HAAST US BIRMA de door allen verlaten buffer IA. PRIJS4 HET ONMOGELIJKE HUWELIJK tweede pak STAD EN EILAND Omzet landbouw ver. „D.E.S." belangrijk gestegen „De Beer' Aandacht gevraagd voor wilde haver-bestrijding dicht op 1 januari OOSTERLAND, 1-12. Op de jongste vergadering van de CoÖp. Land- beu wvereniging D.E.S. heeft de ad ministrateur, de heer A. Bal, ver slag uitgebracht over de omzet in het boekjaar 1962-1963. Deze omzet 'gaf het volgende beeld te zien: kunstmeststoffen 534705 gk; zaai- en pootgoed 78405 kilogram; veevoeder 47452 kg; vaste brand stoffen 39100 kg; oliën en vetten 7435 eenheden; diverse goederen ten bedrage van f 3280,97; droogkis- ten t.b.v. f 3964,25 en vracht ver schotten t.v.b. f 719,62, In totaal voor een bedrag van netto f 171.372,41, een omzetstijging van f 37341,89 ten opzichte van het vorige boekjaar. Hiermede, afldus de heer Bal, is de afdeling aan een omzet gekomen die nog nimmer werd bereikt. In procenten uitgedrukt is er een stij ging van niet minder dan 27 procent. Voorwaar een mooi resultaat' als men bedenkt dat het gemiddelde van de totale omzetstijgingen van alle aangesloten afdelingen 16.8 pro cent bedraagt. De grootste stijging was bij de kunstmeststoffen, waar uit blijkt dat het vertrouwen in de afname hij het C.A.V. is hersteld. Aan alle afnemers van 'kunstmest is een terugbetaling gedaan; voor deze afdeling t 3100.-, Verder is er een belangrijke stijging te consta teren in de sector zaai- en pootgoed, voornamelijk het laatste.Laten wij trachten, aldus de heer Bal. in het volgende boekjaar de omzet te be stendigen, of zo mogelijk nog te ver groten. De voorzitter dankte de heer Bal voor zijn keurige uiteenzetting en voegde aan de hand van enige cij fers er nog een kort overzicht van de C.A.V. aan toe. Het graan dat werd ontvangen in hot afgelopen seizoen kon niet meer worden geborgen en moest buiten worden opgeslagen, hetgeen een fel le kritiek deed ontstaan. Achteraf Ingezonden mededeling is echter gebleken, dat deze onge grond was, want er zijn slechts en kele kisten verloren gegaan. Voor uitbreiding vroeg de voorzitter de vergadering een volmacht voor een lening van 4 ton, waartegen geen bezwaren "bestonden. De heren J. A. Beije en L. M. van der Maas hadden de rekeningen ge controleerd en adviseerden tot goed keuring. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezingen wer den de drie aftredende leden, de he ren J. van der Weele, H. J. van de Zande en M. J. Zeijler, bij accla matie herkozen. In de commissie van toezicht (aftredend de heer M. Heijboer), werd gekozen de heer L. M. Hanse en als plaatsvervangend lid de heer A. Roks Mz. Verder werd in het bestuur gekozen de heer Jasp. Stoutjesdijk Lz., tot heden advise rend lid. Het woord kreeg hierna, de heer Nocrdam. ass. landbouwvoorlichting, die wees op de nuttigheid van de bestrijding van de wilde haver, voor namelijk nu de graangewassen wat meer intensief zullen worden. Hoe wel dit euvel in onze polder nog niet veel voorkomt, dient men toch het kwaad te onderkennen als het ge vonden wordt on direct maatrege len te treffen. Verder werd gewe zen op het grote nut van het vol gen van een 72-urige leergang in het behandelen en repareren van aller lei landbouwwerktuigen en tracto ren, die gegeven zal worden te Schoondijke. Vooral voor de jonge ren is hier 'bijzonder veel te leren, aldus de 'heer Noordam, die ook zelf deze cursus volgde. De heer H. A. van