Controle nog altijd de grote moeilijkheid op weg naar ontwapening Terrorisme in de Kongo STAD EN EILAND STAD EN EILAND LAATSTE NIEUWS GENÊVE. 26-1. Op de Geneefse conferentie heeft de Russische afge vaardigde Tsarapkin verklaard, dat het Amerikaanse plan voor een mul. tilateraie kernmacht, een hinderpaal vormt voor het bereiken van een overeenkomst. Bovendien verklaar de de Rus, dat de Sowjet-Unie vast houdt aan haar opvatting, dat het instellen van waarnemingsposten tegen verrassingsaanvallen gepaard moet gaan met een vermindering van de strijdkrachten in Europa. Hoe moeilijk met name ook het inspektievraagstute ligt, ds in het verleden! reeds vaak bewezen. Wij herinneren in dit verband aan een „Het hing in de lucht" Na het. muzikale gedeelte betraden de tonelisten het podium voor de opvoering van ide klucht in drie be drijven door Bert Teets: „Het hing in de luaht". Het achttal spelers en speelsters Wist dit stuk vol humor LEOPOLDSTAD, 25-1. Bijna ze ventig blanken zijn zaterdag uit de provincie Kwiloe, in 'het westen van voormalig Belgisch Kongo naar Leo- poldstad geëvacueerd. Zij moesten vluchten voor Kongo lese terroristen die sedert een half jaar dit gebied onveilig maken. De meeste vluchtelingen zijn missiona rissen. In de nacht van dinsdag op woensdag werden drie Belgische ka tholieke missionarissen door met kapmessen en speren gewapende ne gers vermoord. Tot voor kort voelde de blanke gemeenschap zich in dit gebied betrekkelijk veilig omdat zij bij acties van de benden met rust werden gelaten. Men schrijft de ge wijzigde houding van de terroristen, die nu ook de blanke missieposten aanvallen, toe aan het feit dat do meeste van deze posten over radio zenders beschikken. De rebellen ver denken de missionarissen ervan dat zij de centrale regering via deze ra diozenders de aanwijzingen over hun verblijfplaats verstrekken waardoor het zenden van troepen wordt ver gemakkelijkt. Vissers verdronken HAMMERFEST, 26-1. Bij een scheepsongeluk voor de Noorse kust bij Hammerfest zijn zondagmorgen veertien vissers verdronken. De Noorse treiter „Nysjoe", aan boord waarvan de vissers zich bevonden, kwam in een dichte sneeuwstorm in aanvaring met het Oostduitse vrachtschip Trait tend rot". De trei ter, die in tweeën brak, zonk on middellijk. destijds door de V.S. gedaan voor stel in een inspeküezóne in het Pool gebied in te stellen. Men zou zo den. ken dat als een eerste begin van te controleren gebieden, juist het Poolgebied bijzonder geschikt is, om dat deze onmetelijke gebieden voor een groot deel nog maagdelijk zijn. Helaas evenwel torpedeerde Mos kou toen het voorstel met een veto. Het ware te hopen dat de kwestie van de inspektie, waarmede de ont wapening schijnt te staan of te val len, thans weer niet opnieuw een onoverkomenlijk struikelblok op zijn weg zal vinden. De tekening geeft een beeld van het Poolgebied. Het officiële Chinese persbureau „Nieuw China" heeft zondag een breedvoerige Albanese aanval op premier Chroesjtsjef van Rusland gepubliceerd. Zo kijkt de jeugd naar t.v. EINDHOVEN, 27-1. De voor keur van jeugdige Eindhoven- se kijkers naar het beeld scherm gaat in de allereerste plaats uit naar Swiebertje. Pipo de clown, Hitchcock en Willy Alberti blijken ook fa voriet, maar veel minder ge waardeerd worden bijvoor beeld Okki Trooy, het Man neke en Parry Mason. De laagste plaatsen op de Elnd- hovense ranglijst worden in genomen door Ko van Dijk, Bernard Haitink, Corry Brok ken en Teddy Scholten. Dit blijkt uit een onlangs onder de Eindhovense schooljeugd gehouden enquête over het kijken naar de televisie. Aan dit onderzoek werd