DRUM OTHERS HEER MANMEI ROKEN HALF ZWAAR-HEEL LEKKER 1 Ouden van dagen beoetenen enthousiast gymnastiek Forse prijsstijging voor landbouwgronden De paus ook naar India? De E.E.G.-marathon De hoogte van de A.O.W.-uitkeringen Enorme fraude in Rotterdam Europa in ijzige greep van de winter Duitser diste een vreemd verhaal op ^Kijkje in Ouwerkerk's bejaardensoeiëteit (Van. onze redakteur) OUWERKERK. 16-12. Voor ons Ouwerkerk als het leven ons ver gunt eenmaal bejaard te zijn en in gelast te worden in de rjj van ouden van dagen. In het nederige, maar dappere dorp kent men het geheim der gezelligheid en ademen de in termenselijke Verhoudingen een sfeer van vriendelijkheid, die voor de samenleving in het algemeen helaas niet meer zo vanzelfspre kend kunnen worden genoemd. Dit Ouwerkerk bewees een heel bijzon der Ouwerkerk te zijn, toen we er een bezoek brachten aan de bejaar densociëteit en de ouderdom de spie ren strekte om lenig te werden of te blijven, liet ging allemaal - hetzij °P voorhand medegedeeld - nog verras send goed met de armen en benen, ondanks de kille mist, die het dorp als een deken omsloot De „soos" was bezig met de gymnastiekles. Ouwerkerk's bej aardensociëteit vindt zijn hoofdkwartier in het dorpshuis, eens zo schoon gerestau reerd en heropend door Zeeland's commissaris, wiens stijlvol staatsie portret als herinnering aan deze vreugdevolle dag, de gangmuur eient. De bejaarden van Ouwerkerk worden hier opgevangen door de le- d'en van het dames-comité, onder leiding van mevr. Romeijn, echtge note van oud-burgemeester J. Ro meijn, die zelf ook zo nu en dan op de ..soos" een kijkje komt nemen cn door de leden nog altijd spontaan met „burgemeester" wordt 'aange sproken. Buiten de kilte van een in- kcude winterdag, maar binnen wolkt de hitte uit de vloer de ver gaderzaal binnen, want het dorps huis heeft een moderne verwarming en ook aan inwendige vc-rhittimg wordt gedaan. Wie argeloos binnen stapt wordt bediend met geurende koffie en zo in de feestdagen is daar wel een begeleidende koek bij. Een binnenkomende vreemdeling pleegt van 'diit onthaal wel op te knappen. Er zijn nog meer mensen, die be langstelling hebben voor de bejaar den, behalve de ijverige koffieser- veersters De nieuwe predikant ds. P. N. Velle'koop 'komt een kijkje ne men en de - altijd overal present zijnde - wijkzuster v. d. Berg, wil met eigen cgen zien hoe het alle maal gaat op deze zoveelste „soos"- bijeenkomst. „Buigen - strekken" Een echte VIP (heel belangrijk persoon) was evenwel die middag ook de heer A. Roks, gymnastiek leraar, die elke week naar Ouwer kerk tijgt om de bejaarden prak tisch te leren, dat oud en stijf twee begrippen zijn, die niet noodgedwon gen bij eikaar behoren. De heer Roks neemt plaats op het toneel en zijn commando's klinken als vriendelij ke vermaningen aan de bejaarden de armen vooral hoog te strekken H De algemene vergadering van de V.N. heeft maandag secretaris-gene raal Oe Thant verzocht een plan op te stellen voor internationale hulp- sen. d'ie in Zuid-AMka worden Ver- Verlening 'aan de gezinnen van men- volgd wegens verzet tegen de apart heidspolitiek van de regering. Hulp voor Amerikaanse universiteiten WASHINGTON. 