Opnieuw Brugklas-„schermutselingen" op raadsvergadering Kapitaalswerken Zierikzee f 300.000 STAD EN EILAND GEMEENTERAAD ZIERIKZEE Betere bestrijding van pijn en griep! Chefarine 4 Vrij scherp en hier en daar verward debat ZIERIKZEE, 16-12. Twee „oude" zaken hebben op de maandagavond onder voorzitterschap van burgemeester mr. F. Th. Djjckmeester gehouden raadsvergadering opnieuw gespeeld en aanleiding gegeven tot debatten, waarbij het woord heftig als typering niet kan worden gemist. Bovendien waren de debatten soms lichtelijk verward, hetgeen zijn oorzaak mede moet vinden in het ingewikkelde van de materie, waar rondheen zich reeds een vaaltje van feiten en feitjes heeft opgehoopt, die de kern van de zaak nog al eens aan het oog onttrekken. Het ging om de P.v.d.A.-vragen inzake de brugklasse van het lyceum en - als tweede punt - over de bouw van de barak als onderkomen voor de eigen dienst van gemeentewerken, die - naar de bedoeling van b. en w. - uiteindelijk dient overgebracht naar het pand van het gemeentelijke gas bedrijf. In het eerste geval zijn de argumenten als balletjes heen en weer ge kaatst, zonder dat uiteindelijk de standpunten dichter bü elkaar kwamen. In het tweede geval - de barak-kwestie - is besloten de zaak aan te houden totdat de nieuwe directeur van gemeentewerken een uitgewerkt plan gereed heeft, hoe de dienst gemeentewerken praktisch moet worden ingevoegd in het gasbedrüfspand. Wat beide zaken betreft moet men - voor een juist begrip - wel ge volgd1 hebben hetgeen voorheen hier over in de raad is gezegd en beslo ten. Ten aanzien van de op de vo rige raadsvergadering door mr. Keu ning uitgebrachte kritiek op het antwoord van het college van b. en w. op de door de p.v.d.a.-fraktie gestelde vragen, zeide de voorzitter tegen mr. Keuning's betoog zowel algemene bezwaren te hebben, als op onderdelen. Inzonderheid gold het bezwaar van de voorzitter de wijze waarop mr. Keurling destijds zijn betoog heeft ingekleed en het (schriftelijk ingediende) antwoord van b. en w. heeft geridiLkuiliseerd. Het gaat volgens de voorzitter niet aan een zakelijke 'beantwoording van vragen te ridi'kuliseren. Bovendien heeft mr. Keuning - volgens de voor zitter - gesteld dat het college de beantwoording der vragen zou zijn ontlopen, terwijl tooh b. en w. naar eer en geweten hebben gepoogd op de vragen antwoord te geven. Ook had de voorzitter bezwaar te gen de wijze waarop de persoon van de inspekteur bij het l.o. door mr. Keuning is ter sprake gebracht. Buiten medeweten van het college heeft mr. Keuning bepaalde corres pondentie gebruikt Ln een openbare raadsvergadering en de inspekteur in het openbaar van allerlei laak baars beticht. Betrokkene kon zich hiertegen uiteraard in de raad niiet verdedigen en gevoelt zich door de uitlatingen gegriefd'. De voorzitter had het beter gevonden als mr. Keu ning de inspekteur had opgebeld voor nadere informatie. De voorzit ter stelde verder dat ten aanzien van de betrokken zaak (geen toela ting van kinderen tot de brugklasse na het vijfde schooljaar), geen recht streeks contact heeft bestaan tuséen het hoofd der school en de inspek teur bij het Ijo. Geen statuutverandering Het college is verder vón mening dat het de schoolhoofden niet 'kan worden verboden kinderen op te leiden voor de middelbare school, maar ten aanzien van de door zowel de inspekteur van het l.o. als van het