DRUM 2E ER ZAL GELD NODIG ZIJN ZORG DAT HET ER IS DOOR LEVENSVERZEKERING 17 tabakken geven half zware Drum die bijzondere, pittig-zachte smaak! STAD EN EILAND STEEDS MÉÉR MANNEN ROKEN Vijftienjarige jongen reed met trekker STAD EN EILAND zekerl ZIERIKZEE Z.O.V. zonder voorzitter Wij vernemen dat de heer M. C. Doeleman heeft bedankt als voorzit ter van de Zierikzeese Oranje Ver eniging. Op aandringen van het be stuur wil de heer Doeleman nog zit ting houden tot de in het voorjaar van 1964 te houden algemene verga dering, maar zulks impliceert niet dat hij voor de Z.O.V. tot die tijd nog aktief bezig kan zijn. In verband hiermede werd de filmavond, in het kader van de koninkrijksherdenking, ook geopend door de sekretaris, de heer E. Saltzherr-Krips. De heer Doeleman heeft ock het voorzitterschap van het comité Zie- rikzee Ontvangt Vreemdelingen neer gelegd. Betrokkene is 23 jaar voor zitter geweest van de Oranjevereni ging en heeft in die hoedanigheid zich grote verdiensten verworven. Sint bij het Heilsleger Als op andere jaren heeft Sint Nicolaas het gebouw van het Le ger des Heils „De Lichtboei" weer wonderwel weten te vinden. Tot drie maal toe is hu - in gezelschap van twee zwarte Pieten - naar de Pcststraat getogen. Eerst kregen de allerkleinsten een tntrt. Zij werden me t fijne ge schenkjes en snoep bedacht. Juist in deze kring is het geloof aan de S'nL nog heerlijk aandoenlijk en de goedheilig man genoot zelf dan ook zichtbaar van de jeugdige adoratie. Gisteravond kwam de „tussenjeugd" aan bod, zoals men dat in Leger- kringen noemt. Dat was wat moei lijker en Sint sloeg een wat hardere toon aan. want er zaten hier en daar wel wat stoute meisjes en. jongens tussen, die bij Sint moesten komen, om een vermaning in ontvangst te nemen. De massale 5-decemberzang was ook wat indringender, vooral teen de Pieten zich met (het voor zingen gingen bemoeien en er flink met de voeten werd1 gestampt. Ten slotte krijgt vandaag de oudere jeugd nog een beurt en kan Sint zich 'hert zweet uit de baard wrin gen. Eindindruk: Sint deed het in „De Lichtboei" van 't jaar weer bui tengewoon goed. OOSTERLAND Aanleg industrieterrein De werkzaamheden tot ontsluiting van het industrieterrein dat hier ter plaatse ten oosten van de Mo lenweg zal worden gecreëerd, zijn de eerste faze ingetreden. Maandag werd door het Aannemers- en straatmakersbedrijf Anth. Wandel te Nieuwerkenk een begin gemaakt met bet aanleggen van de toegangs weg naar bet nieuwe terrein, vanaf de Molenweg. Het stuk oude water gang, dat zich hier nog bevind en waracver de weg loopt, is gedempt en vervangen door riolérinigsbuizen Zoals bekend wordt er voorlopig nog slecbts een gedeelte van deze weg gemaakt, 'd)ie 'later uit zal ko men in de Burgm. van der Ha-ve- straat. Samen op weg naar de toekomst Gezinsverzorging Een man van 25 jaar wil op 65-jarige leeftijd de beschikking krijgen over f2.000.-, terwijl indien hij eerder overlijdt een bedrag van f 10.000.- onmiddellijk dient te worden uitbetaald. Bovendien wil hij, dat er indien hij vóór zijn 65ste jaar overlijdt, tot deze datum elk jaar een bedrag van f 1.500.- wordt uitgekeerd. De premie voor deze verzekering bedraagt ongeveer f23.