Vaste verbinding over de Westerschelde is zeer urgent en van enorme betekenis De gewijzigde posttarieven per 1 januari NOODKREET Vlasprijs zeer sterk gestegen STAD EN EILAND Pleidooi van het E.T.I. MIDDELBURG. 7-12. Het Econo- misch-Technologisch Instituut voor Zeeland is van mening dat een vas te verbinding over de Westerschelde zeer urgent en van enorme beteke nis is, zowel regionaal, nationaal als internationaal. Het instituut komt tot deze conclusie in een studie „De vaste verbinding over de Wester schelde". In de studie wordt de verwachting uitgesproken dat-in 1970 bijna 10.000 en nog eens tien jaar later zeker 15.000 auto's deze thans nog ontbre kende verkeerssohakel zouden pas seren. De waarde van deze vaste ver binding is, aldus 'het instituut, te be rekenen op ruim een miljard gulden. De 'verliezen van omrijden, vaar- en wachttijden en veerdienstexploitatie zullen in 1970 f 45 h f 50 miljoen en in 1980 f 70 80 miljoen per jaar bedragen. In de studie wordt er ver der op gewezen, dat in 1962 door de drie veerdiensten reeds meer dan een miljoen auto's over de Wester schelde werden vervoerd, in 1970 zafl. dit aaratal volgens het instituut rond twee miljoen zijn en in 1980 om streeks 2,6 miljoen. Nabij Terneuzen Het «al zeer hoge investeringen veroisen om de veerdiensten aan de ze eisen te laten voldoen. Indien een vaste verbinding tot stand komt op de gunstigste plaats (in de omgeving van Terneuzen), dan kan met hand having van een veer (Breskens-Vlis. singen) in zijn huidige omvang wor den volstaan, aldus het E.T.I. Gewe zen wordt op een uitspraak van het provinoiaal bestuur van Zuid-Hol land; „Het gaat -immers in wezen om de verkeersligging van Rotterdam, om de vei binding van Holland, Zee land en Vlaanderen, om de recreatie Verhoging van <le grafische pensioenen DEN HAAG. - Het pensioenfonds voor de grafische bedrijven heeft besloten tot verbeteringen in de pensioenregelingen. Nadat ingaande 1 januari 1963 de door de technische en hulparbeiders tot die datum ver werven pensioenaanspraken al met vijftien procent waren verhoogd zullen nu hun tot 1 januari 1964 ver kregen aanspraken tien procent ho ger werden gesteld. De reeds gepen sioneerden krijgen het hogere pen sioen van 1 januari 1964 af uitbe taald. Dat geldt de ouderdomspen sioenen en de weduwenpensioenen. Degenen die nog in het bedrijf werk zaam zijn zullen'bovendien over de jaren die hen nog van hun pensioen scheiden meer pensioen verwerven dan voorheen. Voor chefs-en. admi nistratief personeel geldt een afzon derlijke pensioenregeling. Ook hier werdéh dé pensioenaanspraken,ver kregen uit de tot en met 1962 be taalde premies, met 15 procent ver hoogd. De reeds gepensioneerden met inbegrip van de weduwen krijgen die verhoging met terugwer kende kracht van 1 juli 1963 af uit betaald, in dit geval dus ook bere kend over hun volle pensioen. Scheepvaartberichten Amnenan, 5-12 te Manilla. Gulf Swede (t.), 6-12 van Port Sa1 id naar Rotterdam. Kenia (t.), 6-12 te Swansea. Korafia (t.), 7-12 te Beira verwacht. Korenia (t.), 6-12 van Plad'ju naar Tandjung Uban. Straat Colombo, 7-12 van Matatii naar Kaapstad. Straat Soenda, 5-12 van Lorenzo Marques naar Singapore. Tegelberg, 7-12 te Singapore verw. PREDIKBEURTEN Ger. Gemeente OOSTERLAND. Op woensdag avond 11 december a.s. hoopt voor de Gereformeerd3 Gemeente aan de Sint Joostdij'k alhier op te treden ds. J. Karens u>it Nieuwerkerk (7.30). kleintjes uit07 kr-t CULEMBORG. Op voorstel van het bestuur, do directeur en da zes tig