Imitatie der natuur moet techniek en wetenschap vervolmaken mJ Een vrede aan een draadje Super Mix Kies de soort die bij luw auto hoort Jeugdpuistjes aaschank? iets vaar da fiats! VOOR WIE GEZELLIG WIL FRITUREN BLIK DOOI! HET WERELD Reeds sinds het bestaan van de eerste mens heeft hij de natuur als voorbeeld gehad. De mens als enig schepsel met de rede begaafd is im mers In staat om zich heen te zien en het hoe en waarom van de dingen goed of minder goed te begrijpen. Eén van de dingen die hem daarbij het eerst opvielen, wat de manier waarop bepaalde dieren zich voor hun vijanden weten te verbergen, of deze weten te weerstaan. En hij zag kans ze over te nemen. We behoeven hierbij maar te den ken aan de camouflage, iets waarin vooral primitieve volkeren zeer kun dig zijn. Zij gebruiken dit middel om op de jacht dieren ongemerkt te benaderen of in de krijg hun vijan den ongezien te besluipen. In de natuur vinden we hiervan vele voor beelden. We behoeven maar te den ken aan de ijsbeer, de poolvos en dergelijke. De ijsberen moeten in een witte wereld leven en zij zijn wit om niet te veel af te steken bij hun omgeving. Zelfs beweert een oud Eskimo-verhaal, dat de ijsbeer bij naderend onraad heel handig het zwarte puntje van zijn neus verbergt Verschillende dieren kennen zelfs een zomer- en winterkleed, het eer ste aangepast aan de natuurlijke omgeving in de zomer, dus donker der, het laatste wit of gelig om hen in de sneeuw minder te laten op vallen. Het prachtigste voorbeeld op dit gebied is wel het exotische kame leon, dat zich wat kleur betreft da delijk aanpast bij zijn achtergrond. Pantser We vinden de menselijke imitaties ook in de bewapening en bescher ming. De harnassen van de Grieken, Romeinen en van onze ridders in de middeleeuwen is rechtstreeks afge keken van de bepantsering van die ren zoals de schildpad. Dat zijn allemaal oude imitaties. Ingezonden mededeling Hij tankt anders mist hij iets Ook hij begrijpt dat Super Mix. onmisbaar is. Jedereen rijdt an ders. Alle rij-omstandigheden verschillen. Alle motoren vragen om individuele voeding". Daar om zijn er 5 soorten BP-benzine: BP normaak BP Mix 25, 50 of 75, BP Super. Kies zélf uit welke soort u nodig heeft. Die soort - juist diè - geeft u tóp-kracht bij het zuinigste ver bruik! Super Mix pompen zijn zeer spe ciale pompen. Vraag per brief- kaart adressenboekje aan BP, Frederiksplein 42, Amsterdam. Dat kan alléén bij ^■j WW Een boot? Een vliegtuig? Geen van beide! BP steeds 'n stap vóór. BP - in samenwerking met Vtckers Armstrong - presenteerde onlangs voor Iicél Nederland de Hovercraft. Ken wervelwind voor veilig vervoer, over water èn land voor passnglers en vraelit. Het resultaat van 3 .laar rr-> search dezelfde research, die óók leidde tot IIP Longlife, de motor-olie met dubbele levensduur; en tot Super Mix. voor Individuele motorvoeding met 5 soorlen benzine. maar de mens raakt nooit uitgestu deerd op wat de natuur hem tot voorbeeld biedt. We willen steeds meer weten en al naar gelang onze kennis van de natuur groter ivordt en we bemerken dat de dieren om ons heen nog over verschillende wonderlijke zaken beschikken, waar van wij nooit hadden durven dro men, komt de behoefte op om dit na te doen en aan te wenden voor ons eigen nut. Hele teams van wetenschappelij ke onderzoekers doen aan research en zoeken naar het hoe en waarom van dergelijke wonderlijke zaken bij dieren. Want