DE WINTER SLAAT EUROPA IN ZIJN BOEIEN I Kerstliederen- I programma Kerstuitwisseling Ver. Staten-Rusland Duizenden Berlijners door de muur Nederland sluit handelscontracten met Indonesië Artis heeft wereldprimeur STAD EN EILAND DE ONEERLIJKE RECHTER Sneeuw tol in zuid-Spanje LONDEN, 19-12. Uit alle delen van Europa is donderdag melding gemaakt van sneeuwval, hagelbuien felle koude en gladde wegen. Zelfs tot in liet zuiden van Spanje is sneeuw gevallen. De eerste sneeuwstorm van dit seizoen woedde in Zweden, waar de wegen werden geblokkeerd, auto's insneeuwden en het trein- en lucht verkeer werden ontwricht. De laat ste negen jaar zou het in, Zweden niet zo hard gesneeuwd hebben ,in Stockholm viel 30 centimeter. 1.300 man met 450 voertuigen werden op getrommeld om de straten sneeuw vrij te maken. In het plaatsje Sodankylae, Noord Finland, werd een temperatuur ge meten van, 43 graden onder nul. In grote delen van West-Duitsland viel sneeuw en hagel en in 'de Deense fjorden Stapelde het ijs zich op. In de midden-Franse plaats Li moges slipte een busje met arbei ders op een spiegelgladde 'brug, ver dween door de brugleuning en stort te in een 6 meter 'lager gelegen meer. 15 man werden gewond. Op de Belgische wegen kwamen hier en daar kettingbotsingen voor. In Oostenrijk vroor het tussen 12 en 25 graden, uit Hongarije werd gemeld dat 4.800 km van het wegennet door sneeuw geblokkeerd Koud Noord-ltalië Ook in Noord-ltalië kwamen zeer lage temperaturen voor, soms zelfs 20 of meer graden onder nul. Vis- Ingezonden mededeling ORATORIUM- VERENIGING Heden (vrijdag)avond - 8 uur Lutherse kerk Toegang vrij BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 17 dec.: Pieter 'Aart? z. van Andries Pieter Meulen'berg en Leintje Poppe (Zierikzee); 16 dec.: Dirk, z. van Maarten Cornelis Hoek en Arendje Minnee (Zierikzee); 17 dec.: Hendrik, z. van Jacob SChouls en Pietertje Adriana Bolkenbaas (Zierikzee); 19 dec.: Karin, d. van Abraiham de Rijke en Jannetje Pie- ternella Schiettekatte (Zierikzee), Overleden. 13 dec.Catharina Francina de Buck, 83 jaar, ge'h. gew. met Marihus Cornelis van den Ende (Middelburg); 16 dec.: Abraham Pie ter van Bloois, 92 jaar (Duiveland). NEW YORK, 20-12. Opgewacht door hun gastheer en een drom ver slaggevers en cameramensen van de t.v. zijn donderdagavond een Rus sisch echtpaar en hun twee kinderen op het vliegveld van New York aan gekomen om de kerstdagen door te brengen bij een Amerikaans gezin in Portsmouth. Ohio. Het bezoek maakt deel uit van een project „operatie vrede op aarde" onder auspiciën van de kamer van - koophandel van Portsmouth. De uit wisseling tussen Russische en Ame rikaanse gezinnen is geregeld door het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken en de Sowjet-rege- ring. De Rus werkt in een autofabriek in Moskou en zijn vrouw geeft En gelse les. Hun gastheer is advocaat. m Een vijftienjarige Amerikaanse schooljongen .heeft op twee van zijn onderwijzers geschoten, omdat hij een berisping ;had gekregen. Het ge val deed zidh voor te Groves in de staat Texas. De ene onderwijzer moest met een schot in de buik in een ziekenhuis worden opgenomen. De ander werd niet ernstig aan een been gewond. sersschepen op de Adriatische Zee werden gedwongen naar de haven terug te keren door zware storm en hoge zee. In West-Turkije wei-den door de zware regenval overstromingen ver oorzaakt. Nabij Bandirma werden 25 woningen