zzmzmï.zmi_z~ ml:j h- r m ~f~ STAD EN EILAND Informaties over vakantie op Schouwen ONZE PUZZEL-RUBRIEK zezh a ■•li" y-i-y-nt-b Hooïdcontroleur L. Broekema nam afscheid van de Belastingdienst ZIERIKZEE, 4-2. In verband met zijn vertrek uit de belastingdienst nam de heer L. Broekema, hoofd- controleur van 's Rijks Belastingen te Zierikzee, vorige week in zijn kantoor afscheid van het gezamen lijke personeel. Drs. J. J. Mottier, hoofd van de inspectie der belastingen te Zierik zee, sprak de scheidende functiona ris met zijn vrouw en jongste zoon toe en memoreerde het moeilijke werk dat de heer Broekema bij zijn komst op Sohouwen-Duiveland een jaar na de watersnood als ontvanger wachtte. De wijze waarop hij zijn taak opvatte - bekwaam, soepel en zo nodig vasthoudend - verdient niets dan lof. De heer Mottier herinnerde verder aan het aandeel van de heer Broe kema in de nieuwbouw van het ont vangkantoor en zijn stimulerend werk als voorzitter van de vereni ging van beheerders van 's Rijks be lastingen. Dat de heer Broekema naast zijn ambtelijke taak nog tijd heeft kun nen vinden zijn kwaliteiten in dienst te stellen van zovele verenigingen dwingt bewondering af en ongetwij feld zullen de leden en bestuurders hiervan de scheidende functionaris node zien vertrekken. Namens het gezamenlijke perso neel 'bood inspecteur Mottier als her innering een fraai wandbord aan. De heer de Laat, sprekende na mens het personeel van het ontvang kantoor, dankte zijn ohef voor het vele wat zij van hem hebben mogen leren en bood mevrouw Broekema bloemen aan. In zijn dankwoord betrok de heer Broekema in de eerste plaats zijn medewerkers en sprak waardering uit voor de steun die hij bij zijn werk had mogen ontvangen en bracht tevens in herinnering de uit stekende samenwerking tussen de verschillende belastingdiensten on derling. Hij vroeg het oog gericht te houden op de toekomst van Schou- wen-Duiveland na het tot stand ko men van de verbindingen met de randstad Holland! en de overige eilanden en dankte tenslotte allen d'ie tot het mooie cadeau hadden bijgedragen. De lente komt Vlagen over het wijde land van Schouwen ble ven gisteren niet uit, maar daar tussendoor scheen de zon zo gul en goud, dat al veel van het j voorjaar zich liet ver- moeden. We dachten aan het tere groen, dat straks de kale wintertakken gaat oversluieren, aan hoge blauwe luchten, waarte gen de wolkenmastodon ten wegzeilen naar een verre horizon. We dach ten ook aan fiere, krach tige paarden, die de ploeg trekken door het laatste stukje in de herfst vergeten land. Een uitzon dering misschien die paarden, maar men kan ze nog zien. Ze passen in die symphonie van kleur en lijn, waarop de lente de mensen verrast, na een lange winter met al zijn koude en vochtige .varianten. SPORT KORFBAL Hedenavond wordt de micro-competitie voortgezet Heden (vrij dag) avond wordt in het nieuwe gymnastieklokaal te Zie rikzee de micro-korfballkompetitie van de S.D.K.B. voortgezet met het afwerken van een programma in de afdeling C. Het Ouwerkerkse SVOWK, dat de eerste maal wegens de weersgesteld heid verstek liet gaan, dat de laat ste maal een uitstekende start ihad met een dubbele overwinning, krijgt ihet deze maa'l, nu het driemaal bin nen de lijnen moet verschijnen, bij zonder lastig. In de eerste ontmoe ting komt het al direct voor een zware opgave te staan tegen Burgh III. Unitas II dat nog steeds op zijn eerste winst zit te