Zierikzeeënaars wonnen de Zeeuwse jeugdkampioenschappen ONZE PUZZEL-RUBRIEK STAD EN EILAND Coebepgh Met VELPON zie je er geen barst van! 'n SCHAATSENRIJDEN Ingezonden mededeling ZIERIKZEE; 24-12. Juist voor het invallen van de dooi op de laatste vriesdag, heeft Zierikzee een bijzon dere schaatsprimeur gehad. Op de baan \an de ijsvereniging werden de Zeeuwse jeugdkampioenschappen verreden voor meisjes en jongens. Het was nog prachtig vriesweer en vooral dank zij de onvermoeide ak- tiviteit van de baancommissie, was het ijs in redelijk goede conditie. Er is fel om de titels gevochten. Het is de eerste in de provinciale schaats- geschledenis dat deze kampioen schappen voor jongeren dus werden verreden. Ingezonden mededeling Na afloop van de wedstrijden, die enkele uren in beslag namen, wer den de prijzen uitgereikt door bur gemeester mr. F. Th. Dijckmeester. Een slotwoord werd gespreken dooi de voorzatter van de Zierikzeese IJs vereniging, de heer B. J. Franke. De baanccmmissLe bestond uit de heren Rood, Verdoorn en v. d. Velde. De commissie heeft het geklaard de baan goed berijdbaar te houden. Ook de tijdmeters, onder leiding van de heer Wieringa, deden goed werk. Opvallend was dat de winnaars zowel bij de dames als 'bij de heren 'hun schaatstirairóig onder leiding van, de heer J. Pomper, met succes zagen bekroond. Een K.N.S.B.-ver tegenwoordiger woonde de wedstrij den bij. Hieronder volgen de uitslagen: Dames: 500 meter: 1. T. Huneman, Zierikzee, 61.9 sec.; 2. M. M. van Hoeve, Oostiburg, 62.4 sec.; 3. D. G. Kloet, Nieuw en Sint Joostland, 69.1 sec. Dames: 1.000 meter: 1. T. Hune man, Zic-rilkzee, 2.10.2; 2. M. M. van Hoeve, Oostburg, 2.14.2; 3. D. G. Kl'oet, Niüeuw en - Sint Joostland, 2.30.5. Horen (18-19 jaar): 500 meter: 1. E. A. Franke, Zierikzee, 51.7 sec.; 2. J. de Putter, Cadzand, 52.5 sec.; 3. J. van Hoeve, Zuidzande, 53.5 sec.; 4. J. v. d. Kreeke, 's-Heer Arends- kerke, 54.5 sec.; 5. J. Moelker, We- melcjinge, 54.6 sec.; 6. H. P. B. Lip pens, Biervliet, 54.7 sec.; 7. H. Pau- we, Krabbendijke, 58.7 sec.; 8. K. J-eende-rtse, Hoedekenskorke, 61.4 sec. Heren (18-19 jaar): 1.500 meter; I. E. A. Franke, Zierikzee, 2.47.3; 2. J. van Hoeve, Zuidzande, 2.47.9; 3. J. de Putter. Cadzand, 2.49.1; 4. J. Moelker, Wemeldinge, 2.55.4; 5. H. P. B. Lippens, Biervliet, 2.58.8; 6. J. v. d. Kreeke, 's-Heer Arendskerke, 2.59.3; 7. H. Pauwe, Krabbendijke, 3.09.0; 8. K. Leendertse, Hoedekens- kerke, 3.30,8. Heren (15-16 jaar): 500 meter: 1. A. v. d. Kreeke, 's-Heer Arendsker ke, 53.3 sec.; 2. A. van Oosten, Krab bendijke. 53.4 sec.; 3. Jac. v. d. Heu vel, Zierikzee, 54.5 sec.; 4. W. J. du Beis, Zuidzande, 55.0 sec.; 5. Joh. Gijzel, Biezelinge, 55.0 sec. Heren (15-16 jaar) 1.500 meter: 1. W. J. du Bois, Zuidzande, 2.50.0; 2. A. v. d. Kreeke, 's-Heer Arendsker ke, 2.54.2; 3. A. van Oosten, Krab bendijke, 2.56.0; 4. D. T. Linden- bergh, Wölpha'artsdijk, 2.59.1; 5. Joh. Gijzel, Biezelinge, 3.00.6. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Beer, 18.30 uur ds. Lam. Lutherse kerk: 10 uur ds. Assendorp. Kerk- werve: 10 uur ds. Van Ldexe. Seroos- kerke: 2 uur d?. Van Liere. Burgh: 10 uur ds. Don. Haamstede; 10 uur ds. Lam, 7 uur ds. v. d. Sar. Renesse: 11 uur ds. Zonneveld'. Noordwellc: 9.30 uur ds. Zonneveld. Scharendy- ke: 11 uur ds. Roodenburg. Brou wershaven: 10 uur ds. Oort. Zonne- maire: 9.30 uur ds. Roodenburg. Ncordgouwe: 9.30 uur ds. Kelling. Dreischor: 11 uur ds. Kelling. Ou- werkerk: 10 uur ds. Vellekoop. Nieu- werkerk: 10 uur ds. Groen eWegen Ocsterland; 10 uur vie. H. M. Boo- gert, Dein Haa'g, 6 uur ds. Groene we gen. Sirjansland: 10 uur dhr. Mali- paard, 2.