vernield. Elders kwamen als gevolg van de overstromingen zes personen om het leven. Zes anderen werden gewond. In Groot-Brit tannië is het al even koudL Bijna geheel Noord-Engeland is mee sneeuw bedekt. Sneeuwploe gen werken met man en macht om de wegen schoon te houden. In Schotland tenslotte sneeuwde het donderdagavond nog en men be- schreef de omstandigheden als „IJs- lands". BERLIJN, 19-12. Terwijl voor de verschillende passenbureaus in west- Berlijn nog een dertigduizend men sen in de rij stonden om zich het be geerde pasje voor familiebezoek in oost-Berlijn te verschaffen, over- schred enreeds donderdagmiddag de eersten de overgang tussen oost en west. Aanvankelijk was van Oost- Eerlij nse zijde steeds gezegd, dat de grens eerst vrijdagmorgen om zeven uur zou word enopengesteld. De eerste gelukkigen waren vol gens de Westberlijnse politic een echtpaar, dat zonder moeilijkheden de doorlaatpost op de Oberbaum- brug in de Amerikaanse sector pas seerde, en een vrouw met haar kind, die de doorlaatpost op de Sandkrug- brug in de Britse sector doorgingen. Waaraan de vervroeging te dan ken is is in west-Berlijn nog niet bekend. Duizenden zullen in deze dagen in DEN HAAG. In de raadszaal in Den Haag zijn de prijzen van de Jan Campertstichting uitgereikt. De Con- stantijn Huygensprijs 1963 werd toe gekend aan de Vlaamse dichter Jan van Nijlen voor zijn gehele oeuvre. Radio Djakarta heeft omgeroe pen d'ait op 13 december een „vijan delijk hef sch roefvliegtuig" boven West-Borneo is neergehaald. De twee bemanningsleden werden hier bij ernstig gewond, aldus de radio. 20 omzetstijging auto's in 1963 AMSTERDAM, 19-12. Voor de rijwiel- en autobranche kan 1963 over het algemeen als vrü gunstig worden getypeerd. De verkopen van personenauto's zijn opnieuw met zo'n 20 procent gestegen, een ten dens die nu al sinds 1960 aanhoudt. Ook bij de bedrijfsauto's' wasi eni ge verkoopstijging ten opzichte van 1962 te zien. Aldus een terugblik over dit jaar. In het decembernum mer van de Nederlandse Vereniging de Rijwiel- en Automobielindustrie (R.A.I.). Wat de tweewiélers betreft mag - met uitzondering van de scooters - over een licht herstel in de afgelopen zomer worden gespro ken. Het meest opvallende is hierbij de rijwielverkoop. Sinds 1959, toen de verkoop van fietsen met 686.000 stuks een record behaalde, daalde het verkoopcijfer 'langzaam, imaar onafgebroken. Thans gaan 'de rij- wielVerkopen voor 'het eerst weer in opgaande lijn, zij h'et nog matig. De afgelopen winter, met zowel voor fietsen en bromfietsen zeer on gunstige resultaten, in aanmerking genomen, ig de ■zomerverkoop gun stig geweest. Voor de bromfiets geldt hetzelfde, ernaar in mindere mate. De bijzonder ongunstige win ter kon slfech'tg ten dele 'goed ge maakt worden waardoor de cijfers van 1963 nog een geringe daling ten opzichte 'van 1962 zuM'en aangeven. Terwijl de scooterverkopen snel dalen is ibii de motorfiets een ge ringe stijging merkbaar. Toch rnoet voor de hele tweewielerbranche ge zegd' werden, 'aldus het R.A.I.-or gaan1, dat de verkopen zich meer en meier stabiliseren op een nirveau dat voor het overgrote deel bepaald wordt door dte vervangingsvraag. KERKNIEUWS OOSTERLAND Hervormde Gemeente Ouwerkerk Op uitnodiging' van het college van kerkvoogden vergaderden de nota belen der Ned. Hervormde gemeente. De aftredende 'kerkvoogd de heer J. Romeijn werd m.a.s. herkozen. De notabelen de heren J. J. van Wes- tenbrugge en M. A. Swenne zijn pe riodiek aftredend en stellen zidh herkiesbaar. De stemgerechtigde lid maten zijn opgeroepen tot stemmen op 3 januari a.s. PREDIKBEURTEN BROUWERSHAVEN. 