wachten, komt ihierna in aktie tegen DES, waarna Burgh III en ZSC II eikaars krach ten gaan meten. SVOWK moet dan aantreden tegen DES waarna zij het programma besluiten: met de ont moeting tegen Renesse. Maandag avond gaat men in afdeling A be ginnen aan de tweede helft van de competitie. Nu Burgh leider Brou- BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren: 2 f ebr.Admana Cor- nelia, d. van Comelds Stouten en Antje Huigens, wonende te Duilve- land; 2 febr.: Jan Willem, z. van Pieter Johannes van de Velde en Marina Pdeterriell'a Plaating; 5 febr.: Leonie Hillegcnda, d. van Jantinus Hendrik Pomp en Dirkina Henderi- ka Venema. Overleden1: 3 febr.: Johanna Jaco- mina Plompen, 42 jaar, -echtgenote van Jan Ravia. werahaven tot op 1 puntje na is ge naderd, is de spanning in de kop er weer volledig in. De grote vraag is dan ook of Brouwershaven er maandag in zal slagen haar geringe voorsprong nog" te' behouden. Als eersten gaan WIK en Burgh de strijd tegen elkaar aanbinden. ZSC, nog steeds geen overwinning, neemt het hierna op tegen SKNWK, waarna Unitas in ucti'e komt tegen Brou wershaven. Voordat Brouwershaven en ZSC het programma gaan afslui ten komen eerst SKNWK en WIK neg tegen el-kaar binnen de lijnen. Naar vrij verkeer van werknemers in de E.E.G. BRUSSEL, 6-2. De ministers van Sociale Zaken van de zes landen van de Europese Economische Gemeen schap zijn donderdag in Brussel bij eengekomen voor de bespreking van de voorstellen- van de Europese com missie voor een tweede etappe naar het vry'e verkeer van werknemers in de E.E.G. De eerste etappe is inge gaan op 1 september 1961. Een -belangrijk puilt wordt ge vormd -door de aan werknemers uit één van de zes E.E.G.-üa-ndén te ver lenen prioriteit -bij het vervullen van. vakatures boven werknemers uit -de landen buiten de gemeenschap. De 'besprekingen zullen, vandaag (vrijdag) worden voortgezet. De con ferentie staat onder voorzitterschap van d'e Belgische minister van Ar beid;, L. Servaiis. Nederland is verte genwoordigd door dé minister van Sociale Zaken, dn A. Veldkamp. Schouwen-Duivelandse S ports piegel Beperkt voetbalprogramma voor komende weekend Dreischor speelt thuis tegen Robur Bruse Boys neemt het op tegen AZVV II uit Axel SKNWK gaat op bezoek bij Heinkenszand VOETBAL K.N.V.B. - In verband met de beker competitie is er voor het komende weekend maar een be perkt programma vastgesteld. Zo zijn in de 4e klas G Zierikzee en Burgh beide op non-actief gesteld. D1VO gaat het hier opnemen tegen Kruisland, dat na VES '35 de minste verliespunten heeft. De positie van DIVO is evenwel nog verre van rooskleurig, zodat de thuisclub ze ker alles in het werk zal stellen om althans de helft van de inzet te be machtigen. Hekkesluiter Gastel gaat het voor eigen publiek opnemen te gen Cluzona. Een puntenverdeling behoort ook hier tot de mogelijkhe den. AFDELING ZEELAND - ZON DAGCOMPETITIE. - In de le klas B speelt Dreischor thuis tegen Ro bur. Mogelijk is er hierbij voor de blauw-witten weer een kansje om beslag op de winst te gaan leggen. Verreweg de belangrijkste wedstrijd is hier het treffen tussen Luctor en Hansweertse Boys, die beide nog tot de kanshebbers mogen worden ge rekend. De bezoekers geven wij hier bij iets betere kansen. Kruiningen heeft voor eigen publiek de beste troeven in handen tegen Kwaden- damme. In de 2e klas geven wij SVOWK de beste kansen bij het be zoek aan Dreischor