Griep MEER LICHAAMSBEWEGING Bij de is het goed sparen! 3 0/ rente bij 14 /o lange termijn Merkwaardige strafzaak om 6 populieren 1 f KUNSTMEST 1 .Él 11 'BS uit het buitenland De Gaulle en Cyprus OPROER OP DE DEFIANT 2 Botsingen in Peru NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! STAD EN EILAND Wat biedt de BEELDBUIS? DdlAP0 bevrijdt ROTTERDAM. 5-2. „Consult al leen na afspraak", las de Rotterdam se politierechter rar. A. Heynsius breeduit grijnzend, toen hU voor een van de meest merkwaardige straf zaken, die hij ooit te behandelen kreeg, een bezoek bracht aan de wo ning van zijn cliënt-van-de-dag, een 62-jarige arts In Oostvoorne. En om dat hy wel van grapjes houdt, kwam prompt als reactie: „Nou, die af spraak loopt al een tijdje, dokter, maar ditmaal houd ik consult.... komt U binnen, heren De rollen waren dus omgedraaid ook dn andere opzichten Want het blijft een unicum als een magistraat de zitting niet in eigen omgeving houdt, maar terwilie van de boos doener besluit tot een gerechtelijke excursie, die niet alleen hem, maar ook de griffier, de offlioier van justi tie (mr. I. H. van de Roemer), getui gen, juristen en journalisten een dag uit het normale werk haalt. De ge tuige- deskundige kwam er zelfs he lemaal uit Drenthe voor over. Dat was, aohteratf, wel plezierig, want dankzij hem groeide de excursie uit tot een 'boeiende 'les plantkunde in theorie en praktijk aanschou welijker dan 'in de schooljaren. De aanleiding tot dit alles: zes oude populieren, die 'in het grensge bied tussen de woningen van de arts en een 'begrafenisondernemer weg kwijnden, omdat de arts er 'grote gaten in had geboord. „Omdat ik er een hek aan wilde 'bevestigen", al dus de arts. „Ja, ja", meesmuilde de officier van justitie, „maar het ligt meer voor de hand: dart de bomen eigendom van de begrafenisonder nemer water aan de grond ont trokken en een schaduw wierpen over uw tuiin.Hoe dan ook: de begrafenisondernemer n a m de chi rurgische ingreep niet en diende een aanklacht iin wegens vernieling. „Ook al omdat ik de hele 'gang van zaken voor mij vernederend! vond", gaf hij later ronduit toe. Op hete kolen De zitting had aanvankelijk al op 10 januari, in Rotterdam, moeten plaats vinden, maar toen was de asrits door drulkke .werkzaamheden verhinderd. Trouwens ook nu zat "hij op hete kolen: elk moment kon bij zijn adVokaat, nur. G. Blok ulit Oost voorne, gezinsuitbreiding plaatsheb ben en dan zou hij, op zijn beurt, moeten assisteren. Gezien enkele juridische compli caties (de boomstammen waren in de loon der jaren uitgegroeid tat in de tuin van de arts) en misschien ook wel vanwege de aantrekkelijk heid van het uitstapje besloot mr. Heynsius op 10 januaii de zaak niet bij verstek te behandelen, maar met medewerking van de kanton rechter in Brielle, 'd£e nu zijn zaai 'afstond de arts bij de tweede zit ting enigszins 'tegemoet te 'komen. De zitting in Brielle .Jekker in tiem hier", vond mr. Heynsius Werd al vrij snel onderbroken, om dat de politierechter diirekt door wilde gaan naar Oostvoorne. Daar vond de feitelijke schouw plaats: rechter, juristen en getuigen in de tuin, luisterend naar de uiteenzet tingen van beide partijen en des kundigen; de pers aan de andere zijde van het gaas en tenslotte aHen gezamenlijk rond een van de geteisterde bomen, omdat de foto grafen een gezellig plaatje wilden hebben. De feiten De feiten gaven la/ter, opnieuw 'in Brielle, niet veel moeilijkheden. De arts erkende de 'gaten te hebben aan gebracht, maar* sprak beslist tegen ook een schadelijke vloeistof in de bomen te hebben gegoten, zoals de officier van justitie hem mede