...voor mij zware Brandaris! Flakkeese boeren deelden in Rotterdam aardappelen uit Mislukt strafeest te Burgh-Haamstede voorlichtingsavond n.c.a.b Zwakke situatie op de uienmarkt STAD EN EILAND BRANDARIS Beraad over kwestie-Cyprus te New York Noodweer in Perzië ROTTERDAM, 8-2. Veel minder rebels dan hun Franse collega's, maar met evenveel gramschap, hebben za terdagmorgen -15 jange boeren van het eiland Flakkee gedemonstreerd vcor een betere prys voor hun pro- dukten. Voor do Rotterdamse huisvrouwen betekende dat een meevallertje, want de demonstranten kwamen niet met lege handen. Acht ton (goe de) kle-aardappelen, werden, gratis uitgedeeld, in zakjes van twee kilo gram - een portie, die voor de mees te gezinnen juist voldoende was voor het weekeinde. In elk der pak jes zat een gedrukte kaart, waarop de boeren de aandacht vestigden op hun problemen. De uitdeling geschiedde op drie punten in de stad vanaf tractoren, die behangen waren met leuzen als „Ook de boeren hebben recht op een redelijke beloning". „Droevig maar waaren „Protestactie aardap pelboeren". Het ging allemaal heel vreedzaam toe, vreedzamer dan waarschijnlijk de Rotterdamse poli tie had verwacht. Want de stoet werd begeleid door een opvallend groot politie-escorte, dat overigens snel de opdracht kreeg naar de bu reaus terug te 'keven. De meeste po litiemannen werd nog snel een zakje aardappelen in de handen gedrukt voor zij in de wagens of op de mo toren stapten. De demonstratieve stoet bestond uit drie tractoren met aanhangers, die al vrijdag naar de veilinghal in Rotterdam-Zuid waren gebracht, en vijftien personenwagens. Eén dei- tra ctoren volbracht de tocht niet: juist voor de Maasbruggen verloor hij een wiel - en daaraan dankten het de huisvrouwen van de Oranje- boomstraat dat ook zij een gratis maaltje thuisbezorgd kregen. De an dere wagens reden door naar Blij- dorp. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 10-2. Aangevoerd 1440 stuks vee, t.w.: 1042 vette koeien en ossen en 398 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 3,80-4,10, f 3,10-3,65, f 2,70- 3,00; varkens (levend gew.) f 2,42- 2,40-2,38. Vette koeien en ossen: aanvoer korter; handel goed; prijshoudend, prima's boven notering. Varkens: aanvoer iets minder; handel tame lijk; prijzen gedrukt, prima vlees varkens boven notering, zware var kens f 2,30-2,32, slachtzeugen f 1,85- 1,95 per kg. Eicrpryzcn V.E.C.E. In de periode van 3 tot 8 februari werd door de Coöperatieve Verkoop centrale voor Eieren, V.E.C.E., uit betaald f 1,29 per kg. Voor vuilscha- lige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. LAND- EN TUINBOUW Alg. vergadering N.F.O. UTRECHT, 8-2. De algemene vergadering van de Nederlandse Fruittelers Organisatie wordt don derdag 20 februari in het jaarbeurs gebouw te Utrecht gehouden. 's Middags spreken er P. Ndcolai, voorzitter Instituut Bevordering Wetenschappelijk Onderzoek dn Nij verheid en Landbouw in België, ever „Nieuwe afzetmogelijkheden voor fruirt door middel van Hesba- nia te Sint Truiden" en de 'heer P. A. Spoor, hoofd vian; de afdeling fruitteelt van h'et Landbouw-Econo- misch Intatuut in Den Haag over „kunnen wij de kostenstijgingen in het fruilÜte'eltbe'drijf opvangen?" Auto onder trein: drie doden BEILEN, 9-2. Op een overweg tussen Hooghalen en Beilen is zon dagmiddag tegen vijf uur een per sonenauto ond'er de sneltrein Gro- ninigen-Dern Haag 'gekomen. Daarbij zijn de drie inzittenden van de auto om hot leven gekomen. De slacht offers zijn de 23-jarige Tinus Kam- pinga uit Smiide, eigenaar en be