V.V.V. Burgh-Haamstede bouwt nieuw kantoor op Korenmarkt Overeenstemming inzake conferentie Maleisië STAD EN EILAND Geen regentschap in Nederland Het subsidiebeleid der gemeente Zierikzee Indringende causerie op geslaagde familie-avond Kring van ontevreden landbouwers over herverkaveling op S.-D. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdof 23 januari 1SH So. 1SÏ19 Druk bezochte ledenvergadering in hotel „Bom" Nieuw orgel voor Gasthuiskerk Per trailer arriveerde te Zierikzee het nieuwe orgel bestemd voor de Gast huiskerk. Het instrument is van Deense makelij. In onderdelen werd het orgel binnengedragen door personeel, dat uit Denemarken was overgeko men. Gelijktijdig met dit orgel arriveerde ook het nieuwe instrument voor de R.K.-parochiale kerk hier ter stede. Voor de dinsdagavond in hotel Bom gehouden vergadering van V.V.V. „Burgh-Haamstede" bestond zeer grote belangstelling. In deze vergadering is duidelijk gebleken dat het bestuur zich aanpast aan het steeds groter wordende aantal zo mergasten. Het is wel zo goed als zeker dat de gasten die bij V.V.V inlichtingen wensen, reeds deze zo mer ontvangen kunnen worden in een gloednieuw, naar de eisen des tijds ingericht gebouwtje. Dit kan toor zal gebouwd worden (mits de vereiste goedkeuringen) op de z.g. Korenmarkt naast de bakkerij van de heer Felius. Deze stap moet noodgedwongen genomen worden omdat het huidige kantoor in do woning van de heer J. D. vam Nieuwenlhuijze aan de Kloosterweg, niet meer gebruikt kan worden. Dit pand wordt nog dit jaar afgebroken, omdat hier de Prov. weg doorgetrokken wordt op de Kloos terweg. De voorzitter, de heer C. B. Blom deelde dit mede en wethouder v. d. Klooster voegde hieraan toe dat b. en w. in principe het voorstel steunen mits het gebouw een leuk, aantrekkelijk geheel wordt. Voor het binnenkomende verkeer lligt deze plaats zeer gunstig omdat het verkeer ruimschoots gelegenheid heeft om te parkeren. Dit dn tegen stelling met de naar voren gebrach te wens om de oude kleuterschool als 'kantoor in te richten. Dit zou een gebouw warden van ongeveer 6% bij 4 x/z meter, de prijs gaat f 4000 'be dragen. Daar dit nieuwe kantoor het „naamkaartje" van de gemeente gaat worden opperden verschillende le den de gedachte om iets gróters neer te zetten in de prijs van f 8000. In de toekomst zal toch uitbreiding plaats moéten hebben, terwijl het geplande houten gebouw over een jaar of tien een eind weg zal zijn. 'De vereniging bezit reeds f 4000 voor dit doel, zodat met een renteloze le ning rustig een groter pand gebouwd kan worden. De meerderheid der aanwezigen steunde het grote ge bouw. Het bestuur zegde dan ook toe in deze geest verder te zullen werken, ofschoon het niet graag te gen schuld aanlkijkt. De advertentie-campagne De advertentiecampagne, die in februari 1963 groots werd opgezet heeft het aantal aanvragen om toe zending van veihuurlijsten enorm vergroot. In 1962 was dlit aantal nog maar 3895, doch in 1963 werd dit 6775, zodat deze doeltreffende recla me ook in 1964 voortgezet wordt. In 1963 was het grootste deel der aan- LAATSTE NIEUWS DJAKARTA, 23-1. Indonesië, de Philippünen en Maleisië hebben in beginsel overeenstemming bereikt over een drielandenconferentie van ministers van buitenlandse zaken ter oplossing van de geschillen in ver band met de stichting van Maleisië. Dit is heden (donderdag) van ge zaghebbende Indonesische zyde mee gedeeld. De overeenkomst kwam tot stand na een gesprek van twee uur, dat woensdagavond is gevoerd tussen president Soekamo