II. ZATERDAGCOMPETITIE. - In de le klas gaat Bruse Boys het in eigen omgeving opnemen legen het Axelse AZVV II. Nu de Boys een zware aderlating hebben moeten onder gaan, zal het niet meevallen de be zoekers van he tlijf te houden. Hoek heeft thuis een goede kans beslag te leggen op de inzet tegen Nieuwdorp. terwijl Wolf aartsdijk nog lang niet zeker is van de winst bij Yerseke III In de 2e klas B zal SKNWK met de winst naar huis moeten keren van het bezoek aan Heinkenszand, wil het niet verder op de competi tieladder dalen. Beren zal zich ter dege moeten inspannen om mede gegadigde Colijnsplaatse Boys van het lijf te houden. In de 3e klas D moet voor Zwaluwen '61 de wed strijd tegen SKNWK II niet veel pro blemen opleveren. Cortgene II is bij voorbaat verzekerd aan het kortste eind te trekken nu Wissenkerke op bezoek komt. JUNIOREN. - ln groep A IV gaat Burgh AI met goede winstkansen Wolf aartsdijk A I in eigen huis be kampen. In groep B Vil geven wy Zwaluwen '61 B I de beste kansen in de duinstreek tegen Renesse B I, terwijl WIK B I de beste papieren heeft bij het bezoek aan Brouwers haven B I. In groep B VIII is. Bruse Boys B I thuis vrijwel zeker pan de winst tegen Duiveldnd B 1. Ingezonden mededeling Let op SUS - in Uw bus Transistors bellen brandweer Een steeds grotere verfijning treedt op bij de vervaardiging van allerlei apparatuur, die het leven aangena mer, gemakkelijker of veiliger kan maken. Het thans gebruikelijke systeem van automatische brandbestrijding in grote bedrijven heeft één groot nadeel. Men weet hoe het werkt: wanneer de temperatuur boven een zeker maximum stijgt, wordt auto matisch een sproei-installatie in werking gesteld, en tevens door middel van een bel of sirene de brand gemeld. Vaak kan zo een be gin van brand in de kiem worden gesmoord. Het nadeel is echter, dat de waterschade bij het inschakelen van de installatie vaak aanzienlijk groter is dan de brandschade. Eenmaal in werking gesteld blij ven de sproeiers namelijk het vuur „bestrijden", ook al is dit intussen gedoofd. Zij kunnen slechts door menselijk ingrijpen buiten werking worden gesteld, en vaak, vooral des nachts, gaat daar enige tijd over heen. Om le zorgen dat dit tijdsverloop zo gering mogelijk is, wordt thans een apparaat in de handel gebracht, dat, zodra het automatisch brand- blussysteem in werking wordt ge steld, het nummer van de brand weer draait en aldus, eveneens auto matisch, de brand in de kazerne meldt. Door gebruik te maken van transistors kan het toestelletje op elk gewenst telefoonnummer wor den ingesteld, maar bij voorkeur zal men natuurlijk de brandweer daar voor kiezen. Kraanmachinist bekoopt redding met de dood DORDRECHT, 6-2. - De 48-jarige kraandrijver C. A. K. uit Oosterhout heeft in Dordrecht kunnen voorko men dat twee arbeiders onder zijn neerstortende kraan werden verplet terd. Zelf verloor hij bij dit ongeluk het leven. Het ongeval geschiedde op het werkterrein vani 'dé uitbreiding van de centrale Merwedlehaven. De mo- bi[eüe hijskraan) sloeg- om bij het ver plaatsen van een lading hout. De heer K. wi!st door hé/fc geven van lange hoornsignalen de twee arbei ders op het gevaar te attenderen. Hun werktafel! werd d'oor de neer stortende kraam versplinterd. De heer K., die zwaar igewond werd, ds op weg haar het -ziekenhuis overla den. Inbrekersbende opgerold in België ROTTERDAM, 6-2. In België zit ten op het ogenblik de -drie Neder landse inbrekers