stuurder van de auto, de 17-jarige Jan Lantinga uit Laaghalerveen en de 18-jariige Jan Maat uit Beilen. Bij de botsing ontspoorde een deel van het eerste truckstel'. Het trein verkeer kreeg omstreeks twee en en half uur vertraging, doordat maar over één spoor kon worden ge reden. Nat. Reclasseringsdag DEN HAAG, 8-2. De nationale re el asseringsdag, waaraan is verbon den de grote landelijke inzameling ten behoeve van de reclasseringsar- beid van en voor alle gezindten en die wordt georganiseerd door het Nationaal Bureau voor Reclassering in Den Haag, zal dit jaar -worden gehouden op of omstreeks zaterdag 3 oktober. Opbrengst minder dan kostprijs De boeren zijn tot hun actie geko men, omdat de aardappelen op het ogenblik zelfs de kostprijs niet op brengen. Die wordt begroot op 11 a 12 cent; de boeren ontvangen slechts 8 cent per kilogram - in de winkels worden de aardappelen verkocht voor 20 a 30 cent per kg. De tussen handel krijgt dus een vrij groot aan deel. Vele hoeren denken er dan ook aan om hun produkten rechtstreeks aan de consument te gaan leveren, zo zei de landbouwer G. M. van dei- Baan (48) uit Melissant, die .als woordvoerder optrad van het ..Actie comité Flakkeese aardappeltelers". Het eerste doel van dit comité is het publiek er van te overtuigen dat de boeren geen schuld hebben aan de hoge aardappelprijzen. „De meeste huisvrouwen denken dat de boeren veel verdienen, maar dat is beslist niet waar", aldus de heer van der Baan. Hij verklaarde dat een groep van zg. „Koekoek-boeren" er bij hem op heeft aangedi'ongen aan de actie te mogen deelnemen, maar het comité heeft dit afgewezen, omdat men aan de demonstratie geen poli tiek karakter wiide geven. De luatste stuiptrekkingen? deling waren, werden benoemd tot ereleden. Dit waren er drie, nJ. de heer L. van Damme, Joh. de Jonge en Nic. Slager. Deze hebben allen de wapenrok gedragen in de mobili satie 1914-1918. Daar het bovendien ook nog zeer trouwe leden waren zowel in het bezoek aan de gezellige bijeenkom sten als aan de gewone vergaderin gen was het bestuur tot dit besluit gekomen. Hij sprak de hoep uit, dat zij nog Jang tot ere-lid van de afdeling zou den mogen zijn. De traditionele worstbroodjes en de verloting ontbraken ook dit jaar weer niet op 'het programma. Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan de heer W. G. Jonker, dfie als penningmeester dei- afdeling weer veel werk heeft ge daan om deze avond te doen slagen. RENESSE Ingezonden mededeling fn hotel ..Het wanen van Ren Een aannemer, een bakker, een schipper en een fruitkweker waren de berijders van de vier paarden die zaterdagmiddag nog trachtten de folklore van het Strafeest 'hoog te houden. Voor iedereen gaat het dui delijk worden dat binnen enkele ja ren het Strafeest tot het verleden behoort, ondanks de krampachtige pogingen die nog gedaan worden om het feest staande te houden. Niet één landbouwer, zoon van een landbouwer of landbouwersknecht h*3d zioh de moeite getroost ergens een paard vast te krijgen, dit wat op te vrolijken met papieren rozen om dan gezamenlijk een strastoet te for meren. En toch is het nog maar een goede 25 jaar geleden dat 40 paarden een machtige stoet vormden, een op tocht die voor bijna 100 pet. uit de agrarische sector afkomstig was. Ook de belangstelling voor het feest neemt drastisoh af. Ondanks het vriendelijke voorjaarszonnetje kon den toch maar een goede honderd inwoners zich naar de dorpen bege ven om de stra mee te vieren. De oorzaak van de mindere belangstel ling is mogelijk de toenemende me chanisatie