top lti =gï1 Robert Kennedy NIEUWERKERK, BAKERMAT VAN FRAAIE ZEEJACHTEN in Djakarta Jaarverslag 1962 Zeeuwse Plan. Dienst Geïmporteerde boter goedkoper Luns in Londen De toestand in Tanganjika Aanpassing van het middenstandsexamen Het ontwapenings- overleg in Genève Olympisch vuur brandt Smaldeel I op reis Drie doden bij auto ongeluk Een veelbelovende industrie (Van onze redakteur) NIEUWERKERK, 22-10. - Hoe dat maritieme element de familie Kesteloo te Nienwerkerk zo Is binnengeslopen, is niet helemaal duidelijk. De Keste- loo's zyn van oudsher smeden, maar nu hebben ze dan toch een draai naar de kant van de zeeg emaakt. De heer W. Kesteloo is hiervan de'grote ani mator. H(j is bezig een scort Duivelandse Verolme te worden. Hij bouwt schepen. Om precies te zijn: zee jachten. Stalen zeejachten met een houten bovenbouw, die bijzonder plezierig in het water liggen. Ze zijn voorzien van een ingebouwde motor, maar men kan er ook heel zwierig mee zeilen op de grote haringvyver. Het zyn dus stevige scheepjes, want buiten de uiterton komt - gelijk bekend - heel wat buiswater over. De vader van de heer Wim, de heer J. Kesteloo, zegt: „Zijn grootmoeder kwam oorspronke lijk van Bru; daar zal het wel inzitten". Op c-en dag die eerder do aan dacht vestigde op de schaatssport dan op de zeilerij, heeft de heer Kesteloo ons toch wat over zijn jachten verteld. Een ingewikkeld verhaal', want als er in enige zaak flink schot begint te komen, zijn de details uiit de embryonale periode al bijna vergeten. Het begon alle maal uit pure liefhebberij. De heer Kesteloo jr. contactte .met de heer W. de Vos, de amanuensis van het prof. Zeeman-lyceum te Zierikzee, een uitgesproken zeilenthou9iast. „Voor mezelf heb Lk toen ook een bootje gemaakt en er een paar jaar mee gevaren". Het was een zeilboot met een buitenboordmotor, maar al spoedig werd „dit dingetje" gevolgd door een groter schip, een zeiljacht helemaal van staal, want in en rond een smederij kruipt immers het ijzeren bloed waar hel niet gaan kan. Het casco van een tweede schip had al een lengte van negen met er. Het houten bovenwerk werd in schaarse vrije uren er op getimmerd maar die houten geschiedenis werd te 'lastig. Contact werd hiervoor ge zocht met het aannemersbedrijf L. Tieleman, oveneens te Nieuwerkerk, dat er wel iets an zag; Het bleek spoedig, want speciaal voor de hou ten aftimm'eringen van de stalen Kesteloo-jachten werd een aparte loods gebouwd en daarin is het thans een drukte van belang. „Fifty-fifty"-schepen Met de bouw van een eoht „fifty- fifty"-schi p (gelijkwaardige voort beweging door moterkracht 'als door zeilen) kreeg de prille opzet van de bouwerij zijn officiële karakter en een dergelijk schip werd ook op be stelling gebouwd. Er kwamen drie van dezo „motorsailors", waarvan er één door de heer Kesteloo jr. dn ge zelschap van de heer R. v. d. Enöe te Zierikzee prompt naar Engeland werd overgebracht. Daarmede was een interessant handelslijntje met dat land gelegd en men heeft dat te Nieuwerkerk flink vast gehouden Er ging een agent in Engeland aan het werk voor deze Nfeuwerkerkse scheepjes, die luisteren naar de on- DuiVelandse serienaam: „Eventide", hetgeen wil zeggen, dat men ze on der alle omstandigheden kan ge bruiken. Een bijzonder fraai type van de „Eventide"-serie heeft enkele weken geleden op een soort