en de afgezant van president Johnson, de Ameri kaanse minister van justitie Robert Kennedy. De vredesbesprekingen zouden waarschijnlijk vóór het einde van de maand fn Bangkok worden ge houden. Ingezonden mededeling DODELIJKE ONGELUKKEN RAAMSDONKDORP. In Raams- donkdorp (gem. Raamsdonlksveer) is tengevolge van het gladde wegdek de dertienjarige Comelis Olieslagers ui/t Raamsdonkdorp in de Molen straat vlak bij zijn ouderlijke woning na een slip met zijn fiets onder het rechter achterwiel van een passe rende vrachtauto geraakt en op slag gedood. DEN HAAG. De politie in Den Haag heeft trwee stakende vissers uit Schovingen, de 44-jarige M. G. en de 48-jarige G. H. aangehouden, ver dacht van openlijke geweldpleging. ABCOUDE. Bij een verkeersonge luk op de rijksweg Utrecht-Amster dam onder Abcoude is de 36-jarige vrachtwagenchauffeur H. J. Berg man uit Zaandam om het leven ge komen. HELMOND. In Helmond is woens dagmorgen de driejarige Joh an van de Baar uit Mierlehout door een vrachtauto overreden en op slag ge dood. Het kind zat bij zijn moeder achterop de fiets. Op de brug over de Zuid-Willemsvaart kwam de moeder door de gladheid van het brugdek ten val, waardoor het kind uit het stoeltje rolde juist voor de wielen van de achtcroprijdende vrachtauto. vragers Hollanders. De buitenlandse aanvragers waren: 577 Duitsers, 16 Belgen, 4 Engelsen, 2 Zwitsers, I Fransman en 1 Spanjaard. De aan trekkelijkheid der nieuwe verhuur- lijst, rijkelijk omlijst met adverten ties droeg ook een steentje bij aan deze verhoging. Deze getallen wer den door de nieuwe administrateur, de heer L. C. v. d. Velde, voorgele zen uit het jaarverslag. Zeer belangrijk noemde de heer v. d. Velde de toeneming van het aantal gasten in vergelijking met 1962. In dit laatste jaar bezochten 17736 gasten Burgh-Haamstede met totaal 206259 verblijjsnachten. In 1963 waren deze getallen: 19509 en 249623. Het aantal overnachtingen nam dus toe met 21 procent! De administrateur 1963, de heer J. D. van Nieuwenhuize ontving in dit jaar 2231 personen, terwijl 1252 tele foongesprekken werden gevoerd; De „gele kaarten" invoering vergemak kelijkte het algemeen overzicht der beschikbare pensionruimte zeer. De samenwerking met de Prov. V.V.V. was weer goed, evenals met de eilan- delijke contactcommissie. Ook de samenspraak ten gemeentehuize ver liep vlot. Een financiële strop was het stopzetten der betaalde wandel- kaarten in de Domaniale duinen. Het betekende een schadepost van f 600. 1963 wes een goed jaar In zijn welkomstwoord begroette de heer Blom speciaal hét ere-lid de heer C. A. Hartog, wethouder v. d. Klooster en de heren de Ruijter en Berrevoets als afgevaardigden der zustervereniging „Renesse Vooruit". van de ere-voorzitter Jhr. R. J. H. Spreker memoreerde het overlijden Q. Röeli die meer dan 25 jaar lang voorzitter was en zeer veel voor de vereniging deed. Over 1963 zeide de voorzitter dat hét een goed jaar was. De hulzen, pensions en hotels waren vol, zodat alleen de kampeerterrei nen nog gasten op konden vangen. De bouwstop werkt nog steeds zeer remmend op verdere recreatie-bouw, terwijl spreker met angstige gevoe lens naar de toekomstige autostroam kijkt, nu de Zuidweg nog steeds op papier staat. Spreker deelde médle dat idoor het bestuur de heer L. C. v. d. Velde uit Haamstede is be noemd tot administrateur van V.V.V. Hij richtte bijzondere dankwoorden tot de vorige administrateur, de heer J. D. van Nieuwenhuize, die V.V.V. in deze functie trouw diende. Ook mevr. van Nieuwenhuize bracht