in de landbouw waardoor de techniek de overhand krijgt. De landbouwers en hun jongens tonen nu eenmaal meer interesse vooi- een tractor dan voor een paard, dat eco nomisch niet meer verantwoord zou zijn. En toch komt elk jaar het vruchtbaarheidsfeest weer naar vo ren en het zou toch wel heel jam mer zijn wanneer over enige jaren de Kon. Harmonie „Wdtle van Haem- stede", die ook al aan bloedarmoede lijdt en in muzikantenaantal elk jaar Slachting onder de Batoetsi GENÈVE, 8-2. Volgens berichten die de Werel'dira'ad van Kerken :te Genève vrijdag heeft ontvangen zijn dn Raeaïida ariihstenig .tienduizend' le den van de stam dter Batoetsi door de Baihoetoe vermoord. Een woord voerder van de raadi deelde mee, dlait dit cijfer een uiterst voorzichtige ra ming is en diait het aantal doden mo gelijk eerder twintigduizend be draagt. Hij verklaarde, dat functio narissen van d'e Werleldraad van Kerken en Zendelingen in de buur landen 'boeroendi Oeganda en Tan ganyika melding hadd'en gemaakt van „rivieren die rood van bloed zagen". Auto te water: drie inzittenden verdronken GOUDA, 9-2. Zaterdagavond tegen half elf zijn drie inwoners uit He kendorp, de 30-jarige chauffeur N. G. M. Dekker en de gebroeders A. J. en A. D. Geldenblom, respectievelijk 25 en 17 jaar, nabij; Haastrecht in de Hollandische IJssel door verdrinking om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde doordat de auto waarin zij zaten, bestuurd door N. G. M. Dekker, op de provinciale weg tussen Gouda en Haastrecht met grote snelheid uit de 'bocht vloog, de heg ramde en daarna over de kop in de HollandsChe IJssel .te recht kwam. Reddingsacties die spoedig werden ingezet, mochten niet meer baten. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk Beroepen te Mantgum (toez.): G. R. Brink, IJsbrechtum. Aangenomen naar Maarssen: L. Vroegindewij, Kamperveen: naar Dokkum: P. de Hoop, Gramsbergen; naar Oost-Flevoland (wijkgemeente Lelystad), (toez.): H. B. Oosthoek, Zwaagwesteinde. Bedankt voor Mastenbroek: B. M. Meyndert, Waarder. Geref. Kerken Beroepen te Bierum (Gr.): D. de Heer, Drachtstercompagnie. DEN HAAG, 8-2. Hoewel er vo rige week een licht prijsherstel is ingetreden op de Nederlandse uien- veilingen, bljjft de situatie in deze scktor toch nog altijd bijzonder te leurstellend. De uien moeten op het ogenblik nog steeds worden verkocht tegen pdijzen die soms geen enkele winst voor dc teler over laten, zeker niet wanneer bet opgeslagen pro- dukt niet al te best is en niet klaar gemaakt kan worden als klasse I- kwalitcit. Dan worden dc kosten van het klaar maken nauwelijks goed ge maakt door de prijs. Middelkwali- klasse I deed in het midden van deze week in Zeeland even boven 10 cent per kg. Dat was 1 cent per kg meer dan een week geleden. Klasse II kwam niet hoger dan 7 ct per kg. De aanvoer is op het ogen blik niet groot, want de meeste uien- bewaarders voelen er weinig voor om tegen deze lage prijzen te rui men. De kwaliteit van het opgesla gen produkt valt over het algemeen niet tegen. De wekelijkse uitvoer ligt tussen 4 en 5 miljoen kg. Ongeveer dc helft hiervan gaat naar West- Duitsland. Frankrijk komt op de tweede plaats en Engeland bezet de derde plaats. De uitvoer naar dit land is iets toegenomen, maar blijft toch nog altijd achter bij voorgaan de jaren. In geen jaren is het zo slecht gegaan met de uienafzet als op het ogenblik. Dc prijs die nu ge maakt wordt is op een laagtepunt van het seizoen gekomen. Het vorig jaar omstreeks deze tijd word rond 30 cent per kg betaald. afneemt, alleen door de dorpen