m.o. voorgestane zes klassen la ger onderwijs, wil het college geen verbod stellen om kinderen met vijf klassen toe te laten. De voorzitter vindt het in het algemeen onjuist dat men ziah op grievende wijze uitlaat over personeel in dienst van bepaalde instanties. De voorzitter ging nog eens het ontstaan van de brugklasse na en stelde - zulks met het oog op de door de p/v.d.a. aan-- gestipte financiële 'konsekwenties van een door de gemeente gesubsi dieerde en aparte opleidingsklas en het gemeentegeld voor de o.l.-school - dat het teruglopen van 'het leer lingenaantal van de brugklas met zodanig is, dat thans aan opheffing dient te worden gedacht. Op advies van het hoofd der brugklasse is toe lating mogelijk na het 5e leerjaar en het college wil hierin geen ver andering brengen, hoewel beide in- spekteurs geporteerd zijn voor het doorlopen van zes klassen door de betrokken leerlingen. Het college wil het statuut van de brugklas niet veranderen alhoewel de zaak - met het oog op de Mammoetwet - sterk in de gaten dient te worden gehou den. Vragen De heer Dankers zeïde zijn opmer kingen in een vorige raadsvergade ring gestand te willen doen. Hij is het eens met het antwoord van het college, maar wil t.a.v. de brugklas opmerken, dat sprake is van een his torisch verkeerd gegroeide toestand. Trouwens ook de oudercommissie van de o.l.-sChool heeft zich uitge sproken voor de suggestie de leer lingen zes l.o.-jaren te laten doorlo pen. Hij wilde verder nog antwoord op zijn vragen of het juist is dat aan de brugklas sledhts les wordt gege ven in een aantal hoofdvakken. Hoe zijn de studieresultaten en door wie wordt het leerplan goedgekeurd, zo vroeg spr. Verweer van mr. Keuning Mr. Keuning 'bleek buitengewoon opgewonden door de aantijgingen van de voorzitter, die hij van de hand wees. Zolang andere mensen door de inspekteur door het slijk worden gehaald, achtte spr. zich ge rechtigd dit in het openbaar aan de kaaik te stellen. Uit het feit dat de inspekteur na zijn uitgebracht ad vies aan het college het reglement op de brugklas heeft opgevraagd, blijkt wel dat hij tevoren niet op de hoogte was. Spr. gevoelde er geen behoefte aan na het „onzindelijk ge- sohrijf" van de inspekteur nog eens te gaan opbellen. Bij spr. gaat het nog altijd om de kern, nl. de een (brugklas) beconcurreert de ander (lagere sdhoolopleiding voor de mid delbare school) en beide hebben te maken met gemeentelijk geld. Op het punt van de uitlating van het DEN HAAG. Koningin Juliana en prinses Beatrix hebben beloofd op 9 januari de feestelijke herden king in Den Haag van vyf eeuwen Staen-Generaal in de lage landen bij te wonen. schoolhoofd over het niet zenden van de kinderen naar de brugklas bleek een misverstand mee te spelen, dat de hele zaak nog verwarder maakte. In ieder geval vond mr. Keuning dat de voorzitter de twee de maal uitleg van zaken gaf, die de- eerste keer was gemist en op grond daarvan had hij destijds het antwoord van het college aangeval len. De voorzitter persisteerde bij zijn mening dat het ook de eerste keer wel bleek uit het antwoord van b. en w., maar mr. Keuning bestreed dit fel. Bovendien deelde hij mede officieus te weten dat het vorige schoolhoofd zich reeds eens tot het college wenidde met 'het verzoek om fiat op het voornemen een oplei dingsklas aan de o.l.