spreker dank. De heer v. d. Velde dankte het bestuur voor de benoeming en hoop- ZIERIKZEE, 22-1. Het college van b. en w. heeft aan de raad der gemeente een nota doen toekomen inzake het subsidiebeleid. Hierin zijn opgenomen de cijfers van de bedragen, die de gemeente jaarlijks respektievelijk voteert voor subsidies en contributies. Voor 1964 wordt het subsidietotaal geraamd op f 26.743,35 (vorig jaar f 28.181,55), een afname derhalve van 5 procent. De contri buties worden totaal geraamd op f 1.805,02 (vorig jaar f 1.605,22), een toename derhalve van 12 procent. B. en w. stellen intussen voor ver der afwijzend te beschikken op sub sidieverzoeken van de afd. Zeeland van de Kath. Reclasserinigsvereni- ging, het Revat'idatie-ceritrum Jo hanna -Stichting, de Commissie oud strijders Chr. Onderwijs, de Stich ting Humanistisch Thuisfront, het Instituut voor natiiurbeschermings- edukatie, de Stichting Katholiek Vormingscentrum, de Stichting Prot. Geestelijke Verzorging Ned: Leger, de Stichting „Opgeruimd staat net jes", de Zeeuwse Stichting voor Re validatie en de Zeeuwse Vereniging Dierenbescherming. Voorgesteld wordt het Kon. Wii- heimina Fonds te subsidiëren met een verhoogde subsidie van f 0,02 per inwoner, de Kon. Harmonie een SCHIPHOL. Een DC-8 lijntoestel van Pan American World Airways heeft de vlucht van Schiphol naar New York afgelegd in dé nieuwe recordtijd van 7 uur en 2 minuten. Het oude record was 7 uur en 9 mi nuten. De lancering van de „Saturnus- 1", het ruimtevaartuig waarmee de Amerikanen de Russen in kracht van voortstuwing en gewicht van „nut tige lading" voorbü willen streven, zal manadag plaats hebben op Kaap Kennedy. De aanslaggrens van de inkomstenbelasting DEN HAAG, 22-1. De vaste com missie voor financiën uit de Twee de Kamer heeft, blijkens het voor lopig verslag, met gemengde gevoe lens gereageerd op het wetsontwerp, dat voorziet in de optrekking van de grens voor een aanslag inkomsten belasting tot f 10.000. De recente loonontwikkeling heeft niet gemaakt dat men met een optrekking tot f 10.000 de gebeurtenissen een tijdje voorop zou zijn en bovendien vraagt men zidh af of de met het wijzi- gingsonbwerp beoogde stimulering van overwerk erg effectief zal zijn. Men vroeg zich af - ook al omdat bij een voorziene ingrijpender wij ziging van de wetgeving de grens tot f 12.000 zal worden opgetrokken - of op dit moment niet beter kan worden volstaan mot de aanslag- grens gelijk te stellen aan de grens voor de sociale voorzieningen, die nu f 9.7Q0 beloopt. te in samenwerking met bestuur en leden nog meer gunstige contacten te kunnen leggen voor V.V.V.opdat het gaste na antal nog meer zal toe nemen. Bericht van verhindering was ont vangen van de Prov. V.V.V. In de kascommissie werden benoemd de heren J. Bouman en P. Pleune. In de vacature N. H. Lysen werd als bestuurslid benoemd de heer L. C. v. d. Velde. De aftredende bestuurs leden, mej. G. v. d. Stadt en de he ren C. Dijkman en J. D. van Nieu wenhuize werden herkozen. Namens „Renesse Vooruit" tipte de heer A. de Ruijter het bestuur niet te zuinig te zijn in verband met het steeds toenemende gastental. Het V.V.V.