wanneer wij mensen eenmaal weten hoe een en ander n zijn werk gaat, dan kunnen we dat wel namaken. Radar vraagt kikkeroog Zo heeft men iets heel merkwaar digs ontdekt bij de kikker. Het oog van de kikker ziet anders dan wij zouden vermoeden. Het ziet wellicht ivel veel, maar het geeft niet alles door naar de hersenen, of misschien geeft het wel alles door, maar selec teren de hersenende binnengeko men berichten en verwerken alleen die, welke voor de kikker van be lang zijn. Het komt er echter op neer, dat de kikker alleen de dingen ziet die voor hem van levensbelang zijn en daarop reageert; dat geldt- zowel voor voeding, als waar het gaat om vijanden. Wanneer de wetenschap achter dit geheim zou kunnen komen, dan zou dit voor ons van enorme betekenis kunnen zijn. We behoeven hierbij maar te denken aan ons luchtverde digingssysteem. Op het ogenblik moet een geweldig net van radar stations ons beveiligen tegen een onverhoedse aanval van een eventu ele tegenstander. Maar ons radarnet werk geeft alles wat het ziet als stippen door en dat geldt voor de eigen of de van bevriende staten af komstige vliegtuigen en raketten maar óók voor onschuldige vluchten ganzen en eenden. De radarstations krijgen enorm veel gegevens le ver werken, die alle moeten worden ge selecteerd. We moeten weten of er gevaar dreigt of niet en niet na veel navraag, doch meteen op het .mo ment van waarneming! Wanneer wij het principe van het kikkeroog zou den kunnen toepassen, dan zouden automatisch alleen die dingen wor den doorgegeven, die voor ons van levensbelang zijn. Voelen op afstand Ook voor vredesdoeleinden is dit van groot belang. De luchthavens krijgen via hun radar zo ontzettend veel gegevens door over aanvliegen de, vertrekkende en passerende vliegtuigen, dat het nu al een pro bleem is, laat staan wanneer we enige tientallen jaren verder zijn en het luchtverkeer zich nog verder heeft ontwikkeld. Ook dan zou het „kikkeroog" van enorme betekenis kunnen zijn. Het is echter niet alleen het kik keroog dat naarstig wordt onder zocht. Er zijn meer zaken die men op het oog heeft. Zo bezit de ratelslang een speciaal infra-roodorgaan, waardoor deze slang in staat is ook in de nacht zijn prooi te zoeken. Hij ziet zijn slachtoffer niet, maar voelt hem, aangezien zijn infra-roodorgaan in staat is om temperatuursverschillen van minder dan Ï'IOOO graad te re gistreren. Wanneer we daar het fijne van zouden weten en in staat waren zoiets na te maken, dan zou den ook wij in staat zijn om- derge lijke ongelooflijke kleine tempera tuursverschillen vast te stellen. Geheimzinnig gegons Weer een ander geval is de mus kiet. Dit diertje ziet kans om door op een bepaalde manier met zijn vleugels te trillen een „gons" te ver oorzaken, die in staat is boven elk ander geluid dat de mens of de na tuur kan maken uit te komen. Welk rumoer er ook wordt veroorzaakt, de muskietgons is voor elke andere muskiet te horen tot op een afstand van ongeveer 5 meter. Wat is het ge heim van dit geluid? En hoe wordt het met de vleugels gemaakt, vra gen de geleerden zich af. Dan hebben we nog de mot, die ook een geheim voor ons verborgen houdt. De mot maakt een geluid van een frekwentie die door geen enkele menselijke microfoon, hoe ook, kan worden opgevangen, het is een supersonisch geluid, dat fijner is dan wij kennen. Ook dit zou zoals hl die andere natuurverschijnselen voor de mens heel goed bruikbaar zijn. Het zijn enkele voorbeelden van natuur geheimen, waar de mens naarstig naar zoekt om op die manier zijn wetenschap en techniek te vervol maken. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Rijsoord (toez.): A. F. Verheule, Sloten (Fr.); te Vreeswijk: J. Noltes, Ridderkerk. Aangenomen naar Eindhoven (vac. J. Hadders)H. P. Schouten, Olde- maikt. Ger. Kerken Aangenomen naar Terneuzen: W. H. Gispen, SChaigen. Ohr. Ger. Kerken Tweetal te 's-Gravenhage-Centrum J. J. Rébel, Haarlem-Noord en P. Op den Vélde, Mijdrecht. Ger. Gemeenten Beroepen te Leiden: P. Blok, Dirkslarïd. Ger. Gemeenten in Nederland ZIERIKZEE. Zaterdag 30 novem ber 's avonds half acht: ds. F. Mal lan, V.u.umJjul. W eekeinde ARTSENDIENSTEN ZJEB1KZEE Dokter W. Bontkes, tel. (01110)- 2280. MIDDENSCHOUWEN Dokter W. Terpstra, Brouwersha ven, tel. (01119)-280. OOSTEBLAND-BRUINISSE Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse tel. (01113)-280. DIERENARTS Dokter C. J. H. Scheuerman, Zie rikzee, tel. (01110)-2180. KERKNIEUWS Gei'. Gem. in Nederland RENESSE. Zondag 1 december: 10. 3 en 7 uur ds. F. Mallan, Vee- nendaal. Ingezonden mededeling Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur (H.D.) en 6.30 uur ds. Lam. Lutherse kerk: 7 uur ds. Assendorp. Kerkwerve; 10 uur ds. Zonneveld. Serooskerke: 2 uur ds. Zonneveld. Burgh: 10 uur d's. Don. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Beer. Renesse: 7 uur ds. Van Liere. Ncordwelle: 11 uur ds. Van Liere. Scharendijke: 10 uur ds. Roodenburg. Brouwershaven: 10 uur dis. Oort. Zonnemaire: 9.30 uur ds. Vam Liere. Noordgouwe: 2.30 uur bevestiging vicaris Helling dOor ds. Westerhof. Drcischor; 2.30 uur bevestiging viCa- nits Kelting.inj de hervormde kerk te Noordgouwe. Ouwerkerk: 10 uur ds. Assendorp. Nieuwerkcrk: 10 uur 'ds. Westenhof. Oosterland: 10 en 5 uur 'dö. Groentewagen. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur dis. Groene wegen. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. v. di Sar. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur dir. P. de Bruijn, direkteur di'a'cowessenihuis 'te Breda. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. J. F. W. Erdmann, Gouda. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Bo'enma. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Scholing. Brouwers haven: 10 en 2.30 uur ds. Wentzel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. v. d. Brink, Katwijk aan Zee (Zendings- zond'ag). Nieuwerkcrk: 10 uur dr. Becker (le advent), 3 uur bid- en dankstond 1813-1963. Oosterland: 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Den Hee. ten. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Den Hooien. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De regering van Iran heeft, naar de rijksvoorlichtings dienst mededeelt, dinsdag j.l. aan de bewoners van het dorp Dousadj de bewijzen van eigendom voor hun 117 huizen uitgereikt. Deze huizen wer den gebouwd "door Europese vrijwil ligers, Iraanse studenten en de be woners van het dorp zelf onder lei ding van de Europese werkgroep. DEN HAAG. H.M. de koningin heeft op Huis ten Bosch dr. I. .N. Th. Diepenhorst beëdigd als staatssekre- tar-s van buitenlandse zaken. MAASTRICHT. Op de weg Maas- tnicht-Sittard ten zuiden van het vliegveld Zuid-Limburg heeft in een zware mistbank een gecompliceerde kettingbotsing plaats gehad, waarbij zestien auto's waren betrokken. De heer K. uit Meerssen werd vrij ern stig gewond naar het ziekenhuis in SiUa-d overgebracht. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Ohr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. J. Brons, Bunschoten;. Kerkwerve: 10 uuriees- dienst, 6 uur ds. Westeriink. Haam stede: 10 en 3 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur godsdienstoe fening, 3 uur ds. Brons. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 'en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: ~10, 2 en 6 uur leesdienst. Zaterdag'30 november, 7.30 uur ds. Mallan, VeenendaaL Renesse: 10, 3 en 7 uur ds. Mallan. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur leesdienst. Bruinis se: 10 en 5 uur il'eesdfensfc. Oud-Gercformecrde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees- diienst. Leger des Hcils Zierikzee: 10 uur heiligiingsdüenst, 12 uur jeugdsamemkomst, 19.30 uur ver- loss mgssarmenkomst. Rcoms-katholicko Kerk Zierikzee: 7.30 uur <en 10 uur Eucha ristieviering (in de week 'te 7.15 uur en 8 uur), 19 uur lof. Haamstede: 9.30 uur Eucharistieviering. Het tragische einde van de Ame rikaanse president heeft alle verdere ivereldgebeuren overschaduwd. Zo is ook de aandacht weggevallen van een probleem dat een der eerste ernstige kan zijn waarmee president Lyndon Johnson zich zal moeten' in laten. Uit Indonesië komen nogal verwarde berichten over het neer schieten van een Britse straaljager boven Borneo. Het bericht schijnt met juist te zijn, maar dat neemt niet weg dat de verhouding tussen Indonesië en het nieuwe buurland Maleisië ondertussen wel zo slecht geworden is dat men min of meer wacht op het incident waarmee een gevecht kan worden ingeluid. Het merkwaardigste is, dat juist vorige week Britse dagbladcorres pondenten ut Koeala Loempoer, de hoofdstad van Maleisië, meldden dat men daar een luchtmachtincident boven Borneo verwachtte als inlei ding om de scheldoorlog in een echt gevecht om te kunnen zetten. Daar is men' er ook van overtuigd dat Soekarno zich voorbereidt om een groatse campagne ter vernietiging van Maleisië op touw te zetten. Dat is ook de reden waarom premier tengkoe Abdoel Rachman een half miljoen man onder de wapenen heeft geroepen. Nieuwe verhouding De wapenen zijn het tere punt. Daarom hebben zowel Engeland als de V.S. besloten geen oorlogstuig meer aan Indonesië te leveren, om dat ze er niet van overtuigd zijn dat die alleen maar tot verdediging van hel eilandenrijk zullen ivorden ge bruikt. Meer dan indertijd achter Neder land ten aanzien van Nieuw-Guinea staan de Amerikanen zo achter de Britten die de veiligheid van Malei sië hebben gegarandeerd. De ver houding ligt ook anders. Het gaat nu niet om een kolonie, het gaat om een nieuwe onafhankelijke staat. De V.S. hebben zich steeds moeite ge troost om Djakarta le helpen, ken nelijk om te voorkomen dat het communisme daar eens de overhand zou krijgen, een dreiging die steeds bestaat omdat de communistische partij er groot en invloedrijk is. De VOETBAL K.N.V.B. Burgh gaat zondagmiddag, in de 4e klas G, voor eigen publiek de strijd aanbinden tegen Kruisland dal jl. zondag op verrassende wijze in eigen huis met 4-1 werd geklopt door De Schutters. Momenteel bezetten de groen-witten op de ranglijst een uitstekende po sitie .Kans om. zich nog verder op te werken zit er voor de groen-witten in deze ontmoeting zeker in. Zierik zee gaat naar Oudenbosch waar het tegen