-school te be ginnen. Toen had het college geen bedenkingen hiertegen. Mitsdien - en mr. Keuning wilde dit uitdrukkelijk stellen - is het schoolhoofd terecht tewkerk gegaan en heeft zijn opvolger dit terecht voortgezet. Het kwam spr. alleen on begrijpelijk voor, dat deze toestem ming destijds ter sprake is gebracht. Overigens verheugde het mr. Keu ning dat het college geen wijzigin gen wil brengen in het statuut van de brugklas. „Dat valt mij nu - na het voorafgaande - niet tegen", aldus spr., die overigens vreesde dat over enkele jaren „de zaak toch bekeken zal zijn". De heer Dankers wilde wél dat hot desbetreffend artikel in het sta tuut wordt gewijzigd. „Vérgaande opmerking" De voorzitter benadrukte opnieuw dat mr. Keuning heeft gesuggereerd, dat het college de beantwoording der vragen zou hebben willen ontlo pen. Mr. Keuning: „Ik neem daar toch niets van terug". De voorzitter: „Het is een vér gaande opmerking". Mr. Keuning: „Als het dan niet zo is, dan is er op een bepaald stum perige en onzakelijke wijze antwoord gegeven". De voorzitter: „U zegt het zo". De heer de Moor zeide dat de in spekteur zich moet voelen als Tijl Uijlenspiegel: „Ieder heeft een hekel aan me, maar ik heb het er naar gemaakt". Spr. meende dat de op merkingen van de heer Keuning aan 'het adres van de inspekteur in het niet vallen bij de beledigingen, die de inspekteur zelf de schoolhoofden heeft toegevoegd. Het was de heer den Boer opge vallen dat er in de diskussies nog altijd gesproken wordt van de „bui tengemeenten". Gezien de vele sen timenten wilde hij voorstellen hier van voortaan te maken „overige ge meenten". De voorzitter zeide deze suggestie 'gaarne te willen overne men. Hiermede kwam een einde aah het brugklasdebat. Waar blijft het geld van de Zierikzeese begroting? Elke gulden die de gemeente ontvangt is samengesteld uit: Van elke gulden die de gemeente in 1964 hoopt te ontvangen is bestemd voor: 1. Rij'ksuitkeringen 52,5 ct. 2. Ontvangsten wegens <ka- taalslasten 16 ct. 3. Met uitgaven correspon derende inkomsten13 ct. 4. Overige inkomsten 6 ct. 5. Eigen belastinggebied van de gemeente 6 ct. 6. Ontvangsten wegens ver pleging 2 ct. De gemeente komt op elke te betalen gulden tekort 4,5 ct. Totaal 100 ct. 1. Onderwijs 20,5 ct. 2. Openbare weiken 20 ct. 3. Met inkomsten corres ponderende uitgaven 13 ct. 4. Maatschappelijke steun en voorzorg 12 ct. 5. Beheers- en administra tiekosten 9 ct. 6. Eoonamisohe aangele genheden 8,5 ct. 7. Volkshuisvesting i 7 ct. 8. Overige uitgaven 4 ct. 9. Volksgezondheid 3 ct. 10. Openbare veiligheid i 2 ct, 11. Onvoorziene uitgaven 1 ct. Totaal 100 öt. Gemeentebegroting 1964 ZIERIKZEE, 16-12. De in de begroting geraamde posten voor onder houdswerken zijn in overeenstemming met het door de commissie van pu blieke werken uitgebrachte advies. Zoals reeds in de aanvang van deze nota gesteld, achten b. en w. het onjuist daarop andermaal bezuinigingen te gaan plegen, daar hieruit verwaarlozing zou kunnen ontstaan. Vcor de raming van uitvoering van kapitaalswerken is evenals zulks tot vorig jaar gebruikelijk was, wederom uitgegaan van een totale raming van f 300.000,—. In overeenstemming met het advies van de commissie voor publieke wer ken werden de volgende werken voor uitvoering in. 1964 geraamd': 1. behandeling keersluis (westelijke sectordeur) 20.000,00 (dit bedrag is gebaseerd op de tegenvallers welke bij be handeling van cie oostelijke deur zijn opgetreden). 