De micro-competitie van de S. D.K. B. Elastieken kousen Groenland, land van sneeuw en ijs, iverd tweemaal ontdekt Een hard leven (Van een speciale verslaggever) GODTHAAB (P. P.). - „Groen land noemt wel een zeer bijzondere positie in in de wereld, een positie die men vroeger zeker niet heeft kunnen vermoeden", vertelt ons één der leden van de Landsraad van het zuidelijk inspectoriaat te Godthaab. „Het noordpoolgebied is sterk in be tekenis toegenomen en tussen de landen die aan het poolgebied gren- zenzoals Rusland, Noorwegen, De nemarken, Canada en de Verenigde Staten is een ware wedloop ont staan om dit gebied. Groenland neemt hierbij, als het noordelijkste vasteland en het groot ste eiland van de wereld een speci ale positie in. De gevolgen van deze belangstelling zijn duidelijk te be merken. Het zal zo lang niet meer duren of dit noordelijk paradijs is een belangrijk industrieland met mijnen en internationale vlieghavens geworden. De tekenen bedriegen niet Beschaving verdrong ook de Eskimo's Inderdaad heeft onze zegsman ge- Lijk, 'het is diuid'elij'k 'te zien. In de wedloop om Groenland is de be trekken landen niets te gek. De Amerikaanse vliegbasis Thule in het noordelijk deel van het eiland, as een metropool van activiteit en la waai in een land, dat eens het para dijs der stilte was. De oorspronkelijke bewoners, de Eskimo's, kunnen hierover meepra ten. Zij -en daarmee bedoelen we de echte Pooloskimo's, die nog van de jacht en visvangst moeten leven en dat worden er steeds minder - moes ten wegtrekken, omdht «het afgrijse lijk lawaai de spaarzame wilde die ren verjoeg en de olie van de sche pen het viswater bedierf. Elders vonden zij in deze uitgestrekte ruim te nieuwe woongebieden. Maar voor hoelang? De beschaving schrijdt voort en ontsluit de onbekende gebieden. Er komen meer vlieghavens, want de kortste verbinding tussen de dicht bevolkte delen van het noordelijke halfrond loopt over de poolstreken, er «komen mijnen en havens, kortom hat «land der stilte wordit opgeslokt door de beschaving en de oorspron kelijke bewoners zullen het lot de len van zo vele volken voor hen. Ook beschaafd en modern worden en deel uit gaan maken van de nieu we maatschappij..... of ten onder gaan Zij hebben geen keus. SPORT VOETBAL Door het vertrek van midvoor Kostense, r.binnen v. d. Werf en een tweetal invallers had gemaakt dat het team van de Boys geen schaduw meer was van de slagvaardige ploeg uit de le helft van de competitie. El ke samenhang en ploegverband was verre te zoeken bij de groen-witten die er eigenlijk met deze 6-0 neder laag nog genadig af kwamen. MEVO kon al direct het initiatief in han den nemen waarbij de Bruse defen sie al spoedig aan het wankelen ge bracht werd. Nadat midvoor Hoek al eenmaal rakelings had naast gescho ten gaf «hij de nog jeugdige doelman de Koning in de 5e min. met een uit stekend geplaatst schot geen schijn van kans (1-0). De Boys probeerden wel tot enig verweer te komen maar de voorhoede, waarin doelman den Ouden als midvoor was opgesteld, beschikte niet over voldoende stoot kracht om het de MEVO-verdediging werkelijk lastig te maken. Na 20 min. spelen werd het 2-0 toen Frans de Oude een effectvol schot loste dat in het net verdween. Een kopbal van Krijn de Oude ging hierna rakelings naast terwijl Hoek enige malen het doel te hoog zodht. Reeds 1 min. na de '«hervatting