Het jaar van de politieke unie kleintjes uitj ket binnen Lagere land- en tuinbouwschool krijgt de naam „De Kluut" Twee jongens reden in wak en kwamen om De vleesprijzen Ontwikkelingsdag Zeeuwse fruitteelt Proces begonnen tegen Britse treinrovers DE BLANKE MEDICIJNMAN BLIK DOOR HET WERELD President de Gaulle schijnt de laatste jaren het voorrecht te heb ben op zijn persconferentie in janu ari aan te wijzen in welk teken het komende jaar zal staan. Dit keer zal het waarschijnlijk wel de politieke unie van Europa zijn, waarover de laatste weken al zo het een en an der gezegd is door deze en gene. De belangrkste uitspraak leek die van de Duitse bondskanselier Erhard die aankondigde dat er initiatieven te verwachten waren. Aangezien hij liet doorschemeren daarbij enigszins, maar niet onvoorwaardelijk, door te borduren op het stramien van De Gaulle moet dit een hartverwarmen de boodschap zijn geweest voor de Franse president. Zij het dat Er- hard er op zijnb ezoek aan Londen een voor de generaal even onaange name opmerking op heeft laten vol gen. Europa, zei Erhard daar, is zon- hard er-op zijn bezoek aan Londen so, een romp zonder armen en benen Geen tegenplan Daar tegenover staat de idee van het „Vaderland Europa"; dat houdt in dat juist elke deelnemer een beet je souvereiniiteit afstaat aan een li chaam dat namens allen handelt, zo als in de E.E.G., Euratom en K.S.G. De controle zou door het Europees parlement uitgeoefend worden, dat dan liefst direct gekozen zou moeten zijn. Die laatste, supranationaal ge noemde structuur verwierp de Fran se president tot dusver met klem. Een reden ervoor zou heel goed kun nen zijn dat in een dergelijke sa menhang het voor de Fransen hgel moeilijk zou zijn de toon aan te ge ven. Bij intergouvernementeel over leg liggen de kansen daarvoor beter. Het ongeluk is dat De Gaulle dui delijk weet wat hij wil'en dat ook duidelijk uiteenzet, maar dat de an deren - overtuigd dat tegen de zin der Fransen de supranationale struc tuur niet zonder meer tot stand kan komen - niet met een even duidelijk tegenplan zijn gekomen. Tekenend hiervoor is bijvoorbeeld de rede van Luns in Straatsburg, waarin voor keur voor een vage politieke unie wordt uitgesproken. Als men de vaagheid van iets moet aanprijzen als een der aanlokkelijke aspecten is het moeilijk een hoge dunk te krijgen van het gebodene. Naar één groot orgaan Door hetgeen zo tussen neus en lippen door in Parijs wordt gezegd, kan men opmaken dat De Gaulle van zijn kant ook wel beseft dat hij een politieke unie naar zijn recept bij zijn deelgenoten in de E.E.G. toch niet door het keelgat krijgt. Tenslotte heeft hij in zijn Frans- Duits verdrag een soort begin ermee 'gemaakt en over het succes van dat akkoord kan hij moeilijk hoog op geven. Parijs geeft de indruk dat de Fransen wel bereid zijn enige con cessies te doen aan degenen die bij de politieke unie niet teveel water willen doen in de supranationale of federalistische wijn. Een samenvoeging van de drie be staande Europese gemeenschappen tot één groter uitvoerend oi*gaan met Europese bevoegdheden schijnt het Elysée niet meer in de weg te willen staan en ook met wat grotere WESTBROEK. Bij een autobot sing in Westbroek is de vijfjarige Jannie van den Berg uit deze ge meente omgekomen. Zij en haar moeder reden mee in een bestelauto die op een geparkeerde vrachtwagen botste. Mevrouw van den Berg werd gewond. HENGELO. Op de rijksweg Hen- gelo-Enschede is de 31-jarige brom fietser C. J. A. M. van Kuik uit Hengelo tijdens het oversteken twee maal aangereden en gedood. Toen hij de weg voor de helft was over gestoken werd hij geraakt door een uit Enschede komende personen auto. Het slachtoffer werd op de andere weghelft geworpen en daar overreden door een bestelwagen. De man was op slag dood. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. SCHIPHOL. Hoewel de gebruike lijke stijging in het luchtverkeer zich gedurende 1963 voor Schiphol met opnieuw 10 procent heeft voortgezet in het totale aantal luchtreizigers (dat met 1.840.000 langzamerhand de 2 miljoen nadert) is de terugslag, die de K.L.M. als grootste der 22 op Schiphol vliegende luchtvaartmaat schappijen heeft ondervonden, merkbaar in de achteruitgang van het intercontinentale passagiersver voer. AMSTERDAM. Op het 's-Graven- sandeplein is de 29-jarige mevrouw Waarsenburg beroofd van haar tas, waarin o.m. een portemonnee met f 350 zat. De vrouw werd opeens van achteren door twee in zwart leren jasjes en spijkerbroeken geklede jongens van 18 a 20 jaar beetgepakt. DEN HAAG. Het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid deelt het volgende mede: „Op ver zoek van de regering zal op de avond van vrijdag 24 januari a.s. een gesprek over de loon- en prijsont wikkelingen plaats vinden van een aantal kabinetsleden met een dele gatie van de in de Stichting van de Arbeid vertegenwoordigende organi saties van werkgevers en werkne mers". DORDRECHT. In een vijver bij de Thorbeckeweg te Dordrecht is het stoffelijk overschot gevonden van het vierjarige jongetje Ronny Faa- sen uit Dordrecht. De moeder van het ventje had bij de politie aangif te gedaan dat haar zoontje niet was thuisgekomen uit de kleuterschool. bevoegdheden van het Europees par lement zou De Gaulle dan wel ak koord willen gaan. Het liefst zag De Gaulle natuurlijk de structuur waar in Frankrijk de hoofdrol kan spe len, maar het heeft er de schijn van dat hij nu ook bereid is een rolver deling te aanvaarden, waarin hij een rol kan spelen die evenredig is aan Frankrijks grootte in de gemeen schap en dus toch een zeer voor name. Die bereidheid kan, wellicht inge geven zijn door zijn ervaringen in de beperkte supranationale organisatie die we tot dusver kennen, de E.E.G. Daarin hebben de Fransen tenslotte toch kans gezien alle anderen van de planken te spelen. BEKENDMAKING De burgemeester van Zierikzee maakt bekend, dat de Marisstraat aan de zijde van de Zevengetij straat voor alle verkeer wordt afgesloten van 22 januari tot 5 februari a.s., of zoveel korter of langer als het uitvoeren van heiwerkzaamheden dit vorderen. Zierikzee, 20 januari 1964. De burgemeester voornoemd. F. TH. DIJCKMEESTER. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nieuw-Stadskanaal: J. van Lokhorst, schipperspredikant te Zwolle; -te Amsterdam-West (Je- ruzalemkerkgemeente) (tcez.): D. Noordmans, Vlaardingen. Aangenomen naar Diepen'heim: M. J. van der Ende, Graft. Bödanlkt voor Nieuwe Tonge (toez.) W. L. Tukker, Katwijk aan Zee. Ger. Kerken Beroepen te Waddinxveen (2de pred.pl.): B, Koekkoek, Heitsden. Ger. Gemeenten Tweetal te Aagtekerke: H. Ligten- berg, Oudemirdum en P. Blok, Dirks- land, van wie eerstgenoemde beroe pen is. Bedankt voor Rilland-Bath: L. Huisman, Vlaardingen; voor 's-Gva- venpolder, Opheusden en voor Wer kendam: P. Blok, Dirksland. Kruistocht legen apartheidspolitiek KAAPSTAD, 17-1. De rooms- 'katholieke