Donderdag 9 uur gaat 't leest beginnen, Voor uw dochter 'tfeest van de Opruiming: Als U voordelig uit wil zijn, - voordelig en goed - Uw garderobe aan wilt vullen, dan moet U er direkt bij zijn. Alles extra laag geprijsd!! Japonnen - Deux Pièces Regenmantels en sport jacks Wintermantelcostuums KOOPJES: Nachtgoed - Ondergoed - Babygoed - D a mesvesten Truien - Pullovers - Sporttruien 'f/s weer voordelig kopen bij: Op Zanzibar werd republiek uitgeroepen Russisch schiP gezonken Dronken man rijdt twee mensen dood De kwestie Cyprus De Amerikaanse tarweverkoop DE BLANKE MEDICIJNMAN 12,- 15,- 19,- 25, 29,- 39,- enz. Poplin en tweed regenmantels Nylon, mohair, uni fant. STURKA jacks 10 tot 20 Meisjesmanteltjes nu zeer voordelig 12,- 15,- 19,- 29,- enz. Rokken - Blouses - Pantalons uni en fant. rokken, gevoerd uni en fant blouses 10 uni en fant. pant helanca alle resterende maiitelcostuums met 25 Dusters - Peignoirs - Positiekleding Duster-peignoirs in vele dessins Positierokken, -blouses -.hesjes 10 jacks - japonnen - deux piéces Meisjes-coats in uni en fantasie NYLON en POPLIN vanaf 19, Meisjes jurkjes overgooiertjes in wol, terlenka, draion vanaf 5,95 9,95 12,95 Meisjes rokjes en -bloesjes leuke dessins, uni en fantasie Poplin en flanel, bloesjes voor uw dochter Voordelig met 20 °/o Meisjes wollen jum pers, truien, vesten zuiver wollen kwaliteiten Settland e.a. frisse kleuren 20 °/o X TVEVNT TJA An 1Q_1 UW T>,I ZANZIBAR, 12-1. Op het eUand Zanzibar, dat nog niet zo lang ge leden onafhankelijkheid verwierf, is zondag de macht-overgenomen door zeshonderd opstandelingen, die het van de politie snel braken. De sultan en zijn premier hebben het eiland verlaten. Veel bloed is er niet vergoten. Vast staat, dat twee politiemannen het leven hebben gelaten. De toe stand was zondagavond nog ver ward. Het was nog niet bekend wie de leiders van de opstandelingen zijn. De 600 man hebben volgens de commissaris van politie twee tuig huizen overvallen en alle wapens meegenomen. Vervolgens maakten zij zich meester van de politiebu reaus, de openbare gebouwen en het vliegveld. Zanzibar beslaat 2.650 m-. Er wo nen 300.000 mensen, van wie 500 Europeanen. Bulldozer reed huis binnen OOTMARSUM, 11-1. In Ootmar- sum is een bulldozer een (huis in de Schiltstraat binnengereden. De bulldozer - eigendom van een wegen'bouwonderneming in Olden- zaal - raakte door de gladheid van de weg. Een groot gedeelte van de pui van het woon- en winkelhuis schoof enkele tientallen centimeters naar achteren. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Een t.v.-toesfel dat dicht bij het raam stond werd zwaar beschadigd. In de woonkamer was juist een 70-jarige 'bewoonster van het huis aan 'het eten. 1963 blijkt spaarjaar te zijn geweest AMERSFOORT. 10-1. Op 31 de- cember 1963 is op bijna vier miljoen rekeningen, die door de plaatselijke spaarbanken worden beheerd, de rentevergoeding over 1963 bijge schreven. Door het toevoegen van dez erond f 110.000.000 aan het tegoed van de spaarders heeft het totale spaarbanksoldo de f 4 miljard over schreden en is het thans aangegroeid tot f 4.108 miljoen. Dit deelt de Ne derlandse Spaarbankbond mede. 1963 werd begonnen met een spaarderskapitaal van f 3638 mil joen. In de loon van 1963 werd f2347 miljoen gestort en f 1987 miljoen te rugbetaald. zodat hot spaaroverschot f 360 miljoen beloopt, vermeerderd met de f 100 miljoen rente bedraagt de aanwas over het afgelopen jaar f 470 miljoen, de grootste die ooit is voorgekomen. Radio-Zanzibar heeft zondagavond bekend gemaakt, dat een republiek Zanzibar is uitgeroepen en een nieu we regering is gevormid bestaande uüt leden van de „Revolutionaire Partij". HET BOUWEN IN NEDERLAND GRONINGEN, 11-1. Herstel van het