jorarens van 'het protestants christelijk internaat in Culemborg zal dit internaat voortaan „Prot. Ohr. Internaat John F. Kennedy" heten. DEN HAAG. Het Centraal Afwik kelingsbureau Duitse Schade-Uitke ringen (C.A.D.S.U.) heeft tot 23 no vember in totaal 57.531 aanvragen ontvangen, waarvan 40.548 aanvra gen door nog in leven zijnde ver volgden en 16.983 aanvragen, inge diend door nabestaanden. Het uit eindelijke te verwachten aantal aan vragen wordt op ongeveer 58.000 ge- sdhat. HARDERWIJK. - De 21-jarige dienstplichtige sergeant M. J. T. uit Den Haag is zaterdagavond leven locs in een douchecel van een ka zerne in Harderwijk aangetroffen. De brigade Harderwijk van de Ko ninklijke Marechaussee stélt een on derzoek in. SOESTDIJK. Koningin Juliana en de prinsessen hebben zaterdagavond een weldadigheidsvoorstellimg bijge woond die werd gehouden ten bate van de Max Tailleur reuma aktie. VUGHT. - Alleen maar door een stuk hout te grijpen heeft de Vugbt- se garagehouder N. drie overvallers, die in de nacht van zaterdag op zon dag in zijn garage waren doorge drongen en hem onder bedreiging van zijn geld poogde te ontdoen, op de vlucht kunnen jagen. langs de gehele Beneluxkust, om het einde van dc- versplintering van Zee land, om de kortste weg van rand stad naar Londen en Parijs". In de studie wordt de nadruk ge legd op de betekenis van de verbin ding. Asregen in Costa Riea Coata Rica wordt al sinds maart geplaagd door een asregen van de vulkaan Irazu. In de hoofdstad, San José, en omgeving moet al meer dan drie miljoen ton as gevallen zijn. Westduitse minister ontkent Nazi-verleden BCNN, 6-12. De Westduitse minis ter voor vluchtelingenzaken, Krü- ger, heeft Oostduitse beschuldigin gen, als zou hij tijdens de tweede wereldoorlog ter. fanatieke nazi ge weest zijn en de leiding hebben ge had over een gevangenis waarin 2.000 Polen de dood vonden, ontkend. Eerder had het hoofd van het Oostduitse propagandabureau, pro fessor Norden, tijdens een perscon ferentie in Oost-Berlijn, fotokopieën volgens hem het bewijs vormen voor gepubliceerd van documenten die 'het nazi-verleden van Krijger. Uit de dokumenten blijkt volgens pro fessor Norden dat Krüger rechter was in een nazi-rechtbank te Ko- nitz, in het toen bezette Polen. Superbenzine halve cent goedkoper ROTTERDAM, 6-12. - Als gevolg van dalingen in de aanveerprijs zal op zondag 8 december de verkoop prijs van superbenzine worden ver laagd met een halve cent per liter, zo is medegedeeld dcor de persdienst van de Shell. De prijs voor de zoge naamde „gewone" autobenzine blijft ongewijzigd. De premier van Thailand, de 55- jarige 'veldmaarschalk Sarit Thana- rat, 19 zondag dn een 'hospitaal te Bangkok overleden. STEENBERGEN, 7-12. De Neder landse boeren, die vlas - verbouwen, hebben dit jaar meer reden tot te vredenheid' dan verleden 'jaari Be- reikte dé vlasprijs in' 1962 ëen diepte punt, de laatste "vyf maanden geeft dé prijs een zeer sterke stijging,'te zien, die ongetwijfeld een gevolg is van de slechte vlasoogst in de Sow- jet-Unie, waar de oogst op sommige plaatsen zelfs geheel is mislukt. Dit is zaterdagavond door de di rectie van de coöperatieve vlasfa briek Dinteloord in een personeels- avond te Steenbergen meegedeeld. De gang van zaken was verleden jaar zelfs zo ongunstig voor de vlas fabriek, dat er moest worden bezui nigd. Er werd toen een nieuwe fa bricagemethode toegepast, maar deze heeft men weer moeten opgeven, om dat de klassieke manier om de vlas vezel los te maken tenslotte toch