werd hét 3-0 toen Frans de Oude van een misverstand tussen l.achter Keijzer en doelman de Korting wist te profiteren. In de 5e min. liet r.buiten zich op de vleu gel gelden door met een vleugelschot de 9tand op 4-0 te brengen. In de 10e min. werd het zelfs 5-0 toen F. de Oude eerst op de staander sahoot waarna Hoek het leder in het net deponeerde. MEVO gaf hierna de indruk het verder wel te geloven zonder dat hierbij doelman bij de Tweemaal ontdekt Het is met Groenland eigenlijk merkwaardig gegaan. Omstreeks het jaar 980 werd het ontdekt door de Noorman Eric de Rode, die zijn land had verlaten en in de noordelijke wateren rondzwierf. Hij ginig terug naar IJsland en wist anderen te in teresseren in het door hem ontdekte land. Zo kwam de eerste kolonisatie van Groenland tot stand. De Noormannen vestigden kleine nederzettingen aan de zuidkust met enkele boerderijen en die gednden heel aardig, gedurende enige hon derden jaren, totdat zij op nog niet opgehelderde wijze uitstierven en Groenland weer in de vergetelheid verzonk. Het was de jeugdige Noorse do minee Hans Egede, die op zoek naai de verdwenen kolonisten, Groenland als het ware voor de tweede maal ontdekte. Ook hij vond belangstel lenden voor nieuwe kolonisatie en z ovestigden er zich weer nieuwe mensen. Door vermenging van Eski mo's met Deense kolonisten ontston den de echte Groenlanders, die nu een belangrijk d!eel van de bevolking uitmaken. Gezonde monteurs Het valt, de eskimo's niet mee, want zij zijn buitengewoon zelfstan dig en een betrekking als monteur op een vliegveld) betekent voor hen tuchthuisstraf. En toch zijn zij er aan de andere 'kant zeer geschikt vcor, want ze zijn buitengewoon in- telkgent. Zij leefden dn een land waar men geen ziekten «kende, een vredelievend volk dat ook niet wist wat oorlog was. Dat a'lles ds nu veranderd. Is het te verwonderen dat de Esk'rno niet zo «bijzonder op de vreemdelin gen gesteld is? De echte Eskimo leeft een hard «leven, dat zich «grotendeels afspeelt in ijzige temperaturen, waaraan «hij echter gewend is. Met zijn gezin en de belangrijke «hondenslee verplaatst «hij zioh en zoekt steeds naar gebie den waar hij wild «kan vangen. Door- da«t het wild) zo dun d®, moet hij steeds verder trekken. In de winter is dat het ergst en leeft menig Es- kimogezin aan de rand van de dood. Naakt in de iglo. Het is n«:et alleen de honger die de Eskimo bedreigt, maar ook de natuur. Ijzige sneeuwstormen hou den «hem soms 'geruime tijd gebon den aan zijn iglo, de beroemde 'sneeuwhut. die de Eskimo in zo korte tijd' kan bouwen en waarin hij m«et zijn gezin een voortreffelijke Vaate ernstig i«n gevaar kon worden gebracht. 2 min. voor tijd maakte v. d. Welle het halve dozijn vol toen hij uit vrije positie «beheerst «inschoot (6-0). DODELIJKE ONGELUKKEN BERKEL EN RODENRIJS. Op de Rodenrijseweg, te Betrkel en Roden rijs 'is de 39-jarige fabrieksarbeider J. R. van den Bulk met zijn fiets zo on'geilukkig gevallen, dat hij tij dens het vervoer naar «zijn huisarts is overleden. BAARN. Op de Biltseweg in Baarn is zaterdagmiddag de 49-jarige lijk bezorger J. J. S. uit de Bilt omge komen bij «een verkeersongeluk. Een bromfietser werd levensgevaarlijk, de chauffeur van een lij'kauto licht gewond. ASSEN. In een «kalkput van het zandzuigbedrijf de Moere in Grolloo, is 'het stoffelijk overschot gevonden van de 72-jarige «heer W. Dekker, uit