CKefarine .4 Vorderingen op de Cyprus-conferentie De micro-competitie van de S. D.K. B. Roofoverval in Rotterdam RUIMTEVAART EEN PEPERDURE AANGELEGENHEID Zwarte Zee „stoomt STAD EN EILAND 4 beroemde middelen doen wonderen! LONDEN, 27-1. Maandagavond is te Lenden van Griekse zyde verno men dat Griekenland in beginsel zijn goedkeuring heeft gehecht aan het Britse voorstel om orde en rust op Cyprus door NAVO-troepen te doen bewaren. Verklaard werd dat de Griekse minister van buitenlandse zaken, Xantopoelos-Palamas, na instructies van zijn regering te hebben ontvan gen, op een bijeenkomst, die hij zon dag jl. met de voorzitter van de con ferentie over Cyprus, de Britse mi nister voor gemenebestzaken Duncan Sandys, heeft gehad, op positieve wijze op het Britse denkbeeld had gereageerd. Het werd in Grieks-Cyprische kringen mogelijk geacht dat de Griekse autoriteiten nog wel be paalde punten van bespreking had den opgeworpen. Volgens niet-officiële berichten, die maandagavond te Londen de ronde deden, zou ook de Turkse regering in beginsel met het Britse voorstel hebben ingestemd Een Turkse woordvoerder wilde geen commen taar op deze berichten geven. Burgh-reserves lopen uit op andere twaalftallen In de afdeling B van de micro competitie van de SDKB zün de re serves van Burgh er op de tweede avond dat zij in actie kwamen in ge slaagd zich op duidelijke wijze te distancicren van de rest. Zelf won Burgh II met 7-2 van NOAD, ter wijl Dosko met niet minder dan 9-1 aan de zegekar werd gebonden. Ook de resultaten van de overige wed strijden waren bijzonder in de kaart van Burgh. Zo verloren de WIK-reserves op verrassende wijze met 6-3 van NO- AD. dat hiermede zijn eerste zege kon boeken. Dosko schoot tegen het Nieuwerkerkse SKNWK II ook ge weldig uit haar slof (12-5), waarna WIK II en SKNWK II tenslotte de puntjes broederlijk deelden (4-4). Burgh II 4 3 1 0 26-12 7 WIK II 4 12 1 16-16 4 Dosko 4 2 0 2 18-21 4 SKNWK II 4 112 15-21 3 NOAD 4 10 3 11-16 2 NOAD-WIK II 6-3 In een vlot gespeelde wedstrijd slaagde NOAD er op verdiende wijze in haar eerste zege te boeken. WIK telde voor Hans van Langeraad! een invaller, wat voor de groen-witten wel een verzwakking betekende. Met een fraai schot wist Han Steen- land NOAD do leiding te geven (1-0) waarna Piet Berrevoets aan de an dere kant de korf doorboorde (1-1). Dcor mevr. M. Nikerk-Goossens werd het 2-1, Rinus Kloet zorgd'e voor 2-2, waarna Han Steenland NOAD weer de 'leiding ken geven (3-2. Nog voor 'het verstrijken van de le helft bracht Piet Berrevoets beide ploegen weer naast elkaar (3-3) Na de hervatting weer een gelijk opgaande strijd, waarbij WIK even wel in produktiviiteit tekort schoot. Mot twee treffers kon Jan Smits NOAD een 5-3-voorsprong geven, waarna Corry Padmos voor een 6-3- eimdstand zorgde. Dosko-SKNWK II 12-5 Een bijzonder produktief spelend Dosko 'gaf de SKNWK-reserves dn doae ontmoeting 'geen schijn van kans» Joke de Feiter, Gil'les Plant soen en Frans de Vrieze gaven de rood-zwarten al spoedig een 3-0- voorsprong. Nella Stoutjesdijk zag hierna kans tegen te scoren (3-1) di rect gevolgd door een treffer aan de andere zijde van Gilles Plantsoen (4-1). Talen deed nog even de hoop bij de Nieuwerkerkers herleven (4-2) maar nog voor het afsluiten van de le 'helft kon Frans de Vrieze twee maal de 'korf doorboren (6-2). Na de hervatting kwam SKNWK door Ab Talen hot eerst aan bod (6-3), maar Dosko 'bleef niet lang het antwoord hierop schuldig. Antoon Jonker, Frans de Vrieze (twee maal), nog eens Antoon Jonker en Gilles Plant soen verhoogden de voorsprong van Dosko tot 11-3. Met een tweetal goe de schoten gaf Dingeman Verboom de stand voor de Nieuwerkerkers een iets dragelijker aanzien (11-5), waarna tenslotte Gilles Plantsoen het dozijn voor Dosko vol wist te maken (1-2-5). NOAD-Burgh II 2-7 Burgh demonstreerde in deze wedstrijd een grote wel dm eerderheid waarbij nog talrijke doelrijpe kan sen om zeeo werden gebracht. Na de uitstekende wedstrijd tegen WIK II viel het spel van de club uit Drei- schor in deze ontmoeting wel wat tegen. Burgh kwam door twee tref fers van Willy v. d. Weel'e met 2-0 voor te staan, waarna Dick de Meij voor 0-3 zorgde, met welke stand ook de le helft werd' afgesloten. Even leek 'het er na de hervatting op, dafj NOAD nog terug zou komen toen Jan Smits de roos wist te tref fen (1-3). Burgh 'Met evenwel spoe dig blijken dat het geenszins van plan was de eenmaal verworven voorsprong uit 'handen te geven. Willy v. d. Weele 'bracht Burgh op 1-4, waarna Kees van Nieuwemhuize en Dick de Meij de stand op 1-6 brachten. Mevr. M. Nikerk-Goos sens zag hierna 'haar volhouden aan de andere zijde beloond (2-6). In de slotfase was het Kees van Nieuwen- huize d'ie de eindstand op 2-7 bracht. WIK II-SKNWK II 4-4 De puntenverdeling was een uit stekende afspiegeling van- de krachtsverhouding in het veld, daar beide teams elkaar prakties niets ontliepen. Mevr. Kesteloo gaf SKN WK de leiding (1-0), maar WIK bleef het antwoord 'hierop niet lang schuldig door Piet Berrevoets (1-1). Dcor Rinus Kloet zag WIK hierna zelf nog kans de le helff af te slui ten met een 2-1-voorsprong. Na de hervatting bracht Henk Kesteloo de balans weer in evenwicht (2-2). Piet Berrevoets gaf WIK alweer hoop (3-2), maar nu zorgde Elly Braai voor de gelijkmaker (3-3). Toen Rinus Kloet WIK opnieuw de leiding wist te geven (4-3) leek de strijd' 'beslist, maar SKNWK gaf de moed nog niet op en kort voor tijd gelukte het Henk Kesteloo de stand op 4-4 te brengen. Burgh II-Dosko 9-1 Dosko bleek in de ontmoeting te gen SKNWK al haar kruit te heb ben verschoten en geen moment zijn zij er in deze ontmoeting in geslaagd de Burgh-reserves ernstig in gevaar te brengen. Toch leek het er in de tweede helft niet op dat de club uit Noordwelle zo'n zware nederlaag te. gemoet zou gaan. Door Janny de Vrieze konden zij zelfs een 1-0-voor sprong nemen. Gedurende de eerste helft bleven zij zich uitstekend ver weren en door treffers van Kees v. Nieuwenhuize en Cora Bouman moest Burgh bii 'het afsluiten van de eerste helft genoegen nemen met een schamele voorsprong. In de 2e helft werd de weerstand van Dosko spoedig gebroken. Jaap Rijnberg, Kees van Nieuwenhuize (twee maal) Diek de Meij, Gerrie Krijger en Kees Rijnberg (twee maal) hadden weinig moeite om de eindstand hierna op 9-1 te brengen. Wezel viel kiiul aan i' I UTRECHT, 27-1. De 5-jarige Ericje Jansen is gisternacht terwijl hij in zijn bedje lag te slapen, door een verdwaalde wezel aangevallen. De wezel was de woning van de familie Jansen aan de Richard Wag- nerlaan binnengedrongen. Het knaapje werd licht aan het gezicht gewond. Huilend ren- de het jochie naar zijn ouders. Die dachten dat hun kind door een rat was gebeten. Zij waar- schuwden de politie, die in het kinderbedje geen rat, maar J een wezel aantrof. Met de gummiknuppel werd 't agres- sieve dier onschadelijk ge- maakt. T.v.