deelgeno men door 1632 leerlingen van 11, 12 en 13 jaar. De belang stelling van de jongens gaat achtereenvolgens uit naar film sport, journaal, show en to neel. Voor muziek, forum, dan sen, operette wordt weinig be langstelling aan de dag gelegd. De programma's die bij de schooljeugd in Eindhoven bij zonder hoog genoteerd worden zijn Bonanza, de Flintstones en Luipaard op schoot. Dc voorkeur van de meisjes gaat speciaal uit naar het program ma Top of Flop, zo blijkt uit de enquête. Een zeer groot percentage ondervraagde kij kers heeft naar eigen mening op school voordeel van het kijken. ZIERIKZEE Geslaagd Aan de Landbouw Hogeschool te Wageningen slaagde voor het kan didaatsexamen akker- en weidebouw de heer J. Schouls alhier. Zilveren jubileum bij „Kunst en Eer" Op de jongste repetitie van de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" is de heer P. Duson jr. harte lijk gehuldigd in verband met zijn 25-jarig lidmaatschap van de har monie. De jubilaris werd toegespro ken door de vice-voorzitter, de heer J. van Hakken, die hem roemde als een zeer trouw lid en een kundig musicus. Als klarinettist heeft hij zijn sporen in „Kunst en Eer"-verband verdiend. Hij maakte zich bovendien als bode voor de harmonie zeer ver dienstelijk. Namens de leden bood de voorzitter een zilveren sigaretten koker aan. De dirigent, de heer P. de Wildt, onderstreepte de woorden van de vice-voorzitter en feliciteerde het trouwe lid met zijn jubileum. KERKWERVE Vergadering Landbouwvereniging Vorige week vond in (het café N. Bazen te Kerkwerve een vergadering van de Coöp. Landbouwvereniging „Landbouwbelang" G.A. plaats, on der voorzitterschap van de heer K. A. van Langeraad. Als gasten voor deze avond verwelkomde de voor zitter ir. J. Prins van de Z.L.M., als mede de heer Zwart van de Rijks- landbouwvoorlichtingsdienst. Ir. Prins hield een boeiend betoog in zijn causerie „Landbouwactuali- teiten", waarin verschillende aspec ten die thans in de landbouw een grote vraag zijn naar voren weiden gebracht. Op deze causerie volgde een geanimeerde nabespreking. Vervolgens werd getoond een kleu renfilm die de aanwezigen weer in herinnering bracht, dat steeds strijd moet worden gevoerd met de zee. In het huishoudelijk gedeelte van de vergadering deelde de voorzitter mede dat dit jaar een excursie zal worden gehouden naar Bokrijk in België. SPORT BILJARTEN Competitie voor teams Schouwen-Duiveland K.N.B.B. SCHAKEN Zierikzeesche Schaakvereniging Van de op vrijdagavond gespeelde wedstrijden van de onderlinge com petitie van de Zierikzeesche Schaak vereniging zijn de uitslagen als volgt: Eerste deel winterwedstrijd: H.E.S. Sinck-R. P. Hogerheijde V2- F. Nauta-M. M. de Raat 0-1. Tweede deelwinterwedstrijd: Groep 1: C. Nolet-R. P. Hoger heijde 1-0; J. M. Bevelander-dr. J. J. Westendorp Boerma 0-1; ir. J. J. El- zerman-J. J. van den Ende afgebr. Groep II A: Piet van der Hulle- Koos van den Heuvel V2-V2; A. Kooy-Rini Berman 0-1; Gerard v. d. Salm-A. J. Scheele 0-1. Groep.II B: P. C. Tak-Frans Vis 1-0; Cor van den Heuvel-R. A. Hu- neman afgebr.; Jan Elzerman-J. A. Rotte 0-1. Scheepvaartbericliten Abida (t.), 24-1 van Geelang naar Sydney. Att'is, 24-1 van Nassau naar San Juan Zafra ft.), 24-1 van Port Said naar Lavera. MARKTBERICHTEN Eicrpr^zcn V.E.C.E.' In de periode van 20 tot 25 januari werd door de Coöp. In- cn Verkoop- centrale voor Eieren, V.E.C.E., uit betaald f 1,32 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eie ren werd één cent per stuk minder uitbetaald. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Op dinsdag 28 januari a.s. wordt in het gemeentehuis van Scharen- dijke een vergadering gehouden van de gemeenteraad. BllRGH Nut-Huisvrouwenavond Het kan zijn dat vele Nutsleden en leden van de afd. Westelijk Schouwen van de Ned. Ver. van Huisvrouwen iets aan de verg'eet- achtige kant zijn, doch de 'besturen verzoeken ons hen er op te wijzen dat a.s. woensdag de toneelavond plaats vindt in hotel „Het wapen van Burgh". Op deze avond wordt een klucht opgevoerd door enige on derwijzers en onderwijzeressen uit de Westhoek. De klucht waarvoor uiter mate soepele lachspieren nodig zijn •heet „Tot wederdienst bereid". HAAMSTEDE Vergadering N.C.V.B. De afd. Haamstede van de Ned. Chr. Vrouwenhond vergaderde vori ge week in Ihet Ger. Jeugdgebouw onder leiding van de presidente me vrouw van Waveren-van Egmond. Na de voorlezing der jaarverslagen door de secretaresse en de pennin'g- meesteresse -werden ter versteviging van de kas de meegebrachte pakjes verkocht met een geldelijk resultaat van f 20,80 wat een mooie opbrengst betekent. Als nieuw bestuurslid werd mej. A. Slager gëkozen die haar benoeming aannam. Na de pauze vertoonde de heer H. Petter uit Bruinisse dia's over „150 jaar koninkrijk" vergezeld van een korte uiteenzetting over de belang rijkste gebeurtenissen in dit tijd perk. Met het zingen van het Bonds lied en dankgebed door de heer Petter -werd deze vergadering geslo ten. Bijzondere bejaarden-middag Om eens een keer aan de vele be jaarden, zowel uit het rusthuis „Duinoord" als uit de kern Haam stede, wat anders te bieden besloot het comité om ds. L. Boer te laten komen mét de bekende „seizoen-se rie „De kerk in klank en kleur". Donderdagmiddag vond de vertoning plaats en vele aanwezigen hebben 'bijzonder genoten van déze dia's. Ds. Boer verduidelijkte de beelden met zijn kundig commentaar. De middag werd gëopend door mevr. den Boer- Hanse. Zij sprak ook het dankwoord nadat iedereen naast hét gebruike lijke programma een voortreffelijke middag had gehad'. Chr. Vrouwenvereniging „Martha" De chr. vrouwenvereniging „Mar tha" alhier heeft op een feestelijke vergadering haar 17-jarig bestaan herdacht, onder leading van de pre sidente mevr. Greenewegen-Krans. Deze opende de bijeenkomst met hét doen zingen van Gezang 135 1 en 2, en gebed. Naar aanleiding van Marcus 7 1-17, hield de presidente een inlei ding over: „De twistgesprekken van Jezus met de Farizeën „wat mag en nieit mag". Uit het jaarverslag door de secre taresse, 2ncj. A. Boot, bleek, dat de vereniging 36 loden telt, één kwam er door dfe dood1 te ontvallen en tweo ver lieten de vereniging,. Drie nieuwe leden konden weer worden ingeschreven. Er werd in het afge lopen jaar weer 'een reis gemaakt, ditmaal nlaar Aarlanderveen, terwijl verschillende sprekers op de ver gaderingen, die om de twee weken regelmatig konden worden gehou den, optraden, al dan niet met dia's. Ini het kader van „150 jaar Konink rijk" sprak mevir. van 't Hoff-van der Maas ovor: „Do vrouwenvereni gingen vroeger cn nu". Mevr. Ni- Jcerk-van dor Haven las een verhaal. Een koortje, samengesteld uit -een viertal Ieclen der vereniging, zong verschillende 'toepasselijke liederen. Uit het verslag van do pennlng- meesteresse, mevr. Steenpoor.tc- van der Weele, bleek, dat or aan inkom sten was geboekt f 344,81, aan uit gaven f 311,39. Het kassaldo bedroeg f 132,47, zodat de kas afsloot met een batig saldo van f 165,89. Do secretaresse zowel als de pen- (mngmeestcresso ontvingen dank voor hun beheer. Vermakelijk was het vraag- en antwoordspel dat ver volgens door alle leden onderling ge daan weid. In de pauze weid ge- tracteerd en tot slot eindigde de pre sidente deze geslaagde