Verschillende aspekten van de Zierikzeese begroting STAD EN EILAND De V.S. en de Indische Oceaan DE CIJFERS VOOR 1964 EEN TACHTIG-JARIGE Met een sfeervolle receptie werd te Haamstede het ftO-jarig bestaan her dacht van de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede". De toto toont „de harmonie" in de feestzaal. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). OPVOERING KERSTSPEL Sfeerrijke eii stijlvolle kerstavond van ZIERIKZEE, december. In de „Nota van anabieding" behorend bij de gemeentebegroting 1963, wordt onder het hoofdstuk „personeel" op gemerkt, dat in de in 1963 onstane vakatures steeds tijdig kon worden vorozien. De archivaris/conservator treedt op 1 januari a.s. in dienst, evenals de nieuw benoemde direc teur van Gemeentewerken. Wat betreft de openbare veilig heid is er spralke van een blijvende behoefte aan een goed' ingerichte brandweerkazerne. De bouw van een dergelijke 'kazerne wordt evenwel thans nog niet mogelijk geacht, ge zien de krappe middelen. De outil lage van het Zierikzeese brand weerkorps is goed en voldoende. Do mogelijkheid om te komen tot de aanschaf van uniforme kleding voor alle leden van 'het korps wordt on derzocht. De gemeentelijke bijdrage aan de Kring Zeeland van de B.B. wordt geraamd op f 0,92 per inwo ner. Gepoogd wordt voor een te bouwen B.B.-bumkei* een (rijksbij drage te verkrijgen, maar het is niet zeker of de gemeente die krij gen zal. Do exploitatielasten voor de straatverlichting moest f 2300 hoger worden geraamd, i.v.rn. de uitbrei dingen in het straatverlichtingsnet. De volksgezondheid Als gevolg van de stijging van de personeelslasten moet de 'bijdrage per inwoner in 'het exploitarbietekont van hot Zweedse Rode Kruiszieken- huis hoger worden geraamd tot f 4 per inwoner (vorig jaar f 3,-. Ver wacht wordt dat de "bijdrage in de toeikcmst nog zal stijgen. Als bij drage in de wachtgelden van 'het personeel van het voormalig zaeken>- ihuis 'te Noordgouwe werd geraamd f 0,80 per 'inwoner (vorig jaar f 0,70). Vcor het zwembad „De Val" wer den in het afgelopen seizoen 139 vol ledige en 4 'halve abonnementen ver kocht. Daarnaast werden' 20.456 ba- d enkaartjes en knip kaa rten ver kocht. In schoolverband werden 5580 'baden genomen; 85 leskaarten voor in totaal 85o zwemlessen wer den verkocht. Door de dn aanleg zijnde oprit naar de Oosterschelde- 'brug zal 'de toegangsweg naar het zwembad moeten worden omgelegd, waardoor <Je afstand zwembad-stad iets groter wordt. De directe omge ving van 'het 'bad zal fraaier wor den. De weg verlegging brengt geen financiële lasten voor de gemeente met zich mee. Volkshuisvesting Onder het hoofdstuk „volkshuis vesting" wordt een opsomming ge geven van tot nu toe voltooide wo ningbouw en de plannen voor ver dere nieuwbouw. De mogelijkheden om tot bouw 'te geraken zijn nog steeds in hoge mate gebonden aan het verkrijger, van een rijksgoedkeu ring, terwijl de verlening hiervan mede afhankelijk is van de 'beschik bare bouwcapaciteit. Met het oog op de toeneming van het motorisch ver keer en de aanstaande on'tsluiting van het eiland, beraadt 'het college zich over de mogelijkheid van een verbetering der bereikbaarheid van de oude stadskern. Op dit punt - zo stellen b. en w. - zal uiterste zorg vuldigheid moeten worden 'betracht, teneinde het toebrengen van (onher stelbare) schade van de stad te voor komen. Openbare werken De gemeen'te is