22 dec. 10 en 2.30 uur ds. Wenisel. DEN HAAG, 19-12. Dc plaatsver vangend voorzitter van dc Indonesi sche economische missie naar West- Europa, ambassadeur dr. Harsono Reksoatmodjo, heeft donderdag op een persconferentie in Den Haag ge zegd, optimistisch te zijn over de re sultaten van het bezoek aan dc vier bezochte landen, namelijk Neder land. Wcst-Duitsland, België en Frankrijk. In deze landen heeft de missie veel weerklank gevonden en in Nederland nog wel wat meer dan in dc andere landen, aldus dr. Har sono in antwoord op een vraag. Dr. Harsono heeft meegedeeld, dat d'c Indonesiërs drie schepen van de K.P.M. tegen contante betaling heb ben gekocht en dat van deze maat schappij weer een aantal schepen- op huu^koopcontracten worden aange schaft. Indonesië heeft aldus de hand gelegd op een tonnage van ieder geval oost-Berlijn komen be zoeken. Volgens het Oostduitse persbureau A.D.N. werden donderdag ongeveer 59.000 pasjes uitgereikt. Het groot ste deel daarvan was aangevraagd voor eerste kerstdag. Scliip zonk op IJsselmeer STAVEREN, 19-12. Schipper G. C. Gerritsen van der Hoop (27) en ma troos Klaas Glas (29) beiden uit Har- lingen, hebben anderhalve dag in een sloep op het ijskoude IJsselmeer rondgedobberd, nadat hun beurt schip „Willem Barendsz" van rederij Doékseri op Terschelling, was ge zonken. Beide opvarenden werden donderdagmorgen om tien uur door de coaster „Schieborg" opgepikt. Ma troos Glas was bewusteloos, vermoe delijk door de 'kou 'bevangen. In de schuitsluis in Kornwerderzand zijn de drenkelingen aan wal gebracht. Matroos Glas is naar een ziekenhuis in Harlingen overgebracht. AMSTERDAM, 20-12. Voor het eerst 'is in gevangenschap een ang- waratabo of be'ermaki, een half aapje uit West-Afrika, geboren. Men is er echt een beetje trots op, dat deze diersoort zich 'in Artis 'heeft voort geplant en nog wel in de wereld' d'er duisternis, het in mei ter gelegen heid van het 125-jarig 'bestaan van Ar,''is, in gebruik genomen n'achtdie- renverblijf. Tot vorig jaar leefden er slechts drie van 'deze diertjes - ze hebben de 'grootte van een halfwas poesje - dn dierentuinen dn de gehele we reld. Daarvan verbleef een stelletje in Artis. Ongeveer twee maanden geleden ontving de 'hoofdstedelijke dierentuin een d'er de exemplaar, een jeng wijfje, ten geschenke en. als klap op de vuurpijl heeft heft reeds enkele jaren in Artis vertoevende paartje dus 'thans voor nageslacht 'gezorgd. Vermoedelijk als laatste „bijdrage" van de levende have in dit jubileumjaar. Het Koninklijk Huis DEN HAAG, 17-12. H.H.K.K.H.H. prinses Beatrix en prinses Irene zullen zaterdag 21 december 1963 in de Kurzaal ;te Sobevenimgen het ga- laconcert bijwonen van muziek uit de tijd van Willem I, dat door het Resïdentie-'orkest wordt gegeven in het kader van de nationale herden king 1813-1963. In de ochtenduren van vrijdag trokken de West-Berlijners voor de eerste maal in groten getale via de vijf nieuwe doorlaatposten naar Oost-Berlijn. Rond 13.000 mensen stonden toen al voor de twaalf pas senbureaus te wachten SPORT BADMINTON Zierikzee I-Henricus I 8-0 J.'T. woensdagavond vond in de gymnastiekzaal van het prof. Zee man-Lyceum de badmintonwed- atrijd plaats 'tussen d'e plaatselijke