VES '35 zal moeten opnemen. Een puntenverdeling zou hier voor de rood-zwarten al een bijzonder goed resultaat zijn. Of het de voor hoede zal gelukken het net van de tegenpartij te vinden valt evenwel nog te bezien. De Schutters geven wij thuis een beste kans tegen Dl- VO. Vosmeer gaat het in Bergen op Zoom niet gemakkelijk krijgen tegen RKFC, terwijl Cluzona in Wouw weer een kansje maakt op een kost baar puntje tegen NVS. Ook bij het treffen tussen Halsteren en SC Gas tel zal de uitslag waarschijnlijfc niet ver van een puntenverdeling liggen. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas B gaat Zie rikzee II het op het sportpark Ban- nink opnemen tegen Dr ei schor. De Zierikzee-reserves maken hierbij wel een goede kans revanche te ne men voox de 2-1 nederlaag welke zij in de uitwedstrijd moesten inkas- seren, al zullen de blauw-witten zich zeker zo maar niet gewonnen geven. Renesse gaat op bezoek bij Patrijzen waar het niet zal meevallen revan che te nemen voor de in de duin streek geleden nederlaag. Kwaden- damme zal de winst wel moeten af staan aan het bezoekende Hans- iveertse Boys, terwijl Kruiningen thuis de beste troeven in handen heeft tegen Robur. In de 2e klas C moei SVOWK te Ouwerkerk in staat zijn Dreischor van het lijf te houden. Brouwershaven en Zonnemaire zul len elkaar niet veel ontlopen al slaan wij cle kansen van de bezoekers iets hoger aan. ZATERDAGCOMPETITIE. In dc VENSTEK neutraliteit van Indonesië is daar door tamelijk dubieus, maar voor Washington altijd nog te verkiezen boven het enige alternatief: een rood Indonesië. Daarom was het voor de V.S. van belang de stabiliteit van Soekarno's rijk zoveel mogelijk le steunen. In dit geval zou dat echter betekenen dat Amerika zich daar voor zou moeten keren legen zijn eigen in ieder geval betrouwbare bondgenoot Engeland en bovendien tegen hel nieuwe Maleisië waarvan in ieder geval zeker is dal het aan de westelijke kant staal. Er mag geen gevecht ontbranden Om aan een dergelijk onmogelijk dilemma te ontkomen, is er voor de Amerikanen maar één weg: le ver hoeden dat het tot een echte strijd komt. Daarbij kan een embargo op wapens iets helpen, maar dat neemt niet weg dat er al heel wat ter plaat se zijn aangekomen ook uit Ameri kaanse fabrieken. En de Amerikaan se marinierstraining van de elite-af deling - die zijn nut bewees bij het snel neerslaan van de opstand op Sumatra indertijd - is ook niet on gedaan te maken. Hier komt de eerste krachtproef voor Johnson. Als Indonesië inder daad Maleisië in de haren vliegt, kunnen de Amerikanen er niet als neutrale toeschouwers bij blijven kij ken, want dan verliezen de V.S. zo wel Maleisië als Indonesië als vriend en medestander. Soekarno steunen zou absurd zijn omdat deze kenne lijk het recht niet aan zijn zijde heeft. Zich met kracht achter Ma leisië scharen betekent dat de V.S. voortaan als boeman afgeschilderd zullen ivorden in Indonesië en dat werkt regelrecht in de hand dat Djakarta meer toenadering zoekt bij de vijanden van Washington, waar voor Peking de meest voor de hand liggende keus is. Hetgeen zou bete kenen dat het strategisch uiterst be langrijke eilandenrijk van neutraal gebied een soort springplank voor Mao Tse Toeng kan worden. Alle mogelijkheden zijn ongunstig voor de V.S. en voor het westen in het alge meen. Het grote probleem: hoe voor komt men hier een gevecht. le klas gaat MEVO op bezoek by leider