lm HET ONMOGELIJKE HUWELIJK iréBa AFGELOPEN 1963 WAS EEN UITSTEKEND MOSSEUAAR Jong paardevlees Breuk in de „hete lijn" LAATSTE NIEUWS STAD EN EILAND Vissersvereniging „Helpt Elkander" m do winter deze grote raamopper- vlakten sterk afkoelend wei-ken en dus de haard- of kachelwarnite naar zich tce trekken en aan de bewoners onttrekken. Om dit euvel te voor komen heelit een Nederlandse firma een dubbele mum-constructie ver vaardigd, waardoor alleen al op de brandstof een besparing kan ont staan van ongeveer 45 pet. De ramen zijn scharnierend aangebracht in een aluminium-omlijsting en kunnen zelf gereinigd worden. Een goed knutse laar kan ze ook zelf aanbrengen. Ook het hout- en verfwerk aan de buitenkant wordt op deze manier tegen de weersinvloeden beschermd. Condensvorming is op deze manier onmogelijk gemaakt. De desbetref fende firma toonde deze dubbele ra men vorige week in hotel café res taurant Haamstede der R.T.M. Er was goede belangstelling voor dit nieuwtje, zowel van aannemers als van particulieren. BROUWERSHAVEN a D.V. vrijdag 24 januari V a.s. 'hopen onze ouders: t L. A. 8CHOULS i X L. M. C. SCHÖULS- i KOUWENBERG hun 25-jarige echtver- X eniging te herdenken. 1 S Hun dankbare kinderen J en verloofde Receptie van 4.30 tot 6.00 4» uur op 24 januari a.s. in 1 y het jeugdhuis C.J.M.V., Y Visslop. J Zierikzee, januari 1964 i Straatweg 2 Enige en algemene kennisgeving Heden is zacht en kalm overleden, onze geliefde tante en behuwdtante MAATJE VERTON in de ouderdom van 88 jaar. Familie J. DEN BOER Familie VERTON Haamstede. 18 jan. 1964 Ooststraat 1 Diversen: Bijouterieën nu met 10-15 korting. Geschenkenhuis R. den Boer, Dam 11, Zierikzee, tel. 2174. Heden overleed, zacht en kalm. onze geliefde en zorgzame vrouw, moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder ANNA LANGERAK geboren L1EFTING in de ouderdom van 88 jaar en 8 maanden. Uit aller naam: ANT. LANGERAK kinderen, klein- en achterkleinkinderen Bruinisse, 18 januari 1964 Molenstraat 14 De begrafenis zal plaats vinden op woensdag 22 januari a.s., des namid dags 2 uur, op de Alge mene begraafplaats te Bruinisse. VERENIGING ,,HET GROENE KRUIS" Zierikzee Gevraagd: Zo spoedig mogelijk een WERKSTER voor het schoonhouden van het benedengedeelte in het Wijkgebouw. Inlichtingen bij de wijkzus ters van half 6 tot half 7, Jannewekken 10. ff Weekreclame: is voedzamer en goedkoper! Woensdag: 500 gram GEHAKT voor f 1,48 1 kg GEHAKT voor slechts f 2,65 500 gram magere lappen en 500 gram gehakt voor f 3,42 150 gram boterhamworst f 0,44 Bestellingen voor Zierikzee bij M. W. JANSE, Karnemelks- vaart 3, telefoon 2158. s PE CIA LITE JT IN BOERENVARKENSWORST touten's paarden-, rund- en varkens- Telefoon 401 - Oostcrland slagd IJ Wegens gezamenlijke reis van de melkliaiidelaren van Schouwen- Duiveland, wordt dinsdag 21 januari a.s. voor twee dagen melk bezorgd. De melkhandelaren van Schouwen-Duiveland GEEF UW ADVERTENTIE TIJDIG 0PI ONZE SLUITINGSTIJDEN ZIJN: voor MAANDAGCOURANT VRIJDAG voor DINSDAGCOURANT MAANDAG voor DONDERDAGCOURANT *- WOENSDAG voor VRIJDAGCOURANT 13.00 uur 11.30 uur 11.30 uur DONDERDAG 11.30 uur FEUILLETON DOOR HENK VAN HEESWIJR ZIERIKZEE. Ia een sfeer enerzijds getekend door optimisme over de huidige gunstige gang van zaken in de mosselwereld, maar anderzijds duro bezorgdheid voor de toekom stige Delta-ontwikkeiing, vond za terdagavond in ..Het Wapen van Zeeland" de