in afwachting van een beslissing van G.S. inzake de af wikkeling der financiële gevolgen van de uittreding der gemeente uit de Centrale Dienst. In de nota wordt eer. financiële kostenvergelijking ge maakt tussen de eigen dienst van Gemeentewerken en de uitbreiding van de Centrale Dienst, zoals des tijds werd verlangd in de raadsver gadering van 25 juli 1961. In het eerste geval 'komt men op een kos- tenbegroting van f 38000; in het tweede geval op f 37.500, hetgeen dus praktisch geen verschil maakt Nog geen zékerheid intussen be staat over de door de gemeente 'te betalen bijdrage in de wachtgelden en eventuele andere kosten, in ver band met de uittreding uit de C.D. De mogelijkheid bestaat dat deze kosten weer anders zullen zijn dan verwacht, zulks in verband met de enthouding der goedkeuring door G. S. aan het Bruinisser raadsbesluit ook uit de dienst te treden. Onderwijs B. en w. verwachten dat de res tauratie van de gevel van het stad huis in 1964 zal kunnen worden vol tooid. Nu de restauratie aan de gang is, blijkt de grote urgentie ervan. B. en w. wijzen op de 'hoopvolle est et i- sche perspëktieven, dfie de restaura tie van de Zuid'havenpoort biedt. Hierin komt - gelijk békend - het oude Van de Ghein-carillon, mede dank zij V.V.V. Over de uiteindelijke bestemming van de in beide poor ten aanwezige ruimten wordt nog overleg gepleegd. Het zal niet een voudig zijn hiervoor een passende bestemming te vinden. Odk de res tauratie van de Nobelpoort zal t.zJt. aan de orde dienen te 'komen. Voor een noodzakelijke opknapper van de molen „De Haas" is nog geen oplos sing gevonden. B. en w. verwachten veel van een nuttige werking van de nieuwe voorlopige monumentenlijst. De bouw van een kleuterschool is afhankelijk van een lokalentoewij- zing en een rijksgoedkeuring. On verantwoord achten b. en w. een verder uitstel van het verrichten van het zoutschadeherstel aan het gebouw van de o.l.-school, daar nieuwbouw van scholen binnen af zienbare tijd niet is te realiseren. Ook de besturen van de bijzondere scholen hebben eer. soortgelijk be sluit genomen. Het herstel van de o.l.-school vergt een bedrag van ruim f 25.200, welk bedrag het rijk terug betaalt. Voor achterstallig on derhoud zal een bedrag nodig zijn van f 12.000 en voor aa-n te brengen noodzakelijke verbeteringen f 9500. De oude. versleten barken zullen door leerlingensets werden vervan gen. Ook t.a.v. de bijzondere scholen mag werden verwacht dat achter stallig onderhoud zal worden ver richt. Een aanvang is gemaakt met de uitbreiding van de rijwielstalling bij de nieuwe u.l.o.-scholen. De las ten van het openbaar- en bijzonder lager onderwijs ondergingen op nieuw een stijging. Het bedrag per leerling steeg tot f 65.70. De totale last steeg met rond f 65,70. De totale bruikneming van de 'belde u.l.o.- scholen komt er echter weer vak onderwijs bij, zodat uiteindelijk voor 1964 slechts rond f 4800 minder kon werden geraamd dan in 1963. Voor het b.l.o. moest plm. f 5000 meer worden geraamd dan in 1963. Deze stijging evenwel wordt opgevangen door het Gemeentefonds. De totale kosten van de gemeentelijke ruim ten voor (gymnasttekbeoefening ste gen met bijna f 9000. Voor het op richten van een toiletgelegenheid in de speeltuin „De Molleman" is f 3000 nodig, waarmede in de nieuwe be groting rekening is gehouden. Sportpark In 1963 werd het nieuwe gedeelte SPORT A.s. vrijdag, zaterdag