ten laste had gelegd. De officier wist zich op dit punt gesteund door een rapport van het gerechtelijk labora torium 'in Den Haag, dat zoutzuur in het zaagsel uit de boorgaten had ge constateerd. Mr. Heynsius tilde aan alles niet zo zwaar, temeer daar de arts, dr. K. F. B., al de toezegging had ge daan de bomen op zijn 'kosten te la ten rooien en nieuwe bomen te laten aanbrengen. „Ik beschouw U niet als een misdadiger", zei 'hij kalmerend, hoewel U wel "gekke dingen hebt gedaan". Uit het betoog van de des kundige, de 'bosbouwkundige D. J. Pol (25), kwam namelijk vast te staan dat twee bomen door het bo ren zul'len afsterven en do vier an dere een kortere levensduur zullen 'krijgen. Een voor de arts kwalijk punt was dat 'hij de bouten, waar mee zoals hij verklaarde het hek wilde bevestigen, pas na het uit brengen van de dagvaardlïging in de bomen had laten aanbrengen. Fikse dorpsrel Het "gaf allemaal de "indruk van een fikse dorpsrel, waarbij zowel de arts 'als de begrafenisondernemer „hun recht zochten". Daarom ook bestreed de arts dat hij een strafbaar feit had: gepleegd. vriendelijk begonnen, 'kreeg de zitting gaandeweg een vinnig ka rakter. „Denkt U er aan dat U onlder ede staat", kwam eenmaal 'de arts tussenbeide tijdens de getuigenis van zijn 'buurman. „Dait is niet de toon", reageerde toen mr. Heynsiius fel, „zulke dingen hebt U hier niet te zeggen". Tegen het slot verbruide de arts het helemaal bij de politierechter. Dat gebeurde na de "eis van de of ficier van justitie (f 150.boete, subs. 30 dagen hechtenis) en de uit spraak van het vonnisf 75,boete, subs. 15 dagen hechtenis. „U heeft 14 dagen om in hoger beroep te gaan", voegde mr. Heynsius daar als gebruikelijk aan toe. Heel scherp 'kwam 'het'antwoord: „Dat zal dk ze ker doen.De magistraat maakte zich over 'deze wijze Van optreden zo 'kwaad, dat hij de arts 'onmiddel lijk de zaal uitstuurde. „En U hoeft bij de deur geen buiging te maken". Hetgeen ook ni'et 'geschiedde. Ingezonden mededeling fc 1 1% STROOIERS J.W.KOOMAN Ellemeet Tel.01117-281 „FZifsen" TUNIS. De algemene secretaris van de V.N., Oe Thant, is uit Tunis naar Rome vertrokken, op weg naar New York. Zijn reis langs tien Afri kaanse landen heeft hij afgebroken wegens de internationale toestand. TEL AVIV. De politie van Tel Aviv heeft maandag naar aanleiding van de dood van een 19-jarig Joods meisje, Rina Dali, haar ouders, twee broers, twee zusters en een zwager aangehouden. De aangehoudenen worden er van verdacht, het meisje met petroleum te hebben overgoten en in brand gestoken, omdat zij wei gerde te breken met een Arabische vriend. De verdachten verklaren dat hét een geval van zelfmoord was. PEKING. De onderhandelingen over de afbakening van de grens tussen de Chinese provincie Sinki- ang en de Sow jet-Unie zouden bin nenkort in Peking of Moskou begin nen, aldus verluidt uit gewoonlijk welingelichte bron. ATHENE. In Athene hebben woens dag ongeveer 3.000 studenten gede monstreerd tegen het zenden van Navo-troepenmacht naar Cyprus. Luidkeels eisten zij, dat de kwestie Cyprus door de Verenigde Naties moet worden geregeld, dait Grieken land uit de Navo moet treden en dat de Engelsen uit Cyprus moeten ver dwijnen. ADDIS ABEBA. Meer dan 300 So mali's, komende uit het district Bo- rama van de republiek Somalië, zijn door hét leger uit Ethiopië naar So malië teruggedreven, zo wordt in Addis Abeba békend gemaakt. Zij lieten 'tien doden en een hoeveelheid wapens aohter. NIEUW DELHI. Ra j koeman prinses) Amrit Raoer, die van 1947 tot 1957 minister van openbaar wel zijn in India is geweekt, is donder dag, op 75-jarige leeftijd, in