Het inspirerende gaat er zo uit.... Herder trekt door Wieringermeerpolder STAD EN EILAND Tegemoetkoming in schade oesterkwekers In Duitse mijn zeven mijnwerkers ingesloten Slachtoffers in West-Bengalen Brand in scholencomplex te Amsterdam Het Lauwerszeegebied Parijse flat in aanbouw neergestort UW KANS! UITVOERING Verwar mings- dekens Magazijn „Electra" Zierikzeese Filmliga verraste met fraai programma ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 16 januari 1964 No. 19515 W1ERINGERVVERF, 15-1. - Momenteel trekt een wonderlijke fi guur door de Wieringermeerpolder. Schaapherder Boudewtfn GuiJ- jam (al dertig jaar langs de weg) is de vorige week in twee dag reizen, tezamen met z(Jn achttien schapen en zijn zwarte herders hond Lot, de Afsluitdijk overgetrokken. E£n nacht bivakkeerde hü op deze dük en arriveerde vrijdagmiddag via de E-weg in de Wie- ringermeer. Hier kreeg deze wonderlijke Zeeuw (hij is geboortig van Sint-Philipsland) onderdak bij een gastvrije landbouwersfamilie. Al dertig jaar (sinds de dood van zijn moeder) voert hij een zwer vend bestaan. Zijn grootvader en vader waren ook herder; 2(jn broers beoefenen ook dit uitstervend beroep. Hij trekt van plaats tot plaats, zonder haast. Vroeger was zijn kudde veel groter. Maar het moderne verkeer is er oorzaak van dat hij thans met aanmerke lijk minder dieren op stap is. Langzaam zakt hü af naar het zuiden. In april wil hü in Rotterdam zijn. Dan is zün daar woonachtige zuster jarig. OUWERKERK Vergadering landbouwvereniging „Aller Belang'' Dinsdag jl. vergaderde de Coöp. Landbouwvereniging „Aller Belang" in het Dorpshuis te Ouwerkerk. Voor de op 29 januari te houden algemene vergadering zullen aan de Kringsecretaris de hierna volgende Candida ten worden doorgegeven: M. J. Steur, Noordwelle; de Koeijer, Brouwersihaven en Moermond, Drei- sohor. Drie leden der vereniging zullen het vraagpunt: „Arbeidsvoorziening iin land- en tuinbouw" in behande ling nemen. Spreker was de heer F. de Rondte, ass. R.L.V.D., over: „Problemen rond het gemengde bedrijf". Teneinde een arbeidsinkomen te halen van plm. f 10.000 is intensivering van het bedrijf noodzakelijk. Intensieve gewassen zijn o.a. bieten, aardappe len en uien en voor de tuinbouw: witlof, vroege aardappelen, spruiten en wnriterbloemSkool. Vooral de vroe ge aardappelen zijn voor kléine be drijven van belang, zij brengen een vrij hoge prijs op. Door meer sprei ding arbeidsuren krijgt men een ho ger rendement. Het grasland moet volledig benut worden voor het melkvee en trachten, zoveel moge lijk wint ervoer bij elkaar te krijgen. Voorts moet men proberen, het aan tal arbeidsuren dat nodig is om aan een redelijk inkomen te geraken, zo laag mogelijk te houden door moder ne methodes en moderne machines toe te passen en zoveel mogelijk de loonwerker in te schakelen. Voor kléine werkzaamheden moet er meer samenwerking zijn, ook voor inves teringen. Een ander probleem zijn de hoge investeringen welke nodig zijn door de vrij snelle verandering van machines. Wat 'betreft de leef baarheid moet men trachten, ook op eenmansbedrijven een weekend vrij te krijigen, bv. door gemeenschappe lijk veehouden. DEN HAAG, 15-1. de Tweede Kamer is ingediend hte ontwerp van wet tot regeling van de tegemoet koming in de schade van oester- kwelders als bedoeld; in artikel 8 van de Deltawet. Bij aanneming van dit ontwerp zal voor de oesteilkwekers de moge lijkheid' openstaan1 om in de schade, die zij