Kats. Een zware opgaaf voor de oranje-witten om hier althans de helft i>an de inzet te bemachtigen. Nieuwdorp kan baas in eigen huis blijven tegen hekkesluiter Krabben- dijke II. Wolfaartsdijk en Hoek zul len elkaar niet veel toegeven, ter wijl Yerseke lil de handen vol krijgt aan de reserves van AZVV. In de 2e klas B gaat SKNWK met goede pa pieren te Haamstede op bezoek bij Zeemeeuwen. Duiveland heeft te Oosterland goede kansen tegen SVD iets wat niet van WIK gezegd kan ivorden bij het bezoek aan Hein- kenszand. Brouwershaven gaat op bezoek bij Colynsplaatse Boys, een opgaaf welke wel iets te zwaar zal zijn. Beren kan haar fraaie positie behouden door thuis van Kloetinge le winnen. In de 3e klas D kan het terreinvoordeel bij MEVO II-Bruse Boys II ivel eens de doorslag geven. SKNWK II is kansloos legen Beve landers evenals Zwaluwen '61 bij het bezoek aan Wissenkerkc. Zwa luwen '61 II is zeker niets kansloos op gelijke hoogte te komen met Corl- gene II maar dan zal het in Scha rendijke van dit elftal moeten ivin- nen. JUNIOREN. In groep A IV speelt MEVO A I morgenmiddag thuis te gen Beren A 1. De oranje-witten hebben hierbij een goede kans beslag te leggen op de inzet. In groep B VII slaan wij de kansen van WIK B l in de Westhoek iels hoger aan dan van Burgh B 1. In groep B VIII gaat Zierikzee B It het thuis opnemen te gen Bruse Boys B I waarbij de jon gens uil Bru de beste troeven in handen hebben. BILJARTEN. De biljartliefhebbers kunnen te Zierikzee in de zaal van de heer J. L. de Hooge aan hun trek ken komen by de finale wedstrijden 3e klasse libre, waarmee heden avond een aanvang wordt gemaakt en zondagavond ivordt beëindigd. Gezien het geringe krachtsverschil van de deelnemers mogen er span nende en aantrekkelijke partijen ironie» i'cneachf. drogen in met Purolpoeder.fi.6Qenfi.- OVERDENKING Het volk dan juichte, als zij de bazuinen bliezen. Jozua 6 20a. Hebt u wel eens in de bijbel ge lezen? Een wonderlijk boek, vindt u niet? Mogelijk hebt u het maar dicht geklapt en opgeborgen, als men het handelen van Göd met de mensen ziet dan schudden wij met ons hoofd. Ik dacht dat het ook mét ons hoofdstuk zo was, daar schudden twee partijen hun hoofd, dat zijn de inwoners van Jericho, die nie't snap pen waarom die Israëlieten zo dwaas zijn om in een stille omgang rond hun stad te lopen. Dat zijn de Isra ëlieten zelf die het nut ervan nog niet zien, maar het toch 'doen. Naar onze menselijke maatstaven 'is d!it geen oplossing, die gesloten poorten niet, en die sbilie omgang nliet. Is dit Gods Heilige wil? Ik stel mij voor dat 'de inwoners van Jericho om de dwaasheid van de Israëlieten gelachen hebben. Dit beeld is ons nog niet vreemd, u wordt van verschillende kanten met de vinger nagewezen en er wordit gefluisterd of misschien zelfs 'hardop gezegd: „Wat zoeken zij toch in die kerk?" De Israëliéten gaan er rustig mee door ook al zien ze direkt, na de eerste rondgang, de resultaten nog niet. Op de zevende dag gaan de Isra ëlieten zeven keer om de stad heen, een wonderlijke zaa'k, en dan wordt de 'bazuin geblazen. De bazuin, het alarmsignaal dat scherp en doordringend zijn geluid laat horen. Voor de inwoners van Jericho, een angstig geluid „De Here komt". Voor de Israëlieten was dit het geluid van „De Here 'komt om u in dit land binnen te leiden"! Voor de één heit geluid van blijd schap, 'voor de ander van droefheid. Het volk dan juichte, a'ls zij