Niéuw Delhi aan een hartaanval overleden. LONDEN. De leiders der vakver enigingen, waarbij een 'half miljoen Britse ambtenaren zijn aangesloten, hebben ingestemd met een over drie jaar te verdelen salarisverhoging voor hun leden. NEW YORK, 6-2. De „New York Herald Tribune" schrijft over de weigering van president De Gaulie troepen beschikbaar te stellen voor het legertje dait op Cyprus "die orde moet handhaven, dat hij, zond'er overleg met zijn 'bondgenoten, er de voorkeur aan heeft "gegeven botweg „neen" "te zeggen aks om te kennen, te* geven, dat hij niets te maken wil' hebben mlet de 'andere leidende N.A. V.O.-landert, in het bijzonder niet met Amerika en Engeland. Dit is érnstig, aldus het blad, om dat het 'een onvriendschappelijke daad is,, 'dlile het NA.V.O.-l'idmaat- sohap van Frankrijk in het geding brengt. Uittreding van Frankrijk zou wel een ©l'ag betekenen voor de de fensie van west-Europa, meent 'het Newyoikse blad. TONEEL EN FILM Kleurrijk schouwspel: In de Zierikzeese Concertzaal draait deze week een boeiende film uit de dagen van de driemasters, ge titeld „Oproer op de Defiant", met in de hoofdrollen Alec Guinness en Dirk Bogarde. In deze alom geroem de boeiende en kleurrijke film wordt een treffend beeld gegeven van de levensomstandigheden en de strijd- methoden op de fameuze driemas ters van vroeger jaren. Geronseld door niets-ontziende vechtploegen, gevoed met half bedorven voedsel, gekastijd mét de leren zweep, zó voeren de zeelui in 1795 de gevaren tegemoet. Hoofdfiguren in dit dra ma van de zee zijn kapitein Craw ford en de sadistische eerste offi cier lt. Scótt. Op overtuigende wijze geeft de film een indringend beeld aan boord van een achttiende eeuws zeilsdhip, het harde leven aan boord en van de zeeslagen. Ai met al een inspirerende film, waarin ondanks het vele geweld het goede zegeviert. Voorts draait deze week in de Concertzaal, evenals in bioscoop ho tel Bom te Haamstede de „western" „Drie revolverhelden", met o.a. George Montgomery en Nancy Gates. In deze film gaat hét om de ver ijdeling van een complot, dat de te rechtstelling van een onschuldige wil bewerken en een Indianen-oor log dreigt te ontketenen. Uiteinde lijk zegeviert het recht en ook „het betere ik" van de "grootste 'boef, zo- dalt hij scheidt als die beste vriend van de sheriff DEN HAAG. „Hartelijk gefelici teerd met uw prachtige prestatie op die 1500 meter". Dit staat in een tele gram dat staatssecretaris van o., k. enj w., drs. L. J. M. van.' de Laar aan de Nederlandse schaatsenrijder Cees Verkerk heeft "gestuurd, die donder dagmorgen in Innsbruck een zilve ren medaille heeft gewonnen. Ingezonden mededeling [POTTERVlglp Verdwijnt kuilvisserij op het IJsselmeer? DEN HAAG, 6-2. In een rapport, dat hij in opdracht van de minister van landbouw en visserij heeft op gesteld, komt dr. C. L. Deelder, we tenschappelijk hoofdambtenaar bij hot rijksinstituut voor visserij onder zoek, tot de conclusie dat de "kuil visserij op het IJsselmeer in haar geheel verboden moet worden. Het standpunt van de minister in deze is nog niet bekend. Hot rapport is getiteld „Enkele aspecten van de tegenwoordige IJs- selmeervisserij". Dr. DeeLder stelt er in dat de aalvangsten op het IJssel meer onrustbarend zijn afgenomen, ondanks het feit dat er sinds 1951 een sterke aanwas is geweest van goed groeiende jonge alen. Weekeinde ARTSENDIENSTEN ZIERIKZEE: Dokter W. Bontkes, tel. (01110)- 2280. MIDDENSCHOUWEN; Dokter G. J. v. d. Waarden, Noord- gouwe, tel. (01112)-480. OOSTERLAND-BRUINISSE: Ddkter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. (01113)-280. DIERENARTS Ddkter