-studio in Witte Huis NEW YORK, 28-1. In het Witte Huis zal een; permanente televisie studio worden gebouwd ter waarde van een miljoen dollar, zo is maan dagavond! in New York door woord voerders van de Amerikaanse om- roepmaatsahappij C.B.S. en A.B.C. bekend gemaakt. De studio zal worden gebouwd in de zogenaamde vissenkamer, die door president Johnson wordt ge bruikt als hij televisietoespraken tot het Amerikaanse volk houdt en waar hij vooraanstaande bezoekers ontvangt. .99 ROTTERDAM, 25-1. De 62-jarige opkoper J. van Berkel uit Rotter dam is in het kantoortje van zijn pakhuis aan de Brielselaan in de Maasstad door twee onbekende mannen met een stuk hout neerge slagen. Toen hij tot bewustziju kwam miste hij uit zijn kantoortje een portefeuille met f 700,-. Het slachtoffer heeft de politie een vrij nauwkeurig signalement van de aanvallers kunnen geven. De opkoper moest met verwondin gen aan 'het hoofd en enige gekneus de ribben voor behandeling worden overgebracht naar het Zuiderzieken huis. LAND- EN TUINBOUW De suikerbietenteelt Bij de eerste bespreking van dit jaar tussen de minister van land bouw en het dagelijks bestuur van het Landbouwschap heeft de voor zitter van 'het Landbouwschap zijn voldoening uitgesproken over de vaststelling van de suikerbieten- prijs op f 65 per ton, hetgeen dus een verhoging betekent met f 11,- per ton. In dit bedrag is opgenomen een premie van f6,- per ton als prik kel Pm de teelt uit te breiden. Hier en daar meent men echter in boe- renkringen dat de prijs van, f 65,- niet hoog genoeg is om inderdaad een prikkel 'tot uitbreiding te zijn. Het Landbouwschap deelt dien aangaande mede, dat het natuurlijk mogelijk zou zijn geweest dat de hoofdafdeling akkerbouw van het schap had gemikt op eeni nog ho gere prijs, maar de vraag is of dan niet minder bereikt zou zijn. Niet alleen het overleg tussen minister en Landbouwschap was veelvuldig en moeizaam, maar ook het overleg in de ministerraad. Immers: verhoging van de bietenprijs houdt ook in ver hoging van de suikerprijs. Het staat daarbij niet vast, dat de wereld marktprijs even hoog zal blijven als 'hij thans is. De hoofdafdeling Ak kerbouw is de minister erkentelijk voor deze prijs. Zij hoopt dat de teelt zich zal uitbreiden, doch uiter aard zal elke boer hierover op zijn eigen bedrijf moeten beslissen. Autobotsing eist twee Saturnus-projekt: zeven niiljardgnlclen slachtoffers MOSKOU, 28-1. IJzige koude en sneeuwstormen hebben de subtropi sche gebieden van de Zwarte zee kust met een wit kleed bedekt. De Zwarte zee „stoomt", zo meldt radio- Moskou dinsdag. Op de rivier Sotsji ligt voor het eerst sedert 15 jaar ijs. Het vriest 13 graden. In Moskou vriest het thans 24 graden. Vermelding „R.K." in advertentie voor schoolarts onjuist BREDA, 27-1. B. er. w. van Breda hebben maandag meegedeeld, dat zij het niet juist vinden dat in de ad- verteneti voor een gemeentelijk schoolarts in het Nederlands tijd schrift voor geneeskunde van 11 ja nuari werd vermeld dat deze func tionaris Rooms-katholiek moet zijn'. Het Bredase college van b. en w. verklaart 'in zijn antwoord op schrif telijke vragen van het protestants- christelijke raadslid de heer A. Kroon, dat deze toevoeging in af wijking van de bedoeling en zonder direct medeweten van het college in de oproep teredht is gekomen. De vermelding „R.K." kwam ook voor in advertenties, die aan anidere tijd schriften werden opgegeven. De ambtenaar die was belast met de plaatsing van de oproep heeft dat te lefonisch nog ongedaan kunnen ma ken. Bij één tijdschrift is dit niet gebeurd, aldus :b. en w. Het college zal de oproep in de juiste redactie laten herplaatsen. Verkeerde Hongaar zat in de cel HEERLEN, 27-1. Het is komen vast te staan dat de 25-jarige Hon gaar J. S. rond de jaarwisseling 1961 veertien dagen gevangenisstraf we gens een verkeersdelict heeft uitge zeten, terwijl hij dat misdrijf zelf niet had begaan. Een landgenoot, de 26-jarige G. T., die op het ogenblik een gevangenisstraf van twee jaar ondergaat in No'rg, heeft 'hem weten te bewegen zijn plaatsvervanger te zijn. Hij kreeg, een 'beloning van honderd gulden. G. T. is de man die op 8 septem ber 1962 met zijn auto een verkeers ongeluk veroorzaakte op de Kloos- terweg in