HET ONMOGELIJKE HUWELIJK In 1863 vierde Zierikzee heugelijk feit met feest PRIJSSTEIGINGS-EPIDEMIE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 14 november 1963 No. 19480 Vijftig jaar onafhankelijkheid Ingezonden mededeling Dinsdag 17 november 1863 was Zierikzee in feestgewaad gestoken. Men zou in Zierikzee vieren de af werping van het Fransche juk, dat voor vijftig jaren plaats vond. Keeds lang tevoren was er aan gewerkt en een opwekking in de Zierikzeesehe Courant naar de gewoonte dier tij den in positief christelijke geest, in een terminilogie, welke wü nauwe lijks meer verstaan, moedigde daar toe aan. Men meende dat dit feest „beslissend kon worden voor de toe komst van het toekomend geslacht. Moet eerst uitwoeden! (Van een soc-econ. medewerker). Het is duidelijk dat door het toe staan van de ferme loonsverhogin gen, die aanstaande zijn, de prijs- stabilisatde-politöek van de regering aan flarden is gescheurd. Het zal dit maal de regering zelfs niet lukken om de hoogte van de eerste kosten van levensonderhoud in evenwicht te houden. Dat merken wij nu reeds: het brood in in prijs gestegen, de melk prijs gaat tegenwoordig maandelijks met een cent per liter naar boven, de margarine wordt duurder en kij ken wij eens in de etalages van de kledingmagazijnen, dan ontdekken wij prijsstijgingen, die variëren van 5 tot circa 18 pet. Alle meelspijs grondstoffen zijn reeds maanden in stijgende lijn, de verschillende soor ten vlees zijn niet minder door de inflatie aangetast en over de kolen- prijs hoeven wij niet eens meer te praten. Slaan wij de blik naar de meer duurzame produktiemiddelen, dan is er op de vrije woningmarkt aan de prijsstijging praktisch geen einde. Is het een wonder dat door deze bewe ging ook het huurfront doorbroken zal worden? Gaan wij hout gebrui ken dan moeten wij meer betalen dan een half jaar geleden. Vanzelf sprekend werkt dit door op de meu- belprijzen, die naar onze mening een opwippertje van circa 5 pet. hebben gekregen. Vloerzeil en vilt namen een vlucht van 4 pet. Voorbarig of onvermijdelijk? In de sector dienstverlening en al gemene onkosten vinden wij prijs aanpassingen voor water en huis- vuilrechten. de 'kranten moeten fi nancieel beter worden gewaardeerd. Wij mogen ervan overtuigd zijn dat wij nog maar aan het begin staan want de inflatoire gevolgen van de loonstijging moeten op dit moment hun uitwerking nog beginnen. Is al deze prijsstijging een voorba rig vooruitloper, op de onontkoom bare loonsverhoging? Dat is beslist niet juist. Wij kunnen moeilijk aan da indruk ontkomen dat de kosten stijging bij de lagere en centrale overheid er toch waren gekomen. Die komen altijtd iets achteraan suk kelen. omdat eerst in een later sta dium ontdekt wordt dat eeri begro ting niet sluitenld is te 'krijgen. De ontwikkeling van de laatste maan den kan dienen om de werkelijke oorzaak te camoufleren. Een tweede oorzaak ligt op de wereldmarkt voor grondstoffen. De prijzen hebben daar enkele jaren on der druk gelegen. Deze druk was van groot nadeel voor de grondstof fenlanden. Deze zien nu tot hun vreugde dat de wereldmarkt voor vele tropische produkten een beter beeld gaat vertonen. Koffie, cacao, thee en suiker ontmoeten een betere vraag en deze ontwikkeling komt dus als internationale factor het na tionale beeld versterken. Gevolg van roofbouw De derde oorzaak voor het los schieten van het prijzenfront ligt in de roofbouw die in de afgelopen ja ren op vele winstmarges is gepleegd. Teneinde de looneisen binnen de perken te houden, hebben de onder nemers in vele bedrijfstakken er naar gestreefd