16-12 President Johnson heeft maandag eert wets ontwerp getekend' op grond waar van de universiteiten hulp ten be drage van meer dan een miljard dollar zullen 'krijgen. Hij noemde de wet de belangrijkste op onderwijs gebied dn de geschiedenis van d'e V.S. en een waarvoor zijn voorgan ger, John Kennedy, hard' gevochten had omdat geen ander onderwerp zo na aan het hart lag. UNIE VAN WATERSCHAPSBONDEN DEN HAAG. 16-12. De rijksbij- drage van 75 procent aan de water schappen volgens het ontwerp By- dragenwet Deltawerken is te laag. Een percentage van 95 is gewenst, zo heeft de directeur van de ver- keers- en waterschapsbonden, mr. dr. Th. F. J. A. Dolk in een pers conferentie in Den Haag gezegd. In het wetsontwerp ds zji. ten on rechte de draagkracht der water schappen tot grondslag genomen, maar de draagplicht moet de grond slag zijn. Het bestuur van de Unie van Wa- terschapsbondén heeft begin decem ber een nota a'an de minister van verkeer en waterstaat gezonden waarin het een rijksbijdrage van 30 procent vraagt van de totaliteit van de waterschapsbelasting en de waterschapsomslag de totale omslag voor 1962 valt te stellen op onge veer 72.500.000 'gulden. De rijksbij drage zou dus neerkomen op een be drag van ongeveer 22 miljoen. en de knieën diep te buigen. Laten we mogen verklappen dat deze pres taties te Ouwerkerk allemaal geluk ken. Er zijn onder de deelnemers lieden die jarenlang de rug gekromd hebben over de ruige grond van Duiveland en in de vele bieter.sei- zoenen, die ze achter de rug hebben, zullen ze niet hebben kunnen ver moeden, dat ze eenmaal nog eens uit vrije wil zouden meedoen aan het spel „buigen - strekken". Maar ze doen het en hoe. De bejaarden van Ouwerkerk blij ven er fit b\j. Ze staan voor in de rij van hun e'dandelijke collega's met die gymnastieklessen en natuur lijk is het niet allemaal been- en a rmspieren werk. Ook de lachspieren krijgen een beurt. Scms wordt het de bejaarden wel eens te bar en zeggen ze tegen el kaar: ,,'t Is toch wat oor mun knieën us kraeke!" „Geeft niets" zegt de heer Roks, die ons toevertrouwde dit werk zo ontzettend graag te doen. „Je hebt er zo edht voldoening van en ik weet maar al te goed hoe gezond het is voor de bloedsomloop". Daarom: „voor ons Ouwerkerk als het leven ons vergunt eenmaal bejaard te zijn en ingelast te worden in de rij van ouden van dagen"! (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). De Z.L.M.-vergadering MIDDELBURG, 16-12. De secre taris van de commissie grondgebruik van het Landbouwschap, mr. N. M. Zijp, heeft vanmiddag op de ver gadering van de Zeeuwse Land- bouwmaatschappij in Middelburg verklaard, dat de prijzen van land bouwgrond het loslaten van de prijs- beheersing per 1 januari 1963 fors zyn gestegen. Vooral' in Noord- en Zuid-Holland en 'in Zealand zijn de prijzen zeer hoog geworden. Zo wordt in Noord en Zuid-Holland vcor I09 grasland we'l 'tienduizend gulden per hectare betaald. Weiland 'd'at 'geschikt is voor tuinbouw brengt 20 tot 30.000 gulden op. In Zeeland worden prijzen ge maakt dlie 'd'e prijzen in Holland dicht benaderen. De meest gangbare prijs voor een hectare vrij los bouw land of weiland1 is hier 6 tot 8000 gulden, aldus mr. Zijp. „Niemand had verwacht dat het prijsverschil tussen verpachte en pacht/vrije boerenbedrijven zo wei nig tot uitdrukking zou komen", al dus mr. Zijp In zijn toespraak. Zee- 1963 goed V.N.-jaar VER. NATIES, New York, 16-12. In een boodschap aan zijn secretari aat ter gelegenheid van de jaarwis seling 'heeft Oe Thant, de algemene secretaris van de V.N., gezegd dat 1963 een goed jaar voor de wereld organisatie is geweest. Het verloop van de 18e zitting van de assemblee weerspiegelde de ontspanning in de wereld. Het eensgezind reageren op de dood van president Kennedy was op ziïdhzelf al een bewijs van de toe genomen internationale solidariteit. Dat de V.N. niet alle problemen kan oplossen, is begrijpelijk, aldus Oe Thant. Men moet bedenken dat het niet de gemakkelijkste kwesties zijn die aan de V.N. worden voorge legd. NIEUW DELHI, 16-12. Maandag is te Nieuw Delhi van gewoonlijk be trouwbare zijde vernomen dat de Indische regering paus Paulus VI heeft uitgenodigd India ter gelegen heid van het eucharistische congres, dat aldaar in november