HflCHE-VLEES 158 r DE KEURSLAGERS Ha! GEHAKT Sterke stijging besparingen in 1963 Britse koningin naar West-Duitsland? Keurslager Deze week voordelig! WINTERKOST -soo-». 208 GEZONDE KOST 1 blik APPELMOES 69 Tomatenpuree Soepkompiet 128 Met vlees méér mans! Waterschap Schouwen-Duiveiand openbare vergadering AMSTERDAM, 18-1. Spaarban ken in Nederland zagen in 1963, blijkens het Centraal Bureau voor de Statistiek, hun spaartegoed in totaal, inclusief bijgeschreven rente, toenemen met (in miljoenen gul dens), 1724,7. Bij alle spaarbanken tezamen werd gestort voor f 6903,09 tegen 5879,5 in 1962. Door deze spaarbanken werd terugbetaald 5581,8 tegen 4793,1. De stortingen namen derhalve toe met 1023,5 en de terugbetalingen met 788,7. Het spaarverschil (bedrag der stortingen verminderd met het bedrag der terugbetalingen) is in 1963 derhalve toegenomen met 234.8 maar ibij de R.P.S. is het met acht afgenomen. Het spaarverschil be droeg in. totaal 1321.2 tegen 1086.4 in 1962. Het spaartegoed is opgelo pen van 12636.7 tot 14361.4. De boerenleenbanken Van het bedrag der stortingen kwam verreweg het grootste deel ten goede aan de boerenleenbanken aangesloten bij de centrales der landbouwkredietinstellingen en wel voor een bedrag van 2097.5. Daarop volgden de bondsspaarbanken, aan gesloten bij de Nederlandse Spaar- bankborud, voor een bedrag van 1683,6, en als nummer drie de rijks postspaarbank voor 823,2. Aanzien lijk kleiner waren de stortingen bij de niet-aangesloten algemene spaar banken, de niet-aangesloten gelieer de spaarbanken en de niet-aangeslo ten boerenleenbanken. LONDEN, 18-1. Blijkens een me dedeling van een woordvoerder van het Britse ministerie van buiten landse zaken, hebben bondskanselier Erhard en premier sir Alec Douglas Home tydens hun besprekingen ge sproken over de mogelijkheid van een bezoek van Koningin Elizabeth aan West-Duitsland. Zij waren het er over eens, dat zo spoedig mogelijk plannen moeten worden gemaakt voor een staatsbe zoek van de koningin aan Bonn. Een datum voor het bezoek is niet vastgesteld, daar zoals bekend ko ningin Elizabeth in blijde verwach ting is. ARUM. Bij Arum in Friesland is zondagmiddag omstreeks vijf uur de 10-jarige Doede de Boer door het ijs gezakt en verdronken. De jongen speelde met een vriendje op het ijs van een vaart, 'béiden zakten zij er door. Een passerende wielrijder zag het ongeluk gebeuren en snelde te hulp. Hij kon een van de jongens nog redden. Uren later werd het stoffelijk overschot van de andere jongen pas gevonden. MARKTBERICHTEN Eicrprijzcn V.E.C.E. In de periode van 13 januari tot en met 18 januari werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren (V.E.C.E.) uitbetaald f 1,45 per kg. Voor vuilsdhalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbe taald. „Flitsen" uit het buitenland COLUMBUS. Ruimtevaarder John Glenn, de eerste Amerikaan, die om de aarde heeft gedraaid, heeft op een persconferentie te Columbus in de Amerikaanse staat Ohio bekend gemaakt, dat hij in de politiek gaat en zal trachten tot democratisch se nator van Ohio te worden gekozen. LEOPOLDSTAD. Kongolese re chercheurs hebben in Leopoldstad Russische en Tsjechische wapens in beslag genomen, die verborgen wa ren in een prauw die uit Brazaville kwam. JOAO PESSOA. Tweehonderd boeren, bewapend met schoppen en