T&hcVi Nederland zal gaan deelnemen aan Air-Union-besprekingen Wat'n héérlijke lunch! wintersoepen STAD EN EILAND De toekomst van «Ie K.L.M. OEN HAAG, 11-1. Op grond van door de staatssecretaris van verkeer en waterstaat, de heer M. J. Keyaer, in samenwerking met de Nederland se diplomatieke vertegenwoordigin gen in diverse Europese hoofdsteden gevoerde besprekingen, zal Neder land thans kunnen deelnemen aan de Air Unlon-besprekingen, welke binnenkort zullen worden hervat. Deze besprekingen zullen voor het eerst op hoog ambtelijk niveau plaats vinden en wel te Brussel op 21 januari a.s. Do Nederlandse delegatie, bestaan de uit vertegenwoordigers van de departementen van verkeer en wa terstaat, buitenlandse zaken en fi nanciën, zal onder Leiding staan van do directeu r-generaal van de rijks luchtvaartdienst, vice-admiraal b.d. W. J. Kruys. Over het plan tot oprichting van Air Union, een Europese luchtvaart- organisatie, waarin- Alitalia, Air France, Lufthansa en de Sabena zouden gaan samenwerken, hebben deze vier luchtvaartmaatschappijen in. overleg met hun verkeersminis ters jarenlang onderhandeld. Doch het is tot nu toe steeds op allerlei bezwaren en moeilijkheden af ge stuit. Aan de besprekingen voor deze samenwerking, die moet gaan steu nen op een accoord tussen de rege ringen der deelnemende landen, nam Nederland aanvankelijk ook deel. In de buurt van de Turkse hoofd stad .Ankara, is dezer dagen een jonge vrouw door haar schoonmoe der, die haar niet kon lijden, een zavager en een schoonzuster met pe troleum overgoten en iri brand ge stoken. De 17-jarige mevrouw Gullu Colak verbrandde levend: De moord werd gepleegd in afwezigheid van de man van het slachtoffer. Ingezonden mededeling Hollandse Erwtensoep met echte erwten 68 ct Bruine Bonensoep met hele bonen 78 ct Vijf jaar geleden Toen de K.L.M. hei met de andere maatschappijen niot eens kon wor den over de bepaling van haar aan deel in het gezamenlijke vervoer, trek zij zich terug. Dat geschiedde 5 jaar geleden. Van de K.L.M. wordt in antwoord op een vraag, verno men. dat „zij nog steeds uitermate positief staat tegenover iedere ge zonde vorm van samenwerking op luchtvaartgebied in Europa". Ingewijden geloven overigens dat de K.L.M. nu met nog veel geringer aandeel genoegen zal moeten nemen dan destijds werd aangeboden. In het verleden zijn bij de moei zame besprekingen zoveel bezwaren naar voren gekomen, dsat de gewens te nauwe, samenwerking tussen de Westeuropese luchtvaartmaatschap pijen een onvervulbare wensdroom scheen. Aangezien er tot nu toe zelfs geen spoor van enige voorlopige overeenstemming as bereikt bestaat er i-n kringen van ingewijden weinig optimisme over de hervatting der besprekingen. Afdeling Schouwen-Duiveland P.J.G. gaf jaarlijkse uitvoering Anders dan anders. Een dampend bord Hollandse Erwtensoep of Bruine Bonensoep van Knorr. In 20 minuten op tafel. ZIERIKZEE Tijdelijk hoofd Chr. Nat. School In verband' met het ongeval dat 'het hoofd der Chr. Nat. school de heer L. Th. Fennema overkwam, is tot tijdelijk hoofd der school be noemd de heer A. Goudswaard, ge pensioneerd van een gereformeerde school te Assen, thans tijdelijk werk zaam als onderwijzer aan de Chr. U.L.O.