-bestuur is verder ge vraagd om plaatsing van een brie venbus midden in Haamstede, daar de beide huidige bussen juist buiten de dorpskern liggen. Het telefoon nummer van V.V.V. is veranderd in 400. De voorzitter verzocht eigenaars van gronden die hierop huisjes te staan hebben, de bewoners lid van V.V.V. te maken. De rondvraag In de rondvraag kwam de gloed nieuwe folder ter sprake. Begin vol gende maand komt een grote folder over het gehele eiland in de handel en kan tegen betaling overal ge kocht worden. Gevraagd werd ver der of V.V.V. er niets aan doen kan de huurders van Oostenrijkse wo ningen die de huur zijn opgezegd, dit ongedaan ite maken. Wethouder v. d. Klooster, desgevraagd', ant woordde dat deze zaak in de raad behandeld is en in de betreffende krantenverslagen was te lezen. In -maart komt de voorjaarsvergadering met de rekening en verantwoording. Wethouder v. d. Klooster meende dat het beter was geweest de functie van administrateur niet te combine ren met die van bestuurslid-secreta ris omdat dit later moeilijkheden zou kunnen opleveren. In de toekomst zou dit een punt van overweging door het 'bestuur moeten zijn. Het vliegveld kwam ook ter spra ke en een der directeuren van hotel „Witte van Haemstede" vroeg of het mogelijk is dat V.V.V. achter een spoedige heropening staat. De voor zitter antwoordde 'hier niets buiten de gemeente om te kunnen doen, dodh heropening zou zeker toe te juichen zijn. (Een der aanwezigen opperde het plan een telegram aah de gemeente te sturen met de vól gende inhoud: Zich bezorgd makend over de aanvoer van gasten, vraagt V.V.V. dringend1 inzet van vliegtui gen). subsidie te verlenen van f 1250 en de Oranjevereniging van f 1500, aan de Stichtingen' Maatschappelijk Werk een subsidie van 40 pc. der subsidi abele kosten en aan de Stichting Cultuurspreiding Zeeland éen sub sidie van f 750. ZIERIKZEE Z.V.U. brengt Kunstmaand Orkest Met een zorgvuldig samengesteld populair-klassiek programma te brengen door 'het Kunstmaand Or kest staat Schouwen-DuiVeland op donderdag 30 januari a.s. in de Zie- rikzeese Concertzaal het hoogtepunt te wachten van 'het programma van de Zeeuwse Volks Universiteit voor 'dit seizoen. Het Kunstmaand Orkest zal traditiegetrouw in Zierikzee con certeren onder leiding van de be gaafde jonge dirigent Anton Kersjes. Voor dit concert heeft de Z.V.U. zidh kunnen verzekeren van de me dewerking van de befaamde Franse pianiste van internationale klasse Janine DacoSta. Ongetwijfeld zullen de muziekliefhebbers van het gehele eiland deze gelegenheid tot 'het be luisteren van dit veelbelovende con cert niet ongebruikt voorbij laten gaan. Het programma <Ls samengesteld als volgt: Symfonie no. 41 in C gr. f., K.V. 551 van W. A. Mozart (1756- 1791); Concert in A kl. t., Opus 54, voor piano en orkest van R. Schu mann (1810-1856), soliste Janine Da- costa. Hét concert wordt na de pauze be sloten met de Tweede Symfonie in B kl. t. van A. Borodin (1834-1887). RENESSE Goede toto-uitslag Onder de 64 deelnemers welke vo rige wéék 12 uitslagen -bij de tóto UW ZOONTJE VERMAAKT ZICH KOSTELIJK Uw buren zullen het echter minder leuk vinden, want hij heeft de krant te pakken die U hen beloofd hebt. Neem daarom een abonnement op de ZIERIKZEESCHE NIEUWS BODE goed hadden voorspeld was ook een lid van de s.v. Renesse. Al deze deel nemers komen in aanmerking een bruto bedrag van f 3475 in ont vangst te nemen. NOORDGOUWE Vergadering Plattelandsvrouwen Plattelandsvrouwen De afdeling Noordgouwe e.o. van de Nederlandse Bond van Platte- landsvrouwen kwam voor de eerste maal bijeen in 1964. De presidente, mevrouw der Weduwen, kon op deze avondvergadering een groot aantal belangstellenden welkom heten. De ze avond wag belegd in samenwer king met de heer Paauwe te Zonne- maire en vormde een inleiding en voorproefje op een te houden excur sie naar een grote tapijtenfabriek in Kortrijk, voor welke trip van de