Heerlen, waardoor een 18. jarig meisje om het leven kwam. Veel beloven... MELBOURNE, 27-1. Eenblan- ke kandidaat voor de parle mentsverkiezingen in Austra lisch Nieuw-Guinea heeft vol gens Australische berichten de Papoea's een belofte gedaan, die hij hoogstwaarschijnlijk niet gestand zal kunnen doen. Op verkiezingsbijeenkomsten zou hij toegezegd hebben alle kiezers die op hem stemmen een witte huid te zullen be zorgen. Australische artsen zouden dit met behulp van in spuitingen kunnen waar ma ken. De verkiezingen, voor een parlement, waarin de Papoea's voor het eerste de meerder heid zullen vormen, worden in februari gehouden. In de Verenigde Staten zal de vijfde Saturnusraket worden gelan ceerd. Het is tevens het vyfde expe riment in deze serie, die beoogt de op papier staande grootste en zwaar ste raket van de U.S.A., de Saturmis ook in de praktijk te ontwikkelen en t© brengen tot het niveau dat men in theorie verwachtte. Iedereen begrijpt, dat vooral op dit gebied het een heel probleem is cm theorie in werkelijkheid om te zetten. Langzaam stapje voor stapje wordt het raketproject beproefd. Eerst de eerste trap om te zien wat die doet. Nog eens een keer een eer ste trap, net zolang tot die feilloos werkt en dan de tweede trap en dan eer. combinatie van eerste en tweede trap, zo worden alle delen getest totdat tenslotte het gehele mechanis me volkomen bedrijfszeker is en de aandrijving kan worden toever trouwd varn een bemande capsule, die in een baan rond de aarde of naar de maan moot worden gebraoht. Dat de ontwikkeling van een der gelijk rakettype enorme bedragen kost zal menigeen wel beseffen. Naast de N.A.S.A., die 'het gehele project leidt, zijn er tientallen be drijven en industriën bij betrokken, die elk' gespecialiseerde bijdragen leveren in het geheel. Voor het Satumusprojeot zijn dat 35 industriële firma's en wanneer we zien voor welke bedragen deze fir ma's gecontracteerd werden, dan krijgen we pas een indruk van de enorme kosten die er aan de ont wikkeling van zo'n nieuwe raket verbonden zijn. De niiljardenrekening De Boeingfabrieken te Seattle heb ben een contract voor vervaardiging en levering van de verschillende trappen van de Mammoeth Saturnus V-raket tot een bedrag van onge veer twee miljard gulden (f 2.000. miljoen. North American Aviation's Rocket- dvne Division zorgt voor de ver- schilende soorten motoren voor de Saturnusraketten en hiermee is een bedrag van niet minder dan zo'n f 1.700.000.000 gemoeid. Douglas Aircraft in Santa Monica heeft opdracht tot vervaardiging van verschillende trappen voor de Satur nus I. IB, IV, IVB, en V en dat gaat zo'n slordige f 1.255.000.000 kosten. Chrysler Corporation te Detroit doet ock mee op een contract van f 943.000.000 (negenhonderddrieen- veertigmiljoen gulden) voor de ver vaardiging van de eerste trappen van raketten van het type Saturnus I en Ib. De bekende Pratt and Whitney mot oren fabriek zorgt voor bepaalde motoren van de Saturnus IV-trap en de kosten daarvan bedragen f 434.000.000. De bijzaken Er zijn echter niet alleen raketten nodig. Er moet ook gedaoht worden aan „service" en controle. Mason-Rust corporation in New- SNEEK, 28-1. Op rijksweg 43 bij IJsbrechtum in de buurt van Sneëk, zijn gisteravond twee inwoners van Leeuwarden verongelukt. De perso nenauto, waarin zij zaten, botste in volle vaart tegen een stilstaande vrachtauto. De 35-jarige verkoper L. B. en de 32-jarige kantoorbediende C. K. werden op slag gedood'. De li chamen konden pas na enkele uren uit de totaal vernielde auto worden geborgen. De chauffeur van de vrachtauto, D. J. uit Drachten, liep een ShoCk op. Subsidie voor inenting van jonge honden DEN HAAG, 28-1. De subsidiere geling voor enting