en zondag zullen in hotel „De Meebaal" te Nieuwer'kerk de finale wedstrijden worden gespeeld met als inzet de kampioenstitel 2e klas libre van het district Schouwen-Duiveland der K. N.B.B. De organisatie van dit toumooi berust in handen van de plaatselij ke biljartvereniging O.K.K. Aan de voorwedstrijden, welke te Zierikzee en Nieuwerkerk warden gehouden, werd deelgenomen door 13 spelers, waarvan J. Sinke van de vereniging „Concordia" uit Zierikzee naar de le klasse wist te promoveren. Voor Onder goede belangstelling hield de S.V. Renesse in het Dorpshuis een uitstekend geslaagde ontspan ningsavond voor haar leden en do nateurs. In zün openingswoord zei de voorzitter, de heer H. J. Simons, dat het een reeks van jaren was ge leden dat een dergelijke avond door de vereniging was georganiseerd. Toch vond hü dergelijke avonden van het grootste belang, niet alleen voor de binding tussen de leden, maar tevens voor het nauwer aan halen van de band met de donateurs Dat de vereniging: een bijzonder plaatsje inneemt in het hart van vele Renesssnaren en ook wel daar buiten, werd cp overtuigende -wijze aangetoond! door het overstelpende aantal' fraaie prijzen die voor de verloting werden beschikbaar ge steld. Een dergelijke stroom van prijzen heb ik nog nimmer van te veren aanschouwd", aldus de voor zitter. diie alle geefsters' en gevers hartelijk 'dank 'bracht. Een bijzon der woord van dank sprak hij tevens tot de commissie welke zich met de voorbereiding van deze avond had bel-ast, waarbij 'hij in het bijzonder de heren W. Krijger en J. Verboom betrok. De humorist Henk Polder, 'hierbij geassisteerd door John de Vries aan het Hammondorgel en ac cordeon, zorgde 'hierna voor een rijk gevarieerd programma met confe rence, schetsjes, muziek, zang en een aantal attraktieve spelletjes met de aanwezigen, -hetgeen Werd afge wisseld met dansmuziek. Door de organiserende commissie werden de aanwezigen ook nog in de 'gelegen heid gesteld' op een aardig prijsje be slag te leggen door het juiste raden van de uitslag van een 'aantal in h'et afgelopen jaar gespeelde 'korfbal, en ve etbalwe'dstr ijden Vermomde man Verder werd! een oud-lid geheel vermomd in de roöd'-witte vlag en voorzien van een masker en een rood-witte muts ten tonele gevoerd', waarvan de naam moest worden ge raden. Uit de talrijke inzenders ble ken er vijf do juiste uitsla-gen te hebben ingevuld en C. Dorreman Lz. DEN HAAG. Het Eerste Kamerlid de heer Pollema (CHU) heeft schrif telijk aan de minister van verkeer en waterstaat gevraagd of d'eze ken- nis heeft genomen van de opmer king van het lrd van Gedeputeerde Staten van Friesland de heer J. L. Hoogland, da-t „onze zeeweringen schreeuwen om verbetering en op geen s'buklken na aan de gestelde eisen vold-oen". KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Tholcn: J. T. Ca- zander, Oosterwolde (Geld.). Ger. Kerken Beroepen te Haamstede: H. Hoog- steen, Wateringen (Z.H.). a De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, is woensdagmiddag voor een verblijf van een dag in Londen aangekomen, waar hij besprekingen zal voeren met premier sir Alex Douglas-Home en de minister van buitenlandse za ken, Butler. De Amerikaanse luchtmacht heeft woensdag een geheime satelliet en two? at'ar-rrkrt+in gelanceerd. van het sportpark geheel in gebruik genomen, evenals het draaien van het overgebleven speelveld op het oude gedeelte, zijn