TéhcVl Russische verklaring over neerschieten Amerikaans straalvliegtuig wintersoepen Vorst? Vorstelijke soepen! V.V.V.-Bruinisse kan terug zien op goed 1963 Zeilwedstrijden op programma van dit jaar BRUINISSE, 30-1. ln de woens dagavond in »Het Centrum" gehou den ledenvergadering van de afde ling Bruinisse van de Ver. voor Vreemdelingenverkeer in oprichting, dankte de voorzitter, de heer C. Ju- melet-Kik allen die hadden meege werkt de akties van de vereniging in 1963 te doen slagen. Als zodanig noemde 'hij de journa listendag en het mosselfeest, twee evenementen, die zoals ook bleek uit de persknipsels, in tal van bin nen- en buitenlandse bladen stukjes over Bruimisse hebben opgeleverd, terwijl sommige reportages van foto's waren voorzien. Jammer is, dat vele inwoners van Bruinisse nog niet geneigd zijn pensionruimte be schikbaar te stollen. Was dit wel het geval, dan zou het aantal pension gasten een veelvoud kunnen bedra gen van thans. De Inkomsten daaruit zouden zeer belangrijk zijn. De verhuur van zomerhuisjes was een succes. Verder was er een in tensief bezoek van mensen en ver enigingen die een toeristisch bezoek aan Bruinisse brachten. De voorzitter is van mening, dat de naam Zijpe uit de publikaties van de vereniging moet verdwijnen, dit heeft reeds meermalen verwarring gegeven met de plaats Zijpe in Noord-Holland. Wethouder v. Gilst, als bewoner van deze buurtschap bij Bruinisse kent gevallen van auto's die waren overgezet met de pont, maar die bij navraag bleken in Noord-Holland te moeten zijn, maar in Zeeland aankwamen. Dank zij het subsidie van de mid denstand en van de gemeente Brui nisse, kon de penningmeester de heer J. W. Kleppe de rekening over 1963 afsluiten met een batig saldo van f 212,25. In de kascomnüssie werden benoemd de heren M. van de Velde, A. Kik-Koopman en J. J. de Waal. Uit 'het verslag van de secretaris de heer J. Pleune bleek dat deze een enorme hoeveelheid werk had ver zet en tientallen, wellicht honderd tallen inlichtingen had verstrekt. De voorzitter van de midden standsvereniging de heer A. de Ko ning, verklaarde desgevraagd, dat dit werk niet tevergeefs is geweest. De middenstand heeft het werk van V.V.V. in positieve resultaten en meerdere ontvangsten kunnen be merken, al moet er nog veel groeien. Niet vergeten mag worden, dat de vereniging nog maar een jaar oud is. Contributie-verhoging Besloten werd de contributie voor particulieren te handhaven op f2,50 doch de contributie voor zakenmen sen te verhogen van f 10 op f 20. Dit besluit weid met algemene stem men enthousiast genomen. De voor zitter antwoordde desgevraagd, dat in andere gemeenten wel gewerkt wordt met aanslagbiljetten, waarbij ieder wordt aangeslagen naar rato van zijn belang bij het vreemdelin genverkeer, maar hier is men nog niet zover. Dezelfde folder als vorig jaar zal weer worden verspreid, maar nu in een dubbel aantal. Medewerking is verleend aan een toeristische bro chure over het eiland, die binnen kort op verschillende adressen f 1,50 verkrijigbaar zal zijn. De ledenwerving zal veel inten siever dan tot dusver ter hand wor den genomen. Er bleek uit de ver gadering dat er op dit terrein zéker nog met succes gewerkt kan worden. Op de statuten, die ter vergadering werden goedgekeurd, zal koninklij ke goedkeuring worden aangevraagd. In samenwerking met de hen'gel- sportvereniging „Het Zijpe" zullen in het seizoen 1964 weer een aantal hengel wedstrijden worden georgani seerd. De hoop wordt