TOT OP „PRIJZENFRONT" RUST NODIG TOT 1 JANUARI 1964 Centrum voor Joliann S. Bach-onderzoek STAD EN EILAND kleintjes uiti A.et binnenland BEKERS VOL ONGEDACHTE KANSEN Snelle beroving in Den Haag Ontploffing in atoomfabriek (V.S.) KALFJE Minister Amlriessen over lonen en prijzen KUNST EN MUZIEK Ingezonden mededeling Na prijsaanpassingen hierna weer rust verlangd DEN HAAG, 13-11. Op het „pryzenfront" moet het rustig zijn tot 1 januari a.s.; op en direct na 1 januari kan er als gevolg van de toonbeweging een zekere aanpassing z\jn; daarna moet het voor de rest van 1964 weer rustig zijn. Aldus de minister van economische zaken, prof. dr. J. E. Andriesscn, woensdagavond op een persconferentie die na afloop van een bespreking met vertegenwoordigers van het bedrijfsleven, van de Huishoudraad en van het Consumenten Contact Orgaan werd gehouden. Deze bespreking, die omstreeks half acht was begonnen, duurde met een enkele korte onderbreking tot bij half elf. Minister Andniessen ziet de locn- beweging in trwee delen; de eerste vijf procent beschouwt hij als aan passing. Deze zal in het algemeen ook tot prijsconsequenties kunnen leiden, afhankelijk van de loonkos tenstijging. De minister wil in dit opzicht soepelheid betrachten. Hij wil zich wel redelijk soepel opstel len tegenover die bedrijfstakken of ondernemingen die door de loonlbe- weglng in moeilijkheden zouden ko men. Hij wil een redelijk rendement daarbij in aoht nemen. De minister stelde met nadruk dat het tot 1 januari a.s. rustig moet zijn, en na zekere prijsaan passingen op en direct na de eerste januari moet het weer rudtlg zijn. Op de bespreking van woensdag avond, waaraan odk de minister van sociale zaken en volksgezondheid, dr. G. W. J, Veldkamp, en de staats secretaris van economische zaken, drs. Bakker hebben deelgenomen, heeft minister Andriessen allereerst zijn globale zienswijze op het stu!k van de prijzen in het licht gesteld, daarna hébben versoheiden der ver tegenwoordigers van het bedrijfsle ven en van de consumenten hun standpunt verklaard. Er is niet over details gesproken, nader beraad met groepen blijft nog nodig. De minister heeft er de aandacht op gevestigd dat het wel ongelukkig is dat vrij sterke stijgingen van prij zen van grondstoffen, van vrachten- MEDEDELING Hierdoor delen wij mede dat voor de Zierikzeeschc Nieuws bode tot correspondent te ZONNEMAIRE is aangesteld: de heer M. VAN 'T VEER Ring - Zonnemaire Wij verzoeken voor alle zaken de plaatselijke nieuwsvoorzie ning betreffend, contact met betrokkene te willen opnemen. Directie N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman ZIERIKZEE De gemeenteraadsvergadering Op de donderdag 21 november a.s. te houden vergadering van de ge meenteraad, komt een voorstel aan de oide een 'kavel grond in het bouwplan Malta te verkopen aan de •heer P. v. d. Linde te Zieriikzee, voor het bouwen van een woning. Deze kavel is gelegen aan de noordzijde van de Schuurbeque Boeijestraat op de hoék van de Grachtweg. B. en w. delen mede dat in het uitbreidings plan deze grond bestemd was voor garagebouw. G.S. van Zeeland even wel is gevraagd de grond' voor wo ningbouw te mogen bestemmen. Hierop is in beginsel goedkeuring verkregen. Door deze handelingen wordt de koopprijs van de grond ho ger. Het college acht de 'hogere op brengst van de grond verantwoord, temeer daar de te bedingen koop