Constructa „de" volautomatische wasmachine HET ONMOGELIJKE HUWELIJK Gezellige mensen halen Heineken in huis voorlichting demonstratie Spontane invitatie Gulle traktatie OVERDENKING STAD EN EILAND DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG WELTEVREDEN Tel. 2805 Zierikzee FEUILLETON DOOR HENK VAN HEESWIJR JEZUS! En toen Zijn nabestaanden dit hoorden, gingen zij heen om Hem te halen, want zij zeiden: Hij is niet bij zijn zinnen. Mare. 3:20 Jezus is een heel bijzondere ver schijning geweest. Hij had volgelin gen. familie en vijanden, dat is niets bijzonders, maar wel dat Zijn volge lingen hetzelfde deden als Hij in Zijn Naam, dat Zijn familie hem Ned. Herv. Kerk ^i^rikzee: Grote Kerk: 10 uur (bed. H.D.) en 6.30 uur ds. Lam. Lutherse Kertc 7 uur ds Assertdorp. Kerk- werve: 2 uur ds. Zonneveld. Serocs- kerke; 10 uur ds. Zonneveld. Burgh: 9.30 uur ds. Don. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer (H.A.) en dankzeg ging). Renesse: 9.30 uur ds. v. Liere. Nocrdwelle: 11 uur ds. van Liere. Scharendijke: 10 uur ds. Rooden- burg- Brouwershaven: 10 uur ds. Oort. Zonnemaire: 11 uur ds. Don. Noordgouwe: 11 uur ds. Kelling, 7.30 uur avonddienst Dreischor. Drei- schcr: 9.30 uur ds. Kelling. 7.30 uur avonddienst. Ouwcrkerk: 10 uur ds. VeHekoop. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 uur (doop- dienst) en 6 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. v. d. Sar. Bruinissc: 10 en 5 uur ds. v. d. Sar. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds A. Mulder, docrosgez. em. pred., Dordrecht. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. T. B. van Houten, Aalsmeer. Haamstede: 10 en 3 uur ds. H. Th. Munster, Harder wijk. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 en 2 30 uur ds. P. Boes, em. pred.. N,:ouw-Loodrecht. Zonnemaire: 10 ••n 2.30 uur Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ris J. Maalkant. Leiden. Oosterland: 10 en 2.30 uur dr. Becker. BruinLsse: 10 en 5 uur ds. Den Heelen. buiten zinnen noemt als Hij zoveel volk in een huis toelaat zodat zij niet kunnen eten en ook dat Zijn vijanden uit haat en vijandschap hun gezond verstand verliezen en Jezus zelf hen daai*op opmerkzaam moei maken. Deze drie reaikties laten onmid dellijk zien welk een geladen reaktie Jezus bij de mensen losmaakt. We begrijpen dat de ontmoeting van Jezus met de mensenwereld heel wat geweest is. De reaktie daarop was bij de één geloof, bij de ander vrees voor waanzin en bij de ander overspannen verzet. Hot gaat mij hier om de reaktie Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Gercf Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. KÜ9. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. Weste rink. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur godsdienstoefening, 3 uur ds. v. d. Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10. 2.30 en 6 uur de heer D. Hakkenberg, Veenendaal. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 cn 5 uur lees dienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur hoiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur ver- loss ingssamenkomst. Rooms-Katholickc Kerk Zierikzee: 7 30 uur en 10 uur Eucha ristieviering (in de week te 7.15 uyr •Ti 8 uur), 19 uur lof. Haamstede: 9.30 uur Eucharistieviering. van Jezus' familieleden die Hem naar huis willen halen omdat Hij buiten zinnen moest zijn. Het gaat hier niet over een opmerking die wij onder ons veel horen maken als ie mand, anders doet dan gewoon: Die vent is gek. Want bij een dergelijke opmerking keren we zo'n iemand de rug toe en laten hem verder in zijn sop gaar koken. Hij moet maar zien. Maar hier zijn de familieleden in diepe zorg over Jezus. Hij moet naar