beslag kreeg. Als o'-'k dit veld bespeelbaar is, is de veldcutrllage op een behoorlijk peil gekomen. Met de stichting van het kleedlokalencomplex wordt eerstdaags een begin gemaakt. Zo spoedig mogelijk zal in 1964 een kleedlokaal bij de tennisbanen in uitvoering kamen. De kosten voor de gemeente zijn ten aanzien van het sportpark - in vergelijking met de primitieve begrotins voor 1963 gestegen, met bijna f 10.000,-. Buitenlandse contacten De contacten met St. Hilaire du Harcouët en Hatfield zijn als steeds zeer levendig en opgewekt. Gememo reerd worden de verschillende uit- wisseüngsbezoeken. Naar verwacht wordt zullen het komende jaar de scholieren- en sport uitwisseling we derom voortgang kunnen vinden, terwijl bovendien de gemeenteraad van Ha'tfield in het voorjaar van 1964 een officieel tegenbezoek aan Zierikzee zal brengen. de finale hebben zich de volgende spelers weten te plaatsen: J. Clerxs, K.O.T., Zierikzee (bekerhouder); C. de Hooge, V.O.G., Zierikzee; L. van Popering, O.K.K., Nieu werk eik; M. Lems, O.K.K., Nieuwerkerk; A. Overweel, „De Drie Schapen", Drei- scihor; A. Vijverberg, D.O.S., Ouwer- kerk; J. de Haan, „Witte van Haem stede"; F. de Groot, „De Lelie", Scharendij'ke. Reserve is de heer Jac. Vasseur van de B.V. Renesse. Gezien het geringe krachtsverschil van de finalisten mag een spannen- da strijd worden verwacht waarbij Clei'xs voor een zware opgaaf staat zijn titel te prolongeren. te hebben herkend. Na loting viel' de eerste prijs ten deel aan de heer N. Jawse, terwijl ook de andere goede oplossers in het bezit kwamen van een -prijsje. De in de pauze -gehouden verlo ting werd een (groot succes, daar in een vlot tempo 'alle 1500 beschikbare loten aan de man kondenworden gebracht. Met een dansje werd deze avond, waarop de S.V. Renesse met voldoening een terugblik 'kan wer pen, besloten. Nota's inzake toegang tot West-Berlijn MOSKOU, 18-12. D,e Verenigde 'Staten, Engeland en Frankrijk heb ben woensdag in gelijkluidende no ta's aan de Sowjet-Unie hun stand punt bevestigd, dat de huidige rege ling ten aanzien van de geallieerde convoo'ien die van de auitoweg tus sen west-Duitsland en west-Berlijn gebruik maken, in geen enkel op zicht hun fundamentele recht op vrije <en onbelemmerde toegang tot Berlijn beperkt. De nota's die woensdagochtend in Moskou werden overhandigd, vor men een antwoord' op een Russische n'ota van 21 november waarin een Amerikaans protest tegen het ophou den van een convooi dal de regeling inzake de convooien slechts ten doel 'heeft een vlotte en veilige doorgang van het verkeer te verzekeren. OOSTERLAND De schaatssport De schaatssporta'ktiviteiiten hier ter plaatse bepaalden zich enkel nog in het berijden van een stuk water loop en een ondergelopen stuk wei land in de zg. „Aanwas". Hoofdza kelijk was hët nog de jeugd, die de gladde ijzers onderbond. Wanneer de vorst zal terugkeren zal dé ijs- vereniging „Winterleven" alhier trachten een geschikte baan te krij gen voor 'haar leden, niet te ver van het dorp verwijderd, teneinde Ook de ouderen gelgeenlheid tot sohaatsrij- den te geven en de gebruikelijke wedstrijden te organiseren. Plattelaiidsvrouweiiboiid ZIERIKZEE, 17-12. De afdeling Schouwen van de Plattelandsvrou- wenbend heeft voor een bijzonder intieme en stijlvolle kerstviering gezorgd in bet „Huis van Nassau". Een groot aantal dames-leden was anawezig op deze kerstbijeenkomst, waaraan