2. Voorzieningen openbare lagere school 21.500,00 Deze voorzieningen betreffen gelijktijdig met het herstel van de nazoutschade uit te voeren achterstallig onderhoud en aan te brengen verbeteringen. 3. Riolering vanaf Julianastraat naar 's-Heer Lauwendorp 22.500,00 4. Restauratie benedengang stadhuis 10.000,00 5. Restauratie raadzaal 25.000,00 6. Verbetering jadhtaccomödaitie in de 'haven 100.000,00 - 85.000,00 subsidie is 15.000,00 7. Het malken van parkeerplaatsen in het bouwplan Buijse en Malta 27.500,00 8. Vernieuwing van bestrating van de Balie en de Ravestraat 26.000,00 9. Betegeling en bestrating van het plein op de Balie 25.000,00 10. Bouw kleedlokaal tennisbaan 20.000,00 11. Verplaatsing gemeentetuin. Hiervoor zal nodig zijn f 35.000. Met de verplaatsing ware in 1964 een aanvang te maken, waarvoor wordt geraamd 15.000,00 12. Materialenberging op gemeenteterrein 20.000,00 13. Reserve voor aanvragen artikel 72 La'ger Onderwijswet 1920 voor bijzondere scholen en voor aandeel van de ge meente in uit te voeren restauratiewerken 39.000,00 Totaalf 286.500,00 De commissie van publieke werlcen heeft voorts geadviseerd een bedrag van 35.000,00 te ramen voor verbetering van de muur !bij de begraafplaats. Hoewel erkennend dat deze muur no dig aan vernieuwing toe 'is, adviseren b. en w. niet dit bedrag in de begroting 1964 te ramen, daar hierdoor of het 'bedrag van 300.000,00 investering teveel zou worden overschreden of de onder no. 13 genoemde reserve voor investering te laag moet worden geraamd. Noch het een, noch hét ander vinden b. cn w., vooral omdat geen sluitende begroting kan worden aangeboden, juist. Het gevolg hiervan is, dat het college adviseert het herstel van deze muur na 1964 te ramen. Daarenboven is van de P.T.T. ver namen, dat de automatische huistelefooninstallatie op het stad huis hoognodig moet worden vernieuwd en met enkele lijnen uitgebreid. Uit bij de P.T.T. ingekomen klachten is gebleken, dat van buitenaf het stadhuis veelvuldig moeilijk telefonisch is te bereiken. Deze voorzieningen zijn daardoor dringend noodzake lijk. De'kosten hiervan worden begroot op rond f 11.500,00 ter wijl voor de in verband daarmede te treffen voorzieningen aan de elektriciteitsinstallatie nogmaals 2.000,00 nodig zal zijn, totaal 'dus 13.500,00 Algeheel totaal300.000,00 In hoeverre vorenomschreven kapitaalswerken daadwerkelijk zullen kun nen worden uitgevoerd valt momenteel moeilijk te zeggen. Van evident be- lanig .hiervoor is het verkrijgen van een extra uitkering uit het gemeente fonds voor dekking van het begrotingstekort. ZIERIKZEE Weegbrug „Het Sas" In ons verslag van de jaarverga dering van de Coöp. Aankoopvereni- ging „Schouwen-Duiveland" G.A. is een abuis geslopen. De weegbrug het Sas is nL niet, zoals gemeld, aange kocht door de gemeente, doah van de weegbmgverenigmg „Het Sas" alhier. BRUINTSSE Schaatsers wachten op ijsbaan Nog slechts enkele schaatsliefheb bers hebben zich zaterdag gewaagd op de zg. Visserij, achter de hofste de „Zorgvlied" van de heer Krepel. Enkele anderen beproefden het op de plas die men te Bruinisse als Riekes Weel betitelt. Beide waterplassen waren echter nog niet geschikt voor het schaatsen door grote groepen schaatsliefhebbers. Intussen blijft de hoop gevestigd op de nieuwe ijsbaan, die naar ver luidt vandaag (dinsdag) of woens dag gereed zou komen. Groene Kruis-moedercursus beëindigd Te Bruinisse vond