- per maandEen levensverzekeringman vertelt het u allemaal precies. Stiff Voorlichtingscommissie uit het Levensverzekeringbedrijf, Emmalaan 41 Utrecht Levensver Drum is een veelzijdige mélange uit liefst 17 soorten tabak van de beste plantages ter wereld. Pittige, donkere uit Kentucky enTennessee, heldere uit Carolina, geurige Burley en vele andere. Van goudgeel tot rijpbruin. Prachtige tabakken. Lang gerijpt, ijrcjl Met zorg geselecteerd, kundig gemengd, voorzichtig gesneden ensnel verpakt in de .handige tabakszak! Loods te Sirjansland Te Sirjansland wordt een enorme loods gebouwd, waarin koelcellen worden aangebracht voor het bewaren van uien. Vertegenwoordiger van de opdracht gevende firma is de heer D. Heijboer alhier. Deze loods voor landbouwpro- dukten wordt gebouwd door het aannemersbedrijf L. Tieleman te Nieuwer- kerk. De foto geeft een beeld van de fraaie dakconstruktie. Voordat het be dekkend dakmateriaal werd aangebracht, gaf de construktie van de kap een interessant lijnenspel te zien. (Foto: „Zierikzeesche Nieuwsbode") KANTONGERECHT ZIERIKZEE ZIERIKZEE, 4-12. Tijdens de gisteren (woensdag) morgen gehu- den strafzitting van het Kantonge recht Zierikzee, werd de landbou wer L. v. A. te Noordgouwe veroor deeld tot een boete van f 50,- sub sidiair 10 dagen hechtenis. De land bouwer stond terecht, omdat hij als bedrijfshoofd verantwoordelijk was voor het feit dat een vijftienjarige buurjongen met zijn trekker had gereden. De verdachte verklaarde niet te hebben gezien dat de jongen met de trekker aan het rijden was. „Anders had het vast niet gebeurd", aldus van A., die voorts als verweer naar voren bracht dat kennelijk zyn zoon de jongen toestemming tot het rijden van een rondje had gegeven. De officier van justitie, <mr. J. L. Andreae, wees dru zijn requisitoir op de wet, waarbij de leeftijd' voor het besturen van trekkers en brommers is., gesteld' op 16 jaar. „Dit is ge beurd ter 'bescherming van de. jon geren cfn ongelukken te voorko men", aldus de officier, die meende dait op dit gebied de landbouwende bevolking van zekere nonchalance niet 'kan worden vrijgesproken. Mr. Andreae achtte een behoorlijke straf in dit geval d'an ook nodig en eiste een boete van f 50,- subs. 10 dagen. De kantonrechter, mr. W. E. van Vloten, zag 'geen reden- een mildere straf op te ieggen. „Ondanks ver schillende ongelukken komt dit soort overtredingen nog herhaalde lijk voor, aldus de kantonrechter. Uitspraak conform. J. L. M. te Haamstede had met zijn brommer, komende van de Zandstraat te Burgh, geen voorrang verleend aan een op de voorramgs- weg de Hogeweg naderende auto. In dit geval was van grote snelheid geen sprake geweest, maar wél van onoplettendheid en van links door de bocht gaan. Conform de eis ver oordeelde de 'kantonrechter M. tot f 40,- subs. 8 'd'agen. A. R. uit Zierikzee stond terecht omdat zijn nog leerplichtige zoon verzuimd had1 over een periode van bijna zes weken de Lagere Tech nische School te bezoeken, „Omdat ik voor mijn werk hele dagen van huis -ben", zei verd. van het ver zuim van zijn zoon geen weet te hebben gehad. De officier meende dat ,,'ilk wist het niet", zeker 'bij zes weken schoolverzuim, toch niet als een deugdelijk argument kan wor den aangemerkt, zodat zeker van enige schuld 'kan worden gesproken. De kantonrechter nam na 'het requi sitoir van de officier in overweging, dat R. uiteindelijk - zij het veel te laat - zel'f maatregelen had geno men en bepaalde de uitspraak op f 20,- subs. 4 dagen-. De eis was f 30 su'bs. 6 d'agen. BRUINISSE Sint Nicolaas-vieringen Siiit Nicolaas heeft het druk in Bruinisse. Hierop geattendeerd door het winkelweekcomité, was hij te gast op de beide lagere scholen, waar een filmpje werd vertoond. Bij de Sinterklaasvieringen van de vrou wenvereniging „Helpt Elkander" en de meisjésclub „Het Mosselzaadje" was de goedheiligman niet persoon lijk aanwezig maar had hij wel pak jes achtergelaten. Het openen van de pakjes en het voorlezen van de bij behorende rijmpjes was een leuke bezigheid. Zodoende hadden beide vei"enigingsavonden een eigen stem pel. Telefoonstoring Een storing' in de telefoondienst