de beste bleek. Neergeschoten Rotterdamse agent gaat goed vooruit ROTTERDAM, 1-12. De toestand van agent B. Nijenhuis, die begin vorige maand bij een schietpartij in de Rotterdamse binnenstad door een kogel uit een 9 mm pistool in de keel werd getroffen, gaat volgens de laatste berichten uit hc*t Dijkzigtzie- ksnhuis goed vooruit. Na drie ope raties - een in het Dij kzigtzieken huis en twee in het academisch zie kenhuis in Leiden - iheeft hij voor het eerst weer kunnen praten. Het medeleven met agent Nijen huis is groot. Burgemeester mr. G. E. van Walsum bracht hem dezer dagen, vergezeld van de hoofdcom missaris van politie in Rotterdam, de 'heer A. Wolters, een bezoek. Kcrpsleden van de Rotterdamse po litie brachten de afgelopen weken ongeveer f 1.000 bijeen, terwijl da be wonei's van de Schiedamse dijk, in de buurt waarvan de schietpar tij zich voordeed, een bedrag van f 200 voor hem inzamelden. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Vierde klas G: Zierikzee-Halsteren 4-1; DIVO-Burgh 0-2; Vosmeer-VES '35 0-1; NVS-De Schutters 3-3. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie Eerste klas B: Dreischor-Kruinin- gen 4-1; Robur-Patrijzen 6-0. Tweede 'klas C: Brouwershaven- SVOWK 1-1; Dreiséhor Il-Zierikzee III 4-6; Zonnemaire-Renesse II 5-2. Zaterdagcompetitie Eerste klas: AZW II-Kats 1-3; Yerseke III-Krabbendijke II 5-1. Tweede 'klas B: WIK-Duiveland 3-3; Cclijnsplaatse Boys-SVD 1-3. Derde 'klas D: Zwaluwen '61-Zwa- luwen '61 II 3-1; Cortgene II-Bruse Boys II 0-11; Wissenkerke-SKNWK 19-0. Juniorencompetitie Groep A IV: Zierikzee AI-Mevo Al 5-2. Groep B VII; Renesse BI-WIK BI 4-1; Burgh Bi-Brouwershaven BI 1-1. Groep B VIII: Mevo BI-Zierikzee BI 0-11; Zierikzee BII-Duiveland BI 3-2. ZWEMMEN Nederlandse emigrante zwom wereldrecord SYDNEY, 8-12. Het wereldrecord op de 220 yards schoolslag, één van de records die de Groningse zwem ster Klenie Bimolt dit jaar zo graag had veroverd, is sinds zondag in handen van een dochter van een naar Australië geëmigreerde Ne'der- •Jandqr. Het,is dg 19-jarige Margarete Ruygrük,,die in ihet zoute water van >hqt 55, yarda-bad van Sydney de 220 yards schoolslag In 2 minuten 49.8 seconden zwom' en daarmee het we reldrecord; van de Britse Stella Mit chell met0.4 seconden verbeterde. Hét'wereldrecord op de overeen komende 200 meter-afstand staat sinds 5 augustus 1961 (Boedapest) op naam van de Oost'duditse Karin Bey er. DEN HAAG, 7-12. Zoals reeds werd aangekondigd, zullen met in gang van 1 januari enkele posttarie ven wijziging ondergaan, zowel in het binnenlandse postverkeer als in het postverkeer met het buitenland. Tegelijkertijd zal tevens net recht voor girostortingen worden ver hoogd. Ongewijzigd blijven de tarieven in binnenlands verkeer voor brieven tot en met 200 gram. voor briefkaar ten en voor nieuwsbladen tot en met 500 gram en voor braillestukken, en in buitenlands ver-keer blijven de tarieven voor 'brieven en briefkaar ten ongewijzigd. In het binnenlands verkeer wor den de tarieven voor brieven (van 200 t.e.m. 500 gram) vastgesteld op 50 cent, voor drukwerk en monsters VERRASSING VOOR BURGHSLUIS BURGHSLUIS, 7-12. - Omstreeks half een zaterdagmiddag voer de „Koningin Juliana", het vlaggeschip van de Koninklijke Zuid-llolland- sche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen de haven van Burghsluis binnen. Dit schip is nog niet in dienst gesteld, maar maakt regelntatig proefvaarten, in het ka der waarvan ook Burghsluis werd bezocht. Toen het schip, het nieuw ste