som thans afgestemd dient te zijn voor het bouwen van een woning in Malta. Bijbels voor het Rode Kruis ziekenhuis Naar het Hervormd Kerkblad ver neemt is vorige week door het be stuur van het Interkerkelijk Predi kanten Convent op Schouwen-Dui- veflan'd aan de geneesheer-directeur van het Zweedse Réde Kruis zieken huis te Zrerfkzee, dr. Ezendam, een aantal bijbels overhandigd bestemd voor het gebruik in het ziekenhuis. Er werden 84 bijbels in kiein-for- madt geschonken. Bovendien nog vier bijbels in groot formaat om op deze wijze tegemoet te komen aan de slechtzienden. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van genoemd Predikan ten Convent. De aanbieding is door de geneesheer-directeur onder dank in ontvangst genomen. De muziekschool Wij vernemen dat de eerste steen legging voor (je nieuwe muziekschool aan de Poststraat, zal plaats vinden op vrijdag 15 november a.s. RENESSE Bazar afd. Schouwen Verbond Veilig Verkeer A.s. zaterdag 16 november orga niseert de afdeling Schouwen van het Verbond voor Veilig Verkeer in Naar ons werd medegedeeld zullen Naar ons werd mdecgedeeld zullen op de bazar velerlei attracties aan wezig zijn met een grote collectie zeer fraaie prijzen. De baten van de bazar zullen bestemd worden voor de aanschaf van een 16 mm. geluids film-apparaat. Wanneer dit door de afd. zal worden aangeschaft zal het mogelijk zijn vele personen te berei ken die zich de verkeersvoorsdhrif- ten eigen kunnen maken. Dit is eens tc meer een reden de bazar, welke om 19 uur wordt geopend, zaterdag avond met een bezoek te vereren. vooruit gezien, want daar moet mede onze welvaart van komen. In ver band met onze welvaart kunnen o? marges niet wezenlijk dalen. We moeten het oog houden op de werk gelegenheid in de periode van 1968 tot 1980". markten e.d. thans juist door gaan werken in de prijzen o.a. van land- bouwprodiukten. Dat geeft enige on rust. Lasten verdelen. De heer H. J. de Koster, voorzitter van het Verbond van Nederlandse Werkgevers, die met zijn collegae Van Boven en Wemmers, alsmede met de heer de Mooy van de Chris telijke Middenstandsbond, mejuffr. Fransen, directrice van de Huis houdraad, en 'de heer van Rij, direc teur van het Consumenten-Contact orgaan in het gezelschap van minis ter Andriesser. en staatssecretaris Bakker ter persconferentie ver scheen, merkte op dat men nu pro beert de lasten, die de loonbeweging geeft ,te verdelen. De heer de Kos ter zei dat men nu niet plotseling achter het prijsbeleid een streep kan gaan zetten, te meer niet omdat er loon'beleid is. „Wij aanvaarden dat". Op de persconferentie verscheen niet minister Veldkamp; ook de af gevaardigden van de vakcentralen waren er niet bij. Dat de vakcentra les niet ter persconferentie waren gekomen 'had geen enkele bijzondere reden zo verklaarde de minister. De heer de Koster vestigde er de aandacht op dat men met elkaar streeft en moet streven naar zo hoog mogelijke welvaart in Nederland. „Onze verantwoordelijkheid daar voor houd't dan ook niet op ibij 1964" De investeringen zullen niet mogen stagneren wanneer verder wordt OOSTERLAND Aardappelcollecte „Kinderzorg" De aardappelcollecte ten bate van de stichting „Kinderzorg" te Middel burg, welke door de diaconie der Ned. Herv. Kerk alhier werd geor ganiseerd als naar gewoonte, en door diaken Matth. Steeenpoorte Mz. ver zorgd werd, heeft opgebracht: 34 zakken