zijde der leden veel belangstelling bestaat. De dames 'kregen deze avond verschillende stalen van ta pijten te zien om een indruk te krij gen van hetgeen in de nieuwe fa briek wordt geproduceerd. Aange zien dit jaar waarschijnlijk 'in Goes een grote modeshow wordt georga niseerd, zal te Noordgouwe geen der gelijke show plaats vinden. Na afhandeling van de 'huishoude lijke zaken vertoonde mevrouw Ezendam een serie kleurendia's van vakantiereizen. Van het vertoonde werd bijzonder genoten, mede dank zij een duidelijke toelichting door de spreekster. Aan het einde van de avond bracht de presidente mevr. Ezendam dank voor haar medewer king aan deze geslaagde bijeenkomst OOSTERLAND Afd. Verbond voor Veilig Verkeer Door de afdeling „Duiveland" van het Verbond voor Veilig Verkeer waren op de verschillende kernen van die gemeente verkeerscursussen in het vooruitzicht gesteld. Een twin tigtal personen heeft ziCh te Ooster- land voor deze nuttige leergang op gegeven. Aangezien echter het aan tal op de andere dorpskernen vrij gering is, zal alleen de cursus te Oosterland doorgang vinden, en zul len die van de andere plaatsen hier de cursus kunnen volgen. De aan vang is gesteld op vrijdagavond 24 januari a.s. dn de 'Conferentiekamer alhier. Evenals voorheen zal de plaatselijke rayoncommanldant van ZIERIKZEE, 22-1. „Techniek, ar beid, wetenschap, het maakt alles een grote ontwikkeling door. Het is een grootse en bewogen tijd, de 20 ste eeuw is een fascinerende", aldus mej. J. van Leeuwen op de woens dag in het „Huis van Nassau" op de door de vier christelijke platte landsorganisaties belegde familie avond, die tot de jaarlijkse goede tradities behoort. De zeer druk be zochte bijeenkomst stond onder lei ding van mevr. J. M. Laurense- Pluyster, presidente van de afdeling B van de Chr. Plattelandsvrouwen- bond. Mej. van Leeuwen, adviseuse van de C.P.B. en genoemd als bondspre sidente, heeft in een kort bestek tal rijke facetten van de huidige maat schappij belicht in het kader van haar lezing: „Onze plaats in de sa menleving". Zij greep terug naar de industriële revolutie uit de vorige eeuw en de daarmede gepaard gaan de strijd tegen het sociale onrecht. Bestaande verhoudingen werden toen doorbroken en opmerkelijk is da't met name na de tweede wereld oorlog de industriële ontwikkeling met vergrote kracht zich doorzette. Deze industrialisatie heeft het aan zien gegeven aan een nieuwe wereld, waarin de mens, een andere mens dan vijftig jaar igeleden ds. Deze ont wikkeling heeft ook het platteland niet onberoerd gelaten. Ook de plat telander is losgerukt uit edigen be slotenheid en werd en wordt gecon fronteerd met de technische verove ringen van deze tijd en de massa- samenleving. „De wereld is anders geworden" en dit vindt zij nweerslag in allerlei verbanden, als kerk, politieke par tijen, verenigingsleven en vooral ook op de boerderij en in de woning van de landarbeider. Zij wees met betrekking tot de arbeid op de taatóversmalling, de specialisatie en de automatisering, waardoor Ide zin van de arbeid gere delijk in de knel komt en zelfs ve len ontgaat. Dit ondanks de wel vaart, die „niiimmer tevoren in onze geschiedenis zo groot is geweest". DEN HAAG, 21-1. Het Tweede Kamerlid P. Voogd (Boerenpartij), heeft de minister van landbouw en visserij schriftelijke vragen gesteld over de klachten van de heer C. J. van Bloois te Brouwershaven, inza ke de herverkaveling op Schouwen- Duiveland. In deze vragen wordt gewezen op het wateroverlast, dat deze landbouwer ondervindt als