C. J. H. Scheuerman, Zie- rikzee, tel. (01110)-2180. Nieuwe voorzitter van liet Centraal Sociaal W erkgevers verbond DEN HAAG, 6-2. In een bijzon dere bijeenkomst van het algemeen bestuur van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond heeft dr. ir. B. Bölger donderdag in hotel Witte- brug in Den Haag het voorzitter schap van het verbond overgedra gen aan ir. J. Bosma uit Borne (Overijssel). Deze overdracht werd bijgewoond door onder anderen mr. Valentgoed, directeur van de arbeid die de in Brussel verblijvende minister Veld kamp vertegenwoondigde, de oud- verbondsvoorzitters de Graaff en Kruijff, dr. P. S. Pels, secretaris van de Stichting van de Arbeid, mr. R. J. Erdbrink, voorzitter van het col lege van rijksbemiddelaara, drs. Hub. L. Jansen, algemeen secretaris voor de Sociaal Economische Raad, de heer Kloos, tweede voorzitter van het N.V.V., de heer J. Middelhuis, voorzitter van het N.K.V. en de heer Albeda namens het C.N.V. LIMA, 6-1. Officieel is 'békend ge maakt dat er bij de botsingen tus sen 'boeven en politie in het zuiden van Peru dinsdag 17 boeren het le ven hebben gelalten. Vijftien boeren en 17 politiemannen werden gewond. Met de handhaving van de orde in het betrokken gebied zijn militairen belast. Een aantal zogenaamde agi tators is aangehouden en op trans port naar Lima gesteld. Naar schatting 8.000 boeren na men dinsdag bezit van het land en een paar meelfabrieken. Zij boden verzet toen de politie hen wilde ver wijderen. Ingezonden mededeling Ingezonden mededeling Bescherm U tegen Rillerig? Onprettig? Vlug: Oefenen van spieren is een zeer nuttige bezigheid; bij kinderen gaat daar een krachtige prikkel tot groei en van uit. Eventuel eafwijkingen in de lichaamshouding kunnen door be wegingen belangrijk verbeteren, als tenminste de juiste oefeningen daar voor worden uitgezocht. Een moeder die haar kind li chaamsbeweging onthoudt, doet het daarmee ernstig tekort. Dat is onge veer even erg als wanneer men een kind geen eten genoeg geeft. De vroeger heersende gewoonte om een pasgeborene stijf „in te bakeren" was dan ook verkeerd. Geen zuigelingengymnastiek Maar of het nu goed is om zuige lingen reeds aan de een of andere gymnastiekcursus te onderwerpen, is zeer de vraag. Zidk een schema van sysetmatische bewegingen heeft een baby beslist niet nodig. De af en toe gepropageerde gymnastiek voor gezonde zuigelingen is daarom een overbodige en nutteloze zaak. Wanneer zo'n kleintje maar volop gelegenheid heeft om te spartelen en te grijpen, wordt er op natuur lijke wijze al voldoende aan de be hoefte om beweging te nemen vol daan. Iedere leeftijd stelt op dit punt zijn eigen eisen: dat is iets wat men niet uit het oog moet verliezen. Ook de peuters en kleuters van één tot zes jaar behoeven niet te worden gedwongen tot het verrich ten van bepaalde gymnastische be wegingen. Ook op die leeftijd is iemand er echt nog niet aan toe des morgens eerst een aantal diepe knie buigingen te maken. Wat een kleuter volop moet kun nen doen, dat is vrij spelen, liefst in de buitenlucht. Een kind van die leeftijd moet gelegenheid hebben om naar hartelust te kunnen krui- pen, klimmen, hollen en ballen. Geen ruzie met de buren Binnenshuis is die mogelijkheid tot ravotten eigenlijk nooit voldoen de aanwezig. Daar zal het kind voortdurend worden geremd om het meubilair, het behangsel, de vloer bedekking niet te beschadigen. Bo vendien is er binnenshuis meestal niet voldoende ruimte, vaak moet er vanwege de buren ook een zekere stilte in acht worden genomen. Helaas is er, vooral in onze steden, lang niet genoeg geschikte gelegen heid om buiten te