jaarvergadering plaats van de vissersvereniging „Helpt Ei kander", onder voorzitterschap van de heer B. W. Schot. In zijn welkomstwoord richtte de voorzitter zich speciaal tot de ere voorzitter burgemeester mr. F. Th. DUckmeester, die de gehele verga dering bijwoonde. Do voorzitter kon van een zeer gunstig jaar voor de vereniging ge wag maken. Bedrijfsongevallen kwa men niet voor. Eén lid ontviel de vereniging door overlijden. Herin nerd werd aan de barre vorst in het begin van het jaar, die het ergste voor de mosselarij deed vrezen. Maar zowel in Zeeland als in de Wadden is de teelt reusachtig meegevallen en zo kon reeds 800.000 ton mosselen worden geleverd. Nog vorige week werden 25000 ton mosselen besteld, cijfers die de voorspoed aanduiden. Organiek gezien was 1963 een uiterst actief jaar. De voorzitter herinnerde aan besprokingen over tie mossel- verwaterplaatsen, over de prijzen, de gronden in de Waddenzee en last not least de protest verga dering te Middelburg. Hij drong opnieuw aan op een hernieuwde studie van de veranderingen, die ais gevolg van het Deltaplan zullen optreden, met als noodzakelijk uitgangspunt het behoud van de cultures in Zeeland. Spr. was van mening dat 'het laatste woord over deze ingewikkelde, maar voor de vissers een levenszaak zijn de, materie nog niet is gezegd. Het gaat er thans om de openbaar heid wakker te houden. De protest vergadering heeft vele tongen losge maakt en stellig zal deze actie zijn uitwerking niet missen. „We vragen ons wel eens al of we niet te braai en te lankmoedig zijn", aldus de voorzitter, die tie aanwezigen opriep zich niet in de hoek te laten drukken, maar hard door te vechten, om te redden wat te redden valt. Tenslotte zijn de pro blemen er om op te lossen. De voor zitter sprak tenslotte de 'hoop uit dat God' zijn zegen over het nieuwe seizoen zal willen gebieden. Het jaarverslag De secretaris, de heer D. Schot, las daarop het jaarverslag. Het jaar 1963 gaat d'e geschiedenis in als het jaar waarin de natuur zich herstel de. Na 'de strenge winter was ieder een voorbereid op een enorm ver lies en niemarïd durfde hopen op een herstel van de mosselcultuur in de Zeeuwse stromen. Toeh is de natuur hersteld en wel op een wijze, die zelfs „insiders" bijna ongeloofwaar dig voorkomt. De cijfers echter lie gen er niet om. Tussen 1961 en 1962 bestond al een verschil van 100.000 ton geleverde mosselen, maar 1963 gaf een meeropbrengst te zien, in vergelijking met 1962, van 80.000 ton. Ook van de Waddenzee kan gewag gemaakt worden van een goede op brengst, na een alarmerend begin met grote sterfte als gevolg van de winterkoude. Per 31 december wa ren 522.627 ton geleverd, tegen 491.241 ton per 31 december 1962. Het jaar werd afgesloten met een totale 'hoeveelheid van: Waddenzee: 526.895 en Zeeland 132.141 ton, sa men 659.036 ton. Het gemiddelde standaardcapaciteitscijfer kwam op 120,5 pet. hierdoor en de gemiddelde tarra beliep 15,54 pet. Ook de vrije banken bevatten na de winter nog voldoende voorraden, zo dat ieder zijn percelen goed onder zaai 'kon brengen. Een poging van de Mossel Adviescommissie iets bij de prijs te krijgen liep op een misluk king uit. Eensgezindheid bij deze be sprekingen is nodig en eventueel het nemen van hardere stappen om de handel voor een voldongen feit te stellen. Van weinig betekenis in het verslagjaar was de aanvoer van mosselen uit het buitenland (2000 ton). De vereniging telt thans 46 le den. Herinnerd werd aan een ge slaagde ontspanningsavond en een dito mosselfeest. Het jaarverslag wijdt verder aan dacht aan de in december gehouden protestvergadering. Nog te meer is het nodig zich teweer te stellen, als gevolg van recente proeven en bo ringen op het Wad, waaruit blijkt dat de toekomst der vissers op alle fronten wordt belaagd. De verwachtingen voor 1964 zijn wat betreft de cultures gunstig. Financiëel verslag De penningmeester, de heer D. Bleyenberg, gaf 'hierna het financi eel verslag. Het verslagjaar resul teert met een batig saldo van f 319,13. Op de 'bank staat uit een bedrag van f 590,78, Bij monde van de heer L. Blommaert bracht de kascommissie een gunstig advies uit, waarna de penningmeester onder dankzegging word gedéchargcerd. In het kader HELSINKI, 19-1. Dieven hebben op 9 januari een stuk gestolen van de rechtstreekse kabelvcrbinding - de zogenaamde „hot line" - tussen Washington en Moskou. Het Finse persbureau,dat dit meldt, zegt dat het stuk in de buurt van Helsinki werd weggehaald en dat de verbinding hierdoor op 9 ja nuari vier uur lang verbroken is ge weest. Die verbinding is overigens al eens eerder verbroken geweest. In de zo mer van het vorig jaar reed een ar beider in zuidwest Finland de lijn met een bulïdozer kapot. van de hierna volgende bestuursver kiezing weid de aftredende voorzit ter de heer B. W. Schot met alge mene stemmen herkozen. De herko- zene zeide eigenlijk een herbenoe ming aanvankelijk niet meer te heb ben gewild. Hij is evenwel gezwicht voor de op hem uitgeoefende aan drang. Ook de secretaris de heer D. Schot werd herkozen. In de vaka- ture N. Kou ijzer werd voorzien door verkiezing van de heer J. Kouijzer. De heer K. Smit - lichtelijk geagi teerd door op hem uitgeoefende kri- BROUWERSHAVEN, 18-1. Zater dagavond heeft de muziekvereniging „Apöllo" voor een geheel bezette bovenzaal van hotel „Jacob Cats" de j aar lij kse muziek -toneel uitvoering gegeven. De voorzitter, de heer W. v. d. Bos verwelkomde de aanwezi gen, inzonderheid de vertegenwoor diger der gemeente wethouder L. M. Moermond, de toneelgroep der Plat telands Jongeren Gemeenschap en de accordeoniste mej. Eva Rofh uit St. Philipsland. Het programma werd geopend met het muzikale gedeelte door „Apollo" o.l.v, haar dirigent de heer A. Heij- boer. Een licht progromma werd op goede wijze uitgevoerd, waarbij vooral de mars uit vroeger jaren „Spearmint", die bij de ouderen nog goed in het geheugen ligt één van de hoogtepunten vormde, naast enige ouvertures o.a. van Bisselink. Het tweede muzikale gedeelte nam mej. Roth voor haar rekening, ingeleid door de voorzitter, die haar als klein dochter van de bassist der vereni ging, wijlen 'de heer J. v. d. Velde, begroetten. Mej. Roth 'bleek een vaardig muzïkante op haar accorde on en met grote aandacht werd haar optreden1, dat het het -karakterstuk je „Morgenklokjes" begon, beluis terd. Met veel verve onttrok ze de ouverture „Bandietenstreken" van F. v. Suppé aan haar instrument, om «met een pittige mars te beslui- BURGH, 20-1. De zangvereniging „Nu met Hope" uit Burgh heeft vrij dagavond in de grote zaal van hotel „Het wapen van Burgh" een bijzon der mooie uitvoering gegeven voor haar donateurs en belangstellenden, die in grote getale waren opgekomen Beide gedeelten 'der uitvoering, het zangprogramma en de toneeluit voering, muntten