aardappelen en uien, een kist fruit en 6 dozen kleren. Een woord van hartelijke dank aan de milde gevers(sters) die de stichting bedach ten is op zijn plaats. Hartverwar mend wag het feit dat 'er ook ver schillende landbouwers uit 'andere kerkelijke gezindten aan deze col lecte deelnamen. Vrouwenvereniging bezocht Dreischor De chr. vrouwenvereniging „Mar tha" alhier was dinsdag 12 november de gast van de zustervereniging te Dreischor. Het bezoek stond onder leiding van de vice-presider.te mevr. J. Stoutjesdijk-Borst. Ongeveer half tien werd gestart met een bus van de R.T.M. vanaf het Marktplein. De ontvangst in Dreischor was aller hartelijkst. Op het programma stond ondermeer een bezoek aan de prach tige oude tweehallenkerk, die mo menteel in restauratie is, en steeds meer een pronkjuweel begint te wor den. Na een gezellige maaltijd wer den enige onderwerpen behandeld: o.m. door vicaris Kelling uit Noord- gouwe. Het is een buitengewoon goed geslaagde dag geworden, waarvoor tenslotte de Vice-pres. hartelijk dankte en voor de gemaakte onkos ten een bedrag onder couvert aan bood. Omstreeks kwart voor vijf arriveerde men weer op 'het dorp terug. BRUINISSE De Woonruimtecommissie Wethouder W. van Gilst te Brui nisse heeft maandagavond de nieu we Commissie Woonruimtewet ge ïnstalleerd met een passende toe spraak. Tot voorzitter van deze com missie werd gekozen de heer L. bij de Vaate (A.R.). De overige leden zijn: M. Bal-v. d. .Ouden (Arb.), L. van den Ouden (S.G.P.) en P. J. Willemse (C.H.U.). Wegens het be danken van de V.V.D.-kandidaat is er nog een vacature. Votte bietencampagne De bietencampagne verloopt op Schouwen-Duiveland uitstekend. Over de haven van Bruinisse zijn nu 9 miljoen kilo bieten verscheept van de 15 miljoen die men hier ver wacht. De afvoer via Bruinisse be draagt pl.m. 4 schepen per week. Alleen vorige week was er een stag natie, daar zich toen drie dagen lang geen schip liet zien. Dit wijst er wel' op, dat de scheepsruimte be perkt is. Toch mag zeker worden verwacht dat voor Kerstmis de bietencam pagne 1963 beëindigd zal zijn, een bietenjaar met slecht uitgegroeide bieten en een hoog tarrapercentage, maar een jaar waarin wegens de minimale hoeveelheid neerslag, ge makkelijk kon worden gewerkt. Ingezonden mededeling BEKER WEDSTRIJDEN UTRECHT. Waarschijnlijk tenge volge van een rukwind is de 10-ja rige I. B. uit Utrecht onder een vrachtauto gekomen en gedood. DEN HAAG. De permanente raad van de W.E.U. 'heeft onder leiding van minster Luns in Den Haag ver gaderd met de defensiecommissie van het W.E.U.-parlement, waarin parlementsleden uit de zeven lid staten zitting hebben. OISTERWIJK. Het landgoed „De Oude Hondsberg" te Oisterwijk is aangekocht door de Stichting het Brabants Landschap. Va'n het thans 140 ha. grote complex dat in Oister wijk in handen is van Brabants Landschap maakt ook deel uit van het reeds aangekochte landgoed „Ter Braakloop". APELDOORN. De 16-jarige B. S. uit Apeldoorn, die sedert vrijdag j.l. werd vermist, is teiniggevonden. De jongen is liftende naar Berlijn ge reisd. Hij verbleef daar in een kamp, waar hij van de zomer ook al een week had doorgebacht. AMSTERDAM. Het is vrijwel ze ker dat de Duitsers W. D. en H. S„ respektievelijk 24 en 27 jaar, op 1 november met een K.L.M.