vele lastenstijgingen, die hebben plaatsgevonden, op do wmst te laten drukken. Aan veel van die marges is thans niets meer te plooien, zodat elke kostenstijging moet worden doorberekend. Veel on- Allen moesten, zo luidde de opdracht een gedenkteeken oprichten der vrije Nederlandsche mannen, met Godes bijstand en door de deugd verlost van uitheemsche dwingelandij", om dan te sluiten met de woorden: „Dat zal een gedenkteeken zijn van Volks kracht, Volksdegeiijkheid, Volks dankbaarheid en Volksvroomheid, zcals de wereld nog nooit heeft aan schouwd". Hoe hoog ook in genoemd artikel gegrepen werd, uitwerking heeft het dernemers hebben de loonrem moe ten loswerpen, zij aarzelen nu ook n'iet de prijzen te laten gaan. Het moet tenslotte uit de len'gte of uit de breedte komen.' Twee bijzondere factoren moeten in de prijsbeschouwing niet uit het oog worden verloren. De eerste daarvan betreft het verloren gaan van 'het prijs inzicht bij het publiek. De ontwikkeling gaat nu zo snel dat de vragers bun houvast op de maiikt kwijt raken. Daarvan maken helaas een aantal ondernemers misbruik om nu te profiteren zodat 'het pu bliek ondanks de prijsverhogingen met grote nuchterheid zijn keuze moet blijven doen! Wie betaalt het gelag Als producent maar odk als con sument dragen wij grote verant woordelijkheid voor het niveau waarop het prijspeil nu „op de plaats rust" zal houden. De ondernemers hebben hier de grootste verantwoor delijkheid omdat zij in hun omzet uiteindelijk het gelag zullen moeten betalen. In de tweede plaats moet ernstig de vraag worden gesteld of en in hoeverre er prijsbeheersing moet plaatsvinden. Ons kabinet schijnt van opvatting te zijn dat een par tiële prijsstop, dus voor bepaalde artikelen, noodzakelijk zal worden, daarvan is de broodprijs al het slachtoffer geworden. Dat lijkt ver standig omdat brood tot de eerste levensbehoeften behoort. Wij zijn echter van mening dat een dergelijke maatregel in de eei"ste plaats on rechtvaardig is tegenover de bak kerswereld. Die staat nu als eerste verdacht van prijsopdrijving gete kend. In het verleden is de prijsstop voor brood gekocht voor de onder gang van honderden kleine bakkers bedrijven en ten koste van een goe de bezorging van broöd, die nu a'l met horten en stoten gepaard gaat. Een beperkte prijsstop leidt dus tot willekeur en zij is daarom onrecht vaardig. Prijsstop onmogelijk Daar kan onmiddellijk aan wor den toegevoegd dat een volledige prijsstop een onmogelijke zaak is. Er zijn geen mensen om deze te contro leren en zij zal toch grotendeels weer moeten worden opgegeven. Onze hoop moet erop gevestigd zijn dat de kostenstijging de export enigszins zal afremmen. Hierdoor wordt het aanbod van goederen- op de binnenlandse markt ruimer en worden prijsverhogingen geremd. Vervolgens zal de invoer van vele artikelen door de kostenstijging ge makkelijker worden. Ook uit die hoek wordt het aanbod vergroot. Bovendien zullen de prijsstijgingen zelf de kodplust wel gaan remmen. Om deze redenen moet het kwaad even uitwoeden totdat een nieuw evenwicht zichtbaar wordt. Op dat moment kunnen de uitwassen wor den bestreden. Tot zo lang blijft het incidenteel afkondigen van een prijs stop voor de regering een potsier lijke vertoning. Wil tenslotte de re gering gezag vinden met prijsmaat regelen dan moet zij die allereerst toepassen op alle heffingen en dienstverlening in de openbare sec tor. Omdat wij de daaruit ontstane tekorten toch vroeg of laat weer te rug vinden op onze belastingbiljet ten. ligt ook in dit soort maatregelen weinig dat aantrekkelijk is. Drs. Hermes. gehad want het