Verschillende aspekten van de Zierikzeese begroting lekker en gezond De opblaasbare kunstmaan Vandaag begint Auschwitz-proces Veel ijs bij Urk OBJEKT AAN DE NOORDKANT Nieuwe Delta-haven aangelegd bij Den Os se BROUWERSHAVEN, 19-12. Aan de Schouwse noordkant blijft ook niet alles bU het oude. Wie zich hier ophoudt, wordt het spoedig ge waar, maar vooral van de lucht uit, krijgt men een duidelijk beeld van de gewijzigde situatie. De Langen- dijkse vaart verdween en de Den Osse-Deltahaven werd aangelegd. De luchtfoto geeft een fraai over zicht van de nieuwe haven, waarin voorlopig niet zoveel schepen zullen afmeren, daar de haven bestemd is voor stenenreservoir. -De naar hier aangevoerde stenen zijn uiteraard bestemd voor de in de toekomst te bouwen dam door het Brouwershavense Gat, een gi gantisch Deltaprojekt, dat na de Grevelingendam aan de beurt komt. De aangevoerde steen wordt in d? haven neergelaten, een - slechts ogenschijnlijk - vreemde wijze van doen, die in de praktijk echter han dig heet te zijn en arbeidi besparend. Men voorkomt er immers mee dat het materiaal uit de aanvoerende scnepen eerst op de kade moet wor den opgestapeld. De Schouwse ha vens bevinden zich doorgaans aan de zuidkant van het eiland, maar de nieuwe aanwinst ligt dus aan de noordkant, recht tegenover het nieu we gemaal van het waterschap Sehouwen-Duiveland. Opslaghaven De aanleg van de haven heeft ruim een jaar geduurd en allerlei materialen werden er bij verwerkt, w.o. 'kopersldkblokken (voor de glooiingen), die uit het buitenland moesten worden aangevoerd. Maar ook traditionele materialen kwam er aan te pas, als zand (een zandzuiger heeft lange tijd boven een bank zijn werk gedaan), stortsteen en mijn- steen. Wat velen intussen hadden gehoopt is niet bewaarheid, nl. de nieuwe Ossehaven zal niet veel dienst kun nen doen als scheepvaarthaven. Daartoe moet dienen een haventje te Scharendijke en voor de aanleg ervan werd een flinke hap genomen uit het prachtige Koepeltje-strand, een verlies waarover de regionali- teit zich wat ons betreft, best eens zou mogen opwinden. De foto intus sen vraagt de aandacht voor de nieuwe Den Osse-haven, die - het dient erkend - er keurig bijligt en zeker zijn diensten zal bewijzen als het ook hier met de dam menens gaat worden. (Luohtfoto: T. Slagboom). Muzikale favorieten van de teenagers STAD EN EILAND AMSTERDAM, 19-12. Rob de Njjs, Anneke Grönloh, het t.v.-program- ma „Top of Flop" en de Dutch Swing College Band zijn de grote favorie ten van de Nederlandse teenagers. Dit is gebleken uit de jaarlijkse po- pulariteitsverkiezingcn van een maandblad voor teenagers, dat on der zyn abonnees (oplage 125.000 exemplaren) elk jaar een door de Haagse notaris F. H. Reuvelkamp Gille gecontroleerde enquête houdt. De Nederlandse winnaars van deze p opula riteitsver ki ezin gen werden Anneke Grönloh hij de zangeressen (68 procent van d'e stemmen(, Rob de Nijs bij de zangers (70Vz procent) de Blue Diamonds bij de vocale grcepen (i2Vz procent), de Dutch Swing College Band bij de jazz-or kesten (66 procent), The Ramblers bij de gro'te orkesten (34 procent), de Jumping Jewelg bij de combo's (59 V2 procent), Veronica's teenegerpro- gramma bij de radioprogramma's (38 procent), „Top of Flop" in de ru briek it.v.-programma's (67¥2 pro cent) en Joost de Draaijer bij de Disc Jockeys (50 procent). Als Ne derlandse top song kwam uit de bus „Ritme van de regen" van Rob de Nijs. In de groep buitenland 'gingen dte eerste plaatsen naar Connie Francis, Cliff Richard, The Shadows, Dave Brubeck quartet, Billy Vaughn, ra dio Luxemburg, Ohnis Howland en het Duitse t.v.