moest marcheren. Trekker-optocht? Van 'de nood een deugd maken en het volgende jaar een optocht in el kaar zetten van versierde tractoren? We weten het niet; 'het zou geheel tegen de opzet van het feest indrui sen, maar wat is nu beter, 100 trek kers of geen paarden? Het lijkt ons toch wel op zijn plaats om hierover in landbouwerskringen eens te spre ken, want het gaat zo niet meer. Waarom het in Renesse nog wel gaat is niet beken'd, doch ook daar gaat het achteruit, ofschoon het feest nog op een gewone „werkens"-dag ge houden wordt. Haamstede en Burgh hebber, een zestal jaren geleden 'het feest al verplaatst van de maandag naar de zaterdag om "het op peil te houden waaraan ook de Schouwse Ruiters hun medewerking verleen den. Doch nu dit niet het geval was en men volkomen op eigen paarde- krachten was aangewezen, reed men zaterdag met vier paarden naar het strand om de 'dieren hun poten te spoelen. Vroeger was de Haamsteed- se stra de grootste van de Westhoek en nu gaat hot er op gelijken 'dat het de eerste za'l zijn die verdwijnt. Ve len hebben op deze fraaie zaterdag middag deze mening met ons gedeeld en hoe jammer het ook is dat onze trouwe viervoeters, diie hebben moe ten ruimen voor vierwielige tracto ren, duidelijk van het stra toneel gaan verdwijnen, 'het zou toch nog vrese lijker zijn dat het gehele feest door gebrek aan 'belangstelling afgeschaft zou moeten worden. ZIERIKZEE: Mars „Kunst en Eer" In verband met de verloving van prinses Irene zal de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" heden (maandag)- avon'd - aanvangende 7 uur - een muzikale mars maken door de stad. HAAMSTEDE Geslaagde jaarvergadering Geref. Jeugdvereniging De jaarvergadering van de gere formeerde jeugdh/erenagLng ,,'s Ko- mn'gsjeugd" te Haamstede is zater dagavond een volledig succes gewor den. Uit verschillende plaatsen van het eiland waren vele jongeren ge komen om deze avond mee tte vieren. De 'leiding berustte bij de voorzitter de heer H. Jonker., die er zijn vreug de over uitsprak dat zovelen belang stellen 'in de vereniging. Na de bij belinleiding, die 'handelde over Psalm 104 en verzorgd werd door de heer M. Slager, werd een afwisselend programma afgewerkt. De vereni ging beschikt over enkele goede zangstemmen, maar ook de voor drachtskunst wordt nog flink be oefend. De hoofdschotel vormde deze avond het toneelspel „Drie .dagen op proef". Echt een ontspanningsstuk Het is de spelers volkomen gelukt de aanwezigen een stukje gezonde ont spanning en humor te brengen. Zoir- der de andere spelers(sters) te kort te willen doen, was (het toch wel de heer P. Boot die uitblonk in zijn rol. Een verloting, waarvan de helft der opbrengst bestemd was voor de kerkbouw, en de verkoop van een taart die ruim f 20 opbracht, ook al voor de kerkbouw, kompleteerdén dit programma. Vergaderingen voor deie week Dinsdagavond 11 februari spreekt <ds. Boer in de wanterkerk voor de léden der mannen vereniging en ver dere belangstellenden over het on derwerp „De kerk en de Pinkster- groepen". Vrijdagavond in de Herv. kerk te Haamstede een samenkomst voor de vrouwen van alle gezindten die deel willen nemen aan de Wereldvrou- wengebedSdag. Vrijdagavond vindt in hotel Bom de jaarlijkse uitvoering der s.v. „Zeemeeuwen" plaats. Afd. Burgh-Haamstede van de Bond Oudstrijders Met een Amerikaanse comedic: „Mrs. Pattersons chauffeur", heeft de toneelvereniging „Op Drift" te Renesse weer een belangrykc be drage geleverd aan het welslagen van de „gezellige avond", georgani seerd door de afdeling Burgh-Haam stede van de