is inderdaad een groot feest geworden. Arm en rijk had zich ingespannen om het feest te doen slagen. Illuminatie was aan gebracht aan de huizen op de Oude en Nieuwe Haven en zeer bijzonder moet dit in. de Nieuwstraat zijn ge weest. De schoolkinderen hadden liede ren ingestudeerd en gaven daarvan een uitvoering in de Grote Kerk, waarna een concert volgde van de buitengewoon begaafde organist de heer Ezerman. Een tijdens dit con cert gehouden collecte bracht f 52,75 op. De kinderen van de Armenschool werden onthaald op kosten van de stad, waarbij genuttigd werden 500 krentenkoeken, 500 broodjes, 30 pond kaas, 44 pond suiker, 15 pond boter, 20 pond koffie, 25 liter melk en een half pond kaneel, zoals een nauw keurige rekening in het stadsarchief te zien geeft. Ook de armen van alle gezindten werden herdacht en des morgens om half acht waren de re genten van Hervormd Diaconie Ar- mengesticht, in het gebouw van die naam samengekomen om uit te rei ken 1.400 pond van het beste vlees. In de namiddag was er een. op tocht en een der hoofdgroepen was het gilde van Sint Jan (de ouderen onder ons zouden nu spreken van de zakkendragers) dat een kar geladen met zakken turf. onder vrolijk ge zang door de stad voerde. Een an dere groep, welke indruk heeft ge maakt was 'het personeel van de toenmalige borstelfabriek van de fa. Zijlstra, die op wagens gezeten aan werktafels hurv vak beoefenden. Dit alles werd opgeluisterd door een parade van de schutters, iets wat voor de ouderen nog in hun her innering zal herleven, zoals we het kennen uit onze kinderjaren en dat toen plaats vond op Koninginnen verjaardag en bü andere feestelijke gebeurtenissen. Het toppunt was (laarbü het muziekkorps der schut ters „Kunst en Eer" dat ook toen een hoofdrol vervulde bij feestelijk heden. Fraai vuurwerk Het sluitstuk was een vuurwerk. Reeds in de Zierikzeesehe Courant van 14 november was door Burge meester en Wethouders aangekon digd dat door de bewoners vuurwerk mocht afgestoken worden op de Ste- nenbrug (die lag over de Oude Haven van 't Visslop naar de Kerk), op de Nieuwe Haven en op de Balie en dit van zonsondergang tot des nachts twaalf uur, behalve op 'het tijdstip dat het stadsvuurwerk zou worden afgestoken. Mede was 'het verboden te schieten met pistool of schietge weer, terwijl tevens werd vermeld dat men na zes uur des avonds met geen paarden of voertuigen zidh mocht bevinden op de Oude Haven. Het stadsvuurwerk werd afgestoken om acht uur des avonds op de plaats waar de kraan 'had gestaan op het Kraanplein Zuidzijde. Duizenden waren op de been en de maker, de heer F. Hendrikx uit Antwerpen deed dit schitterend vuurwerk ein digen met het letterschrift 1813 Nederland en Oranje 1863 waar bij 'het enthousiasme der bevolking ten top steeg. Het feest werd beslo ten om negen uur met een soiree musicale, bekostigd door 'het bestuur der sociëteit „De Vereniging", met een 'bal na. Dat was een bevrijdingsfeest dat Volk en Vorst nauwer aaneeruver- bond. P. VAN BEVEREN Ingezonden mededelina Voor 30 jaar..... ZIERIKZEE. Het bestuur van de Concertzaal heeft besloten over te gaan tot de aanleg van centrale ver warming. HAAMSTEDE. Volgende maand - op 20 december - zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de harmonie „Witte van Haemstede" werd opgericht. ELKERZEE. Het gemeentebestuur ontving de eerste zending 24-kilo bussen geconserveerd rundvlees, dat tegen een prijs van 35 ct. per kg. beschikbaar wordt gesteld aan steun- trekkenden. BRUINISSE. Tot tweemaal toe gaf de chr. zangvereniging „Soli Deo Gloria" voor een volle vergaderzaal, de