-programma „Lieben sie show". Als top-song kwam uit de bus „Lucky Lips" van Cliff Ri chard. Sophia Loren en George Cha- kiris waren de favoriete filmsterren van de teenagers. DE ENIGE WIJZE... De voormalige Ceylonese eer ste minister Wijajananda Da- hanajake verscheen woensdag avond, slechts gehuld in een lendendoekje, in het luxueuse hotel „Sravasti", dat veelvul dig door parlementsleden be zocht wordt. Dahanajake gaf als verklaring: „Dit is de enige wijze om de aandacht der re gering te vestigen op het te kort aan goedkope kleding in Ceylon". m West-Duitslan d heeft thans onge veer 404.000 militairen onder de wa penen. D ebondsrepubliek levert na de Verenigde Staten de grootste bij drage aan de NAVO, zo heeft het ministerie van defensie in Bonn donderdag bekend gemaakt. BROUWERSHAVEN Bejaarden vierden een stijlvol kerstfeest Donderdagmiddag vierden de be jaarden van Brouwershaven in het jeugdgebouw het jaarlijks kerstfeest De presidente, mevr. Vermeulen, verwelkomde de vele aanwezigen, in het bijzonder de genodigden, t.w. ds. Oort, ds. Keizer en ds, Wentzel en de dames van het koor. Het ge hele gebouw bood een gezellige aan blik, daar ieder tafeltje was gesierd met een fraai kerststukje en de kaarsverliching een echte kerstsfeer schiep. Ds. J. Keizer ging voor in gebed, waarna het dameskoor zong gezang 12. Hierna las mevr. Oort het bijbelgedeelte Jesaja 60 vers 1 tot 6, waarna samenzang volgde (ge zang 1). Met aandacht werd het door ds. Wentzel zelf gemaakte gedicht, 'ge titeld „Adventsverwachting" aange hoord. Mevrouw Oort declameerde, waarna ds. Oort een kerstlied zong, afgewisseld door blokfluitspel. Samenzang en koorzang Wisselden elkaar af waarna een kerstlied ge zongen werd door mevr. Provoost- Krijger, wat bij de bejaarden her inneringen opriep aan hun jeugd tijd. In de pauze werd getracteerd op chocolademelk, terwijl de heren op een rokertje en de dameg op kerstkrans werden onthaald, aange boden door oud-burgemeester Gast. Mevrouw J. v. d. Hamer- v. d. Weele vertelde het Kerstverhaal „Kerstfeest tin het doktersgezin", dat d'e aanwezigen geboeid volgden. Mevrouw Brandenburg declameer de een gedicht, evenals d'e dames mevr. Olarisse, mevr. Flühiil en mevr. Bos. Het dameskoor haakte hierop in, met een toepasselijk ge zang. Tot slot van deze bijeenkomst volgde neg samenzang „Ere zij God" waarna de presidente, mevr. Ver meulen, een dankwoord tot de aan wezigen 'sprak, in het bijzonder tot het koor met de begeleidster mevr. v. d. Bijl-Kik, dat een keurige in druk had' achtergelaten. Meegedeeld werd nog, dat de eerstvolgende bij eenkomst zal worden gehouden op 16 januari a.s. Voldaan over deze sfeervolle 'kerstviering gingen de Brouwse bejaarden met korstfruit als geschenk huiswaarts. ZIERIKZEE Aan de Technische Hogeschool te Eindhoven slaagde op 18 dec. jl. de heer J. J. Honig Jz., voor het di ploma 'Scheikundig ingenieur. •- Op het te Amsterdam gehouden examen ter verkrijging van het Jonggezellen diploma Handzetten, slaagde onze'stadgenoot de heer J. M. Bevelander. Aankoop schilderij Daartoe voorgelicht door een jury, bestaande uit ds heren L. J. BOl, di recteur van de Musea te Dordrecht, mr. E. L. L. de Walde, directeur van het Stedelijk Museum te Amster dam en dr. P. K. van Daalen, direc teur van het Zeeuws Museum te Middelburg, heeft het Provinciaal Bestuur van Zeeland besloten een aantal werken van beeldende kun stenaars aan te kopen. Onder hen bevindt zidh de heer J. P. Jong- sdhaap te Zierikzee, wiens schilderij „Zomer" (olieverf) eigendom der provincie werd. Kerstavond N.C.V.B. Woensdagavond hield de afdeling Ziertkzee van de N.C.V.B. haar