VVM koffiemelk Lekker pittig dat „prachtpils" van Amstel uit het nieuwe brouwhuis! AUTOBANDEN Nylon jackets Firma Koevoets Kleding en Sport Een krasse zeeman STAD EN EILAND Uw drukker voor mooi en doelmatig werk is L 0 'Ja, „prachtpils" is het woord voor een bier dat zich prettig laat drinken en altijd smaakt. Geweldig! Pak een Amstel. De fijnste koffiemelk in de handigste verpakking Philips televisie A. D. v. d. Berge Met de feestdagen op familiebezoek? Om de treinkosten behoeft u het niet te laten. Uw VIVO-kruidenier verstrekt u immers voor elk vol geplakt VIVO-spaarboekje: 1 Couponboekje met 5 N.S.- treincheques ad 1.25 aoc dus voor een waarde van maar liefst Deze treincheques zijn aan elk station tegen spoorkaartjes inwisselbaar WÊKÊKKÊÊÊÊÊÊÊlÊÊÊÊKtÊÊ TER INTRODUCTIE: ct per V2 L Vergelijk kwaliteit en prijs Werkelijk bijsmaakvrij Dankzij de nieuwe bereidingswijze (geüperiseerd) is VVM koffiemelk roomblank, zuiver, natuurlijk van smaak en bovendien zuinig in gebruik. Een klein scheutje kleurt uw koffie prachtig mokka-bruin. Het vetgehalte is uitge balanceerd: 7,8 om 100 koffiesmaak te garanderen. Citroën-garage K. J. GOEDBLOED Telefoon (0U16)-245, Renesse Dames pantalons firma KOEVOETS Havenpark 5 Zierikz.ee SUCCESJES |v, Goed verzorgde huid door Cosmetica Dokter v. d. Hoog. Kapsalon Murk, t/o de Beurs, Zierikzee. gecapitonneerd - twee kanten dragen - voor dames en héren, jongens en meisjes - voor heren met en zonder capuchon en met afneembare capuchon. Prijzen vanaf f 24,75 Nylon regenjassen f 25, Sturka duffelcoats Zeeduffel montycoats Sturka kinderjassen Havenpark 5 Zierikzee WELLINGTON, 13-11. William Willis, een 70-jarige Amerikaan die na ruim drie maanden op de Stille oceaan te hebben rondgedreven, als vermist te boek stond, is op de west kust van het eiland Samoa geland. Toen hij gezond en wel uit zijn met drie drijvers uitgerust vaartuig stop te was hij teleurgesteld niet zijn doel, Sydney, te hebben bereikt. Hij had het moeilijk gehad toen de twee roeren van zijn vaartuig waren ge broken: De laatste drie dagen had hij elk kwartier een s.o.s. uitgezonden. Maar hy wist niet dat zijn zender in het ongerede was geraakt. De stars en stripes had hij omgekeerd in de mast hangen, bij wijze van noodsein. Toen hij Samoa naderde, merkte een loodsboot dat het vlot in nood ver keerde. Voordat de boot hem bereik te, was William er echter in geslaagd zijn bijna niet te hanteren vaartuig door een nauwe opening in het rif naar rustig water te sturen. Een po litieman ging te water om hem te helpen, maar Willis wilde van geen hulp weten. Na al zijn moeilijkheden zon hij de laatste meters ook wel zelf klaren. Zijn vlot van tien by zeven meter, met twee masten, heeft niet veel schade opgelopen. De krasse zeevaar der-onder zoe ker-schrijver is in Duitsland gebo ren. Hij begon deze reis op 5 juli in Peru. Vorige maand verloor hij het radiocontact met de wal en met zijn tirouio in Los Angeles. Negen jaar geleden legde hij met een vlot uit Balsahout, „The Seven Sisters", 6.400 mijl van Amerika naar Samoa af. Hij schreef er een boek over en met de opbrengst daarvan financierde hij deze laatste tocht. Zijn nieuwe vlot noemde hij „Age Unlimited", waarmee hij wil aanduiden dat leef tijd geen rol speelt. „De meeste man nen van mijn leeftijd hebben zestien verschillende hartkwalen, maar daar doe ik niet aan mee". Willis wil in Apia zijn roeren la ten herstellen en dan de reis naar Australië vervolgen. ZIERIKZEE Afd. Schouwen-Duiveland Ver. tot Bevordering der Bijenteelt In de bovenzaal van het „Huis van Nassau" vindt vrijdag 15 november aanstaande een film-propaganda- avond plaats van de afdeling Sohou- wen-Duiveland van de Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland. Vertoond zal worden de fraaie 'kleurenfilm: „Bijenhouden met succes". Ook de 'bekende film over de Zeeuwse oestercultuur komt op 'het doek. Als er nog voldoende tijd1 is, komt de imkerfilm: „Wan neer een 'bij een bij ontmoet" in vertoning. Een met al een interes sant filmprogramma, waarvoor wij graag de 'bijzondere belangstelling van onze lezers vragen. Afd. Sch.