BREDi I hout met plezier en met b"ear CETAFLEX"^? HET ONMOGELIJKE HUWELIJK 1 RRKS 9e eierenkwestie een aanmaning Ons pluutje f Voorzitter van het Landbouwschap over lonen en prijzen OVERDENKING DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Neem BESCHUIT punt uit! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 7 februari 1964 No. 19528 VOOR DE VROUW Ingezonden mededeling prins-heerlijk carnavalsbier komt uit ^cla? HOf LEYUAHCIER BLEK DOOR HET WERELD VENSTER „Zwaar bewolkt, met kans op re gen", of Aanvankelijk zonnige pe rioden, maar later op de dag hier en daar een bui"... Met zulke weerbe richten aan het begin van de dag, kunt u niet zonder paraplu de deur uit gaan. Een beetje vervelend? Och, dat meent u niet, vooral niet als u oog hebt voor al die beeldige, ele gante parapluutjes, die we tegen woordig maar voor het kiezen heb ben. Pastelkleurige, f el-rode, vaag ge- ONVOLWAARDIGE KINDEREN De bekende Amerikaanse schrijf ster Pearl S. Buck heeft een weinig bekend boekje geschreven, getiteld: „Het meisje, dat niet meer groeien kon". Dat meisje its haar enige dochter, die geestelijk onvolwaardig is. Pearl Buck vertelt 'hier van haar grote verdriet als moeder, dat zij na veel strijd overwon, en zij hoopt anderen met haar ervaringen te kunnen voorlichten en dienen. Zo is dit een heel teer en todh sterk «boek je geworden. Van een moeder en een kind. Eerst lijk alles goed, totdat om onverklaarbare redenen de verstan delijke ontwikkeling van 'het kind wordt afgeremd. De moeder is de laatste, ctóe het merkt. Zij wil het eerst niet zien. Maar als anderen haar op het afwijkende gedrag van haar lieveling opmerkzaam maken, komt een diepe wanhoop in haar hart. Dai\ begint voor haar die lange lijdensweg: de vergeefse pelgrims tocht langs vole doktoren en klinie ken. Ten langen leste dringt de har de waarheid tot 'haar door, dat dit «haar enige kind niet groeien 'kan, en zij leert haar zelfzuchtige 'kramptoe stand te overwinnen en nuchter de situatie te overzien. Tenslotte volgt haar wijze besluit om voor haar meisje, dat nu eenmaal anders is, een omgeving te zoeken, waarin ze het beste op haar plaats is. Hot boekje 'geeft ons een heel nieuwe kijk op de schrijfster. Het laat ons deze vrouw zien a«ls één, die door leed wordt gelouterd. Waar de oester pijn heeft, vormt zich de parel. Het is niet de eerste «keer, dat een groot verdriet in de vorm van een kunstwerk, - en hoeveel heeft Pearl Buck er niet gemaakt! - werd gesublimeerd. Zonder kruis is er geen opstanding, zonder vuur geen loutering. Dit aangrijpende verhaal van da strijd en de zorg van een moeder, voor haar onvolwaardig 'kind vormt daarom een treffende.illustratie van, wilt u: parallel met, de bijbelse ge schiedenis. Men zou de hele bijbel 'kunnen zien, als het relaas van de zorg van een hemelse Vader voor zijn onvol waardige kinderen. De situatie wordt getypeerd in Genesis 1, 2 en 3. Aanvankelijk daar ook alles goed, totdat de zonde open baar wordt in de ongehoorzaamheid van Adam en Eva, die hen stempelt tot onvol waard igen in de strijd te gen de verleiding .(beeld van de slang). Zij worden uit de hof van Eden verdreven en dan ontwikkelt zich de bijbelse geschiedenis: een relaas vol teleurstelling en strijd van Gods wege, een relaas van afval en strijd van de kant van de méns. Maar God is getrouw, God houdt vol, en zal ééns het rijik «der duisternis over winnen. Wie zijn eigen geschiedenis en die van de wereld, waarin hij of zij ge plaatst is, onder dit teken leert zien, zal zich onder alle' omstandigheden getroos tweten door de liefdevolle aanwezigheid en zorg van de hemel se Vader, die ons allen tot onze be stemming zal voeren. Zierikzee. J. B. ASSENDORP. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 en 6.30 uur ds. Lam. Lutherse «kerk: 10 en 7 uur ds. Assendorp. Kerkwerve: 10 uur ds. Zonneveld (bev. ambtsdragers). Serooskerkc: 2 uur ds. Zonneveld (bev. ambtsdragers). Burgh: 10 uur ds. Den. Haamstede: 10 uur (H.D.) en 7 uur ds. Boer. Renesse: 11 uur ds. Van Liere (H.D.). Noordwelle: 9.30 uur ds. Van Liere. Scharendyke: 11 uur ds. Roodenburg. Brouwersha ven: 10 uur ds. Oort. Zonnemaire: 9.30 uur ds. Roodenburg. Noordgou- we: 9.30 uur ds. Keiling. Dreischor: 11 uur ds. Keüing (Bed. H.D.). Ou- werkerk: 10 uur d's. Vellekoop (Doopsbed.). Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: 10 uur l'eesdïenst, 2.30 uur ds. v. d. Sar (Bed. H.A.). Bruinisse: 10 uur (bev ambtsdragers) en 5 uur ds. v. d. Sar. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. G. Leene, Barendregt. Haamstede: 10 en 3 uur kand. H. R. Stroes, Haarlem. Scha- rendijke: 10 en 2.30 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentzel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur? Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dr. Bec ker. Oosterland: 10 en 2.30 uur ds. A. de Bruijn, Rotterdam. Bruinissc: 10 uur ds. Den Heeten, 5 uur d9. Ha verkamp. dessineerde, donkergroene of ge bloemde pluutjes. Met snoezige knoppen in leer, echt ivoor, hard plastic in felle kleuren, bamboe, me taal of doorzichtig plastic. Soms z\jn de stokken van plastic, soms van hout of wel met leer bekleed. Het éne heeft aan 't handvat een draag- koord zitten, het andere is juist weer voorzien van een riempje, dat ge makkelijk aan de pols geschoven kan worden. De meest voorkomende stof voor de bekeding is nylon, taft nylon. Dit is geen wonder, want het heeft wel veel voordelen. Derikt u alleen al eens aan het zeer snelle drogen. Hoe maken we een keus En nu moeten we een keuze ma ken. Maar wat zoudt u kiezen uit zö'n veelheid schoons! De éne is nog aantrekkelijker dan de andere. Misschien begint u met het kiezen van een kleur. Dan is het verstan dig even onder het opgezette regen schermpje te gaan staan en te zien hóe het effect van het doorschijnen op de huiskleur van uw gezicht is. Ook een paraplu moet u namelijk „staan". En heeft u de schattige „dubbele" exemplaren al gezien? Wat denkt u van een effen donkerblauwe met een „voering" van rode tule of nylon? Of een effen lichtbruin gevalletje dat aan de binnenkant een groene, nylon kanten bekleding heeft? Wat mij ook bijzonder aantrekkelijk lijkt, is zwart van buiten en een vrolijk bloempatroontje van binnen. Of don kergroen in combinatie met gebloem de nylon in warme herfsttinten. Twee goed gecombineerde effen kleuren doen het ook buitengewoon aardig. Hoe werkt dat? En hoe zo'n dubbel gestoffeerde paraplu dan wel in elkaar izt? De buitenste laag zit precies vast als de bekleding van een enkel parapluut je. De binnenste tweede laag is in het midden bevestigd aan de rozet, die met het open en dicht doen van de paraplu, langs de stok schuift en waaraan ook de korte baleinen zijn vastgemaakt. Verder is de tweede bekleding gehecht aan de scharnier- tjes, waarmee de korte en lange ba leinen met elkaar verbonden zijn, en aan de knopjes aan de uiteinden der lange baleinen. De twee lagen nylon blijven dus, behalve de aan- hechtpunten, geheel los van elkaar. Wordt de paraplu dichtgevouwen, dan gaat de binnenste laag nylon dus met het rozetje, dat langs de stok gelijdt, omhoog. Deze dubbele para pluutjes hebben geen foudraal. Een sierlijke metalen ring schuift u er, van de punt af, zo hoog mogelijk omheenZeer koket. Steeds