kerstfeestviertng in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. De leiding be rustte 'bij de presidente, mej. zr. E. C. de Ruijter, die na gemeenschap pelijk zingen van Psalm 89 1, voor ging in gebed. Zij las Openbaring 12 vers 1-6, waarover een korte medi tatie volgde. De uitvoering van de kerstliturgie van de N.C.V.B. „Het lidht dezer wereld is reddend ver schenen" werd verzorgd' door de da mes mevr. H. v. d'. Velde-de Bakker en mevr. H. M. de Vlieger-van Huijs- stede. Medewerking werd verleend door een koortje onder leiding van mevr. B. v. d. Linde-Florisse met orgelbegeleiding van mej. G. den Boer. Na de pauze las mej. J. Th. J. de PoOter een kerstverhaal en werd gedeclameerd door mevr. M. G. van der Veen-de Vries. Het geheel werd afgewisseld met koorzang en samen zang. Aan het einde van deze druk bezochte bijeenkomst dankte de pre sidente allen die hun medewerking aan deze avond gegeven hadden. Na gezamenlijk zingen van het kerstlied „Ere zij God" werd deze avond door de presidente met dankgebed geslo ten. RENESSE Toneelvereniging „Op Drift" Renesse's aktieve toneelvereniging „Op Drift", welke momenteel 40 le den telt. zal dit seizoen weer een tweetal stukken voor het voetlicht brengen. Eind januari (stra) zal worden gestart met de Amerikaanse comedie in drie 'bedrijven van René Bcsch „Mr. Patterson's chauffeur". Onder regie van de heer J. H. Blom heeft men de studie hiervan reeds gedurende enige weken intensief ter hand genomen. Naast de reeds vast gestelde uitvoeringen te Renesse heeft „Od Drift" nu al reeds weer een aantal' aanvragen binnen om dit stuk oo'k elders op te gaan voe ren. Als tweede stuk staat op het programma (april) „Nacht zonder dageraad", toneelspel in drie bedrij ven de or Victor Boni en Thomas Rex. ZONN EM AIRE Kerstvieringen Ger. verenigingen Zondagavond a.s. zal om 7.30 uur in het Verenigingsgebouw, I. M. v. d. Bijlstraat een kerstfeestviering plaats vinden van de gereformeerde vrouwen-, mannen- en jeugdvereni gingen. Er zal door de leden een de- clamatorium worden opgevoerd. Een ieder is hartelijk welkom. OUVVERKERK Begroting kerkvoogdij De begroting der kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente te Ouwerkerk geeft in ontvangsten en uitgaven een eindbedrag aan van f 6.958,16. Deze begroting zal ter visie liggen van 1 tot 14 januari a.s. NIEUWERKERK Interkerkelijke dienst Op zondagavond 22 december zal in het Ned. Hervormde kerkgebouw een interkerkelijke dienst worden gehouden. Sprekers zijn ds. Wester hof en 'dr. Becker. Medewerking ver lenen het zangkoor „Eén naam is on ze. Hope" en het jeugdkoor „Van knop tot bloem". Hervormde vrouwengroep vierde kerstfeest In een stemmingsvol versierd „Re- hoboth" vierde de 'hervormde vrou wengroep dinsdag 1.1. het kerstfeest. Behalve de leden waren ook vele gasten tegenwoordig. Het welkomst woord werd gesproken door mevr. Westethof, waarna deze in haar kwaliteit van presidente de kerst- iiiturgie las, welke afgewisseld werd door verschillende stemmen als ant- woord in aansluiting op deze liturgie i In1 de pauze werd de traditionele kersttractatie verstrekt. Afwisselend volgde samenzang van enkele leden. Verder werden door enkele dames nog mooie gedichten voorgelezen. M.evr. Papeveld-Schot las een kerst verhaal, getiteld „Mevrouw ont vangt". Verschillende kerstliederen werdén daarna nog gezongen, tot slot „Ere zij God", waarna de presi dente sloot met 'gebed. Voor de zieken werden fruitmand- jes gemaakt welke door de ledten ter bestemder plaatse werden bezorgd. ST.