Bond van Oudstryders en dragers van het Mobilisatickruis. De spelers waren weer stuk voor stuk voor hun taak berekend en hel ds steeds weer een genoegen hun spel te zien. Dait velen er zo over gedacht hebben bleek wel uit het behoorlijk aantal bezoekers dat maar dCze avond gekomen was ondanks de concurrentie van andere voreni- iglingen op deze avond. „Op drift" Ss er in geslaagd een niet gemakkelijk te spelen stuk op de juiste wijze voor het voetlicht te brengen, zeer tot genoegen van het publiek, dat een echte gezonde ont spanningsavond meemaakte. Nadat men slaande het eerste couplet van het Wilhelmus had go- zongen., was het de heer L. C. van dor Velde die na de begroeting hol. 'bestuursbesluit meedeelde, dat de leden die veertig jaar l'id van dc af in hotel „Het wapen van Renesse" hield de afd. Renesse en Haamstede van de N.C.A.B. in samenwerking met de commissie voor de techni sche voorlichting aan land- en tuin- arbeiders een voorlichtingsavond voor haar leden. De voorzitter van de afd. Renesse, de heer P. Ooster lang, richtte zich i'n zijn welkomst woord speciaal tot de inleider op deze avon'd de heer L. J. Wrersma en de heer Krijger, assistent 'bij 'de voor lichting. De heer Wiersma begon hierna aan zijn inleiding met een al gemene voorlichting welke 'hij in vier punten samenvatte, nl. ten le: het voorkomen van ongelukken; 2e: hulp bij ongelukken; 3e: voorzorgs maatregelen voor de gezondheid en ten 4e: de schaftgelegenheid. De heer Wiersjna het hierbij duidelijk uütkomen dat het op alle punten op Schouwen-Duivelan'd nog steeds aan het een en ander ontbreekt. Zo ont breekt het bijna op ieder bedrijf nog aan een goede verbandtrommel. Daar een controle van de arbeidsinspectie zeer binnenkort is te verwachten zal dat zeker consequenties met zich mede brengen. Na de pauze werd aan de 'hand van een aantal dia's alles nog eens nader toegelicht. Een aantal gestelde vragen werd naar aller te vredenheid 'beantwoord. Met een woord van dank aan de inleider en de door de aanwezigen betoonde be langstelling sil'oot de voorzitter deze leerzame avond. DREISCHOR Geslaagde uitvoering Hervormd Kerkkoor Vorige week gaf het Hervormd Kerkkoor te Dreisohor de jaarlijkse uitvoering. De voorzitster, mevr. D. Klaa'sse-van IJssel'dijk, opende deze avon'd met een wel k omstwoold waarin zij zei zeer verheugd te zijn over het feit 'dat zovelen blijk van belangstelling toonden. In het bij zonder verwelkomde mevr. Klaasse de echtgenote van burgemeester Vermeulen, die zelf verhinderd was aanwezig te zijn. Welkom geheten werden oök vertegenwoordigers- (sters) van de gemeenten te Noord- gouwe en Soharendijke. Onder leiding van de directeur, de heer K. W. Everwijn, vertolkte het koor hierna het volgende 'liederen- programma: Het Schotse Opwek kingslied (Ch. H. Gabriël), Rozen in Tirool (Carl Zeiler), De Nachtegaal (Mendelssohn), Lied van de Vrijheid (G. F. Handel), God's Ere (L. van Beethoven), Zondagsbed eens her ders (C. Kreutzen), Het Kerklied, gez. 53 (Piet Kiel), Boven de Sterren (Franz Abt). Na een korte pauze volgde de opvoering van het toneel spel in vier bedrijven„De grote leu gen", waarin mede-speelden de heer A. P. de Wit, mevr. J. Nelisse-Wa- gema'ker, de heer F .Roggeband, de heer C. Besuijen, mej. H. Klaasse, mevr. D. Klaasse-van IJsseldijk, de heer L. Kramer, mevr. M. de Wit- vam Klooster en mevr. D. Bodbij 1-v. d. Bos. Tussen het tweede en dei-de be drijf werd een grote pauze gehouden, waarin een verloting plaats vond. Het stuk viel .bij het publiek zeer in de smaak, het werd dan ook uitste kend op de planken gebracht. Na het toneelstuk besloot het koor deze geslaagde avon'd met de uitvoe ring van Goeden Nacht (C. A. Swen- n'e) en 'het Wilhelmus. Ds. Keiling sprak een slotwoord, waarin hij het publiek dbhkite voor grote opkomst en dirigent, 'koor en tonelisten voor hun toewijding, waardoor een op goed peil staande avond kon worden gegeven. De grime was verzorgd door de heer van Doorn uilt Zierik- zee. Het Kerkkoor ziet terug op een geslaagde avond. ST.