-vliegtuig naar Japan zijn gevlucht met 330.000 marken, die zij op het vliegveld in Düsseldom hebben gestolen. AMSTERDAM. Koningih Juliana en nrins Bernhard hebben een 'be zoek van een uur gebracht aan de Amerikaanse voedsel- en landbouw- produktententoonstelling dn de Am sterdamse R.A.I. HILVERSUM. H.K.H. prinses Bea trix heeft een oriëntatiebezoek ge bracht aan het marine-opleidings kamp te Hilversum. KERKRAD E. In Simpel veld is het 12-jarige meisje S. S. uit deze plaats bij een verkeersongeval om het le ven' gekomen. Het meisje, dat uit school 'kwam, werd1 bij het overste ken van de Pleistraat aangereden door een passerende vrachtauto. MAKKUM. In Ma'kkum is de 5- jarige S., enig kind van de familie P. H., bij een ongeluk om het leven gekomen. Het meisje liep met een fiets aan de hand in het dorp, waar haar een met twee paarden bespan nen wagen geladen met 'bieten pas seerde. Toen de wagen naast haar was, verloor het meisje haar even wicht en 'kwam het te vallen. De wagen reed over haar heen. BERGUM. De tden maanden oude baby G. van de familie E. van der V. uit Bergum (Friesland) is in bed gestikt. De ouders vonden het kindje toen ze om elf uur naar bed wilden gaan, helemaal onder de dekens. Het kindje, een van een tweeling, bleek toen reeds te zijn overleden. 's-HERTOGENBOSCH. Het eerste internationaal koorfestival onder auspiciën van de federatie van Ne derlandse zangers bonden wordt in 1965 omstreeks hemelvaartsdag in 's-Hertogenbosch gehouden. Het fes tival zal een wéék duren. ENSCHEDE. De 7-jarige Frans Padbex-g uit Glanerbrug is woens dagmiddag bij een aanrijding om het leven gekomen. De jongen wex'd, toen hij op de fiets een voor hem rijldende auto wildé passeren, gegre pen door een auto uit tegenoverge stelde richting. Hij was op sla'g dood. DEN HAAG. Minister Luns heeft woensdag in Den Haag verklaard, dat de herlevende West-Eui*opese Unie - als orgaan voor samenwer king tussen Engeland en de zes lan den der Europese Gemeenschap - nog een teer plantje is dat men niet al te veel mag bezwaren met wen sen. Schouwen-Duiveland en de cliauffeurs;staking Tot nu toe is Schouwen-Duiveland er bij de busstaking goed af geko men. Hoewel de R.T.M.-chauffeurs staken, wordt n.I. wel de dienst op Schouwen-Duiveland door deze N.V. onderhouden. SPORT RUITERSPORT Nationale kampioenschap Veelzijdigheid Op zaterdag 16 november aan staande wordt de samengestelde wedstrijd om het 'individuele natio nale kampioenschap Veelzijdigheid 1963 van de Koninldijke Nederland se Federatie van Landelijke Rij ver enigingen verreden. Deze samengestelde wedstrijd be staat uit de onderdelen dressuur en mennen, welke in' de morgenuren verreden worden en cross country en springen. De cross heeft een leng te van ongeveer 3.000 meter en het springconcours de zwaarte van de klasse M., dat wil zeggen maximaal vijftien sprongen, tot een hoogle van 1.20 meter en een breedte van 1.30 meter. De wedstrijd wordt verreden op terreinen van het landgoed „De Boom" tc Hamersvcld. Aan deze wedstrijd zal uitsluitend deelgeno men worden door ruiters, die op provinciale selectiewedstrijden goe de verrichtingen to zien 'hebben ge geven. GÖTTINGEN (DaD). - De beide grote eertijds bestaande Johann-Se- bastian-Bach-instituten in Leipzig en Oostberlün zijn vcor de westelij ke wereld niet meer toegankelijk, a's instituten in de ware ziu des woords bestaan ze ook niet meer; het zijn min of meer archieven ge worden. Derhalve is men in West- Duitsland