donateursuitvoering. ZIERIKZEE. Het „Nieuws Zierik zeesehe Dilettanten-Toneel" is voor nemens t.z.t. een opvoering te geven van het blijspel in drie bedrijven: „Hanengevecht". ZIERIKZEE (adv.). Zelfrijzend bakmeel 14 ct., bloem 8 ct., krenten 20 ct., rozijnen 17 ct., alles per pond. Bakolie 24 ct. per fles. ZIERIKZEE. De bekende band van Kovacs Lajos trad met succes op in de Concertzaal. DREISCHOR. Op de bovenzaal van café Aarnoudse gaf de zangver eniging „Thalia" een geslaagde uit voering, BURGH. In een volle zaal van ho tel v. d. Moer, hield de Rederijkers kamer „Vooruitgang zij ons streven" een uitvoering. ZIERIKZEE. De Concertzaal con tracteerde Louis Davids voor een kleinkunst-avond, waaraan ook me dewerking zal worden verleend door Jan van Ees, Fientje de la Mar, Joh. Kaart jr. en Han Beuker. Scheepvaart- tentoonstelling „Europort '63" ROTTERDAM. - De Rotterdamse wethouder van economische aange legenheden, de heer J. U. Sohilthuis, heeft in het Ahoycomplex in de Maasstad de opening verricht van de internationale scheepvaart-ten-- toonstelling „Europoort 1963". Deze tentoonstelling geeft een veelzijdig beeld van de ontwikkelingen in het scheepvaartbedrijf. Maar all-round' is zij niet, onder andere ontbreken alle grote werven en alle grote re derijen, Het accent ligt dan ook ge heel op de toeleveringsbedrijven, de machinefabrieken, de ondernemin gen voor haveninstallaties e.d. Ook zijn verschillende informatiestands ingevoegd. GEMEENTE DUIVELAND Burgerlijke Stand en loop der bevolking over oktober 1963 Geboren: 12. Adriana Margaretha, d. van J. M. Bal en H. Goudzwaard (Oosterland); 21. Irma Janna, d. van M. Overbeeke en R. C. Tanis (Nieu werkerk); 27. Pieter Willem Theo- door, z. van W. A. Kuijper en M. N. Vijverberg (Ouwerkerk). Geboren te Zierikzee: 12. Thona Mirjam, d. van D. de Reus en L. G. C. v. d. Vate (N'ieuwerkerk)12. Jo hannes Cornelis, z. van J. P. v. Wel en C. J. Biesing Nieuwerkerk)*,' 28. Thonis Johannes Willem, z. van B. Capelle en I. A. Dorst (Oosterland). Gehuwd: 11. Johannis Cornelis Iiuibrecht Slootmaaker, 25 jr. (Nieu- werkerk) en Jaco'ba Johanna Manni, 21 jr. (Ouwerkerk). Ingekomen: 17. D. A. P. Vijvei*- berg (wed. P. M. Beije) van Sassen- heim naar Oosterland; 23. J. H. Overbeeke van. 's-Gravenhage naar Nieuwerkerk; 24. J. Karens en gezin van Zoetermeer naarNieuwerkerk. Vertrokken: 3. C. E. de Reusnaar Vlaard'ingen van Nieuwerkerk; 3. A. Steenpoorte naar Rotterdam van Oosterland; 15. P. J. Schrier naar Haarlem van Nieuwerkerk; 15. E. H. Kesteloo naar Maassluis van Ooster land; 15. R. Helmer en gezin naar Bruinisse van Nieuwerkerk; 17. E. W. Bouman naar Deventer van Nieu werkerk; 25. K. J. Mol naar Rotter dam van Nieuwerkerk; 31. A. C. Boogaart naar Zierikzee van Ouwer kerk; 31. H. Goudzwaard naar Zie rikzee van Oosterland. Het was Bep, die er genoeg van kreeg. Op een gegeven moment stond ze op, nam haar glas in de hand en zei: „Vooruit, ilieve men sen, het lijkt hier wel een begrafe nis in plaats van een bruiloft. Chee rio! Ik 'klink op 'het pasgetrouwde paar. Dat het maar lang mag leven en gelukkig zijn! Hiephoi!". Ze hief haar glas in de hoogte en bleef halverwege steken. Een paar gasten hadden het glas ook geheven, maar de majoor keek haar grimmig aan en zelfs de bruid keek ver schrikt. Langzaam liet het meisje het glas za'kken en zette het neer. Ze keek nog eens de kring rond en zei: „Wat hebben jullie? Waarom zijn jullie zo stil? Waarom moet alles zo geheim zinnig gaan? I'k vind er niks meer aan.... ik....". Meteen zakte ze voorover en legde haar hoofd op de armen, waarna ze begon te snikken. Riet