-PHILIPSL AN D Vergadering Plattelandsvrouwen Vorige week 'kwamen de leden en donateurs van de afdeling Sint Philiiipsland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen bij elkaar in hotel ..De Dru'üven'tros", waar de spe cialist voor hart- en bloedvaten, dl\ W. J. M. Klumhaar uit Nieuw en St. Joosdand een lezing voor de af deling hield 'getiteld: „Een hart elijke 'kennismaking" Een ieder Was hier zeer geïnteres seerd en men luisterde dan ook met volle aandacht naar wat verteld! werd. Na afloop dankte de presidente, mevr. J. Stehouwer-v. Dijke, dr. Klunhaar dan' oolc heel hartelijk voor zijn duidelijke en op zeer pret tige wijze naar voren gebrachte uit eenzetting 'en) sloot hüermee deze avond. Zondagavond kwam in Saigon één Amerikaan om het leven en werden er 24 gewond, van wie vier ernstig, door het ontploffen van twee bommen die onder de tribune op een bascball-lerrcin waren ge plaatst. ASSEN. Op de Norgerweg te Don deren (gemeente Vries) is zondag avond de 34-jarige mevrouw Otten uit Groningen verongelukt, toen dc door haar man, de 25-jarige ir. G. TI. Otten, bestuurde auto in botsing kwam met een uit een zijweg ko mende vrachtauto. Van dc twee kin deren van het echtpaar werd een driejarig jongetje levensgevaarlijk gewond. I-Iet kind is later overleden. Zware shag met mooie lange draad, dus soepel draaien. Zuivere Kentucky-tabak. Lekker pittig maar niet scherp. Goed verpakt, geen kans op uitdrogen. Elk pakje van begin tot eind pure tabak. f 1.- in dubbelwandige tabakszak ZWARE I SHAG iy.-' - 'tas. SELECTEDüi.;SHACTOBBW*»! LONDEN, 9-2. De Britse minis ter van buitenlandse zaken, R. A. Butler, zal dinsdag in New York besprekingen voeren met de secre taris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, zo heeft een woordvoerder van liet Britse mini sterie van buitenlandse zaken zon dag meegedeeld. De besprekingen zullen voorna melijk de toestand op Cyprus tot onderwerp hebben. Minister Butler zcu zich oorspronkelijk dinsdag met de Britse premier, sir Alec Douglas Home, van Ottawa naar Toronto be geven. Zoal® 'gemeld zul'len beide staatslieden maandag in Ottawa be sprekingen voeren met leden van de Canadese regering. Woensdag en donderdag zullen de Britse premier kleintjes uitë het binner en zijn minister van buitenlandse zaken in Washington vertoeven. Daar staat onder meer overleg met president Johnson over internatio nale kwesties op het programma. Intussen onderhield de Ameri kaanse onderminister van buiten landse zaken George Ball zioh zon dag in Londen met Britse ministers over de crisis op Cyprus. Ball was zondagmorgen in Landen aangeko men. De Cyprische regering zou haar goedkeuring kunnen hechten aan een 'troepenmacht voor Cyprus die bestaat uit eenheden van gemene- bestlanden, maar heeft terzake geen bepaalde voorstellen gedaan, zo deelde een regeringswoordvoer der in Nicosia zondag mee. Hii ver klaarde voorts, dat president Maka- rios de Brits-Amerikaanse compro misvoorstellen inzake een interna tionale troepenmacht nog bestudeert RIJSWIJK. Een felle brand heeft zondagavond een opslagplaats van de plastic-rubberfabriek N.V. Hee- neman aan de Polaklaan' in de Plas- poelpol'der in Rijswijk totaal ver woest. TILBURG. In het St. Elisabeth- ziekenhuis te Tilburg is overleden de zevenjarige scholiere Anneke Bambacht uit Tilburg. Het kind werd bij het verlaten van de school bij. 