-sbhoöl te Tilburg. Leden zwemvereniging zwommen in Breda Zeven leden en 4 bestuursleden van de Zierikzeese zwemvereniging „De Zeepaardjes" hebben zaterdag middag ondanks het mistige weer een geslaagde trip gemaakt naar Breda, waar een bezoek gebracht werd aan het sportfondsenbad. In dat overdekte bad was volop gelegenheid enige tijd te zwemmen. De spieren, werden in, het prima op temperatuur zijnde water op deze wijze weer eens flink los gemaakt. De zwemmers en zwemsters zien te rug op een geslaagd en nuttig uit stapje, 'dat, 'indien mogelijk, deze winter nog wel eens herhaald' zal worden. OÜWERKERK Culturele Vereniging De jaarlijkse toneelavond van de Culturele Vereniging Ouwerkerk brengt a.s. woensdagavond 22 janu ari -de Amerikaanse comedie „Mr. Patterson's chauffeur". Het toneel gezelschap „Op Drift" uit Renesse zal de avond verzorgen. OOSTERLAND Stichting „Kinderzorg" Onder leiding van mevr. L. van 't Hoff-van der Maas werd door een viertal coïlectantjes, t.w. Jozien Dooge, Hanni Otte, Leni Bal en Ma rijke Meerman in het laatste kwar taal van 1963 ten bate van de stich ting „Kinderzorg" te Middelburg, op gehaald het mooie bedrag van f 87,25. Zodoeride is het bedrag over 1963, door de ijver van de medewerksters gestegen tot f 288,58. Een woord van dank aan de milde gevers (sters) en aan aller, die medewerkten om tot dit mooie bedrag te komen, is ze ker niet misplaatst. De zg. „verjaardagsbussen" in de Ned. Herv. kerk alhier brachten in hot laatste 'kwartaal van 1963 de mooie som Van f 300,63 op, zodat het totaal over het 'gehele jaar komt op f 1077,58, een 'bedrag dat tot tevre denheid stemt. ZIERIKZEE, 13-1. De afdeling Schouwen-Duiveland van de P.J.G. hield - geljjk gemeld - in het „Huis van Nassau" de jaarlijkse toneeluit voering. Opgevoerd werd de klucht: „Kitty in nesten", een blijspel dat - onder regie van de heer D. Dokman - verdienstelijk op de planken werd gebracht. De presidente, mej. N. Visser, kon een volle zaal 'het welkom toeroe pen. Een bijzonder welkomstwoord ontvingen de vertegenwoordigers (sters) van de Z.L.M. en de afdeling van de PLattelandsvrouwenbond. De presidente vestigde er de aan dacht op dat de afdeling nog steeds leden nodig heeft. Het bestuur poogt steeds de vergadering een behoor lijk programma voor te zetten. Ge wezen werd op de korte voorberei dingstijd' voor het toneelstuk, waar van spr. 'hoopte, dat het weer met de traditionele geestdrift zal worden ontvangen. Het toneelstuk speeld'e zich af op het landhuis van de pasgetrouwde Tom Brown en zijn. vrouw Kitty. Tom Brown (F. van Ast) is een niet talentvol acteur en daarom moet zijn echtgenote (D. Hoogen- boom) haar secretaressebaan aan houden. Haar 'baa9 (R. Koopman) wil 'evenwel 'geen getrouwd perso neel in, dienst bouden en voor hem is ze daarom ongetrouwd. Ze nodigt hem uit voor een etentje en dan moet haar echtgenoot zijn vertier maar elders gaan zoeken. Er komt echter een kink in de 'kabel als de negerbedienden Baby Baba (D. v. d. Schelde-van Ast) en Sunny Boy (J. Geleijnse) met al enkele dagen oude post komen aandragen. Hieruit blijkt dat Kitty's tante Peggy (mej. A. P. Murk) en Tom's com Sam (G. Moelker) op bezoek willen komen. Iedër verwacht van oom of tante een grote erfenis. Tom krijgt 10.000 dollar van zijn oom, als 'hij met een degelijk ouderwets meisje .trouwt, een kwalifikatie waarop Kitty geen aanspraak ma ken kan. Kitty's tante is een ver stokte oude vrijster, die vindt dat meisjes als haar nichtje een chape ronne nodig hebben. Kitty heeft haar dan ook nooit verteld dat ze getrouwd is. Men begrijpt hoe met de£e uitgangspunten de tonelistische vergassingskansen legio zijn en er moet dan ook heel wat geplooid en geschipperd worden om alles in goe de banen te leiden. In het kader van mateloze verwikkelingen vallen zelfs klappen. Dan zit er voldoende aan loop in het stuk om Borus Beng (W, de Vnieze) een kans te geven op te treden, eerst