en decem ber 1964 wordt gehouden, te bezoe ken. Indien de paus deze uitnodiging aanvaardt, zal hij het eerste hoofd der R.K. Kerk zijn, dat een bezoek aan het oosten zal brengen. In Indische regeringskringen werd nog gezegd dat een bezoek van de paus als „zeer welkom" zou worden beschouwd. land is e'en van de weinige provin cies waar dit verschil wel bestaat. Mr. Zijp 'besprak uitvoerig h'et voorkeursrecht van de pachtboer en constateerde dat ondanks de ver sterking van het veriengingsreoht de rechtspositie van de pachter zwakker is dan ond'er de vorige Pachtwet. Hij achtte 'het noodzake lijk dat het voorkeursrecht van de pachtboer meer 'inhoud zou krijgen, door o.m. die verlengingstermijn van ze9 jaar op negen of twaalf jaar te brengen. Dodelijke overmoed Een jongeman, die zondagavond op de vijfde verdieping van een huis in Hamburg, uit overmoed zijn ver loofde optilde en ronddraaide, ver loor zijn evenwicht en stortte met haar in het trappenhuis. De val van het meisje werd op de tweede verdieping gebroken. Zij kwam om. De jongeman, die in de kelder viel, werd zwaar gewond. Een herdenkingsconcert le Amsterdam AMSTERDAM, 16-12. De staatsse cretaris van O. K. en W., drs. L. J. M. van 'de Laar, heeft het openings woord gesproken bij het herden kingsconcert in het Concertgebouw te Amsterdam, dat is gegeven ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de universele verklaring van de rechten van de mens. Op lo decem ber 1948 werd deze verklaring door de algemene vergadering der Ver enigde Naties afgekondigd. Het con cert werd gegeven door het Noord- Hollands Phil'harm onisch Orkest o.l. v. de dirigenten Nico van der Lin den en Henrie ArendS. BRUSSEL, 16-12. Ond'er voorzit terschap van d'e Nederlandse minis ter van landbouw, mr. Biesheuvel, ■is de ministerraad van de Europese Economische Gemeenschap maan dagmiddag in Brussel begonnen aan het tweede deel van de „Marathon- zfiitttoig". Het doel ds te trachten vóór het einde van het jaar over eenstemming te bereiken over de voltooiing van het gemeenschappe lijke landbouwbeleid! door het instel len van marktorganisaties voor zui vel, irijst en rundvlees en de rege ling van een aantal andere - ondier meer financiële - kwesties en het standpunt van de gemeenschap te bepalen jegens de komende onder handelingen met de Verenigde Sta ten over 'internationale verlagingen van douanetarieven, 'de „Kennedy- ronde". DEN HAAG. 17-12. De Nederland se federatie voor bejaardenzorg is van oordeel, dat het sociaal verant woord minimum van de uitkeringen krachtens de algemene ouderdoms wet voor een echtpaar gesteld zal moeten worden op tenminste 70 pro cent van het in het bedrijfsleven overeen te 'komen minimum loon van een ongeschoolde arbeider. De federatie meent dat het optrekken van de uitkeringen krachtens de a.o.w. tot dit minimum de prikkel tot het treffen van particuliere voor zieningen niet zal doen verdwijnen. Zij stelt, dat de kosten van het nor male levensonderhoud uit deze uit keringen bestreden moeten kunnen worden. De federatie heeft bezwa ren tegen speciale tarieven voor ver voer, gas, elektra, enz., daar deze de bejaarden tot een aparte groep in de samenleving zouden kunnen maken. Zij he: ft haar zienswijze kenbaar gemaakt in een brief aan de minis terraad. Afschriften van deze brief zijn gezonden aan de leden van de Staten-Generaal en de Sociaal Eco nomische Raad. Schapen naar tandarts De tandartsen mogen op grote aantallen ongebruikelijke patiënten rekenen, nu nog eens bevestigd is, dat goede tanden ook voor de ge zondheid van een schaap heel be langrijk zijn. Een schapenfokker op Wight, Mi chael Clark, heeft enige tijd geleden 100 ooien naar de tandarts gestuurd, die de slechte tanden behandelde. Het