in het gevang die gerulime tijd geleden i-n Rotterdam een brandkast uit 'een café s-Ieepten, maa-r de 'buit niet wisten binnen te halen. De brandkast, die aanvankelijk Sin een sloot -langs rijksweg 16 werd ge gooid, m-aar -later dolor een ander drietal naar een kelder in oen pand aan de Binnenweg -werd' versleept1, werd namelijk door de politie opge spoord voor de benlde -gelegenheid had d'e kast te „'kraken". Enkele duizenden guldens gingen daardoor aan -hun neus voorbij en- de eerste date mannen, van een fliirike inbre ker sbend'e, kwamen fin het huls van bewaring terecht. -De drie inbrekers die de brandkast uit het café hadden gestolen weken uit naar België. We gens diefstal van 'e'en auto werden zij daar gearresteerd' en igingien zij in Antwerpen de -gevangenis in. De landbouw en de vleeswarenindustrie DEN HAAG, 6-2. Uit het Land bouwschap i9 woensdag een pMdüoi opgegaan voor de Nederlandse vlees- wairenindustrie. Tijdens een -bespre king van E.E. G-aangelegenheden merkte de heer Mertens (K.N.B.T.B.) op, dat -eer wel- levende en geslachte varkens worden uitgevoerd, maar dat -de verwelkende 'industrie bena deeld' wordt door de zeer hoge hef fingen ot> -haar produkten Onderbe zetting fin de fabrieken is -daarvan het gevolg. Hij meende dat 't Land bouwschap Stappen moet onderne men om te -bevorderen dat het deel van de E.E.G.-heffingen, waarmee bescherming va-n do verwerkende in dustrie -ini het invoerland beoogd wordt, zo snel mogelijk wordt afge broken. De heer Knottnerus, voorzitter van de werkgroep integratie, was het daar geheel mee eens. Dure postzegels DEN HAAG, 6-2. Op een in Den Haag gehouden postzOgelveiling van J. K. Rietdijk N.V. is een serie Ne derland 1852 eerste uitgave 5, 10 en 15 cent. ongestempeld fin blokken van viei' stuks van de -hand gegaan voor f 16.000. Honderd jaar geleden kost ten deze zegels op het postkantoor f 1,20. J. K. Rietdijk N.V. schat de totale opbrengst van de drie dagen durende veiling (tot en met 7 febru ari) op f 250.000. DEN HAAG. - Volgens -gegevens va-n het Centraal Bureau voor de Statistiek is het definitieve aantal woningen-, dat in. hét afgelopen jaar in Nedérlönd is gereed' gökom'en 79.523. Scheepvaartbericliten Ampenan, 6-2 van Callao naar Chim- bofte. Kelletia (t.), 6-2 van. Whitegate na-ar Dublin. ZIERIKZEE Mutaties bij belastingdienst Mejuffrouw B. W. M. H. Cloudt, controleur van 's rijksbelastingen, is met ingang van 1 februari -tijdelijk belast met het beheer van het ont vangkantoor der dir. bel- inv. en acc. te Zierikzee. De hoofdassistent van 's rijksbe lastingen H. M. v. d. Horst is met ingang van 1 maart aanstaande ver plaatst van de inspekti'e der belas tingen (afd. controle) te Zierikzee naar de post douane en accijnzen te Wemhout. De 'hoofdassistent van 's rijksbe lastingen A. Kamp is met ingang van 1 maart aanstaande verplaatst van Sint Maartensdijk naar de fin- spektie der belastingen (afd. contro le) te Zierikzee. Forum-avond openbare lagere school Op 19 februari a.s. zal in restau rant „Concordia" alhier een forum avond gehouden worden vcor de ouders van de leerlingen van de o.l.