uit door een grote corrctheid. Onder leiding van de dirigent, de heer M. Hogestein, werd door het koot een 9-tal nummers vertolkt op een manier waaruit dui delijk de opgang in de goede rich ting van het 'koor is te 'bemerken. De toenemende leden zorgden voor een meer evenredige vertegenwoor diging der zangpartijen, waardoor het juiste harmonische geheel tot uiting gebracht kon worden. Het mooiste zangnummer van de avond was „Vineta" van Frans Abt, doch ook „Storm op zee" van B. G. Meijer muntte uit door dë zuiverheid en tconkwaliteit. Mej. E. Simons on dersteunde de zangnummers, zoals gewoonlijk, op de piano. Het deed! de voorzitter, de 'heer M. Visser, een genoegen een dergelijk aantal zangminnende belangstel lenden welkom te kunnen heten. Doch net als overal hamerde de voorzitter op de toekomst van de vereniging door de nodige aanvul ling met jon\o"9 krachten. Het mooi st jubileumgeschenk - de vereniging bestaat het volgend jaar 60 jaar, zou de aanbieding, door de burgerij, zijn van een aantal jongelui, zowel meisjes als jongens, om de vereni ging te steunen en op deze mander te zongen dat „Nu met Hope" vol moed op het 75-jarig bestaan afgaat. De loterij slaagde weer volkomen en deed de kosten van deze avond wat verminderen. 170 prijzen ver dwenen van het toneel naar de aan wezigen in de zaal. Wat valt nog te schrnven over „Kiitty in nesten", het daverende kluchtspel, waarmede de toneel groep van de Plattelands Jongeren Bond „Schouwen-Duiveland" reeds op andere plaatsen grote successen Werknemers nemen leiding UNILEVER in Djakarta over DJAKARTA, 20-1, De werkne- mers op het hoofdkantoor van de Engels-Nederlandse onderneming Unilever in Djakarta, hebben maan dagochtend de leiding van het ge bouw overgenomen. Hu vakbondsleiders bezetten de telefooncentrale en hielden de toe gang tot het gebouw gesloten. Een bericht dat het hoofdkantoor van de Shell oliemaatschappij in Djakarta eveneens door vakbonds functionarissen zou zijn bezet kon niet onmiddellijk worden bevestigd. Men slaagde er niet in telefonisch contact op te nemen met leden van de bedrijfsleiding. De telefoniste zei: „men Is bezig de leiding over te ne men". AMSTERDAM. Medio februari zullen 20 jonge metaalbewerkers van dé Antillen, namelijk van de eilan den Curasao en Aruba op Schiphol aankomen. De keuze is ter plaatse geschied door functionarissen van Bronswerk, in samenwerking met de Antilliaanse overheid. tick - zei'de te willen bedanken als bode. In zijn'plaats werd gekozen de heer C. Schot W.Kz. Besloten werd op 21 februari een feestavond voor leden en donateurs te organi seren. Het woord zal worden gevoerd door drs. Drinkwaard, terwijl de heer H. Schot zijn mosselfilm zal vertonen. Een feestcommissie werd gevormd, samengesteld door de he ren D. Schot, J. Rijsdijk en J. Kou ijzer. Voor enkele slotopmerkingen mogen we verwijzen naar het num mer van dinsdag. ten. Meegedeeld werd nog dat het in het voornemen ligt van mej. Roth om ook hier ter plaatse les te gaan geven voor accordeon en muziektheo rie. Het volgend jaar hoopt zij staats examen te doen voor accordeon, waarna zij o.a. aan muziekscholen les kan gaan geven. Toneelstuk P.J.G. Na dit optreden was het woord en de daad aan de dames- en heren to nelisten der P.J.G.die met groot succes het toneelstuk „Kitty in nes ten" van Ty. Shutterbuck op de planken brachten. Dit gezelschap, dat zowel op als buiten ons eiland