aartsbisschop van Dur ban, Denis Hurley, heeft de chris tenen in Zuid-Afrika opgewekt tot een kruistocht tegen het „kwaad aardige stelsel" van apartheid. In een toespraak voor het Zuid- Afrikaanse instituut voor de betrek kingen tussen de rassen, waarvan hij tot voorzitter is gekozen, kenschet ste hij het apartheidsprobleem als een „crisis van het christelijk ge weten". Overneming Unilever in Indonesië mislukt DJAKARTA, 18-1. Links georiën- teerde arbeiders" zijn er zaterdag niet in geslaagd Unilever in Indone sië over te nemen. Volgens het persbureau Antara hadden vijf grote massa-organisa ties in verklaringen da eis gesteld dat de regering de Britse belangen in Indonesië overneemt als vergel ding tegen de Britse steun aan do Federatie Maleisië. Antara deelde mede dat de vakbondsleden Unilever hadden overgenomen en het beheer in handen hadden gegeven van het stadsbestuur in Djakarta. De directeur van Unilever in, In donesië, de heer B. W. Schwarz, sprak dit echter tegen. Hij zei dat hij met toestemming van de gou verneur van Djakarta en van het ministerie van de volksindustrie op zijn kantoor wag gebleven. De gou verneur had hem de raad gegeven te spreken met een afvaardiging van de arbeiders, maar dit zou erken ning van de overneming door de ar beiders inhouden. De plaatselijke autoriteiten waren het met hem eens en zeiden dat overneming inbreuk zou zijn op een presidentieel besluit Twee jongens bij het schaatsen verdronken HELLEVOETSLUIS, 18-1. Zater- dag-morgen omsctreeks tien uur is de ngenjarige Johnny Rudolfs op de vestinggracht te Heevoetsluis bij het schaatsen in een wak gereden en verdronken. AMSTERDAM, 18-1. Zaterdag middag is de 16-jani'ge Amsterdam se scholier R. Schoten bij het schaat sen op de Lijnbaansgracht in de hoofdstad door het ijs gezalct en vei*, dronken. Omstanders hebben ver geefs getracht de jongen onder het ijs vandaan te halen. De brandweer heeft ijlings enige wakken in het ijs gehakt, maar ook dit moaht niet ba ten. Na een uur dreggen werd het stof felijk overschot van de jongen ge vonden. Hcrinneringssteeii ingemetseld ZIERIKZEE, vrüdag. De nieuwe aanbouw van de lagere land- en tuin bouwschool aan de Grachtweg begint al flink uit de kluiten te groeien en een bijzondere mijlpaal passeerde de bouw, toen de directeur der school, de heer D. Eveleens - in aanwezigheid van burgemeester mr. F. Th. Dijek- meester, de leden van de commissie van toezicht en talrijke genodigden uit de agrarische wereld - de eerste steen inmetselde. Juist omdat de bouw al flink omhoog is geschoten, is het beter te spreken van een herinnerings steen, waarop de volgende inscriptie is aangebracht: „Deze steen is op 17 januari 1964 gelegd door D. Eveleens", een korte en krachtige mededeling, die aan de school de naam verbindt van de man, die sinds de oprichting van de school aan de directionele touwtjes heeft getrokken. De plechtige steenlegging werd gevolgd door een samenkomst in één der lokalen, waar niet alleen de erewijn uit de fles vloeide, maar ook heel wat spraakwater uit diverse monden. Koning Boudewijn en. koningin Fabiola zijn zaterdagavond per vlieg tuig uti Brussel naar Tokio vertrok ken voor een officieel bezoek aan Japan. Geen inkt 0111 trouwacte te tekenen DEN BURG, 18-1. Rond het huwe- lijk van de heer A. Boogaard en me juffrouw J. Bekker in Den Burg op Texel ontstond vrijdag een incident. Bij het tekenen van de acte bleek de pen geen druppel inkt (en ook geen olie) te bevatten. Daar het Texelse raadhuis on langs wegens bouwvalligheid moest worden afgebroken wordt er tegen woordig in het Polderhuis getrouwd. Op het plechtige moment roas daar geen enkele reserve pen-met-inkt voor handen. De ambtenaar promoveerde de bo de daarop tot ijlbode. Na enige tijd keerde de ijlbode terug. Hij had inkt weten te bemachtigen. Daarna kon den bruid en bruidegom, ouders en getuigen luin handtekening zetten. HARLINGEN, 19-1. Twee jongens van tien en elf jaar uit Bolsward, Henrdik de Jong en Albert Dijkstra, zijn zaterdagmiddag nabij Exmorra by het schaatscnrüden in een wak terechtgekomen, en verdronken. De jongens waren naar dit dorp onder weg cm een bezoek aan de groot ouders van Hendrik te brengen. In de vaart die naar Exmorra leidit, was bij een. gemaaltje, dat de dag tevoren nog gedraaid had, een wak over de gehele breedte. De jon gens, die de zon in Ih'et gezicht had den, hebben het wak kennelijk niet gezien. Een paar mensen, die deze gevaar lijke plaats even tevoren langs de „Gevaar" op pakjes sigaretten? WASHINGTON. 18-1. De Ame- rikaanse federale handelscom missie heeft zaterdag bekend gemaakt, dat zij op 16 maart een openbaar onderzoek zal houden over de mogelijkheid, om op elk pakje sigaretten de waarschuwing „gevaarlijk" te laten aanbrengen. Ook zal de commissie een verbod in be schouwing nemen van adver tenties waarin het nut van het roken wordt aangeprezen. De voorzittei* van de commissie van toezicht, de heer J. van Nieuwen- huijze te Nieuwerkerk, herinnerde er aan, dat de school destijds ver huisde van Nieuwerkerk naar Zie rikzee. Men vond dat toen wel jam mer, maar „wij gevoelen ons hier tcch ook goed thuis" en van die ver huizing heeft thans niemand meer spijt. Hetgeen thans met deze school gebeurt past in het kader van de dynamische ontwikkeling, die op al lerlei terreinen plaats vindt. Spr. richtte zich in het bijzonder tot de heer Eveleens, die veertig jaar ge leden met het landbouwonderwijs begon. „U deed dit op alle manieren en in allerlei gebouwen en de herin nering is nog levendig aan het „landbouwkotje" te Nieuwerkerk, aldus de voorzitter, die de hoop uit sprak, dat het de directeur gegeven zal mogen zijn, in goede gezondheid nog enkele jaren in de nieuwe school te werken. Na een welkomstwoord tot burge meester mr. F. Th. Dijckmeester, sprak de heer van Nieuwenhuijze een dankwoord tot de echtgenote van de directeur, die hij - voor de hulp en steun aan haar man en de smakelijke verzorging van de com- misie van toezicht - met een fraaie ruiker bloemen verraste. „De Kluut" Wat betreft de nieuwe naam van de school: „De Kluut", meende spr. met een symboldeke trouvaille te doen te hebben, daar immers de 'kluut als typische Schouwse vogel, zoekt naar voedsel in de kluit. Zo zullen de landbouwjongelui ook steeds hun voedsel, hun bestaan „in de kluiten" moeten zoeken. De kluut, als zichtbare onderstreping van de naam zal straks op de zijge vel van het gebouw worden aange bracht. Mr. Dijckmeester vond het een juiste gedachte de naam van de heer Eveleens in de school vast te leg gen. Wat de school betreft, deze zag spr. als een belangrijk element in een ontwikkelingsfase, waarin Schouwen-Duiveland met name op agrarisch gebied' verkeert. Hel leek hem geen eenvoudige zaak de omvang van een school als de onderhavige te „plannen", want vooral ten aanzien van de tuinbouw weet men niet hoe dit zich in de toekomst zal gaan