'het oversteken van de Ri'ngbaan! West door een auto, die volgens de polite de maxi mum snelheid ruimschoots over schreed, aangereden en ernstig ge wond. BRIELLE. Vermoedelijk door oververhitting van een haardkachel is brand uitgebroken in de woning inrichting T. de Gast 1e Brielle. Het gehele huis brandde uit'. De winkel- artakellen konden worden gered. EINDHOVEN. Prins Lambertus Bromolieanus, vierdaags «heerser over Geinhoven (Eindhoven), heeft zaterdag met grote uitbundigheid zijn intocht in 'de stad gedaan. Zijn fraaie prinsenwa'gen kwam aan het einde van een stoet van twee kilo meter lengte die naar schatting door meer dan honderdduizend mensen uit Eindhoven en. wijde omgeving is MONSTER. Op de rijksweg in Monster 'is de 71-jarige A. van Don gen uit die plaats bij het overstelcen 'dcor een auto gegrepen. De main werd zo zwaar gewond, dat hij ter plaatse i® overleden. AMSTERDAM. Op de Wadden dijk ter hoogte van de Tien'gemeten- s tra at in Amsterdam-Noord is za terdagnacht een personenauto in bolring gekomen met een bus van het gemeente vervoerbedrijf. Dc be stuurder van de auto, dc 23-jarige monteur J. de Graaf uit de hoofd stad, is zondagmorgen in hot Bin nengasthuis aan dc opgelopen ver wondingen overleden. DEN HAAG. Het nieuwe gebouw van 'het staatsdrukkerij- en uitge versbedrijf, dat wordt 'gebouwd aan cd (vernoemde) Silvius en Plan- tijnstraat bij het station Staatsspoor itv Den Haag, is in september klaar. De lin'göbr uilvncm h i e valt samen m'dt 'het. 150-jarig bestaan van de staatsdrukkerij MacMillan geen parlenients-kandidaat LONDEN, 10-2. Harold MacMil- 'lan, die in oktober als Brits premier aftrad nadat hij eerder een operatie had ondergaan, heeft maandag op zijn 70ste verjaardag offciëel meege deeld, dat hij 'bij de 'komende alge mene verkiezingen niet kandidaat zal staan voor het parlement. Dit betekent dat twee conserva tieve ex-premiers het Lagerhuis zul len verlaten. Sir Winston Churchill had al eerder meegedeeld, dat hij zijn zetel opgeeft. Hij wordt in no vember 90 jaar. MacMillan 'kwam in 1924 voor het eerste dn het parlement. TEHERAN, 8-2. Tengevolgen van zware sneeuwstormen ziin dn de om geving van Isfahan in midden-Per- zië 'dertig mensen om 'het leven ge komen. 1500 gezinnen van Nomaden zijn van de buitenwereld afgesneden Over land en door de lucht komt men de bevolking te hulp. Intussen is bij de haven Boesjir aan de Perzische Golf een motor boot omgeslagen tijdens een storm, waardoor d'e dertien inzittenden verdronken. Nederlands verzoek aan Zuidafrikaanse regering tot vrijlating gevangenen AMSTERDAM. 8-2. De besturen van het comité Zuid-Afrika, het Studenlencomité Zuid-Afrika cn de Algemene Studentenvereniging Am sterdam (A.S.V.A.) hebben een tele gram gestuurd aan de regering van dc Unie van Zuid-Afrika te Preto ria, waarin zij „met grote klem aan dringen op ontslag van rechtsver volging cn op vrijlating van alle po litieke gevangenen in Zuid-Afrika". Een afschrift van hel telegram is gestuurd aan dc ambassadeur van Zuid-Afrika in Nederland en aan de Nederlandse minis!er-president Tc Chapel Hill in de Amerikaan se slaat Noord-Caröllna, zijn zater dag een honderdtal betogers legen rassenscheiding gearresteerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2