super-Hiswa in Engeland te kijk gestaan en de Brit ten zijn er op afgekomen als vlie gen op de stroop. Zo zelfs dat de heer Kesteloo de bestellingen moest afremmen, want de produktiecapaciteit in het Nieu- werkerkse bedrijf is uiteraard aan een limiet gebonden. In ieder geval worden in eerste instantie twaalf „Eveniide"-jachten gebouwd en het is dus niet teveel gezegd', .dat dit zaakje aardig in de vat is. Vaderlandse markt De firma Kesteloo verwacht in tussen ook iets van de vaderlandse markt. De Delta-ontwikkeling wil men vóór blijven en daarom heeft men ook een „buitenpost" te Brou wershaven, om straks de jachten gemakkelijk het Grevëlingenwater in te laten schuiven. „Het schijnt te willen lukken" zeggen de Keste- loo's. En dat is een heel bescheiden commentaar op een interessant ini tiatief van eigen bodem, typisch voor deze tijd, waarin een ontwik keling gaande is, die gelegenheids sprekers zo 'graag „dynamisch" wil len noemen. Ze hebben niet eens on gelijk. transport Duivelands jacht ZIERIKZEE, 22-1. Deze week verscheen het jaarverslag 1962 van de Prov. Planologische Dienst voor Zeeland, waarin wordt gememoreerd dat in het verslagjaar het concept streekplan voor Schouwen-Duive- Iand ter visie kon worden gelegd. Gewezen wordt op het belang van een spoedige concretisering van de planologische indicaties (b.v. ten aanzien van de ontsluitingswegen), om de harmonische ruimtelijke inde ling welke in dit plan wordt nage streefd, tot zijn recht te laten ko men. In het verslagjaar bleek steeds duidelijker, dat geheel Zeeland 'in de belangstelling en de belangensfeer van dit maatschappelijk verschijn sel is gekomen. Dit bracht de nood- DEN HAAG, 22-1. Het bestuur van het produktschap voor zuivel heeft besloten de prijs waartegen de geïmporteerde boter aan de handel wordt afgegeven, met ingang van vrijdag 24 januari met 20 cent per kilogram te verlagen. Bovendien hebben de coöperatieve zuivelverkoopvereni'gingen zich be reid verklaard' hun marge ep deze boter met 12 cent per kilogram te verminderen. Een en ander zal ertoe 'kunnen leiden 'dat de prijs, dde de consument voor de geïmporteerde beter moet betalen, met 8 cent per pakje daalt. De maatregelen zijn, zo deelt het produktshcap mee, genomen omdat het 'bij de verwachting achterblijven van de binnenlandse boterproduktie dreigde te leiden tot steigdng van de prijs van Nederlandse boter. Ver wacht wordt dat de vraag naar in gevoerde boter door de prijsverla ging zal toenemen, waardoor tot prijsstijgingen aanleiding gevende spanningen tussen het aanbod van Nederlandse boter en de vraag hiernaar kunnen worden voorkomen zakelijkheid met zich mee van be raad! over de wenselijkheid om de spreiding van recreatie-activiteiten al of niet overal toe te laten. In de eerste plaats leek het wen selijk de recreatie zoveel mogelijk te concentreren in de specifieke re creatiegebieden, in de tweede plaats cm deze recreatiegebieden zoveel mogelijk uit te breiden, zij het met het grootst mogelijk behoud van de kostbare natuurgebieden. Daarnaast bleek echter 'de noodzakelijkheid om bepaalde vormen van recreatie-ac- comodatde ook in het landelijk ge bied toe te laten, met name de kam peerterreinen. Hierbij diende echter juist met het oog op de toeristische aantrekkelijkheid van Zeeland een restrictie t.a.v. de z.g. kamphuasjes te worden