maandagavond de eindles plaats van de onder aus piciën van 'het Groene Kruis gehou den moedercursus. Was de start van deze cursus wat aarzelend, dit ver anderde later ten goede, zodat 15 cursisten de cursus doorlopen heb ben. Natuurlijk zou dit aantal nog wel 'groter hebben kunnen zijn, doCh het stemt ifcooh wel tot tevredenheid. Van deze tevredenheid sprak de voorzitter van het Groene Kruis-be- stuur de heer J. D. de Korte, die in zijn speech voor deze 'gelegenheid in gedachten een halve eeuw terugging, toen men de bergplaats van het Groene Kruismateriaal onder de to ren moest zoeken en toen de leden van dat Groene Kruis deze vereni ging niet anders konden zien dan de instelling waar men enkele noodza kelijke voorwerpen kon krijgen, als men ziekte in zijn gezin kreeg. De taak van het Groene Kruis ging verder reiken; de horizon van de leden werd wijder. De thans be ëindigde cursus is een cursus van voorzorg en voorkomen is nog altijd beter dan genezen. Hij hoopte dat de cursisten in praktijk zouden mogen brengen wat hier is geleerd. Zeker die dingen die zouden meewerken een baby tot een voorspoedig opgroeiend kind te ma ken en indien nodig ook de dingen, die bij minder prettige ervaringen zouden moeten worden toegepast. Hij dankte zuster C. M. de Vries, districtsverpleegster en zuster J. Krijger, wijkverpleegster ter plaatse voor a'lles wal zij voor deze cursus hadden gedaan. Mevrouw Kok-Kik bood daarna, namens de cursisten, aan beide ver pleegsters een fruitschaal aan, waar bij voor zuster de Vries nog een ca deaubon was bijgevoegd. Deze laat ste dankte voor deze attenties, maar meer oök voor de goede verstand houding waaronder deze cursus kon worden gegeven. In haar dankwoord betrok zij tevens de heer de Korte, voor de uitgedrukte waardering en de andere bestuursleden van het Groene Kruis, die van hun belang stelling b'lij'k hadden gegeven. Kerstviering N.C.V.B. De afdeling Bruinisse van de Chr. Vrouwenbond za'l donderdag 19 de cember haar kerstavond vieren. Ieder lid mag dan een gast meebren gen. SEROOSKERKE Kerstfeestviering Donderdag a.s. zal in het dorps huis een gezamenlijke kerstfeestvie ring plaats vinden voor de bejaar den en de vrouwenvereniging. De plaatselijke predikant, ds. Zonne veld, zal hieraan zijn medewerking verlenen. BROUWERSHAVEN Contactavond sportvereniging Zaterdagavond hield de Algem. Sportvereniging „Brouwershaven" een contactavon'd voor 'haar leden en donateurs in hotel Rdngelberg. De voorzitter der sportvereniging de heer P. de Moor, verwelkomde de aanwezigen. Het programma werd geopend met zang en muziek onder leiding van mevr. C. Bokelaar-Koo- man, welk programma bijzonder in de smaak viel. Oök de tonelisten waren van de partij met een tweetal éénakters, getiteld „Moorkoppen en gerookte paling" en „De bandiete", welke op sublieme wijze voor het voetlicht werden gebracht onder re gie van de 'heer Fh. van Ast. Na een tweede optreden 'döor het muziek - zang ensemble volgde nog een ge zellig samenzijn tot in de kleine uurtjes, waarbij nög een dansje ge- maakt werd op de pittige tonen van de U.L.O.-band. Kind vie! uit rijdende bus Vrijdagmiddag is te Brouwersha ven een onigelu'k gebeurd, dat won der boven wonder goed is afgelo pen. Toen de R.T.M.