Gieten, die sinds 21 januari van dit jaar werd! vermist. DE BLESSE* Op Rijksweg 43 tussen Steenwijk en Wolvega is na bij de Blesse een verkeersongeluk met dodelij'ke afloop gebeurd. Om streeks tien minuten voor twee is de 23-jarige H. Smale uit Blesdij'ke m!et zijn personenauto tegen een boom aan de linkerzijde van-de weg gereden. Hij overleed' even «later aan de opgelopen verwondingen. beschutting vindt. Door de halfko- gelachtige vorm van deze sneeuw hut en het enornae isolerende ver mogen van de sneeuw, stijgt hier in weerwil van de extreme koude bui ten de themperatuur soms tot 15 graden Celsius. En de ingevette Es kimo gaat dan 's nachts geheel naakt onder zijn robbenvellen slapen. Veel «Eskimo's leven er in het zui delijk deel van het eiland aan de ijsvrije kusten, waar zij een gemak kelijker leven hebben dan hun broeders in het koude noorden of aan de afgrijselijke oostkust. Maar zij staan «hier in regelmatig contact met de beschaving en dat «brengt zijn «gevaren mee. Ziekte is één van deze gevaren. De Eskimo's «kenden in hun natuur lijke staat geen ziekten. Nu is de t b.c. een van de ergste vijanden, alsook andere ziekten, waaruit blijkt d'at de Eskimo zeer vatbaar «is en moeilijk immuun te maken. Geen rusthuizen De Eskimo wordt door de bescha ving ook «geconfronteerd met een nieuw probleem en wel dat van de ouden van da'gen. Voordien kenden zij dat niet. Nu de meddci uit «de be schaafde wereld kans zien mensen •in leven te houden, die onder na- tuurlij'ke omstandigheden reeds zou den zijn 'gestorven, komt daar het probleem van de bejaardenzorg bij. Een probleem dat geheel drukt op de schouders van de jongeren, die door hun' leefwijze van jagen en vissen, hieraan moeilijk kunnen vol doen en er eigenlijk niet toe in staat zijn. Zo zien wij met eigen ogen, dat de «komst van de beschaving voor Groenland eigenlijk een pro bleem is. want naast veel goeds en winst staat een dwang tot alge hele omschakeling', aangezien men op de oude wijze niet meer kan voortleven. Dit is het ook waar het lied van de Landsraad ons op- attent maakte tijdens ons lange gesprek. Volgens modems maatstaven heeft Groen land alles mee. De belangstelling van prominente landen, die het land wel willen helpen opbouwen, rijke bo demschatten, die vermoedelijk met de moderne middelen wel tot ex ploitatie zijn te brengen, een «geogra fisch uiterst «belangrijke positie en een zeer intelligente bevolking, die op den duur zeker instaat zal zijn «zichzelf te besturen. Er «blijft echter één ding, dat moeilijk is en d'at is de omschakeling van «het individu, •dat daar zo kort tijd voor krij«gt, om dat de gehele ontwikkeling in storm achtig tempo verloopt. Groenland is een «land van de toekomst DORST. Op de rijksweg Breda- Tilburg in Dorst is de 75-jarige wielrijder C. Roeien uit Molenschot verongelukt. De heer R. werd ge schept door een Duitse vrachtwagen en werd dodelijk «gewond. ST.. OEDENRODE. Op de weg tussen Sohij«ndel en Sint Oedenrode is een truck met oplegger, die «be laden was met betonpalen, in de berm geraakt en «gekanteld. De 17- jarige «bijrijder P. J. M. van Wan- rooy u«it Tilburg, is bij dit ongeluk o«m «het leven gekomen. HAARLEM. De 52-jarige los ar beider J. Gaaikema uit Haarlem, die op de Leidsevaart aldaar fietste, is door een bestelauto aangereden. Later <is hij in «een ziekenhuis aan zijn verwondingen 