vergadering met dankgebed en hot zingen van Gezang 179. De orgelbegeleiding be rustte bij mevr. Capelle-Beije. De heer Mart. R. van Stappen alhier slaagde dezer dagen bij de ge houden examens te 's-Gravenhage voor het diploma derde stuurman Grote Handelsvaart. Enige dagen te voren slaagde hij voor het diploma radar-waarnemer. De heer van Stappen ontving zijn opleiding aan de zeevaartschool „De Ruijter" te V'lissingen. Uitvoering Fanfare Op vrijdag 31 januari en zaterdag 1 februari hoopt de plaatselijke mu ziekvereniging „Oosterlands Fanfa re" alhier haar jaarlijkse uitvoering te houden in de Conferentiekamer, onder leiding van de heer Jac. Ca- pelle. Behalve enige muzieknummers zal er weer een toneelspel worden opgevoerd. OOSTERLAND Verkeerscursus gestart Met ongeveer dertig cursisten is de verkeerscursus, welke in de koffie kamer van de Conferentiezaal al hier door de rayoncommandant van de rijkspolitie te Oosterlan'd wordt gegeven, vrijdagavond gestart. Zoals békend is deze leergang georgani seerd onder auspiciën van de afde ling „Duiveland" van het Verbond voor Veilig Verkeer. Behalve inwo ners van Oosterland' zijn "er ook ver schillende personen die aan deze cursus deelnemen uit andere kernen van de gemeente, BRUINISSE Bromfiets contra personenauto Op de hoek van de Oudestraat-ds. Wa ardenburgstraat heeft zich zater dag een botsing voorgedaan tussen een personenwagen, bestuurd door de 'heer Joh. H. en een bromfiets, bereden door dé heer D. C. L. Bij deze botsing werd de auto belang rijke materiële schade toegebracht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Auto slipte en sloeg over de kop Heden (maandag)morgen as d!e heer A. T., haafdui'tvoerder van. de Combinatie Grevelingendam, woon achtig te Zierikzee, bij de Rampaart- sedij'k itussem Nieuwerkerk en Oos- tertömd', met zijn auto in een slip 'geraakt en over de kop 'geslagen. De heer T. kwam met de schrik vrijde auibo werd ernstig beschadigd. Benoeming rijkspolitie Met ingang van 17 februari a.s. is de heer G. J. Helmendach, agent van politie te Haarlemmermeer, be noemd tot wachtmeester le 'klasse •bij' de Rijkspolitie alhier. Reeds end- ge jaren geladen was de heer Hel mendach. in funotie 'bij 'de politie te Bruindss'e en 'keert dus over enige weken op een vertrouwde post terug „Tender" bracht sleep in vluchthaven De kortgeleden alhier 'gestationeer de sleepboot „Tender", kapitein D. de Koning, heeft zaterdag in de vluchthaven Zijpe het met 700 ton steenkolen geladen motorschip „Co lumbia" binnengesleept, dat met motorpech (te kampen had gekregen cp het Volikerak ter hoogte van Din- iteloord. Heden (maandag)morgen vertrok de „Columbia" getrokken door „Tend'er" op weg near Antwer pen. ANNA-JACOBAPOLDER De N.C.V.B.-afdeling Cnder leiding van mej. J. van Strien kwam de afdeling Anna Ja- cobapolder van de N.C.V.B. in „Ons Dorpshuis" bijeen. Spreker van deze avond was de heer Suurmond uit Middelburg, met als onderwerp: „Gevangenen en ont slagen gevangenen en hun gezinnen". Er volgde een levendige bespreking. Bij een verkeersongeluk in Ton geren (België) zijn vanmorgen twee Nederlanders om het leven gekomén. Zes anderen werden min of meer ernstig gewond in een ziekenhuis in Tongeren opgenomen. Het Tsjechoslowaakse persbureau Ceteka meldt dat een goederentrein zaterdag te Takolany, nabij Kladno, in botsing is gekomen met een pas- sa gierstrein. Hiebij zijn elf personen om het leven gekomen en negentien gewond. \JAark.t- ^tlllïp velCcAtesx Paardenmarkt Utrecht. UTRECHT, 27-1. Op de Utrechtse paardenmarkt werden vandaag 276 dieren aangevoerd. Do prijzen waren voor: luxe paar den f 985 «tot f 1275; werkpaarden f 925 tot f 1200; oude paarden f 725 tot f 1075; 3-jarige paaiden f 680 tot f 1025; 2-jarige paarden f 575 tot f 800; veulens f 300 tot 550; hitten f 580 tot f*800; slach'tpaarden per ikg slaeMgewicht f 2.30 tot f 2,50; jonge slachtpaardfen per 'kg elachtgewioht f 2,50 lot f 2,80. De handel was rus tig. Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 27-1. Aangevoerd 1635 stuks vee, t.w.: 1125 vette koeien en ossen cn 510 varkens. Prijzen per kg: vette koeien cn os sen f 3,70-4,00,. f 3,20-3,65, f 2.75-3,00; varkens (levend gew.) f 2,45-2,43-2,40. Vette koeien cn ossen: aanvoer even kleiner; handel kalm; prijshou dend, prima's boven notering. Var kens: aanvoer iets ruimer; handel zeer kalm; prijzen lager, prima vlees varkens boven notering, slachtzeu- gen f 1,90-2,05 per kg. DIVERSE BERICHTEN m Vrijdag is muiterij uitgebroken in een kamp van het Keniase leger in Lanet. Britse troepen hebben er de orde hersteld, zo deelde een Britse woordvoerder mee. De reinigingsdienst in Stockholm spaart deze winter duizenden gul dens uit doordat tengevolge van het uitzonderlijk mooie weer de straten niet - zoals anders - vrijgemaakt moeten worden van sneeuw. Januari was in Stockholm de zonnigste maand sinds honderd jaar. President Phoelibert Tsiranana van Madagaskar heeft zaterdag te gen verslaggevers gezegd dat hu aan president de Gaulle bescheiden over ondergrondse activiteiten in Oost-Afrika heeft getoond en hem om meer Franse militaire hulp ver zocht heeft. „Anders levert u ons over aan de Russen en Chinezen", had hij hem gezegd. Enkele dagen na de dood van de Engelse rodeler Kazimierz Skrzy- kecky as opnieuw een deelnemer aan de Olympische Winterspelen te Innsbruck dodelijk verongelukt tij dens de training, Minister mr. J. M. A. H. Luns heeft zondagmorgen voor zijn ver trek uit Londen naai* Amsterdam verklaard, dat hij „over het geheel genomen tevreden" is over het re- sul'aat van de -in Londen 'gehouden conferentie van de ministerraad van de Westeuropese Unie. De Franse bioloog Gaston Naes- sens, die op Corsica werkzaam is, heeft het bij het verkeerde eind aJs hij denkt dat zijn serum „Anablast" in staat is kanker en leukemie te genezen. Dit staat te lezen in een rapport dat de Franse kankerspecia list prof. Pierre Denoix zondagavond de minister van openbare gezondheid Marcellin, ter hand heeft gesteld. De stoffelijke resten van paus Jo annes XXIII zullen in de Sint Pie- ter te Rome blijven. In de nacht van zaterdag op zon dag hébben terroristen van Pierre Moelele de plaats Idiofa ten oosten van Kikwit (de hoofdstad van de provincie Kwiloe) bezet.' zo is van welingelichte zijde in Leopoldstad vernomen. In Mangoendoe, tussen Kikwit en Idiofa, zou een Ameri kaanse zendelinge zijn vermoord. UTRECHT. Het bedrijfschap voor de detailhandel in melk en melk- en zuivelprodukten is van oordeel, dat de prijzen van de melkprodukten, die als „welvaartsprodukten" kunnen worden beschouwd, vrijgelaten zul len moeten worden. Het meent, dat dat vrije concurrentie een evenwich tige prijsvorming-voor deze produk- ten zal bevorderen. ABCOUDE. In zijn woning te Ab coude is overleden de 'kunstschilder P. Th. van Wijngaerdt. Hij was 90 jaar. Bij vechtpartijen, tussen troepen van de Venezolaanse regering en guerillastrijdërs te Bonocoite aan de grens tussen de Venezolaanse pro vincies Pontuguesa en Babrnas zijn tien ménsen om het leven gekomen. ZIERIKZEE: Vandalisme in Malta De stadstuinman kwam vanmor gen itot de minder prettige ontdek king, dat in Malta wanordelijke din gen, waren .gebeurd. Van de zijde der plantsoenendienst