Inenting tegen kinderverlamming z. v.u. Amsterdams Studenten Kwintet STAD EN EILAND F. C. Hanse districtskampioen kader 38/2 KERKNIEUWS Ds. P. N. Vellekoop verbond zich aan Hervormde Gemeente van Ouwerkerk OUWERKERK, 8-12. Voor de Ned. hervormde gemeente van Ouwerkerk was de achtste december een hoog tijdag, daar na een vakature van twee en een half jaar ds. P. N. Vellekoop zün intrede deed ais bij stand in het pastoraat. De inleidende prediking werd ge houden docr de consulent ds. J. B. Assendorp. De Schriftlezing was uit Num 27 12-17 en Joh. 10 11-16. Als tekst koos ds. Assendorp Matth. 9 36-38. Hij besprak de afgelopen pe riode, die zich kenmerkte door her- derloc-heicf en de komende periode, die er één zal zijn van herderschap, hetgeen zeer belangrijk is voor de gemeente, want zonder een bezie lende gids is deze als een kudde zon der herder. Onder het zingen van Gez. 184 1, 2, 3, 4 en 5 vond de kanselwisseling plaats. Ds. Vellekoop vetbond zich hierna aan zijn gemeente met de tekst uit Matth. 22:34-40. In zijn predikatie zag Ouwerkerk's nieuwe predikant het verlies van normbesef als een verontrustend teiken des tijds. Wij Christenen behoeven een eigen levenspatroon. Het verlangen naar God is een geschenk, maar de verdeling van de welvaart vervult hoofd en hart meer, dan de aanbid ding der Oppermajesteit. De wonde ren der techniek en de schatten dei- welvaart, maker» ons bijziende, al dus ds. Vellekoop, die hierin de oor zaak zag van een gebrek aan respekt jegens God1 en de naaste. Toch zai deze liefdebcodsChap kern uitmaken van het programma voor de komen de periode. Na de prediking werd gezongen Gez. 225 1, 2 en 4. Verschillende sprekers Namens de classis Zierikzee, de ring Zierikzee en het hervormd pre dikantenconvent sprak ds. M. G. Westerhaf te Nieuwerkerk. Hij be groette met vreugde zijn collega en verklaarde zich gaarne bereid hem met hulp terzijde te staan. Hij hoop te dat collega Vellekoop in de vreug de des Heren te Ouwerkerk vrucht baar zal mogen arbeiden. Burge meester Van Eeten stelde het op prijs dat genoegen is genomen met de woningoplossing. Het aanvaarden van dit pastoraat is een moeilijke taak en getuigt van moed. Het is een mooie 'afsluiting van een zegen rijk werk en spreker hoopte dat de predikan t van zijn keus nimmer spijt zal mogen hebben. Namens de kerkeraad riep de heer Vijverberg, diaken, de nieuwe pre dikant een 'hartelijk welkom toe. De spreker dankte de consulent en de ringpredikanten. Woordvoerder van de kerkvoogdij was de president, de heer J. L. Kuijper, die de wens uit sprak dat ds. Vellekoop een prettige werkkring te Ouwerkerk zal mogen vinden en tot heil van de gemeente werkzaam zal 'mogen zijn. Een broer van ds. Vellekoop wees tenslotte op de noodzaak geen christen met het woord, maar met de daad te zijn. Op zijn verzoek zong de gemeente de nieuwe herder en leraar Gez. 121 1 en 3 toe. Dankwoord Os. Vellekoop besloot de sprekers- rij met een dankwoord1 voor de be langstelling en het ondervonden me deleven. Veel waardering had hij vcor de wijze waarop collega Assens- dorp hem had 'ingeleid. Ook tot de andere sprekers richtte hij welge- KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Het 8000ste schip van dit jaar is de Amsterdamse ha ven binnengelopen. Het was het 6800 ton metende Duitse schip „We- serstein" van de firma Muller. Het kwam uit Noord Amerika. AMSTERDAM. In het Remibrandt- huis aan de Jodenbreestraat in Am sterdam wordt woensdagavond 11 december de klok een paar eeuwen teruggezet, dan