'overleden. LAREN (N.H.). Aan de gevolgen van «een verkeersongeval is dn het St. Jans ziekenhuis in Laren de 52- jarige mej. R. Overrijn overleden. Ze werd vorige week gewond bij een verkeersongeluk. MAASTRICHT. In «het zieken huis Sint Annadal in Maastricht ds de 19-jarige kok P. H. Wiliems uit Valkenburg overleden. Hij werd eer der ernstig gewond, toen een per sonenauto waarin hij zat, in Borg haren -in «botsing kwam met een be stelauto. De bestuurder van de per sonenauto, de 25-jarige Leo Wodzig uit Kerkrade, werd op slag gedood. Twee and'ere inzittenden werden ernstig gewond. BOR'NE. De 23-jarige mej. Truus Wilmink uit Bornebroek is op de rijksweg Zenderen-Almelo omgeko men. Mej. Wilmink was uit een bus gestapt en stak achter de bus de weg over. Zij werd geschept door een personenauto. Zij was op slag d'ood. Unitas-Burgh 0-4 Een verdiende maar zeker geflat- teeide overwinning voor de groen- witten. In deze op een uitstekend peil staande wedstrijd had Unitas vrouwe Fortuna bepaald niet op haar hand, daar zij zeker een paar puntjes had verdiend. De le helft liet een gelijk opgaande strijd zien, waarbij in een bijzonder hoog tem po weid gespeeld. In de laatste mi nuut vcor het verstrijken van deze speelhelft slaagde Rinus Kloet er in Bungh de leiding te geven. Na de 'hervatting werd het 0-2 dcor Joep Hanse. Unitas liet de meed nog geenszins zakken, maar al haar pogingen bleven zonder succes. Burgh bleef intussen ook niet stil zitten en nadat Adrie v. d. Weele vcor 0-3 had gezorgd, bracht Maar ten Hanse de eindstand op 0-4. WIK-ZSC 3-1 Het produktiever spelende WIK wist op verdiende wijze zijn eerste overwinning in dit seizoen te beha len. In de le helft domineerden de verdedigers praktisch volldig en al leen Adrie Verhage (WIK) wist het leder in d^ korf te laten verdwij nen (1-0). Na de hervatting smaakte I.enie van Oeveren het genoegen vcor ZSC de stand weer dn even- w:cht te brengen (1-1). Na de vak- wisselmg ontspon er zich een vin nige strijd om de leiding. Jaap Korsman (ZSC) had hierbij met eni ge schoten het geluk niet op zijn hand. Aan de andere zijde wist Leen v. d. Wekken met een fraai schot WIK de leiding te geven (2-1) en het was ook dezelfde spel«er die de eind stand op 3-1 bracht. Burgh-SKNWK 6-2 Het veel sohotvaardiger en snel ler spelende Burgh heeft in deze ontmoeting «haar overwinning eigen lijk «geen moment in gevaar gezien. Fris «van de lever trokken de groen- witten «ten aanval, waarbij de SK NWK-defens'ie vaak onder zware druk kwam te staan. Rinus- Kloet plaatste de openingstreffer, waarna Jcop Hanse de stand op 2-0 bracht. Even leek de spanning te zullen te- ruig «keren, teen Bram Heijboer met een afstandschot de achterstand' voor «de tolauw-zwarten terugbracht op 2-1. Ondanks het uitstekende werk dat Jan de Jong in de SKN WK-verdediging liet zien, kon men toch ruiet «voorkomen dat Adrie v. d. Weele Burgh weer een wat veiliger gevoel «kon sreven (3-1). Nog voor het verstrijken van de le helft werd «het door Jarmy v. d. Have 4-1 en 'het was dezelfde speel ster die kort na de «herva'tting weer de korf wi«st te doorboren (5-1). Aa«n de andere zijde lie«t Bram Heij boer hierna het leder in de korf ver dwijnen (5-2), maar Burgh «kreeg tcoh het laatste woord dat door Car ry van Nieuwenhui'ze de eindstand op 6-2 zag brengen. ZSC-Unitas 2-4 Ook in -deze wedstrijd wist ZSC het niet tot