- schocl. In dit forum zullen zitting hebben: ihej. C. N. van Liere (direc- HAAMSTEDE, 6-2. Het is bekend dat veel Nederlanders en ook bui tenlanders in januari gaan denken over het doorbrengen van hun va kantie en ook dit jaar hebben zeer velen hun keuze laten vallen op de Westhoek van Schouwen. Ze vragen een verhuurRjst aan bij V.V.V. en dan er maar op af. De meesten trachten telefonisch het gewenste re sultaat te bereiken doch anderen nemen een snipperdag en rijden naar de Westhoek om zelf te komen zien wat er aangeboden wordt. Vaste 'klanten, dus mensen die hier al jaren komen, huren reeds een jaar vooruit en leggen bij het einde van hun zomervakantie reeds voor 'het volgende jaar besla-g op een kamér of huisje. En «Dat is zeer goed ite merken en -men 'kan rustig zeggen dat vo'or juli en augustus in deze 'ka mers- en h-U'isjessector niet veel meer beschikbaar is. In het voor- en naseizoen iis echter nog plaats ge noeg en dat wordt door V.V.V. dan cok ibe-kend -gemaakt door adverten ties fin verschillende -binnen, en bui tenlandse bladen. Eén dézer dagen is dé -eerste -reeks dé déur uit -gegaan om hopelijk het gewenste -resultaat te bereiken. Zonder deze -advertenties nu, heeft de n'ieuwe administrateur van V.V. V., de heer L. C. v. d. Velde, al een enorm aantal aanvragen te -verwer ken gc-had. In de maand januari werden 820 aanvragen behandeld. Dit aantal bestond uit 751 Nederlan ders, 67 Duitsers, 1 Engelsman en 1 Belg. In 1963 was dit aantal over januari 400 en Sn 1962 350. Het is wel duidelijk wat een enorm aantal mensen zich meer en meer naar de West-hoekse strandén -gaat begeven voor het doorbrengen van d'e vakan tie. In februari behandelde do heer v. d. Veldé tot en met de vijfde on geveer 300 aanvragen. Het is te be grijpen dat niet -allen een plaatsje zullen kunnen krijgen. men begint de zomer te ruiken.... Februari zou men -helemaal nfiiet al» 'dé puzZelmaaind bij uitstek wil len aanmerken;. Waarom eigenlijk cok? Men 'begint -het voorjaar al wat té ruiken en misschoten is dat wel' niet goted' voor 'die concentratie. In ieder -gevat -blijft de stapel 'inzendin gen op onze puzzel1 op p'efil. Gelukkig maar! D'e -e e-r-sit e prijs gaat deze week naar: de heer P. Flikweert, Steiltjesstraat 11, Zierikzee De it w e-e die prijs bestemd voo-r mejuffrouw Elly Dijkman, Burghseweg 51, Haamstede De oplossing van de puzzel is dé volgendé: Horizont-aal1. oir; 3. olm; stg 5. -granaat; 10. esp; 12. u.s.a.; 13. rol; 14. hi; 16. ta'al; 18. rijn; 19. kip; 21. ore; 23. rood; 25. hom-p; 26. kwelen; 28. rede; 30. ave; 32. zone; 34. emma; 36. Irene; 39. alom; 41. -Irak; 43. elba 45. piet; 47. -daar; 49. emoe; 51. psalm 54. roze; 56. kna-p; 58. -rag; 60. tree; 62 -nevens; 65. twee 66. grot; 68; 68.ete; 69. oma; 70. li-a; 71. lire; 73. t.t.; 75. a-al; 77. a-a; 78. als; 80. sandaal; 81. e'em; 82. git. Verticaal: 1. och; 2. re; 3. opa; 4. mulo; 5. gardé; 6. arnihem; 7. no; 8. -alkmaar; 9. top; 11. stel; 15. low; 17. anno; 20. d.p.v.; 22. ,rete: 24. orel; 26. (kei; 27. ezel; 29. démi; 31. elk; 33. naam; 35. miiits; 37. ria; 38. nero; 40. open; 42. -aal; 44. béér; 46. eppe; 47. dair; 48. -argwaan; 50. oker; 52. ader; 53. mes; 55. stélia; 57. anti; 59. atm; 61. ega-a-l; 63. veel; 64. net; 67. olie; 69. ons; 72. ram; 74. tot; 76. ad; 79. DE NIEUWE PUZZEL 'o n EP" Ti wmry BEpï 1'f «tf nt prjg a- j Hr 19 Si S^BBP*7 <V WÊÊUk w wmw ■55~ ■Bl W\ ■■pW- J, T|pl uT Br*- to f/ n 1" ËT' pr~i S'p g® 82""V 7» TBF EjHr'' f' n Hp r} De nieuwe puzzel -luidt a-I-s volgt. Horizontaal: 1. reinigingsmiddel; 4 'herkauwer; 6. elk; 10. stuk stof; 14. rivier in Duitsland; 16. N.V. (Duitse afik.); 17. toi-letgerei; 18. rondhout; 19. van onderen (af-k.); 20. pers. voornaa-mw.; 21. zanggroep; 