ontwrichtte vorige week en begin deze wéék 'het gehele automatische verkeer van Bruinisse met de rest van Nederland. Vorige week don derdagavond begonnen, duurde het tot maandag eer 'het euvel was op gespoord. Zelfs 'bij de storingsdienst had men in het begin geen idee van wat er eigenlijk aan de (hand was. En die storingsdienst was ook niet te bereiken, want zodra men maai de nul draaide, begon de bezettoon. Maandagmiddag 12 uur was (de oude vertrouwed toestand weer hersteld. Einde bietencampagne Vroeger dan andere jaren en op een buitengewoon vlotte manier, zonder dat de regen als spelbreker optrad, zijn de suikerbieten van Schouwen-Duiveland afgevoerd, al thans de bieten voor de Centrale Suikermaatschappij en Puttershoek. Inmiddels zal ook te Brouwershaven het laatste schip wel geladen zijn, maar reeds zaterdag 30 november was de campagne op Bruinisse ge ëindigd. Er werden in 37 schepen via de haven van Bruinisse verscheept voor Puttershoek 8.575.830 kg. bieten en voor de C.S.M. 5.257.070 kg., to taal 13.832.900 kg. Een geringe hoe veelheid wanneer men een vergelij king maakt met vorige jaren. In het topjaar 1960 werd via Bruinisse meer dan het dubbele afgevoerd. De sui kerfabriek Dinteloord maakte dit jaar van de Bruinisser haven geen gebruik, maar ging nog meer dan andere jaren over op het vervoer per auto, terwijl een ander deel via de haven van Zierikzee werd ver scheept. Deze bieten zijn nog niet geheel weg. Dit meerdere vervoer per vrachtauto met aanhangwagen, was er nogal eens oorzaak van dat andere auto's op het veer moesten wachten. Er werd 134,830 kg. pulp via de Bruinisser haven ontscheept. BROUWERSHAVEN Winkelweek afgesloten De succesvolle winkelweek, geor ganiseerd door de middenstandsver eniging „De Corridor" is woensdag avond afgesloten. Aller medewerking werd onder vonden, zowel bij de etalagewed strijden als bij de verschillende at tracties. Velen' hébben dan ook aan de acties deelgenomen. De intrek king van de 'grote loterij zal zater- dlaigCavond) plaa'ts vanden in hotel „De Drie Schapen". Dit geldt voor de plaatsen Brouwershaven, Drei- sdhor, Noordigouwe, Schuddëbeurs en Zonnemat re. Alsdan zullen ook de uitslagen békend worden gemaakt Van 'de wedstrijden en attrakties. Zo kan ieder gaan zien en horen of hem of haar nog surprices ten deel zuilen vallen. Preston Cöbb, de 17-jarige ne gerjongen, die wegens moord op zijn werkgever morgen op de elëctrische stoel zou worden terechtgesteld, heeft gisteren op zijn verjaardag - een nieuw uitstel van executie ge kregen om behandeling van de zaak in hoger 'beroep mogelijk te maken. „De vreemdeling onder vreemdelingen DEN HAAG, 4-12. Tientallen bui tenlanders, die in Nederland wonen en werkzaam zijn op amassades, hebben zich woensdagavond het hoofd gebroken over de betekenis van vele woorden. Een zevental ver taalde sinterklaasliedjes leverde hun wellicht 'kennis van nieuwe Neder landse woorden1 op, maar onbegrij pelijk 'bleef voor hen het woord ka poentje. De club du Jeudi. "waar van deze buitenlanders lid zijn, had de vreemdeling van vijf december uilgenodigd om op zijn oudejaars avond te midden van vreemdelingen standjes, loftuitingen én geschenken uit te delen. Verbazing was er over de alwe tendheid van de goedheiligman en over zijn talenkennis. Een Belg werd herinnerd aan een vechtpartijtje na een dagje heerlijk zeilen. Een Rus ewrd nog gecondoleerd met het feit, dat 'hij een maand lang zijn auto had moeten missen: de wagen was gestolen en werd in Delft terugge vonden. De Wereldomroep luisterde mee om de gebeurtenissen in zes vreem de talen te kunnen uitzenden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 8