reeds sinds enige tüd be zig met de oprichting van een om vangrijk archief benevens een on derzoekingsinstituut, dat alleen stu die zal maken van het werk en het leven van de grote Duitse componist. Ongeveer tien jaar geleden begon men in de Neder-Saksische univer siteitsstad Göttingen met de voorbe- ï'eidende werkzaamheden. Thans heeft men een centrum voor het Jo- hann-Sebastian-Bach-onderzoek ge sticht. Uit tien jaar voorbereidend werk is nu het fundament van dit muziekwetenschappelij ke inst ituut ontstaan. Als belangrijkste taak heeft deze „Heimstatte" voor de grootste Duitse kerkmusicus van de barok de nieuwe uitgave van de volledige werken van Bach. Er zijn al twintig delen 'klaar. De hele muziekwereld heeft deze uitgave met gejuich be- - groet, die zeer nauwkeurig gedrukt wordt volgens de gi*avures van de eerste uitgaven en die ook minder bekendé orgel- en pianowerken van de meester bevat. De volgende tien delen zullen het komende jaar wor den voltooid. Hierbij zijn ook uitga ven van insti-umentale werken. Chronologie van werken De voorzitter van het aan dit in stituut toegevoegde curatorium, dr. Gtto Benecke. heeft een dezer dagen de nieuwe direkteur van het Bach- enderzofckingsinstituut geïnstalleerd. Het is de ver over Duitsland's gren zen bekende musicoloog professor Georg von Dadelsen. tot nu toe pro fessor voor muziekwetenschappen aan de universiteit in Hamburg, die zich al zeer lang bezighoudt met het onderzoek van Bach's leven en wer ken en die enkele jaren geleden een zeer belangwekkend geschrift heeft uitgegeven, dat tot titel heeft „Chro nologie van de werken van Johann Sebastian Bach". Dit geschrift zal ook in de volledige werken worden opgenomen. Bovendien zal het in de Engelse en Franse taal verschijnen, omdat het bizonderheden bevat, die van groot belang zijn voor het toe komstige Bach-onderzoek. De voorzitter van het curatorium van het Bach-onderzoekingscentrum dr. Benecke, is eveneens sekretaris van de Max-Planck-Gesellschaft. De steun van deze vereniging en de bondsregering, alsmede van ver schillende regeringen van de afzon derlijke bondsstaten maakte het überhaupt mogelijk dit Bach-insti- tuut in het leven te roepen. Men hoopt ondanks alles eens in contact te treden met de archieven in Leip zig, omdat zich daar zeer belangrij ke partituren en eerste uitgaven be vinden, die in de verzamelde wer ken, willen zij ook werkelijk volle dig zijn, niet mogen ontbreken. Maar daar Duitsland nog steeds in twee delen gesplitst is, zal een intensieve samenwerking voorlopig onmogelijk zijn. Meer dan tweehonderd jaar na zijn dcod zijn het politieke motieven •die de uitgave van de verzamelde wei"ken in de weg staan. DEN HAAG, 13-11. De 41-jarige mejuffrouw A. T. B. uit Voorburg, is dinsdagavond in een, gangetje ach ter een winkelgalerij aan de There- siastraat in Den Haag in enkele se conden door een onbekende man be roofd van bijna f 1.000, Mejuffrouw B., die cheffin is van een wolzaak in de winkelgalerij ver laat gewoonlijk 'het laatst de winkel. Zij neemt dan de opbrengst van die dag met zich mee. In dit geval be droeg dit f 625,Zij had het geldi met nog f 300,eigen, geld en een spaarbankboekje en een paspoort in een tas, die zij aan het stuur van haar fiets hing. Mejuffrouw B. zette haar fiets in een gangetje even tegen dfe muur om de deur van een bin nenplaats te sluiten. Toen zij