lijden ais gevolg van de tot standkoming van de Deltawerken tegemoet te worden gekomen en wel >in de vermogensschade, de bedrijfs schade en de belastdngschade. De minister van verkeer en waterstaat zal met de uitvoering van de wet CASTROP-RAUXEL (West-Duits- land), 15-1. In de West-Duitse mijn- plaats Castrop-Rauxel zqn woens dag zeven mijnwerkers ingesloten als gevolg van een instorting in een kolenmijn. De zeven mijnwerkers, die op een diepte van 600 meter zijn ingeslo ten, kunnen niet voor donderdag avond warden getred. De mijnwerkers zitten opgesloten in een ruimte van ongeveer 200 me ter lengte. Vla een pereluchtlei'dtmig zullen ze van levensmiddelen wor- dten voorzien. De mannen hébben telefonisch meegedeeld dait ze het goed maken. CALCUTTA, 16-1. De premier van West-Bengalen, P. C. Sen, heeft woensdag te Calcutta mededelingen gedaan over de slachtoffers van vijf dagen gevechten te Calcutta en omgeving tussen Hindoe's en Mo hammedanen. Deze gevechten en het ingrijpen van politie en militairen, om hieraan een einde te maken, heb ben aan 163 personen het leven ge kost. In Calcutta zélf vielen 88 do den. Voorts werden 606 mensen, onder wie 478 inwoners van Calcutta, ge wond. Het ingrijpen van politie en mnli- tadren heeft aan 41 personen, name lijk 22 Hindoe's, negen Mohamme danen en tien niet nadter geïdenfcifii- ceerden, het leven gekost. Onder de doden bevonden zich 86 Mohammedanen en 49 Hindoe's. 390 Mohammedanen, 204 Hindoe's en twee christenen werden gewond. AMSTERDAM, 15-1. De Amster damse brandweer is woensdagavond voor „groot alarm" uitgerukt naar Nieuw-West in Amsterdam, waar aan de Jac. van Maerlantsstraat een houten scholencomplex in brand stond. Het blussmgswerk werd be moeilijkt door felle windstoten, die het vuur telkens opnieuw aanwak kerden. De brand: heeft zeven lokalen ver woest van de prof. Vening Meines- school en één lokaal van deze 300 leerlingen tellende v.gl.o. school werd door het vuur aangetast. De school maakt deel uit van een groot complex houten scholen. De brand weer, dre 26 telefonische meldingen 'kreeg, bestreed met niet minder dan 18 stralen en een waterkanon het vuur. Men wist te voorkomen dat dit oversloeg naar de ernaast en op zij gelegen andere schoolbarakken. Kort na half tien was de brand'- weer het vuur meester, doch de na- bliussing vorderde nog geruime tijd. worden belast De oesterkwekers, die zich met de beslissing van de minister omtrent de tegemoetkoming in hun schade niet kunnen verend- gen, kunnen- 'beroep instellen bij de Arrondissementsrechtbank te Midu delbuig. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Gendringen (toez.): G. W. van Tricht, v.h. predikant bij de Presb. Church van Nieuw-Zee land, Deventer. Bedankt voor Ouderkerk a.d. IJs- sel: W. L. Tukker, Katwijk aan Zee. Ger. Kerken Beroepen 'te Steenwijk (vac. R. Reatsma): J. Bovenberg, Geesetren- Gelsélaar. Aangenomen het beroep als leger- predikant in lang verband m.d.v. 1 juni '64: M. J. van Reenen, Onder- dendaan. Kandidaat J. W. Bats te Amster dam kan geen verdere beroepen in overweging nemen. Ger. Keiken (vrijgemaakt) Beroepen te Driesum-Wouterswou- de: D. Berghuis, Grootegast en Ger- kesMooster-Stroobos. Ohr. Ger. Kerken Beroepen te Delft: M. W. Nieu- wen'huijze, Amsterdam-Wéét. Ned. Herv. Kerk Ds. J. van Veen 85 jaar. (Van 1907-1909 te Noordwelle) Ds. J. van Veen te Rijswijk in Zuid! Holland, emeritus oredikant van de Nederlandse Hervormde Kerk, hoopt