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 uur ds. v. d. Sar, 5 uur ds. Boer. Lutherse Kerk Zierikzee: igeen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. H. H. van Kapel. Haamstede: 10 uur ds. Boer- ma, 3 uur ds. Scholing. Scharendykc: 10 uur ds. Scholing, 2.30 urn- ds. Bcerma. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. L. Tiesinga, Amsterdam. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Went- zsL Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. W. Haverkamp, Anna Jacoba Polder. Ocsterland; 10 uur leesdienst, 2.30 uur dr. Becker. Bruinisse: 10 en 5 uur dir. Becker. Hieronder volgen de namen van de prijswinnaars van de puzzel, die vo rige week werd gepubliceerd. De eerste prijs is bestemd voor: de heer J. Goedhart Nieuwe Haven 121 Zierikzee. De tweede prijs gaat naar: mej. M. M. P. Boot Spreeuwenpark 16 I Amsterdam. De uitslag van de puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. karabijn; 6. stroper; 11. dra; 12. est; 14. rok; 15. la; 17. peter; 19. ds; 20. ido; 22. lijn; 23. ram; 25. mot; 26. balken; 29. pa nama; 31. ion; 32; boa; 34. aal; 35. ree; 37. starten; 40. set; 42. ha; 43. o.l.; 44. bar; 46. gerookt; 49. rit; 51. une; 53. dom; 54. ree; 56. geweld; 59. mantel; 61. ere; 62. don; 64. sip; 65. eik; 66. r.g.; 68. lompe; 71. se; 72. lik; 74. ooi; 75. oud; 77. neetoor; 78. nergens. Verticaal: 1. kaliber; 2. r.d.; 3. arm; 4. ba; 5. neen; 6. ster; 7. r.r.; 8. oor; 9. p.k.; 10. restant; 13. st.; 16. ada; 17. pijn; 18. rap; 19. dom; 21. olie 22. lens; 24. maan; 25. mals; 27. k.o.; 28. dor; 30. na; 32. baard; 33. atoom; 36. era; 38. the; 39. elk; 41. eli 44. begeren; 45. ruwe; 46. geld; 47. oom; 48. trap; 49. rete; 50. tel kens; 52. ne; 55. en; 57. erg; 58. dol; 59. mie; 60. eis; 63. noor; 64. spin; 67. pit; 69. m.o.; 70. rug; 72. Ie; 73. k.o.; 75. or; 76. de. DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. een der staten der V.S.; 5. muziekteken; 9. afbeelding; 11. 'gissen; 12. spoedig; 14. jongens naam-; 15. tijdperk; 16. overheidsin stelling; 19. of eerder (afk.); 20. als eerder (afik.); 21. deel v.d. vinger; 23. inhoudsmaat (afk.); 25. onderofficier (afk.); 26. luizenei; 28. liohaamsholte; 30. Europese hoofdstad; 32. soort klei; 34. verharde huid; 36. Neder land (afk.): 37. jongensnaam; 40. plaats der oudheid; 41. water in Utrecht; 42. deel v.h. hoofd; 43. de onbekende (afk.); 44. uitstalkast; 48. duur van eb en vloed; 50. meisjes naam; 52. geen uitgezonderd; 55. on ingewijde; 57. drinkgerei; 60. iedere; 62. geogr. aanduiding (afk.); 63. jon gensnaam; 65. lofdicht; 66. jongens naam: 67. het Romeinse Rijk (afk.); 68. Europeaan; 70. voorzetsel: 7*2. Gereformeerds Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. Weste- riink. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst, maandag 30 december, de9 avonds 7.30 uur, oudeja'arsdiensit, ds. J. Ka rens. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Kaïnens. Oudejaarsavond 7.30 uur ds. Karens. Ocsterland; 10, 2.30 en 6 uur l'eesdüsnst. Gereformeerde Gemeenten tin Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur léesdiienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Keiken Ocsterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees- cDi'enst. Leger des Heilis Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12' uur jeugdsamenkomst, 19.30 uurver- losii'ng&samenlkomst. Rooms-kat'holieke Kerk Zierikzee: 7.30 en 10 uur Eucharis tieviering (in de week te 7.15 en 8 uur), 19 uur lof. Haamstede: 9.30 uur Eucharistieviering. ZIERIKZEE Optreden Charlotte Kohier Onder auspiciën van de Z.V.U. zal op vrijdag 10 januari a.s. de voor- daehtkunstenares Charlotte Kohier optreden met „In het ravijn" van Anton Tsjechow. Openlucht-kerstzang Enkele honderden mensen hebben aan de vooravond van kerst weer deelgenomen aan de langzamerhand tot traditie geworden openluchtzang van 'kerstliederen. De sfeer was weer wel bijzonder geëigend voor dit op wekkend gebeuren, want het vroor vrij sterk, zodat onwillekeurig de gedachten terug gingen naar een jaar tevoren, toen het ook 'koud was, of beter nog kouder. Het Havenplein bood maar weinig sohutse en daarom werd de Beurs opgezocht, waar innig en wijdings vol de liederen weerklonken. Ter in leiding op de samenzang werd een welkom gesproken door burgemees ter mr. F. Th. Dijckmeester, waarna diens echtgenote het kerstevangelie las uit Lucas. De zang werd bege leid door orgelspel, dat tevoren door de 'heer Jac. M. Luyfcenaar was op genomen op de band. Het was het orgel van de Lutherse keik. Zulks was nodig, daar - gelijk bekend - de Gasthuiskerk momenteel zonder instrument is. Met de gedachten vervuld van de komende herfst, verspreidden, na af loop van de samenzang, de vélen zich weer. In de kerstnacht hield van 12-1 uur de heer Luykenaar een bespeling van het carillon, dat bij- zender treffend was in de stilte van de heilige nacht. De Beatrixschool Op donderdag 16 januari zal in het schoolgebouw aan de Mulockstraat een vergadering worden gehouden van het algemeen bestuur van de Beatrixschool. Een bestuursverkie zing zal worden gehouden i.v.m. pe riodiek aftreden van de heren M. C. Verheijen en A. H. Vermeulen. De begroting 1964 zal worden vastge steld. Westhoek had rustige kerstdagen WESTHOEK, 26-12. Toen alles er op wees dat we een paar gezellige ijsdagen tijdens de kerst tegemoet gingen, kwam al op eerste kerstdag de "kentering met in de middag wat regenspatjes die tegen de avond overgingen 'in enkele flinke buien. Op de juist geopende ijsbaan der ijs- club Haamstede-Burgh is nog wat geschaatst doch een t.v.-voetbalwed- strijd deed veel afbreuk aan de toe loop, zodat het aantal bezoekers maar matig was. Gevolg van deze regen waren spekgladde wegen, doch er was bijzonder weinig" verkeer op de wegen en zij die er nog uit moes ten deden het zeer voorzichtig. Tweede kerstdag was een trooste loze trieste dag met regen, en mist die in de windstilte bleef hangen. Tegen de avond werd het droog en enkelen waagden nog een kleine wandeling. „W'intergasten" waren er betrekkelijk weinig. Vorig jaar was dit aantal veel groter. Alleen zij die hier een huis hebben 'kwamen maan dag en dinsdag naar de Westhoek en deze run naar 'de Westhoek bracht voor velen nog een uurtje wachten mee aan het veer te Zijpe. Binnens huis is net als overal gezellig kerst feest gevierd 'doch voor de meesten werd het een verstoorde ijspret. MIDDENSCHOUVVEN Vergadering gemeenteraad Op maandag 30 december a.s. wordt in het gemeentehuis te Scha- rendijlce een vergadering gehouden van de gemeenteraad. Op de agenda komt o.m. een voorstel tot de in standhouding van de openbare la gere school te Elilemeet. Verder een voorstel tot benoeming van mej. J. Leys tot hoofdleidster in vaste dienst aan de openbare kleuterschool te Kerkwerve. Op deze vergadering vindt de 'beëdiging plaats van de heer J. Landman als waarnemend gemeen te-ontvanger. HAAMSTEDE