-PHILIPSLAND Kersfviering Plattelandsvrouwenbond De NedL Bond van Plattelands vrouwen a'fcL St. Philipsland hield dinsdagavond 17 december dn hotel „De Druiventros" haar kerstavond. Do presidtente, mevr. J. v. Dijke- Stekouver opende deze avond mtet enkele toepasselijke woorden te wij den 'aan Kerstmis en heette vervol gens mevr. J. dte Lint-Zwanenberg uit Dienden, heel hartelijk welkom. Mevr. de Lint is hier 'geen onbeken de, daar ze in vroeger jaren ais dio- minese van St. PhMipsland ook het kerstgebeuren en het kerstverhaal voorlas, zoais nu ook deze avond. Iedereen luisterde dlan ook vol be langstelling naar het verhaal „De Kerstklok vain Hebron". Na de pauze volgde een kerstcan tate, waarvan de declamatie op keu rige wijze werd verzorgd door mevr. G. Rijstenibil-Vroeg in de Weij en de bijpassende kerstliederen door „Ons Koortje" wederom op voor treffelijke manier naar voren wer den gebracht. Gezamenlijk werd nog het „Ere zij God:" gezongen., waarna deze sfeervolle avond door de pre sidente werd gesloten. Ingezonden mededeling Senoritas-Rood In het bekende rode blik De vertrouwde naam voor een lekker licht sigaarlj 1 Afdeling Schouwen Ned. HAAMSTEDE, 18-12. Een maand vroeger dan gewoonlijk hield de afd. Schouwen van de Ned. Fruitteelt- Organisatie in hotel Bom de jaar vergadering. Een 30-tal fruitkwe kers had aan de oproep gevolg ge geven. De voorzitter, de heer J. P. C. Boot, heette in het bijznoder wel kom de sprteker van deze avond, dr. A. Groot, secr. van het hoofdbestuur der N.F.O. en de oud-adviseur der vereniging, de 'heer C. A. Hartog. In een wat somber gesteld openings woord nam de heer Boot allereerst afscheid van drie vertrekkende le den, nd. dte heren J, Boot en G. Jon ker (naar de N.O.P.) en de heer W. v. d. Berge (Sirjansland). Staande werden dte volgende personen 'her dacht krihgvoorz. Lenshoek, afd.- voorzifter Wisse, het lid M. Rentier en burgemeester Röell. De samen werking der vereniging met Porno- na. was weer 'heel goed, eveneens d,;e met de Kring en het hoofdbe stuur, alsmede met het Rijks Tuin- bouwconsulentschap en het Land bouwschap. Boomkanker nieuwe vijand Over het bijna afgelopen jaar zei spreker, dat op verschillende bedrij ven de vruchtboomkanker vijand nummer één ga'at worden. Latte rui trad nog op 'in de Cox. De schurft leverde hier en daar enige moeilijk heden op. Hagel viel in 'bedrijven aan de Hogezoom. De prijzen van klein fruit vielen tegen, terwijl d'e financiële zijde der perzikappels he lemaal' mis liep en vele appels ble ven ongeplukt', 'De Yellow deelde otek dn de misère, doch dte Stark Ear liest deed het best. Met het succes aan de kerstveiling feleciteerde de voorzitter de heer L. Klompe harte lijk. Fruitteelt en industrie De heer Boot zei verder dat de f ruitkwek ers-b elan'gen steeds meer opgeofferd' worden aan de industrie en hieruit blijkt dat de agrariërs dn bet algteme'en in de hoek gedrukt worden. De lonen en prijzen worden wettelijk vastgesteld!, doch de fruit- prijzen zijn (nog) vrij. De kostprijs heeft de 30 cent per kg bereikt en spreker vraagt aioh af of wij op deze manier er in zullen slagen om de bedrijven staande te houden. „En dat in een tijd waardin we dh wel vaart „baden" zeidte spreker. Voor de notulen en jaarverslagen zorgde zoals 'gewoonlijk de secreta ris, dte 'heer P. Adam. Hieruit bleek dat de vereniging momenteel' 72 le den telt. 