rieken, hebben na een politieke bij eenkomst in de Braziliaanse stad Pa- raiba de bezittingen van een rijke familie aangevallen. Daarbij vielen 14 doden en werden verscheidene mensen gewond. WASHINGTON. Dr. Jack Kevor kian van een ziekenhuis in Pontiac Michigan) maakt in een medisch blad melding van drie geslaagde di recte transfusies, waarbij bloed van doden binnen 5Yz uur na het overlij den aan gezonde vrijwilligers werd gegeven. Dit zouden de eerste der gelijke transfusies zijn. NAIROBI. Ongeveer 500 werklo zen en hongerlijders in Nairobi heb ben een demonstratie gehouden waarbij zij onmiddellijke regerings maatregelen ter oplossing van de werkloosheid eisten. BRUSEL. De Belgische minister raad heeft vrijdag een wetsontwerp goedgekeurd, waarbij de leerplicht wordt verlengd tot 16 jaar. Reeds volgend jaar zullen de kinderen tot hun 15e jaar leerplichtig blijven en in 1968 tot hun 16e jaar. DJAKARTA. Een duizendtal jon gelui heeft vrijdag voor de ambts woning van de Britse ambassadeur in Djakarta geprotesteerd tegen wat genoemd werd het vasthouden in Hongkong van twee schepen met In donesische pelgrims. Een afvaardi ging van de betogers heeft een pe titie overhandigd. Mevrouw Jacqueline Kennedy heeft zondag in de kathedraal van Boston een pontificale mis bijge woond die daar ter nagedachtenis van haar vermoorde echtgenoot werd opgedragen. Zanzibar is officieel de volksre publiek Zanzibar genoemd, zo is door iemand van de revolutionaire rege ring meegedeeld. Premier Chroesjtsjef heeft zijn Indische ambtgenoot Nehroe uitge nodigd, voor herstel van zijn gezond heid naar de Sowjet-Unie te komen, zo is zondag officieel in Nieuw Delhi bekend gemaakt. De Braziliaanse miljonair Fran cisco (baby) Pignatari heeft te Las Vegas, in de Amerikaanse staat Ne vada, echtshceiding gekregen van de Italiaanse prinses Ira von Fuer- stenberg. In de Braziliaanse staat Pernam- buco zijn zestien mensen omgeko men en negen ernstig gewond toen ren autobus 'in een ravijn stortte en daarna in brand vloog. Op zijn beurt heeft de Britse pre mier een uitnodiging voor een tegen bezoek aan West-Duitsland aan vaard. De datum zal nog nader wor den vastgesteld. DE SPORTTOTO DEIN HAAG, 19-1. Koning winter heeft de Nederlandse toto-enthou siasten niet in hun wekelijkse „gok spelletje kunnen onthouden. Van de 578.982 deelnemers, die f 684,915 in legden, hadden er zich zondagavond twee gemeld met elf punten (het maximum van deze week). Zij de len voorlopig de eerste prijs van f 124.312,-. Voor dé tweede prijs (f 67.806,-) is het aantal gegadigden groter. Voor dit bedrag waren al 35 mel dingen van tien punten binnen. Voor dte extra-prijs (f 33.903,-) had nog niemand zich gemeld. SPORT DUIVENSPORT Kampioenschappen C.C. Schouwenü-Duiveland over 1963 Vitesse hok: 1. T. M. Dalebout, Nieuwerkerk; 2. P. Flikweert, Zie- rikzee; 3. C. Seybel, Zierikzee. Midfond hek: 1. P. Flikweert, Zierikzee; 2. T. M. Dalebout, Nieu werkerk; 3. C. Bal, SirjansJand. Fond hok: I. T. M. Dalebout, NÜeuwerkerk; 2. A. Timmerman, Zierikzee; 3. P. Flikrweert, Zierikzee. Jonge duiven hok: 1. C. Seybel, Zierikzee; 2. P. Flikweert, Zierik zee; 3. T. M. Dalebout, Nieuwer kerk. Generaal hok: 1. T. M. Dalebout, Nieuwerkerk; 2. P. Flikweert, Zie rikzee; 3. C. Seybel, Zierikzee. Opmerkelijk waren dit seizoen de successen, behaald door