der Werf sprak vervolgens over het onderwerp „Bestrijding aviaire tuberculose bij pluimvee". Nu er zeer gunstige re sultaten zijn geboekt bij het rund vee, hetgeen door spr. aan de hand van verschillende gegevens werd aangetoond!, dient men thans ook te letten op de pluimveesitapel waar onder deze ziekte ook 'kan voorko men. Tijdiüge maatregelen zijn aan te raden, aldus de heer van der Werf. Do voorzatter 'dankte hem voor de leerzame verhandeling. Actualiteiten Onder h'et motto: „actualiteiten" besprak tenslotte de heer Noordam de huidige politiek, i.c. de 'loonstij gingen in de landbouw. Verder kwa men 'ter sprake de sterk verhoogde grondprijzen. Aan de hand van cij fermateriaal toonde spr. aan, 'hoe veel gemiddeld voor een ha. bouw land' kan worden betaald. Op 'het ogenblik hebben feitelijk alleen be leggingsmaatschappijen belang bij grondaankopen. De voorzitter dankte de spr. voor zijn uitvoerig betoog, doch herin nerde aan het feit dat het gerele veerde economische 'beleid allemaal wel zeer mooi Üs, doch dat het op een gegeven moment als een kaar tenhuis ïnéénstorten 'kan, zoals de historie wel 'eens te zien gegeven heeft. BLIK DOOR HET WERELD Dit loeekend hebben tanks de pro testerende studenten in de universi teit van Rangoon tot overgave ge dwongen. Een aantal studenten ver dween toen in de Birmese kampen vcor politieke gevangenen, die ove rigens gedurende de iw dig maan den van generaal Ne Wins regime oüervol schijnen te zijn geraakt. De studenten protegeerden trouwens te gen de arrestatie van iommunisten, naar verluidt van een paai duizend de laatste weken. Het is kennelijk dus niet rustig in Birma en dat is wel enige aandacht waard omdat het land grenst aan de Chinese volksrepubliek cn voorlopig ook de grens van Mao's invloedssfeer aangeeft, waarin deze graag wat be weging brengt, hetgeen dan tot alarm aver Zuid-Vietnam of Cam bodja leidt in de vrije wereld. Birma is echter voor Peking waarschijnlijk veel belangrijker om als satelliet te hebben: havens aan de golf van Ben galen betekenen gemakkelijke ver bindingen met heel zuidoost-Azië. Siam is gemakkelijk te bereiken ook met guerilla-strijders en het noor den van India zou omklemd zijn door Chinees gebied. Generaal Ne Win verdreef premier Oe Noe en verkondigde een Birmese weg naar het socialisme, die hij be- schreed door uitgebreide nationali saties van banken en handelsonder nemingen. De hele handel wil hij de ondernemers - meestal trouwens Chinezen en Indiërs en geen Birme- zen - uit handen nemen en in die van de staat geven opdat die de rijk dommen van de natie verzamelt en toeziet dat alle burgers ervan profi teren. Vüf legers tegen Om deze nogal primitieve socialis tische politiek, die kennelijk losstaat van theoretische dogma's als waarin Peking en Moskou ze hebben ver- f:;nd, uit te kunnen voeren is na tuurlijk nodig dat de corruptie uit gebannen wordt, wat vrij aardig ge lukt schijnt nu het leger de taak op zich heeft genomen de economie draaiend te houden. Wat niet weg neemt dat de bevolking bepaald niet warm loopt voor Ne Wins ideeën, vooral niet omdat de boeddhistische priesters hem de kritiek niet sparen. Verdere moeilijkheid voor Ne Win: er zijn vijf opstandelingenleiders in het land, waartegen hij vechten moet. Eén daarvan wordt uitgebreid on dersteund door Peking en voor een deel ook geoefend aan de Chinese kant van de lange grens. De Chi nezen erkennen geen afwijkende