'Het 'batig saldo der reke ning bedroeg f 163,50. De heer P. Moeliker adviseerde namen® de kas- cowimissie tot goedkeuring. Ook d'e exploitatie-rekening dter corso-wagen 1963 werd1 uit dp doe ken gedaan. De cijfers die nog lang niet compleet zijn, zien er als volgt uit; ink. f 1656,65, uiig. f 1842,28. Er ds dus reeds een nadelig slot van f 185,63. Doch verschillende gron- to rekeningen moeten nog komen, zodfit 'het bedrag veel groter zal worden. Het 'garantiefonds bedraagt f 1566,- en lis voor 100 procent ige- ind. Daar de begroting iets te hoog geweest is, was deze 100 proeent- inniinig niet nodig geweest, doch uit eindelijk blijft het hetzelfde daar de inning volgend jaar veel kleiner zal zijn. Met de 'gang van zaken gaat de Vergadering accoord', terwijl de heer DE CIJFERS VOOR 1964 Ingezonden mededeling ZIERIKZEE, 18-12. In de „nota van aanbieding" by de gemeente begroting 1964, wordt onder het hoofd: „maatschappelijke zorg" op gemerkt, dat in 1963 de reorganisa tie van de dienst Maatschappelijke Zorg zijn beslag kreeg. De dienst werd overgebracht van het Man- huisstraatLpand naar het stadhuis en werd secretarie-afdeling sociale zaken. De verbouwing van de loka liteit, in het stadhuis kwam gereed op de Paardenmarkt (5 juni 196). Dc huisvesting binnen de muren van het stadhuis, werkt gunstig t.a.v. het contact tussen de verschil lende sccretaric-afddlingen. Opgemerkt wordt verder dat de werkzaamheden op het terrein van de maatschappelijke zong voor een belangrijk deel zullen komen te staan in het teken van de invoering van 'de Algemene Bijstandswet. Door deze wet zal veel veranderen. Voor zover mogelijk op grorid van de Ar menwet, werd in het afgelopen jaar zoveel mogelijk gekoerst in de richting van dc nieuwe wet. In ver gelijking met het vorige begrotings jaar moest voor kosten van zieken verpleging plm. f 2500 meer wor den geraamd. Voor verpleging van krankzinnigen bedraagt dit surplus ruim f 4000. Hiertegenover kan ruim f 10.000 meer aan inkomsten en bij dragen worden geraamd. Per saldi zullen de kosten voor krankzinni genverpleging derhalve f 6000 min der bedragen. De kosten van uitbe steding van armlastigen stegen met f 70.000. De daarmede verband hou dende inkomsten voor de gemeente met bijna f 24000. Het aantal kre dieten van de Völkskredietbank is in 1963 sterk toegenomen. Het laat zich aanzien dat in 1964 een begin gemaakt 'kan worden mei de bouw van de nieuwe intergemeentelijke werkplaats voor minder-validen. Het gasbedrijf Het Verlies van 'het gasbedrijf kon voor 1964 ruim f 5000 lager worden geraamd dan voor 1963. In de ko mende jaren zal een beslissing wor den genomen of Zierikzee en het eiland 'kunnen worden aangesloten op het aardgasnet. Komt het zover dan zal de Gasunie aan de gemeen ten een éénmalige vergoeding uit keren van f 50 per bestaande aan sluiting. Hiertoe zal met de gemeen te een standaardcontract worden af gesloten. Ombouw van gastoestellen is bij eventuele invoering van aard gas niet meer nodig. De industrie De industriële ontwikkeling ver loopt naar wens. Smit Bolnes N.V. is content over de hier bereikte re sultaten. In 1964 wordt een begin gemaakt met de uitbreiding van do Kon. Zeelandia N.V. op het indus trieterrein. De N.V. Superdam is be zig met een uitbreiding. Over de vestiging van andere industrieën kan in dit stadium nog niets worden medegedeeld. Een minder bevredi gend verloop had de uitvoering van infrastructurele werken. De aanleg van de zwaaikom aan 'het Sas zal in 1964 kunnen wonden aanbesteed. Het plan voor verbetering van de toegangsweg naar het industrieter rein langs bet Groene Weegje, is ter goedkeuring ingediend. B. en w. ver wachten voor een verdere industrie- ele ontwikkeling veel van de vaste oeververbinding. Fruitteelt Organisatie W. Capelle de rekening aceoord be vonden heeft. De afrtedende bestuursleden, de heren P. Adam en C. J. v. d. Kreke werden herkozen. POINT ARGUELLO, 19-12. Don derdag is van Point Arguello in