zaterdag 18 januari a.s. vijfentachtig jaar te worden. Johannes van Veen werd op 18 januari 1879 te Enkhudzen geboren. Hij bezocht eerst de driejarige Rijks H.B.S. in zijn geboortestad, deed na derhand! fetafcitsexamen gymnasium A en studeerde vervolgens nog the ologie aan de Rijks Universiteit te Leiden. (Tijdens zijn studententijd was hij ook nog korte tijd werkzaam in de kolonie van de Intern. Broe derschap te Blaricum). Nadat de heer van Veen in het najaar van 1904 door het provinciaal kerkbestuur van Overijssel was toe gelaten tot de evangeliebediening an de Nederlands Hervormde Kerk, werd hij op 5 maant van het daar opvolgend jaar (1905) door wijlen ds. Brinkerin'k, toen nog predikant te Bovenkarspel, bevestigd als pre dikant van de hervormde gemeente van Hensbroek in de classis Hoorn. Ongeveer twee jaar later verwissel de de jubilaris deze gemeente met die van Renesse en Noordwelle in de classiis Zdeniikzee, vanwaar hij op 14 september 1909 naar die van Dokkum vertrok. Tijdens zijn bijna zevenjarige ambtsbediening alg pre dikant van de hervormde gemeente van Dokkum, was dis. Van Veen ook nog werkzaam als predikant-voor ganger van d'e afdeling Bindaard- Wanswerd van de Nederlandse Pro testanten Bond. Tenslotte diende de jubilaris tot 1 mei 1945, toen hem na. veertig volbrachte dienstjaren op ruim zes-en-zestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend, nog bijna negentien jaar 'de hervormde ge meente van Tzummarum <en FLrd- gum in de classis Franeker. Tijdens zijn langdurige ambtsbediening in deze zijn laatste -gemeente was ds. van Veen tevens ook nog werkzaam ais predikant-voorganger van de afdelingen HarlLngen en Minncrfcsga van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden dn Nederland. In de oorlogsjaren was hij, na'dat ds. J. W. B. Cohen door de Duitsers was weg gevoerd, ook nog enige tijd hulp prediker te Dokkum. ZIERIKZEE Afd. „Philalelica" Op dinsdag 21 januari a.s. houdt d? fd<="r.g Schouwen-Duiveland van d* Tr. Vereniging „Philatelica" een vergadering in de bovenzaal van „Mondragon". Fototentoonstelling De fotoclub alhier stelt nogingen in het werk in het 's-Gravensteen een fototentoonstelling in te richten, bij gelegenheid van de komst van de gemeenteraad der Engelse adoptie- stad Hatfield, in het komende voor jaar. NOORDWELLE Geslaagde uitvoering „Tot ons Genoegen" De zangvereniging „Tot ons ge noegen" hield in café Lokker-v. d. Zande de jaarlijkse uitvoering. De voorzitter heette allten welkom, in het bijzonder de toneelvereniging uit Zonnemaire. Onder leiding van de dirigent, de 'heer C. W. Hooger- huis, vertolkte de zangvereniging hierna op goede wijze een aantal liederen. Vervolgens 'kwamen de to nelisten aan 'bod met het stuk „De grote leugen". Dank zij de uitste kende rolverdeling en een pittige wijze van optreden, oogstte dit stuk veel succes. Na een geslaagde ver loting dankte de voorzitter dn zijn slotwoord allen die aan het slagen van deze avond hadden medege werkt. OUWERKERK Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond Georganiseerd door de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond was er j.l. dinsdag een filmavond in hef dorpshuis. Opening en sluiting geschiedde door d'e heer M. Dorst uit Ooster- land. Voor de pauze werden ver toond: 1. In Holland staat een huis (leven in de bouwerij) en 2. Palet, een film van de Voorlichtingsdienst Schildersbedrijf. De hoofdfilm. „De mooiste dag van mijn leven", boeide de aanwezigen zeer, getuige de in tense stilte. De hoofdpersoon is de kleine weesjongen Tonti, die is ge vlucht uit Hongarije en terecht komt bij de Wiener Sagerkmaben. Over zijn wederwaardigheden in deze omgeving vertelt de prachtige film met 'grote 'kunde. BRUINISSE Filmavond Rode Kruis Wegens mist kon tijdens de vori ge toernee over Sch.