B.C. „Zierikzee" en „Henrfficus" uit Breda. Dit laatste team ös samen gesteld uit 'kadetten afkomstig van de K.M.A. te Breda. Het team be zit du® nooit een vaste kern, door dat steeds wisseling van spelers plaats vindt. Daardoor vormt het team geen eneheid. Het (klassever- schiil kwam iin deze wedstrijd wiel enorm 'tot uiting. De uitslag is dan ook niet geflatteerd te noemen. Het was voor „Zierikzee" haar voorlaat ste wedstrijd. De laatste wedstrijd, welke zal gaan tegen) San® Rancune I uifc Oudenbosch, zal begin januari 1964 gespeeld! worden. „Zierikzee heeft nu van haar zeven wedstrij den er 5 gewonnen, 1 gelijk en 1 verloren. Doelgemdddolde is 42-14! ZIERIKZEE Openluchl-samenzang De jaarlijkse openlucht-samenzang vindt plaats op dinsdag a.s. op het Ha ven plein. Wanneer de weersom standigheden bijzonder ongunstig zouden zijn, wordt de Beui's ge bruikt. De samenzang vangt aan om 8 uur. Gaarne hier een verzoek aan het publiek aan deze zang te willen medewerken. Kerstliederenprogramma Gelijk gemeld vindt heden (vrij dag)-avond de uitvoering plaats van een liederenprogramma door de Zie- rikeese Oratoriumvereniging, onder leiding van de heer Jac. M. Luyke- naar. Het koor zingt met orgelbe geleiding. Het instrument wordt be speeld door de jeugdige plaatselijke organist de heer Groenleer, een veel belovende jongeman. Enkele instru mentale intermezzi zijn ingelast, ter wijl op het orgel enkele Bach-parti- ta's worden gespeeld. Onnodig te zeggen dat deze uitvoering een stijl volle noot kan worden, in deze juist aan deze feesttijd voorafgaande da gen. Bureau Centrale Dienst Met ingang van 1 januari a.s. wordt het bureau van de Centrale Dienst verplaatst van Zierikzee (Oude Haven 26) naar Tholen (Brug straat 16). ZONNEMAIRE Op dinsdag 24 dec. 1963 zal een kerstnachtdienst worden gehouden, toegankelijk voo riedereen, aanvan gende 's avonds 9 uur. In deze dienst zal voorgaan ds. Oort. van Brouwers haven. Ook zullen enkele leden van de plaatselijke muziekvereniging „N. en U." onder leiding van de heer L. C. Braber hun muzikale mede werking verlenen. OUWERKERK Dezer dagen werd door de Rijks luchtvaartdienst het zweefvliegbe- wij's C uitgereikt aan de heer H. van Damme alhier. NIEUWERKERK Bejaarden vierden kerstfeest in „Ons Dorpshuis" Ook in deze 'gemeente werd, zoals in vele gemeenten op ons eiland, een kerstwijding met de bejaarden ge houden. Woensdagnamiddag 18 de cember was de zaal van „Ons Dorps huis" stemmig met groen versierd-, terwijl op de tafels talrijke kaarsen brandden. Ongeveer een 50-tal per sonen -had igevolg gegeven aan de uitnodiging een intiem kerstfeest te vieren. Mevr. van Eeten sprak een wel komstwoord en zeide: In deze dagen .voor kerstdag heeft of moet men meer liefde voor elkander hebben. Dit komt ook hier tot uiting, men •heeft nl. een aantal lapjes -welke door vele dames gebreid zijn aan elkaar gehecht tot mooie lappende kens en bestemd voor minder ont wikkelde gebieden. Dr. Becker sprak een gebed en las het kerstevangelie. Hij zeide: Dit 'is een bijzondere dag van danik en het brengen van lof. Naar aanleiding van het gelezen evangelie hield z.eerw. een korte uit eenzetting over „Zie, ik verkondig u grote blijdschap"'en „Laat ons naar Bethlehem gaan". Een dameskoortje zong verdienstelijk enige kerstliede ren. Mevr. Westerhof las een boei end kerstverhaal. Een aantal dames led envan de Plattelandsvereniging afd. Sohomven, gaf op zeer