een bijpassende kleur De enkele regenschermpjes heb ben meestal wel een foudraal. Een aardig idee is, om één of meer ex tra exemplaren hiervan aan te schaf fen in verschillende kleuren, pas send bij uw kleding. In opgevouwen toestand, met de bijpassende hoes, harmonieert de paraplu dan zeker met uw jas of mantelpak. Als het regentOch, dan bent u blij, dat u goed beschermd bent en hindert het u niet zo erg, dat de kleurcombina tie soms iets beter had kunnen zijn. Doordat nylon zo snel droogt, is het wel zaak er op te letten, dat de metalen baleinen ook goed droog zijn voordat u het paraphiutje dicht vouwt, anders zouden ze gemakke lijk kunnen gaan roesten. Van sommige naaldparaplu's kan de lange stok gedeeltelijk afge schroefd worden. Toch moet u dan nog wel een koffer bij uw bagage hebben om hem op te kunnen bergen Heel handig zijn zeker de opvouw bare paraplu's. Ook deze zijn er in de meest aantrekkelijke kleuren, tot gebloemd toe. Als u een beetje grote handtas heeft, passen ze er zeker in. Gereformeerde Kerken- (Vry gemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee-. 10 en 6 uur ds. Van der Klis. Kerkwerve: 10 uur leesdiienst, 3 uur ds. Westerink. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Westerin'k. Nieuwer kerk: 10 uur leésdiënst, 3 uur ds. Van d'er Klis». Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinissc: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10'en 5 uur lees dienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur «heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamewkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-Katholickc Kerk Zierikzee: 7.30 uur en 10 uur Eucha ristieviering (in de week te 7.15 uur en 8 uur), 19 uur lof. Haamstede: 9.30 uur Eucharistieviering. DEN HAAG, 6-2. Het heeft er de schijn van dat we geleidelijk de grens genaderd zijn waar bedrijfsle ven en overheid niet meer in staat zijn de toestand in de hand te hou den. Men behoeft deze mening niet geheel te delen om nochtans met be zorgdheid de sociaal-economische ontwikkeling in ons land gade te slaan. De voorzitter van het Land bouwschap, de heer A. W. Biewenga, uitte deze mening in zijn openings toespraak voor de eerste openbare bestuursvergadering in 1964. Op het stuk van het controleren en in de hand houden der prijzen heeft de regering zich tot heden niet sterk getoond, zo zei hij. Hij 'herinin'er'die aan de Stijgingen van prijzen en. bestedingen en «aan d«e verondlerstellSinigen van 'het Cen traal Planbureau over het in dii<t jaar «te verwachten tekort «op de beta- lingsbalans. Daarmee, zo zei hij, lis de toestand «gecreëerd «dii'e we ons een jaar geleden nauwelijks hadden kunnen indenken. Het is dan ook te vrezen dat zich in 1964 en later, een •belangrijke werkloosheid zal 'open baren. De heer Bi'ewenga geloofde dat het het beste zal zijn, rekening te houden met de mogelijkheid van een loonsverhoging die de 10 procent met enkele procenten overschrijdt. Daar naast, zo zei hij, moéten1 wij ons sterk maken «om gezamenlijk de toe stand weer .in 'de hand t'e krijgen, zodat de centrale organisaties van ondernemers en werknemers weer 'iin staat ziim het gezag in eigen 'ge llederen te herstellen en gezamenlijk de c.a.o.'s weer te maken tot «het kernstuk van onig «sociaal en econo misch beleid.. En voor wat de prijzen betreft «te 'er duidelijk «een. taak voor de overheid. Als de 'overheid1 het instrumentarium niet heeft om de prijzen te controleren en deze in de hand te «houden, moet zij zich dit verschaffen. Spookbeeld van inflatie E «hoé moet nu de landbouw te genover dit alles ©taan? „In de «eerste plaats", aldus de