weg naar het socialisme en sturen er op aan dat Ne Wins regime ver vangen wordt door een naar hun model. De op Moskou georiënteerde communisten - die vooral hun aan hang hebben op de universiteit van Rangoon - wensen daarentegen het Tsjechoslowaakse spel te spelen: sleutelposten bezetten in de rege ring en dan de anderen eruit wer ken. Vandaar ooTc dat in deze groep Ne Wins beleid uitbundig werd ge prezen. Niettemin antwoordde hij met arrestatie van de voormannen. Een bufferstaat? Het resultaat is, dat Ne Win nu vrijwel alleen staat: het westen kijkt bedenkelijk naar de nationalisaties en dat het parlement uit wandelen is gestuurd. Moskou zal niet bemoe digd zijn om veel hulp te geven aan een man die de plaatselijke mosko- vieten achter tralies zet en een wei gering van Ne Win Pekinggezinden in zijn kabinet op te nemen bete kent, dat hij de Chinezen vrijwel tart hem met geweld aan kant te zetten. Men doet Ne Win vermoedelijk le veel eer aan in hem een soort Tito of zelfs Nasser van het verre oos ten te zien. Maar hij is in ieder ge val wel een man die gelooft in de mogelijkheid om als deze twee vrij en onafhankelijk een eigen weg te gaan, neutraal tussen de machts blokken. Een dergelijke krachtige onafhankelijke buffer aan de Chi nese grens is eigenlijk ook het beste wat de westerse wereld zich kan wensen. En in dat opzicht is er wat voor te zeggen, zoals de laatste tijd in Londen gepropageerd wordt, om Ne Win zoveel mogelijk te helpen en niet al te nauw te kijken dat hij het nut van verkiezingen niet zo hoog aanslaat en nog al wat tegenstan ders achter de tralies duwt. Ten slotte, zegt men daar, heeft ook Tito dergelijke dingen op zijn debet staan. En wal de nationalisaties betreft: de secuurheid van de schadeloosstel lingen geeft in ieder geval over de eerlijkheid van de generaal een ho gere dunk dan men van sommige landen krijgt waar dan ivel een par lement fungeert. DEN HAAG, 3-12. De werkzaam heden op „De Beer" in het kader- van de zee waait se uitbreiding van Europoort zijn thans zo ver gevor derd, dat de stichting natuurmonu ment „De Beer" zich genoodzaakt ziet het natuurreservaat op I janu ari 1964 voorgoed te sluiten. Daar mee zai een van West-Europa's be roemdste vogelreservaten ten offer- vallen aan de expansie van het Rot terdamse haven- en Industriegebied, aldus een mededeling van deze stichting. De stichting, die een aan tal staatsdomeingronden beheert, is van mening dat op korte termijn in het Deltagebied natuurreservaten ter compensatie van het verlies van De Beer moeten worden aangewe zen. Ingezonden mededeling Reumatiek Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT Paus Paulus VI zal in januari aanstaande een bezoek aan Palestina brengen. Dit heeft hij in zijn toe spraak op de slu it ingsbij eenkomst van de twkeede zittingsperiode van het Vaticaans concilie meegedeeld. GEMEENTE BRUINISSE Burgerlijke Stand en loop der bevolking over november 1963 Geboren: 13. Rebecca Judith, d. van J. Meertens.en E. Kostense; 13. Jan Leendert, z. van L. de Jonge en K. Haeök. Overleden: 4. Marinus J. Giljam, 69 jr., wedn. van J. Bal; 7. Christina Dina van den Tol, 76 jr., ongeh.; 24. Ant'honie Capelle,- 84 jr., echtg. van A. E. Onderdijk. - Gehuwd: 1. Marinus Ph. Klink, 26 jr. j.m. (Zierikzee) en Elizabeth P. van Zuidland, 24 jr. j.d.; 14. Arie Lagendijk, 24 jr. j.m. (Rotterdam) én Maria Bal, 23 jr. j.d.; 22. Adriaan Bastiaan Kostense, 25 jr. j.m. en Jannetje Krina Geluk, 22 jr. j.d. IngekomenPietemella de Waal- Klippel uit Zierikzee; Marinus Phi- lippus KK'rtk uit Zierikzee. Vertrokken: Martina Nederhand naar Rotterdam; Maria de Koning naar Rotterdam; Marinus D. van der Weele naar Delft; Gerry bij de Vaate naar Bolsward; Jacomina C. W. Hanse naar Zetten; Maria Lagen dijk-Bal naar Rotterdam; Jannetje Krina Ko9tense-Geluk naar Eind hoven. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Drietal te Scheven'ingen (ivac. A. Groot): J. P. van Roon, Ermelo; P. J. Bos, Sprang; M. v. d. Bosch, Hoo- geveen. Beroepen te Nieuw Vennep-Abbe- nes (vac. H. Brons) (toez.): I. J. Wis se, Almkerk; te Workum (vac. W. E. Verdonk): H. Stoof, Nijmegen, 1.1. predikant op Curasao; te Eibergen J. Kok, Lut-ten; te Afckrum: H. Stoof, Nijmegen, laatstelijk pred. op Curagao. Bedankt voor Woudenberg: J. T. Cazander, Oosterwolde (Geld.); voor Maaa-ssen (wijkgemeente 2): J. Vos, Rijssen. Ger. Kerken Tweetal te Ermelo (vac. R. J. Beu- kema): C. Glau'bïtz, Deventer en H. Mol 2, Werkendam. Benoemd tot hulpprediker te Bad hoevedorp (tot 31 dec. '64): kand. T. Zuidema, Amstelveen, die deze be noeming aannam. Beroepen te Lutjegast: W. Vis- sdher, Rutlten (N.O.P.); te Kapelle- Biezelinlge: B. Koekkoek, Heusden; te Leiden (vac. H. Heuile): G. Meys- ter, Ede; te Zoutkamp: kand. R. v. d. Berg, Emmeloord (N.O.P.). Aangenomen naar Leiderdorp (vac. J. Baniga): J. v. Drie, 's-Graven- moer, die bedankte voor Waddinx- veen (2e pred.pl.). Bedankt voor Westerbork: P. Sijit- sma, Nederhorst den Berg; voor Aai-denburg-Breskens, Adhlum, Elim Genderen, Grijpskerice, Halle, Hol- werd, Schebtens, St. Pancras, 2e Ex- loërmond, Wilnis, Wilsum en voor Zwaagwesteinde: kand. D. W. Ge- sink, Amsterdam; voor Eist Geld.): B. Koekkoek, Heusden; Voor Hoo- gezand-Sappemeer (vac. S. G. Bloem): J. J. Lamme Jr., Avereest- Balkbrug; voor Rotterdam-Zuid (vac. Joh. Heule): dr. A. Wind, Almelo; voor Harderwijk (vac. wijlen A. Dercksen): J. Schelhaas, Leeuwar- den-Huizum; voor Maassluis (vac. C. Mak) en voor Oost en West-Souburg (vac. P. A. Bdhlmeijer)J. van Drie, 's-Gravenmoer. Ohr. Ger. Kerken Twee!tal te Vlaardingen: J. Keu- ning, Veenendaal en M. C. Tanis, Barendrecht. Beroepen te Zaamslag: D. Slag boom, Uric; te 's-Gravenhage-Cen- trum: P. Op den Velde, Mijdrecht. Bedankt voor Nieuwe Pekcla: T. Harder, Korrëhora; voor Mussel: A. Rebel, Emmeloord (N.O.P.). Ger. Gemeenten Beroepen te Kalamazoo (U.S.A.): J. v. Haaren, Rijssen. Bedankt voor Hendrik Ido Am bacht en voor Tricht: P. Blok, Dirks- lartd; voor Robterdam-'Zu)id-Pen- dreCht: A. Vorgunst, Rotterdam-C. INGEZONDEN STIKKEN Mijnheer de redacteur, Mag ik voor het volgende een tfaiatsje ji uw veeügetezen blad? In het laatste raadsversiag van de gemeente Westerechouwen heb ik gelezen, dat de Kon. Harmonie „Wife van Haemstede" op 14 de cember haar 80-jarig bestaan gaat Vieren. Geen wonder dat in deze iaai ^vergadering hiervan medede ling werd gedaan, want een derge lijk feit mag heus wel woiden aan gekondigd. Het is niet veel vereni gingen gegeven een dergelijke leef tijd te 'bex-eiken. Als er in een raads vergadering aan dit feit aandacht wordt geschonken, vraag ik mij af, cf wij als burgers dit voor kennis geving moeten aannemen, of dat wij hieraan iets moeten doen? Bij een dergelijke gebeurtenis be horen gelukwensen en soms ook het aanbieden van iets als blijk van waarderirig, wat natuurlijk door de