haar fiets weer pakte was de tas vex*dwe- nen. Er was niemand te zien. De tas is zonder 'het geld teruggevonden op de binnenplaats. SAN ANTONIO (Texas), 13-11. In de omgeving van San Aniton'io heeft zich dinsdag een geweldige ontplof fing voorgedaan in een geheime Amerikaanse a 1 oom wapenfabri ek op de basis. Medina. Direct'na do ontploffing werd een enorme rookzuil waargenomen en op een afstand van 16 kilometer spron gen de ruiten. Van de zijnde van dc Amerikaanse commissie voor atoomenergie is be kend gemaakt dat in de fabriek on derdelen van kernwapens woi-den gemonteerd, beproefd en gerepa reerd. Tót de ondei'delen behoren zowel explosieve en radio-actieve materialen a'ls elektronische en me chanische onderdelen. Een woordvoerder van dc fabriek zei dat 'dc ontploffing in hoofdzaak was veroorzaakt door T.N.T., maar dat. er ook kernstoffen bij waren be trokken. Er bestaat echter geen ge vaar voor besmetting, zo zei hij". Mariniers voor bewaking Nederlandse ambassade in Washington DEN HAAG, 13-11. Een detache ment mariniers zal worden belast met de bewaking van het nieuwe Nederlandse ambassadegebouw in Washington. Het detachement zal uit zés of zeven 'man bestaan en een sergeant of korporaal zal er hét be vel over voeren. De mariniers ne men de 'bewaking over zodra zij in het ambassadegebouw kunnen wor den ondergebracht. Het is voor het eerst, dat mari niers een ambassadegebouw kunnen gaan bewaken. Gewoonlijk bestaat hét bewakingspersoneel van ambas sades en legaties uit burgerpei-so- neel. Tollens-prijs voor Ina Bouclier-Bakker AMSTERDAM, 13-11. De Tollens- prijs voor 1963 is toegekend aan me vrouw Ina Boudier-Bakker. Deze prijs wordt eens in de vijf jaren uit gereikt door het Tollens-fonds, ge sticht in 1850, dat zich o.a. ten doel stelt het weik van verdienstelijke letterkundigen te bekronen. Me vrouw Boudier-Bakker, die op lite rair gebied nog steeds aktief is, ont vangt de prijs als blijk van waarde ring voor haar 'gehele oeuvre. Tot degenen aan wie deze prijs eerder werd verleend behoren Lode- wij'k van Deyssel, P. C. Boutens. Jan. van Looy, Willem Kloos, Louis Cou perus, Arthur van Scliendel. Aulo onder trein: jongen omgekomen WIËRDEN, 13-11. Woensdag avond is op de miet-beveiligde over weg in de Hu u nier weg in Wierden een personenauto, bestuurd door de rijwielhandelaar H. Lammertink (24) uit Wierden onder een uit Wierden komende goederentrein gekomen en vernield. Een in de auto meerijden de veertienjarige Hongaarse jongen, de 14-jarige K. die in Almelo lo geerde. word bij het ongeluk gedood. Dc heer L. liep een shock op. prijzen 1.75/1.95/2.95 met DUET waardezegels DUET nylons ook inde modekleur Zibeline Brochure „Verwording" actie Ned. Tuchtunie DEN HAAG. 13-11. Onder dc titel „Verwording" zal de Nederlandse Tucht Unie volgende week een bro chure onder haar leden en onder een groot aantal landelijke en ge meentelijke autoriteiten verspreiden. „Het is nodig in een landelijke ak- tie de mensen niet de jeugd al leen er op te wijzen, dat wij aan ons zelf en anderen door ons gebrek aan discipline schade berokkenen", aldus de eerste van een reeks van negen conclusies van de Tucht Unie. De oi-ganisatie, die thans 55 jaar bestaat, stelt zich ten deel de tuch teloosheid op elk gebied onder het Nederlandse volk te bestrijden. Door het bundelen van de krachten van alle levensbeschouwingen wil zij