gemaakt, welke in feite uitsluitend' dn de daartoe aangewe zen recreatiegebieden thuishoren. In hetzelfde vlak bleek de steeds meer naar voren komende wens tot het stichten van zomerhuis-com plexen in het landelijk 'gebied te liggen. Ook hier dus een penetreren van een vreemd element in de agra rische sector, aldus ir. M. de Vinfk, directeur van Dienst, in een inlei ding op het Verslag. LONDEN, 22-1. Mr. J.' M. A. H. Luns, de Nederlandse minister van buitenlandse zaken, heeft woensdag avond in Londen een onderhoud van drie kwartier gehad met de Britse minister van buitenlandse zaken, Butler, waarbij de politieke en eco- nomisahe vraagstukken ter sprake zijn gekomen die donderdag en vrij dag op de bijeenkomst van de mi nisterraad van de Wesleuropese Unie zullen worden behandeld. Het ging hier over een „overdracht van bevoegdheden" door minister Luns aan Butler, die hem opvolgt als voorzitter van deze raad en de bij eenkomst in Lancaster House zal leiden. De twee staatslieden hebben onder meer het vraagstuk van de Europese politieke unie besproken, zo werd uit welingelichte bron ver nomen. DAR ES SALAAM, 22-1. President Nj'erere van Tanganjika heeft woensdag een tocht door Dar es Sa laam gemaakt. Daarmee kwam een einde aan geruchten 'dat hij in zijn paleis gevangen werd gehouden na dat maandag de twee bataljons, die het gehele leger van Tanganjika vor men, tegen hun Britse officieren in verzet waren gekomen en aan het muiten waren geslagen. Overal waar mensen rondom zijn auto sa mendromden zei Nyerere dat alles rustig was en dat zij aan hun werk .dienden te gaan. De redenen voor de ontevredenheid van. de Tanganji. 'kaanse militairen waren de hogere beloningen en voorrechten 'die hun Britse officieren genoten. De Duitse oorlogsslachtoffers BONN, 22-1. Eenstemmig (heeft de bondsdag woensdag de verhoging goedgekeurd van pensioenen en an dere financiële tegemoetkomingen voor de drie miljoen oorlogsinvali den en oorlogsweduwen in west- Duitsland. De verhogingen bedragen gemiddeld twintig procent en wor den toegekend met ingang van 1 ja nuari jl. Vorige maand hielden 30.000 oor logsslachtoffers in Bonn een pro- test'betoging om hun eisen voor ho gere pensioenen te steunen. nderwijs 4 DEN HAAG, 23-1. - Het middenstandsexamen zal, naar het Bu- 5 rcau Stichting Middenstandsexamen mededeelt, in verband met de J maatschappelijke ontwikkelingen ingaande 1965 worden aangepast 4 4 aan de structuurwijzigingen in het sociaal-economische leven. Voor 4 het vak bedrijfseconomie zal een bijzondere plaats worden ingc- J ruimd. Het zal voortaan niet alleen mondeling (15 minuten), doch 4 ook schriftelijk worden geëxamineerd. Aan de slof voor het monde- 4 linge examen worden toegevoegd: efficiency van het bedryf, ratio- t nalisatie, personeelsbeleid, interne organisatie, marktonderzoek, kos- tenplaatscn, kostenstructuur, kennis van het consumentengedrag en 4 van de koopmotieven. z Bij het vak Nederlandse taal en correspondentie zullen de kandi- daten o.m. moeten bewijzen dat zy de inhoud van een hun voorge legd stuk proza begrijpen. De duur van het schriftelijk examen zal ook worden veranderd, terwijl de uitslagbcpaling enigszins zal worden verzwaard. Een ver dere aanpassing van de exameneisen In de naaste toekomst valt te verwachten. 