zal er in het huis kaarslicht branden. Van acht tot tien uur is het publiek welkom. Toelich ting op Rembrandts tentoongestelde tekeningen en etsen wordt gegeven. ZALTBOMMEL. Op de Van Heem- straweg in de nabijheid van het dorp Gameren is een verkeersonge val gebeurd, dat aan de 37-jarige kantonnier van rijkswaterstaat, de heer J. van Kooy uit Heerewaarden het leven heeft gekost. ROTTERDAM. Overstekende kerk gangers op de Beukelsdijk te Rot terdam zijn door een auto aangere den. Het waren de 81-jarige H. A. MeSkers en zijn echtgenote, de 76- jarige C. M. Meskers-Hogeroord. De vrouw werd vrijwel, op slag gedood. De man werd in ernstige toestand in het ziekenhuis opgenomen. VOORBURG. De politie van Voor burg 'heeft een jeugdige specialist in 'het forceren van voordeurraampjes aangehouden die met een reeks van 35 inbraken en een totale buit van 15.000 gulden bezig was zich een toppositie in het inbrekersgilde te veroveren. ROTTERDAM. Oo de Oostzeedijk in Rotterdam is de 58-jarige mevr. C. M. Fok)kema-de Roodt uit Rotter dam door een personenauto ge schept. Zij werd daarbij zo ernstig verwond, dat zij op weg naar het ziekenhuis overleed. KERKRADE. Te Terwinselen is de 78-jarige T. Kleiren uit deze plaats bij hot oversteken van de rij weg aangereden door een passerende bestelauto, welke bestuurd werd door de 26-jarige J. D. uit Heerlen. Zondag is de man in het ziekenhuis van Kerkrade aan zijn verwondin gen overleden. DEN HAAG. Het georganiseerd overleg in het levensm iddelcnbedrijf is overeengekomen dat voor werk nemers, die een vast loon genieten, de loonsverhoging met ingang van de eerste volle loonweek van janu ari 1964 5 pet. van dit loon zal be dragen. meende dankwoorden. Een bijzonder dankwoord richtte hij tot de fami lies, die hem telkens van Zijpe af haalden en hem gastvrijheid ver leenden. In zijn dankwoord betrok hij verder de zuster kring en schilder Dekker, de kerkeraad en de kerk voogdij. In de eerste plaats echter gin? sprekers dank uit tot God voor de betoonde -gunst gemeente en pre dikant samen te brengen. Spreker dankte verder ds. Westerhof voor diens betoonde bereidheid het „qua- si-pastoraal" verband met Ouwer kerk te willen aangaan. Hij besloot met de uitspraak: „Soli Deo Gloria". De gemeente zong tot besluit van de dienst Gez. 52 4. In het dorpshuis bestend na afloop gelegenheid tot nadere 'kennismaking met de nieuwe predikant. BEKENDMAKING Teneinde bij zoveel mogelijk kin deren in deze gemeente een maxi male bescherming tegen 'kinderver lamming-te verkrijgen, zal op woens dag 11 december in het Groene Kruisgebouw. Jannewekken, door de drie Zierikzeese huisartsen gelegen heid töt inenting (c.q. herinenting) worden gegeven. Ter bevordering van een Vlot verloop van inenting en administratie worden de ouders en onderwijzers der saholen ver zocht aan hét volgende aandacht te sdhenken. De kinderen geboren tussen 1958 en september 1963, die tot dusver Slechts 3, 2, 1 of géén injectie heb ber. gehad, kunnen ingeënt worden van 14.00 tot 14.30 uur. Deze kinde ren krijgen het gecombineerde vaccin tegen kinderverlamming, tezamen met dipbterie, kinkhoest en tetanus. De kinderen van deze groep, die op 4 december jl. nog een injectie kre gen, behoeven nu niet te komen. Van de -kinderen, geboren tussen 1946 en 1958 kunnen alleen die, wel ke tot dusver 2, 1 of geen injectie kregen, ingeënt worden. Deze kin deren krijgen allen het vaccin te gen kinderverlamming. Zij worden verzocht te komen van 14.30 tot 16.00 uur. De kinderen van deze