Vergadering Coöp. Diepvriesvereniging Een dezer dagen vergaderde in hotel Bom te Haamstede de Coöp. Diepvriesvereniging Haamstede- Burgih, onder voorzitterschap van de heer J. van Waveren. Het is deze 'keer een speciale ver gadering geworden en de toeloop dei- leder. was taanelijk goed. Op deze vergadering is gesproken ever de vernieuwing der deksels der beide kluizen omdat gebleken is dat deze niet goed meer zijn en het veel voor komt dat de deksels dichtvriezen, zo dat de 'hulp ingeroepen moet worden van een breekijzer. De nieuwe dek sels worden eens zo dik, zodat de kluizen omstreeks 10 cm. hoger wor den. Het bestuur kwam op deze verga dering tot de volgende voorstellen, waaruit de vergadering kon kiezen: 1. in 1964 per box een bedrag stor ten van f 130, wat uiteindelijk over het gehele jaar uitgesmeerd kan Worden, in overleg met de penning meester, de heer H. Kik of 2: de huurprijs met f 35 per box verhogen tot f 100 en dat gedurende 10 jaar lang. Een en ander werd door de voor zitter toegelicht. Het schijnt dat de isolatielaag der deksels te dim is. Deze neemt vocht op, wat later be vriest, waardoor de kou naar buiten slaat en de deksels dicht doet vrie zen met daarbij nog extra stroom- kosten. De heer van Waveren is naai de fabriek geweest en heeft nu ook de nieuwste deksels bekeken en deze zijn keurig in orde. Het hoofdkan toor in Den Haag wil deze deksels voor de kostprijs vernieuwen. In dien de leden hier echter niet mee akkoord gaan dan zal over een paar jaar de zaak geliquideerd moeten worden. De fabrikant zal het werk in drie dagen uitvoeren en wel in begin januari. De produkten kunnen blijven liggen. Na dat de deksels vernieuwd zijn geeft de fabrikant nog één jaar garantie. Aan de technische hogeschool te Delft is geslaagd voor het examen propedeutisch scheikundig ingenieud de heer J. W. M. de Graaf alhier. Normaal na een jaar De voorzitter zag zeer gaarne dat de leden met het eerste voorstel ak koord gingen omdat dan binnen een jaar de gang van zaken weer nor maal is. In het andere geval moet geld geleend worden enz. Verschil lende aanwezigen stelden vragen, doch uiteindelijk ging een ieder ak koord met het eerste voorstel. Een financieel overzicht zal aan de leden binnenkort worden toegezon den. Na een korte discussie wordt besloten dat ook de halve huurders als aandeelhouders beschouwd wor den. Zij betalen, dus in de vernieu wing f 65. Gewaarschuwd wordt verder voor de vervuiling der boxen omdat kinderen over de deksels lo pen en aan de handvaten trekken. Eigen sloten zijn niet meer toelaat baar, omdat het bestuur controle moet kunnen uitoefenen op het schoonhouden der boxen wat een maal in de drie maanden met een houten spaan moet geschieden. De bestuursverkiezing heeft tot resultaat dat drie nieuwe leden be noemd worden wegens het zich niét herkiesbaar stellen van de volgende heren: K. J. Dambruin, J. C. de Fei- ter en A. J. v. d. Weel. Zij worden aangevuld door de heren C. Dijk man, L. Kloet en Joh. Speelman. Aan het einde dankt de voorzitter de aftredenden voor hun toewijding en dankt speciaal de penningmees ter de heer H. Klik voor zijn uitge breide werkzaamheden aan de ver eniging. NOORDGOUWE Gezamenlijke kerstviering De vrouwenvereniging en de be- jaardensooiëteit vierden gezamenlijk het Kerstfeest, onder leiding van de voorzitster van de vrouwenvereni ging, mevrouw Kort. Na eer. wel komstwoord door de voorzitster werd gezamenlijk, gezongen en geopend met gebed. Een aantal dames las ge deelten voor uit de liturgie, hetgeen