ontwikkelen. Dit kan voor het eiland uitermate be langrijk worden, met als uitgangs punt de bedoeling dat een zo groot mogelyk deel van de bevolking hier wordt gehouden. „In dit licht gezien is deze spec taculaire vergroting van het school- walkanst waren 'gepasseerd, hoordien hulpgeroep en zagen; de jongens in het wak verdwijnen. Bij een van de jongens, die nogal snel op het droge kon worden gehaaid, ds zonder re sultaat een uur lang kunstmatige ademhaling toegepast. Naar de an dere jongen1 heeft men een uur moe ten dreggen. DEN HAAG, 17-1. De schaarste aan rund-, kalfs- en varkensvlees in geheel West-Europa, vooral ver oorzaakt door de grote veeuitstoot en het daarmee gepaard gaande lage vleesprijspeil in 1962 - doet uiter aard ook in Nederland zijn invloed op de vleesprijzen gelden, aldus de ministers van landbouw en visserij, mr. B. W. Biesheuvel en van econo mische zaken, prof. dr. J. E. Andries- sen. Zij volgen, zo zeggen zij, nauw lettend het verloop van de slacht- veepi'ijzen. Het produktschap voor vee en vlees heeft intussen beslo ten, dit op verzoek van de bewinds lieden, tot verruiming van de ruil voet verhouding van rundvlees, na dat het deze verruiming aanvanke lijk had afgewezen. De ministers de len een en ander mede in antwoord op schriftelijke vragen van de Twee de Kamerleden mevrouw Brautigam (p.v.d.a.) en de heer Tolman (c.h.u.). gebouw van zeer grote betekenis". Spr. geloofde dat de school een zeer belangrijke rol zal gaan spelen en vond de naam „De Kluut" uiterst gelukkig gevonden. Tot slot wenste mr. Dijckmeester met name de heer Eveleens alle succes .toe met deze school. Dankwoorden Mede uit naam van zijn echtge note sprak laatstgenoemde enkele vlotte dankwoorden. „U hebt mij wat in de hoogte gestoken en dat is al tijd gevaarlijk", zo sprak de direc teur, die er evenwel op wees, dat het werk op de school niet meer éénmanswerk is, maar een taak van een compleet lerarenkorps, dat een hecht team is gaan vormen. Bij de specialisering der taken zal de uit breiding de school zeer te stade ko men, zo meende spr., die zich uiterst gelukkig toonde met het feit deze grote gebeurtenis nog te mogen mee maken, zodat hij een gave school Niéuwe naam ZIERIKZEE, 17-1. „De Kluut" wordt de naam van de nieuwe land- en tuinbouwschool aan de Grachtweg te Zierikzee. Als straks het nieuwe complex gereed is zal de school in zijn geheel de naam van deze ty pisch Schouwse vogel gaan dragen. Deze mededeling deed de voorzitter van de Raad van Toezicht de heer J. A. van Nieuwenhuijze bij gelegenheid van het inmetselen van de herinneringssteen in de muur van het schoolgebouw. straks aan zijn opvolger zal kunnen overgeven. Hij prees de deskundige wijze waarop de bouwcommissie te werk gaat, alsmede de aangename samenwerking en de prettige sfeer. Tot slot sprak de heer Eveleens de hoop uit dat de kluut straks in volle glorie aan de gevel van de school zal mogen prijken. Na de toespraken sprak de heer Van Nieuwenhuijze nog een dank woord aan het adres van mej. C. N. van Liere, die met een charmante staf van meisjes aanwezig was voor de bediening. Elke der meisjes mocht uit handen van de voorzitter een presentje in ontvangst nemen. Hiermede kwam het einde aan een opgewekte middag, een veelbelovend tussenstation op de weg naar de voltooiing van deze fraaie school in de nabije toekomst. Vernieuwing gebiedende eis voor rendabele teelt GOES, 18-1. Met gemengde ge voelens zien de Zeeuwse