444444444444444444444444444444444444444444444^#^ Praktijkdiploma machinescbryven Op bet te Bergen op Zoom gehou den1 examen slaagden van Schou- wen-Dudvelan'd: onderstaande perso nen voor bet pra'ktijkdiiploma ma- chineschrijiven: d!e dames P. W. J. Braiber, M. van Donge, E. Hage, M. C. Kik, J. A. Oltkerse, C. M. Pijpelinik en de beer D. W. Bal, Brui'nisse: rnej. L. C. S. van Zuijen (met lof) en de beer J. Tuinman, Burgh; de beer J. A. Gaan'derse, El'kerzee; de dames A. M. van Beveren, J. P. van Dongen en M. Tuinman, Haamstede; mej. A. P. Huigena, Kevkwerve; mej. A. M. Kloet, Looperskapelle; mej. G. J. ten Have en de beer L. A. Brouwer, Nieuwerkerk; de dames J. H. Ista, M. IJzelenberg en' L. J. Stouten, Oosterland; de dames J. U. Manni en S. J. Smits, Ouwerkerk; mej. A. S. A. Wandel, Renesse; de dames H. P. 'de G1 oppor, A. Lemsom en J. C. v. d. Slöijs, Scharendij'ke; mej. J. C. Struijk, Sirjansland; mej. A. P. v. d. Zande (met lof), Westerschouwen de dames H. L. van Geesbecgen, A. M. Krijger, M. J. Legemate-v. d. Sluis, I. J„ Moorland (met lof), M. Pannökook en L. Vis, Zierikzee; C. A. v. d. Bijl en E. M. Stool, Zon- nemaire. Allen volgden de cursus ma- chmesohirijven georganiseerd door de „Stichting Handelsonderwijs" Zierikzee, waar do lessen gegeven werden door de beer Koetsdijk. Zaterdag a.s. vanigt een nieuwe oursus 'macbinescbrijven aan. DJAKARTA. 22-1. De Amerikaan se minister van justitie, Robert Ken nedy, is woensdag in Djakarta aan gekomen voor overleg met president Soekarno over de kwestie-Maleisië. Deze besprekingen vormen een vervolg op het gesprek dat Kennedy enkele dagen geleden in Tokio met het Indonesische staatshoofd heeft gehad, dat toen een bezoek aan Ja pan bracht. De Amerikaanse minister heeft over de 'kwestie ook van gedachten gewisseld met de president van de Phiilippijnen en met de minister president van Maleisië. Hij poogt de partijen er toe te bewegen, het ge schil met vreedzame middelen te re gelen. GENÈVE, 22-1. De afgevaardig den op de ontwapeningsconferentie dn Genève zijn wcensdag doende ge weest de Amerikaanse voorstellen en 'de zeven punten dde de Rus Tsa- rapkin dinsdag op tafel legde met elkaar in overeenstemming te bren gen. Men kwam niet verder dan een gedeeltelijke gelijkgezindheid over maatregelen die de „uitzaai" van 'kernwapens onder landen d/ie er nog geen bezitten zouden moeten tegen gaan. De Sowjet-Unie staat er ech ter op, dat het Amerikaanse idee van een multilaterale, met kernwa pens uitgeruste vloot ond'er deze maatregelen zal vallen. De Amerikaanse afgevaardigde, Foster, had woensdag een onderhoud met de Duitse waarnemer, dr. Lahn. Men vermoedt dat zij gesproken hebben over de Russische voorstel len betreffende vermindering van vreemde troepen, zowel in 'het oos ten als het westen van Duitsland. De zevenlandenconferentie zal don derdag worden voortgezet. De Amerikaanse buitenlandse hulp WASHINGTON, 22-1. De Ameri kaanse begroting voor het belasting jaar 1964-1965, die heden door presi dent Johnson bij het congres is in gediend, voorziet volgens diens eigen bewoordingen in „een economische hulpverlening aan landen die bereid zijn, de nodige maatregelen te tref fen om hun vrijheid en onafhanke lijkheid te waarborgen door hun economische inspanningen". „De minder ontwikkelde landen zijn gewikkeld! in een kritieke strijd! ter verdediging van hun politieke onafhankelijkheid en ter verbetering