resultaat was verrassend. Dit kwam de gezondheidstoestand ran de dieren zó ten goede, dat Michael Clark op hogere lammertallen mag rekenen. Hij laat nu een hele kudde van 700 dieren regelmatig behande len. Het tijdschrift Wool Facts, waar aan wij dit ontlenen, meldt er bij, dat het overigens niet nieuw is. Ook in Canada heeft een fokker goede resultaten behaald: goede tanden leidden tot gezondere schapen en meer en betere lammeren. ROTTERDAM, 16-12. De recher che van het bureau Oostervantstraat in Rotterdam 'is op het spoor geko men van een omvangrijke serie frau duleuze handelingen die de afgelo pen vijf jaar zouden zijn gepleegd door de 77-jarige ex-deurwaarder H. F. uit dé Maasstad. Een onderzoek in de boekhouding yah F., die een incassobureau drijft, 'confronteerde de politie met een vol ledig gedesorganiseerde administra tie. Er zijn tot op 'heden enige dui zenden dossiers in. beslag genomen. De schade, die door 'de malversaties aan honderden particulieren in de loop der jaren :is 'aangericht, zou nu al driehonderdduizend 'gulden belo pen. De poiltie verwacht, dat het bedrag, naar mate het onderzoek voridert, nog belangrijk zal 'stijgen. De auto van Kennedy DEARBORN ('Michigan), 17-12. De auto, waarin president Kennedy werd vermoord zou thans bij' de Fordfabrieken Dearborn zijn, waar 'hij wordt gerepareerd en ko- gelvij gemaakt om daarna weer als presidentiële auto te worden ge bruikt. De directie van de fabriek weigert het beridhlt te 'bevestigen, maar personeel daJt d'e garage binnen wil de waar de auto staat, werd tegen gehouden door l'eden van de gehei me diénst. Hij schrok zich.... een aap LAKELAND (Florida), 17-12. John MacLead, die maandag rustig met zijn auto op een weg in Lakeiand (Californië) reed, kreeg de schrik van zijn leven, toen hij werd gepas seerd door een auto met een aap achter het stuur, die 110 kilometer reed. De politie, die na veel moeite door McLead werd overtuigd, gaf op dracht de wagen aan te houden. McLead had niet gelogen: toen de auto werd aangehouden zat de aap, Tammynog aan het stuur. Naast hem zat zijn baas, de circusartiest Stover, die „Tammy" had geleerd een auto te besturen. Tegen Stover werd proces verbaal opgemaakt. Politie-agent Maxwell, die de auto had aangehouden, zei later: „Ik ben ervan overtuigd, dat „Tammy" beter chauffeert dan menig ander". President Nasser heeft maandag applaus ontlokt aan zijn gehoor en zijn 'gast, de Chinese premier Tsjoe en-Lai, toen hij tijdens een toe spraak op de 'dag voor het onder wijs in Cairo de communistisch-Chi- nese revolutie prees. Ingezonden mededeling Abonnementsprijs De enorm gestegen kosten in de laatste jaren hebben op een ar beidsintensief bedrijf als het onze een bijzonder zware last gelegd. Door steeds verder gaande mechanisering hebben wij de kosten stijgingen zo veel mogelijk opgevangen, zonder prijsverhogingen onzerzijds. Nu voor 1964 weer meerdere verhogingen zijn aangekondigd, kun nen wij er niet meer aan ontkomen de abonnementsprijs wat aan te passen. Na overleg met het ministerie van Economische Zaken is de abonnementsprijs per 1 januari 1964 vastgesteld op 42 cent per week of f 5,46 per kwartaal. Wij zijn overtuigd dat onze abonné's begrip zullen hebben voor deze door de tijdsomstandigheden nodig geworden wijziging en dat de band tussen U en ons even hecht zal blijven als voorheen, opdat de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE blijft uw krant voor Schouwen-Duiveland DE DIRECTIE LONDEN, 16-12. Koning winter heelt Europa tijdens het afgelopen weekeinde in een ijzige greep ge houden. In Frankrijk had dit ne genendertig doden tengevolge, voor namelijk door verkeersongelukken op gladde wegen. In Noord-I talië, met inbegrip van