stond op en liep naar haar zusje. Majoor Van Beusekom com mandeerde: „Bep, wil je je alsje blieft fatsoenlijk gedragen?". En zelfs mevrouw meende te moeten opmerken: „Maar kind, dat kun je toch niet doenEr heerste plot seling een algehele verwarring, tot een neef van Arie Schras opstond en zijn glas ophief: „Dat meisje heeft gelijk, mensen, er moet maar een beetje vrolijkheid 'bij komen, zeg ik. Vooruit, met z'n allen, hoor: Lang zulen ze leven, lang zullen ze le ven, lang zullen ze leven in de glo ria, in de glo-ri-a.an de glo-ria- a! Hiep-hiep: 'hoera!". KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: drs. H. R. Smit, theol. lcand. te Groningen. Aangenomen naar Ermelo (als geestelijk verzorger van Veldwijk): dr. C. v. Leeuwen. Eist, die bedankte voor Zutphen (vac. F. Roosjen). Bedankt voor Lexmond: B. M. Meyndert, Waarder; voor Scharne- goulum (toez.): W. Kuil, 't Woudt; voor Workum: G. C. Vijzelaar, Deil en Enspijk; voor Koudum: I. J. Wisse, Almkerk. Ger. Kerken Beroepbaar: D. W. Gesink, theol. kand. te Amsterdam (met ingang van 15 nov.). Beroepen te Rietsum: D. O. Vee- r.endaal, kand. te Vreeswijk; te Heerde: J. Kampman, Rijnsburg. Aangenomen naar Assen (4e pred. pl.)R. Reitsma, Steenwijk; naar Aalsmeer (2e pi*ed.pl.): W. Haver kamp, A. J. Polder. Bedankt voor Bedum (vac. D. Kui per) en voor Purmerend (2e pred. pl.): C. H. v. d. Berg, Lollum. Evang. Luth. Kerk Drietal te Naarden-BussumK. Bervelling te Rotterdam, J. P. Boen dermaker te Heidelberg en H. J. A. Haan te Leiden. Ds. G. J. Waardenburg 70 jaar (Van 1924- te Zierikzee) ZIERIKZEE, 12-11. Onze oud-stad genoot ds. G. J. Waardenburg te Haarlem, emeritus predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk, be reikte Woensdag 13 november j.l. de leeftijd van de sterken. Ds. Waardenburg werd op 13 no vember 1893 uit een predikantsgezin te IJtens in de burgerlijke gemeente Hennaarderadeel in Friesland gebo ren. Hij bezocht eerst het stedelijk gymnasium te Leeuwarden en stu deerde daarna aan de rijksuniversi teit te Leiden en aan die te Gronin gen, waar hij in 1919 zijn doctoraal examen theologie aflegde. Verder studeerde hij ook nog enige tijd aan de universiteit van Giessen in Duits land. Nadat de heer Waarden-burg, die tijdens zijn studententijd enige tijd praeses was geweest van de lan delijke Nederlandse studentenver eniging, in september 1918 door het provinciaal kerkbestuur van Fries land wag toegelaten tot de evange liebediening in de Nederlandse Her vormde Kerk, werd hij op 8 augus tus 1920 dooi* zijn vader, ds. H. Wèar- denburg, die van 1905 tot zijn emeri taat in 1935 ongeveer dertig jaar te Rijperkerk heeft gestaan en die eind Van de weersomstuit vielen de andere gasten geleidelijk in en bij het hiep-hiep-hoera was er nagenoeg een éénstemmig koor tot stand ge komen. Bep hief haar gezicht om hoog en begon flauwtjes te lachen. En toen ze een dankbaar knipoogje kreeg van haar zwager, was ze weer tevreden. Ze nam haar glas, 'hief het op naar Arie en zei; „Op je ge zondheid, zwager Arie, en op die van je vrouw!". „Dank je, Bep" antwoordde Arie uit de grond' van zijn hart. Voor het dessert stond de majoor op, kuchte een paar 'keer en begon een toespraak. Over het leven in het algemeen en dat van een pas gehuwd paar in het bizonder. Dat het leven niet alleen vreugde gaf, maar ook leed. Doch dat men ondanks alles -met vertrouwen de toekomst tege moet moest zien, omdat er ergens altijd wel een paar lichtpunten te ontdekken waren. Tenslotte bracht hij een toast uit op het jonge paar en wenste het een lang en gelukkig leven. Anderen volgden en zo