van de maatschappij, lag afge meerd, lag ook het oudste schip in de haven, namelijk de „Maria Caro lina Blankenheijm", dat binnenkort zal worden vervangen door de „Pre sident Jan Leis", die nu al geruime tijd te Hoek van Holland is gestatio neerd. De „Koningin Juliana" is be stemd voor Hoek van Holland. Over enkele jaren zal de „Koningin Wil- helmina" te Stellendam ook nog wor den vervangen. De Rede Kruis-kolonne van de af deling Schouwen West was uitgeno digd de nieuwe boot te komen .be zichtigen. De meeste leden waren aanwezig, evenals de kolonneleider de heer H. Simons, arts te Renesse. Aanwezig was «verder de heer G. A. M. Stenger, maar daar de boot een uur te laat was, kon deze arts niet meer zien wel'ke mogelijkheden tie ..Koningin Juliana" .biedt voor de Ë.H.B.O. Verder was aanwezig de secretaresse van de Rode Kruis-af- deling mej. A. Houtman. De volle dige bemanning van 'de „Blanken heijm" stond aangetreden toen de „Koningin Juliana" binnenvoer en met zijn schroef 'heel wat modder loswoelde. Het zeegat uit Blijkbaar is de modderlaag, de haven steeds dikker geworden.De lboot stond onder commando :van stuurman P. Groteraboe-r. Da; yerdere bemanning bestond uit de machinist Kees R'hocn (^en 'broer van Arie R'hoon, de machinist ./van dé;,„Blan kenheijm") en de heer H. v. 'd. Berg. De E.H.B.O.-ploeg kon zich over tuigen van de mogelijkheden die de boot voor hét verzorgen der dren kelingen biedt. Een der bemanraings- (lot en met 500 gram) per 50 gram vastgesteld op 5 cent, en voor pak jes (boven 500 gram) vastgesteld in vier prijsgroepen, variërend van 60 cent tot f 1.25. De tarieven voor postpakketten zullen t.e.m. 1 kilo gram op f 1 gebracht worden en venaf 1 kilogram tot 10 kilogram va riëren van f 1,25 tot f 3,50. Boven -het gewone port wordt voor het aantekenen 35 cent in rekening gebracht en voor een spoedbestel ling 75 cent. Giiostortingen worden gebracht op 20 cent. Het zegelrecht voor postwissels (t.e.m. f 25) wordt gebracht op 35 cent en op 60 cent (voor postwissels beven f 25). Aan de loketten van alle postin- richtingen zijn vanaf 17 december gratis tarieftabellen verkrijgbaar, waarop nagenoeg alle nieuwe porten en rechten staan vermeld. leden liet zich op een brandcard bin den en naar beneden voeren waar veel meer ruimte is dan op de an dere schepen en waar het ook lek ker warm was. Alle hulp kan hier dan ook op praotisch normale wijze gegeven worden. Omstreeks half drie werd gestart en voer het gezel schap de haven uit. Al spoedig draal den de motoren volgas en nam kapi tein Minnéboo van de „Blanken heijm" 'het roer ook eens in handen. Enkele draaiproeven bewezen wel dat het schip ondanks zijn betrek kelijk hoge snelheid, 11 mijl, zeer snel kan keren. Een enorme hekgolf tick de golven meters hoog achter het schip, wait een prachtig gezicht was. Buiswater kemt niet veel over 'het schip omdat de steven wat ho ger is opgetrokken, zoals dat bij kustvaarders het geval is. Voldaan keerde het gezelschap weer terug en nadat allen van boord waren begon het schip aan haar reis naar de Hoek welke ongeveer 4 uren duurt. De „Blankenheijm" bracht haar nog een paar kilometer naar zee waarna ten téken van afscheid beide scheeps hoorns loéiden. Al spoedig verdween d-'t nieuwste pronkstuk der red dingsmaatschappij in de mistsluiers in de richting van het Westgat. ZIERIKZEE Ijsbaan geopend Do-or de reeds enige dagen aan houdende lichte vorst 'kunnen, de le den van de Zierikzeese IJsvereniging hun schaatsen dit jaar reeds vroeg uit