spelen. Drukke straten met voortrazend verkeer zijn niet alleen gevaarlijk, maar ook bij zonder stoffig. ROTTERDAM. Tijdens een opeis bare vergadering van dé Partij van de Arbeid", afdeling Hell'evoetsluis, op 28 februari in hét dorpshuis „De Kern", zal de Indonesische zaakge lastigde in Nederland, "de heer Mo hammed Sharif, met mr. M. de Niet, lid van de Eersite Kamér voor de Partij van de Arbeid!, een discussie houden, 'over de verhouding (tussen zijn land err Nederland Het is de eerste 'keer dat 'een Indonesische funkticmaris zich bereid heeft ver- fcl'aard tot een openbaar politiek de bat over dit onderwerp. DEN HAAG. Aan de Nieuwe Ha ven in Den Haag is een woonwagen uitgebrand. Dit is dé tiende woon- wa'g en'in Den Haag, die sinds no vember vorig jaar door brand is ver nield. voor de tafelopzeggers en zinsontleders geen tijd voor L.O. bij het L.O. Daarom is het zo nodig dat de overheid zorgt voor goede speelter reinen, liefst in het groen gelegen en voorzien van piasvijver, klimrek- ken, zandbakken. Hoe meer speel tuig hoe beter en dan moet iedere kleuter zich daar net zo lang en in tensief op kunnen oefenen als hij zelf maar wil. Als de ouders er voor zorgen dat de kleuters niet door stijf zittende dikke kleren in hun activiteiten ge hinderd worden, dan zal deze vorm van gymnastiek ongetwijfeld het grootste effect sorteren. Geen aandacht genoeg Op de lagere school komt onze jeugd voor het eerst in aanraking met stelselmatig opgebouwde en goed doordrachte lichaamsoefenin gen. Daar is niets op tegen, want nu zijn de kinderen er zo langzamer hand aan toe. Nu is er bij hen ook een beter begrip voor hetgeen er van hen wordt verlangd. Gymnastiekles en schoolzwemmen, geleidelijk aan ook de beoefening van teamspélen, vormen de overgang naar de sportieve bezigheden, die voor de rijpere jeugd en voor de vol wassenen in aanmerking komen. Het kunnen allemaal goede aangrijpings punten zijn voor de opvoeding; niet alleen in lichamelijk opzicht, maar ook voor de vorming van het ka rakter. Wat dat betreft mocht op onze Nederlandse scholen daarom best èens wat meer aandacht worden be steed aan de systematische lichaams vorming. In het leerprogramma van ónze aap-noot-miezers, van onze tafelopzeggers en zinsontleders neemt de gymnastiek doorgaans maar een heel er gbescheiden plaats je in. Geen uren in de bank Daarnaast moet echter niet wor den vergeten - en dat is weer aan het adres van de ouders - dat ook de schooljeugd nog veel behoefte aan vrij spelen heeft, net zo goed als de kleuters; de overgangen zijn immers maar geleidelijk. Vooral kinderen, die op scholen gaan waar urenlang stilzitten als een der voornaamste eisen geldt - deze onderwkijsinrichtingen zijn in ons land helaas nog zeer talrijk! - moe ten voor en na schooltijd ruim schoots gelegenheid hebben om deze opvoedingsfouten zelf te compense ren. Dr. H. W. Scalongne. Veel geld voor werken uit Haagse School AMSTERDAM, 6-2. Op de schilde rijenveiling bij de firma Mak van Waay zijn weer hoge prijzen ge maakt. De vaste tendens zette zich tot de laatste minuut voort. Het kooplusti ge publiek bestond' voor het meren deel uit Engelsen, Duitsers 'en Ne- dérlandens. Ook die laatsten kochten veel zodat een groot deel van de ge veilde kunstwerken dn ons land blijft. Opmerkelijk werd genoemd dat de belangstelling voor werken uit de Haagse school groeiende is. De prijzen voor doeken van enige kwaliteit Sn dit genre lagen bijzone- der hoog. 