verdien stelijke wijze een kerstspel, getiteld „Het kleine kerstspel", waarbij een aantal dames de daarbij passende kerstliederen zongen. Mevr. v. Eeten dankte 'de dames voor hun spel en de daarbij behorende zang, het is door hun medewerking een prachti ge middag geworden. In de drie pauzes werden tractaties aangeboden en werden gezamenlijk verschillende kerstliederen gezongen. Aan het ein de van de middag, die veel te vlug om was, dankte mevr. van Eéten ons plaatselijk koortje voor hun me dewerking, waarop nooit te vergeefs een beroep wordt gedaan, alsme'de alle dames die voor de versiering en bediening 'hebben gezorgd en de heer Lemsom voor ^de passende verlich ting zorgde. Dr. Becker sprak een slót woord en roemde de mooie mid dag en wenste alle aanwezigen, een gezëgen'd kerstfeest en een gelukkig nieuwjaar. Hierna ging hij voor in gebed. Medegedeeld wei-d nog dat bij le ven en welzijn 'de eerstvolgende mid dag zal worden gehouden op woens dag 8 januari des middags om 2 uur. OOSTERLAND Vergadering ijsvereniging „Winterleven" Onder voorzitterschap van de'heer M. J. Zeijler vergaderde de ijsver eniging „Winterleven" alhier in het café „Even Buiten" van 'de heer A. Mol. De beruchte verga'dermoeheid' deed zich ook hier weer geducht gelden, de opkomst, voor een vereni ging die 173 leden telt, was uiterst miniem. De voorzitter heette de aan wezigen hartelijk welkom en betuig de zijn spijt over de gering belang stelling. Spr. memoreerde de barre winter van 1962-'63 waarop de vereniging dikwijls in aktie kwam met het or ganiseren van wedstrijden en wat niet al. Met dankbaarheid vermeld de de voorzitter dat ook toen de ba nen op de vijvers op het „Heeren hof' weer mochten worden bei-eden, en ook was er dank voor het vele dat toen belangeloos door de leden werd verricht aan baan. verlichting enz. Na de notulerilezing door de se cretaris de heer Herm. Barendse. deed de penningmeesteresse mevr. A. Bakker-Bal haar financieel ver slag, waaruit bleek dat er aan ont vangsten waren geboekt f 1512,24, aan uitgaven f 714,84, alzo een batig saldo van f 797,39. De rekeningen werden gecontroleerd door de heren J. Dane en Bram Meerman en in de beste orde bevonden. De voorzitter dankte mevr. Bakker voor haar keu rig beheer. Bij de bestuursverkie zingen werden de aftredende leden, t.w. de voorzitter en de leden C. van Dijke en A. van Zweden, bij accla matie herkozen. Bij een verdere be spreking werd besloten, in verband met de algemene prijsverhoging, de minimumcontributie van een gulden te brengen op f 1,50. Algemeen was men van oordeel dat dit nog zeer billijk 'is, 'gezien de andere plaatsen, waar minimumcontributies van f 3 en meer geen zeldzaamheid zijn. Ter sprake kwam verder 'het berijden der banen door niet-leden. Betref fende deze materie werd gesugge reerd kaarten uit te geven aan deze niet-leden ad f 2, waarmede ze een heel seizoen op de banen der vereni ging zuilen mogen rijden. Dit geldt dan voor wat betreft de rechtsgel digheid, omdat men geen eigen baan :bezi)t. IJsbaan vrome wens De in het bestuur en 'de vereniging levende wens om nog eens 'n eigen ijsbaan te zullen krijgen), zal voor lopig wel tot de vrome wensen blij ven behoren. Men hoopt bij een vorstperiode weer de beschikking te hebben over de ibanen op de vijvers van het „Heerenhof". Een desbetref fend vei'zoek zal dan weer worden gedaan aan de eigenaar, baron Sdhimmelpenninck van der Oye. Met