ge volg van onvoldoende drainage op zijn terreinen en wordt geïnformeerd naar de mogelijkheid tot het toe kennen van een vergoeding aan de betrokkene. Ook wordt gevraagd hoeveel hectaren het hervcrkavc- lingsgebicd op Schouwen-Dulveland in totaal omvat en hoeveel de kos ten van de herverkaveling hebben bedragen en nog zullen bedragen. ZIERIKZEE, 22-1. In/t/ussen ver nomen wij dat een aantal landbou wers van Schouwen-DuiVeland, die wonen en werken op vernieuwde landbouwbedrijven, zich hebben ver- de rijkspolitie, de beer van Zweden, weer optreden als docent. Ander maal wordt een goede gelegenheid geboden de kennis van de verschil lende verkeersregels op te frissen, wat hij het steeds dritensdever wor dende verkeer van groot belang ge acht 'kan worden. De Russische regering heeft de Westduiitse regering er donderdag van 'in kennis gestéld, dat zij er geen ■belang aan hecht het Russische- Westduitse handelsverdrag, dat eind 1963 afliep, nog dit jaar te verien- gen. Enerzijdsanderzijds Onbegrensde mogelijkheden voor de moderne mens enerzijds, maar anderzijds nood door vereenzaming en het aanbidden van de techniek a'ls demonische macht. Het sociale vraagstuk heeft als gevolg hiervan een ander gezicht gekregen en heeft een geestelijk-zedelijk karakter aan genomen. Alleen „mensen van goe de wille" zijn niet 'in staat het op te lossen, evenmin als de wereldpro blematiek, maar alleen door het le ven en 'handelen van de bijbel uit, hetgeen in de praktijk neerkomt op het doorgeven van de bijbelse bood schap aan een wereld vol onzeker heid. „Wij dienen met alle kinderen van dit volk bewogen te zijn, zoals Christus bewogen is geweest met ons", aldus spr., die t.a.v. de bena dering der vraagstukken, ook in jeugdverband, zioh niet meer wilde vastleggen op de taktiek der vade ren. Deze tijd 'immers vraagt een eigen aanpak en het zoeken naar eigen concrete oplossingen. Vervul ling van het diepste levensgeluk zal weer dienen te gaan li'ggen „in de ontmoeting met de ander", waarin wij de medemens moeten blijven zien, wan't immers ook voor God is geen enkel schepsel een nummer of een robot. Het gehele volk dient in het oog gehouden bij de te voeren strijd en niet louter het 'groepsbe lang. Zo komt men tot vervulling van de oude cultuuropdracht en tot de vreugde van het „ik mag werken" en krijgt het werk zijn eigen gewijd karakter. Dieper ging zij hierna nog in op de verhouding werkgever-werkne mer, op het aanpassingsvraagstuk, de geldbesteding, de vrije tijdsbeste ding en de hulp aan de ontwikke lingslanden, om tot slot met een ci taat uit Titus te verwijzen naar de eni'ge verlosSinig9kans voor mens en wereld ook in deze „fascinerende 20ste eeuw". De spreekster - die oök door 'haar werd 'ingeleid - kreeg een dank woord van de presidente en een 'klein presentje a'ls stoffelijk blijk van waardering. eniigd om te protesteren tegen de huns inziens, niet feilloos uitgevoer de cultuurwerken, in het kader van de herverkaveling. In h'et algemeen erkenn'en de ver ontruste boeren dat een goede be drijfsvoering voor de Schouwen- Duivelandse landbouwers mogelijk dis en zal zijn, dank zij de sterk ver beterde kaveliindeling en de goede waterbeheersing. Het wordtechter betreurd] dat een aantal boeren in het veailcavol'ingsgebied grond toege wézen kreeg, waarop het als gevolg van wateroverlast, onmogelijk is een normale oogst te roven. Als oorzaak wijst deze malconten te groep van boeren aan de slechte toestand', waarin het cultuurtech nisch werk word' opgeleverd. Alle grond Zij