heer Biewenga, „zijn wij wel de eer- eten om te betreuren «dat onze over de laatste jaren zo «gunstige beta lingsbalans, waaraan de i'andbouw- expor.t zo sterk Weeft medegewerkt, in omvang en «kracht achteruit gaat. Achter dit verschijnsel -staat immens het spookbeeld van inflatie, onit- Kerknieuws Ned. Herv. Kerk Benoemd tot voorg. te Huizen (N. H.): J. Ponne, Herv. pred. te Wap- sérveen. Beroepen te Nieuw-Vennep-Abbe- nes: G. J. Voortman, Dussen. Aangenomen naar Oosthcm: J. van Ginkel, Uitwijk. Ger. Kerken Beroepen te Ermelo (vac. R. J. Beukema): Jac. Boonstra, Middel burg; te Zaltbommel: W. 'de Graaf, Almkeik. Chr. Ger. Kerken Aangenomen naar Delft: M. W. Nieuwen'huijze, Amsterdam-West. Ger. Gemeenten Tweetal te Capelle a.d. .IJssel: A. Kok, Leerdam en H. Ligtenbepg, Oudemird'um. Bedankt voor Rotterdam-Zuid: J. van Haaren, Rijssen. wa aiding van de gulden en werk loosheid. In de tweede plaats zal het voor de landbouw onmogelijk zijn achter te blijven 'op het stuk van lonen, en prijzen. Hoezeer we ook bereid' wa ren genoegen «te nemen met een, loens verhoging van rond' 10 procenit, waarbij overigens nog een stuk ach terstand in, de beloning van de land arbeid bleef bestaan, 'een groter wordende achterstand is voor 'het landbcuwbedrijfsleven moeilijk aan vaardbaar. Als dus 10 procent als grens nationaal niet houdbaar is, zijn we natuurlijk met het overige bedrijfsleven bereid een houdbare grens te leggen op (het niveau, dat met gezamenlijke fcradhtsinspanning voor ihet gehele bedrijfsleven gemid«- d'sl'd; bereikbaar da Dajt zulks conse quenties heeft voor de prijsbepaling van landbouwprofdukten tfe «duidelijk. Daarbij mag .ni'et uit het oog worden verloren, 'dat 'in d'e landbouw 'bij de prijsbepaling ook nog andere fakto- ren in .het geding «zijn, dié voor het overige bedrijfsleven niét gelden". ALMELO. Bij het plotseling over steken werd dinsdagmiddag de vijf jarige Geraldine van Vieldfouisen uit Almelo door een passerende les auto gegrepen. Het meisje werd hierbij zo ernstig gewond, dat het woensdagnacht is 'overléden. Het Duitse besluit om de invoer van eieren voorlopig niet langer ge heel vrij te laten - waarvan Neder land niet alleen, maar met vijf mil joen gulden per week wel 't zwaarst de dupe is - illustreert een reeks problemen van de Euromarkt zeer duidelijk. De oorzaak van het pro bleem is eenvoudig: er worden bin nen de E.E.G. meer eieren gelegd dan de bevolking bereid is op te eten. Een oplossing voor het probleem is in principe ook zeer eenvoudig: laat de wet van vraag en aanbod gelden. Dan immers blijkt al spoe dig dat er hoenderhouders zijn wier produktiekosten hoger zijn dan de klant wenst te betalen en deze lie den zullen hun verliesgevende bezig heid op moeten geven. Is er aan de andere kant goede winst te behalen op eieren, dati zullen velen zich ge roepen voelen ijlings een kippen farm te gaan exploiteren, waardoor het aanbod sterker stijgt dan de vraag en de winstmarge weer daalt. Zo ontstaat niet zonder schomme lingen een evenwichtige markt, vol gens de handboeken. Een toestand waarmee de winkelende huisvrouw tevreden kan zijn want wat zij uit moet geven ligt - onwaarschijnlijke kartels en monopolievormingen daar gelaten - zo dicht mogelijk bij de kostprijs. En ook de regeringen die graag de prijs van de eerste levens behoeften zo laag mogelijk houden, zouden daar blij mee moeten zijn. Eigen belangen De Europese praktijk is minder simpel. De zes regeringen wrijven zich niet in de handen onder loftui tingen op de Veluwse boeren die zo goedkoop hun hennen aan leg hou den. In Bonn met name heeft men te maken met de eigen boeren. Vol