winst te brengen. De Zierikzeeënaars waren veel schot- vaardiiger terwij'l hun veel rustiger spél tot een nuttiger effect resul- teei'de. Uit een doorloopballetje opende O. Huitema voor Unitas (de score (0-1) waarna de als steeds ak- tieve Jan v. d. Bijl voor de gelijk maker zorgde (1-1). Na de vakver wisseling slaagde Jaap Jongschaap er met een keurig schot i«n Unitas weer de leiding te «geven (1-2), met welke stand' ook 'de le «helft werd af gesloten. Na de hervatting wist Jaap Jongschaap weer succes te boeken (1-3) waarna O. Huitema Unitas ge heel in veilige «haven bracht (1-4). In de Slotfase wis«t Bart Liniders voor ZSC de 'achterstand nog terug te brengen tot 2-4. Brouwershaven-WIK 3-2 In deze spannende en aantrekke lijke wedstrijd heeft leider Brou wershaven zich tbt het uiterste moe ten inspannen ohi beslag op de kost bare puntjes te kunnen leggen. WIK legde d'irect «het vuur na aan de sdhenen van Brouwershaven dat zich krachtig tegen de snelle aan vallen va«n de groen-wit«ten moest verdedigen waarbij het toch niet kon voorkomen dat Adrie Verhage dit een 'doorloopbal WIK da «leiding kon geven (0-1). In de Brouw-aanval weerden v. d. Weele en Rien den Boer zich geducht en «na een aantal vergeefse pogingen smaakte laatst genoemde het «genoegen de balans in evenwicht te «brengen (1-1). Na de vakverwisseling bleven bedde teams elkaar «geen «haarbreedte toegeven. Toch slaagde Bep Duinhouwer erin de Brouwenaren de leiding te geven (2-1). Na de hervatting bracht Leen v. d. Wékken de spanning weer vol ledig «terug toen hij met een fraai schot de gelijkmaker liet «noteren (2-2). Er volgde hierna een boeiende strijd om de zege waarbij Rien den Boer er in slaagde voor Brouwers haven de volle winst uit het vuur te slepen (3-2). BILJARTEN siï3FT*rt arcisaaais Voor de competitie voor viertallen van hot district Schouwen-Duive- land der K.N.B.B. werden de vol gende wedstrijden gespeeld: C 2e klasse OKK-VOG II 5-4: L. v. Po- pering-A. Goossens 2-0, M. Lems-K. Akershoek 2-0, W. Kesteloo-D. Ver- kaart 0-2, J. Visser-J. Verkaart 0-2. C 3e klasse B: BVO-KVL 5-4: J. Goudswaard-P. v. d. Berge 0-2, J. de Bruine-J. v. d. Weijde 0-2, J. Poel man-A. Quartcl 2-0, H. Capelle-J. Hagesteijn 2-0. C 4e klasse: BKVL II -Floris V 5-4: M. Wagemaker-A. v. Nieuwenhuize 0-2, J. J. Romeijn-J. Beeke 2-0, C. Stoufcen-H. Bakker 2-0, J. Koopman-F. Koster 0-2. „Flitsen" uit het buitenland SAIGON. Zaterdag is te Saigon van «gewoonlijk «betrouwbare zijde vernomen dat kapitein Nhoeng, die als de moordenaar wordt beschouwd van president N«go Dinh Diem en diens broer, „sterke man" Ngo Dinh Noe", in de nacht van vrijdag op zaterdag j.l. met een vuurwapen zelfmoord heeft «gepleegd. CIVAN. De honderd dorpelingen van Civan 'in noord-Italië hebben feest gevierd omdat de zon in «hun dal is teruggekeerd. Tussen 4 no vember en 2 februaa*i «kunnen de zonnestralen door de bergen het dal niet bereiken, de zon staat dan te laag. HAMBURG. Op de Elbe bij Krautsand dertig kilometer van Hamburg is in dichte mist het Britse s.s. „Security" van 1.490 ton gezonken na «in aanvaring «te zijn ge weest met de 1.340 «ton metende Duitse vrachtvaairdsr „Carpathia". TEGUCIGALPA. Zes «gueri'llastrij- ders die «in Honduras zijn 'aangehou den, «hebben waardevolle inlichtin gen verstrekt over een plan van de communisten om de noordkust «van het 'land in «handen to «krijgen. BONN. Een departementshoofd van de speciale „veiligheidsgroep" van het Westdiuitse bureau voor cri mineel onderzoek is gearresteerd op verdenking van d'eelneming aan de massa-'executies van Joden in de oorl'og. WASHINGTON. De raad van de organisatie van Amerikaanse staten is «bijeen geweest ter bespreking van een «door Panama tegen d'e Verenig de Staten ingediende klacht wegens agressie. Tot enigerlei «besluit is het in deze vergadering niet 'gekomen. SAIGON. Generaal-majoor Ngoe- yen Khanh, de teidër van de zonder bloedvergieten verlopen staatsgreep in Zuid-Vietnam van vorige week, wordt al<? een dier schranderste en bekwaamste commandanten der Zuidvietnamese strijdkrachten be schouwd. Voige«ns Amerikaanse mi litaire «adviseurs is hij «een' «agressie ve en «knappe aanvoerder tegen de communistische Viet Cong. HAMBURG. Op een vierbaansweg bij' Hamburg heeft zich een ernstig verkeersongeluk voorgedaan, waar bij acht mensen op slag dood waren. Het aantal «gewonden «bedraagt twin tig. «Een der zwaar gewonden is in middels overleden. NICOSIA. Duizenden Grieks-Cy- prdsch'e jongelui ihebben gedemon streerd voor de Amerikaanse am bassade «in Nicosia «met «kreten als „«geen' N.A.V.O. op Cyprus". Tevoren hadden zij een «gesprek met presi dent Ma'karios, die hun verzekerde d'at «hij hun gevoelens deelt. Hij ver zocht de jongelui «ordelijk naar hun scholen terug te «gaan. INNSBRUCK. De Canadese jour nalist Michael Sone is aangehouden wegens ordeverstoring. Hij wilde niet voldoen «aan het verzoek de loge «bij de Olympische Winterspelen in Innsbruck te verlaten, waarin ko ningin Juliana en prins Bemhard hadden plaats genomen. n Vijftien mohammedaanse geeste lijken hébben maandag verklaard, dat ds haar van Mohammed, die vo rige maand uit een moskee bij Srï- nagar in Kasjmier was verdwenen en «d'ie later werd teruggevonden, de originële is. In Algiers «is maandag het proce9 «hervat «tegen Mohamed Zenadii, d'e moordenaar van de Algerijnse mi nister van buitenlandse zaken Che- misti. Koningin-moeder Elizabeth van Engeland is maandag in een Lon den® ziekenhui® opgenomen om een spoedoperatie aan «haar 'blindedarm te ondergaan, zo is officieel bekend gemaakt. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 3-2. Aanvoer 1153 vette koeien en ossen en 417 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 3,75-4,05, f 3,10-3,65, f 2,70- 3,00; varkens (levend gew.) f 2,43- 2,41-2,38. Vette koeien en osen: aanvoer iets meer; handel redelijk; le kwal. goed prijshoudend, 2e en 3e kwaliteit ge drukt, prima's boven notering. Var kens: aanvoer korter; handel stroef; prijzen iets lager, prima vleesvar kens boven notering, zware varkens moeilijk te plaatsen, slachtzeugen f 1,90-2,05; afloop met teruglopende prijzen. DE BLANKE MEDICIJNMAN MEVO wint met 6—0 van verzwakt Bruse Boys 21. „Hoor eens. Aram, we hebben samen veel doorgemaakt en je kunt waarachtig wel een potje bij me breken, maar dit is dwaasheid!" Oliviers vuist dreunt driftig op de tafel in de kapiteinshut. „Bij Nep- tunus, een goochelaar aan boord, wat moet ik met zo'n kerel aan boord?! De maats zullen hem gek maken met hun plagerijen, je weet hoe rauw die knapen zijn tegen over vreemdelingen!" De kapitein blijkt zijn bemanning goed te kennen, want op het tussendek drom men de maats op dat moment samen rond Tjomkin en zijn dochter. „Heila, maats, zou die hangsnor