het vet 'halen. Ons wordt mede- -dat f}$deni;(malanda.'g)middag en. rQvond.de baan voor de leden die -hun. eerste rondjes willen rijden zal zijn opengesteld. SEROOSKERKE Sint op bezoek bij de bejaarden Donderdagmiddag bracht Sint Ni- colaas met zijn knecht een bezoek aan de bejaardenbijeenkomst in het Dorpshuis. Sint Nicolaas werd wel kom geheten door de plaatsvervan- gend leidster, mevrouw W. Linders- Tangeman. Sint Nicolaas had voor elk der bejaarden een cadeautje mee gebracht hetgeen vergezeld ging van een gedicht. Zwarte Piet reikte de cadeautjes uit, waarna de gedichten werden voorgelezen, hetgeen met de nodige hilariteit gepaard ging. Uit veile borst zengen de bejaarden de Sint Nicolaas-liedjes. Het was een onvergetelijke middag die te snel voorbij ging. BURGH IJspret in de duinen In de duinen iliggen hier en daar nog enige grote plassen. Eén ervan, die 'bij1 de zogenaamde „Witte Kil len", is door de uitsti-aling zo snel bevroren dat daarop reeds zaterdag middag en zondag werd gereden. De ijsbaan dér ijsclub Haamstede-Burgh is pas vorige week «geploegd en het water moet zeker nog twintig centi meter opkomen om voor een goede ijsvloer te kunnen 'zorgen. In deze droge tijd een zware opgave. Vergaderingen Woensdag 11 december vergadert d'e coöperatieve tandbouwvereruiging „C. et C." in hotel Bom. Vrijdag 13 december wordt het 35-jarig bestaan der sportvereniging „Burgh" gehou den. Om een 'en ander feestelijk te hei-denken houdt de vereniging dan een vx-olij'ke avond in 'hotel „Het Wa pen van Burgh". Zaterdagmiddag 14.30 uur: muzikale rondgang door de koninklijke harmonie „Witte van Haemstedfe" door Haamstede en Bui-gh. Daarna receptie voor de in gezetenen in hotel Bom ter gelegen heid van het 80-jarig bestaan der koninklijke harmonie. SIRJANSLAND Sint bezocht de school Het bezoek van Sint Nicolaas aan de school alhier is voor de kinderen weer een feest van de eerste rang geweest. Bij zijn aankomst in het schoolgebouw was Sint, die overi gens wel' wat gewoon is, getroffen door de grote 'belangstelling van dc zijde der moeders met hun kleuters voor wie het Sint Nicolaasfeest op de school altijd weer een extra at- traktie 'betékent. De 'hoge 'gast werd welkom toegeroepen door 'het hoofd der school, d'e 'heerA. Heule, waax-op de kinderen in 'blijde stemming en- lcdle welkoms11 iederen uit volle borst ten 'beste gaven. Hierna 'informeerde Sint naar de vorderingen van de leerlingen en was hierover tan zeer ste voldaan. Het verheugde Sint bo venal dat er sinds vorig jaar een aanmerkelijke groei was in 'het leer lingenaantal en dat deze groei nog steeds voortgaat. Het 'hoogtepunt voor de kinderen was aangebroken toen Sint de grote zak mot cadeau tjes en lekkernijen te voorschijn haalde, Behalve de kleutei's kregen alle leerlingen -een prachtig cadeau afgewisseld met zang en solozang Dc Zeeuwse vissers hebben op een massale protestvei nadering te Middelburg zaterdag een nood kreet laten horen. De visserij wordt met totale ondergang bedreigd en dat betekent voor Zeeland een ramp. Waarom - zo is er terecht gevraagd - moet aan het Deltaplan de smet blijven kleven van het om hals brengen ener unieke cultuur, die vele handen werk geelt en die - 0111 der wille van de economie en om der wille van liet karakte ristieke Zeeuwse levenspatroon - eenvoudig niet verdwijnen mag. De sfeer op deze vergadering (hoe kan het anders) was emotio neel geladen en dat zegt wel iets voor Zeeuwen, die doorgaans rus tig hun weg gaan. Het zegt nog meer voor deze