waren, hier (groot formaat 'bloempotten neerge zet, waarin straks plaatmateriaal za'l worden aangebracht. Deze bloempotben zijn van hun plaats ge haald en omgekeerd. Bovendien werd1 een pas (geplante boom ernstig vernield. De mensen van de dienst zijn bijzonder gebelgd over d'it van dalisme en hopen er in de toekomst voor 'bewaard te blijven. Inmiddels stelt de politie een onderzoek in. Studenten in arrest in Innsbriick INNSBRÜCK, 27-1. Vijf bestuurs- leden van de Perzische studenten organisatie zijn zondag in Innsbruck door 'de Oostenrijkse politie in hcch- ténns 'genomen, zo verklaarde een lid1 van de organisatie vandaag. Vol gens 'hem waren de studenten zon der enige reden opgepakt, vermoe delijk in verband niet de aanstaande komst van de sjah, die de winter spelen in Innsbriick zal 'bijwonen. Een vijftigtal studenten, van wie de moesten tegen het huidige bewind -in Peraië gekant zijn, zal maandag middag voor het hoofdbureau van politie in Innsbrück tegen de arres tatie protesteren. Franse erkenning van communistisch China PARIJS, 27-1. Frankryk cn com munistisch China hebben besloten diplomatieke betrekkingen tc ope nen, zo is maandag officieel in Par\js meegedeeld. „Crescendo" in volle bloei Geslaagde uitvoeringen muziekvereniging Dreischor De plaatselijke muziekvereniging „Crescendo" gaf donderdagavond de jaarlijkse uitvoering in hotel „De drie schapen". In zijn welkomst woord verwelkomde de voorzitter, de heèr A. J .de Bil, behalve een tal rijk publiek, in het 'bijzonder bur gemeester Vermeulen en echtgenote, ere-voorzitfcer J. J. Verj aal en de ererieden J. W. Beekman en A. J. Verjaal. Het afgelopen verenigingsjaar ken merkte zich door een stabiliteit van het 'ledenaantal. Met 30 werkende le den noemde de voorzitter „Crescen do" een welvarende vereniging, vooral 'gezien de huidige teruggang in de amateur-muziekverenigingen. Hij hoopte dan ook dat „Crescendo" in de komende jaren 'gespaard zal mogen blijven voor ernstige moei lijkheden, zoals enkele zusterver enigingen op het eiland. De heer de Bil memoreerde voorts hét gehouden concours te Zaltbommel, de deelna me aan de festiviteiten en de véle afgelaste zomer-oncerten van hét af gelopen jaar. Directeur J. v. d. Weij.de had voor 'het muzikale gedeelte van deze avond een keus gemaakt uit enkele lichte en zwaardere stukken, alsme de een drietal marsen. Het program ma vermeldde: Sportclub (mars), Gemaskerd Bal (suite in drie delen), Tesoro Mio (wals), De Optimisten (mars), Mosaïnge sur la Mascotte, Pinksterbloem (fantasie), Our Direc tor (mars). Deze nummers werden zeer verzorgd uitgevoerd. en kolder voortreffelijk op de plan ken 'te brengen. De vele lachsalvo's in de zaal toewezen dat men met dit stuk in de roos had weten te schie ten. Het stuk handelt over een in het geheim gehuwde jonge acteur en •een jongere actrice, beiden op de on derste sport van de ladder naar (hét grote succes. Hun „geheimpje" loopt echter gevaar als oom en tante - die voor de nodige financiële steun zor gen - op bezoek dreigen te komen. De jongelui graven dan de békende kuil maar ploffen er zelf geheel in. De meest dwaze capriolen worden uitgehaald om weer op de begane grond te komen. Na afloop mochten de dames Cobi de Vlieger, Maartje de Wit-v. d. Klooster, Marie Kloet- Hogerheide, Hanny Waasdorp, Cor- rie Nelïsse en de heren Cor van Dix- 'hoorn, Adrie de Bil en Aad de Wit van een 'dankbaar publiek een wel verdiend applaus in ontvangst nemen De dames kregen een aandenken voor hun gewaardeerde medewer king. De voorzitter sprak een dank woord tot het gemeentebestuur en hoopte dat de 10 pet. loonsverhoging