PIJN OF GRIEP! In de „Craanbeurs" werd voortreffelijke expositie geopend CKefarine 4 EJMIÊÊÊwmBEEESmêêêKÊL STAD EN EILAND HEREN VEEHOUDERS „Marco" uitmestinstallatie „BIC0" wasmachines f 149,- 199,- Kruiswasser Centrifuge f 189,- Wringer H. J. BAX Rubberlaarzen Laarzensokken Klompsokken P. Bezuyen TIPS DE OPLOSSING Politietentoonstelling „Raad en Daad" ZIERIKZEE, 3-12. Een op katoen geschilderd prototype van de oude, gemoedelijke veldwachter, werd van morgen in de Graanbeurs verwij derd door burgemeester mr. F. Th. Djjckmeester, met welke handeling een eveneens op katoen aangebracht portret 2ichtbaar werd van de mo derne all-found politieman. De handeling vormde de officiële ope ning van de politie-tcntoonstelling „Raad en Daad", die vandaag (dinsdag) en woensdag te zien zal zijn voor de Zierikzeese bevolking in het algemeen, maar bijzonder voor de schooljeugd, die klasgewjjs langs deze bijzonder instructieve expositie zal worden geleid. Ter inleiding van de opening hield de commandant van het district Middelburg der Rijkspolitie, de overste A. J. van Thiei een cause rie, waarin hij een welkom toeriep aan een groot aanltal autoriteiten, die voor de openingsplechtigheid waren geïnviteerd. De commandant herinnerde er aan, dat „Raad en Daad" voor de derde maal cp Schouwen-Duiveland te zien is. Hij stond' stil bij hefc po litiewezen in vroeger tijd, toen „schout en rakkers" op vaak pri mitieve wijze de burgerij moesten beschermen tegen allerlei gespuis. Taak en optreden van de moderne politieman 'heeft door een accent verlegging, een duidelijk ander ka rakter gekregen. De politieman moet thans waken tegen „goedwillende en keurige burgers", die uit onnadenkendheid, gemakzucht of ook wel egoïsme verkeerd handelen, want het aan tal werkelijk kwaadwilligen in ons land is gelukkig slechts gering. Ingezonden mededeling Vier middelen in één labiel doen wonderen zonder de maag van sireek Ie maken I 4 geneesmiddelen in één tablet verenigd, ondersteunen eikaars werking en doen werkelijk wonde ren tegen pijn en griep. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen Chefarine „4" gebruiken, want één der middelen dient om de maag te beschermen. Publiek en politie Spr. belichtte hierna de relatie tussen publiek en politie, als hand haver van orde en veiligheid. Haar optreden wekt vaak ten onrechte wrevel op en juist de tentoonstelling „Raad en Daad" wil het publiek confronteren met de veelzijdige taak van de politieman. De expositie wil begrip aankweken voor dit werk, zodat de politieman niet meer wordt gezien als een boeman, maai- als een man, die als drager van. het ge zag, het publiek gaarne de helpen de hand biedt. Als voornaamste taak ziet de po litieman het plegen van misdrijven en het gebeuren varu ongelukken te voorkomen. De expositie richt zich daarbij in. de eerste plaats tot de jeugd, die gewezen wordt op de mo gelijkheden die er zijn en gewaar schuwd wordt voor de gevaren die haar omringen. Ook volwassenen Ook volwassenen evenwel vinden op de tentoonstelling zeer nuttige voorlichting, -ril. op verkeersgebied en op hot terrein van de zorg, ter voorkoming van ongevallen, want de oorzaak ligt vaak bij onkunde, on wetendheid, slordigheid en noncha lance. Juist hierdoor worden zwak kelingen in de verleiding gebracht. Onze tijd vraagt dan ook andere po litiemannen, dan de figuur die neig altijd voortleeft in sommige kinder boeken, de zielige dorpsveldwachter. Onze tijd vraagt zelfstandige, goed onderlegde en integere politieman nen, aldus spr., die hun belangrijke taak met ere, als vertegenwoordi gers van het wettig gezag in onze gecompliceerde samenleving kunnen vervullen. Naar Graanbeurs Het gezelschap 'begaf zich hierna van de koffiekamer naar de Graan beurs, waar de .tentoonstelling is in gericht. Op een aantal1 zeer fraaie en instrudtieve panelen, toont de expo sitie