keurig tot zijn recht kwam. Een traobabie van chocolademelk met cake liét zich uitstekend smaken. Enige dames zongen, begeleid aan het orgel door de heer Bos, toepas selijke liederen. Mevrouw Kort las vervolgens een boeien'd kerstverhaal De heer J. van Leeuwen leverde een bijdrage aan het afwisselende pro gramma en een toepasselijk gedicht. N'a dankgebed werd deze kerstvie ring besloten met het gezamenlijk zingen van „Ere zij God" en Gez. 135. SIRJANSLAND Kerstviering vrouwenvereniging In het feestelijk ingericht vereni gingsgebouw hield ook de vrouwen vereniging „De harten omhoog" een geslaagde kerstviering. Onder de le- d'en waren helaas enkele zieken, zo dat het gezelschap niet compleet was. De leiding van de avond was in handen van mevr. Padmos-Bouman. Na opening op de gebruikelijke wij ze, werd de op het kerstgebeuren afgestemde liturgie gelezen, afge wisseld met :het zingen van 'kerstlie deren. Enkele dames, die zich met deze liturgie belastten, 'hadden zich uitstekend voorbereid, zodat de aan dacht van het publiek onverdeeld was. Na trac'baties in de pauze, las mevr. Struik-v. d. Werf een kerst verhaal. Ook werd een kerstverhaal gelezen door mevr. van Dienst- Hoogerhuis, getiteld „Jilly's boom". Aan het slot van de avond mochten allen een geschenkje in ontvangst nemen. Mevr. Padmos-Bouman sprak een slotwoord, waarin zij de leden hartelijk dankte voor de medewer king. Mevr. Heij'boer-Stuik bespeelde tijdens deze kerstviering het orgel. Een met al een sfeervolle avond, die met het zingen van de Lofzang van Za oh arias en dankgebed werd ge sloten. BRUINISSE De ijsbaan in plan-West De nieuwe ijsbaan in plan-West stond' juist op tijd onder water. Zon der strubbelingen is hét onder wa ter zetten niet gegaan. De brandput in plan-West kon slechts voor een deel worden leeg gepompt, aanvul ling uit de waterleiding was wegens de financiële konsckwenties ook niet aantrekkelijk, zodat ook ddt werd gestaakt en men ten slotte water heeft gepompt uit de „Visserij" van de heer Krepel, die hemelsbreed en kele honderden meters van de nieu we ijsbaan verwijderd is. De schaatsliefhebbers hebben toen zaterdagmorgen de baan op de Weel maar weer in orde gemaakt en op deze oude vertrouwde plas werd mei enthousiasme gereden. Wegens een laagje sneeuw dat eerst gesmolten was en «daarna weer bevroren, was de kwaliteit van het ijs echter niet best. Attentie voor zieken De diaconie der hervormde ge meente zorgde ook dit jaar weer voor de kerstattentie voor zieken en bejaarden in de vorm van een frui- schaaltje. Ook de afdeling Bruinisse van het Rode Kruis bedacht deze ca tegorie van de bevolking met deze langzamerhand traditioneel worden de kersbverrassing. SANTA ISABEL. Uit de uitslag van het dezer dagen in Spau:is-Gui- nae (West-Afliika) gehoucen v lendum blijkt dat het grootste deel van de bevolking voor zelfbestuur is. De „ja-stemmers" hadden met 59.280 stemmen een meerderheid van bijna 24.000 stemmen. Het voorstel tot zelfbestuur werd gedaan door de Spaanse regering. Ingezonden mededeling ABRIKOZENBRANOEV/IJH SINASBRANDEWIJN opWindenj" lekker BESSENJENEVER 3 KERSENBRANDEWIJN ANANASBRANDEWIJN TEKEN We stevenen nu razend hard op het jaareinde aan. Voor ons is het teken gegeven door de bakker uit Nieuwendam, die elk jaar met zijn „duivekaters" opdraaft. Als die ge bakken katers in het land zijn, duurt het niet lang meer of de warme punch wordt ingeschonken. Tijdens de kerstdagen zijn we du rend in bewondering geweest voor de koortjes, de bestaande koortjes en