groep, die reeds 3 of 4 injecties kregen, moeten niet verschijnen. Met nadruk wijs ik er op, dat het noodzakelijk is de inentingsboekjes of inentingskaart'en mede te nemen en f 1,per injectie. De Burgemeester van Zierikzee, F. TH. DIJCKMEESTER. Almanak voor j H.M. de Koningin GRONINGEN, 9-12. De almanak commissie van de Groningse vrou welijke studenten club Magna Péte heeft tijdens een ontvangst de lus trum almanak 1964 van Magna Pete aangeböden aan H.M. de Koningin. Hare Majesteit had veel interesse voor de almanak en was vol lof over de omslag, afgestemd op het komende lustrum van de Groninger universiteit. De nieuwe almanak woidt vandaag aan vele autoriteiten en aan 'de leden uitgereikt. Dode bij slippartij HEESCH, 9-12. Bij een verkeers ongeval op de Nistelro'deweg in Heesoh is de 16-jarige Jacoba Rooij- aikkers uit Helmond om het leven gekomen. Haar vader, de 41-jarïge J. Rooijakkers uit Helmond is zwaar gewond opgenomen in het St. Annfl- ziCkenhuis te Oss. De door de heer Rooijakkers be stuurde bestelwagen slipte, kwam in de berm van de weg terecht, rukte twee betonnen paaltjes uit de g-rond en Sloeg tenslotte driemaal over Üe kop. Het meisje werd uit de wagen geslingerd. Een 43-jarige monteur, Abraham Zella, heeft maandag een val van de vijftiende verdieping van een huis in aanbouw overleefd. Hij viel in een nauwe sleuf en liep slechts lich te verwondingen op. Schouwen-Duiveland heeft bruine bander Bij de vorige week gehouden Judo examens werd voor de eerste keer in de geschiedenis van sportschool J. C. Peeters te Zierikzee één der leerlingen de bruine band toegekend (l'e Kyu graad). •Het is de heer P. de Vlieger te Kerkwerve. Van deze graad naar de zwarte -band is nog slechts één stap. Onder het -toeziend oog van de heer J. C. Peeters, 3e Dan N.J.J.B. werden door de heer de Vlieger eerst de praktijkproeven voor de bruine 'band afgelegd. Dit hield in dat hij binnen een voorgeschreven tijd een Viertal lagere banden met een vol punt diende te overwinnen. Dit on derdeel van het examen weid met succes tot een goed einde gebracht. I-n aansluiting hierop werden toen de oefenvormen onderhanden geno men. Deze dienen echter voorname lijk „in dc beweging" te worden uit gevoerd en dat is geen gemakkelijke opgave. De heer de Vlieger werkte edhter ook dit onderdeel vlot af, een en ander onder grote belangstelling van diverse Judocollega's. Na de laatste worp kon de heer Peeters aan de heer de Vlieger de bruine band toekennen. De heer de Vlieger is de eerste leerling van de sport school op Schouwen-Duiveland d/ie deze mijlpaal bereikte. Op dezelfde avond werden de examenopgaven voor de groene band (3e Kyu graad) oveneens met succes afgelegd door de hoor M weert to Niouwer- ktii;. Dank zij de Z.V.U. staat Zierikzee een bijzonder instrumentaal evene ment te wachten. Op woensdag 18 december aanstaande speelt in de Concertzaal-foyer het Amsterdams Studenten Kwintet. Het kwintet, be staande uit niet-vakmusici. heeft een grote faam en komt hier met een Mczart-programma. In de desbetreffende convokatie aan de leden tekent de Z.V.U. bij het optreden van dit kwintet het vc-lgende aan: „De Z.V.U. is er zich van bewust, da: zij deer het organiseren van dit concert, dat tengevolge van allerlei omstandigheden in het voorgaande werkjaar niet kon worden gereali seerd. is -getreden buiten'het terrein der bercepsmuziek, dat zij in begin sel als haar uitsluitende werkgebied d'lent te beschouwen. Zij meent even wel deze afwijking van haar beleids lijn volkomen 'te