-D. van de Rode Kruis-film „Zolang er mensen zijn" deze te Bruinisse nliet worden ver toond. De voorstelling had nu dins dag plaats. Burgemeester van de Linde sprak daarbij een openings woord. De prachtige film die werd vertoond hield de zaal in spanning. Door de meegekomen Rode Kruis- be^taiurders werd verzocht om aan de directie van de huishoudschool de dank over te brengen, van het hoofd bestuur voor de attenties die jaar lijks wondten 'bewezen aan' de patiën ten van de „Henri Dunant", wanneer zieken van het eiland hier aan boord gaan. Trouwens odk om-andere re den staat Bruinisse bij hét Rode Kruis 'in een goed blaadje. De aan wezigen werden door een prachtige bijfilm aan de tochten met de „Hen ri Dunant" herinnerd. Een verloting ter bestrijding van de onkosten bracht ru'im f 77 op. Het zilveren hu welijksfeest door het plaatselijk be- sftuurslid van den Ouden deze dag gevierd, werd enkele malen ter spra ke gebracht. Praatje over jeugdspaarwet Door de heer van Bunschoten, van de Coöperatieve Raiffeisenbank te Utrecht werd voor de leerlingen van de chr. huishoudschool te 'Bruinisse een populaire causerie gehouden over de jeugdspaarwet. De causerie werd gecompleteerd door de verto ning van een prachtige film over de bloementeelt in Nederland. Het J.S. W.-speldje dat de leerlingen werd uitgereikt werd op hoge prijs ge steld. De ijsbaan Op de laatste gemeenteraadsver gadering is ook de ijsbaan nog eens ter sprake gekomen. Ondanks het feit, dat geen plasticlaag is aange bracht blijft het water in de afge graven put goed staan. Besloten werd dan ook met het aanbrengen van een plastic onderlaag te wach ten tot najaar 1964. Mocht dan blij ken dat 'het water ter plaatse niet spoedig wegzakt, dan zal waarschijn lijk in het geheel niet met plastic folie worden gewerkt. Bouw van mosselkotter Op de scheepswerf te Bruinisse werd na wekenlange voorbereiding (het maken van platen en spanten), thans een begin gemaakt met het leggen van de kiel en het verder plaatsen van spanten enz. voor de nieuwe mossélkotter van de gebroe ders Verspoor Johz. Men ziet het geraamte van dag tot dag groeien. GRONINGEN, 15-1. De bestem ming van het Lauwerszeegebied staat thans op losse gronden, zo is dcor Gedeputeerde Staten van Gro ningen tüdens de algemene beschou wingen van de provinciale begroting medegedeeld. Er was door leden vair de Provin ciale Staten 'krachtig gepleit voor behoud vani het Lauwerszeegebied voor de recreatie. Men wag alge meen gekant tegen bestemming van een deel als militair oefenterrein. Zoals bekend 'hadden G.S. vah Groningen, toen op vragen over deze materie van d'e regering geen ant woord werd verkregen, besloten de eerste termijnbetaling per 31 decem ber j.l. als een aandeel van de pro vincie in de kosten van indijking op te schorten. Onlangs is echter ant woord van het rniniisterie verkre gen en daarop ig alsnog de eerste termijnbetaling gedaan. Begin janu ari kwam er namelijk een schrijven van het ministerie van volkshuis vesting en bouwnijverheid, waarin vermeid werd, 'daf de 'briief van de minister van defensie van 1957 was