aparte typisch Zeeuwse bevolkingsgroep, de s is sers, die liever op een schomme lende schuit staan, dan in een zaal zitten opgepropt en met behulp van moderne publieiteitsmidde- len, zo openlijk aan de weg te tim meren. liet is maatstafgevend voor de diepe verontrusting, die er on der de vissers leeft. Zijn alleen maar de emotionele snaren bespeeld zaterdagmiddag? Is men doorgedraafd en heeft men de objectiviteit uit het oog verlo ren We mogen vast stellen dat liet tegendeel het geval is. Zeker, er zijn harde noten gekraakt, vaak in een onvervalst vissersjargon, maar er zijn ook ontstellende fei ten en cijfers op tafel gekomen. Harde feiten en harde, niet te weerleggen cijfers. Terecht is ge wezen op de merkwaardige hou ding van de overheid, die poogt de Zeeuwse vissersknuisten te vul len met loze beloften, maar stelsel matig weigert nu echt eens op de bies te gaan staan voor de schelp dierencultuur. die van enorme be tekenis is. In de rij van proteste rende vissers zijn trouwens nog wel heel wat representanten van andere groeperingen te plaatsen. Laten de vissers vooral niet den ken dat ze alleen staan. We den ken aan de biologen, aan de folk loristen, aan de overtalrijke min naars van de bijzondere charme van het Deltagebied. Ook hun stem zal in het protestkoor moe ten meeklinken. We willen de klok niet terug draaien. Het Deltaplan heeft zijn wettelijke basis gekregen, maar een waarschuwing is op zijn plaats niet het Zeeuwse kind, met het zoute water weg te gooien. En daarmede is men druk bezig. We geloven dat er zaterdag een goede en verstandige daad is ge steld. Al moet het dan wellicht vechten worden tot de laatste druppel zout Scheldewater. dit ge vecht is niet bij voorbaaat als nut teloos te bestempelen. De stem men van zaterdag moesten straks ook in de residentie klinken. De overheid moet onder de cente- naarslast van redelijke en eerlijke argumenten worden beroofd van de irriterende vanzelfsprekendheid waarmede zij de strop om de hals van de Zeeuwse visserij dichttrekt. Er zijn nog enkele hoopvolle lich ten aan de horizon, want de pu blieke opinie begint langzamer hand bij te kleuren in voor de vis sers gunstige zin en er zijn nog enkele jaren om deze eerlijke Zeeuwse zaak uit te vechten. Eén ding is duidelijk. juist nu mag men niet versagen! waarvan de hoge gast zichtbaar ge noot. Verder kregen alle kinderen een chocoladeletter, een 'lees- en kleurboek en 'bovendien nog een flinlke zak snoep. Na een hartelijk afscheidswoord sprak 'het hoofd der school een woord van -dank waarna de goede Sint vertrok, terwijl de kinderen hem een afscheidslied toe zongen. Als vanouds mag ook dit Sinterklaasfeest als bijzonder ge slaagd worden genoemd. BRUINISSE Sint Nicolaas bij de kleuters In het kleuterschoolleven is de Sinterklaas-viering natuurlijk altijd een der hoofdevenementen en toen de goedheiligman dan ook arriveer de, (met snoep dat hij had gekocht bij de winkelweek-deelnemers) werd hij met gejuich 'en pet zingen van de nodige versjes ontvangen. De voorzitter van het schoolbestuur, burgemeester C. H. van de Linde, sprak een openingswoord, waarin hij zowel de goede Sint als de talrijke aanwezige moeders verwelkomde. Uit het bekende dikke boek werd voorgelezen wie thuis of op school goede of slechte dingen had gedaan, er werden vermaningen en lofuitin gen gegeven en het feest verliep zo als een Sinterklaas-feest verlopen moet. De onderwijzeressen werden eveneens door Sint bedacht. Tevoren had burgemeester Van de Linde reeds een