grote successen heeft geboekt, kwam ook nu weer met 'n sterk gespeeld stuk voor het voetlicht. Een vrolijk spel met series lachsalvo's waarbij in snel tempo de ene verwikkeling volgt op het andere misverstand. Toch komt alles op zijn pootjes te recht met een happy end. Onder de regie van de 'heer D. Dokman, die ook de zeer kundige( en moeilijke) grime (toepaste, hetgeen tot het wel slagen van dit stuk bijdroeg, groeide dit spel tot een uitstekend niveau. Een welgemeend applaus beloondè de toneelgroep, die door de voorzit ter dank werd gebracht. Als herin nering bood de heer v. d. Bos de dames een fraai lepeltje van Brou wershaven aan, terwijl de heren een ballpoint ontvingen. Met een gezel lig 'bal o.l.v. de Victoria-band volg de nog een gezellig samenzijn tot in het kleine uurtjes. „Apollo" kan op een geslaagde uitvoering terugzien. oogstte. Het was in één woord af. Van „duisterling" tot „acteur" of in wel ke vermomming de medespelenden zich ook staken, allen gaven uitste kend toneel te zien en het publiek heeft zich kostelijk 'geamuseerd, het. geen de hoofdzaak van dit optreden was. Zeals gewoonlijk was er na afloop een gezellig samenzijn. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 20-1. Aangevoerd 1630 stuks vee, t.w.: 1200 vette koeien en ossen en 430 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en os sen f 3,70-4,00, f 3,20-3,65, f 2,75-3,00; varkens (levend gew.) f 2,55-2,53-2.50. Vette koeien en ossen: aanvoer iets minder; handel kalm; le kwaliteit onveranderd, 2e en 3e kwaliteit la ger. Varkens: aanvoer als vorige week; handel goed; prijzen iets ge drukt, prima vleesvarkens boven no tering, slachtzeugen f 2,05-2,15 per kilogram. ZIERIKZEE Vergadering gemeenteraad Op dinsdag 28 januari a.s. wordt een vergadering gehouden van tie gemeenteraad. Op deze vergadering zal de voorzitter zijn jaarrede uit spreken. Het belangrijkste agenda punt is het voorstel tot vaststelling van de gemeentebegroting(en) 1964, BURGH Storing in torenklokveriicbting Reeds enige tijd zit het weer fout met de naohtverliohting van de wij zerplaten der Burghse torenklok. Enige maanden lang is het goed ge gaan doch enkele weken geleden had een volledige ommekeer plaats in 'het lichitbestel en dnplaats van des nachts 'te branden, doet het dit nu bij daglicht, hetgeen uiteraard over bodig is. Ijsbaan open De Westhoekse jeugd heeft haar hart danig op kunnen halen in het afgelopen weekend, want zowel za terdag- als zondagmiddag was de baan open. Het ijs was nog niet in perfecte staat; verschillende plaat sen waren nog wat zwak en moesten afgesloten worden, doch het was lekker druk en menig baantje werd getrokken. Bij aanhoudende vorst zal de baan elke middag open zijn, terwijl ook de avondver lichting er toe zall bijdragen de ijspret te ver hogen. BURCH-HAAMSTEDE Vergaderingen Een belangrijke vergadering waar in de recreatie-service voor het a.s. seizoen op de korrel wordt genomen, wordt a.s. dinsdagavond in hotel Bom door V.V.V. Haamstede gehou den. In een der lokalen houdt de open bare lagere school te Burgh op woensdagavond de jaarlijkse ouder avond. HAAMSTEDE Dubbele ramen-show De steeds toenemende bouw van woningen mot grote ramen om de bewoners een zo groot en mooi mo gelijk uitzicht op de Omgeving te verschaffen, 'heeft toch ook weer be zwaren. Het is gebleken dat vooral Oprichting Afd. Veilig Verkeer Aanstaande woensdagavond zal