ingetrokken, waarin de bewindsman uitdrukkelijk verklaarde, dat hij van eventuele bestemming van de Lauwerszee als militair oefenterrein had afgezien. PARIJS, 15-1. In Parijs is woens dag een blok woningen van 30 meter hoogte, dat in aanbouw was, inge stort. Volgens de eerste berichten wer dén meer dan 40 arbeiders ondter 'het vallend puin bedolven. De politie deelde mee dat er ten minste 15 do den en 17 gewonden zijn. Er zijn 10 vermisten. Ooggetuigen zeiden dat het blok, waarvan het skelet en de vloeren reeds gereed waren, instortte „als een kaartenhuis". Alles waarin een klein land groot kan zijn en waarin Nederland ook groot was, schijnt in deze trieste tijd van neergang te moeten devalueren of zelfs helemaal verdwijnenDat priemt toch wel behoorlijk van bin nen, want straks hebben we nites meer dan een handvol koeien, een rij rokende stinkfabriekjes en na tuurlijk huizen, veel huizen, met enge eendere kamertjes, vol enge eendere bankstelletjes. Maar voor de rest is het allemaalstop even tjes; en het Deltaplan dan en de in dustrialisatie. Natuurlijk .het was maar een aanloopje voor een „stuk je", maar toch. We bedoelen die din gen waarin Nederland vroeger toch iets groots had, gaat er toch echt een beetje af. Laten we hier dan maar toegeven dat het met de rijksdelen overzee niets was, omdat het kolo niale systeem zo verfoeilijk was. Ge lukkig, Soekarno heeft er een einde aan gemaakt en Azië begint daar langzamerhand de innemende gevol gen van te ondervinden. Het was dus helemaal niets overzee, maar al die schepen en vliegtuigen die daar met de regelmaat van een klok op afgin gen, al die mensen, die daar leefden en werkten onder de eigen vlag, mensen die „wereldlijk" leerden den ken en niet zo pietepeuterig binnen de gr ensj es, dat was toch wel wat. Ieder kind in die tijd wist waar Aleppo lag en waar Karachi en lag wakker van de „Pelikaan", de „Snip" en de „TJiver". Dat waren klinkende namen voor klinkende K.L.M.-vogels, en nu hoort de jeugd, zachtjes natuurlijk (want Cliff of „The Beatles" zingen er wel over heen), alleen een heleboel „ge-em mer" over die K.L.M., over directie wisselingen en schrikbarende tekor ten, over inkrimping van lijnen en discriminatie in het buitenland. Wij zijn opgegroeid met de stoere ha ringvissers, die het bij storm en on tij wel eventjes zouden doen en het ook deden. Die „Hollandse vissers" logen er niet om (en ze liegen er trouwens nog niet om), maar alles is veranderd, de omstandigheden bv. en zo zijn er stakingen op de boten, die eertijds Hollands roem over de zeeën naar de visgronden brachten. De schepen Maar wat ook aan een mens kan knagen, dat zijn de schepen, de kan jers van de grote vloot. Ze gaan ze verkopen die schepen. Eerst „de Jo- han", een schip met een roemrucht verleden, zowel in vredes- als oor logstijd. Het verging het schip zo goed onder de Nederlanders, maar het was mis toen we deze met zo veel liefde gekoesterde schuit kwijt waren. Het uitgebrande wrak rust ergens op de zeebodem. Straks gaat de „Oranje" onder vreemde vlag de zee op en het laatste nieuwtje (noem het maar een nieuwtje) is de ver koop van de „Willem Ruys". Ai, dat moet alle Zeeuwen pijn doen. Dat nu uitgerekend die „Ruys".Wat oude „cacaostampers" hebben we nog wel in de vaart, maar de „Ruys" raken we kwijt. Een lief schip, met een romantisch verleden. Het is het enige schip dat destijds onderdook. Letterlijk mag men het niet nemen, maar die geweldenaar overleefde op