tegen hondsdol heid (rabies) van honden tot de leef tijd van zes maanden, zal ook dit jaar gelden. Dit heeft de minister van landbouw en visserij besloten teneinde het peil van onvatbaarheid van onze hondenstapel te handha ven. In 1963 hebben zichin ons land geen 'gevallen vani hondsdolheid on der dieren voorgedaan. Dit 'is mede te danken aan 'dé georganiseerde enting -campagne, 'gevolgd door de enting van jonge honden. Daarmede werd ruim 80 procent van de honden in ons land voor deze gevaarlijke ziekte onvatbaar ge maakt. De geldende regeling 'houdt in, dat d'e overheid de entstof gratis ter be schikking stelt en dat het geldende inent'Lngstarief voor de dierenarts eveneens voor rekening van de overheid! -komt. De eigenaar behoeft slechts f 2,- per hond aan legeskos- ten voor het inentingsbewijs te be talen. Eigenaar® van' 'een jonge hond, die de enting thuis willen laten ver richten, 'kunnen eveneens van de subsidieregeling profiteren. Vanzelf, sprekend zal dan echter, behalve f 2,- aan legeskosten, een visiteta rief moeten worden betaald. Honden, die voor 3 december 1962 zijn ingeënt met een z.g.n. zenuw- weefselvaccin en voor welke tijdens de georganiseerde rabiesJinen'tingen een rijfcsenbi'ngscertifdcaat ig afgege ven, dienen opnieuw te worden ge vaccineerd. Voor deze entingen geldt dezelfde subsidieregeling als voor jonge honden. Montagehal van Thor-raketten Orleans doet onderhoudswerkzaam heden en is gecontracteerd voor al gehele dienstverlening voor een be drag van niet minder dan 100 mil joen gulden. Om precies te zijn f 119.748.000. Bendix corporation in Teterboro in New-Jersey vervaardigt de lanceer- platforms voor de Saturnus I. IB en V ten bedrage van f 96.000.000. Brown Engeneering corporation neemt deel aan het researchpro- gramma en levert daarnaast een groot aantal technici, zowel ingeni eurs als monteurs. De kosten hier van zijn zo'n 74 miljoen gulden. International Business Machines Corporation draagt bij in de levering van vluChtcontrole-apparaten en an dere elektronische apparatuur voor de Saturnusraketten I, IB en V. De kosten vallen in dit spektakel van miljoenen inogal mee, slechts. zo'n 57 miljoen gulden. De „meevallertjes" Andere bedrijven of industrieën leveren nog bijdragen, maai* de cij fers van de contracten zijn maar „bescheiden": Hayes International Corp. in Bir mingham voor f 53.000.000 voor le vering van radar enz. Radio Corporation of America in Califomïë f 42.000.000 voor stations op de grond, die radiocontact met de raketten onderhouden. Arrowhead Products Division f 30.000.000 voor 'het testen yan pro totypes van de Saturnus IC. Ling-Temoo-Vought corp. in Dal las, Texas, levert de brandstoftanks voor omstreeks f 30.000.000. Republic Aviation Corp. voor ver voer van delen van de raketten en test-appara'tuur f 28.000.000. Paokard-Bell. Electronics, voor elektronische controleapparatuur f 28.000.000. Spaco Inc. zo'n tien miljoen gul den voor bijdragen in de radar. A.V.C.O. oorp. ongeveer 8 miljoen gulden voor diverse elektronische bijdragen. Voorts zijn er nog omstreeks 20 bedrijven die op hun beurt het een en ander leveren voor dit Sa'tumus- project en de kosten daarvan belo pen ruim 85 miljoen gulden. Deze le veranties betreffen edh'ter allemaal meer kleine detailzaken. Ruw gerekend kost dit enorme Saturnus-project de Verenigde Sta ten dus zo'n f 7.000.000.000 (zeven miljard gulden). Hieruit blijkt wel duidelijk, dat dergelijke experimen ten niet weggelegd zijn voor kleine landen, zoa'ls Nederland. ZIERIKZEE Auto contra brommer Zondagmiddag' is een personen auto, bestuurd door J. v. A. op de hoek Slabberswerf-Minnebroeder straat in botsing gekomen met een bromfiets, bestuurd door C. d. K. te