kunnen rechtvaar digen: het Amsterdams Studenten Kwintet, dat zich op 18 december aanstaande aan U zal presenteren is van een voor niet-beroepsmusici zo uitzonderlijk hoog muzikaal niveau.' dat muziekliefhebbers uit deze om geving bij de auditie van dit concert kunnen constateren tot welke muzi kale prestaties het cok de niet-vak- musicus „met studie en toewijding" kan brengen". Het kwintet bestaat uit: Henny Ravestein, viool; Maarten Ud'o de Haas, viool; Andrea Neuman, alt viool; Kees Meldef, cello: Joost de Jong, klarinet en altviool. Het volgen-die Mozart-programma zal ten gehore worden gebracht: Strijkkwartet -in C -gr. t., K.V. 157, allegro, andante, presto. Strijkkwar tet -voor twee violen, twee alten en cello in C kl. t„ K.V. 406, allegro, andante, menuetto in canone trio al nescio, allegro. Pauze. Klarinet- kwintet in A gr. t., K.V. 581, allegro, larghetto, menuetto trio I en- II, tema con variazioni. Scheepvaartberichten A'lphacca, 10-12 te Hamburg verw. Amelan'd (t.), 9-12 te Liverpool. Attis, pass. 7-12 Mona Eiland naar Le Havre. Caltex Utrecht (t.), 8-12 te Palermo. G-uf Swede (t.), pass. 9-12 Malta naar Rotterdam. Kenia (t.), 10-12 van Swansea naar Avonmouth. Willem Ruys, 10-12 van Port Au Prince naar Port Everglades. ZIERIKZEE Tijdrede Voor de plaatselijke afdeling -van d'e S.G.P. hoopt ds. P. J. Dorsman, Ned. Herv. predikant te Staphorst a.s. donderdagavond een tijdrede te houden i-n het gebouw der Ger. Ge meente alhier. Aktiviieiten Jeugd Rode Kruis Het Jeugd Rode Kruis vam Zie rikzee heeft zaterdagmiddag een be zoek gebracht aan het 'Kinderzorg- tehuis „Welgelegen" !te Serooskerke op Walcheren. Leerlingen van de landbouwhuishoudschool hadden ge zorgd voor een flinke schenking van speelgoed-beesten, poppen en wand- klee'djes, die -zij vervaardigd hebben in een bij de opleiding kinderverzor ging behorende thuls-opdraoht. Drie leerlingen waren meegegaan naar Serooskerke en konden daar in de ontvangstkamer van -het tehuis de fraaie sdhen-king uitstallen. Het wa ren de meisjes: Henny Patappel, Corry Snijders en Janny Rotte. De directeur van Kinderzorg, de heer H. van Arkel en de tehuis-leider de heer M. A. Ossewaaide vertelden a'an het J.R.K.-gezelschap een en ander over de inrichting. De heren H. Uijl en J. K. Joppe van het Zie rikzeese Rode Kruis -vertelden hier na iets over het plaatselijke Rode Kruiswerk. Optreden goochelaar in Rode Kruis Ziekenhuis De békende Middelburgse gooche- laar-mentali9t „Mystic Marco" heeft zaterdagavond in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis een geslaagde show gegeven voor het personeel en dé Jongeren Hulp Dienst van het Ned. Rode Kruis. Oliebollen-actie Op zaterdag 14 december a.s. or ganiseert het Vrijzinnig Pastorie fonds een oliebollen-dag. Doel van de -actie is - evenals vorig jaar - gelden voor het fonds bijeen te krij gen. Kerstavond Plattelandsvrouwen Op dinsdag 17 december a.s. houdt de afdeling Schouwen van de Néd. Bond van Plattelandsvrouwen de traditionele kerstavond in de boven zaal van het „Huis van Nassau". Be halve een kerstceremonie en een kerstverhaal, staat een spel op het programma, dat onder de titel „Het kleine kerstspel" door enkele leden zal worden opgevoerd. SEROOSKERKE Sint Nicolaasfeest schooljeugd Simt Ni colaas heeft ook Seroos kerke niet vergeten. Zaterdagavond om half zeven arriveerde hij, verge zeld van twee van zijn knechten in het Dorpshuis, dat voor deze gele genheid aardig was Versierd met slingers, die de schoolkinderen zelf hadden