uitgesproken dat ook dit jaar door de visserij-vereni ging weer een mosselfeest zal wor den georganiseerd, waaraan dan ze ker medewerking zal worden gege ven. De beste datum daarvoor acht de voorzitter zaterdag 25 juli. In de week daarvoor - dus van 20-25 juli - zal door de V.V.V. een driedaagse zeilwedstrijd op de Grevelingen ge organiseerd worden. De start daarvan zal plaats heb ben te Bruinisse. De eerste dag zal naar Brouwershaven worden gezeild en de tweede dag van daar naar Ouddorp. Beide gemeenten zegden hun medewerking toe. De derde dag moet dan weer terug worden gezeild naar Bruinisse. Met de zeilvereniging „De Amer" te Tilburg, met vereni gingen in Dordit en met de vereni ging „De Biesbos" is contact hier over opgenomen. Het is zo goed als zeker dat deze wedstrijden doorgang zullen vinden. straks weer mosselfeest OOSTERLAND Burgemeester heropende verbouwde kruidenierszaak Burgemeester A. A. van Eeten heeft woensdagavond de geheel ver bouwde kruidenierszaak van de heer Br. Bolle alhier officieel heropend. Deze reeds 35 jaar bestaande zaak heeft een grondige verbouwing en uitbreiding ondergaan, welke moge lijk kon worden door aankoop van het belendende pand. In dit pand is thans een werk- en kantoorruim te ondergebracht, waardoor de eigenlijke winkel met ruim 15 m kon worden vergroot. De deur werd officieel ontsloten door burgemeester van Eeten die de sleutel in ontvangst mocht nemen van de oudste dochter van de heer Bolle. Een bijzonderheid op deze dag vormde voor de eigenaar het feit dat hij tevens kon herdenken het feit een 'kwart eeuw te zijn aan gesloten bij de „Centra"-organisatie. Receptie Na de opening vond in „De Blau we Keet" een receptie plaats waar op de burgemeester het woord voer de en zei perplex te hébben bij de bezichtiging van de nieuwe winkel, waarmee de heer Bolle heeft aange toond begrip te hebben voor de eisen van deze tijd. Burgemeester Van Eeten prees de burgerij van Oosterland gelukkig over een der gelijke zaak te kunnen beschikken. De heer Vroon, directeur van „Cen tra", zei blij te zijn deze dag mee te mogen maken. In de 25 jaar dat hij de heer Bolle reeds kent ging deze stap voor stap verder op de weg van uitbreiding en modernise ring. De heer Vroon hoopte op een nog langdurige prettige samenwer king en wenste dat op het genomen initiatief zegen zal mogen rusten. Slager H. Stouten sprak als vriend van de heer Bolle en mede-midden stander en roemde het genomen ini tiatief. De energie en het doorzet tingsvermogen van de heer Bolle werden geroemd door de heer Cij- souw uit Bergen op Zoom, waarna de heer J. L. EdeLsdhaap eveneens woorden var hulde en een geluk wens sprak. Namens de familie werd de eigenaar gelukgewenst door de heer L. van Dijke. Alle sprekers be trokken ook mevrouw Bolle in hun felicitaties. Als collega en vriend sprak tenslotte de heer P. van 't Hoff uit Brouwershaven. Een historisch overzicht van hoe de zaak van een klein begin uit groeide tot de bloeiende nieuwe zaak van heden werd gegeven door de oudste 'broer van de (heer Bolle. AIs oprichter van de zaak gaf hij enige •herinneringen ten beste die vaak de lachlust opwekten. De heer Bolle dankte "tenslotte voor de vriendelijke woorden tot hem en zijn echtgenote gericht, dn het 'bijzonder de plaatselijke am bachtslieden. die het werk hebben verricht. Deze keurige uitbreiding betekent zéker een aanwinst voor Oosterland. Ingezonden mededeling Grand-Hotel-Restaurant WITTE VAN HAEMSTEDE Telefoon (01115) 551 