'Eén doek vain Willem Ma - HAAMSTEDE Filmavond N.C.A.B. In de „winterkerk" te Haamstéde waren de leden van de Nederlandse Christelijke Agrarische BédrijfsbonÜ uit Scharendïjke, Renesse en Burgh- Haamstede bijeen, ter bijwoning van een filmavond aangeboden door het hoofdbestuur van de bond. Per fiiilrn maakte men éen reis door Noorwegen en bezag men het leven en werken van 'het Noorse volk in dé wisseling der seizoenen. Natuur lijk ontbraken opnamen over de schitterende natuur niét in déze film. Enkele ogenblikken later volgde men de trekvogels op weg naar een gebied in Zuid-Afrilka en kon men zien hoe men daar leeft en werkt. Een en ander werd afgewisseld met enkele humoristisch getinte films. Voor het hoofdbestuur was aan wezig de heer P. Minnaar te Goes, bestuurder voor Zeeland. Deze rele veerde in het kort de spanningen op hét loon- en prijzenfront en betreur de hef dat het overleg telkens weer in een slop dreigt (te 'geraken. Toch wékte hij de léden op niét al te zeer mee te gaan huilen' met de wolvenJ in het bos. Ook al ontkende hij de moeilijkheden nliet, in velé 'gezinnen ontstaan, om de eindjes aan elkaar te knopen. Wij zijn echter 'léden van een christelijke vakorganisatie die in samenwerking en overleg mét el kaar sociaal werk willen doen. Juist nu in déze maand de bond haar vijf tig-jarig bestaan hoopt te herden ken, past het de léden dankbaar te zijn voor "het vele dat door die bond tot stand mocht komen. Dank boven al aan God 'die rijke zegen op hét weik heeft geschonken. De 'heer C. Manniie, die de 'leiding had deze avond, wees er 'in zijn slot woord op dat er te Renesse een voor lichtingsavond zal worden gehóuden op 7 februari, waarin gesproken zal worden over „Veilig werken in land en tuinbouw". Deze avond werd verzorgd door de commissie voor technische voorlich ting aan de agrarische arbeiders in Zeeland. SINT PHILIPSLAND Geslaagde jubileum-uitvoering „Con Amore" Vorige week hield dé muziekver eniging „Con Amore" een uitvoering met een' bijzonder feestelijke "stem ming namelijk; men vierde op deze avond' het tien-jarig bestaan van de ze vereniging. Deze avond werd ge opend met het Wilhelmus in ver band' mét de verjaiard'ag van onze kroonprinses. Na een welkomst woord 'door dé voorzitter der ver eniging, de heer Kramer, weid een bijzonder goéd en gevarieerd' mu ziekprogramma ten géhore gebracht onlder leiding van die heer P. Dam mers uit Bergen op Zoom. Enkele van de 'leden brachten verder een leuk samengesteld stukje, wat het verleden, van de vereniging am dicht vorm weergaf. Na de pauze werd' het programma verder afgewerkt met het optreden van de rederijkerskamer Eendracht' Oud-Vosseméer, die wel' nieuw was voor „€011 Amore", doch niet voor 'het talrijke publiek dat op deze avond aanwezig was. Ze verzorgden op uitstekende wij ze het toneelspel van Tom Dekker getiteld: „Verbroken Banden", dat handelde over adoptie, het aanne men van een kind met de eventuele gevolgen. TuisSem die bedrijven döor wérd nog van de gelegenheid ge bruik 'gemaakt een kort felicitatie- woord' te richten tot de jubilerende vereniging o.a. door de Bond van Plattellandsvrouwen en de Z.L.M. hier ter plaatse waarbij pen prach tige plant en een couvert met in houd werden aangeboden. De voorzitter dankte alle mede werkers en -sters die hebben mede gewerkt tot het slagen van deze avond, verdei' een bijzonder dank woord tot de rederijkerskamer .Een dracht' die, zoals de voorzitter zedl, ,ook in de 'toekomst te kunnen .re kenen op de medewerking van .Een dracht' ,Gon Amore' mag en kan op een zeer geslaagde jubileum-avond terugzien. ris „Koeieaimelksters" 'bracht op f 4.200,Een paneel (30 X 42%) van Anton Mauve uit diens jonge jaren „Koeien in een wedde" haalde de f 2.550,Voor een paneel van H. W. Mesdag „Uitzeilende bom schuiten" weid