weken van voorbereiding vooraf zUn gegaan. De bijeenkomst stond onder lei ding van de presidente, mevr. Van Lent-Aan het Rot, die wees op de zware taak, d'ie de voorbereidings commissie heeft 'gehad. O.m. moes ten talrijke stukken worden door gelezen om te kunnen komen tot een verantwoorde keus voor een kerstspel. Uiteindelijk kwam „Het kleine kerstspel" uit de bus, opge veerd door een toneelgroep, bestaan de ui't led'en. De première hiervan ging deze week te Oos-terland' en mede gelet op de reacties van het publiek, is het succes groot geweest. In 1963 - zo deelde de presidente mede - konden 26 nieuwe leden in geschreven Worden. Na deze mled- ding, waarin een welkom tot allen was veWat, werden de nieuwe le den aan 'de afdeling voorgesteld. De presidente hoopte dat de nieuwelin gen straks geheel 'in de'afdeling zul len zijn' opgenomen. Ontsteking kerstlicht Na de kerstiiturgi'sche 'inleiding, gelezen 'dioor mevr. E. Steutel-Cas- .^hcek, ontstaken enkele dames het kei-stïichtaan de in de zaal opge richte 'boom. Voor een voortreffe- UTRECHT. 18-12. Prof. dr. G. W. Groeneveld, hoogleraar aan de R.K. universiteit in Nijmegen verwacht, dat de relatieve nationale overbeste- 'ding in 1964 e'en absolute zal wor den als gevolg van het loonbeleid d's-'t uitgaande boven de nationale produktiviteit tot een geforceerde inkomensverdeling moet leiden. Prof. Groeneveld' zei dit op een l'unchbijeenkomst van het departe ment Utrecht van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Volgens he mzal de betalingsbalans een tekort gaan vertonen. Het prijs niveau zal stijgen mede als gevolg van de geleidelijk intredende ver- kopersmarkt. Als overige nadelige invloeden op het prijsniveau -noemde hij de on gunstig wordende ruilvoet met het buitenland, hst duurdere 'krediet, de toenemende spanning in de staats financiën; stijgende sociale voorzie ningen en inflatoire ontwikkelingen 'bij de handelspartners. Voorts meent Vijftig jaar Amsterdamse Effectenbeurs AMSTERDAM, 19-12. Zondag 22 december zal het precies vijftig jaar geledén zijn, dat het gebouw van de Vereeniging voor den Effecten-han del, beter békend als de Amsterdam se effeotenbeurs, plechtig werd ge opend en in gebruik sgetel'd. Deze opening vormde in de geschiedenis van de vereniging en in ruimere zin voor de gehele effectenhandel van ons lan'd een belangrijke gebeurte nis. Dit heeft de 'heer J. C. van Mar ken, 'de huidige voorzitter van de vereniging, medegedeeld 'aan de pers tea* gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van het gebouw. lijke vokale bijdrage zorgde een koortje o.l.v. mevr. M. Coumou- Grcenendijk. Voor de -begeleiding aan de piano zorgde mevr. M. Ocht- man-Moelijkei*. Bekende kerstliede ren als „Stille nacht" en „Jezus is gzbeten" werdén op beheerste en welluidende wij-ze tot klinken ge bracht. Mevr. C. van Sloten-Boekel sloot hierop aan met hét lezen van een kerstverhaal: „De zeven arme reizigers" van Charles Dickens. Het kerstspel Na -de pauze volgde opvoering van het kerstspel, waarin vokale bijdra gen van het koor op harmonische wijze waren ingelast, zo da-t een dui delijk hansprekend geheel werd ver kregen. Belangrijk hiertoe 'bij droeg het spelpeil, dat - naar kwaliteit - per persoon wel iets uiteenliep, ma-ar gemiddeld opvallend, indrin- Mede dank zij de plastische re gie -van de heer L. van Vessem, werd 'het geheel' 'tot een succes, pas