d? figuur van de ambtenaar van het korps Rijkspolitie, zijn op treden, zijn gezin, zijn werk. Een rondwandeling werd gemaakt, waar bij de wachtmeester der le klasse J. van Maastricht een bijzonder dui delijk en zeer beschaafde toelichting gaf. Belangrijk is het paneel van de organieke opbouw van de rijkspoli tie, en de verschillende taken, waai-- med'e de politiemannen worden be last. Een zwaar accent evenwel krijgt ook een ingewikkeld gevaren- complex, dat de mer.Sheid, inzonder heid de jeugd bedreigt, gevaren van lichamelijke en vaak ook zedelijke Ned'. Herv. Kerk Bevestiging en intrede ds. G.'F. H. Keiling tot predikant gemeenten Dreischor en Noordgouwe Zondag jl. vond in de Nederlands Hervormde kerk te Noordgouwe de bevestiging plaats van vicaris G. F. H. Kelling tot predikant van de Hervormde gemeenten Noordgouwe en Dreischor. Het kerkgebouw was geheel gevuld met belangstellenden van verschillende geloofsovertuiging. Voor de dienst een aanvang nam zong het kerkkoor van Dreischor Gez. 93 1 t.m. 4. De bevestiging had plaats door ds. M. G. Westerhof te Nieuwerkerk. Na votum en groet koos hij als aanvangstekst Ef. 4:11, 12, waarna de gemeente zong Psalm 89 1, 7 en 8. Hierna volgde het ge bod des Heren, verootmoediging en schuldbekentenis, waarna de ge meente zong Gez. 149 3. Na de ge nadeverkondiging volgde Gez. 149 2, gebed om verlichting door de Heili ge Geest, Schriftlezing Ram. 10 4- 15 en Lucas 14 25-35. Als tekst koos ds. Westerhof Jes. 52 17 (Rom. 10 15). Ds. Westerhof memoreerde dat vic. Kelling voor de gemeenten geen vreemde is, na reeds gedurende één jaar te Dreischor en twee jaar te Noordgouwe te hebben gediend. Na de bevestiging werd de nieuwe leraar toegezongen Gez. 269 2. Ds. Kelling hield een predikatie n.'ajv. Lucas 14 28. Hierna weid gezongen Gez. 228 1, 5 en 6. Tijdens het verdere samenzijn BRUINISSE Gevonden voorwerpen Op het 'bureau van de groepscom mandant der rijkspolitie te Bruinisse zijn inlichtingen te verkrijgen over de navolgende in de maand novem ber gevonden voorwerpeneen zwart etui met sleutels, een step, een blauw plastic rond tasje, een zwarte gum mi regenbroek, een blauwe slipover en een kinderschortje. werd de nieuwe leraar nog door tal van sprekers toegesproken, o.a. door ds. Werterhof, pastoor H. van Deur- sen uit Zierikzee en de gereformeer de predikant te Zonnemaire. Na een dankwoord door ds. Kelling zong het koor Gez. 135 1, 2 en 3. Velen maakten nog gebruik van de gelegenheid ds. Kelling de hand te drukken in het Jeugdgebouw. Vissershaven wordt gebaggerd In de vissershaven van Bruinisse is men begonnen met het uitbagge ren, door middel van een bagger molen. Dat deze haven thans een goede beurt krijgt en aanzienlijk dieper wordt gemaakt is zeker toe te juichen. De mogelijkheden van aanvoer en afvoer van produkten van landbouw en -industrie zullen na de uitvoering van het baggerwerk aanzienlijk verbeterd zijn. Mist oorzaak van volle haven Hce groot de stagnatie was, die de mist de laatste week aan de scheep vaart bei-okkende, ibleek wel duide lijk aan de vluchthaven te Zijpe, die zo vol was, dait zaterdagavond ver schillende sdhepen ligplaats hadden gezocht voor de wal van Bruinisse, buiten het eigenlijke vaarwater. En 'toen zondagmorgen de mist eindelijk wa's opgetrokken kon men een enorm aantal op- en afgaande schepen op Zijpe, Krammer en Slaak tellen, die met hun motoren de rust stuk rof felden, die anders deze morgen ge woonlijk kenmerkt. Demonstratie met radarapparaat Voor de demonstratie met een ra darapparaat op de havendijk bij de oesterloodsen, georganiseerd door Radio Holland bestond grote belang stelling. In tegenstelling met radar apparaten opgesteld op tentoonstel lingsterreinen, zoals de meesten die Ingezonden mededeling aard. Een hoofdstuk apart vormt het verkeer, dat in onveilig Nederland niet minder dan 2250 