in hotel Ringelberg te Brouwershaven een oprichtingsvergadering van het Verbond voor Veilig Verkeer wor den gehouden. Een dergelijke ver gadering was reeds uitgeschreven in dcc. '63. maar wegens de weersge steldheid kon deze niet doorgaan. Het voorlopig bestuur heeft gemeend toch een definitieve oprichting van een plaatselijke afdeling te doen plaats hebben, zodat dan ook een de finitief bestuur kan worden ge vormd. Verder zal de mogelijkheid nog worden bezien om deze winter een cursus te organiseren en deze te besluiten met de uitgestelde propa- ganda-filmavond. Gezien de belang rijkheid van veilig verkeer zal deze vergadering in aller belangstelling moeter. staan. DREISCHOR Uitvoering Harmonie „Crescendo" Donderdag- en zaterdagavond a.s. geeft de plaatselijke muziekvereni ging „Crescendo" de jaarlijkse uit voeringen in 'hotel „De drie scha pen". Het muzikale gedeelte onder leiding van de heer J. v. d, Weijde, 'bestaat uit een zevental muzieknum mers met marsen. De toneelgroep heeft dit jaar de «klucht „Het hing in de lucht" van Bert Peets ingestudeerd. Aan dit stuk wordt door een achttal personen medewerking verleend. Zoals ge bruikelijk zullen beide avonden met een 'bal worden besloten. Nederland beleefde schaatsweekeinde DEN HAAG, 19-1. Alle schaats liefhebbers in Nederland hebben dit weekeinde hun hart kunnen ophalen en behalve de baantjesrijders heb ben zaterdag en zondag ook de rij ders van de kleine en grote toer tochten eens kunnen laten zien wat zij wel presteren op de schaats. Duizenden en duizenden hebben deelgenomen aan de vele toertochten molentochten, afvaltochten, dorpen- tochten of hoe deze tochten nog meer mogen heten, die der traditie getrouw 'in ons land worden gehou den, wanneer ijs en weer zich daar- voorlenen. Alleen al voor de drie toertoch ten «in de 'kop van Noord-Holland bonden zaterdag ongeveer zesduizend enthousiasten de schaatsen onder. Ruim drieduizend schaatsliefheb bers deden mee aan de zesd'orpen- tocht, die met routes van 25 of 40 kilometer langs Beets, Oudendijk, Scharwoude, de Gcorn, Ursem en Avenhorn leidde. Voor de toertocht van 40 kilometer door de vier Noor- derkochen verschenen ruim 1.600 deelnemers aan de start en voor de grootslag tocht van 4o en 80 kilome ter waren 1.000 deelnemers inge schreven; er waren de nodige val partijen een jongen en een meisje braken een arm - maar er waren ook de gebruikelijke curieuze pres taties': zo maakte iemand de gehele zesdorpentochit van 40 kilometer per prikslee. Eveneens een niet geringe prestatie: ook een blinde schaatsen rijder slaagde er in deze tocht uit te rijden. Maanda'gsmorgens vroeg bracht Bep hem tin de auto naar de stad, zodat 'hij de eerst e trein kon halen. Bij het station duwde ze hem een briefje van tien in de hand en zei: „Als je zin hebt, mag je best eens een avondje komen, tot de Volgende morgen. Het valt niet m'ee, de eer ste tijd zo ver van. huis, he?" Hij kleurde en keek beteuterd naar het geld. „Stop weg. Studenten kunnen al tijd 'geld' gebruiken". •Hij stopte het in zijn zak, keek naar le lachende vrouw, nam toen voorzichtig haar hoofd tussen zijn handen en drukte een zoen op beide wangen. „Dank je.moeke", zei hij zacht, maar meteen vielen zijn handen van haar af en stapte hij uit de wagen. Terwijl ze naar huis reed, streek ze met een vinger over 'haar wan gen en prevelde dankbaar: „Moeke heeft hij tegen me gezegd, die lieve