verslag uitgebracht van zijn bezoek aan mevrouw Van Dij- ke, het hoofd der school, die mo menteel in het ziekenhuis wordt ver pleegd. Sinterklaas had gehoord van een lange wachtlijst van kinderen die graag de school zouden bezoe ken, maar voor wie er geen plaats meer is. Hij drong er bij de burge meester op aan, het schoolgebouw te vergroten door er een lokaal bij te bouwen. Ook bond hij de burge meester op het hart te blijven strij den voor het behoud van dc mossel- cultuur in Zeeland. Vergadering varkenshoiidersvereniging te Bniinisse Onder leiding van de heer L. Stoel hield de varkenshouders vereniging „Onderlinge Hulp" te Bruinisse haar jaarvergadering. In zjjn openings woord gaf de voorzitter een over zicht van het afgelopen jaar. SPORT VOETBAL Zierikzee wint verdient van Halsteren (4—1) In een wedstrijd waarin de Zie- rikzee-voorhoede in de le speélhelft een verheugende productiviteit aan de dag legde, om in de 2e helft weer volledig te falen is het de thuisclub toch gelukt een volkomen verdien de overwinning te 'behalen. Ook nu weer was het veldspel van de rood zwarten aanzienlijk beter dan dat van de tegenpartij. Om naar te kij ken zijn de combinaties van de thuis club voor de toeschouwers wel aar dig, maar in werkelijkheid kleven hieraan n'og te veel fouten om blij vend succes te 'kunnen boeken. Snel open spel over de vleugels, wa't in da 2e helft weers 'eens schromelijk werd verzuimd, moet onherroepelijk elke verdediging uit elkaar a-ukken. Direct na de aftrap nam Zierikzee het initiatief in 'handen, waarbij de verdediging van de Brabanders han den vol werk 'kreeg. In d'e 5e min. ken Zierikzee de leiding nemen toen Heijboer handig enige verdedigers passeerde, waarna hij laag inschoot (1-0). Goed gesteund 'door de half- spelers bleef Zierikzee aandringen. In de 15e min. kwam Zierikzee op nogal gelukkige wijze aan een 2-0 voorsprong, toen de r.adhter een schot van Klink wilcle onderschep pen waarbij ihet Iéder in zijn eigen doel verdween. Een goéd schot van Snoeij wist de doelman op fraaie wijze onschadelijk te maken. Hal steren probeerde intussen de kan sen Ite 'doen keren, maar in de Zie- rilkzeedefensie grepen vooral de Looff en v. Ham telkenmale uitste kend in. Een aantal Zienikzee-aan- vallen liepen wegens buitenspel van Jonker (die bij een aanval over rechts meer als midvoor dan als l.buiten fungeerde, op niets uit. In de 23e min. kreeg Jonker het leder in vrije positie toegespeeld waarna hij met een schuiver via d'e 'binnenkant van de Staander de Stand op 3-0 bracht. Bij een uitstekende tegenaanval was het Sohillemans die met een fraai schot in de 25e min. de achterstand wist terug te brengen op 3-1. Zie rikzee bleef sterker en het verwon derde dan ook niemand dat Heijboer in de 39e min. uit een pass van Klink de stand cp 4-1 bracht. In de 2e helft kwam Halsteren het eerst aan 'bod, maar al spoedig wist Zierikzee, met een enkele kleine onderbreking, een grote vel'dmeertierhéid aan de dag te leggen. Aanval op aanval golfde op het Halsterendbei af. On telbaar waren de hoekschoppen, die door Willemse uitstekend voor doel werden -geplaatst, welke Zierikzee kreeg te nemen. Het opsommen van al'le doelrij-pe 'kansen zou onbegon nen werk zijn, maar als Zierikzee nog vier doelpunten had gescoord zou dit in de gegeven omstandighe den niets bijzonders zijn geweest. Nu moest Stoutjesdijk in d'e 'laatste min. nog a'l zijn talenten tonen om Hal steren 'hét scoren te beletten. Burgh steeg weer plaatsje op de ranglijst door overwinning