unieke grammofoonplaten van 16.25 voor f 1.85 Kennedy's aanhang slinkt U weet toch, waarom ontelbare opgroeiende Nederlandertjes dagelijks Blue Band eten?... Blue Band rnmm...en kerngezond! Philips electrische dekens SUCCESJES samen tafelen begint met boekje met alle bekende St. Nicolaas- en Kerstliedjes Draadbeeld biedt perspectief BLUE BAND GEEFT ZOVÉÉL - AL 40 JAAR LANG Natuurlijk, Blue Band geeft een heerlijke smaak aan de boterhammen. Maar er is veel méér! Vergeet U niet, dat Blue Band al 40 jaar lang steeds is vooruitgegaan. Daarom is er, naast de fijne smaak, zo'n grote voedingswaarde en de rijkdom aan vitamine (met extra provitamine A). Blue Band helpt al die opgroeiende Nederlandertjeswerkelijk opgroeien. Geen wonder, dat heel veel moeders die goede, smakelijke Blue Band ook in de keuken gebruiken, voor geurige bruine jus, kruimige cake en zoveel meer. 1-persoons f. 98, 2-persoons f 118, Levering uit voorraad Telefoon 2805 - Zierikzee WELTEVREDEN Diversen: Pracht sortering gas-aanste- kers, o.a. ook Ronson. Ook voor tafelgasaanstekers sigm. D. C. Viergever, Zierikzee en Haamstede. Rowenta, een van 's werelds beste gasaanstekers. Alleen verkoop Schouwen - Duive- land: Sigm. D. C. Viergever, Zierikzee en Haamstede. Een leuk, kleurig boekje met alle december-liedjes gratis, unieke gram mofoonplaten van f 6.25 voor f 1.85... dat zijn verrassende voordeeltjes, waarvan U meteen gaat profiteren. Geen bonnetjes sparen, niets uit knippen of opsturen. Gewoon meenemen wat Rnorr U zo feestelijk aanbiedt. Ga gauw keus maken! Geen pick-up? Verras dan met deze platen anderen. De St. Nicolaasplaat mag overal waar kinderen zijn in de schoen. En de Kerstplaat is op 5 december een stemmig cadeautje. Helaas is de aanbieding beperkt. Niet voor ieder gezin zijn er boekjes en plaatjes. Nu nog is de aanbieding niet verder van U af dan de dichtstbijzijnde winkelier, die Knorr-soep verkoopt. Maar alle tekenen wijzen erop, dat de stormloop op de winkel is begonnen. Jammer als U net te laat zou komen. Meteen dus maar inkopen doen. En mocht U een winkel verder moeten... bij voorbaat onze verontschuldiging De kwaliteit van de opname is even voortreffelijk als die van andere f 6.25-platen. De goede naam van Knorr is daar garant voor. Op de platen komt geen reclame voor! Liedjes in boekjes zijn leuk, maar hoor ze nu ook eens op de speciaal voor Knorr gemaakte echte grammofoonplaat! Haal de St. Nico- Jaasopname uit zijn kleurige hoesje, opzetten, luisteren. Opgewekt zingen de „Lenteklok jes" 10 liedjes. Bekende radiomusici maakten moderne arrangementen en bliezen met hun begeleiding de oude liedjes nieuw leven in. 13 minuten muziek begeleiden nu de zang thuis en leren Uw jongsten de liedjes. En nu de allergrootste verrassing! Normaal kost zo'n 45-toerenplaat f 6.25. U betaalt slechts f 1.85 bij 1 zakje Knorr Champignonsoep plus 1 zakje Knorr Ossestaartsoep Nu de Kerstplaat. Het orgel in de Oude Kerk te Oudshoorn preludeert... en daar klinken de zuivere kinderstemmen van drie koren. De klank van een blokfluitorkest sluit zich daarbij aan. De kinderen zingen de oude liederen met een overgave, die vertedert en ontroert tegelijk. Dit brengt licht in donkere dagen, sfeer en warmte in de huiselijke kring. Nu en najaren! Ook voor deze 13 minuten muziek betaalt U in plaats van f 6.25 liefst f 4.40 minder, dus f 1.85 bij 1 zakje Knorr Champignonsoep plus 1 zakje Knorr Ossestaartsoep Blader thuis deze welkome aanwinst meteen even door. Smaakvolle illustraties, kleurig ge drukt. Deze liedjes hebben voor oud en jong geen leeftijd. Stuk voor stuk roepen ze her- inneringen op. Kijk... daar wordt aan de deur geklopt en zie... de maan schijnt door de bomen. Maar ook: NU SIJT WELLECOME en Gloria in Excelsis Deo. Dit stijlvolle boekje geeft U Uw kinderen graag in handen. Knorr heeft het met veel aandacht voor ze verzorgd. U krijgt het gratis bij 1 zakje Knorr Champignonsoep plus 1 zakje Knorr Ossestaartsoep. BLIK DOOR HET WERELD Het zelfvertrouwenwaarmee de democratische partij in de Verenigde Staten de presidentsverkiezingen van volgend jaar tegemoet ziet. is de laatste tijd danig geslonken. Een jaar geleden stond haast bij voorbaat vast - ook bij de republikeinen - dat Kennedy in 1964 onbedreigd zou winnende uitslagen van een aantal lokale verkiezingen vorige week zijn zeer wel geschikt om enige twijfel te zaaien of die herverkiezing wel zo automatisch zal gaan. Het gaat er niet zozeer om dat de partij van Kennedy daarbij wat klei nere meerderheden behaalde dan ge bruikelijk. bijvoorbeeld in de stad Philadelphia. Men heeft bij een na dere analyse gemerkt dat de demo craten juist stemmen verloren in de buurten waar blanke geschoolde ar beiders en middenstanders wonen, traditioneel de ruggegraat van de partij. Bovendi enbleken de republi keinen vrij watstemmen overgeno men te hebben onder de minder VENSTER heidsgroepen als de Amerikanen van Italiaanse en Poolse afkomst, trou wens ook in Joodse