-harmonikabus, welke de schoold'ienst rijdt, om streeks tien over vier door de Hom- pelvoetbocht reed stootte de der tien jarige ULO-schöliere J. G. uit Ren esse tegen de kruk van de nood1- uitganigdeur, waardoor deze open sprong en 'het kind 'in volle vaart uit de bus tuimelde. De chauffeur werd direct gewaarschuwd waarna de bus terugkeerde. Een voorbijko mende automobilist werd aangehou den om het slachtoffer naar de plaatselijke arts dr. Terpstra te ver voeren. De verwondingen bleken nog al mee te vallen, daar het kind er mCt enige rugklachten en een lichte hersenschudding is af geko men. NOORDWELLE Vergadering K.V. „D.O.S.K.O." Vorige weck kwam de korfbalver eniging „D.O.S'K.O.'. in algemene vergadering bijeen in café Lokker-v. d. Zande. Deze tussentijdse vergade ring was speciaal belegd ter behan deling van 'de punten „miorokorfbal" en „toneelavonden". In zijn openingswoord kon de voorzitter, de heer Joh. van Sluij- ters, een flink aantal leden welkom heten, waarna hij het wourd gaf uun de 'heer Oosse ter beliandeling van het punt „miiTökorfbal". Deze be lichtte verschillende mogelijkheden en moeilijkheden van het microkorf bal, waarna de voorzitter het oor deel der vergadering hierover vroeg. Drie dames en zeven heren gaven zich voor deelname op, mits niet op woensdagavond en in Zierikzee ge speeld wordt. Het bestuur zal trach ten nog enkele dames hiervoor te vinden, opdat met een senioren-acht tal kan worden deelgenomen aan de competitie. Als te Renesse gespeeld zal worden bestaat ook de mogelijk heid dat een junioren-achttal deel neemt. Hierover zullen de medede lingen van de S.D.K.B. worden af gewacht. Het bestuur zal de ver voersmogelijkheden nader onder het oog zien. Wat de jaarlijkse toneeluitvoering betreft was het bestuur er, na veel moeite, in geslaagd de rollen voor het gekozen stuk te bezetter.. Met de repetities is inmiddels begonnen en het ligt in de bedoeling medio februari een uitvoering te geven. Zo moge-lijk zal hierop ook een éénak- ter door de grotere junioren worden opgevoerd, waarvoor zich reeds en kelen opgaven. Dit winterseizoen zal echter ge enriubavond met de leden en donateurs worden gehouden. Ho pen lijk zal dit het volgend najaar wel het geval zijn, zulks op verzoek van het merendeel der leden. Voor de aanvang van 'het nieuwe korfbalseizoen zal in het a.s. voor jaar de training aanvangen. Aan het einde der vergadering dankte de voorzitter de aanwezigen voor hun opkomst en de geanimeer de besprekingen, waarna hij met een opwekkend woord de vergade ring sloot. SIRJANSLAND De Culturele Vereniging De 'bijeenkomst van de culturele verenii'ginig zaterdag j.l. was slecht bezocht en oök ten on zenit blijkt wel, dat velen 's avonds bij die t.v. blijven. Bij ontstentenis van de voorzitter, de 'heer Heule, sprak de hear L. vain Felius een openings woord. De 'operateur, de heer Jume- let te Bruinisse, draaide hierna een fitm over het leven in de rimboe van Nieuw-Guiinea. Beelden van stam men 'dlie zich nog met koppensnellen bezilg houden, waren lin deze film verwerkt. De heer v. Felius sprak een dankwoord aan het slot. ZIERIKZEE De polio-inentingen Op de gisteravond! gehouden ver gadering van de gemeenteraad, heeft de voorzitter medegedeeld, dat het percentage inentingen tegen polio'in deze gemeente 'goed' is en 'hoog ligt. Hij deed zulks in antwoord op een vraag van de heer M. C. Doeleman, d.Vjm. het verslag van de districts^ sOhoodartsendSenst. EEN MEDICIJN FELTHAM, 16-12. Toen Gib son Brown onlangs 's mor gens wakker werd dacht hij dat