als pseudo chaperonne, later als ontsnapte gek uit het ge sticht, met als voornaamste geeste lijke bagage evenwel het vermogen om een knoedel van al of niet op zettelijke misverstanden te ontraad selen. Paus ook naar Engeland NEW YORK, 15-1. Het Ameri kaanse weekblad „Newsweek" meldt van 'katholieke geestelijke zijde in Londen te hebben vernomen, dat Paus Paulus voornemens zou zijn dit jaar een 'bezoek aan Londen te brengen. De Paus zou een tegenbe zoek wollen brengen aan de aarts bisschop van Canterbury, die in 1960 het Va titaan heeft bezocht. MARKTBERICHTEN Veiling Steenbergen Uien, middel f 12,18-11,70; bonken f 14,04; drielingen f 14,17; picklers f 13,80-12,-. Geveild pl.m. 52 ton. Officieel huwelijksbureau in Praag PRAAG, 15-1. Een officieel huwe lijksbureau van de stad Praag zou gisteren (woensdag) beginnen con tacten te leggen tussen eenzame Tsjechen, die een man of vrouw van hun eigen volk of uit het buitenland willen. In Tsjecho-Slowakije, dat 14 miljoen inwoners heeft, zijn zoi'n 300.000 meer ongetrouwde vrouwen dan vrijgezellen. Desondanks blijken de mannen het trouwlustigst te zijn. Een Praags blad meldt dat een boe rendochter 194 antwoorden had ge kregen op een door haar geplaatste huwelijksadvertentie. De mannen, die via de krant een vrouw probe ren te vinden, krijgen gemiddeld maar 10 a 25 brieuen. Er zijn zelfs bladen, die „groepsadvertenties" ge plaatst hebben, zoals bijvoorbeeld die waarin alle jongemannen van een dorp bekend maakten dat zij op zoek waren naar een vrouw voor hun leven. „Kitty in nesten" is een echt kijk stuk, waarin wel het een en ander gebeurt. Spelers, speelsters en re gisseur vielen een warm applaus ten deel na de slotakte van een stuk, dat bijzonder vlot voor het voetlicht werd gebracht. De presidente van de afdeling dankte allen en bood de da mes een boeket bloemen aan. De avond' werd besloten met een bal o.l.v. de Wilco's. Zuid-Afrika niet naar de Olympische Spelen LAUSANNE, 15-1. „Zuid-Afrika zal niet aan de Olympische Spelen 1964 deelnemen, dat verklaarde de aknselier van het Internationaal Olympisch Comité, Otto Mayer, in Lausanne. Bij hot I.O.C.-congres van Baden Baden heeft het bestuur van het Internationaal Olympisch Comité Zuid-Afrika tot 13 januari de tijd gegeven om gekleurde en blanke sportlieden teg enelkaar te laten uitkomen. De Zuid-Afrikaanse rege ring heeft echter aan dit ultimatum geen gehoor gegeven. In oktober 1963 heeft de minister van binnen landse zaken, Jan de Klerk, duide lijk uiteengezet, dat de regering geen sportwedstrijden tussen blan ken en gekleurde bevolkihgsleden zou dulden en dat hierop zelfs een straf zou staan. De enige uitweg was dat er zowel een negerafvaardiging als een blanke ploeg naar Tokio zou worden afgevaardigd. Eender gelijke regeling werd echter door het I.O.C. verworpen. Raadhuis in het water KRIMPEN AAN DE LEK, 15 jan. De commissaris der koningin in ZUid Holland, mr. J. Klaasesz, heeft in de Alblasserwaard het nieuwe gemeen tehuis voor Molenaarsgraaf, Brand wijk en Wijngaarden geopend. Het gemeentehuis staat midden in de Graafstroom, ongeveer 2 meter uit de oevers, op betonnen palen, zodat het water er onderdoor stroomt. Van de over is een weg aangelegd naar het gebouw. De wat ongewone plaats is gekozen om een eind te maken aan de ruzie, die er voor de bouw is geweest over de plaats van het raad huis. Architect A. Koopmans uit Voorburg stelde tenslotte voor: plaats het gebouw op de grens van de twee grootste gemeenten: Brand wijk en Molenaarsgraaf. Deze grens is de Graafstroom Naar een