dankbaarheid wijst de voorzitter verder op de loyale wijze waarop vorig jaar door hét agrarisch loon bedrijf van de heer Jan Dorst de banen werden onderhouden, tegen een zeer billijke vergoeding. Tot baancommissarissen wei-den de be stuursleden C. van Dijke en P. van der Hul-le benoemd. Bij de rondvraag wees mevr. Bak ker-Bal op de vaak moeilijke toe- gan gtot de ijsbaan vorig jaar, en zij zag hierin voor een volgend sei zoen gaarne verbetering. Voorname lijk de overgang over de watergang langs de Hofweg leverde veel be zwaren, vooral voor wat oudere mensen. De voorzitter deelde méde dat hij in het bezit is van een twee tal zware balken, die hij graag tel leen geeft cm een brug te creëren over genoemde watergang. Tenslotte wordt de wenselijkheid onder het oog gezoen de contributie nog voor het a.s. nieuwjaar te doen ophalen. De voorzitter Sloot deze geanimeer de vergadering met een dankwoord. Inentingen tegen polio Woensdagmiddag vond Sn 'het wij-k- gébcuw van ihet Groene Krui® al hier de inenting plaats tegen de kin derverlamming (polio), door de plaatselijke gemeente-arts dokter de Putter, bijgestaan door wijkzuster Compagne. Het betrof hfer een aan tal kinderen, die nog niet waren ge vaccineerd, veelal om principiële re denen. Het 'is wel een succes gewor den, wamt niet minder dan 43 kin deren 'kon ihet vaccin werden toege diend. Zuivelavond in Conferentiekamer Woensdagavond vond in de Con- ferentatekamer alhier een bijeen komst plaat®, uitgaande van het Ne derlands Zuivelbureau, De belang stelling voor deze propaganda-'avond was 'groot, behalve 'enige heren, wa ren er meer dan 100 dames aanwe zig. Zelfs Sirjansiandse vrouwen waren per bus gekomen om deze avond bij te wonen. De propagandiste sprak in haar welkomstwoord haar verheugenis uit over de grote belangstelling. Nadat de 'aanwezigen een beker vla was aangebodten, volgde tekst en uitleg van de goede eigenschappen van zuivelprodukten in 'het algemeen als voedsel en werd een licht ge worpen op de nuttige bestanddelen hiervan. Het bevat alles wat voor een gezonde, verantwoorde voeding nodig is. Nadat een leuke 'tekenfilm was vertoond, die op humoristische wijze in beeld bracht de weg van de melk vanaf de koe tot de fabriek, werd gepauzeerd1, onder h'et genot van een kop koffie met twee soor ten kaas. In de pauze weiden formulieren uitgereikt met vragen die beant woord moesten worden en waarvoor II prijzen waren beschikbaar ge steld. Een achttal van deze vragen lijsten weid foutloos ingevuld. De l'ilm: „Pension Smulders" viel zeer in de smaak. BRUINISSE Auto reed wielrijdster aan Toen mevr. v. d. Werf-v. d. Berg per fiets rijdend over de Dorpsweg, linksaf wilde slaan om haar woning aan de Molenweg te bereiken, werd zij van achteren aangereden door een auto bestuurd door ir. v. S. te Zierikzee. Het ongeval liep goed af en beperkte zich tot materiële schade. ANNA JACOBAPOLDER Ernstig ongeluk op vcerplateau Een bestehvagentje van de meu- belhandel de IC. te Rotterdam, stond te wachten op he tveerplateau te A.J.-Polder, om te worden overgezet. Plotseling werd het wagentje van achteren aangereden door een tank auto van de gebrs. B. uil Dordrecht. De bestelwagen werd gekraakt -tus sen de tankwagen en een grote vi-achtauto van de Kon. Zeelandia N.V. De 'bestuurder - en enige in zittende - van de bestelwagen, de heer H. Everhardus uit Rotterdam, moest uit het wrak van dc auto ge zaagd woi'den. Hij liep ernstige ver wondingen op aan hoofd en enkel en inwendige kwetsuren. Hij werd opgenomen in het Burgergasthuis te Bergen op Zoom. KERKWERVE Kerstavond N.C.V.B. In het verenigingsgebouw alhier werd de kerstavond gehouden van de N.C.B.