hy naar een trouwpartij moest. Hij stond op, verliet zijn woning en stapte in een voor hem vreemde auto. Met een schoenlepel trachtte hij de wagen te starten. Al deze han delingen waren het gevolg van verdovende middelen die hij als astma-patiënt moest inne men. In het Engelse plaatsje Feitham, bij Londen, werd de 25-jarige Brown maandag niet schuldig bevonden aan een poging de auto zonder toe stemming weg te rijden en aan het knoeien aan het me chanisme. Zijn geneesheer, dr. Brian Green, zei dat het door hem verstrekte middel ver warring en hallucinaties kan veroorzaken. ZIERIKZEE, 16-12. De raads vergadering van maandagavond be paalde zich vrij wel uitsluitend 'tot de debatten over de brugklasse en (de huisvesting van de nieuwe dienst gemeentewerken. Ook een kleine agenda werd evenwel nog afgewerkt Een voorstel tot aankoop van grond tb.v. de zwaaikom 'ging onder de hamer door. Tot Lid van de Woon- ruimtecommissie werd in de vaka- ture C. van Westen, benoemd de heer C. J. Sdhot. Ontheffing wordt verleend aan de kerkeraad van de Ohr. Ger. Kerk van de bepaling dat de hoogte van de toren der nieuw te bouwen kerk de 18 meter niet mag overschrijden. Bedoelde toren wordt 20.40 m. Het maximum kre diet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten werd vastgesteld op f 300.000. De 9e wijzi ging van de begroting 1963 - i.v.m. aanschaf meubilair voor het stad huis - ontmoette geen bezwaar. Het bouwen van een kleedlokaal en club huis op het sportpark „Bannink" zal onderhands worden aanbesteed. De ze zaak wordt nog doorgepraat in de Sportraad en in de commissie voor P.W. De heer Dankers zei t.z.t. (bij het definitieve voorstel) te zullen te genstemmen, daar 'het terrein ook gebruikt wordt voor de zondagsport. Dr. J. C. Röhnev werd m.a.s. be noemd tot conrector van de gemeen telijke gymnasiale afdeling van het Prof. Zeeman-lyceum, als opvolger va nmoj. A. C. G. Oudcmans, die volgend jaar met pensioen gaat. Bij de rondvraag informeerde de heer bij de Vaate nog naar de vertraging bij de aanleg van de Grevelingen- dam. AMSTERDAM. Op 60-jarige leef tijd is dinsdagochtend te Amster dam overleden de heer P, dc Vries, in leven secretaris van het Neder lands Verbond van Vakverenigingen. Ingezonden mededeling Vier middelen In één labiel doen wonderen zonder de maag van streek te maken I De vier middelen verenigd in Che farine „4", ieder afzonderlijk al beroemd, werken te zamen nog beter en helpen ook vaak dan wan neer andere middelen falen. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen Chefarine „4" gebruiken, want één bestanddeel dient om de maag te beschermen. kleintjes uit.' j' ket bin.ncfvlfXfy.d DEN HAAG. De 22-iarige P. J. Mulder uit Wassenaar is op de Schenkkade in Den Haag met zijn bromfiets door een vrachtauto ge- raakt en zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse is overleden. KORTEZWAAG. De kapitale'boer- derij van G. Ebbenga te Kortezwaar is tötaal afgebrand. Twee paarden kwamen in de vlammen om, vijf koeien moesten worden afgemaakt. Het overige vee werd met levensge vaar uit de brandenden stallen ge red. TIEL. De 18-jarige krantenbezor- ger H. J. V. G. uit Rhenen heeft be kend, dat hij 'bij een vechtpartij na bij een café in Tiel de Culemborger N. V. B. met een stiletto heeft neer gestoken. Door operatief ingrijpen 1 kon het leven van de man worden gered. AMSTERDAM. Op do Leeuwarder weg