tot uiting zal komen in de jaarlijkse subsidie. Voorts dankte de voorzitter de familie van Mienlo, grimeur Bie- sen, souffleur v. d. Linde, de dona teurs en aanwezigen voor hun gulle gaven tijdens de verloting. Zaterdag avond werd voor een ei-volle zaal de uitvoering herhaald. De gemeente was toen vertegenwoordigd door wethouder L. M. Moermand. De „Victoria" band en „The Rokrons Boys" namen ieder een avond voor hun rekening voor een gezellig bal na. Voor de competitie voor teams van 'het distriot Schouwen-Duiveland' der K.N.B.B. werden in de afgelopen week de volgende wedstrijden ge speeld. C le klasse: Concordia-VOG 2-5: C. Schot-J. L. de Hooge 2-0; R. P. Hogerheijde-L. Koster 0-2; L. Canters-W. Kramer 0-2. 2e klasse' VOG II-De Drie Schapen 0-9: A. Goossens-A. O verweel 0-2; K. Akers-' hoek-J. L. Braber 0-2; D. Verkaart- A. Dorst 0-2; J. Verkaart-H. der Weduwen 0-2. C 3e klasse A: Re- nesse-Entre Nous 3-6: J. Vasseur-A. Lokker 2-0; J. L. Prummel-M. v. d. Schee 0-2; L. C. Hanse-J. Hagesteijn 0-2; J. Everaers-A. Berrevoets 0-2. VOG Ill-Witte van Haemstede 7-2: C. Krello-K. J. Bakker 0-2; J. Ber revoets-J. Kik 2-0; C. L. v. Tiggel- hoven-T. J. Stoel 2-0; C. v. d. Bos- M. Evertse 2-0. C 3e klasse B: KVL- KOT 2-7: P. v. d. Berge-M. West dorp 2-0; J. v. id. Weijde-M. Berre voets 0-2; A. Quartel-G. Koster 0-2; J. Haigesteijin-J. Stout jesdijk 0-2. BVO-OKK II 7-2: J. Goudswaarti- M. .de Vin 0-2; J. de Bruine-A. Héij- boer 2-0; J. Poelman-M. Quist 2-0; H. Capelle-L. v. Klinken 2-0. C 4e klasse A: KOT II-Caramibole 5-4: J. Verloo-C. Kommer 0-2; A. Snijders- C. Dooge 2-0; M. Westdorp-K. L. v. d. Werve 0-2; M. Koster-C. Lode- wij'k 2-0. C. 4e klasse B: Concordia II-Floris V 4-5: W. Steenkist-A. v. Nieuiwenihuize 0-2; J. Quarit-J. Bee- ke 0-2; A. Ba'ge-A. Bakker 2-0; J. Brouwer-F. Koster 2-0. C 4e klasse C: De Lelie-Entre Nous II 7-2: J. Menheere-M. v. d. Schee 2-0; J. Me- ganok-J. de Vlieger 2-0; W. de Groot -A. Smits 0-2; L. Meganck-A. v. Dijke 2-0. Rer.esse II-VOG IV 5-4: Jac. Verseput-J. Kwaak 0-2; N. A. Krijnse Lokker-M. Krijger 0-2; J. Hulshof-K. Klipoel 2-0; J. de Jonge- C. Meerd'ink 2-0. ZONNEMAIRE Geslaagde feestavond „Volksonderwijs" Voor de voorzitter van de afdeling Zonnemaire van Volksonderwijs, de heer J. Goemans, was het vrijdag een gen'oegen de feestavond te ope nen voor een stampvolle zaal van café „De Volharding". De voorzitter verwelkomde in het bijzonder de to neelgroep uit Zierikzee, welke deze avond zou verzorgen met de opvoe ring van het boeiende toneelspel „Het 'huis op de rots". De voorzitter sprak voorts een opwekkend woord tot de niet-leden om lid te worden van de plaatselijke afdeling. Onder regie van de heer L. van Vessem gaven alle spelers en speel sters zich stuk voor stuk in volle overgave aan dit op hoog peil staan de, bijzonder spannende toneelstuk. Evenals tijdens de opvoering te Zie rikzee 'gaf deze opvoering ook nu weer blijk van de 'bijzonder grondige voorbereiding welke aan dit stuk werd besteed. De grime was weer vakkundig verzorgd door de heer C. Uil. Na afloop bracht het publiek alle medewerkers(sters) een ware ovatie voor het geboder.e, waarmee duidelijk tot uiting 'kwam dat van ■hét spel bijzonder was genóten. On der hét uitspreken van een dank woord overhandigde de heer Goe mans na afloop de dames van de groep een presentje als blijk van waardering. De in de pauze gehouden verlo ting ten bate van de ikas bracht het mooie bedrag op van f 135. Met een gezellig bal tot in de „kleine uur tjes" werd hierna deze geslaagde feestavond besloten. OOSTERLAND

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2