doden per jaar eist. Aan een verkeerstafei is gele genheid zich te verdiepen in de pro blematiek van het moderne verkeer, dat weliswaar ingewikkeld is, maar waarbij een combinatie van kennis en voorzichtigheid tot een optimale veiligheid kunnen leiden, een opzet, die vooral ook door deze voortreffe lijke tentoonstelling wordt beoogd. Precies een uur na de opening kwamen de eerste klassen de ten toonstelling zien. Zo zal dat twee dagen doorgaan, maar laten wij hier vooral ook de volwassenen eens met grote klem mogen wijzen op het nut deze voortreffelijke voorlichtingsex positie te gaan zien. We zijn er ze ker i>an dat noch Sint, noch Piet er bezwaar tegen zullen hebben. Inte gendeel! wel eens gezien hebben, waar men niet weet wat men eigenlijk ziet, was het gezicht op de haven zoals dat nu kon worden getoond, eer. kijkje op bekend terrein en d? b_ .eken is van de radar voor de scheepvaart kon dan ook duidelijk worden getoond, interessant was het een vaartuig op 'het radarscherm te volgen. Zever we hebben kunnen nagaan hééft de demonstrate niet tot orders geleid, in tegenstelling met Yerscke' waar twee en Ziei l'kzce waar opdracht werd ontvangen één apparaat aan boord van een mossel-schip te plfciat- sen. Mosselkotter in reparatie Gesleept door de motorvaartuigen Bru 68 (fa. Gebrs. Okksrse) en Bin 42 (J. Jumelet-Otte) arriveerde in de reparait'ichaven 'de Bru 28 van de heer A. Kik, 'het mosselvaartuig dat vorige week op de Lek werd aange varen en op de kant moest worden gezet om verder zinken in dieper water te voorkomen. De lading mos selen ging hierbij verloren, het schip werd danig gehavend en nadat men op de werf -van de firma van Dui- vendijk noodvoorzieningen had ge troffen, werd ligplaats gekozen aan de steiger van de fa. Padmos. Hier zal de motor worden gedemonteerd en nagezien. Tweede zuivelpropaganda-avond De gezamenlijke melkboeren van Bruinisse organiseerden opnieuw een zuivelpropaganda-avond in hét Ned. Herv. Ver.gebouw, voor het noord westelijk gedeelte van het dorp. En kele -weken te voren was hét gedeel te zuidwestelijk van de Deestraat aan bod geweest. De belangstelling was dit keer niet overweldigend, mkar'dé propaganda voor de zuivel- produktèn was beslist goéd. De aan wezige dames konden proeven van mét melk "óf yoghurt bereide gerech ten, op de film werden hen de meest excuise 'hapjesvoorgeschoteld, er was eer. quiz en een verloting, zodat de aanwezigen zich zeker niet ver veelden en hun kennis van de zui- velprodukten en de diverse moge lijkheden om deze smakelijk op te d'issen, aanmerkelijk werd vergroot. RENESSE Filmavond Rode Kruis In het Dorpshuis te Renesse werd in ihet kader van het filmttoern'ee van het Rode Kruis de film „Zolang er mensen zijn" vertoond. Helaas be antwoordde de belangstelling op d-eze avond niet aan de verwachting welke voor deze prachtige film ge steld mocht worden. In de pauze vond de traditionele verloting plaats. In de middag werd de jeugd een filmprogramma gepresenteerd waar voor grote belangstelling bestond. NOORDWELLE Afd. Plattelandsvrcuwenbond Voorlichtingsavond Ned. Zuivelbureau Voor de afdeling Noordwelle en omstreken van de Nederlandse Bon'd van Plattelandsvrouwen verzorgde het Nederlands Zuivelbureau een voorlichtingsavond in café van dei- Have tc Ellemeet. De behandeling van melk en melk- produkten werd toegelicht op het flanel-bord door mejuffrouw Wuiten. Losse melk dient zo snel mogelijk gekookt te worden. Flessen gepas teuriseerde melk kan men hoogstens twee dagen bewaren. Gesteriliseerde melk moet mén niet élke dag ge bruiken, maar bestemmen voor on verwacht bezoek enz. Na een uitvoe rige bespreking van andere produk ten als room, koffiemelk, vla en kaas volgde een komische kleurenfilm „Het gebeurde in Holland". In de tweede film, getiteld „De zeven ge lukkige dagen van mijnheer Eisinga" bleek welke lekkere