van hun economie. Deze strijd wordt geleverd in vele vormen, van-de strijd tegen de agressie en de ge wapende ondermijning in Vietnam tot de pogingen om de ellende en het analfabetisme dn Zuid-Aziië, La tijns-Amerika 'en andere gebieden te verminderen". Daarvan uitgaande begroot de Amerikaanse president het bedrag voor de post „internatio nale zaken en financiering" op 2.248.000.000 dollar, ongeveer 200 •miljoen) minder dan dn 1963-1964. Voor d© buitenlandse hulp ds 2200 miljoen dollar uitgetrokken, waar van 405 miljoen dollar bestemd is •voor 'het „bondgenootschap voor de vooruitgang", dat Latijns Amerika •betreft, tegen 325 miljoen in het lo pende belastingjaar. Jeugdige getuige viel flauw DELFT, 22-1. Voor een 16-jarig slagersknechtje, dat moest getuigen voor het kantongerecht in Delft roas de spanning blijkbaar te groot. Tij dens het verhoor ging de jongeman door de knieën en ging ruggelings in de zaal. De flauwte was niet van lange duur, maar van een ver dér verhoor werd toch maar afgezien. Een Rijswijkse arts, die eerste hulp aan de jongeman verleende, moest even later zelf als verdach te voor de rechter verschijnen we gens het geen voorrang verlenen bij een kruising in Wateringen. F 45 0} negen dagen eiste de officier, „con form", zei de kantonrechter en hij voegde eraan toe: „En dokter het was prettig dat u zoeven aanwezig was toen die jongeman flauw viel". „Och", zei de dokter lachend, en kennelijk doelend op zijn veroorde ling, „ik weet niet of het wat ge scheeld heeft De sjah van Perzië en keizerin Farah zijn woensdag voor een par- ticulier bezoek in Oostenrijk aange komen. Zij zullen de Olympische Winterspelen in Innsforück bijwonen Ingezonden mededeling President De Gaulle naar Brazilië PARIJS, 22-1. Px*esident Goulart van Brazilië heeft zijn Franse ambt genoot generaal De Gaulle schrifte lijk uitgenodigd om ook Brazilië te bezoeken, wanneer hij, later in dit jaar, een reis door Midden- en Zuid- Amerika maakt. De Gaulle heeft in zijn antwoord brief de Braziliaanse uitnodiging aanvaard. Hierdoor is een einde gekomen aan de Braziliaans-Franse diploma tieke verkoeling, die was ontstaan toen Franse kreeftenvissers hun be roep onder de Braziliaanse kust gin gen uitoefenen, waarbij zij, naar Braziliaanse opvatting, Braziliaanse visserijrechten schonden. Goulart schreef onder meer: „De Braziliaanse regering, die zich be wust is van de eeuwige dankbaar heid welke Brazilië, op geschiedkun dige gronden, Frankrijk verschuldigd is, wil zich gaarne van een deel hier van kwijten door uwe excellentie uit te nodigen voor een bezoek aan haar land, wanneer u Midden, en Zuid- Amerika bezoekt". OLYMPIA, 22-1. In het Griekse Olympia is woensdag in aanwezig heid van kroonprins Constantijn, de president van het Griekse Olympi sche comité, de fakkel ontstoken, waarmee 'het Olympische vuur naar Innsbruck zal worden gebracht. Via Athene zal de vlam met een speciaal vliegtuig naar Innsbruck worden ge vlogen, waar volgende week woens dag de Olympische winterspelen be ginnen. Het treinroofproces i» Engeland AYLESBURY, 22-1. Op de derde dag van het proces tegen zeventien mannen en drie vrouwen, die zouden hebben deelgenomen aan de overval op de posttrein van Glasgow naar Londen, op 8 augustus vorig jaar, is woensdag de machinist van de be roofde trein gehoord. De 57-jarige Jack