Milaan, Venetië, Triest en Genua viel sneeuw. In hét Zuid1-Slavische Zagreb lag éen sneeuwlaag van der tig centimeter, die het wegverkeer nagenoeg verlamde. In Aix-en-Pro- vence (Frankrijk) kreeg men een neg grotere portie sneeuw. De Ccrsicanen werden vergast op ijzige sneeuwstormen. Het koudst was het maandag", Wat West-Europa betreft, in La Bravine, in de Zwit serse Jura; waar de thermometer 20 giaden aanwees. De plaats slaat bekend als het Zwitserse Si berië. cm dat het er vaak kouder is dan hoog j,n de omringende bergen. Nederland lag de afgelopen dagen als een oas? van gematigde tem- peai turen temidden van de koude golven d'ie Europa overstroomden. De temperatuur steeg er tot vier graden end er nul, nadat het de af- peraturen te.ardden van de koude- wa9 gewcr-l. Ir, Lenden hing weer de traditionele mist. Scandinavië was beter af met temperaturen die voor deze tijd van de winter mild mogen heten. In Stockholm kon men zich maandag middag in Nice wanen. Beide steden neteei den dezelfde temperatuur, plu? twee graden. Auto in sloot ZIERIKZEE, 16-12. In de nacht van zondag op maandag werd de politie te Bruinisse opgebeld door een hotelhouder tc Zierikzee, dat één van drie Duitse logeergasten op Rijksweg 18 slachtoffer was gewor den van een roofoverval. De betrokken Duitser - zekere D. ucit A'ken - had 's avonds laat een kennisje te Oosteriand met de auto thulis 'gebracht. Op de terugweg 'kreeg hij te Nieuwerkerk 'een 'lekke band em toen hij bezig was de band te verwisselen werd hij aangevallen, afgetuigd en beroofd. De politie ge loofde niet veel van .het verhaal, maar trok met de man naar de plaats van 'het miedrij i'. Ter plaatse lag een auto in de sloot. De Duitser ■hield zijn verhaal stijl' en strak vol, maar - na a'an de tand te zijn 'ge voeld - 'kwam de waarheid aan het licht. Op de 'terugweg naar Zierik zee had! hij te hard 'gereden (met de auto vam zijn vriend), was ever de kop geslagen en in de sloot terecht gekemen. Hij had het dwaze ver haal opgedist, cm rich te dekken. De betrokken Duitser liep enkele schrammen op- De auto was een wrak geworden. Ouderavond o.l.-school te St -Pliilipsland De voorzitter heet namens de cu darcommissie éni het enderwij zend personeel alle aanwezigen van har te welkom en as bijzonder verheugd dat zcvelen aanwezig zijn, waaron der de 'beidé wethouders. Hij deelt mede, dait de afd. Volks onderwijs thans ruim 150 'léden heeft. Bij de verkiezing van een lid van dé oud'ercommissie wordt de heer A. C. Beneder (aftredend doch her kiesbaar) mét 'grote meerderheid van stemmen herkozen. Vervolgens behandelt h'et hoofd dér school het onderwerp „De jeugd van tegenwoordig". Hierbij komt natuurlijk 'het begrip „nozem" ter sprake. De jeugd' is niet anders dan vroeger. Wel zijn de 'Communicatie middelen geweldig toegenomen en' ook de tijd op zichzelf verandert ra- zentl snel, doch de jeugd gaat mee, echter besl'ist niet ten ongunste. Er zijn natuurlijk ook ontsporin gen, maar ligt de schuld hier ook niet 'dikwijls bij de ouders? Moeten de 'kinderen 's avonds wel op straat slenteren, 'brommen, enz. Het ant woord moet ontkennend zijn. Is de binding thuis wel voldoende. Op voeden is inderdaad moeilijk. Het vergt liefde, geduld en wijsheid. Tenslotte wordt nog stilgestaan bij de onderwerpenlichamelijke opvoeding, daarmee in nauw ver band staan de 'geestelijke en 'licha melijke volwaardigheid en voorts de 'sexuele voorlichting. In 'dé pauze had wederom een ver loting plaats ter versterking van de schoolkas. Na de pauze wordt de onderwij s- film „Het woud 'der schemering" vertoont, waarin hét Afrikaanse Ghana wordt afgebeeld. SPORT SCHAATSENRIJDEN Kampioenswedstrijden te Zierikzee ZIERIKZEE, 17-12 IJs en we der dienende worden zaterdag