woordvoerder van het Britse hcge commissariaat in Nai robi heeft medegedeeld, heeft Tan ganyika zich bereid verklaard asiel en doortocht te verlenen aan sultan Sedj JamsjM Bin Abdoelia van Zan zibar en zijn gezelschap, die twee dagen geleden werd afgezet. Presi dent Nyerere van Tanganyika heeft het commissariaat van diit besluit op de hoogte gesteld. DODELIJKE ONGELUKKEN DEN HAAG. De sinds 4 januari vermiste 66-jarige gehuwde land bouwer H. HoogeiYdoorn in Den Haag, van wie alleen bekend was dat hij die dag naar Utrecht was vertrokken, is levenloos aangetrof fen in een ondiepe sloot in het plaatsje Odijk, gelegen tussen Bun- nifk en Zeist. DORDRECHT. Bij een frontale botsing tussen twee personenauto's op rijksweg 16 nabij de Moerdijk- brug, is om .het leven gelkomen de 40-jarige mevrouw L. P. van Gils- van Hulst uit Eindhoven. Mevrouw van Gils zat naast haar echtgenoot, die bij dit ongeval zwaar gewond werd. GOUDA. Na ruim een wéék bui ten kennis te zijn geweest is in het Van ItersonZiekenlhuis te Gouda overleden de 50-jarige mevr. Albers- Veerman uilt Gouda, die vorige week bewusteloos in haar woning werd aangetroffen. Haar 12-jarige doch tertje 'lag toen dood op bed. In 'het huis hing een sterke gasluoht. AMSTERDAM. Uit het water van de Prinsen Eilandsgradht dn Amster dam is het stoffelijk overschot op gehaald van ide 65-jari'ge heer A. J. Lebrun uit de hoofdstad, die sedert 22 november werd vermist. AMSTERDAM. Op het Suriname- plein in Amsterdam heeft zich een ernstige botsing voorgedaan tussen tramlijn 17 en een personenwagen, waarbij de bestuurder van de per sonenwagen om het leven kwam. Maatregelen tegen roken in het buitenland BONN. 15-1. Het Westdultse mi- nlsterie van gezondheid heeft mee gedeeld, dat het door middel van films, brochures en lezingen meer propaganda (tegen het roken gaat maken, voornamelijk bij personen onder de 25 jaar. f OSLO. Het Noorse ministerie van onderwijs overweegt de invoering van nieuwe leerboeken bij het lager en middelbaar onderwijs, waarin ge wezen wordt op de gevaren van het roken. Mogelijk zal er ook onder de militairen actie worden gevoerd. KOPENHAGEN. De Deense staats radio bracht woensdag een uitzen ding voor rokers van meer dan 30 Sigaretten per dag. Men wil deze mensen in de gelegenheid stellen een lichte 'hypnose te ondergaan als hulp tegen hun rookneiging. BRUSSEL. Aan de Belgische mi nister van volksgezondheid zijn ver schillende suggesties gedaan, zoals een rookverbod in scholen en open bare gebouwen, verbod om reclame te maken voor sigaretten en een ver hoging van de .belasting op dat ar tikel. Ontwikkelingsdag Zeeuwse fruitteelt GOES, 15-1. Nederland staat bij de teelt van 'kasgroehten bovenaan in Europa. Dit 'heeft ir. W. van Soest rijkstuinbouwconsulen't voor de groenteteelt in algemene dienst te Naaldwijk, woensdag meegedeeld op de ontwikkelingsdag voor de Zeeuw se groenteteelt in Goes. Hij ziet de toekomst voor de Nederlandse telers met vertrouwen tegemoet. Voorztiter W. Joziasse deelde mee, dat in tegenstelling tot de komkom merteelt, de teelt van sla en toma ten in 1963 over 'het algemeen goede resultaten heeft opgeleverd. Bijna 80.000 woningen gereed gekomen in 1963 DEURNE, 15-1. In 1963 zijn vol- gens voorlopige cijfers van het C.B. S. 79.400 woningen gereed gekomen, ruim 1000 meer dan in 1962, zo heeft de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid drs. P. C. W. M. Bogaers in Deurne meegedeeld. De minister opende daar de eerste Bo- gaerswoning in deze gemeente. In de maand december kwamen volgens deze voorlopige cijfers 