vervaardigd. Sint was ook nu weer de goede en -gulle -gever, zöd'at alle kinderen, ook de kleuters, ver rast werden met speelgoed cn ver snaperingen. De a-vond werd verder verzorgd door -de kinderen met spel, zang en dans. In de pauze werden de kinderen getrakteerd op choco lademelk en de ouders op koffie met speculaas. Namens de gemeente WcJlcrsühouwcn* was aanwezig dc heer M. Geluk, die in zijn dank woord tot Sint en zijn knechts en het hoofd der school, zijn waarde ring uitte voor deze prettige avend. Dank zij de daadwerkelijke en finan ciële steun van de inwoners van Se rooskerke, is het mogelijk geweest, om deze avond voer de kinderen tot een zeer prettige te maken. RENESSE Jeugd schaatst al D? jeugd van Renesse kan reeds vanaf jl. zaterdag tmet volle teugen genieten van de ijssport. Op de on dergelopen reejes, aan het eind van de Hoogenbcomlaan, ligt werr een behoorlijke ijsvlakte welke snocdg tot een vermaakcentrum van de jeugd werd herscnapen. In de afge lopen nacht is het nstuurba-df?), mo menteel nog de officiële ijsbaan van de ijsvereniging Renesse, praktisch geheel dieht gevroren. Voor het ge bruik zal het evenwel nog verschil lende dagen behoorlijk moeten vrie zen. Sinterklaasfeest kleuterschool Vrijdagmiddag kwam Sinterklaas de kinderen van de kleuterschool met een bezoek vereren. Om half twee arriveerde de bisschop met zijn knecht in de mooi met slingers ver sierde school. Onder een enthousiast gezongen welkomstlied, begeleid op de piano, werd Sinterklaas begroet. Nadat de kinderen de gebruikelijke liedjes, aangevuld met enige, voor dit eiland, nieuwe Sinterklaasvers jes, -hadden -gezongen, bood' een der leerlingen Sinterklaas veertig teke ningen aan, -gemaakt door de leer lingen en als cadeau bedoeld voor de verjaardag van de goede bis schop. Daarna ontvingen de kinde ren uit handen van Sinterklaas een mooi cadeau en z-warie piet strooide kwistig pepernoten. Enige kleintjes droegen- nog een paar gedichtjes vcor en zo werd- het weer hoog tijd dat de tgoedheili-gman vertrok, waar na de kinderen op chocolademelk en speculaas werden getrakteerd. Alle moeders der leerlingen woonden van begin tot einde deze middag -bij en menl-g moederhart zal vertederd ge klopt 'hebben bij- het aanhoren van de zuivere kinderstemmetjes, die de liedjes zo fris en- vrolijk ten gehore brachten. Al met al een' heel genoeg lijk bezoek van de Sint aan de kleu terschool van Renesse. NOORDWELLE Sinterklaasfeest Q.l.-school Vorige week vierde de lagere school alhier het Sinterklaasfeest met een gezellige avond. Een geheel met ouders en belangstellenden gevuld schoollokaal werd welkom geheten door de presidente van de ouder commissie, mevrouw Elenbaas-Kik. Onder het zingen van het welkomst lied arriveerde Sint Nicolaas met zijn -beide Pieten, waarna de peper noten 'bij de schooljeugd gretig af trek vonden. De goede bisschop werd hierna verwelkomd door het hoofd der school, de -heer Smalle- -gange. Sint Nicolaas zei zeer inge- "-nomen te zijn met de kinderen en hun prestaties op school. Door al-lie leerlingen werd vervol gens een aardig toneelstukje opge voerd', bestaande ui-t verschillende sdhetsjes, hetgeen bij Sint Nicolaas en het publiek zeer 'in de smaak viel. Hierna werd uiit volle borst gezon gen, waarna de -goed hei'ligman aan elk kind een cadeautje overhandig de. De niet schoolgaande aanwezige kleutertjes mochten bij Sint Nico laas een handje pepernoten komen halen. Na de gebruikelijke 'liedjes en versnaperingen brak de tijd van af scheid nemen voor Sint