Mills gaf een uitvoerige uiteenzetting van de ge beurtenissen op 8 augustus. Hij zei sedert de grote overval niet meer met een trein gereden te hebben. Eerder had Arthur James namens de openbare aanklager tien uur het woord gevoerd. Vandaag (donderdag) wordt het proces voortgezet. „Drijvend eiland" voor diepzee-onderzoek VILLEFRANCE, Franse Rivièra, 22-1. Een nieuw experiment op het gebied van zee-onderzoek is begon nen met het naar buiten slepen van een „drijvend eiland", waarin com mandant Jacques-Yves Cousteau met twee anderen zich voor onbe paalde tijd aan het onderzoek van de zee zal wijden. Het „eiland" wordt op 60 km. uit de Franse kust vastgelegd. Het is een drijvend laboratorium, da't tien meter boven het water uitrijst en waaronder een stalen cilinder 50 meter diep onder water steekt. De mannen zullen metingen en waarnemingen onder water verrich ten om de verandering van de tem peratuur, het. zoutgehalte, het per centage zuurstof, radioactiviteit van het zeewater en andere factoren die van invloéd zijn op het leven in zee vast te stellen, en monsters nemen van het zeewater en de 'bodem. Met geluid'bandjes willen ze de geluiden in zee vastleggen, en proberen te weten te komen of vissen zich on derling door geluiden verstaanbaar maken, iets wat tot nu toe een open vraag is. Het eiland komt aan een 2500 me ter lange kabel van nylon vast te liggen, waardoor het over een tame lijk groot gebied heen en weer kan drijven. DEN HAAG, 22-1. Het opleidings- smaldeel 1, bestaande uit Hr. Ms. kruiser De Ruyter (vlaggeschip), Hr. Ms. fregat De Zeeuw en Hr. Ms. on derzeeboot Zeeleeuw zal op 30 ja nuari vertrekken voor de winterreis naar het Middellandse zee-gebied waarbij onder meer de havens van Gibraltar en Malta zullen worden aangedaan. Hr. Ms. onderzeebootjagers Hol land en Rotterdam vertrekken res pectievelijk reeds op 26 en 29 janu ari voor het nemen van enige proe ven, waarna zij zich bij bovenge noemd smaldeel zullen voegen. Tij dens de oefenperiode, die tot onge veer medio maart duurt, zullen eni ge vliegtuigen van het type P-2 H Neptune en Grumman S-2 A van de marinoluchtvaartdienst op Malta ge stationeerd zijn, teneinde aan do oefeningen deel te nemen. BOXTEL, 22-1. Op rijksweg 64 Den Bosch-Eindhoven nabij Boxtel 'is woei<-idaglavond omstreeks Ihalf negen een personenauto met vier in zittenden, twee paters en twee broe ders van het missiehuis Sint Char les van de witte paters in Boxtel, op een stilstaande vrachtwagen ge leden. De beide paters en een van de broederg: werden bij dit ongeluk op slag gedood. De tweede broeder is gewond naar het ziekenhuis te Boxtel overgebracht. Volgens de po. liitie brandden de achterlichten van de vrachtauto. Ingezonden mededeling Mét s' 't helpt en RED BANC 't Is lekker 1 f- ROOSENDAAL Adviescommissie voor de crematie DEN HAAG. 22-1. Naar aanlci- ding van het door de commissie tot herziening van de wet op de lijkbe zorging op 28 augustus 1959 uitge brachte eindrapport overweegt de minister van binnenlandse zaken, mr. E. H. Toxopeus, de indiening te bevorderen van een ontwerp voor een nieuwe wet op de lijkbezorging. In verschillende adviezen, die de minister over dit eindrapport ont ving, werd de wens uitgesproken, dat ook de in het voorontwerp ver vatte, ongewijzigd uit de bestaande wet overgenomen crematie-bepalin gen aan een