ein digde het tamelijk tam begonnen dineetje toch in een goede stemming. De dag was vlugger om dan men verwacht had. Op het moment, dat Arie en Riet afscheid van het gezel schap namen, keek de 'bruidegom zijn schoonvader diep in de ogen, terwijl hij zijn hand drukte. „U kunt ervan opaan, vader, dat i'k goed voor Riet zal zijn. Ik houd erg veel van haar. En.moet ik december 1948 is overleden, beves tigd als eerste predikant van de toen nieuw gestichte 'hervormde gemeen te van Hansweert. In deze eerste ge meente heeft ds. Waardenburg 'Ceel organiserend werk verricht voor de uitbouw en versterking van deze nog jonge gemeente. Verder had daar, een als ook in zijn beide andere ge meenten, ook nog het jeugdwerk zijn bijzondere belangstelling. Op 31 au gustus 1924 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Zierikzee waar door hem een centrum voor gemeente-arbeid werd gesticht.'Ver der was hij daar voorzitter van de classicale zendingscommissie in de classis Zierikzee en van de plaatse lijke afdeling van de Christelijke Nationale Werkmansbond. Tenslotte diende ds. Waardenburg tot 1 mei 1959. toen hem op ruim vijfenzestig jarige leeftijd emeritaat werd ver leend. nog ruim dertig jaar de her vormde gemeente van Haarlem. APELDOORN. Op de Oude Beek- bergerweg in Apeldoorn is de 4-ja rige J. van P. onder een auto geko men, toen hij plotseling de straat overstak. Het kind werd op slag ge dood. Ingezonden mededeling (J) Rijdt veilig met Melk Mist, gladheid, duisternis. En soms alle drie tegelijk. Man achter 't stuur, denk aan melk. Melk houdt fit, spitst ogen en oren, verhoogt concentratie- en reactievermogen. Drink een glas extra, thuis of onderweg. Dat is verstandig, veilig en nog lekker óók. er aan herinneren, dat U en moeder, Bep en de jongèns ten alle tijde har telijk welkom bij ons zullen zijn?". Majoor Van Beusekom knikte. „Dank je. schoonzoon. Maak goed, wat je verkeerd begonnen bent en wij zullen tevreden zijn. We lopen wel eens aan, als het zo uitkomt. Toen hij zijn schoonmoeder groet te, zei hij zacht: „Moeder, ik begrijp best, wat er in deze dagen dn U om ging. Maar U hoeft zich geen enkele zorg meer te maken om Riet. Ik zal zo voor Riet zorgen, dat U mij later wel met andere ogen zult bekijken. En komt U dikwijls bij ons? Wij zul len het erg prettig vinden". Mevrouw Van Beusekom keek hem enige tijd aan. „Als jij goed bent voor onze oudste dochter, dan zal dit voor ons een grote voldoe ning zijn, Arie". „Dank U, moeder", antwoordde hij. Riet en Bep huilden, toen ze in eikaars armen lagen en afscheid na men. Kees, hun broer, stond min achtend' te kijken. „Doe niet zo gek, jullie, het lijkt wel, of Riet naar Amerika gaat. Ze woont nog geen kwartier lopen hier vandaan". Arie zei: „Bep, je komt maar aan wippen. hoor?". In de avond wandelden ze samen naar huis. Hun nieuw tehuis. Ge armd liepen ze naar binnen en hij sloot zorgvuldig de verduisterings gordijnen, alvorens het licht op te steken. Daarna trok hij zijn jonge vrouw in de armen en drukte een lange kus op haar lippen. „Mijn vrouw", zei hij zacht, „mijn lieve vrouw.RieL i'k zal je verwennen vrouwke van me. Ze maakte zich verlegen los en toen ze zijn teleurgesteld gezicht zag. pakte ze zijn arm en drukte haar wang ertegen. „Arie, wees niet boos het is allemaal zo vlug gegaan, ik moet er nog aan wennen. Je bent verbazend lief voor me. al die dagen vóór we trouwden ook. En ik kan zo weinig teruggeven. Arie. Als je als je kalm aan doet met mezou je dat willen, Arie?". (Wordt vervolgd! Ingezonden mededeling vl i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 7