herinneren er aan dat, de her verkaveling destijds de taak op zich heeft genomen alle i)n één grote boe del ingebrachte grond te verbeteren Tengevolge van hevige regenval, die woensdag voortduurde, zijn dn het oosten van Brazilië achttien ste den overstroomd terwijl uitgestrek te gebieden in de provincies Bahia en Minas Geraes onder water staan. Panama overweegt bij de organi satie van Amerikaanse staten een kladht wegens „economische agres sie" tegen de Verenigde Staten in te dienen. Een zevenjarige Russische jon gen, Andryoesja Litovtsjin, is één van de zestien goede oplossers van. een Duits schaakprobleem. 167 deel nemers uit verschillende landen had den in totaal meer dan 6000 ant woorden ingezonden. Andere programmapunten Het woord werd hierna gevoerd door ds. M. A. v. d. Klis, die van de gelegenheid gebruik maakte afscheid te nemen van de christelijke platte landsorganisaties, hen dankend voor de medewerking en liefde in deze kring ondervonden. Onder leiding van de dirigent de heer J. Schouls Jz., zong het Chr. ger. kerkkoor hier na enkele gewijde liederen. Na de pauze werd een aardig blijspel op gevoerd door een speel'groep uit Zon- nemaiire, onder leiding van hét hoofd der chr. school dhr. P. H. v. Veelen. Dit groepje treedt hier en daar met succes op ten bate van de kas van het gereformeerd vereni gingsgebouw te Zonnemaire. De ge slaagde avond werd gesloten met een toespraak door de heer J. A. v. d. Bijl, voorzitter van de C.B.T.B. Ter inleiding mediteerde de presi dente van de C.P.B. n.a.v. een ge deelte uit Ps. 37. Zij deelde nog mede dat op 5 maart te Utrecht de bonds vergadering zal worden gehouden. De eerstvolgende bijeenkomst van de afdeling vindt plaats op 12 fe bruari. DEN HAAG, 23-1. Naar aanlei ding van de waag of het koninklijk gezag niet door een regent kan wor den waargenomen, indien de konin gin voor het 'brengen van een staat- siebezoek in het buitenland verblijft, wordt in de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de be groting van het departement van algemene zaken meegedeeld, dat juist het 'brengen van een dergelijk bezoek gebeurt in de uitoefening van het 'koninklijk gezag. „Een over dracht van dat gezag aan een regent 'lijkt niet wel mogelijk", aldus mi nister-president mr. V. G. M. Ma- rijnen in de memorie van antwoord. Hij voegt hieraan nog toe bereid te zijn om na te gaan of niet op an der wijze aan de in het voorlopig verslag uitgesproken weng tegemoet zou 'kunnen worden gekomen. en cultuurtechnisch in goede staat te brengen. De Herverkavelingswet - zo betogen zij - heeft betrekking op alle grond van Sehou wen-Du ive- land en het kan nimmer in de be doeling hebben gelegen, om het ei land maart" voor een deel 'goed' op te leveren. In de 'kring van bezwaar den wordt dan ook gehoopt, dat de moeilijkheden diie aan vele percelen kleven, zullen worden weggenomen. De groep van malcontente boeren heeft zich - gelijk gemeld - verenigd om gezamenlijk de onder hen leven- do bezwaren naar voren te brengen. Zij honen op oen succesvolle actie, niet alleen voor henzelf, maar ook voor hen die hun krachten aan de hei verkaveling hebben gegeven, daar zij van mening zijn dat een gedeel*- telijk volbrachte taak 'geen voldoe ning zal schenken. Eerst als de her- vcrkavelingslaak volledig en naar aller genoegen iig uitgevoerd, zullen ook 'betrokkenen kunnen terugzien op dit mooie en grootse werk. Clir. Plattelandsorganisaties Schouwen-Duiveland Vragen aan minister Biesheuvel

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 9