prijsmechanisme en een volledig herstel van de ondernemers functie op het gebied van de woningvoor- ziening zullen de wegen zijn waar langs tct een definitieve oplossing van het woningvraagstuk zal wor den gekomen. Het prijsmechanisme moet hersteld worden, door middel van het zo snel mogelijk oplossen van het huurvraagstuk. De onder nemersfunctie moet hersteld worden door middel van een uitbreiding van de particuliere woningbouw op gronc! van de hier beschikbare ca paciteit. Dit zei de allgemeen secretaris van de Nederlandse bond van bouwon dernemers, drs. W. J. Valkenburg, op de jaarvergadering van de afde ling Groningen 'van N.B.B. Hij zei, dat de werkelijke woningbehoefte kunstmatig groot zal blijven .als met name het huurvraagstuk niet tevens tot een oplossing wordt gebracht, in die zin. dat in de huurprijs de re ële bouw- en exploitatiekosten tot uitdrukking komen. DEN BURG, 12-1. Een dronken automobilist heeft zondagavond in Den Burg op het eiland Texel het echtpaar Barrhorst-Bos aangereden dat op weg was naar de kerk. De 67-jarige heer Barhorst werd twintig meter meegesleurd en was op slag dood. Zijn even oude vrouw werd ernstig gewond. Zij werd met een extra ingezette boot naar Den Helder gebracht, waar zij echter kort na aankomst in. het ziekenhuis overleed. Daarmee was aan de tragedie nog geen einde gekomen, want na de aanrijding was de auto tegen het huis van de weduwe Witte-Bakker gebotst. De dron'ken automobilist ging 'de woning van de vrouw bin nen. Zij schrok zo hevig, dat zij een beroerte kreeg. Voor haar leven wordt gevreesd. De automobilist, de 43-jarige vrij gezel H. J. Jannes zou zondag een aantal café's op het eiland hebben bezocht. De politie heeft hem ter plaatse gearresteerd. DEN HAAG, 13-1. Het Russische schip „Uman" is volgens radio-Gi braltar maandagochtend vroeg ten zuidwesten van Cadiz (Spanje) ge zonken. Het Duitse schip „Byblos" heeft een aantal zeelieden opgepikt en zoekt naar tien vermisten. Ook andere schepen in de buurt nemen aan de opsporing deel. PARIJS, 11-1. De Turkse vice- president van Cyprus Fadlhil Kuts- juk, heeft zich in een gesprek met een vertegenwoordiger van het on afhankelijke Parijse dagblad „Le Monde" opnieuw uitgesproken voor een verdeling van het eiland. „De 35ste breedtegraad zou een ideale grens vormen om Cyprus in een Grieks en een Turks deel te ver delen. 'De helft van bet eiland, met de havens Kyrenia en Famagusta, zou ^dan aan de Turkse Cyprioten toevallen", aldus Kutsju'k. Hij zei ook: „Wij willen een eigen staat stichten. Er kan niet langer sprake zijn van het .bestaan van dor pen, waarin zowel Griekse, als Turk se Cyprioten wonen. Mijn landgeno ten leven in voortdurende angst voor de terreur van de Griekse Cy prioten". De Turkse Cyprioten beschuldi gen hun Griekse eilandgenoten er van dat zij hen willen overheersen en dat zij er zelfs op uit zijn de Turken op Cyprus uit te roeien. WASHINGTON, 10-1. Het Ame rikaanse ministerie van handel heeft bekendgemaakt, dat de Ame rikaanse regering andermaal vergun ning heeft verleend voor de verkoop van Amerikaanse tarwe aan de Sow- jet-Unie ter waarde van 104 miljoen dollar. Het totaal van de voorgeno men Amerikaanse tarweleveranties aan de Sowj et-Unie en de andere landen van het communistische blok komt met deze verkoop op tót nog toe ongeveer 300 miljoen dollar. De jóngste machtiging van de Amerikaanse regering, voor 104 miljoen dollar aan graan, heeft be trekking op vijf voorgenomen ver kooptransacties. Vechtpartij met Amsterdamse agenten AMSTERDAM, 12-1. In de afgelo- pen naoht hebben twee Amsterdam se politie-agenten het in de Peter Nieuwlandstraat even te kwaad ge had toen- omstanders zioh gingen be moeien met een arrestatie. Er vielen rake klappen. De agenten kregen spoedig assistentie van collega's. De politieagenten maakten van de gum- milat gebruik. Toen de situatie was opgeklaard bleek dat een agent een trap in de maag, een andere agent een klap" op de kaak, en een derde een slag in de nek had moeten in casseren. SPORT BILJARTEN Team-competitie district Sch.