huis gehaald worden, ihij kan zo niet in het openbaar blijven optreden. Hij moet binnen de 'bescherming van de muren komen. Waar over zij zo bezorgd waren, over Jezus zen, die zij tegen zich zelf wilde bescher men of over hun reouta^ie die Je zus met Zijn optreden over straat cheon te brengen, we kunnen het Uit het korte bericht van Marcus niet opmaken. Nog opvallender dan de waanzin van Jezus is dat zijn familieleden het zijn die Jezus buiten zinnen noe men. We veronderstellen dat zijn moeder, zijn broers en wellicht oo'k neven en nichten erbij geweest zijn. Allemaal mensen, die Jezus kennen van zijn jeugd af aan> die in Zijn umgevmg hebben geleefd, die „ei gen" met Hem geweest zim. 7.ij menen fin Hem de waanzinnigheid te oni moeten. Ik schrijf dit omdat het mij zo is opgevallen, en het te denken geeft. Wilt U een toepassing: Jezus' op treden geeft altijd een reaktie, hetzij de een of de ander. Geen enkel mens die Jezus ontmoet, 'kan zijn reaktie inhouden. Hoe is dat in onze tijd, w-irtt de ontmoeting van Jezus door Zijn woord' en geest met de wereld is nog heel wat. Merken we die ge laden reak-üie van nu oök op net als Marcus? En dan: Bestaat het gevaar dat wij, Christenen, te „eigen" met Jezus omgaan? Is het mogelijk dat we zijn woord kennen, zijn gemeente vor men en toch als het er op aan komt menen te doen te hebben met waan zin? Ga dat bij Uzelf na! G. Z. Acht leden van het Zweedse par lement hebben dr. Martin Luther King, do Amerikaanse negerleider en strijder tegen de rassenscheiding, als kandidaat voorgesteld voor do Nobel-vrodesprijs 1964. De man tegenover haar schudde zijn hoofd. „Mevrouw, u ziet het veel tè somber, in. En daarom ben ik u dankbaar, 'dat u gekomen bent. Dit voorkomt een zee van misverstan den. Dit voorkomt bovendien, dat Flip onnodig in kennis gesteld zou moeten worden van het feit, dat ik zijn natuurlijke vader ben". „Hoe kunt u over zo iets ernstigs zo lichtvaardig denken, meneer van Hil'st?" Hij weerde 'haar af met zijn han den. „Een ogenblik, mevrouw Schras als u me willt laten uitspreken. Jenny is een door ons geadopteerde dochter. Mijn vrouw en ik hebben geen kinderen samen. Dat was niet mogelijk". Bep knipperde mot haar ogen en haar mond viel open van verbazing. „Een geadopteerde dochter?" her haalde ze. De man knikte. „lik zal het u ver- lellen, mevrouw. Zoals u weel, strandde ik begin mei in Engeland. Nederland was in oorlog en terug keer was op d':t moment niet moge lijk. Ik had geheime stukken bij me, bestemd voor de Nederlandse rege ring en in overleg met het Fcreisn Office werden ze daar in een safe gedeponeerd. Nadat de Nederlandse regering naar Engeland was over gekomen, ging fik op mijn departe ment aan het werk en als alles nor maal gebleven was, zou ik met de regering na de bevrijding zijn te ruggekeerd. Maar het was oorlog en u hebt natuurlijk ook gehoord van de Blitzkrieg, de bombardementen co I.enden on andere Engelse sleden. Tijdens zo'n 'bombardement werd ook ik getroffen en zwaar gewond. Toen ik dagen later in oen zieken huis me kon realiseren, wal er pre cies gebeurd was, bemerkte ik, dat mijn benen geamputeerd waren en nog meer. Ik kan hierover niet iin bijzonderheden treden, maar ik neem aan, dat u het begrijpt. Ik was plotseling een menselijk wrak geworden. En wekenlang was ik uiterst verbitterd, zo zelfs, dat ik misschien wel een eind aan mijn le ven gemaakt zou hebben, als ik daartoe de kans gekregen had. Ik deed geen enkele poging tot mede werking om beter te worden. Voor mij betekende dit immers het einde van mijn carrière? Want wie kon nog een man gebruiken, die op een dusdanige wijze invalide was ge worden?" Van Hilst. zweeg en dronk zijn thee leeg. „In het