kunnen omgaan. Bovendien was er een openheid naar andere groepe ringen, zodat d'e chr. gereformeerde gemeente een vertrouwd -beeld werd in de stedelijke gemeenschap. Spre ker «gewaagde ook van talrijke per soonlijke contact en met de scheiden. o" predikant, bijvoorbeeld -wat be treft bepaalde gevallen in de ge meente en ten aanzien van de kerk bouw. I-n het op gang 'brengen hier van had d? dominee een belangrijk aandeel. Hij laat thans een bloeiende gemeente achter, die vaak blijk -ge geven heeft van grote offervaardig heid. Tot slot hoopte spreker dat ds. v. d. Klis op even zegenrijke wijze werkzaam zal mogen zijn te Papen- óre chit als te Zierikzee. Andere sprekers De gevoelens van dankbaarheid van de Stichting voor Maatschappe lijk Werk en Gezinszorg op G.G. van de herdenking van het gouden jubileum van de boerenleenbank. Nadat burgemeester Van Eeten de eerste avond sloot met een dank woord voor het genotene, nadat ook de heer Zeijler een dankwoord had gericht tot de artisten voor, hetgeen zij brachten, heeft op de laatste avond de heer Mij der wijk namens zijn gezelschap een dankwoord ge richt tot dc familie Deunloo, inzon derheid voor de goede zorgen. De dames-artisten kregen een bloeme tje aangeboden door het bestuur. Fi guurlijk werd ook de secretaris, de heer Zeijler, in de bloemetjes gezet voor het leeuwenaandeel dat hij had in het organiseren van de mooie herdenkingsavonden. Hem werd -een boekwerk aangeboden. Op zijn beurt gaf hij de voorzitter, de heer Van de Zande, het receptieboek cadeau., met wederzijds woorden van dank. Tot slot sprak namens de leden cn verdere genodigden de heer J. van der Maas een dankwoord voor alles wat op deze avonden was gegeven. Het gezelschap Mijderwijk, dat om zijn beschaafd optreden aller harten won, werd hogelijk geprezen. Vouw-fietsen op R.A.I.-tentoonstel ling AMSTERDAM, 17-2, De 28ste RAI- tentoonstelling voor twecw-iëlers zal vrijdag 28 februari door de voorzit ter van de Tweede Kamer, mr. F. J. F. M. van Thiol, worden geopend. Op do tentoonstelling, die duurt tot zaterdag 7 maart cn op de zater dag- cn zondagavond -gesloten zal zijn, wordt oen collectie vouwfietsen getoond. Voor deze typen fietsen komt ccn speciaal „proefbaantje". Voorts worden geëxposeerd brom fietsen, motorfietsen, scooters en autoscooters. weiden vertolkt door burgemeester S. Francke van Middenschouwen. Spreker stelde dat dank zij de akti- viteit van ds. v. d. Klis dit werk niet alleen van de grond gekomen is, maar nadien ook, zonder financiële steun, ken werden voortgezet. De heer Fi-aneke prees de scheidende predikant om de rust d'e van hem uitging en om zijn praktische Instel ling. Namens het hoofdbestuur en namens het bestuur van de geweste lijke afdeling der C.B.T.B. sprak de heer M. Kra'bbe. die dankbaar her innerde aan de aktivü-tedten t.b.v. de C.B.T.B. en de chr huishoudschool te Bruin'Isse Stem van de school De voorzitter van het bestuur der Chr. Nat. School, de heer J. W. v. d. Doel, herinnerde er aan dat ds. v. d. Klis ruim negen jaar dtec! heeft uit gemaakt van 'het bestuur, in welke kring men heeft mogen profiteren van zijn levenswijsheid. Hij was in het bijzonder specialis-t bij het testen van personeel. Namens de classis sprak ds. J. van Dijke hartelijke dankwoorden voor het vele dat ds. v. d. KI i's voor de classis heeft ge daan. Node za'l men straks zijn goede adviezen missen. Het had ds. A. Lam sprekend namens de Ned. herv. gemeente inzonderheid