betrekken jubilaris zeer op prijs ge steld wordt. Dat onze muziek een moeilijke tijd doormaakt is bij velen van u wel bekend, doch 'hoe de situatie precies is zult u wellicht nite weten. Daarom wil ik u wat nader inlich ten. Voor/ever mij meegedeeld is, is de financiële positie behoorlijk, al zal een versteviging van de kas geen kwaad 'kunnen, omdat wellicht in de 'toekomst hieraan hoge eisen zul len worden 'gesteld. De uniformen kesten nogal wat, want hieraan moet 2'egelmaÜg veranderd worden, terwijl in de toekomst er zeker ver schillende 'geheel vernieuwd zullen moeten worden. Wat de instrumen ten betreft, deze zijn in orde, doch vragen ook regelmatig onderhoud. De aanschaffing van muziek vraagt ook steeds hogere uitgaven, zodat blijkt, dat in de toekomst de uitga ven zeker zullen stijgen. Een ander, evenwel veel belang rijker feit, is de bezetting van de Harmonie. Regelmatig verliest de muziek 'leden, vooral door vertrek en deze plaatsen worden niet door nieuwe leden ingenomen, waardoor het ledental geregeld terugloopt. Nu 'is het beikend, dat er 'in onze om geving verschillende personen zijn die een instrument kunnen bespelen, terwijl verschillende jongeren dit zouden kunnen leren: Vooral aan deze zou i'k willen vragen, zorg dat het voor de muziek op 14 december een 'bijzondere dag gaat worden, dcor uw naam .te voegen bij die al len, die al zoveel jaren veel voor de, muziek hebben gedaan en nog doen en bedenk, dat een dorp zon der muziek niet meetelt. Er zijn over deze dingen al veel woorden gezegd, maar tot heden weinig da den verricht. Laat het daarom op 14 'december 2ijn: „Geen woorden maar daden". Elke naam als iid' of leerling zal door bestuur en leden als het groot ste geschènk worden aanvaard. Zij rekenen op u. U mijnheer de redacteur dankend voor de plaatsing van deze harte- wens wan iemand, die al jaren met de muziek meeleeft. Algemene Z.L.M.-vergadering Op maandag 16 december a.s. wordt in het City-theater te Mid delburg de algemene vergadering ge houden van de Zeeuwse Landbouw- Maa'tschappij. BURGH Sint op bezoek bij padvindersjeugd St. Nikolaas met z'n zwarte knecht ■hebben te Burgh een bezoek ge bracht aan padvindsters en padvin ders. Het eerste bezoek gold „De Ingezonden mededeling .7. - -£» Jfe&. a-vj Bij aankoop van een groot pak Trek", waar - als onderdeel van do groep Kaninefaten N.P.V. - een 15- tal welpen bijeen was, onder leiding van akela Minneboo en baghera Glerum. Vol verwachting werd de goede Sint binnengeleid en ook de vele ouders van de jongens hadden zicht baar st'bïk in zijn komst. Nog groter werd de pret toen, voorafgegaan door roetwolken nog een zwarte Piet door de schoorsteen kwam zak ken.. (De arme jongen had drie kwar tier in de schoorsteen gezeten voor dat zijn werkgever kwam opdagen). Er was ruimschoots snoep voor de welpen en iedereen kreeg een ge schenkje. Uit dankbaarheid voerden de welpen een leuk stukje op dat reeds grote bekendheid kreeg. „Ca- tootje en de botermarkt" was de ti tel en vooral de aankleding deed het uitstekend. De moeders zongen op verzoek van de Sint een toepasselijk Sinterklaa^edje, waarnp de goed 'heilSgman „De Trek" verliet en het mulle duinzand-weer opzocht. Met fikse pas ging het nu over een wat beter geplavied duinpaadje naar de blokhut van de padvinders aan de andere zijde van het dbrp. Ook hier weer uitdelerij van geschenken en •het zingen van Sinterklaasversjes. Een en al was het