van hem wel echt zijn?" jouwt een kleine dikke matroos. „Zeg op, Pasjah, is die neus- borstel echt?" „Zo echt als jouw varkenskop", zegt Tjomkin rustig. De monden van de maats vallen open bij zoveel brutaliteit. SUCCESJES Te koop: Twee voer mangels cn bie tenblad. „De Putmeel", Scha- rendijke. Met dankbaarheid aan God en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon JAN WILLEM (Jan) P. J. VAN DE VELDE M. P. VAN DE VELDE- PLAATING Zierikzee, 3 februari 1964 Julianastraat 48 Tijdelijk: Zweedse Rode Kr. ziekenhuis. Algemene kennisgeving Tot onze diepe droefheid is heden overleden, onze innig geliefde echtgenote en moeder JOHANNA JACOMINA PLOMPEN in de leeftijd van 43 jaar. J. RAVIA J.a RAVIA F. RAVIA Zierikzee, 3 februari 19C4 Schuttershof straat 17 De teraardebestelling zal plaats hebben op donder dag 6 februari te 13.00 uur op de Algemene begraaf plaats te Zierikzee. Heel hartelijk dank voor de vele bewijzen van belangstel ling die ik tijdens mijn ver blijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst mocht ont vangen. J. COMPAGNE Oosterland, februari 1964 Voor de vele blijken van be langstelling en bewijzen van deelneming, ondervonden tij dens de ziekte en na het overlijden van mijn innig ge liefde man MARINUS AARNOUDSE betuig ik mijn oprechte dank. R. AARNOUDSE- SCHOENMAKER Bruinisse, februari 1964 Fruitkweker, midden 40, niet onbemiddeld, zoekt nette huishoudster Huwelijk mogelijk Brieven onder no. 1942, bur. van dit blad. Rectificalie Beven de gisteren (maandag) geplaatste advertentie over lijden mevrouw E. ZOMER- FONTEINE was per abuis niet vermeld: Algemene ken nisgeving. Steunzolen LIBELLE Supp-hose SMALLEGANGES VOETVERZORGING dam 21 zierikzee Te koop gevraagd: 10 kruispandakramen; eiken balken; eiken kinderbalkjes; 4-ton bandenwagen; zaaima- chine (2 meter); triltand cul tivator; schijfegge (28 schij ven). W. de Voogd, telef. 496, Domburg. Personeel gevraagd: Een G.M.C.-chauffeur. - A. J. IJzelenberg, telef. (01113) 226, Bruinisse. Diversen: Cambridgerol (3-delig); vee bascule; vorkjesschudder (6 vorken), merk Jacobi, voor paard en trekker, 2 jaar oud, f 500.combine, alles com pleet; graanmaaier, ook com pleet; Huard 2-schaar wend- ploeg. W. de Voogd, tel. 496, Domburg. Rijnvormpjes; Waalvorm- ste^n; dubbele metsel- of straatklinkers; 10 dakramen; moppen; Dordtse steentjes; IJssel straatklinkertjes; trot toir tegels; straatkeien. W. de Voogd, Stationstraat 2. Dom burg. Paardetuig; bascule. 100 kg; kruis- en Sterrenberg pan nen; Groenhard planken, on verslijtbaar; blauwe hardst, tegels; plavuizen. - W. de Voogd, lel. 496, Domburg. S.V. „W.I.K." haalt a.s. vrij dag en zaterdag oud papier op te Kerkwerve. Wilt u het s.v.p. klaar zetten? Kent u de prachtige „Verv- tal" muurverven? Er zijn 15 moderne kleuren. Uw „Ver- vetal"-dealer heeft ze! ..Verf en Kleur", Meelstraat 40, tel. 2100, Zierikzee. Doe het zelf! Tafelpootjes, lijm, kneedbaar hout. C. Ber- revoets, St. Domusstraat 12, telef. 3104, Zierikzee. Juist nu tijd voor binnen schilderen. Maar vraagt vóór u begint vakkundig advies voor kleur en werkwijze, bij; Mol, Nieuwe Boogcrdstraat. Wegens cursus te Parijs ge sloten van 10 t/m 13 februari a.s. Kapsalon Bal, Nieuwer- kerk. Doe het zelf! Hard- en zacht- board. C. Berrevoets, St. Do musstraat 12, telef. 3104, Zie rikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 8