Noordgouwe. Beide voertuigen lie pen vrij ernstige schade op. Onverantwoordelijk gedrag Vrijdagavond hebben enkele jon gelui enkele lampen, gemonteerd1 aan sChrikhekken bij het bouwterrein aan de Marisstraat afgerukt en ver nield. De lampen dienen ter waar schuwing van weggebruikers en de bedrijvers van de euveldaad hebben dus wel bijzonder onverantwoorde lijk gehandeld. Eén nacht zijn de hekken onverlicht geweest. De poli tie heeft een viertal knapen te pak ken gekregen, die bekenden de ver- neling te hebben verricht. Zij zullen de lampen moeten vergoeden. Bo- vendi enwerd proces-verbaal opge maakt. Bouw nieuwe kerk Heden (dinsdag)-morgen 1® op het terrein aan de Marisstraat de eerste paal geheid voor de nieuw te bou wen kelk der Chr. Geref. Kerk al hier. Zonder officiéél' ceremonieel werd deze eersteling de grond inge dreven. Afd. Bijenteeltvereniging 40 jaar Op vrijdag 31 januari houdt de af deling Schouwen-Duiveland van de Vereniging tot Bevordering der Bij enteelt in Nederland an het „Huii® van Nassau" een feestavond in ver band met het 40-jarig bestaan der vereniging. Al® spreker zal optreden de heer C. A. Hartog te Haamstede, die een ©verricht zal' geven van het wel en wee der vereniging dn -de af gelopen veertig jaar. Bovendien zal 'een film worden vertoond: „Weet je nog wel oudje?", die beelden geeft van 'de bijemfeelt uit vroeger jaren. Aan het feestprogramma gaat een korte huishoudelijke vergadering vooraf. Speciale museumkaarten voor de jeugd In het gemeentemuseum alhier zijn met ingang van heden verkrijg baar jeugdmuseumkaarten voor de prijs van één gulden per stuk. Deze kaarten 'geven de houder® daarvan - in de leeftijd van 12 tot en met 18 jaar - gedurende het jaar 1964 kosteloze toegang tot alle Rijksmu sea en een aantal andere musea, to taal' 90. Stedelijke avond Kon. Zeelandia In de Concertzaal organiseerde de Kon. Zeelan'dia N.V. een Zierikzeese avond, evenals vorig jaar, toen de vertoning van „Zierikzee in kleur. een eigen accentje zette op de zo veelste pc rson eel s avo n'dDitmaal 'hield de oud-archivaris de heer P. van Beveren een causerietje over Zierikzee in het verleden, een boei end en veelzijdig onderwerp, waar over hij uiteraard niet alles kon ver tellen binnen de nu eenmaal nood zakelijk gestelde tijdsgrenzen. Aan sluitend hierop werd het woord ge voerd door burgemeester rnr. F. Th. DijCkmeester. die de dn de toekomst te verwachten ontwikkeling van Zierikzee tot onderwerp ha'd geko zen. Na de pauze kwam wat lichter kost op tafel. De 'heer A. Leydekkers zong uit zijn bekende liederenreper toire, waarna „Kun9t en Eer" de zeer geslaagde avond muzikaal af rondde. BURGH Lezing ouderavond o.l.-school Tijdens de vorige week gehouden ouderavond van de openbare lagere school te Burgh heeft de heer M. A. Hage, directeur van de Rijkskweek school te Middelburg, een aantal be- bartenswaardige opmerkingen ge maakt in een causerie over het on derwerp „Samenspel tussen school en gezin". Met bijzonder veel aan dacht hebben de vele aanwezigen geluisterd naar de boeiende wijze waarop de heer Hage, bekend oud- eilandbewoner, dit .©riderwerp be handelde. Spreker wees op het volkomen eigen wereldje waarin het kind leeft. Het kinld, dat in feite een klein mensje is dat 'bezig is volwassen te worden. Zo'n klein.' meisje heeft er recht op in zijn eigen wereldje te leven. Elke leeftijdsfase vraagt rijn eigen zorg en liefde. De taak van de ouders is om mee te kunnen denken in elke leeftijd van het kin'd en hier voor zullen risico's moeten worden genomen. Het is fouit om altijd maar alle zorgen van Ihet kind af te nemen, zonider dat het gelegenheid -krijgt los van vader of moeder te komen. Een kind wil wat presteren, het gevoel