de Vlissingse werf dan toch maar de oorlogsjaren, ongrijpbaar voor de Duitsers. Toen kwam - na afbouw - dit trotse zeekasteel in de vaart. Een paar keer zijn we op bezoek geweest. Het was voor een landrot een mari tiem uitje, dat er zijn mocht. We vergaapten ons aan de lange, einde loos schijnende gangen, aan de zacht en veerkrachtig aanstappende rijen Javaanse bedienden, de schotels moeiteloos balancerend op schouder hoogte, aan de automatisch open floepende deuren, aan de dure, be schaafde sfeer van de salons en diep in het ingewand van het schip aan de zware en alles doordringende dreun van de machines. Een poos heeft de „Ruys" nog op Indonesië gevaren en toen kwamen de „crui ses", inspirerende rond-de-wereld- tochten, waarbij exotische havens en eilanden (Pitcaim) werden aange daan. Het fluïdium van de wereld omgaf het schip, met zijn imposante witte bovenbouw en voor duizenden kleven er tienduizenden herinnerin gen aan vast. Maar wat zijn herin- neringen. Ze vervluchtigen in de wind, het is stof dat van de hand wordt geblazen. De „Ruys" wordt verkocht. Het schip komt niet meer in Nederlandse havens. We zijn veel armer geworden dan alleen maar door het wegvallen van een schip. Het inspirerende gaat er zo uit. Soms krijgt men het gevoel zo heel erg klein te zijn nu, ondanks de wel vaart en de vreemde dans van loott en prijscijfers. B. d. V. Dankbaar en verblijd geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje CORNELIA A. v. d. SCHELQE W. C. v. d. SCHELDE- FOLMER LEO en HAN 14 januari 1964 Looperskapelle A 23 UITVOERING van de S.V. „VELOCITAS" op zaterdag 18 januari 1964, in „Het Dorpshuis" te Seroos- kerke. Aanvang: half acht. Plaatsbespreking op de dag der uitvoering aan de zaal van 3.00 tot 4.00 uur a f 0,10. Entree f 1,50 BAL NA Opgevoerd wordt de klucht in drie bedrijven: „De Fam. Jacobson en Co." Door Handelsonderneming contact gezocht met seri euze personen voor de verkoop van unieke pro- dukten, om zelfstandig eigen zaak te voeren. Ben. eigen geld ca. f 200,- S. STRUIK Visserstraat 72 Middelharnis HARMONIE „CRESCENDO" Dreischor op donderdag 23 en zaterdag 25 januari a.s., in de boven zaal van hotel „De Drie Schapen", aanvang 7.15 uur Generale repetitie op woensdag 22 januari a.s. Plaatsbespreken op zaterdag 18 januari, van 7 tot 8 uur, aan de zaal en daarna bij C. J. van Dixhoorn (telef. 327). BAL NA f 98 f 118,— Philips 150 X 210 180 X 210 General Electric 150 X 210 f 180 X 210 f 117.50 Erres 1-persoons f 92,50 Voorradig bij ?aziJn Poststraat Heden ontsliep, zacht en kalm, onze lieve zuster, behuwdzuster en tante NICLAZINA PIETERNELLA MOERMOND. geb. BEÏJE in de ouderdom van 72 jaar. Zierikzee, 14 jan. 1964. D. BEIJE-R'EIJNHOUDT Renesse: P. STOLK-BEIJE P. G. BEIJE G. BEIJE-BRAAM Zierikzee: J. BEIJE B. J. BEIJE- ARKENBOUT JANNIE GEERTJE Heden overleed te 's-Gra venhage, onze lieve moe der, behuwd-, gioot- en overgrootmoeder JANNA OVERBEEKE- BOM weduwe van Marinus Overbeeke in de ouderdom van 86 jaar. Nieuwerkeik: S. OVERBEEKE W. OVERBEEKE- FOLMER kinderen en kleinkind 's-Gravenhage: I. GROENEVELD- OVERBEEKE J. GROENEVELD Delft: P. v. d. MAALE- OVERBEEKE I. v. d. MAALE 's-Gravenhage, 14 januari 1964. Condoleantie-adres: Post straat 24, Nieuwerkerk. Zierikzee. Heden overleed, zeer on verwacht, zacht en kalm, na een geduldig gedragen lijden, onze geliefde zus ter en tante WILHELMINA VAN POPERING in de ouderdom van ruim 83 jaar. Rotterdam: J. VAN POPERING