dé heer T. M. Dalebout te Nieuwerkerk, welke over geheel Zeeland behaalde: 3e. hokkarnpioen vitesse; 3e. hofkkampi- oen fond; 4e. generaal hokkarnpioen over alle vluchten. BRIDGE Bridgedrive „Mondragon" te Zierikzee Aan de op zaterdag 18 januari ge houden bridgedrive namen 4 dames en 18 heren deel. In de oneven groep (30 spellen) eindigden als no. 1de heren L. P. H. J. Canters en P. A. Ribbens mét 65 punten en als no. 2 de heer M. A. Heuser en mevrouw H. S. Heuser- Kok met 85 punten. In de even groep (25 spellen) was het resultaat: 1. de heren P. J. ten Haaf en A. Paauwe met 59Yz punt en no. 2 de heren A. Rodoe en J. P. van Tiggelhoven met 72 punten. De volgende drive is gepland op 8 februari a.s. SCHAKEN Competitie Zierikzeesche Schaakvereniging Van de op vrijdagavond gespeel de wedstrijden van de onderlinge competitie van de Zierikzeesche Söhaakvereniginig zijn de uitslagen als volgt: Hangpartij'en van de 9e ronde, eerste deed winterwedstrijd: A. J. Scheele-R. P. Hogerheijde 0-1; F. Nauta-J. M. Bevelander 0-1. Tweede deel winterwedstrijd: Groep I: dr. J. J. Westendorp Boerma-J. J. v. d. Entie Yz-Yz\ C. Nolet-ir. J. J. Elzerman 0-1. Groep Ha: Koos v. d. Heuvel-A Kooy 1-0; Rini Berman-Piet v. d. Hulle 0-1. Groep ILb: Frans Vis-J. A. Rotte 1-0; Henk Hendrlkse-Reini de Jonge 0-1. Persoonlijk kampioenschap van de Zeeuwse Schaakbond. Hoofdklasse: W. v. Wijnen-J. M. v. d. Berg Yz-YzJ. M. v. d. Berg-ir. J. J. Elzerman 0-1; J. Hoagstrate-S. Sanders 0-1; A. Mabelus-W. v. Wij nen 0-1. De stand na 2 partijen is hier: 1 en 2 ir. J. J. Elzerman. (Zierik zee) Wz u'it 2 en W. v. Wijnen (Vlis singen); 3. C. Jansen (Vlissingen) 1 uit 1; 4. S. Sanders (Middelburg) 1 uit 2; 5 en 6 J. M. v. d. Berg (Vlis singen en J. Hoögstrate (Vlissingen) Yz bit 2; 7. A. Mafoelus (Vlissingen) 0 uit 1. Ie klasse: Ohr. Sohipper-M. J. Enzlin 0-1; F. M. J. Eékhout-W. Fllssebaalje 0-1. De stand na 2 paritijen is hier: 1. M. J. Enzlin (Zierikzee) 2 uit 2; 2 en 3 W. Flissebaalje (Mliddelburg) en Ghr. Schipper (Koudékerke) 1 uit 2; 4. J. J. M. Gommers (Sluiskil) 0 uit 0; 5 en 6 F. M. J. Eekhout (Vlissingen) en A. Mast (Vlissingen) 0 uit 1. DRIEBERGEN. Vier personen zijn zondagochtend na een auto-ongeluk op een kruispunt in Driebergen min of meer ernstig gewond in het zie kenhuis opgenomen. Het ongeluk ge beurde doordat een automobilist geen voorran/g gaf aan oen andere wagen. H.H. landbouwers! Hebt u nog sloten te baggeren? Belt ons dan even! Wij doen het vakkundig! Voor het voorjaarswerk ho pen we u ook weer te mogen helpen met zaaien, poten en alle andere voorkomende werkzaamheden. Als straks de oogst binnen gehaald moet worden, staan we weer voor u klaar om u te helpen met de modernste en nieuwste machines. We wensen u nog een voor spoedig jaar toe met goed zaai- en oogstweer. Loonbedrijf firma Gebr. Boot Steursweg 3 Haamstede Telefoon (01115) 257 en 229 Te koop: groot bedrijfspand met woning en groot pakhuis op Schouwen. Brieven no. 52, bureau P.Z.C. te Middelburg. SUCCESJES Maximaal 4 regels f 1,25 Elke regel meer 45 cent MEVROUW hier is uw UO VAN V-JJL OC NCDCtUMCftl OCCAMSA1CVAN KEURSLAGERS 300 gram gesneden, met zakje zout en kruiden plus laurierblad Bovendien: 500 gram KARBONADE 278-328 Mild Slagersspek 500 gram 148 Bakbloedworst NU 250 gram 68 Gebraden Gehakt NU 150 gram 69 Gebraden