hebben iets te kunnen en daarin moet het worden gesteund. Als een kind dit gevoel heeft groeit hét als het ware. Ze 'kunnen de wereld vooral goed leren kennen door er te gen aan 'te lopen. Kinderen moeten leren zidh af te zetten tegen de we reld op school en thuis. Erg onprettig voor de kinderen zijn de vooroorde len waar ouderen mee rondlopen. Tegen het kind dient volwassenheid te worden getoond omdat het daar recht op heeft. De zeer aansprekende lezing van de heer Hage was door spekt met geestige voorbeelden, maar iedereen begreep toch wel de diepere achtergrond van dit belang rijke „samenspel". BRUINISSE Verpleegster kerkelijk beëdigd In de Noord erkerk te Rotterdam had zondagmorgen, de bevestiging plaats van mej. zuster M. E. J. Ju- melet, verpleegster te Rotterdam, die namen® de Hervormde en Gerefor meerde Kerken i(n Nederland (Kerk en Israël) en namens de kerken (in Schotland', wordt uitgezonden naar Tiberias in de staat Israel; om daar werkzaam te zijn in het ziekenhuis en de polikLisnidk, die daar namens genoemde kerken in ®tand wordt ge houden. Mejuffrouw zuster Jumelet werd geboren te Bruinisse, en ontving haar opleiding in het ziekenhuis Dijlczigt te Rotterdam. De predikatie weid gehouden door dr. F .de Graaff, hervormd' predi kant te Rotterdam n.a.v. Marcus 9 vers 24. Do 'bevestigingsliturgie en de ge stelde vragen werden uitgesproken door ds. J. H. Grolle, secretaris van de Raad voor de Verlhouding Kerk en Israël' te Utrecht., van welke Raad nog verschillende andere le den tegenwoordig wanen. Haar werd toegezongen Psalm 121 4. In de kericeraadskamer werd mej. Jumelet nog toegesproken door de- putaiten van de Gereformeerde Ker ken in Nederland en door ds. Got- heip, namens het ministerie van pre dikanten in Rotterdam. Zuster Jumelet zal op 11 februari naar haar nieuwe standplaat® ver trekken. Veel belangstelling verkeerscursus De verkeerscursus, die iedere vrij dagavond in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw word tgegeven, blijkt, zoals uit de deelneming kan worden afgeleid, wel in een behoefte te voorzien. Er zijn niet minder dan 65 deelnemers, die met aandacht de verkeersproblemen en moeilijke si tuaties waarvoor weggebruikers kun nen komen te staan, door adjudant Pipping voorgeschoteld, trachten op te lossen, waarbij dan de gemaakte fouten aan een beschouwing worden onderworpen. Dia's blijken een ge waardeerd hulpmiddel bij dit nutti ge verkeersonderwijs voor ouderen, van Staat Malik Yolac, meldde dans- LAATSTE NIEUWS Toch toenemende spanning rond Cyprus De laatste berichten over Cypres wijzen toch weer op een toenemende spanning rond dit eiland. Het Griekse treepenschip „Chios" is (in de richting van de Dodecane- oss vertrokken en vandaag (dinsdag) vertrok nog een schap. Volgens de Griekse pers heeft de regering tot deze maatregel besloten na een vergadering, die ook werd bijgewoond door de chef® van sta ven. Zij zouden genomen worden n.a.v. inlichtingen dat aan de Turk se kust tegenover Cyprus strijd krachten worden samengetrokken^ waaronder vier onderzeeërs. Het in Istanboel verschijnende ochtendblad „Aksam", dat onder in vloed staat van de Turkse minister van de conferentie over Cyprus dn dag dat Turkije heeft besloten zich Londen terug te trekken. De Turkse regering had' dit be sluit maandagavond genomen. Ingezonden mededeling Eén der middelen zorgt dat ook de maag niet van streek raakt f Vier geneesmiddelen in één tablet verenigd ondersteunen eikaars wer king en doen wonderen. Chefarine „4" werkt daardoor niet alleen beter bij bestrijding van pijn en griep, maar bovendien veiliger, want één der bestanddelen dient om de maag te beschermen. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6