9000 woningen gereed, tegen 7364 (defini tief) inde maand december van 1962 Dit is overigens geen record. In de cember 1959 kwamen 9635 woningen ■klaar. Dé wonlngproduktie is in de afge lopen 'drie maanden steeds boven de 9000 geweest. De minister noemde dit een goed resultaat. Interne verhuizing VERLATE BOETE MUIDEN, 15-1. De landbouwer H., tevens lid van de gemeen teraad van Muiden heeft na achttien jaar een schikkings voorstel gekregen wegens het fietsen zonder achterlichtje. De mededeling een boete van drie gulden binnen enkele da gen te betalen om een ver oordeling door de kantonrech ter te voorkomen, was volgens het onduidelijke stempel van de P.T.T. m 1946 door de rech terlijke instantie verzonden. De heer H. was zich aanvan kelijk van geen overtreding bewust. Een nauwkeurig ge wetensonderzoek bracht hem in herinnering, dat hij in 1946 eens zonder achterlicht had gefietst, waarvoor hij werd be keurd. Het raadslid hoorde of zag er nimmer iets van en dacht, dat de zaak in de doof pot was gestopt. Het raadslid heeft er thans raadsels bij: hoe kon de brief met 't schik kingsvoorstel achttien jaar on derweg blijven, en waarom hoorde hij er nooit iets meer van? Zekerheid heeft hij in tussen over wat hij zal doen: niet betalen, want de overtre ding is verjaard. Het bekende schilderij van de kunstschilder P. Schipper, dat vijf jaar gele den werd aangeboden door de firma Volker Beton aan het gemeentebestuur van Zierikzee is verhuisd. De verhuizing vond nog plaats in 1963. Voorheen was het schilderij te vinden in de Trouwzaal, maar na het gereedkomen van het kantoor van de Sociale Dienst, bleek deze ruimte het meest geschikt om het schilderij te herbergen. Een rol bij dece interne verhuizing speelde ook de aankomst van zestien historische schilderijen, een deel waarvan thans de Trouwzaal siert. Men zal zich herinneren dat het schilderij van de heer Schipper destijds werd aangeboden bij gelegenheid van het gereedkomen van de keersluis in het havenkanaal. SPORT SCHAKEN SCHAAKVERENIGING „ZIERIKZEE" Verloop wedstrijd M. Enzlin-C. J. M. Nolet Prinses Christina bezocht „Oliver" AMSTERDAM, 15-1. Prinses Chris tina heeft woensdagavond met en kele vriendinnen in het City Theater te Amsterdam de af schei dsvoorstel- ling bijgewoond van de musical „Oliver". Zij amuseerde zidh blijk baar best, gezien haar enthousiast applaus. Woningen voor getroffen gezinnen BOXTEL, 15-1. Twee gezinnen in Boxtel, die in november 1962 bij een brand zwaar werden getroffen, zul len zaterdagmorgen 18 januari nieu we woningen betrekken. Het gezin Beekmans verloor bij :de brand de vader en vijf kinderen. De moeder bleef met drie kinderen achter. Een buurman, de heer J. van Esch, liep bij zijn moedige reddingspogingen zulke ernstige verwondingen op, dat hij later in het ziekenhuis is over lieden. Hij liet een vrouw en kind na. Bouwvakarbeiders uit Boxtel 'heb ben in hun vrije tijd de huizen ge bouwd. De materialen werden door plaatselijke bedrijven 'belangeloos beschikbaar gesteld. De resterende kosten werden betaald uit een bouw fonds, gevormd uit de bijdragen van meelevende Nederlanders. Onderstaande partij werd op 10 januari 1964 in de 9de ronde van de onderlinge competitie van de schaakvereniging „Zierikzee" ge speeld door M. J. Enzlin (wit) en C. J. M. Nolet (zwart). 1. d2-d4 Pg8-f6 2. c2-c4 e7-'e6 3. Pbl-c3 Lf8-b4 Nu is een zeer bekende opening ontstaan, na melijk het Nimzo-Indisch. 4. e2-e3 Dit As de zogenaamde Rubinstein-varianttegenwoor dig wit's meest gebruikelijke voortzetting. Eveneens goed ds hi'er 4. Ddl-c2. Ook het scherpe 4. a2-a3 komt in aanmerking. 