kaashapjes er gemaakt kunnen worden. In de pauze werd koffie aangebo den en mocht men verschillende soorten kaas proeven. Drie prijzen Uw uitmest problemen opgelost door een Betrouwbaar, eenvoudig, goed Levering op proef met vol jaar garantie! Vraagt begroting en prijsopgave van uw stal en kom in werking zijnde installaties zien. Firma M. C. van der Bijl - Zierikzee Rijksweg 42 - telef. (01110)2663 SUCCESJES Diversen: Neemt géén risico, kiest kwaliteitsprodukten uit „Verf en Kleur", tel. 2100, Zierik zee. Motor- en bromfietshelmen, met en zonder klep, in ver schillende maten. Uw adres: P. Bezuijen, op de hoek, Zie rikzee, telef. 2164. Woningruil, Apeldoorn - Re- nesse of Haamstede e.o. J. W. Joman, Rostocklaan 35, Apel doorn, tel. 06760-16273. Wij werken niet met één soort permanent, wij hebben er zo vele. Voor welke per manent is uw haar het beste geschikt? Vraag het Kapsa lon Bal, Nieuwerkerk. V.v. „Zierikzee". - Een Sint Nicolaasverrassing? Morgen avond (woensdag) inleveren von totoformulier no. 16. Nieuwe deelnemers kunnen zich elke woensdagavond aanmelden op ons „poolbu- reau" (Lange Nobelstraat 44). Loss tasbeugels in bamboe, edelhout, smeedijzer, enz. - Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Rookverdrijvers, asbakken en standaards, zowel in kristal als keramiek. - Geschenken huis R. den Boer, Dam 11, Zierikzee, telef. 2174. Klompen, klompschoenen, klompsokken in alle maten. „De Rokende Moor", A. Th. Annaert, Zierikzee. Uw landbouwwerktuigen nu een beurt met de beste verf en de juiste kleur. - Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zie rikzee. Bruynzeel parketvloeren f 17,per m2. Alleenverkoop voor Schouwen-Duiveland: Deurloo's woninginrichting, Zierikzee, telef. (01110)-2946. Verloren: Op maandagmorgen tussen Haamsted'e-Serooskerke een handzaag, merk „Pax". M. Hdgenstein, Zandstraat 2, Burgh. f 287,- f 62,- Havenplein 2 Zierikzee Tel. no. 2778 Uw speciaal adres voor alle soorten en voor <le zuinige huisvrouw En uw slager helpt u «laarbij BJj onderstaande slagers worden GEEN Zilverzegels meer gegeven 500 gram fricandeau f 4, 500 gram varkenslappen f 3,50 500 gram ribkarbonade f 3,40 500 gram speklappen f 2,20 Woensdag: i 500 gram GEHAKT f 1,98 j Drie slavinken f 1,28 Scepcomplet f 1.08 Fijne vleeswaren 150 gram gebraden gehakt f 0,62 150 gram sn^jworst f 0,83 150 gram pekelvlees f 0,88 L. EERMAN LEEN SIMMERS TH. SCHELL FR. MAIJS R. A. 0RNEE J. BERREVOETS Christelijke Landboiiwhuishoudschool Bruinisse uitgaande van de Zeeuwse C.B.T.B. vraagt: 1. wegens dienstplicht van de tegenwoordige een leerkracht V. A .V. O van 6 januari tot 6 februari 1964; 2. per 1 januari a.s. een Lerares NXIX volledig of desgewenst gedeeltelijk lesrooster; 3. een surveillante per 1 januari a.s., voor het houden van toezicht op de overblijvende leerlingen van 12.00 tot 13.00 uur (niet op zaterdag). Sollicitaties met opgave van referenties te richten aan: de secretaris van de Zeeuwse C.B.T.B., Dam 11 te Goes. voor uw Smterklaasproblemen is een bezoek aan onze kleding- en sportzaak! U KOOPT IETS GOEDS... bij FIRMA KOEVOETS! Havenpark 5 Zierikzee Telef. (01110) 2334 werden verloot en alle aanwezigen kregen een ballpoint en een vlaflip- lepel mee naar huis. RENESSE Door de leerlingen van de open bare laigere school te Renesse is voor het fraaie bedrag van f 505 aan kin1- d er zegels verkocht. Een woord van dank aan 'de kinderen voor hun ver leende medewerking en aan de af nemers is hier zéker op zijn plaats. Jonge Kerkgroep bracht een toneelstuk Voor een nagenoeg gevulde zaal presenteerde zaterdagavond in het Dorpshuis de Jonge Kerkgroep van Renesse het toneelstuk „En het le ven gaat door" van Martin van Spaandonck. Nadat ds. F. A. van Liere een inleiding gehouden had over de kerkelijke financiën, gaf de voorzitter van de Jonge Kerk, de heer J. C. Braber, een