-Duivéland C.B.T.B. Op dinsdag 19 november aan staande wordt in de koffiekamer van ihet „Huis van Nassau" een ver gadering gehouden van de geweste lijke afdeling Schouwen-Duiveland van de Zeeuwse C.B.T.B. Het woord zal worden gevoerd door de vice- voorzitter van de Zeeuwse C.B.T.B., de lieer P. Ton, Hij zal spreken over het onderwerp: „De ontwikkeling van grond- en pachtprijzen". SIRJANSLAND Dankstond voor het gewas Vrijdagavond aanstaande om ze ven uur zal alhier de dankstond voor het gewas worden gehouden. In deze dienst hoopt voor le gaan ds. Kleer- maker van Rotterdam. HAARLEM. De firma W. Kok te Spaarndam heeft de gemeente Haar lem, het hoogheemraadschap Rijn land en de staat oer Nederlanden verantwoordelijk gesteld voor de sterfte van een grote partii paling als gevolg van watervervuiling. De, firma eist een schadevergoeding van f 200.000,—. KERKNIEUWS Invloed van de kerk op ontwikkelingslanden DEN HAAG. Door de Ford Foun dation is een som van 100.000 dollar beschikbaar gesteld voor de eerste fase van een wetenschappelijk on derzoek naar de invloed van de godsdienstige instellingen (in het bij zonder van de christelijke kerken) op de sociale en nationale ontwik keling van de ontwikkelingslanden, op het gebied van onderwijs, medi sche zorg en gomeenschaps-ontwik- keling. Dit onderzoek staat onder gemeen schappelijke leiding van prof. dr. E. de Vries, directeur van het „Insti tute of Social Studies" in Den Haag en- a'bbé Fr. Houtart, directeur van het „Centre de Recherches Socio- Religieuses" in Brussel. In de moderne woning: een mooie warmgekleurde wand versiering als 'wij nu in ke ramiek brengen. Ziet etalage! Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Grote verscheidenheid byou- terieën, o.a. kettingen, col liers, armbanden, dames man chetknopen. Geschenkenhuis R. den Boer, Dam 11, Zierik zee, tel. 2174. Verpleegster worden? Onze kursus vangt aan begin jan. 1964. Inlichtingen: Directrice Diaconessenhuis, Parklaan 95 a, Eindhoven. Exclusieve presenteerbladen in div. houtsoorten, gegaran deerd vlekvrij. Geschenken huis R. den Boer. Dam 11, Zierikzee, tel. 2174. Kiemremmingsmiddel voor uw aardappelen! Uw aard appelen blijven scheutvrij. Uw adres: W. van Sluijs te Haamstede; Abr. de Rijke te Renesse. Zie het op z'n best met geplaatst door Donderdag 19.30 uur: Alles draait 0111 moeder Zaterdag 13.40 uur: Voor uw kinderen: Aankomst Sint Nicolaas te Amsterdam Zaterdag 21.45 uur: Laatste aflevering van „HET HUIS" Vakkundige plaatsing Inruil Eigen service Zevenhuisstraat 6 Zierikzee Telefoon 2962 AMSTEL zegt Guus Lenxmen van café Corlovallurn te Heerlen (met z'n 38 Jaar topervaring). I Ook de verpakking heeft alles mee Een eenmalige licht- en luchtdichte papierverpakking (speciaal geprepareerd) - dus geen statiegeld, scherven of spoelen. De ideale bescherming van kwaliteit en smaak. Licht in gewicht - makkelijk mee te nemen - handig op te bergen - schenkt zonder morsen. Inhoud in ongeopende verpakking maanden houdbaar. kijk zo hand/g gaat 2 KNIP een hoekje van het pak

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 10