een bijzonder ge slaagde middag. Bij de welpen deelde de goede Sint nog'mede dat binnenkort enige welpen geïnstalleerd zullen worden. OUYVERKERK Uitvoering O.W.K. De sportvereniging „O.W.K." heeft in het Dorpshuis te Ouwerkerk een goed geslaagde uitvoering gehouden. De hoofdschotel van de avond was het blijspel in drie bedrijven „Ro mance rond artikel 17", dat goed uit de verf kwam en het publiek in spanning hield. Vooraf werden en kele gymnastische standen gedemon streerd en een gezellig bal besloot de mooie uitvoering. BRUINISSE Sint op bezoek Na'dat de Sint te Bruinisse, na zijn intocht, een poos in de muziek tent had' geresideerd, vertrok hij naar het Ned. Herv. Verenigingsge bouw, waar als gewoonlijk de kin deren van. de 'leden van de in. het N.V.V. georganiseerde werknemers bonden zich hadden verzameld. Sint Nikola'as werd hier het wel kom toegeroepen door de heer A. Bal Chrz.. Verschillende kinderen werden daarop geprezen of berispt, al naar gelang er in een groot boek was opgetekend. Onder -leiding van de heer Joost de Jonge werden de kinderen daar na aangenaam bezig gehouden. De Sinterklaasversjes werden luidkeels gezongen en aan het einde van deze gezellige middag kregen de kinde ren een zak snoep mee naar huis, nadat zijl ook tijdens de bijeenkomst zelf waren getraeteerd, „Vliegende badkuip" EDWARDS LUCHTMACHT BASIS, 4-12. Een „vliegende badkuip" waarmee men in de toekomst mensen of materiaal van een ruimtestation terug wil brengen naar de aarde, heeft een succesvolle oefen glijvlucht naar de aarde ge maakt van een hoogte van on geveer 2.750 meter. Een kolo nel van de Amerikaanse lucht macht, Charles Yeager, zat aan het stuur. Het ongeveer zes meter lange toestel, dat be kend staat onder de naam M- 2, heeft de vorm van een boot. De stuurcabine bevindt zich aan de platte bovenzijde. Het toestel heeft geen vleugels, wel kleine staartvlakken voor de stabiliteit en het sturen. FEUILLETON DOOR HENK VAN HEESWIJK Na de schooljaren was Arie met een bij zijn vader in de zaak geko men en Riet bleef thuis. Slechts sporadisch hadden ze elkaar daarna nog ontmoet. Op een feestje, de schoolreünie, of toevallig op straat. En dat was alles. Doch nu besefte ze steeds duidelijker, dat die stille jongen altijd van haar gehouden had misschien wel van de schoolbanken af. Dat Arie Schras, de man die al les wist van bouwmaterialen en praktisch niets van vrouwen, haar vereerde en verlegen werd, al's zij het woord tot hem richtte. Tijdens de lange wintermaanden gedurende de oorlogsjaren, als ze bij een klein liohltje dn de verduis terde huiskamer zaten, zij met een handwerkje en Arie met een studie boek - want leren deed hij al die jaren - dan sprong ze wel eens over eind, bedacht iets, om langs hem heen te kunnen lopen en streek dan liefkozend over zijn hoofd. Of druk te een zachte kus op zijn wang, zijn mond. Een enkele keer, ais ze erg' behoefte had aan wat genegenheid, had ze kort en bondig het boek uit zijn han'd genomen en op tafel ge legd, waarna ze op zijn sohoot ging zitten en zich in zijn armen nestel de. Dan zed ze zacht, terwijl er een kleur op haar wangen kwam: „Arie, lieve jongen, ik houd van je". En dan wist ze, dat het waarheid was. Zo ontstond er langzaam een in nige liefde tussen deze 'beide jonge mensen. Soms, als ze alleen was. dacht Riet vaak: Ik kan me niet meer voorstellen, dat ik vroeger zo verkikkerd was op Tonnie van Hilst. Ik was toch