overzicht van de aktiviteiten van deze jonge gc- zinnengroep. Door de heer K. J. van Tiggelho- ven werd vervolgens ihtet resultaat van een door 'de Jonge Kerk gehou den collecte voor korksfoelen, in de vorm van één symbolische stoel, overgedragen aan de kerkvoogdij. Daarna ging het doek op voor het toneelstuk', dat op zeer 'boeiende wijze hét probleem van schuld' en vergeving aan de orde stelde. De schrijver had zich een zware opgave gesteld', waarbij men de indruk kreeg, dat hij er niet in geslaagd is, in het geval van de hoofdpersoon (wed. de Bidder) de achtergrond der uiteindelijk verleende vergeving psychologisch geheel duidelijk te maken. Wei was dit het geval met d'e rol van de dochter (Mia). Overi gens werd juist dé rol van de hoofd persoon door mevr. Lemsom-Daane vertolkt op een zeer overtuigende wijze, die geen twijfel liet aan dé volledig tot standl gekomen identifi catie tussen speelster en rol. De overige spellers gaven zonder uit zondering eer verdienstelijk spel te zién', dat hoewel nergens opvallend, toch ook nergens beneden de maat was, zodat de aandacht van het be gin tot het einde volledig gespan nen bleef. Aan het slot dankte ds. F. A. van Liere de spelers en, de regisseur (K. J. van Tiggelhoven), die door de aanwezigen met 'n warm en ver diénd 'applaus voor hun prestaties werdén beloond. DUIVELAND De neerslag in november In de maand november 1963 viel er in oostelijk Duiveland 81,8 mm regen, dat is iets meer dan de ge middelde hoeveelheid die op 70 mm staat gegireerd. Terwijl er in de laatste week van november in het geheel geen neerslag viel. kenmerk te zioh de periode van 16 tot en met 19 november als zeer nat. Er werd toen niet minder dan 47 mm neer slag geregistreerd. De grootste hoe veelheid in een etmaal was 21,5 mm namelijk op 19 november. Sint bezocht bejaarden De U.V.V.-afdeiing organiseerde maandagavond in „Concordia" een Sint Nicolaas-feest voor de bejaar den. De zaal was geheel gevuld en 'het feest bereikte een hoogtepunt toen Sint, in gezelschap van twee zwarte Pieten de zaal betra'd. Sint bleek uiterst goed 'geïnformeerd over het gedrag onzer bejaarde stadgeno ten. Hij deelde vermaningen uit, maar was ook niet zuinig met lof prijzingen. Gul inviteerde hij ver schillende dames en heren om op hét toneel te komen en een liedje te zin gen. Odk de U.V.V.-dames moesten er aan geloven en zongen in koor een serie 5-'decemberliedjes. Eén der Pieten bleek pianistische kwaliteiten te bezitten en ook de heer J. van Beveren deed met zijn accordeon een muzikale duit in het zakje. Na tuurlijk werd met ruime hand ge- tra öteerd. Sclieepvaartberichten Alchi'ba, 30-11 van New Orleans naar New York, 2-12 varv Port Mones- bey maar Darwin. Alphacca, 29-11 van Hamburg naar Gdynia. Katsedijk, 30-11 te Le Havre. Caltex Utrecht (t.), 30-11 te Dublin. Soestdij'k, 1-12 te New York. Straat Colombo, 1-12 van Terna naar Pointe Noire. DE ONEERLIJKE RECHTER Senoritas-Rood In het bekende rode blik D* vertrouwde naam voor een lekKer licht sigaartje 52. Aram en Agua, die de koets zwij gend hebben nagekeken, lopen juist ver slagen terug naar hun vrienden, als de struiken ritselend uiteengaan en twee ge wapende ruiters uit de schemering opdui ken. „In naam der wet, jullie zijn mijn arrestant!' 'snauwt de voorste ruiter. Verbluft staart het viertal de ruiters aan. „En wat hebben we dan wel misdaan?" snauwt Agua dan driftig. „Jullie zijn smok kelaars", bijt de ruiter terug. „Lopen! Naar de stad en geen grapjes, «wij houden jullie onder schot!" Gelaten en verslagen loopt het viertal even later de landweg af. Al spoedig komt een derde soldaat te paard hen tegemoet rijden. Ongewapend als zij zijn, valt aan een ontsnapping nu helemaal niet meer te denken en zwijgend sloffen Aram en zijn vrienden hun gevangenschap tegemoet

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 3