eenheid brengen in de strijd tegen iedere vorm van tuchteloosheid en criminaliteit. KERKNIEUWS Nsd. Herv. Kerk Benoemd tot stafpred. van „Kerk er. Wereld" te Driebergen: A. J. En gels,' Zaandam, die deze benoeming cék aannam. Beroepen te Woudenberg: J. T. Cazandsr, Oosterwolde (Geld.); Aangenomen naar Vooxihout: M. J. Elfferich, kand. te Leden, die be dankte voor A'kkrum. Bedankt voor Jorwerd c.a.: K. v. d. Sloot, PietersbieiTim-Wijnaldum. Geref. Gem. in Nederland. ZIERIKZEE. Dinsdag 19 novem ber, 's avonds om half acht: ds. Van Beék, Alblasserdam. RECTIFICATIE Men leze de 'kop van het elders in dit nummer voorkomend artikel van een sociaal-economische medewer ker als volgtPrij'sstijgmgs-epidemie. Het zag er zwaar naar uit dat de koestal zeer binnenkort in een kraamkamer zou worden herschapen. De fertiliteit onder het vee is nu eenmaal een gegeven zaak, waar boeren en vee-medicijnmannen hun brood aan verdienen. Met belang stelling werd dan ook in het gezin van de boer naar het blijde gebeu ren uitgezien. Maar ook de burger- buurlieden leefden mee, inzonder heid een 16-jarig jongetje, dat met „ja" en „nee" in het leven niet con tent is, maar naadjes van kousen wil weten. Een weterig jongetje dus, waar de Wetenschap in de toekomst nog plezier van zal kunnen beleven. Toen het weetgierig knaapje hoorde van de op handen zijnde geboorte, bedacht hij zich niet lang, maar be sloot er bij te zijn. Samen met een vriendje trok hij naar de stal op een moment, waarop best eens iets zou kunnen gebeuren, volgens oor deel van de boer, die uiteraard al vaak met dit bijltje had gehakt. Het was op een maandagavond, maar de koeien in de stal dronken - bij wijze van spreken - een glas, deden een plas, maar lieten de zaak zo die was. En ook dinsdagmorgen was er nog niets aan de hand. Voor dag en dauw evenwel stonden de knapen al bij de damperige koe. Zo is dat een hele week doorgegaan. Elk vrij uurtje - wat zeggen we daar - elk minuutje dat er op over kon schieten stond het weetjongetje met zijn vriendje in de stal. Zo werd het vrijdagavond, maar op dat moment waren de tekenen dan ook zo onbedriegelijk dat de knaapjes zich in de stat posteerden gewapend met een fototoestel, een overall en een deken. Ze brachten de nacht door bij het brave dier, dat het geduld zo lang op de proef stel de. Zaterdagmorgen kwamen de jon gens moe en triest thuis. „Is tur a xvat?", xxroegen pa en ma nieuws gierig en vooral de charmante oudere zus, stond stevig in haar plaag- schocntjes en begon lekker te sarren. „Nog gin kalf", zeiden de jongens. Toen kwamen de oudere broers er aan tc pas, die ook meestemden in het plagerige koor. „Dae kom glad gin kalfje jó", riepen ze in koor en ze lieten er een imitatie-„boetje" op volgen. Het xoeetjongetje en zijn vriendje kregen het er warm van en ze hiel den het uit tot na de middag. Toen besloten ze weer maar stalwaarts te trekken, want eens toch zou Daar togen ze op pad. Juist kwam de boer voorbij. De boer van de koe in ge zegende omstandigheden. „Ie ist tur oor!", riep de boer blij moedig, want een veeteler vindt het maar xvat fijn, als het koeie-gezin wordt uitgebreid. Als plumpuddingen zakten de jon gens in elkaar. „Wel verdorie", kreunden ze. De torede stem vati zus klonk van boven uit het raam: „Zijn jullie niet blij jongens met het kalfje?" EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2