Gerenommeerde keuken en wijnkelder RECEPTIES DINERS Vier Italiaanse werklieden zijn donderdag in de omgeving van Mi laan geëlektrocuteerd, doordat de metalen stelling waaraan zij werk ten, een hoogspanningskabel raakte. DE BLANKE MEDICIJNMAN 19. „U en dit kind meenemen aan boord?" zegt Agua smalend tegen Tjomkin, „man, je schijnt niet te beseffen wat een over tocht over deze grote plas inhoudt! Dat is geen peuleschilletje en daar kunnen wij geen landrotten bij gebruiken!" „Misschien toch", glimlacht de gooche laar. „Ik heb vroeger jarenlang op koop vaarders gevarennaar Hispanje, Hol landFrankrijkEn Makoesjlah kan uitstekend kokeneen goede kok geeft een tevreden bemanning, sinjeurs „En waarom wil je naar de Nieuwe We reldwat zou je daar als kermisklant moéten beginnen in een land zonder ker missen. informeert Aram sceptisch. „Dat weet ik nog nietik veronderstel dat er in de kolonistendorpen wel iets te doen valt voor iemand die zijn handen ge bruiken kan Kort daarop hoort Presto, die bij de sloep achtergebleven is, voetstappen op het rots pad. Het zijn Aram en Agua met Tjomkin en zijn dochter A Aardappelmarkt Emmeloord EMMELOORD, 30-1. De officiële noteringen luiden héden als volgt (in guldens per 100 kg., telersprijs af-boerderijconsumptieaardappelen binnenland: Bintje, 35 mm 'klei opw. f 8,75-f 10,50; voeraardappelen f 3,00- f 5,00. Gehuwd: 24 jan.: Leendert van de Sluis, 24 j. en Neeltje Schouls 21 j. (Zderikzee)24 jan.: Jan van de Sluis, 23 j. en Maria Kloet, 21 j. (Zierikzeé); 24 jan.: Achilles Erna el Vermeire, 33 j. (Oostburg) en Maria Helena Jacomdna Westerbeke, 19 j (Zierikzee) Overleden: 25 jan.Jakob van Aünkerk, 82 j., geh. «gew. met Jacoba Fondse (Brouwershaven); 25 jan.: Neelitje Berrevoets, 82 j., 'ge huwd .eew. met Marihus van der Have (Middenschouwen); 24 jan.: Hendrik van Loon, 82 j., geh. gew. meit Cornelia Leeuwenburgh (Zie rikzee). UTRECHT. Een 33-jari)ge veehou der uit Werkhoven, de heer J. van Lunzen, is donderdagmorgen in de veilinghaven te Utrecht verdronken. Weekeinde ARTSENDIENSTEN Zierikzce: dokter C. M. van Hoorn, tel. (01110) 2080. Middenschouwen:. dokter W. Terp stra, Brouwershaven, tel. (01119) 280. Oosterland-Bruinisse: dokter J. W. de Putter, Oosterland, tel. (01114) 280. DIERENARTS Dokter C. J. H. Scheuerman, Zierik- zee. tel. (01110) 2180. GENÈVE, 30-1. De Russische af gevaardigde naar de zeventien-lan den ontwapeningsconferentie in Ge- nève, Tsarapkin, heeft donderdag het neerschieten van een Ameri kaans straalvliegtuig boven Oost- Duitsland „een betreurenswaardig incident" genoemd. „Het zal echter geen enkele terug slag hebben op het werk van de ont wapeningsconferentie, of op de Rus- sisch-Amerikaanse betrekkingen", zo zei hij. Tsarapkin verklaarde niet te beschikken over bijzonderheden van het voorval maar hij opperde de mo- Bureau was gesloten Een bijzonder slechte beurt heeft in het afgelopen weekend en in het begin van deze week de V.V.V. Renesse Vooruit gemaakt. Vanaf vrijdag tot woensdag was n.L het informatiebureau gesloten, waardoor een aantal adspirant huurders min of meer werden gedupeerd. In ide Zrerikzeese Concertzaal wordt deze wéék vertoond de film „Sod'om en Gomorra", met in dé hoofdrollen Steward Granger en Pier Angela. Deze bekende film gaat over de 'geschiedenis van déze beruchte steden, tweeling-steden der zonde, waar verdorvenheid, verraad en in trige hoogtij vierden. Sodom wordt geregeerd door die genotoiefce konin- gisng. Bera, even mooi als