getroffen dat de scheidende predikant straks met blijdschap vertrekt, ondanks het vele dat hij achterlaat. Dit getuigt van een ecÉt christelijke geest. Bo vendien was hem de onmerking op gevallen dat de kerk dient te staan dn het midden der wereld'. Zulks ge tuigt van een juiste oecumenische instelling. Zelfstandige kerken De chr. gereformeerd? predikant van Kc'i'kwlorve-Haamstede, ds. J. Westerink. bracht 'in herinnering dat ds. v. d. Klis de 'kerken te Kerkwer ve en Haamstede heeft ge-'insli-lu- ee-rd, een werk waardoor zijn naam aan Schouwen blijft verbonden. Als vertegenwoordiger van de kerk te Papendrecht sprak de 'heer J. bij de Vaa'te. Na een -toespraakje van de hec-r Jonker, leid'er van d'e zondags school, sprak uitvoeriger de heer J. C. Spaans namens de kerkeraad. Hij herinnerde er aan dat de predikant velen 'in -d'e gemeente tot geestelijke steun is geweest en vaak ook met raad en daad heeft geholpen. Nog vaak zal i-n de -toekomst d'S. v. d'. Klis werden geciteerd. Hij dankte hem voor het vel'e werk, inzonderheid in de ramptijd', voor d'e redatotie van de kerkbode 'en voor het voorbeeld, dat ds. en mevrouw v. d. Klis ook in hun gezinsleven gaven. Namens de gemeente overhandigde 'hij een ge schenk in de vorm van een envelop pe met inhoud. Op zijn verzoek zong die gemeente daarop d'e familie v. d. Klis de zegenbede -toe uit psalm 121. Na een generaal dankwoord van de predikant 'zong de gemeente tot slot: „Zijn naam meet eeuwig eer ont vangen". Na afloop was er gelegen heid afscheid te nemen -van ds. v. d. Klis en dién-s gezin. De 'genodigden werden daartoe ontvangen in het jeugdgebouw aan h'ofc Beddeweeg. Vooruitgang in militair luchtvervoer. Links de C-141A Starlifter, die met een last van 45 ton en een snelheid van 880 wilometer per uur in een non-stop vlucht de oceaan over steekt en rechts onder een vleugel van de Starlifter de kleine Wright Flyer die een snelheid van 65 km.- uur had - het eerste militaire vlieg tuig uit 1909. De Starlifter is 45,3 meter lang en heeft een vleugelspan ning van 48 meter. MARKTBERICHTEN Granen cn peulvruchten ROTTERDAM. 17-2. Baktarwe voor directe levering geen afzetmo gelijkheid. Zomergerst - volgens monster - f 24,00-27,00. zonder belangstelling; Haver - volgens monster - f 21,00- 23,50, zonder -belangstelling. Groene erwten - volgens monster - f 38,00-46.00; Schokkers - volgens monster - f 35,00-52,50, franco Rot terdam. Aardappelmarkt ROTTERDAM. 17-2. Klei-aardap- pelen 35 mm. opwaarts: Eigenhei mers f 10,00-12,00; Bintje f 7,50- 9,00; Bevelander f 14,00-16,00; Meer- lander f 8,00-11,00. Klei-aardappelen 38 mm. opwaarts Eigenheimers f 11.00-13.50; Bintje f 8.00-9,00; Furore f 8,00-10,00. Klei-aardappelen voor de export 35 mm. opwaarts: Bintje in twee malen gesorteerd: geen handel. Zand-aardappelen 35 mm opwaarts Bintje: geen 'handel. Zand-aardappelen voor de export 35 mm opwaarts: Liberitas geen han del; overige rassen geen handel. Stemming binnenland: zeer kalm; buitenland: geen vraag. Voer-aardappclcn f 2,00-4,00. Prijzen berekend per 100 kg. en op dc handelsvoorwaarden vastgesteld voor do Verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto langzaam maar zeker verdwijnen de bunkers VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN TE ZIERIKZEE Stedelijk fotograaf toonde dia's uit Schotland Vooruitgang in luchtvervoer Aan jubileumviering werd feestelijk slot gebreid

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 10