in Amsterdam-Noord is een personenauto, komende uit de rich ting Purmerend, bij een flauwe bodht j in de weg 'in de middenberm geraakt De auto sloeg een paar maal over de kop en kwam tenslotte op het linkerweggedeelte terecht. De be stuurder, de 49-jarige fabrikant J. H. Maokenzïe uit Alphen a.d. Rijn werd uit de wagen geslingerd. Tij dens zijn vervoer naar het zieken huis is de heer M. aan zijn verwon dingen bezweken. OUDENBOSCH. De 58-jarige me vrouw Jaspers-de Rooij uit Bos- sdhenhoofd is, toen zij op het kruis punt Maple Farm met 'haar fiets aan de 'hand de rijksweg Roosendaal- Breda overstak aangereden door een auto. Korte tijd later is zij in het ziekenhuis te Oudenbosch aan haar verwondingen overleden. UTRECHT. Het totale bezit van de woningbouwcorporaties bedraagt momenteel rond 450.000 woningen, waarvan 290.000 na de oorlog ge bouwde woningen. Van ongeveer 27 procent van de gehele na-oorlogse woningbouw hebben de corporaties i de bouwopdracht verstrekt. ZWOLLE. Op de veemarkt te I Zwolle is de 100.000e koe (ouder dan 1 jaar) in dit jaar aangevoerd. Het was de stamboek-koe „Jantje II" van de landbouwer Ebbinge te Wap- serveen. TERNEUZEN. Door tot nu toe on- beleende oorzaak is de zestienjarige Dirk Jan Willemsen uit Terneuzen in zijn woonplaats door de aanhang- wagen van een vrachtauto overre den en kort na aankomst in het zie kenhuis overleden. VUGHT. In de vijver bij de Van Voorst tot Voorststraat te Vught is de vijfjarige Aagje Leyten uit Vught j verdronken. PAPENDRECHT. Bij het overste- ken van de Veerweg in Papendrecht is de 52-jarige heer H. Donker door een auto gegrepen en zodanig ge- wond, dat hij tijdens het vervoer j naar het ziekenhuis is overleden. ROTTERDAM. Vier personen zijn vrij ernstig gewond geraakt, toen op het Marconlplein in Rotterdam een 1 wagen met flinke snelheid tegen een lichtmast reed. De klap kwam zo I hard aan, dat de mast lot in de mo torkap drong. De wagen werd ge- heel vernield. NIEUW WEERDINGE. In Nieuw Weerdinge in Drente is een bestel auto op het Weerdinger kanaal zuid zijde geslipt en tegen een boom ge botst. De 15-jarige bestuurder van het busje, Peter Smit uit Mussel- kanaa'l, kwam daarbij om het leven. BREDA. De schoenfabriek Jagil in Gilze Rijen is stilgelegd door een brand, die daar zaterdag heeft ge- woed en waardoor het magazijn van de fabriek geheel is verwoest. TERNEUZEN. De 27-jarige Ter- neuzenaar G. Maas, machinist op een binnenvaartuig is levenloos uit het kanaal van Willebroeck (in Bel gië) gehaald. ROTTERDAM. Inbrekers hebben bij een bontzaak aan de Noordsin gel in Rotterdam tien a twaalf bont mantels ontvreemd met een geza menlijke waarde van 30.000 gulden. De mannen forceerden de deur. BARNEVELD. In het „Juliana zie kenhuis" in Ede is overleden de achttienjarige P. Brouwer uit Ede. Zaterdagavond was hij op de Amers- foortsestraat in Barneveld met zijn bromfiets tegen een boom gereden. DEN HAAG. Ter herdenking van het overlijden van dr. Albert Ples- man zal op 31 december a.s. wan neer het lien jaar is geleden dat dr. Plesman stierf, op uitnodiging van het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Lucht vaart een aantal personen in het hoofdkantoor van de K.L.M. samen komen. DEN HAAG. Volgend jaar zal, te beginnen met de zuidelijke buiten wijken, in Den Haag de omschake ling op aardgas beginnen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 7