Cali- fornië een ballonsatelliot gelanceeid die tot taak heeft gegevens te ver- sdhaffen die van nul kunnen zijn bij het voorspellen van zonnevlammen. De ballon zal, wanneer hij in zijn baan is gekomen, met licht worden gevuld en daarbij een doorsnede van drie-en-een-halve meter krijgen. De baan van de ballonsatelliet loopt ever de poolcirkels. Hij kan van de grond af worden waargenomen. FRANKFORT', 20-12. Vandaag be gint in Frankfort een groot proces wegens oorlogsmisdaden. Terecht Staan 22 Duitsers die in bet concen tratiekamp Auschwitz hebben ge werkt. Onder hen zijn artsen, tand artsen en een apotheker. Hun wordt massamoord of medeplichtigheid daaraan ten laste gelegd. Er zullen 250 getuigen uit 15 landten worden gehoord. Naar schatting zijn in Auschwitz (Polen), tussen 'de drie en vier miljoen mensen, meest Jo den, omgebracht tijdens het bewind van Hitier. URK, 19-12. Hoewel het nog niet hard gevroren heeft is toch het IJs- selmeer bij Urk bedekt met ijs. In de richting Enkhuizen komen al ijs- heuvels voor. De passagiers van de vrachtboot „Insula" die de dienst onderhoudt tussen Urk en Enkhuizen, heeft don- derdag tevergeefs getracht Enkhui zen <te bereiken. Naar het zich laat aanzien is Urk dus voorlopig aan de zeezijde geïso leerd .Via de Noord-Oostpolder blijft Urk in contaot met de rest van de wereld, ondanks vorst. Alleen een geweldige sneeuwval zou hierin ver traging kunnen brengen. SLA Soms gebeuren er in het leven al leen maar rare (en nare) dingen. Het gebeurde met de sla is er een voor beeld van. Het was (ja, het verhaal begint goed) wonderbaarlijk mooie sla, goudgeel en „zo zacht als boter" zouden marktkooplieden zeggen. Uit gerekend echter over deze sla kwam het onheil in de vorm van vele lui zen, die de sla ook goudgeel en bo terzacht vonden. Want zo zijn met name de bladluizen wel. Altijd het beste pikken. Pa zat er maar mee. Met fletse ogen keek hij naar zijn verluisde sla en op een dag in het afgelopen zomerseizoen heeft hij toen hard en vinnig tegen zijn prin cipes staan zondigen. Hij ging de kropjes bespuiten. Dat kostte zelf- overwinning, want pa is een na tuurlijkdenkend mens, die meer gevoelt voor lieveheersbeestjes dan voor parathion. De spuitzonde kreeg een merkwaardig snelle bestraffing. Terwijl pa over de heg heen zijn zorgen aan buurman poogde kwijt te raken, kwam. ma met een bedoelend mesje en ging kropjes sla uitsteken. Had de spuiter het nu maar ge zien, maar hij was zo druk in ge sprek, dat het aan zijn aandacht ont snapte. Thuis gekomen stond daar een grote schaal met sla (goudgeel, boterzacht). „Ze ziel er toch prach tig uit en ze smaakt goed", zei via, toen zij manlief bleek en verschrikt naar de schotel zag staarogen. „Man wat doe je?", ivilde ze nog vragen, maar ze deed het niet, want pa pro duceerde een monsterachtige gil, zo als alleen in oerwoudfilms valt te beluisteren. „Uit de tuin?", brulde hij. „Ja, natuurlijk", zei ma vinnig, die een beetje ivoest begon te wor den. Weer gilde pa. „Heb je er van gegeten?" Ook dat bleek het geval. En zoonlief had ook een voorproefje genomen. „Spuug uit, spuug uit", riep de vertwijfelde man, terivijl hij de f/i/scliofel oppakte en de inhoud in de vuilnisemmer deponeerde. Ma rende hem achterna en deed wat dronken mannetjes soms wel doen. Ze gebruikte er twee vingers voor enrats daar ging de gesausde groente De familie heeft enkele benauwde uurtjes gewacht, maar hel leven ging gelukkig gewoon door. „Wat ben ik blij", zuchtte ma met traanogen. Pa bromde 's avonds heel gemeend en heel Schouws: „die rotluuzen 6k!" El LAN DM AN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2