fruittelers terug op het jaar 1963. De uitkom sten vielen tegen, vooral voor de appels. Dit zei de heer J. Kakebceke uit Wolphaartsdijk, voorzitter van de kring Zeeland der N.F.O. in zijn ope ningsrede tydens de ontwikkelings dag voor de Zeeuwse fruitteelt, die vrijdag te Goes werd gehouden en door meer dan zevenhonderd telers werd bezocht. De heer Kakebeeke wees er op, dat het nodig is zich te bezinnen op het fruitassortiment en zijn con clusie was, dat vernieuwing en ver jonging een gebiedende eis is voor een rendabele teelt. Alleen met pri ma kwaliteit en rassen zal de Ne derlandse fruitteler de concurrentie op de Eüropese markt kunnen voe ren en de heer Kakebeeke mocht vaststellen, dat t.o.v. de landelijke verhoudingen in de fruitteelt, Zee land een gunstige plaats inneemt, vooral door de leeftijdsopbouw van de bedrijven. Tenslotte wees hij op de mogelijkheid de peer een grotere plaats te geven bij de aanplant van jongere fruitbedrijven in Zeeland. Ir. J. Vellekoop, de fungerend rijks- tuinbouwconsulent voor Zeeland en West-Brabant, die ook het woord voerde op deze ontwikkelingsdag, zei dat in tegenstelling tot de fruitteelt in landelijk verband de fruitteelt in zuidwest Nederland nog een be hoorlijke uitbreiding te zien geeft en op moderne leest is geschoeid. De telers dienen echter volgens hem goed te bedenken, dat verouderde rassen definitief uit de gunst zijn bij de consument. Meer dan voorheen zal in de toekomst de aandacht ge richt moeten zijn op verbetering van de kwaliteit. Sultan van Zanzibar in Engeland aangekomen MANCHESTER, 19-1. De verle- denweek door een revolutionair be wind afgezette sultan, vain Zanzibar, is zondagavond] per vliegtuig in En geland aangekomen. Het toestel, dat in Londen zou landen, moest tenge volge van mist uitwijken naar Man chester. De 33-jarige sultan had' zijn familie en 'een gevolg bij' zich. Als de «list zulfks' niet 'had verhinderd, zou men op (het vliegveld van Lon den zijn afgehaald door een afge vaardigde vgn de minister van ge- menebestzaiken. Volgs Britse functi onarissen wae dit 'een beleefdiheids- gebaar tegenover 'het hoofd van een koninklijk huis, dat jarenlang ban den- met Engeland' heeft gehad. De Britse regering heeft nog geen 'besluit genomen inzake een even tuele erkenning' van de nieuwe re gering op Zanzibar. Scheepvaartbericliten Ameland (t.), 17-1 van Panamakanaal naar Acajutla. Gulf Swede (I.), 17-1 van Port Said naar Gibraltar. Kenia (it.), 16-1 van Stanlow naar Curasao. Zafra (t.), 17-1 dwars Ras al Hadd naar Lavera. LONDEN, 19-1. Vandaag (maan dag) begon in de grote zaal van het stadhuis van 'het stad je Sylesbury in het Britse graafschap Buckingham het proces tegen de 20 verdachten die beschuldigd worden van deelne ming aan de overval op de posttrein die van Glasgow naar Londen rijdt. De grote zaal van het stadhuis heeft een grondige verandering" on dergaan om de 20 verdachten, hun 30 verdedigers, de rechters, 'het pu bliek en de pers te kunnen bevatten. Men verwacht dat het proces tot half april zal duren. De zaal in het gerechtsgebouw van het stadje was te klein voor dit proces, waarop zo'n 500 bewijsstukken getoond zullen «worden en plm. 200 'getuigen zul len worden gëhoord. De Britse P.T.T. heeft een dertigtal extra telefoon lijnen aangelegd ten gerieve van de rechtbank en de pers. Ruim 100 po li tiemaunen zullen in het stadje, dat 28.000 inwoners telt, de orde hand haver., de bewijsstukken - waaron