meédögen'- loos, wreéd en listig. Deze film is een boeiend kijkspel 'geworden, waarin de Hebreeërs en Lot, de He- lamieten en Sodomitisdhe slaven hun boeiende geschiedenis spelen, itat een regen van zwavel en vuur uit de hemel neerdaalt om Sod'om en Gomorra te vernietigen. Alleen II- ditlhj eerst de lievelin'gsslavlin van de koningin, kan de verleiding niet weerstaan en zij kijkt achterom. Ais zij haar 'hoofd omdraait verandert een verblindende lichtflits haar dn een schrale zoutpilaar. „Het laatste duel" Voorts draait deze week in de Con certzaal, evenals in hotel bioscoop Bom te Haamstede de film „Hét laatste duel", met in de hoofdrollen Dale Robertson en Rossana Rory. Deze film gaat over 'het "vredige gelijkheid dat de opdracht om het toestel neer te schieten was gegeven door een of andere ondergeschikte instantie. De Newyorkse kranten schreven donderdag dat de S.U. de voorschrif ten voor haar luchtverdediging zal moeten herzien teneinde herhaling van een dergelijk incident te voorko men. De „New York Times" noemde het „gevaarlijk onverantwoordelijk indien, zoals Moskou heeft beweerd, Russische jagers in dergelijke om standigheden overeenkomstig de be staande voorschriften tot de aanval moeten overgaan". Nadat dit enige malen was gebeurd werd hiervan weer afgezien, wat in het jongste verleden reeds vele ver wikkelingen (o.a. op feestdagen) met zich heeft medegebracht. Voor talrijke personen (hadl de jongste ge beurtenis weer minder prettige ge volgen waarbij het vertrouwen in de V.V.V. te Renesse een flinke deuk kreeg. Zo was er o.m. een tweetal dames die (binnen! het tijdsbestek van enige weken voor de tweede maal voor een gesloten deur kwa men. Opmerkelijk bij deze gang van zaken was dat ook de bestuursleden schijnbaar niets van deze gang van zaken wisten, daar enige van hen een vergeefse réis naar het bureau maakten. stadje Coldri'd'ge, d.w.z. vrédi'g zo lang sheriff Wa'les het voor het zeg gen heeft. Vooral door zijn openhar tige karaktertrekken wordt Wales •echter ontslagen en het lijkt haast wel of de bandieten hierop hébben gewacht. De nieuwe „vredelievende" sheriff kan er geen baas meer over en men begrijpt intussen ai dat het hoog tijd wordt dat Wales terug keer1!. Hij neemt de leiding van het verzet tegen de bandieten over en toont aan dat vredelievendheid een prachtige deugd is, mits zij niet ont aardt in zwakte Scheepvaartbericliten Abida (t.), 28-1 van Sydney naar Singapore. Ameland' (t.), 29-1 in het Panamaka naal naar Singapore. Attis, 28-1 van San Juan naar Montego Bay. Kenia (t.), 29-1 van Curasao naar Trinidad. Kelletia (t.), 28-1 te Dublin. Gulf Swëde (t.), pass. 29-1 Dover naar Port Said (28-1 van Rotter dam naar Mena Al Ahmadi). Woensdag zijn in het Oostenrijkse wintersportcenirum Innsbrück de negende Olympische Winterspelen begonnen. Foto: een overzicht van het ski-stadion van Bergisl tijdens de openingsplechtigheid, welke be halve door 1.300 deelnemers uit 36 landen, door 65.000 toeschouwers werd bijgewoond. Flitsen uit het buitenland ANKARA, Generaal Lemniteer, de opperbevelhebber van de N.A.V.O.