VAN ME s Methyl voorkomt cilinder-ondervoeding! f0 gezellige dagen Philips Televisie W m VAH DEN BERGE PHILIPS Technisch Bureau v. d. Berge BODEM GAF GEHEIMEN PRIJS Eet nu paardevlees! 1 kilo gehakt voor slechts f 2,08 Ik wéét wat ik rook! Zware shag - geurige Kentucky tabak! Zoveel méér aroma zoveel beter gemélangeerd. Een wereld van rookgenot kreeg met het stempel van „De Weduwe" een wereldreputatie! ^^GÈU^ Waarom u zo krachtig rijdt op Caltex benzine: winterbenzine met Methyl... nu uit alle Caltex pompen Maak van de Kerstdagen: een van kersiboomverlichiing reeds vanaf f 7,25 Ruime sortering K erstp I ate n vanaf f 3,95 Zevenhuisstraat 6 Zierikzee Telef. (OHIO) 2962 AMERSFOORT, 7-12. Naar de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek in Amersfoort me dedeelt, zijn in Kleverskerke (ge meente Arnemuiden) helt afgelopen jaar enige oudheidkundige onder zoekingen gedaan in archaeologische objecten, die in verband met nood zakelijke egalisaties zouden moeten verdwijnen. Hierbij werd samenge werkt met de diensten en personen, rt'? met dj uitvoering van de cul tuurtechnische werken in het her- vti kavelimgsgebied rondom Klevers- kei ke zijn belast. Zo zijn door middel van dwars doorsneden vier restanten van z.g. vludhtbergen of hillen onderzocht, waarbij gegevens werden verkregen die van belang zijn voor het syste matisch onderzoek van deze kunst matig opgeworpen bergen. Boven dien gaven bepaalde afzebtingslagen en hun datering een inzicht in de bedijkingsgeschiedenis van dit oos telijk deel van Walcheren. Voorts zijn waarnemingen verricht bij de egalisering van een terreinverhoging op eer. plaats, waar de vroegere kerk en het kerkhof van de heerlijk heid Nieuwerkerke hebben gelegen, (De kerk van dit dorp is afgebroken tussen 1545 en 1594). Tijdens het egalisatrewerk kwamen talrijke Ske letten 'tevoorschijn, alsmede nog eni ge overblijfselen van funderingen en grafkelders. De slechte weersom standigheden (zeer veel regenval) en de omstandigheid dat het werk met zware bulldozers werd uitgevoerd, waardoor uiterst taaie grondstructu ren ontstonden, maakten het vrijwel onmogelijk nog enigszins ..meet baar" materiaal voor antropologisch onderzoek te vergaren. De Noordooslpoldcr In het westelijk deel van ds pol dei' is een vrijwel gave kan gevon den van Spaanse origine. In hot 'bewoningsgebied van het. laat-midde'leeuwse Schokland (Em- meloord) zijn aardiwerks'Cherven ge vonden uit de 11de tot 16e eeuw en een kleine rammelaar van steengoed. Ten noorden van het voormalige Emmeloord op Schokland is een zeer klein ijzeren kannetje gevonden'van een vroeg type geschut. In sectie J is een grote houten dr.r.kkan gevonden met drie oren. Oostelijk Flevoland In sectie H is een uit scheeps bouwkundig oogpunt zeer interes sant. fragment van een fors eikehou ten schóp gewonden. Uit dit stuk valt omtrenit do ouderdom weinig af te leiden. In sectie J is een vrijwel gave 'kruik gevonden van i*ood baksel met zeer spaarzaam glazuur met schelp vormig uitgeknepen voetjes. Uit de zandzuigputten nabij Lely stad kwamen een wervel van een steppen wisent en een halswervel en bekkenfragmertt van een mammoet aan 'hét licht. Grole hilte in Rio Tengevolge van de grote hitte die an Rio 'de Janeiro en omgeving heerst zijn 'drie-en-veertig kinderen bezweken. Vorige week steeg de temperatuur boven veertig graden. De meeste slachtoffers vielen in de ai me wijkon van de stad, waai' men sen 'in slechte hygiënische omstan- .d'ighcden leven. Robbenjacht op Hebriden LONDEN. 6-12. Hot Britse minis terie van visserij heeft duizend rob ben ter dood veroordeeld naar aan leiding van klachten van Schotse vissers, dat zij hoe langer hoe min der zalmen vangen. De robben leg gen een speciale voorkeur voor deze vissen aan de dag. De schuldigen aan de malaise in de zalmvangst be vinden zidh, enkele duizenden in ge tal, op een 'klein eilandje van de Hebriden. Donderdag is de slachting onder de dieren begonnen onder toezicht van twee ambtenaren van het minis terie wan visserij en een vertegen woordiger van de dierenbescherming Het is: voedzaam versterkend én goedkoop! Woensdag: 500 gram van ons bekend GEHAKT voor f 1,48 i 1 r :V TH7K1 J'IK Magere braadstukjes f 2,20 Magere baklappenf 2,20 Magere lappenf 2,00 Iets doorregen lappen f 1,50 Biefstukf 2,90 Rosbieff 2,40 Gehaktf 1,55 per 500 gram Bestellingen voor Zierikzee bij M. W. JANSE, Karne- melksvaart 3, telefoon (01110)-2158 PECIALITEIT IN BOERENVARKENSWORST touten's paarden- en varkensslagerij Telefoon 401 - Oosterland De Zierikzeesche Nieutvsbode hét streekblad van Schouiven-Duiveland I I I 1 I I I Gelijke verdeling van oktaanwaarden bij Caltex ben- I zine met Methyl voorkomt cilinder-ondervoeding, geeft I maximum kracht. De Methyl in Caltex benzine zorgt voor een gelijke ver deling van oktaanwaarden over alle cilinders. Dus ook de buitenste cilinders ontvangen nu een mengsel van uitge balanceerde samenstelling. De cilinder-ondervoeding is voorkomen en élke cilinder levert zijn maximum rende ment, zijn maximum aan kracht. U rijdt krachtig, zuinig en betrouwbaar op Caltex benzine met Methyl, We gaan... en dan gddn we ookl Ongelijke verdeling van oktaanwaarden, ofwel cilinder ondervoeding, veroorzaakt pingelen, verlies aan kracht en benzineverspilling. Elk benzine-lucht mengsel bevat lichte en zware ben- zinefrakties. Daarvan bezitten de zware de hoogste ok- taanwaarde. Vooral echter bij snel optrekken bereiken niet genoeg zware frakties de buitenste cilinders, zodat deze een mengsel van te lage oktaanwaarde krijgen. Men noemt dit „cilinder-ondervoeding". Het is de oorzaak van pingelen, verlies aan kracht en benzineverspilling.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 4