de bijeengelapte koortjes, die het toch maar weer gedaan hebben, bij de bejaarden, bij de zondagsscholen, op de verenigingen en in de kerken. Die koortjes zijn verrukkelijk. Niet omdat het allemaal vokaal zo prach tig gaat, maar de goede bedoelingen druipen er zo heerlijk vanaf en dat behoort wel echt bij kerstmis. Onze verwondering intussen is bij het Leger des Heils omgeslagen in ver bijstering, toen we de bijna niet te overziene berg pakjes gereed zagen liggen. Kerstpakketten voor mensen, die eenzaam waren, of ziek of oud. Er waren daar in „De Lichtboei" pakkers en paksters aan het werk met de tong op het vestje. Naasten liefde kost soms veel zweet. Alle pakketten waren in helder wit pa pier verpakt. Een fleurig bandje er om heen en een kaartje met een kerstwens. Wat een explosie van liefderijke weldadigheid. En nu voelen we dan de al wat hortende adem van het oude jaar, dat zo oud is, zo bedroefd ook, zo moe. Het sleept zich voort in de mist, die nu bezit heeft genomen van de wereld en het uitzicht be lemmert. Op de avond van tweede kerstdag waren we nog even bij vrienden, die al „de boom" aan het onttakelen waren. „Het ding valt zo uit", zei mevrouw. Pa had medelij den met de mannen van de reini gingsdienst. Hij knipte zijn boom in tientallen stukken, die hij allemaal zorgvuldig in een grote zak deed. Een edele man en een preciese man ook. Een voorbeeld voor andere boombezitters. Overigens blijven de meeste bomen wel branden tot en met nieuwjaar. Dan steken toe de neus buiten de deur en gaan snui ven of het voorjaar nog niet komt. Misschien wel iets te vroeg, maar men kan het niet welen. Holland is een kikkerland en daar kan van alles in gebeuren. EILANDMAN. Ingezonden mededeling CETA BEVER product DE ONEERLIJKE RECHTER hoffelijkheid; 77. propje; 79. uitge strekt; 80. reet. Verticaal: 1. familielid; 2. heer (afk.); 3. dunne; 4. Engels telwoord; 5. treiter; 6. plaats in Noord Hol land; 7. Frans lidwoord; 8, pers- reau; 10. vertaler; 11. toespraak; 12. kleine veertjes; 13. herkauwer; 17. speelgoed; 18. klank; 20. godheid; 22. zijrivier v,d. Donau; 24. wegver sperring; 27. narigheid1; 28. familie lid; 29. watering; 31. onbeholpen persoon; 33. keukengerei; 35. deel v. h. been; 38. vogel; 39. t'hee (Eng.); 45. deel v.e. boom; 46. metaal; 47. ijle stof; 49. uitheemse plant; 51. in orde; 53. stremsel; 54. vrucht; 56. meisjesnaam; 58. cirkelvormig; 59. watervogel; 61. omroepvereniging; 64. jongensnaam; 66. tegen; 69. se conde; 71. boos; 73. eveneens; 74. afgelegen: 76. bevel; 78. pers. voor- 65. „Zal je alle kolonisten van Cabots- ville mijn beste wensen overbrengen, Aram?" „Ik zal het niet vergeten, Julia", lacht Aram, die tegenover het meisje bij de loop plank staat. „En zul je, als je terugkomt, eerst naar Bristol komen om mij alles te vertellen?" „Wat ducht jc dun, Julia. IIou je goed, ik kom spoedig terugcn pas goed op jezelfvaarwel!" Een kwartier later heeft het schip van kapitein Olivier de haven al ver achter zich gelaten. Twee mensen kijken het vaar tuig, dat kleiner en kleiner wordt, na. Julia, die blijft wuiven tot haar arm er pijn van doet en de figuurtjes op hel ach terdek niet meer te onderscheiden zijn. En Joachim Benlley, opperrechter van Black pool, die terzijde staande achter een paar loodsen, allerminst lust tot wuiven voelt. „Daar gaat m'n goudschat", bromt hij in 7,'n snor. „Voor het eerst van je leven was iemand je te glad af, Bentleyjc begint bepaald af te takelen EINDE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2