Rollade nu ioo gram 79 Sperciebonen 1 blik 89 Te koop: Dressoirs, uittrektafels en stoelen. L. Kaashoek, Lange Nobelstraat 23, tel. 2167, Zie rikzee. „Fasto" keukengeyser. Adres: Grauenkamp, Blokweg 13 te Zierikzee. WOENSDAG: GEHAKTDAG Soepballeil 2 blik 98 3 blik 69 ROYAAL M'ARKLIN treinen loe's wagons wissels rails, enz. AiARKLIN En hierdoor de kou geen kans! Deze week voordelig: Ribkarbonadc per 500 gram f 3,38 Schouderkarbonade per 500 gram f 2,98 Biefstuk tartaar lekker en vlug klaar! drie stuks voor f 1,72 Voor de erwtensoep: Varkenspootjes - per 1000 gram f 1,28 Woensdag: vers vleesgehakl f 2,08 per 500 gram Voor de boterham: 150 gram kookworst f 0,68 100 gram rookvlees f 0,92 Al deze voordelen bij slagerij DE KONING DE JONGE BOUWMAN Burgli Burgh nieuwe Amsterdam het landbouwwerktuig tentoonstelling mechanisatie en rationalisatie in land en tuinbouw. 20 t/m 25 januari 64 Geopend 9.30 - 18.00 uur vrijdag 24 januari ook 's avonds 19.30-22.30 uur. sluiting: zaterdag 25 januari 17 uur.M,N^ Toegang f. 2.50 Nieuwe ^8 8K-B1 I Amsterdam. SUCCESJES Maximaal 4 regels f 1,25 Elke regel meer 45 cent Te koop: Een- en tweepers. Engelse- opklapledikanten. - L. Kaashoek, Lange Nobelstr. 23, tel. 2167, Zierikzee. Te koop gevraagd: In Zeeland: Oude boerderij, oud patriciërshuis of bunga low, dicht bij zee, voor kunst handel. Gallerie d'Eendt N.V., Spuistraat 272, A'dam, telef. (020) 798176 of 65777. Diversen: Alleman zuigt Pactolan tegen hoest en heesheid. Een grote zending wollen de kens ontvangen. - Ten Haaf, Platteweg, Zierikzee. Geweldig smerig is het al die roos in uw haar. Was het met onze shampoo Anti-roos. U raakt er gegarandeerd af. - Kapsalon Bal, Nieuwerkerk. „Rubio" maakt alles water dicht! „Verf en Kleur", Meel- straat 40, Zierikzee. „Vapo", onze natuurperma- nent, geeft voldoening; zit steeds patent! - Kapsalon Murk, telef. 2767. Zierikzee. Verfraaiend, isolerend, ge luiddempend en gemakkelijk aan te brengen op wanden, plafonds enz. „De witte Tem pex" isolatieplaat, 50 bij 50 cm. 75 cent per plaat. Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zie rikzee. V. V. V. Burgh-Haamstede. - Algemene ledenvergadering dinsdag 21 januari a. s.. in hotel Bom. Nog enkele voordelige res tanten behang. Mol. Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. De stemgerechtigde ingelanden van het Waterschap Schouwen-Duiveiand worden bij deze uitgenodigd tot het bijwonen van een districtsgewijze te houden op de hieronder vermelde data en plaatsen. District 1: op 3 februari 1964, om 14.30 uur, in „Hotel Bom" te Haamstede. Districten 2 en 3: op 4 februari 1964, om 14.30 uur, in „Hotel Cats" te Brouwershaven. Districten 4 en 6: op 5 februari 1964, om 9.30 uur, in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. District 5: op 5 februari 1964, om 14.30 uur, in „De Drie Schapen" te Dreischor. District 7: op 4 februari 1964, om 9.30 uur, in „De Meebaal" te Nieuwerkerk. District 8: op 7 februari 1964, om 9.30 uur, in de „Blauwe Keet" te Oosterland. Afzonderlijke convocaties worden niet meer ver zonden. Zierikzee, 16 januari 1964. Het Dagelijks Bestuur van het Waterschap Schouwen-Duiveiand, A. M. GELUK, Dijkgraaf. A. C. HARTOG, Griffier. De Zierikzeesche Nieuwsbode hét streekblad van Schouwen-Duiveiand

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 4