send in de gewijde sfeer van kerst. Het spel werd woensdagmiddag op gevoerd voor 'de bejaard'ensocipteit te Nieuwerkerk. Vermelden wij n'og dat de volgen de -personen 'aan het spel hun me dewerking verleenden: t.w. de da mes: Brugman, de Jong, Van Slo ten, Viergever, Van Dijk, Boot, Sleutel, Anker, Homan, Dey, Geel hoed en De Vlieger. De kin derrol was in handen van Magda Steu-tel, terwijl Joke Homan zorgde voor het blokflüiitspel. Een met al een zeer gestaagde 'kerstavond. hij dat de èxport in gevaar kornt. Oc-k bij prijsstabilisatie, zai naar het oordeel van prof. Groeneveld, een groter deel van de nationale preduktie naar de binnenlandse markt worden gezogen ten koste van de export. TWEEDE KAMER K.L.M.-comiiiissarissen treden af DEN HAAG, 18-12. De raad van commissarissen van de K.L.M. zal in zün geheel aftreden. De thans eensgezinde direktie zal met een vierde lid werden uitgebreid. De personeelsorganisaties zullen een vorm van samenwerking in het bedrijf moeten vinden. De regering zal zo spoedig mogelijk haar houding omtrent het toekomstige beleid be palen als zij over enkele maanden het meerjarenrapport van de direk tie zal heben ontvangen. Het advies van de commissarissen over het ontslag van de heer Larive is of eenstemmig geweest, of het is met de grootst mogelijke meerder heid genomen. Het verlies van de K.L.M. van 75 miljoen over 1962 is dit jaar teruggebracht tot 55 miljoen. De maatschappij kan aan haar ver plichtingen tegenover het rijk uit eigen middelen voldoen. Minister mr. J. van Aartsen deed deze mededelingen aan de Tweede Kamer in een zeer openhartige, en resoluut klinkende rede, die onmid dellijk de waardering van de volks- vertegenwoording verwierf. Z. V.ü. Amsterdams Stilden ten Kwintet Het Amsterdams? Studenten Kwin tet een niet-professioneel ensem ble, met uitzondering van de violis te Henny Ravestein - heeft gister avond c-en vrij goed gevulde „Mon dt agon"-foyer verrast met een su bliem Mozart-concert, een uiterst stijlvolle noot in deze aan de decem- b?r-fsesttijd voorafgaande dagen. Hst kwintet, bestaande uit - de reeds genoemde - violiste en verder uit: Maai ten Udo de Haas (viool), An drea Neuman (altviool), Kees Me- Ircf (cello) en Joost de Jong (klari- r?l en altviool), bleek een opvallend g*cts homogeniteit te paren aan een dito muzikale interpretatief vermo gen en de danteskc, Mozart'aanse chtvoetigheid vulde een kleine twee uur een stille zaal met een ge- boe'd luisterend publiek. Het programma werd geopend met het Strijkkwartet, in C K.V. 157. wellicht niet 'het sterkste kwartet van de Salzburger grootmeester, maar vooral in 't wat weemoedig zan gerige van het andante, kwalitatief op hel niveau van zijn zes beroem de kwartetten (K.V. 168-173). De muzikale zeggingskracht van het zo artistieke -kwintet, kree1 zijn vol ledige kans in hei Strijkkwartet voor twee vielen, 2 alten en cello in c 3d. t. (K.V. 406), waarvan de en thousiast musicerende „amateur"- kunstenaars een gave vertolking ga ven. Van h-n Nederlands Strijk kwartet werd cnlang? opgemerkt: „de tournee door -de Ver. Staten heeft aan 'het ensemble een onm's- kenbare zekerheid gegeven". Het is biet te 'gewaagd deze opmerking ook van toepassing te verklaren op het Amsterdams Kwintet, een eerste kennismaking waarmede, het ver- lansen naar een weerzien 'hier on miskenbaar 'heeft -gewekt. Absoluut hoogtepunt van de avond was het