Nicdlaas en zijn -knechts weer aan. Na het vertrek van de hoge Spaanse gast dankte mevr. Elen- baas het onderwijzend personeel en a-llen die hadden meegewerkt om dit mooie kinderfeest weer te doen slagen. DREISCHOR Sinterklaasfeest CJ.V. Sinterklaas en Piet bezochten fin het Dorpshuis de plaatselijke meis jesafdeling van het C.J.V. Het was bijzonder gezellig in het Dorpshuis en 'de bejaarde bisschop was weer erg royaal mét leuke cadeautjes voor de meisjes en niemand werd1 verge ten. Alvorens men echter een sur prise in ontvangst mocht nemen moest elk kind een liedje voor Sant zingen. Traditiegetrouw werd op chocolademelk 'getrakteerd terwijl allen nog een zelfgemaakt bakje met versnaperingen mee naar huis moch ten nemen. Namens de kerkeraad van de hervormde gemeente was de heer A. M. de Vlieger aanwezig en ook twee oüd-ieden van de C.J.V. gaven blijk van hun -belangstelling, 'hetgeen zeer op prijs werd gesteld. De leidi-ng van deze Sinterklaas avond was bij mevrouw A. C. v. d. Velde-de Kok wéér in goede ha-ndfen. BROUWERSHAVEN IJsvereniging ,/t Weeltje" De ijsvereni-ging ,/t Weeltje" te Brouwershaven is voornemens a.s. woensdag 11 -december in hotel „Graaf Floris V" een algemene le den-vergadering 'te houden. Met het huidige vriesweer en de mogelijk heid in ziCh't:, dat binnenkort de ij-zers weer kunnen worden aange bonden, rdkent het bestuur op een massale, opkomst der leden. Op dte agenda staani -o.a. de jaar verslagen sekretaris en penning meester en de bestuursverkiezing, waarvan de aftredende 'leden weer herkiesbaar zijn, behalve de voor zitter de heer J. Dekker. Betrokkene heeft gemeend te moeten bedanken na een bestuursfunctie van 35 jaren. Hij was 'in deze tijd 17 jaar penning meester en 18 jaar voorzitter. Vanaf de oprichting 'heeft de heer Dekker het wel en wee der vereniging mee gemaakt en zijn verdiensten voor de ijsvereniging zullen op deze verga dering- zeker niet ondier stoelen of banken gestoken worden. H-openlijk za-1 de vereniging een persoon kun nen vinden voor het -voorzitterschap die evenals de heer Dekker met hart en ziel de belangen der ijsvereniging zal behartigen. ZONNEMAIRE Sint Nicolaas bezocht jeugd en bejaarden Zoals hij had beloofd arriveerde Sint Nicolaas weer te Zonnemaire In het toernooi om het districts- kampioensOhap kader 38.2, dat plaats vond in hotel „Concordia" te Zie rikzee, -is P. Vijverberg er niet in ge slaagd zijn kampioenstitel te prolon geren. Na een bijzonder spannende finale slaagde de plaatselijke favo riet F. C. Hanse, ondanks het feit dat hij de zwaarste handicap (270 caramb.) had te overwinnen, er in beslag op de kampioenstitel te leg gen. In de finale-partij tussen F. C. Hanse en W. Kramer zag het er in de slotfase naar uit dait Kramer be slag op de titel zou gaan leggen. De volledige uitslag is: F. C. Hanse, „Concordia", Z.zee (270) W. Kramer, („VOG"), Zierikzee (150) L. Koster, „VOG"), Zierikzee (150) P. Vijverberg, („DOS"), O.kerk (190) J. Berrevoets, B.V. Renesse (150) Met neg drie te scoren caramboles strandde deze speler in het zicht van de haven. Hanse maakte hierna aan alle onzekerheid een einde door in een vlet tempo de 'hem nog reste- ïende 64 caramb. bij elkaar te sco ren. De districts-voorzitter de heer A. Brand overhandigde aan het slot aan d-e kampioen de gebruikelijke k-amploensmedaille en de districts- wissel'beker. Namens de spelers sprak tenslotte de -heer J. Berrevoets woerden van dank tot de vereniging „Concordia", voor de uitstekende organisatie, en tot allen die verder hun medewerking hadden verleend. 