-afdeling. De 'bijeenokmst stond onder leiding van de presi dente mevr. Francke-van Nes, die een welkomstwoord sprak. De da me® mevr. de Ruiter-van Donselaar en mevr. Rentmeester-de oJgne la zen de 'kerstlitungie, waarop een -me ditatie volgde door de presidente. Na de eerste pauze dektomeerde mevr. de Ruiter-Kloet enkele ge dichten. „Hét kerstfeest in het 'Stal letje", was d'e titel van een door mevr. Lauwerse-Zielhui® gelezen kerstverhaal. Tussentijds werden gezamenlijk verschillende kerstlie deren gezongen. Geëindigd werd met de lofzang van Zaoharias. De ZuitVietnamese militaire jun ta heeft donderdag de namen be kend gemaakt van 60 leden van een „raad van wijze mannen", die de nieuwe regering van advies moet dienen totdat een democratische wet gevende macht zal zijn gekozen. n Don Paquito, dc kleinste man ter wereld - hij was 60 cm. lang - is op 50-jarige leeftijd te Alicante dn Spanje overleden. Hij genoot inter nationale bekendheid als circusar tiest. Zijn drie dochters hebben een normaal postuur. In de haven van de Westalgerijn- se plaats Arzew is donderdag een kleine boot omgeslagen, waardoor elf mensen verdronken. De boot kapsiesde toen een van de inzitten den over de rand hing om een roei spaan te pakken. UW ZOONTJE VERMAAKT ZICH KOSTELIJK Uw buren zullen het echter minder leuk vinden, want hij heef! de kranl Ie pakken die U hen beloofd hebl. Neem daarom een abonnement op de ZfERIKZEESCHE NIEUWS BODE 26.000. Van de zijde van de Neder landse scheepvaart en scheepsbouw is belangstelling getoond voor sa menwerking met Indonesië bij Ihet opvullen van de lacune van 80.000 ton waarin vroeger door reders te Singapore werd voorzien. Hieraan 'is een -einde gekomen doordat Indone sië de handelsbetrekkingen mét Ma leisië heeft verbroken. Een nader gevolg avn he tverbrc- ken van de handelsbetrekkingen-mot Maleisië 'is dot jaarlijks ongeveer een miljoen ton aan artikelen, zoals rubber, 'koffie en -thee thans regel recht naar de consumerende landen vervoerd zal worden met voorbij gaan- van Singapore en Penarog. In antwoord op een vraag zei de heer Harsono, 'dat van de 40.000 ton rub- ebr, dite jaarlijks naar Singapore ging, Nederland' nu m-issohien 100.000 tot 150.000 'ton voor zijn re kening zal kunnen nemen. 62. Terwijl Budd, zijn evenwicht verlie zend, over Aram heentuimelt, grijpt deze de rechlei-arm van de reus met beide han den en zijn lichaam als hefboom gebrui kend, slingert hij zijn tegenstander meteen boog door de lucht. Bentley schreeuwt van schrik als zijn knecht zo onverwachts op hem toekomt vliegen en dan rollen dc twee mannen met een dreunende slag tegen dc grond. Even is het stil, dan richt de rech ter zich moeizaam op de ellebogen op. Er fonkelen dreigende lichtjes in zijn ogen als hij langzaam overeind krabbelt „Dat was heel dom, Aram.... Je geeft me een reden te meer om met je af te re kenen", zegt Bentley op slepende toon. Ilij trekt snel een pistool van onder zijn buis tevoorschijn en loopt dreigend op Aram toe. „En dat zou nog dommer zijn, Bentley". zegt Aram kalm. „Als je kogel mij treft, treft hij jou tevens. Je zou je eigen dood vonnis tekenen!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6