Bruinisse: J. VAN POPERING Papendrecht, 15 jan. 1964 Veerweg 28 De begrafenis zal D.V. plaats hebben op zaterdag 18 januari, n.m. 2.00 uur, vanaf het sterfhuis. Enige kennisgeving Tot onze diepe droefheid overleed heden, nog onver wacht, onze lieve moeder, behuwdmoeder, grootmoeder en zuster ELISE JOHANNE HENRIETTE ZOETELIEF NORMAN geboren AVENARIUS weduwe van Ir. H. D. E G. Zoetelief Norman op de leeftijd van 75 jaar Den Dolder: H. K. ZOETELIEF NORMAN C. ZOETELIEF NORMAN- SCHILPEROORT Grimbergen, K. G. ZOETELIEF NORMAN (België)- J. G. H. A. ZOETELIEF NORMAN- WIERINGA WIM, KAREL, JET Zeist: G. J. KORTEWEG-AVENARIUS Zeist, 14 januari 1964 Midlandflat 84 E Thuis liever geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben vrijdag 17 jan., om 15.00 uur, op de begraafplaats „Den en Rust", Frans Halslaan te Bilthoven. De overledene is opgebaard in de rouwkamer Soest- dijkseweg 265 Z te Bilthoven. De rouwkamer is geopend van 17.00 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 19.30 uur. De Zierikzeese Filmliga heeft in de Concertzaal woensdagavond een bü- zonder fraai filmprogramma op het doek gebracht, dat de leden veel ge noegen heeft geschonken. Niet alleen de hoofdfilm, maar ook het büpro- gramma stond op een niveau waar mede men eer heeft ingelegd. De hoofdfilm, de Franse comedie „Les jeux de l'amour", was van een typische dharme en lichtvoétigheid, waarvan de Fransen alleen het ge heim schijnen te kennen. Sfeerteke ning en flitsend snel droegen er toe bij 'de geschiedenis van hét meisje met de twee „gelieven" (maar het was er sléchts één) een opvallend geslaagde filmische vorm te geven. In het voorprogramma zagen wij enkele Hongaarse films, w.o. een na tuurfilm die het leven van wespen, hommels en bijen in beeld bracht. De film werkt met een aanzienlijke vergroting, waardoor de werkelijk heid op nauwelijks voorstelbare wij ze wordt benaderd. Belangrijk in het leven van deze dieren is het zwoe gen voor hun wintervoorraad; die met ingenieuze kunstmiddelen in zelf gemaakte 'bouwsels wordt opge borgen. Een andere film had de Hongaar se danskunst lót onderwerp en bracht de verrichtingen in beeld van een meisjes-dansgroep, optredend in fraaie klederdrachten. Tol. slot werd een film vertoond, met het Chinese 'ballet, als onderwerp. Ook hier een perfektie, die aan het onwerkelijke grenst, een flitsend spel van mimiek en lichaamsbeheersing. Een met al een programma, dat gezien mocht worden. Mededelingen Tussentijds deed de voorzitter en kele mededelingen, waarin helaas wel enige bezorgdheid doorklonk. Te zeggen dat de Liga met een teveel aan leden heeft te kampen zou echt bezijden de waarheid zijn. Broodno dig is een tijdig beeld van het in de toekomst te verwachten lédental en daarom dient men voor- 30 april bij de secretaris kenbaar te maken of men voor het komende jaar zijn lid1- maatschap wil prolongeren of niet. We hopen uiteraard het eerste, want ihet zou bijzonder jammer zijn als dit zo veelbelovend initiatief ook weer stranden moest op gebrek aan pu blieke belangstelling. Scheepvaartbericliten Alchiba, 14-1 te Khoralmufatta, 15-1 te Khorramshar verwacht. Alphacca, 14-1 van Marseille naar Port Said. Cafttex Utrecht (t.), 14-1 te Suez verwacht. Keniai (t.), 15-1 te Stanlow. Philippia (t.), 15-1 van Coryton niaar Port Saiid. Straat Colombo, 14-1 van Hongkong naar Kobe. Zafra (t.), 15-1 van Mena Al Ahmadi naar Lavera

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 9