op DIVO (2—0) Een verdiende overwinning van Burgh op de ploeg uit Dinteloord deed de groen-witten weer een plaatsje op de ranglijst stijgen. Burgh won verdiend van een wat ruwe DIVO-ploeg, die het met harde en hoge schoppen probeerde te ha len. Het laatste half uur werd Burgh in do verdediging gedrongen, doéh de achterhoede met Jopie Hanse als grote uitblinker, gaf geen krimp. Keeper Verton kreeg in deze periode bijna niots te doen, omdat de ver dediging wél raad wist met de on oordeelkundig opgezette aanvallen r' -"--'en. Dc uitvallen van Burgh waren veel gevaarlijker en het was 7 minuten voor het eind- Signaal toen uit een combinatie tus sen Toon Rijnberg als middenvoor en DiCk de Meij, die de linksbuiten plaats bezette, laatstgenoemde een kogel afvuurde waarnaar de keeper niet eens de handen uitstak. Het eerste doelpunt scoorde Kees Rijn berg. De bal kwam uit een pass van Kees van Nieuwen'huize bij M. Bak ker die goed voorzétte, waarna Rijn berg talk ri aide. Volgende week weer een uitwed strijd voor Burgh, nl. legen De Schutters. Voor de varkenshouderij waren er zowel in het begin als aan «het einde van hét jaar itwee punten die bij zondere aandacht trokken. In het begin was daar ids mond- en kiauw- zeereplidemie die 'de varkshandél ver gaande beperkingen oplegde, aan het •einde van het jaar was er een stij ging van de vankensprijzen, zoals de voorzitter in zijn bijna 50-jarige praktijk niet eerder had meegemaakt (oorlogsprijzen natuurlijk uitgezon derd). Nu is dit plezierig voor de var kenshouders, maar voor een vereni ging die de schade moet vergoeden bij verlies, kan dit rigoureuze ge volgen hebben. Hét bestuur zag ziöh genoodzaakt dit jaar een lid te royeren. Het be- stuursStandpunt 'betreffende deze zaak werd uitvoerig toegelicht. Uit een later op de avond hierover ge houden discussie werd hét bestuurs- standpunt goedgekeurd met 4 stem men tegen. Het 'boekjaar imoest worden afge sloten met een nadelig saldo. Uit het financieel jaarverslag bleek dat 3 biggen moesten worden opgeruimd wat de vereniging f 172,50 kostte. Aan diverse uitgaven werd f388,40 uitgegeven. Aan contributie en houd- géld werd ontvangen f 361. De voorzitter zei dait uit deze cij fers blijkt dat andere maatregelen zullen moeten worden genomen. Hij stelde voor om de salarissen van tie keurmee9t©r( deze funktie vervult hij Zelf) en die van de secretaris penningmeester te veriagen met 50 procent. Er zijn in 1963 slechts 59 varkens aangegeven. Per varken drukken de salarislasten véél te zwaar. De ver gadering is 'het met deze zienswijze niet eens. Met 14-9 stemmen wordt deze salarisverlaging afgewezen. In het bestuur hadden de stemmen hierover gestaakt. Verder stelde het bestuur voor de contributie van f 1,50 te verhogen tot f 2,50. Dit ging de heer P. van GHst echter te ver. Hij tillende een compromisvoorstel in de contributie te bepalen op f 2. Dit voorstel werd aangenomen met 12- 11 stemmen. om d'e vergoeding voor 1964 te 'be palen op 90 pet., van de marktprijs in de Zierikzéesohe Nieuwsbode, ontmoetten geen bedenking (voor varkens zwaarder dan 60 kg.). De aftredende bestuursleden de heren L. Stoel, C. Hoogerwerf en M. L. van den Bos, werden mét bijna algemene stemmen herkozen. Het houdgel'd werd bepaald op f 1 per ■maand per varken. Na'da't de voorzitter voor het ko- men'de jaar tie beste wensen voor de vereniging had uitgesproken, werd de vergadering gesloten. De „Koningin Juliana" kwam op bezoek

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2