40-0 5. P gl-f3 d7-d6. Dit As echter te passief; wit verkrijgt een stevig centrum en 'een overwicht aan terrein. Beter was hier 5. c7-c5, waarna 6. Lfl-d3. d7-d5; 7. 0-0, P b8-c6 tot de No rmaalstelling leidt met ingewikkeld 'spel en wederzijdse kansen. Na 5b7-b6; 6. Lfl-d3, c7-c5; 7. 0-0 ontstaat het Sima- 'gin-isysteem met (soortgelijke consequenties als in de partij. 6. Lfl-d3 Wit streeft naar be heersing van het centrum. 6'b7-b6 7. 0-0 L c8-b7. Door de flank- cntwiitokelmg van deze loper tracht zwait zijn invloed op het cent,rum te vergroten. 8. L cl-d2 Pb8-d7. Zwart bereidt c7-c5 en/of e6-e5 voor, teneinde zich wat meer bewegingsvrij heid te bezorgen. 9. >a2-a3 Dwingt de zwarte loper tot miil'. waarna het centraal op gestelde witte ioperpaar een ernstige bedreiging van de zwarte stèlMng vormt. 9L-b4xc3 10. Ld2xc3 c7-c5 1-1. D dl-c2 h7-h6. Om Pf3-g5 te verhinderen. Het slaan van het witte paard door L b7 x f3 zou wit weliswaar een dubbelpion bezorgen, doch de open 'g-lijn geeft wit dan zeer goede aanvalskansen tegen de zwarte koningstelling, 12. P I3-d2. Daar wit de roil op f3 niet behoeft' te vrezen (ver gelijk de aantekening bij zwart's 11de zet), was hier d4 xc5 gevolgd door Tal-dl ster ker geweest. 12P f6-h5. Hier staat zwart echter de planik mis. De bedoe ling is om met D d8^g5 met mat- dreigdn'gen op g2 te werken. De witte stelling is daarvoor echter veel te hecht en werkt de witte plannen daardoor in de hand. Aangewezen was 12T a8- c8. Na verwisseling van zetten as dan dezelfde stolling ontstaan als .in do partij Najdorf-Bron- etein uit; hot kandidatentournooi om het wereldkampioenschap in Zürich 1953. Do kansen ont lopen elkaar dan niet zoveel. 13. Pd2-o4 Pd7-f6. Er dreigde Pe4xd6. Ruil van het paard door Lb7xe4 zou het witte voordeel nog vergroten. 14. Pe4xf6t Ph5xf6 15. Tal-dl Stelling na 15. Tal-dl Wit dreigt met 16. d4 x c5, b6 x c5 (niet 16d6 x c5 wegens 17. Ld3-'h7f en damewinst). 17. b2-b4 de stelling te openen, waarna het sterke witte loper- paar in combinatie met de open d-lijn beslissend is. 15. c5-d4. Aangewezen was Dd8-e7 om de zwarte dame uit de lijn van Tdl te 'halen. L c3 x d4. Natuurlijk niet e3 x d4, daar deze pion dan zowel de diagonaal van Lc3 al9 de lijn van Tdl verspert. Ta8-c8. Dreigt 17 b6-b5 benevens 18. b5 x C4 en pionwinst. b2-b3. Dekt pion c4 en maakt veld b2 vrij voor de witte dame. teneinde de indirecte bedreiging van Dc2 door Tc8 te ontlopen en extra-druk op Pf6 uit te oefenen. e6-e5. Nu wordt d6 zeer zwak. Zwart zit om goede zet ten verlegen. Ld4-c3 Tf8-e8. En hier had zwart toch e5-e4 moeten probe ren, hoewel na 19. L d3-e2 de zwakte d6 fnuikend is- Strate gisch gezien is zwart al verloren. L d3-f5 T c8-c7. x Op Tc8-c5 volgt 20. Lc3-b4 enz. 20. D c2-b2 a7-a5. 'Er dreigde L c3-b4. Nu breekt de storm ech ter op e5 los. L c3 x e5 T e8 x e5. Met de d- pion mag zwart niet terugnemen wegens dame-verlies en op een zet van de zwarte dame volgt het slaan op d6, waarna de winst voor wit nog slechts een kwestie van tijd is. D b2 x e5 L b7 x g2. Een val strik. Wit mag de loper niet slaan; want dan volgt D d8-a81 en wit verliest de dame. Zwart mocht de dame niet di rect: nemen, wegens Tdlxd'8 en mat. 23. TdlxdG. Dreigt Td6xd8 en mat. 2 3Dd8-a8 24. Tfl-d'l. Dreigt nu weer Td6- d8 en mat. 2 4P f6-d5 25. T d6 x d5 L g2 x d5 26. D e5 x c7. Er dreigt T dl x d5 en als de leper speelt, dan volgt Tdl-d8 en mat. Zwart geeft het op. 16. 16. 17. 17. 18. 19. 21. 22.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2