a.s. op de baan van de Zierikzeese IJs vereniging, wedstrijden gehouden om het Zeeuwse kampioenschap. Bij de heren zijn ei- 'twee giroepen: Groep A (van 15 tot en met 17 jaar) en groep B (van 18 tot en mot 19 jaar). Gerédén wordt over de af standen 500 en 1500 meter. Bij de dames is geen onderscheid gemaakt 'in de leeftijden. Voor hen gaan de Wedstrijden over 500 én 1000 meter. Acht stamhoofden in de binnen landen van Borneo zaten onder een kokospalm te bidden om regen, toen een-kokosnoot uit de boom viel en één van hen doodde. Oudheidkundigen hebben in de sowjet-republiek Karel'ië rotsleke- nineng van elandjachten. vechtende jagers, zeelieden en eertijdse skilo pers gevonden," aldus meldde Tass. De tekeningen zouden vierduizend jaar ou'd zijn. Volgens gewoonlijk betrouwbare kringen in Niéuw Delhi zal de Sow- jet-Russiscbe premier, Chroesjtsjef, waarschijnlijk in februari 1964 een bezoek, zijn derde, aan India bren gen. Tot slot volgen nog enige medede lingen: o.a. de schoolreis naar Re- nesse, het contact met de ouders door een z.g. openbare -leg en voorts zal cp de voorjaarsavond het stuk „2 eeuwen jeugd" werdén gepresem teerd. Mevr. Verwaal ontvangt voor haar verdiensten in onze school een prachtige tas als aandenken. Vervolgens worden allen hartelijk bedankt voor hun gaven voor het Sint Nicclaasfeest en het Kerstfeest. Voorts wordt wederom een beroep gedaan op de 'heer Vroegcp voor wat betreft de oudérreis. FEEST Als het feest is vrienden is hel feest. Dat is al een heel oud stukje logica en het was feest, althans voor een Zierikzees echtpaar, dat een im posant aantal jaren in de echt was verbonden. De wat uitgebreidere feestexplosie vond plaats binnen de wallen van de oude veste, maar in intieme kring - en men weet hoe veel prettiger dat soms nog zijn kan - zou aan de vreugde een staart ge breid worden in het zomerhuis van de familie, dat ergens in het West- hoekse staat weggestopt. In die - 's zomers door lommerrijk houtge was omgeven - woning, werden uit gebreide maatregelen getroffen om de feestelingen op te vangen, want spontane vreugde moet - wil hel goed aflopen - altijd een beetje ge reglementeerd worden. De" familie ging dus vooruit om orde op zaken te stellen, teneinde straks de gasten te kunnen verrassen. De flesjes loer den gereed gezet en de stoelen kwa men op de plaats waar ze een kring konden vormen enfin de hele ratteplan van zoutjes en toastjes kwam er nog bij. „Figaro's Hochzeit" werd alvast op de platenspeler ge zet. De leden van de familie staken zich in de mooiste spullen en toen maar afwachten totdat de gasten zouden komen. Dat duurde bijzonder kort, want iveldra hoorde men ge stommel. Buiten stormde het flink en regen viel er genoeg. De platenspeler werd aangezet en de familie ijlde naar voren om de gasten te verwelkomen. Buiten echter stonden enkele in stormkleding gehulde mannen, die hel nodig hadden gevonden hel strand op te gaan, door storm en duisternis aan het sukkelen waren geweest met de duinovergang en nu koud en hongerig voor hel feesthuis stonden. „Wc zagen licht branden en we dachten..." zei de woordvoerder van het gezelschapdaar kunnen we wel e ven onderdak krijgen". Binnen in de kamer klonk: Figaro Figaro", en toen de niet verwachte gasten binnenkwamen, beleefden ze de sensatie van hun leven. „We worden wel verivacht" grapte één der stranddolers, want de gast vrouw bleek een gulle en lieve rvouin en de mannen konden in de feestkamer snel op verhaal komen. Het was bijna een klassieke stunt als in kerstverhaaltjes altijd wordt opgedist. Later dropen de gasten af, want toen was er iveer gestommel. Dat tvaren de echte gasten. In het ztvart en in cocktail. EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2