weg van hem? Ik was er i mm ere trots op, dat hij mij gekozen had inplaats van één mijner vriendinnen, die allemaal om het hevigst met hem flirtten? Thuis hadden ze het aangemoedigd, want Tonnie heette een goede partij te zijn. Dol verliefd was ze geweest, vooral 'die fatale dag, toen ze met hem uit was geweest. Ze waande zich al zijn vrouw. Na d'ie avond was ze eigenlijk tooh al zijn wouw? En als die rampzalige oorlog er niet tussen gekomen was, resideerde ze ongetwijfeld als echtgenote in een of ander deftig Haags huis. Riet schudde haar hoofd. Allemaal onzin. Ik moet alleen maar dank baar zijn voor wat ik er Sn de plaats gekregen heb. Een schat van een man, die gek is met de jongens en als zij er af en toe geen slokje voor stak, zou hij Flip tot in de grond verwennen. Haar hart vloeide over van dankbaarheid. Arie was haar knul. haar lieve man, van wie ze iedere dag meer ging hou'den. ToCh bleef hij altijd nog de schuchtere minnaar. Aanvankelijk had het haar bevreemd, omdat ze toch al vele ma'len gezegd had. dat ze nu van hem hield, hem echt lief had. Dat ze werkelijk gek op hem was. Desondanks bleef Arie de kal me, soms terughoudende man. Die ze een enkele keer moest aanmoedi gen zich itooh eindelijk eens spon taan te uiten. zijn natuur was. Ze moest hem aan zijn natuur was. Ze moest lie maan- vaarden, zoals hij was en tenslotte raakte ze ermee vertrouwd. Meestal was zij degene die het initiatief nam. Dan sloeg ze haar volle armen om zijn hals en drukte heftig haar mond op de zijne. „Zoveel houd ik van je. lieve jongen", zei ze dan zacht, mijn eiger. lieve man...." Arie Sdhras vond, dait hij een ge lukkig mens was. Een schat van een vrouw, twee 'bazen van jongens, een zaak die weer vlot liep en ze waren allemaal gezond. Wat wilde een mens dan nog meer? De verstandhouding tussen hem en zijn schoonouders was in de oor logsjaren geheel veranderd. De bei de oudjes waren dankbaar voor het geen Arie gedaan had voor majoor van Beusekom. Dat 'hij er voor ge zorgd had, samen met Bep, dat zijn schoonvader en de jongens niets te kort 'kwamen. Daarom had me vrouw van Beusekom veel waarde ring gekregen voor de flinke man van haar Riet. Hoewel ze Tonnie van Hilst de ideale echtgenoot voor Riet had gevonden, raakte ze ermee verzoend, dal een mens niet altijd krijgt, wat 'hij graag wil. Doch een moederoog ziet diep en al gauw be sefte ze, dat haar Riet niiet gelukki ger met Tonnie had kunnen zijn, Arie had op de trouwdag beloofd goed voor haar dochter te zullen zijn en. zo het dn zijn vermogen lag, gelukkig te maken. Na een paar jaar wist ze al, dat hij zijn beloften ge stand had gedaan. R'iet was geluk kig en daarom was zij het ook. Toen majoor van Beusekom weer „majoor" was, zij het dan in een an dere functie en in een nieuwe uni form, was er in feite in huize Van Beusekom niet veel veranderd. Of het zou moeten zijn, dat de jongste dochter thans geheel zelfstandig ge worden was en openlijk in huis ver kondigde: „Waarde paps. in dienst bent u mijn meerdere en moogt u me zoveel commanderen als u wilt. in huis bent u mijn vader en daar blijft het verder bij. Ik ben meer derjarig. verdien ruimschoots mijn eigen boterham en als ik dn huis een sigaret wil roken, dan doe ik dat. Als ik om twaalf uur vannacht wil thuiskomen, dan doe ik dat ook. Als dit alles u niet aanstaat, zegt u het maar, dan zoek dk een kamer". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2