- strijdkrachten "in Europa, is deze week in Ankara aangekomen, waar hij werd verwelkomd door generaal Cevdet Sunay, ahef van de Turkse generale staf. BAMAKO. Een bemiddelingscom- miissie van de „Organisatie voor Afrikaanse Eenheid" cza! in maart weer in de MalisChe hoofdstad Ba mako bijeenkomen om zidh bezig te houden met het grensgeschil tussen Algerië en Marokko. DJAKARTA. De erkenning van de volksrepubliek China door Frankrijk is „een stap in de goede richting", zo heeft een woordvoerder van het Indonesische ministerie van buiten landse zaken verklaard. Hij sprak van een „van werkelijkheidszin ge tuigende beslissing die overeenkomt met de loop der geschiedenis". CAIRO. De officiële Egyptische pelgrimage naar Mekka zal weer worden toegestaan nu de geschillen tussen Saoedi-Arable en de Verenig de Arabische Republiek zijn opge lost, zo heeft radio-Cairo bekendge maakt. SAIGON. Zuid-Vietnam heeft tot nader order de invoer van Franse goederen géheel stopgezet. Deze maatregel is genomen naar aanlei ding van de erkenning van commu nistisch China door Parijs. DJAKARTA. Drieduizend ha. van buitenlandse rubber- en koffieon- dernemhigen in oost-Java zijn door de plaatselijke autoriteiten in beslag genomen wegens beweerde economi sche overtredingen door de eigenaars van deze ondernemingen. BRUSSEL. Nationalistisch Ohina heeft aan de E.E.G.-commissie voor gesteld zijn diplomatieke vertegen woordiger in Brussel, Tsjen Hiong- Fei, te benoemen tot ambassadeur bij de Europese Economische Ge meenschap. MOSKOU. Het partijorgaan van de Russische communistische partij, Pravda, heeft voor het eerst sinds premier Chroesjtsjov vorig jaar ok tober aandrong op beëindiging van de openbare twist tussen Ohina en Rusland, een rechtstreekse anti-Chi- nese aanval afgedrukt. LEOPOLDSTAD. Drie wentelwie ken van de V.N. hébben vijf volwas senen en zes kinderen 'gered d'ie zich bevonden op een post van Ameri kaanse zendelingen te Kintsjoea in de Kongolese provincie Kwiloe. MOSKOU. De Sowjet-Unie heeft bezwaar tegen iedere buitenlandse inmenging in de binnenlandse aan gelegenheden van Cyprus, onder welke voorwendsels deze ook ge schiedt, aldus is door het persbureau „Tass" meegedeeld. Schadevergoeding Een rechtbank in New York heeft woensdag een schade vergoeding van 924.396 dollar ruim 3.325.000 gulden) toege kend aan de weduwe en de twee kinderen van de concert pianist William Kapéll, die in oktober 1963 bij een vliegtuig ongeluk in Californië om het leven kwam. Het verongeluk te toestel was eigendom van de „British Commonwealth Pacific Airlines" die inmiddels door de Australische maat schappij „Qantas" is overge nomen. Het bedrag van de schadeloosstelling werd vast gesteld, nadat de rechtbank verscheidene musici, onder wie de pianist Arthur Rubinstein, had gehoord over de muzikale gaven van Kapell. „Betreurenswaardig incident" Slechte beurt voor V.V.V.-Renesse BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren: 27 jan.: Franciscus Anastasius, z. van Franciscus Anto- n.ius van Liere en Berendina Hoog land (Westenschouwen)27 jan.: Eli zabeth Sij'ke, d. van Jacob Lege- maate en Machalina Elizabeth Moerland (Zierikzee). Op zichzelf had'de sluiting van het bureau niets te betekenen gehad als de nodige voorzieningen waren getroffen. Enige jaren geleden werd op een algemene vergadering beslo ten dat bij afwezigheid op 'het bu reau (b.v. iedere dinsdagmiddag) duidelijk zichtbaar 'n adres zou wor den opgehangen, waar men zich zou kunnen vervoegen voor inlichtingen. TONEEL EN FILM Sodom en Gomorra film over de beruchte tiveeling-steden De Olympische winterspelen Het kwik daalt, maar de stemming stijgt! Want U brengt Knorr winter soepen op tafel. Binnen 20 minuten! Hollandse Erwtensoep met echte erwten Bruine Bonensoep met hele bonen Ingezonden mededeling

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6