23. brief -aanhef (Lat. af-k.); 25. uitroep; 28. mismaakte; 30. -geheel de jouwe (Fr. afk.); 32. bestaa-t; 34. dierengeluid; 35. bijwoord van tijd; 37. gerieflijk; 42. Duïts pers. voornaamw.; 44. En gels pers. voornaamw.; 45. uitroep; 46. stofma-al; 47. lidwoord; 48. berg plaats; 49. privé persoon; 53. lief desgod; 55. bijwoord; 56. naluurkun- doterm; 58. familielid; 59. bepaald soort pijnen; 63. kleine steentjes; 65. eerstvolgend (afk.); 66. rekening; 68. de dato (afk.); 70. landbouwwerk tuig; 71. en and-eren (afk.); 73. lid woord (oud); 75. zonnegod; 76. ver harde hui'd; 78. jongensnaam; 80. •deel v:h. hoofd; 81. ijverig; 82. be kende motorraces (afk.); 83. alleen- zang. Verticaal: 1. voedingsmiddel; 2. voorzetsel; 3. meisjesnaam; 4. voor zetsel; 5. treiter; 6. Enigels lidwoord; 7. voorzetsel; 8. jongensnaam; 9. be letsel; 10. 'hofbediende; 12. openbare functie; 13. woestijn; 15. voedings middel; 17. afval, korreltjes; 19. iets mededelen; 22. rivier -in Siberië; 24. gelooide huid; 26. onder anderen (afk.); 27. godin; 29. angstig zonder reden; 31. niet zo; 33. zoogdier; 36. geogr. aanduiding (afk.); 38. dubbel klank; 39. doel v.h. hoofd; 40. stevn- draad; 41. moede; 43. grondtoon; 44. te zijner plaatse (Lat. afk.); 47. uit roep; 49. rivier dn Italië; 50. vuur maker; 51. kledingstuk; 52. meisjes naam: 54. vorm van mogen; 57. ge was; 58. regel; 60. meisjesnaam; 61. vlijt; 62. Engelse ontkenning; 64. hennepbraak; 67. drietal; 69. boom; 72. kloostervoogd; 74. Ned. Televisie Stichting (afk.); 77. soort onderwijs; 78. Engels voorzetsel; 79. Frans wég- woord; 80. deel v.d. weermacht (afk.) trice landbouwhuishoudschool) en de heren C. J. Bij kerke (Gew. Arbeids bureau), W. Donker (hoofd openbare u.l.o.), P. W. J. Vogelaar (schoolarts) en J. Vulperhorst (kapitein Leger des Heils, jeugdwerk). Als voorzitter van het forum zal optreden de heer G. J. Brugman, hoofd van de school. Voorafgaande aan dit l'orum-ge- sprek zal een huishoudelijke verga dering worden gehouden ter benoe ming van een lid van de oudercom missie. HAAMSTEDE/BURGII Het StrSfeest Zaterdag vieren Haamstede en Burgh het strafeest. Om ongeveer één uur in de middag vertrekken de paarden van Burgh naar Westen- schouwen om zich op het strand de benen te spoelen. Via Burghsluis worden de paarden op het kruispunt Meeldijk-Moerweg opgewacht door de koninklijke harmonie „Witte van Ilaemstcde" omstreeks kwart voor drie. De gezamenlijke stoet trekt dan weer door beide dorpen. Het is te hopen dat door goed weer de be langstelling groot zal zijn, BURGII Feestavondje sociëteit „Ons Genoegen" In hotel „Hot wapen van Burgh" hield de sociëteit „Ons Genoegen" haar jaarlijks gezellig avondje. De vele léden met hun dames hebben zich kostelijk geamuseerd met het gezelschap Wim de Graaf uit Mid delburg. Behalve enkele ernstige liedjes door de cabaretière Anneke Ponse en een aantal onbegrijpelijke goocheltrucs door Ali Ben Lux zorg de Wim de Graaf zelf voor 100 pro cent kolder. Muzikale medewerking verleende Baby den Toonder. NOORDGOUWE Vergadering Coöp. Landbouwvereniging De coöperatieve landbouw vereni ging Noord-gouwe hield woensdag ee-n vergadering dn -hotel v. d. Weij- dte. De opkomst was matig'. In déze bij-eenkcmsi bieldi de -heer drs. J. W. Diippel een vuiri-g pleidooi voor een verantwoorde 'beroepskeuze voor de jongeren van het platteland. Hij waarschuwde de ouders om maar kortweg' voor hun kd-nderen een be- s-luiifc te némen-, -maar ze 1e Iaden flesten eni iin overleg met d-e leer krachten plannen te maken voor -hun- verdere -toekomst'. Na afloop van dé .interessante cauSefc-le Van drs. D-ippel' vertoonde de (heer S-inke enige fraaie films, waaronder -htet Z.L.M.