der 325.000 pond sterling in bank biljetten - bewaken en zorgen voor „Vliegende grootmoeder" met ballon vermist SAN DIEGO, 20-1. Schepen en vliegtuigen zijn voor de kust van Californië bp zoek naar de ballon, waarmee mevrouw Barbara Keith, bijgenaamd „de vliegende grootmoe der", zaterdag was opgestegen voor een ballonwedstrijd over dertig mijl over de straat tussen het eiland Santa Catalina en het vasteland. Men vreest dat de ballon in zee te recht is gekomen. Mevrouw Keith, 52 jaar, heeft al heel wat ballonreizen op haar naam slaan en heeft ook het valscherm- springen beoefend. de overbrenging van de verdachten van de gevangenis naar de rechts zaal en vice versa. Er zijn maar 60 plaatsen gereserveerd voor het pu bliek. De kerken over „Zo is het UTRECHT, 17-1. Het verzoek aan de V.A.R.A. om vanuit de kerken een getuigenis voor de televisie te mogen geven over de omstreden t.v.- uitzending „Zo is het toevallig ook nog eens een keer", is door deze omroepvereniging ingewilligd. Het verzoek ging uit van de generale sy node der gereformeerde kerken in Nederland. Overleg van hel moderamen van deze synode met de Nederlands-Her vormde Kerken de Ghristelijk-Gere- formeerde Kerken, leidde er toe, dat dr. J. J. Buskes uit Amsterdam (hervormd) en dominee J. Overduin uit Veenendaal (gereformeerd) aan staande woensdag in het t.v.-pro- gramma van de V.A.R.A. namens "de kerken rekenschap van gevoelen af zullen leggen over de bedoelde uit zending. De Frfanse president en mevrouw de Gaulle zullen van 16 tot 19 maart een officiëel bezoek brengen aan Mexico. Dit is door het bureau van de president bekend gemaakt. Jaardag H.K.H. prinses Margriet H.K.H. prinses Margriet vierde zondag j.l. haar 21ste jaardag. Ook prinses Margriet is dus meerderjarig geworden. Gelukte en mislukte vlucht uit Oost-Berlijn BERLIJN, 19-1. Een 17-jarige Oostduitser heeft zonldög een schot door zijn hiel gekregen «toen hij bij d'e Brandenburger poort van oost- naar west-Berlijn vluchtte. Oostduitse grenswachten schoten op hem toen hij op de muur stond dsie daar de grens vormt tussen de Britse en de Russische sector. Hij sprong aan de westelijke kant naar beneden en werd direct naar het zie kenhuis gebracht. Een Oostduitse grenswacht was minder fortuinlijk. Hij was met wa pens en al op een muur geklommen, die op een brug over het Tcltowka- naa'l staat. Toen hij aan de weste lijke kant naar beneden wilde sprin gen, werd hij door collega's bescho ten. De man, die in de war maar niet gewond was, sprong toen maar aan de oostelijke kant omlaag, waar hij door zijn kameraden werd gegrepen en weggebracht. 13. Verscholen tussen het dichte gebla derte kijkt de oosters geklede man nauw lettend toe, als Aram na Agua zijn zak met goudstukken in het gat van de holle boom stam leegschudt. Onder in de stam klinkt heel zacht een dof rinkelen en de ogen van de bespieders sperren zich wijd open van verrassing. „Ziezo, dat was de eerste vracht", hoort hij Agua zeggen. „Als we klaar zijn, zit de boom tot aan het gat vol met goud!" „Dan gooien we er wat mos bovenop", zegt Aram. „De kans op ontdekking is in deze verla ten streek trouwens uitgesloten. Kom. we gaan terug naar de sloep" Maar halverwege het bospad komt Pres to hen hijgend tegemoet. „Ik heb twee mensen over het pad zien lopen, in jullie richting!" roept hij hen al van verre toe. „Ze moeten jullie vast gezien hebben!" A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2