jongen van rne. Do hoogconjunctuur bleef aan houden en de woningnood was nog steeds niet veel minder dan in 1945. Zodat het bedrijf van Anie Schras 'gouden tijden beleefde. Er moest hard voor worden gewerkt, van de directeur tot de 'bijrijder op de ste- nenwagen, maar Iedereen kreeg zijn tieel en was «tevreden. Hennie ging in 1959 naar de H.B.S. om zich voor .te 'bereiden voor zijn ideaal, schilder worden .Gerard ging over naar de tweede 'klas en het zusje begon al te lopen, soms tat grote wanhoop van de beide dienstmeisjes, die wel eens een deur vergaten te sluiten. Iedereen was gezond en de onderlinge harmonie iin huig was zorgde als men maar kon wensen. Het oudejaar werd uit bundig uitgeluid en nadat de ldok geslagen had, wenste men elkaar een gezegend nieuwjaar toe. Maar het nieuwe jaar schiep voor Bep een nieuw probleem. Gonnie, die «al ruim (tien jaar bij de familie in dienst was, kondigde haar voor genomen huwelijk aan met de boek houder van het bedrijf, eigenlijk tot iedere grote verrassing. Een ook Ans deelde mee, dat zc in mei dacht, te trouwen. Met een buurjongen, Zoon van een winkelier in het dorp. Zodat Bep op vrij korte termijn zor gen moest voor twee nieuwe meis jes. Er werden enkele advertenties geplaatst, maar wat. er op kwam, was ndet naar haar zin. Teneinde raad nam ze een oudere vrouw in dienst voor do keuken en een 15- jarig sprieti'g kind om op le leiden. Gonnie en Ans werden op de dag van hun huwelijk beladen met ge schenken van alle huisgenoten cn daarmede was weer een hoofdstuk afgesloten. Bep kreeg het nu veel drukker, want Gonnde en Ans kon den het werk, als het moest, geheel alleen af, doch de keukenprinses kwam eerst om 8 uur 's morgens en verdween weer voor het broodeten, terwijl Ella, door Hennde oneerbie dig „de bonestaak" -genoemd, on middellijk na het afwassen huis waarts keerde. Zodat Bep 's avonds alleen voor alles stond. Arie zag dit enkele weken aan en besliste toen, dat het zo niet langer kon. Hij plaatste een advertentie en l'iet de candidaten op zijn kantoor komen. Een 'klein dikkertje van 16 jaar leek hem het meest geschikt, omdat ze wel voor dag en nacht wilde dienen. Hij stuurde haar met de hus naar Haren en belde Bep op. „Ik heb een 'dienstmeisje voor je. Ze d» onderweg". „Een wat?" „Een dienstmeisje. Ze wil wel voor dag en nacht. Ik dacht, dat ze wel geschikt was". „Maar we hebben mevrouw Van der Vaart en Ella?" „Als ze naar je zin 'is, zeg je me vrouw van der Vaart maar op. Ik heb het al lang bekeken, dat het haar niet aanstaat bij ons. Jij niet soms?" „Jal, dat wel, maar...." „Geen maren Bep. Zie maar eens, of iilk vorstand heb van dienstmeis jes. Ze zal met een kwartiertje wel bij je zijn". Dina bleek bij Bep an de smaak te vallen. Ze kon de volgende maand beginnen en a'ls er een werkster was voor bet ruwe werk, wilde ze vor der van alles doen. Ze had een mooi getuigschrift van haar vorige dienst, maar mevrouw was naar „Holland" vertrokken en Dina wilde liever dicht bij huis blijven. 1 juli deed Dina haar intrede en na een maand constateerde Bep tot haar genoegen, dat Ario's keuze niet slecht was. Weliswaar was het kind zestien jaar. maar Gonnie was ook op die leeftijd gekomen en Icon het ook «al spoedig aan. (Wordt vervolgd). Muziekver. „Apollo" gaf een uitstekende uitvoering Uitvoering zangvereniging „Nu met Hope" te Burgh

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 3