herziening zouden wor den onderworpen. Aangezien de minister zich gaarne zou willen oriënteren over de opvat tingen, die hierover thans in den lande bestaan, heeft de minister een commissie ingesteld, die tot taak zal hebben na te gaan, of en 7.0 ja in hoeverre bij algemene herziening van de wet op de lijkbezorging de bestaande beperkende bepalingen ten aanzien van de crematie zouden kunnen vervallen of worden gewij zigd. UIEN NAAR IERLAND DEN HAAG, 22-1.De Ierse auto riteiten hebben bekendgemaakt dat van 1 februari tot 15 mei invoerver gunningen zullen worden afgegeven voor uien. Dit betekent dat met in gang van deze datum de uitvoer van Nederlandse uien naar dit land weer mogelijk zal worden. Of er dan ook uitvoer naar dit land zal plaats vinden moet overi gens nog worden afgewacht, want de concurrentie op de Europese uien- markt is groot en de prijzen zijn te laag. De uitvoer van Nederlandse uien, in de eerste elf dagen van januari, bedroeg volgens de gegevens van het Uitvoer Controle Bureau voor Tuin- bouwprodukten 6227 ton. Hiervan ging 3113 ton naar West-Duitsland, 1500 ton naar Frankrijk, 954 ton naar Engeland, 300 ton naar Afrika en kleinere zendingen naar België, Zwitserland, West-Indië en ver scheiden andere landen. Door het feit dat het aanbod groter is dan de vraag, mede veroorzaakt door de vrij grote voorraden die er nog zijn, ligt de prijs op een zeer laag niveau. Middelkwaliteit doet op het ogenblik voor de klasse I slechts rond 10 cent per kg en klasse II is nog enkele centen per kg goedkoper. Myxomatose in Drenthe ASSEN, 22-1. Opnieuw is onder de konijnenstand in de Drentse bossen de gevreesde ziekte myxomatose uit gebroken. Het vermoeden bestaat dat deze ziekte, die ook verleden jaar onder de konynen honderden slacht offers vergde, moedwillig is ver spreid. Aanleiding tot die veronderstelling vormt een zwarte auto, die ergens in de Drentse bossen is gesignaleerd. Toen enige jachtopzieners naar deze auto toeliepen, gaf de bestuurder vol gas. Op de plaats, waar de auto had gestaan, vond men enkele zieke ko nijnen. J achtopzieners hebben opdracht gekregen extra aandacht aan ver dachte personen of auto's te schen ken. Fries dorpshuis HENNAARDERADEEL, 22-1. Als onderdeel van het pogen de ontvol king tegen te gaan heeft de gemeen te Hennaarderadeel een dorpshuis gebouwd. Het kwam tot stand door vrijwillige gaven tot ruim f 19.000 en het zelf werkzaam zijn met niet betaalde arboid. Er zijn aan het ge bouw 16.075 manuren besteed. Het dorpshuis is geopend door de commissaris van de koningin in Friesland, mr. H. P. Linthorst Hoh- mann. De commissaris van de koningin zei tijdens de openingsplechtigheid onder andere dat in de laatste jaren 41 dorpshuizen in Friesland tot Stand zijn gekomen, terwijl er nog tien in aanbouw zijn, negen aanbestedings- klaar zijn en zeven in voorbereiding. Vrouw op de brug; Mevrouw Danoeta Kobylinsky -Walaseerste-officier van een Pools koopvaardijschip van ruim 7000 ton, is als ka pitein van dit schip ia Stettin gearriveerd doordat de kapi tein in Schotland in een zie kenhuis moest ivordcn opgeno men. Zij verklaarde het com mando op 10 januari te heb ben overgenomen en drie da gen achtereen op de brug tc hebben gestaan vanwege het zeer slechte weer, aldus het Poolse persbureau P.A.P.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2