met de bazuinen bliezen. Het was niet tevergeefs geweest dat zij om d'e stad heen liepen, het was n'iet tevergeefs geweest dit kleine beginsel der gehoorzaamheid. Hét volk dan juichte als zij met de 'bazuinen bliezen, de juichtoon is er reeds vóór dat de muren vallen. Kennen wii. u en ik, iets van dat juichen, van dat roemen in God? Luister dan, de bazuin van de overwinning wordt vandaag nog ge blazen voor hen die in een eenvou dig en 'kinderlijk geloof, in gehoor zaamheid aan Zijn goddelijk bevel, leven. Voor hen iis het zeker „God is overwinnaar" Iéder die de poort voor Gcd en voor Gods volk gesloten heeft, ook zij zullen de bazuin horen, maar dan op een andere wijze. Het is nu nog de welaangename tijd, ontsluit uw poort, opdat de Ko ning der ere inga, opdat u mee kunt juichen wanneer de bazuin van Gods overwinning en van Zijn komst wordt aangekondigd. Zierikzee. M. C. M. AMSTERDAM. Een studentende- legatie uit alle undversiteiits- en ho- gesdioolsteden (vijf man uit elke sta'd) gaat op 2 deoember naar Den Haag om aan de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen een door een 'groot aantal studenten on dertekende pétitde betreffende de i eettafelsubsidies aan te bieden. BAAjRN. De kapel van het zen- dingscéntrum dn Baarn za'l op 16 de cember in gebruik worden genomen. Het ligt in de bedoeling dat de voor zitter van generale zendingsdeputa- ten, dr. J. C. Gilhuis, de kapel ten geschenke aanbiedt aan de voorzit ter van die generale synode van de Gereformeerde Keiken in Nederland dr. P. G. Kunst. DORDRECHT. De 39-jgrdge heer C. van S. uit Hendrik-ld o-Ambacht is onder de 'gemeente Hazerswoude bij een inhaalmanoeuvre met zijn auto in botsing gekomen met een vrachtwagen. De personenauto sloeg na de 'botsing over de 'kop. De heer Van S. werd zo 'erns'tiig 'gewond, dat hij korte tijd 'later overleed. Hij was gshuwd ien vader van zes kinderen. DEN HAAG. De Nederlandse mi nister van 'buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, is via Keulen dn pla'atg van via Schiphol doorgereisd naar Straatsburg, wa'ar hét Europe se parlement 'bijeen is. DEN HAAG. De minister van de fensie, id'e he&r P. J. S. de Jong, heeft een verruiming aangebracht 'in de regeling diile 'de dienstplichtigen vrij stelit van de dienstplicht wegens kostwinnerschap. ROTTERDAM. Burgemeester mr. G. E. van Walsum van Rotterdam heeft bij de aanvang van de raads vergadering president Kennedy her dacht. Besmette hazen uit Argentinië HAMBORG, 28-11. Diepgevroren hazen uit Argentinië dreigen in West-Duitsland paratyfus te ver- wékken, De gezondheidsdienst heeft opdracht gegeven de 200.000 hazen die al bij d!e 'kleinhandel zijn, voor namelijk in N'óordrijn-Westfalen, in beslag te nemen. Van de 300.000 an dere 'hazen im de koelhuizen van - Hamburg zijn er 100.00Q met paraty fus besmet, zo is gebleken. In de ha ven van Rotterdam dis 'een belangrij ke hoeveelheid bevroren Argentijnse 'hazen, bestemd voor Duitsland', ge blokkeerd. ïrgezooden mededeling f KeclP'i" Ingezonden mededeling DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG j Schouwen-Duivelandse Sportspiegel j Burgh maakt geede kans op winst in thuiswedstrijd Zware uitwedstrijden voor Zierikzee en MEVO o Spannende ontmoeting J Zierikzee II-Dreischcr I Biljartfinales te Zierikzee i Ingezonden mededeling ZONDER SPATTEN - ZONDER WALM D. 100.112.65

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 8