12 164 2092 125 38.57 12.75 10 186 1151 33 9.37 6.19 6 155 981 44 11.53 6.33 6 185 1169 68 10.55 6.32 6 205 1051 36 6.33 5.13 cm de scholen te bezoeken, en wel in de eerste plaats de kleuterschool. De goed heil-igman werd d-oor de 'kleinste scholiertjes van 'het dorp hartelijk toegezongen. Sint en Piet onderhielden zich ongeveer een uur met de 'kind-eren, die versjes opzeg den en zongen en ook enige spelle tjes .opveerden. Alle kleuters kregen een cadeautje, waarna Sint Nicolaas vertrok onder vrolijk gezang van de kind-eren. In afwachting van de komst van de goede bissch-op voerden de kin deren -van de o.l.-school een leuk toneelstukje op, waarvan de kinde ren en aanwezige ouders zeer heb ben genoten. Begeleid door vijf leer lingen van de school - allen lid van de plaatselijke muziekvereniging - werden vervolgens enkele bekende Sinterklaasliedjes gezongen. Hierbij werdenbespeeld een piston, trom pet, a'l-t en twee klarinetten. Bij zijn komst -in de school -werden Sint en Piet luide toegejuicht, waarna hef hoofd der schodl, de heer K. Man- demaker, de grijze bisschop en zijn •knecht een hartelijk welkom toeriep. VersChillen.de kinderen moesten 'hierna bij de hoge gast hun opwach ting maken waarna de kinderen van de le, 2e en 3e klas opvoerden het leuke snel „Pietje Gluur", onder lei ding van 'de onderwijzer de heer G. Schoon. Sint Nicolaas vond dit bijzonder leuk, evenals -het panto mime-spel „In Holland staat een huis". De goed heiligman vertrok hierna om een bezoek te brengen aan de ouden van dagen, maar niet n-a de leerkrachten te hébben opge dragen de 'kinderen naar hartelust te tracteren. Ongetwijfeld was dit voor de jeugd het hoogtepunt van de dag. Bij de ouden van dagen werd Sirrt welkom geheten -door de heer I. Vos hol. Sint Nicolaas onderhield zich geruime tijd mét het bejaarde gezel schap, terwijl Piet. 'de eervolle taak had de dames en -heren te tracteren. De ma-nnen kregen een rokertje, de vrouwen snoepgoed. Op verzoek van de Sint werd het clublied gezongen, waarmee 'het einde kwam van een geslaagde Sinterklaasviering te Zon nemaire. NOORDGOUWE Bejaarden zagen kleurendia's Tij'dens de vorige week gehouden bijeenkomst van de bejaarden ver toonde mevrouw Ezendam een serie kleurendia's van diverse vakantie reizen in Europa. Op het doek kwa men ook plaatjes van Schouwen- Duiveland, hetgeen bijzonder werd gewaardeerd. De bejaarden zien weer terug op een geslaagde middag, waarvoor de heer Goosen mevrouw Ezendam dan-k bracht. Vlasbedrijf schakelde over op bollenteelt De heer K. Kurvink, bekend vlas bewerker alhier, heeft zijn bedrijf overgeschakeld op de bollenteelt. Eerst in het klein, maar ieder jaar kan het nieuwe bedrijf worden uit gebreid, tot dait dlit jaar zelfs 16 ge- met bollen 'konden worden uitge- pl-ant, hetgeen getuigt, van durf en doorzettingsvermogen. Uiteraard eis te deze omschakeling diverse inves teringen. De bellen moeten worden gerooid, geknipt 'gedroogd, gepeld en geteld en worden dan in manden verpakt op de veiling gebracht. Voor het leveren van een uitstekend pro- dukt ontving de heer Kurvink vorig jaar een gouden trofee. Ondanks zijn drukke werkzaam heden wist de heer Kurvink het vrij dagavond te regelen dat Sint Nico laas een bezoek bracht, tijdens een gezellig personeels feestje, door hem voor deze gelegenheid speciaal be legd, hetgeen de onderlinge band van de werknemers van het bedrijf zeer ten goede kwam. SCHARENDIJKE „De langste dag" Donderdagavond a.s. ^al door de