-iournaal 1963. Aa-n het ein- de dankte -d-e voorzitter, -de 'heer Van Ga-stel, béide 'héren voor het gebo- den-e. RENESSE Veilig werken in land- en tuinbouw Heden- (vrijdag)a-vond zullen dn sa-, menwerking met de commissie voor de technische voorlichting aan land en 'fcuinarbéiders de afdelingen Re nesse en- Haamstede van d-e N.C.A. B. Hn samenwerking met de afdeling Renesse va-n de A.N.A.B. een voor- liohtingisavond vcor haar leden or ganiseren. Op deze avond, 'die wordt gehouden in de (koffiekamer van ho tel „Het Wapen van Renesse" zal de heer L. J. Wtiérsema van de arbe-i'ds- inspekfie 'een inleiding houden over het onderwérp „Veilig werken in' d'e l-and. en tuinbouw". HOEN Byna vergeten zou dat verhaal zijn, het verhaal van het evenwich tige, flegmatieke hoen, dat zijn baas in opperste verbazing heeft ge bracht. Laten we dit filosofisch dier prijzen en er (figuurlijk) een voor beeld aan nemen. Het is zeer wijs en evenwichtig en dat zijn zelfs on der mensen gerantsoeneerde eigen schappen. De boer had in de late herfst nog een karweitje te doen op'het land. De boer (van het hoen) woonde in de gebenedijde dreven van Schud- debeurs en reed met zijn gemecha niseerd paard naar de contreien van Kakkersweel, vroeger een adembenemend vogelgebied, waar over de „pietjesmannen" nu nog zwijmelend spreken. Hier intussen nog enkele exacte gegevens, tot be ter' begrip van de situatie. De trac tor had in de schuur gestaan en er achter gekoppeld was één der land bouwwerktuigen, waarvan boeren tegenwoordig een compleet sorti ment hebben. Trekker met aanhang hobbelde naar het veld toen het fei telijk nog donker was, al kan er aan de oosterkim dan mogelijk al een streepje te zien zijn geweest. Aangekomen op de akker begon de boer voorbereidingen te treffen met traetor en werktuig zijn rondjes te rijden. Na een korte aarzeling nog brak het daglich volledig door, de boer keek even verwonderd toe en toen zag hij hethet hoen. Het dier zat met platonische rust op een uitsteeksel van het werktuig en het - vooral biologisch verbijsterende - van de situatie was het feit, dat dit weergaloze beest de reis van de schuur tot. akker, gezeten op dit plekje, had meegemaakt. Na zo'n prestatie zou men een to- tale geestelijke en lichamelijke ver warring bij het dier stellig mild heb ben opgenomen, maar ook hiervan was geen sprake. De baas (van het hoenvond het toch wat te driest, om het dier een hele ochtend in de caroussel mee te laten rijden en daai'om werd Jxét hoen gepakt, en in een zak gestopt. Op het schaftuur kwam een knaapje boterhammen brengen voor zijn werkende pa en hij kreeg prompt opdracht het hoen weer mee terug te nemen naar de boerderij. Het was meer bij toeval dat men nog even in de zak keek, om te controleren hoe het hoen zijn esca pade had doorstaan. Heel goed bes te vrienden, icant onder in de zak lagen nog twee eieren, kakeloos ge produceerd, in zijn jute gevangenis. Laten ive dit filosofische dier prij zen en er ((figuurlijk) een voorbeeld' aan nemen. Het is zeer wijs en even wichtig en dat zijn zelf onder men sen gerantsoeneerde eigenschappen. EILAND MAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2