f 3.700,betaald. Vier vroege Mondriaan» brachten respeiktievelij'k f 5.000,f 4.200, f 6.000,en f 4.300,op, hetgeen dooi' deskundigen als „zeer veel" werd aangemerkt. Een aan Jacob van Ruysdael toegeschreven werk bracht f 25.000,op, «een van Schelf hout f 5.100,een werk van Stroe- bel f 4.100,een schilderij van De Vletter eveneens f 4.100,een stat ieven van Elias Vonck f 5.000,en een Wedssenbruch f 5.400, kleintjes uitfê ket LEIDEN. De teraardebestelling van hét stoffelijk overschot van pro fessor dr. S. T. Bok, oud-hoogleraar te Leiden en Amsterdam, die in Naaiden op 71-jarige leeftijd is overleden, vindt plaats op de nieu we algemene 'begraafplaats te Naar- den. AMSTERDAM. Het bestuur van de Partij van de Arbeid spréékt in een telegram dat aan de Spaanse ambassadeur in Den Haag is ge stuurd, „zijn diepe verontwaardi ging uit over -het proces tegen tien tallen Spaanse burgers in Madrid, die het slachtoffer van een strafver volging worden, omdat zij propa ganda hebben gemaakt voor hun de mocratische en socialistische idealen ROTTERDAM. Esso Nederland N.V. heeft kort geleden mét Fluor- Schuytvlot N.V. in Haarlem een con tract afgesloten voor het aanbrengen van een aantal 'ingrijpende verande ringen in Esso's raffinaderij Rotter dam ter verhoging van de efficien cy van het produktieapparaat. METSLA WIER. De 87-jardge heer D. Wagenaar in Anjum is door ver drinking om het leven gekomen. De man was voor zijn woning bezig met een hark enkele stukjes hout uit het water -te halen. Daarbij is hij in de sloot gevallen en vermoedelijk direct gestikt. ROERMOND. De 51-jarige ambte naar van rijkswaterstaat J. Delissen uit Heel (L.) is te Roermond veron gelukt. Hij werd op zijn bromfiets van achteren aangereden door een vrachtauto. Het slachtoffer was va der van vijf kinderen. ROTTERDAM. De uit Sdhevenin- gen ontsnapte 24-jarige Rotterdam mer A. C. de V. heeft een onver wacht bezoek aan een zuster en zwa ger in Rotterdam gebracht en is daarna weer spoorloos verdwenen. ZWOLLE. De Culturele Raad van Overijssel is van oordeel, dat de ha ven van Vollenhove recreatieve be langen zal kunnen dienen. Het is evenwel noodzakelijk dat de haven in oude luister wordt hersteld, re den waarom de Culturele Raad aan gedrongen heeft tot het plaatsen van de haven op de monumentenlijst. Dit week-end begint vrijdagavond met Tini Lopez (die vorig jaar een hamer wilde hebben en die geboren is in.Dallas) en met. inspecteur Leclerc. Uit Innsbruck de ijshockey- wedstrijd Canada-Tsjecho Slowakije De aangekondigde „voorstelling" van de Vara wordt vervangen door een optreden van een Vlaams cabare tier Will Ferdy en de eenacter „Bruidspaar in de dop", gespeeld door twee kinderen. Zaterdag behalve de gebruikelij ke rubrieken w.o. Flipje wat carna- valsflitsen, 's avonds o.m. Anneke Grönloh, Stadhuis op stelten (laatste deel) en Gehuwd en ongehuwd. De ze avond volgt de belangrijkste ijshockey-wedstrijd Canada-Rusland Zondag na de sluitingsceremonie te Innsbruck een show van Pia Beek en o.m. De verdedigers en Pierre Janssen. B.Vl. vertoont het toneel stukje Hallo, jijdaar. Houdt u maandagavond vrij voor de bekende klucht Potasch en Per- lemoer met vakantie (9 uur), dat u beslist (weer) zal doen lachen, Dins dag nog een film van Dick Powell. Woensdag De ridder van Maison Rouge en niet te vergeten Stiefbeen Zoon. Donderdag het kijkspel „De scha duw van een revolverman" met o.m. Jan Retèl, Julien Schoenaerts, Kitty Courbois, Johan Fiolet, Mimi Boes- nach, Peronne Hosang. Ingezonden mededeling ncus.VccI en borst van vastzittend slijm

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6