ziekenhuis, waar fik verpleegd: werd, was onder meer een verpleegster, d'ie nog wel eens bij m'n bed 'kwam ziibten. Ze nam dan een bloemetje mee of wat fruit. Ze vertelde van haar leven en pro beerde op alle mogelijke manieren mijn aandacht af te leiden, me op te monteren en zodoende weer be langstelling te wekken voor het le ven. Maanden later, toen ik over gebracht werd naar een revalidatie centrum in Noord-Engcland, waar het rustiger was, 'bezocht ze mc op gezette tijden. Ze was erg lief. bracht a'-ltijd wat mee en ik begon haar aar dig .te vinden. De afstand was vrij groot en daarom nam ze haar önt- slag in het ziekenhuis en ging in het centrum werken, waar ik ver der verzorgd werd. Om een lang verhaal kort te maken, mevrouw, wo gingen van elkaar 'houden en mijn ongeluk was voor haar geen bezwaar, 'hoe ik Ihaar ook de toe- Icomstt, mot een invalide man voor- söhil'dcrde. Ze hield van me, zei zo, en dat was voldoende. In het na jaar van 1941 zijn we getrouwd en fik heb sedertdien alles aan haar ge had: een verpleegster, verzorgster, liefhebbende vrouw, kortom alles. Zij heeft weer zin aan m'n leven ge geven en we zijn ondanks mijn ge brek er^ gelukkig met. elkander". „En Jenny?" „Wij wisten, Mary en ik, dat een kinderzegen ons niet 'beschoren was. Tijdens de bombardementen zijn veel mensen om het 'leven gekomen. Mannen verloren hun vrouwen en omgekeerd, ouders 'hun kinderen en kinderen werden wezen. In het dorp waar wij een 'klein huisje hadden, was een vluchtelangetje uit Londen, een meisje, wier hele familie waar schijnlijk om het leven was geko men tijdens de bombardementen. Men wist zelfs niet eens, hoe ze heette. Het 'kind was toen twee jaar en men noemde 'haar Jenny. In overleg met de autoriteiten hebben wij Jenny geadopteerd en haar op gevoed als onze dochter. Zij weet n'iet beter, of ze fis werkelijk onze dochter. En nu zult u kunnen be grijpen, mevrouw Schras, dat u zich onnodig verschrikkelijke zorgen ge maakt hebt over het lot van uw, van onze Flip. U had een logische ge dacht engang en dat was zeer begrij pelijk. Nu u precies weet, wat de status is van onze Jenny, in feite een naamloze wees. neem ik aan, dat u de toekomst van deze beide kinderen in dit opzicht althans geen zorg meer behoeft te geven". (Wordt vervolgd). RENESSE Het strafeest Aanstaande maandag 3 februari zal Renesse weer de rij van folklo ristische slrafeesten in de Westhoek van Schouwen op de gebruikelijke wijze openen. Zoals gebruikelijk geeft het fanfarekorps „Lucfcov et Emergo" de zaterdag hieraan vooraf gaande zijn traditionele donateurs- uitvoering. Behalve het muzikale ge deelte 'verleent ook deze maal weer de toneelvereniging „Op Drift" haar medewerking. Opgevoerd zal worden rlo Amerikaanse comedie in drie be drijven van René Bosch: „Mi's. Pat terson's chauffeur". voor een spannende T.V.-avond. Olym pische Winterspelen '64. Medailles voor...? Het volkslied voor...? Ja, wie weet. In ieder geval maakt u er een ge zellige avond van. Met goede vrienden. En met HeinekenWant uw man drinkt Heineken. En uw gasten verwachten het. Heerlijk, helder Heineken. Drinkt uzelf een gïaasje pils mee? Of liever een glas zoeter, zachter Heineken Oud Bruin Zo'n avond vraagt er om OUD BRUIN - EXTRA STOUT bij al dat geschaats. Klinkende glazen Heineken. Uw idee... goed idee! Dat brengt de stemming er in - met volle teugen. En wist u dat Heineken nog altijd volgens eeuwenoud, strikt geheim recept gebrouwen wordt? Alleen Hei neken smaakt dus als Heineken. Van daar dat het zoveel, gevraagd wordt. Vandaar ook dat het steeds brouw-vers is, omdat iedere week nieuwe voorraad aangevoerd wordt. PILSENER - MÜNCHENER - I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 4