-Duiveland K.N.B.B. In de afgelopen week is men in het district Sohouwen-Duiveland der KNBB gestart met de competitie voor teams. Vpor de niet-insiders willen wij nog vermelden dat bij iedere wedstrijd het team dat ten aanzien van 'het door haar vastge stelde te spelen gemiddelde het bes te resultaat behaald een extra winst punt krijgt toegewezen. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: C. le klasse: VOG-Con- cordiia 4-3; C. L. de Hooge-C. J. Schot 2-0; L. Koster-J. den Boer 2-0; W. Kramer-L. Canters 0-2; C. 2e klasse: VOG II-OKK 4-5. W. Verkaart-J. Visser 2-0; D. Verkaart-L. v. Klin ken 0-2; K. Akerhoek-M. Lems 0-2; A. Goossens-L. v. Poperdng 2-0. C. 3e klasse A: Entre Nous-VOG III 5-4; A. Lokker-C. Krello 0-2; M. v. d. Schee-J. Berrevoets 2-0; J. Hagestein-C. L. v. Tigigelhoven 2-0; A. Berrevoets-C. v. d. Bos 0-2; Witte van Haemstede-Renesse 8-1. K. J. Bakker-J. A. Vasseur 1-1; J. Kük- J. L. Prummel 2-0; T. J. Stoel-L. C. Hanse 2-0; M. Evertse-J. Everaerts 2-0. 3e klasse B: KOT-BVO 2-7. M. Berrevoets-J. Goudzwaard 0-2; A. Berrevoets-J. de Bruine 0-2; J. Stoutjesdij'k-R. Poelman 2-0; S. Clerxs-A. Capelle 0-2. OKK II-KVL 7-2. M. de Vin-P. v. d. Berge 0-2; A. Heijboer-J. Koopman 2-0; M. Quist-J. Quartel 2-0; A. van Klin ken-J. Hagestein 2-0. C. 4e klasse B: Floris V-KVL II 7-2; F. Koster-J. Koopman 2-0; H. Baklker-C. Stouten 2-0; J. Beeke-A. Hillebrand 2-0; A. van Nieuwenfliuize-M. Wagemaker 0-2. OKK IV-Concordia II 7-2: J. C. van Felius-J. Brouwer 2-0; K. Kort-A. Hage 2-0; Joh. Thiery-J. Quant 2-0; M. J. Thiery-W. Steen- kist 0-2. C. 4e klasse C: Entre Nous II-Renesse II 5-4; M. v. d. Schee- J. de Jonge 2-0; J. de Vlieger-J, Hulshof 0-2; H. Smits-N. A. Krijnse Locker 2->0; A. van Dijke-Jac. Ver- seput 0-2. Zaterdagavond is in Kansas City een vliegtuig tegen de 26ste etage van een wolkenkrabber gevlogen. De vier inzittenden kwamen om het le ven. Predikers in Turkije gearresteerd ANKARA, 12-1. Tien missionaris sen of zendelingen - zes Amerika nen, twee Britten, een Canadees en een Nederlander - moeten in Anka ra terechtstaan wegens het maken van christelijke propaganda zonder officiële toestemming. De naam van de Nederlander wordt opgegeven als Ivan Jorg Ha- nevel th. Zij werden aangehouden nadat de politie in hun gezamenlijk tehuis pa pieren over religieuze zaken had ge vonden. Een van de Amerikanen is al eerder voor een soortgelijk feit berecht. 9. De hele transactie tussen Aram en de juweliers neemt twee volle uren in beslag. Drie keer gaat de sloep terug naar het schip met. kisten vol geld, om daarna met kisten vol gouden bijlen weer naar de wal te gaan. „Wel, dat was dat", zegt Quincle tevre den als li ij voor de laatste bijl de koopsom van zestig Crowns heeft neergeteld. „Ik hoop dat u een betrouwbare bemanning heeft, AramU heeft een fortuin aan boord.... Goede reis!" Als de sloep met de laatste kisten met geld terugroeit naar het schip, klinken de afscheidswoorden van de oude juwelier nog na in Arams geest. Hij werpt een blik naar de matroos op de roeibank. „Wie zegt me, dat deze man of wie dan ook van de maats te vertouwen is op een schip vol goudstukken?" peinst hij. „En nu de grote plas over?" zegt Agua, als zij aan boord zijn en het anker wordt opgehaald. „Nee", antwoordt Aram lang zaam. „Ik heb mijn plannen gewijzigd. Wij moeten eerst nog een keer naar de kust

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 4