gens de ideale theorie zouden die hun kippenhokken maar moeten af breken en omzien naar ander werk: bijvoorbeeld auto's monteren, waar mee de Nederlandse eieren dan weer betaald kunnen worden. De Duitse ministers hebben daar praktische bezwaren tegen, omdat de agrarische stand in de bondsre publiek er niet naar snakt om over te schakelen naar de lopende band in de fabriek. En die agrarische stand komt eens in de vier jaar in het geweer om rode stippen te zetten op stembriefjes. Dat is iets waarmee men rekening moet houden. Waar mee Bonn in dezen waarschijnlijk rekening hield door zijn maatregel in de hoop dat die in Brussel ver nietigd zal worden, zodat Bonn te gen de boereii, het Groene Front, kan zeggen dat het niet zijn schuld is maar die van de E.E.G. Eén grote legpuzzel De kern van de zaak is dal niet alleen Duitsland, maar alle leden van dé E.E.G. in grotere of kleinere mate op de een of andere manier ag rarische bedrijfstakken subsidiëren. Daar zijn honderden manieren voor die allemaal wel ergens worden toe gepast: een legpuzzel waar geen uit komen aan is om dat allemaal aan elkaar te passen tot een agrarische Euromarkt, waarin de onderlinge concurrentie vrij moet zijn. De prijzen zijn in alle landen ver valst door subsidie zus of steun zo zo lang de grens dicht blijft is dat nog tot daarentoe, maar b\j het open gaan van de grenzen blijkt dat alle mededinging er totaal door verziekt ivordt. Hetzij dat gesubsidieerde ex port elders de tegen eerlijke prijzen werkende eigen produktie wegvaagt, in feite op kosten van het land dat uitvoert, hetzij dat omgekeerd onge steunde export geen voet aan de grond krijgt omdat de plaatselijke concurrent wordt gesteund. Meer klappen verwacht In industriële zaken is ditzelfde ook wel enigszins te bespeuren. Ne derland kreeg dezer dagen nog een aanmaning zijn bemoeienis met de mijnen niet zo ver te voeren dat de concurrentieverhoudingen binnen de E.E.G. verstoord zouden raken. Maar over het algemeen kan men over de minder gecompliceerde problemen hierbij heenstappen, al zijn die vaak van zeer grote omvang. Een geval dat met de Duitse eier boeren te vergelijken is, zien we bij voorbeeld in Italië, waar Fiat zijn monopolie op de automarkt verliest aan Duitsers en Fransen en trou wens ook aan de Britten. Maar men doet het. Op landbouwgebied zal iets dergelijks ook moeten gebeuren al huivert ieder nog om de ingewik kelde en in de landspolitiek van elk der zes zo tere kwestie aan te pak ken. Zeker is dat daarbij diverse klappen zullen vallen, waarbij deze eierenkwestie nog vrij onbetekenend is. Die eierenzaak wordt nu nog wel op de een of andere manier opge lost, in los verband. Maar het is te vens een aanmaning aan de zes re geringen om het probleem in wijder perspectief te gaan bezien en daar bij ook aandacht ie besteden aan manieren om de onvermijdelijke klappen zo redelijk mogelijk te voor komen en, als dat niet kan, te ver zachten. Ingezonden mededeling Grote sterfte van zwanen in Amsterdam AMSTERDAM, 6-2. In de eerste drie dagen van deze week zijn 25 van de 100 zwanen' in de Sloterplas in Amsterdam gestorven. Men vreest dat de dieren een besmettelijke ziiek- te hébben. Om uitbreiding van déze eventuele besmetting te voorkomen, blijven de nog lévende zwanen in de Sloterplas. Inmiddels hééft het vee- ariseïiijkundig laboratorium in Ut recht een' onderzoék ingesteld naar de oorzaak van «dé massalé zwanen- sterfte. Ingezonden mededeling FEUILLETON DOOR HENK VAN HEESWIJK En in huize Sohra-s ging 'het leven verder. De kinderen waren op school en leerden gemakkelijk. Artie had hét als altijd druk 'in zijn zaak en