cnO'Vetf-effen Klarinetkwintet in A gr. t. (K.V. 581), een subliem speci men van kamermuziek, die op een zame hoogte staat. Apart genoemd mag wc-rden de klarinetlist Joost de Jong, 'd'ie een 'bijzondere technische rruplesse verbindt aan een warme •muzikaliteit, met een innige, nobel blijvende toon, als resultaat. De vio liste Henny Ravestein - cum laude geslaagd aan het conservatorium - schijnt voorbestemd een naam te worden in de vaderlandse muziek wereld. Opvallend knap sloten de anderen zich hierbij aan, zodat dut enthousiaste ploeg je regelrecht de weg naar* -de essentie van Mozart's onvergankelijke muzikale schoon heid wast te -vinden. Bloemen voor de dames en een zeer hartelijk ap plaus van, 'het publiek, vormden de dabk voor deze'heerlijke avond. B d. v. NIEUW DELHI, 19-12. - Generaal Maxwell Taylor, voorzitter van de Amerikaanse commissie van chefs van staven, heeft tegenover verslag gevers in Nieuw Delhi gezegd, dat de Verenigde Staten willen voorstel lén een vliegöekschip en twee of drie torpedobootjagers en een schip met brandstof in de Indische Oceaan te laten kruisen. Hij had premier Nehroe van India van het voorstel op de hoogte gesteld daar de kwestie reeds in de pers be sproken werd. Volgens generaal Tay lor behoeven de Verenigde Staten niemand om toestemming te vragen en hebben zij geen havenfaciliteiten van node. Alle bijzonderheden van het plan waren nog niet uitgewerkt. Dat India ervan zou hebben afge zien zelf Russische Mig-straaljagers te maken, zoals in een persbericht is gezegd, was de generaal niet bekend. Generaal Taylor heeft een bezoek van drie dagen aan India nu beslo ten. Een neo-nazistische organisatie DEN HAAG. 18-12. Het Eerste Kamerlid dr. F. L. Polak (P.v.-d.A.) heeft aan de ministers van algeme ne zaken, van buitenlandse zaken en van jüstitie schriftelijke vragen ge steld over een blad Europafront versdienen in „november - slacht maand 1963", zijns inziens een uit gave van een neo-nazistisclie orga nisatie met vertakkingen in ons land. Hij vraagt of de ministers niet van oordeel zijn dai tegen deze uitgave of tegen -de hoofdredacteur - de heer Tijmon Balk in Groningen - stap pen kunnen en moeten worden on dernomen. DE ONEERLIJKE RECHTER 61. „Mijn meesterlijk brein heeft je sluwe streken doorzien, Bentley", zegt Agua, zich trots op de borst kloppend. „Jij hebt het goud voer een zacht prijsje opgekocht van de schout, die er alleen maar oud ijzer in zag! Daarom moest je, koste wat koste, voorkomen, dat de schout ons zou onder vragen! Maar daarmee heb je je in een kwetsbare positie geplaatst, vriend. De rollen zijn omgedraaid en nu zijn wij het, die je kunnen laten hangen!". Tot Arams en Agua's verrassing slaat de rechter enthousiast de handen ineen. „Een geniale redenering!", roept hij bewonde rend. „Als er iets is, waar ik waardering voor heb. dan is dat wel een scherpe geest!". Op dat moment hoort Aram een licht gerucht achter zich en instinctief draait hij zich om. Als een roofdier, dat zijn prooi bespringt, stort Bentley's knecht zich op hem. Razendsnel duikt Aram ineen en laat het lichaam van de reus over zijn rug tuimelen! BILJARTEN Om kampioenschap tweede klasse libre van district Schouwen-Duiveland EEN GESLAAGDE ONTSPANNINGSAVOND S.v. „Renesse" staat in goed blaadje bij de burgerij Deskundige verwacht absolute overbesteding in 1964

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2