bioscoopon-dernoming Luxembourg u'it Oosterhout. in samenwerking met dc Culturele Vereniging in liet Ger. Jeugdgebouw alhier de be roemde film „De langste dag" wor den vertoond. Voor deze zeer bij zondere film over de inval van de geallieerden in Normandië zal zeker grote belangstelling bestaan. OUWERKERK Het bedrag van de oogstcollec- te, te Ouwerkerk -gehouden, -is tot op -heden gegroeid -tot f 732,50. De voorzitter van het Oostduitse parlement. Johannes Dieckmann, heeft maandag het lidmaatschap van de Verenigde Naties voor Oost- Du itsi-and opgeëist. Kapitein Enrique Galvao, de man die 'hét Portugese schip „Santa Ma ria" in 1961 kaapte uit protest tegen de politiek van Lissabon, is maan dag per vliegtuig uit Rio de Janeiro in New York aangekomen. De Belgische minister van buiten landse zaken, Paul Henri Spaak, heeft maandag in Warschau een on derhoud gehad met de Poolse com munistische partijleider Gomulka. Lieveheersbeestje Het zou eigenaardig zijn als het anders was, maar zo nu en dan krijgt men „stukjes" onder ogen hier, ver stuurd met de bedoeling er de krant mee op te vullen. Stukjes dus, al of niet ernstig, al of niet grappig. Eén er van was: „Het lieveheersbeestje met de oren", een wonderlijk ver haal over een man, die de rechtszaal binnenkwam en onmiddellijk op de president het vuur opende, met de schokkende mededeling „dat hij zijn oren kon laten bewegen". Het laat zich verstaan dat deze abnonnaliteil in de door zwarte toga's plechtig ge stempelde sfeer nogal wat deining veroorzaakte. De president zelf in tussen had het nog zo gauw niet door, want - volgens de verklaring - „rommelde hij nog wat in de pa pieren". Toen hij opkeek flapperde de man juist hevig met de oren, of liever het „lieveheersbeestje" flap perde met de oren, want de scribent had er behoefte aan de beklaagde te vergelijken met dit klein en kun stig diertje, dat in deze mens dus zijn evenbeeld vond, met uitzonde ring dan van de oren, die bij hem bijzonder duidelijk ontwikkeld wa ren. Het verhaal wil dan verder dat de man altijd zijn oren liet bewegen zo tegen de tijd, dal de „kleintjes in de buurt" naar bed moesten. Dit gaf opstoppingen in de straat en de moe ders waren niet in staat hun kroost los te rukken van dit ongetwijfeld boeiende schouwspel. Op een zomer avond bewogen de oorschelpen van het lieveheersbeestje weer eens heel erg en een grote schare jeugd stond geboeid en geamuseerd rond de orenartiest. Eén der moeders maakte zich hevig kivaad, er ont stond een rel, zodra de oren tot stil stand waren gekomen. Er werd ge scholden, geschreeuwd en helaas ook gespuwd, een macabere over treding van het lieveheersbeestje, waardoor de japon van de toornige moe werd bevlekt. Prompt volgde er een aanklacht en het bewegelijke orendrama ein digde voor de strenge rechter, die het lieveheersbeestje vrij onvrien delijk toevoegde: „Man schei uit, het is hier geen televisievoorstelling". De man probeerde het nog met de mededeling: „Ik kan - als ik wil - ook kippenei krijgen", maar de rech ter wilde niets meer zien en slechts een oordeel uitspreken. Het was wel een merkwaardig verhaaltje. Als ge zegd: „Het lieveheersbeestje met dc oren" stond er boven. Onmiddellijk nadat we het gelezen hadden, ge beurde het wonder. Vlak boven de kop zette zich een lieveheersbeestje iieer. Uitgerekend op die plaats cn dat in december. Een levensecht lie- vehoersbeestje, maar iuteraard zon der oren. Wie het vatten kan, vatte hel! EILANDMAN. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2