buurten. Wie zal dc laatste zijn De verklaring is niet zo moeilijk. Het ijveren van president Kennedy voor gelijke rechten voor de negers - ook al is de ivetgeving op dat ge bied die hij het parlement voorzet bepaald nog niet erg radicaal - geeft juist deze groepen vrees. Hel is in het noorden toch altijd zo wanneer er werk viel te vergeven, dat deze minderheidsgroepen het laatst aan de beurt kwamen, waarbij dan de negers de rij stoten. Lukt het de ne gers wat meer voor in de rij te ko men, zo redeneren vooral deze Ame rikanen met ttatiaanse en Poolse na men, dan staan xoij helemaal achter aan en zullen wij het zwaarst onder werkloosheid te lijden hebben. En wat de huisvesting betreft is de ge dachte navenant. Onder de Italianen schijnt boven dien de actie tegen de mafia, alias co sa nostra, nogal kwaad bloed ge zet te hebben. Niet omdat men voor dit misdadigerssyndicaat zoveel ach ting had, maar omdat iemand met een Italiaanse naam bij het zoeken naar een huis of een baan vaak wantrouwen ontmoet of hij mis schien ook niet tot dat syndicaat zou behoren. Zuiden cn noorden Met te ijveren voor de negerrech ten wist Kennedy dat hij er zijn aanhang in het zuiden mee zou ver liezen. Dat kon hij zich permitteren, zonder dat hij dan behoefde te vre zen niet opnieuw gekozen te wor den: vorige keer had hij het ook zonder de zuidelijke staten klaarge speeld. Maar als in het noorden het stemmenverlies volgend jaar novem ber dermate groot is als nu, dan is de kans niet gering dat hij de kies mannen van verscheidene noorde lijke staten ook moet missen. En dan kan inderdaad zijn herverkiezing wel eens in gevaar komen. Daar komt bij dat dit keer de ne gerstemmen in Philadelphia bijvoor beeld wel vrijwel en bloc naar de democraten zijn gegaan, zoals ge bruikelijk. Maar het is de vraag of dat zo blijft. Op een tweedaags con gres op dc negeruniversitelt Ho ward in Washington, waarop o.m. dominee Luther King en de schrij ver James Baldwin spraken, werd vrij wat kritiek op de democrati sche partij geuit. Om precies te zijn was Luther King de enige die wat vriendelijks zei over de president en zijn broer de minister van justitie, de twee figuren die het meest met de negerkwestie te maken hebben. Er waren ook rondiveg verwijten dat de wetsvoorstellen voor gelijke burgerrechten danig verwaterd iva ren. Deze negerleiders die weinig lust meer hebben om op de kandi daten van de democratische partij te stemmen, zullen wellicht niet di rect overgaan naar de republikeinen, maar al stimuleren ze maar het thuis blijven als er gekozen wordt, dan is dal al een strop voor Kennedy, een strop die hij zich waarschijnlijk niet kan veroorloven. m De nieuwe zitting van het Britse parlement is geopend met het voor lezen van do troonrede door lord Dilhorne, als vertegenwoordiger van koningin1 Elizabeth, die als gevolg van de omstandigheid dat zij in ver wachting is, verhinderd was zich zelf van deze taak te kwijten. De Amerikaanse hulp aan het buitenland WASHINGTON, 13-11. De Arne- rikaanse Senaat heeft een amende ment goedgekeurd op het wetsont werp inzake de Amerikaanse hulp aan het buitenland, waarbij geen gelden meer zouden worden ge schonken aan economisch ontwik kelde landen. Een uitzondering wordt, gemaakt vcor verbintenissen, die zijn. aange gaan voor 1 juli van dit jaar. Dc goedkeuring van dit amendement wordt als een overwinning voor de regering-Kennedy beschouwd, daar nog wel financiële steun tot een be drag van een miljoen dollar per land kan worden verleend ten behoeve van militaire opleiding. Senator Morse, een fel voorstander van be snoeiing van het hulpprogramma, had intrekking van alle financiële steun, ook leningen tegen lage rente, bepleit. Overigens moet dc Senaat het wetsontwerp nog definitief goedkeu ren, waarna met het Huis van Afge vaardigden overeenstemming moet; worden bereikt over het bedrag dat voor de buitenlandse hulp zal wor den uitgetrokken. DEN HAAG. 12-11. De P.T.T. is niet van plan als. te enigertijd tot definitieve toepassing van draad beeld zou worden besloten dit lan delijk en uniform te doen. Het is namelijk zeker dat met dit systeem gemoeide voorzieningen in bepaalde gebieden te kostbaar zullen zijn, ter wijl anderzijds vrijheid moet bestaan geval voor geval te bezien welke mogelijkheden zullen worden gebo den om dc exploitatie verantwoord te doen zijn. Het tot stand brengen van draadbeeld, of zoals de P.T.T. het omschrijft „een hoogfrequent transmissie systeem waarop normale ontvangapparatuur voor geluid- en beeldprogramma's kan worden aan gesloten", opent echter in beginsel zodanige pcrspekticven, dat het dc moeite waard' wordt geacht dc ont wikkeling hiervan te bevorderen. Hierbij maakt de P.T.T. echter het voorbehoud, dat voor het gebruik van draadbeeld dc nodige belang stelling zal moeten blijken te be staan. Dit wordt gezegd in het vervolg rapport Draadomroep dat dc P.T.T. heeft uitgebracht. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 8