Bep bestierde met Dina en Ella het huishouden in volmaakte samenwer king en eens in de week kregen ze een brief van Flip en Jenny, die een getuigenis was van het grote geluk, dat ze iedere dag opnieuw weer «be leefden. Het Pinksterweekeind was het jontge paar lm Haren en maakte lange wandelingen in; de mooie om geving. Op de avond' van de Tweede Pinksterdag, toen de «kinderen op Hemnie na al naar bed waren, belde Bep om «koffie, 'omdat ze Flip en Jenny in, de verte zag aankomen. Dina «kwam binnen met verhit ge zicht en verwarde haren. Bep keek haar verwonderd la chend a«an. „Wat heb jij uitgespookt? Gestoeid?" Het meisje bloosde en laohte ver legen. Even later, toen ze terug was in de keuken, kwam Hennie de ka mer 'binnen, schijnbaar nonchalant. Maar Bep ontdekte terstond op zijn wang twee stel rode ©vaaltjes. Ze begon te lachen en zei; „Kom eens dichterbijHennie". De jongen 'kwam, trok nieuwsgie rig zijn wenkbrauwen op en keek haar vragend' a«ah. „Is er iets?" Arie «keek met grote ogen naar de jongen, ontdekte de lippen-afdruk ken en wiiide wat zeggen, doch Bep legde «haar ha«nd' op zijn, arm. Ze kwam overeind, haalde zijn zak- spiegeltje uit de za'k van zijn col bert en hield het Qiem zwijgend voor, zodat «hij zijn wang 'kon inspecteren. Meteen «kreeg de jongen 'een kleur. Met 'haar zakdoek veegde ze de lipstick-afdrukken weg en zei al leen: „In1 de keuken hangt ook een spiegel', Hemnie". Hij begon verlogen «lie lachen. „Sorry, moeke, «maar ik vind «haar erg «liief, zie je?" „Daar ig geen 'bezwaar tegen jon gen. Maar maak het niet te «gek, he?" Nog steeds verlegen verliet hij de kamer en toen hij de trap opging naar zijn «kamer, «hoorde (het echt paar hem vrolijk fluiten. Aric keek verbaasd naar zijn vrouw. „Zeg«betekent dit, dat hij en Dina. Bep «knikte. „Ik vermoedde al lang zoiets. Dina is weg van heml s«inds hij geëxposeerd' heeft. Weet' i je, dat ze zijn tentoonstelling be zocht «heeft? Hij heeft beloofd, dat hij haar in de keuken eens zal uit tekenen" „Ja maiar, Bep, vindt jij dat goed?" „Allicht. Jij soms n«iet?" „Ja maar hijen Dina. „Hoor eens hier, Arie, Dina is een keurig meisje, waarniets op te zeg gen va'lt. Goed', ze «is twee jaar ouder. Je bent tooh zeker niet zo ouderwets om haar hiervoor te wil len ontslaan. Zelfs al dedén we dat, dacht je, dat dit zou helpen? Hennie is een man, «bovendien een Séhras. En« een Schras krijgt altijd datgene, waar hij zijn «zinnen op gezet «heeft. In dit opzicht denk dk alleen maar aan de vader. Ik heb al lang ontdekt, d'at Hennie van Di«na ihoudt en Dina van Hennie. Maar het zijn verstandige kinderen en ze zullen geen misbruik maken van de gelegenheden, d«ie ze «hebben. Dina net zo min, daarvoor ken ik haar nu lang genoeg. En Hennie evenmin, want zoiets doet een Sohras niet. Wij zijn 'gelukkig met elkaar. Flip en Jenny hebben hun levensgeluk gevonden en als tussen Dina erf Hennie de liefde groeit, zul. len wij dat dan tegengaan? Wij, die zelf zo intens gelukkig met «elkaar zijn? Over een paar jaar zul je weer in je za«k moeten tasten, om twee jonge mensen definitief gelukkig te maken, Arie. Reken daar maar vast op". „Verdraadi, Bep, ik dacht, nu Flip en Jenny getrouwd zijn, dat we 'er nu vanaf waren". Ze sloeg haar arm om zijn «hals en trak «hem naar zich toe. „Arie, mijn lieve man, je «hebt nog drie zonen en «een dochter. Je kunt de eerste jaren nog vooruit om «te helpen «het cluk van onze kindéren te 'besten digen. En wat is 'er mooier taak in |dit leven?" EINDE. Ingezonden mededeling Die stapelbekers zijn er weerl^^B Op ARKS bonnen verkrijgbaar!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5