I*»? „Delta-Sport" treedt voor de dag met gymnastiek-afdeling Ledenvergadering Zierikzeese IJsvereniging De ideeënbus over eerste halfjaar 1963 STAD EN EILAND Werken naar kuiten toe in K.N.G.V.-verband Lang seizoen stelde de financiën zwaar op de proef ZiEKlKZfcE, 11-11. - Sinds enige tuil is de bekende Zierikzeese sport vereniging „Delta-Sport" er dankzij een nieuw initiatief in geslaagd de volle betekenis te vertenen aan de reeds bij de oprichting in 1955 be wust gekozen betiteling van „sport vereniging". Immers, „Delta-Sport" heeft bU het publiek de laatste jaren vooral naam gemaakt als atletiek vereniging. Talloze successen, dik wijls in landelijk verband, wisten de atleten van Schouwen - Duiveland's „Delta-Sport", te boeken. Kortom. „Delta-Sport" deed het als atletiek vereniging. Sinds mei van dit jaar echter zijn er voorbereidingen ge troffen een speciale gymnastiekaf- deling van de grond te krijgen, en deze aanloopperiode kon voorlopig werden afgesloten met een defini tieve start in september j.I. Een van de redenen die leidde tot de geboorte van deze nieuwe sportieve loot aan het Zierikzeese verenigingsleven vormde wel het feit dat de aard van de atletiek met zich 'bracht dat uiteindelijk slechts een, vrij beperkte groep volledig aan zijn trek kon kernen. Uiteraard kun nen niet velen het in de atletiek tot werkelijk topprestaties brengen. Van groot belang is het natuurlijk toch de leden te binden, en vooral geldt dit ook voor „Delta-Sport", want deze frisse springlevende vereniging telt momenteel reeds 115 leden. Se dert september, toen met de gym- nastiekafdeling kon worden begon nen, werden' in enkele weken tijds zelfs niet minder dan 38 nieuwe na men genoteerd. Dankzij dit leden aantal kon een indeling in verschil lende groepen tot stand worden ge bracht, zowel -voor jongens en meis jes. De volgende leeftijdsgroepen werden ingesteld: van 8 tot 12 jaar, van 12 tot en met 15 jaar, van 16 tot en met 17 jaar, en achttienjarigen en ouderen. Iets bijzonders vormt wel de oprichting van een speciale kleuter-afdeling, voor de leef tijd van 4 tot en met 7 jaar. Deze prille jeugd van „Delta- Sport" staat onder leiding van enige dames die dit werk bij zonder ter iharte gaat en hier voor een speciale opleiding vol gen bij de afdeling Zeeland van het K.N.G.V., in de wandeling beter bekend als „ZEBRA". ZIERIKZEE, 11-11. Op de donder dag 21 november aanstaande te hou den vergadering van de gemeente raad. worden de resultaten ingediend die de ideeënbus heeft opgeleverd over het eerste halfjaar 1963. De meeste voorstellen betekenen geen nova en komen derhalve niet voor beloning in aanmerking. Mevr. de Mari-Kuijsten heeft ge adviseerd een steen aan te 'brengen, ter 'herinnering aan 'hét waterpeil van de ramp van 1 februari 1953. Hét college acht het idee voor uit voering vatbaar en stelt een belo ning beschikbaar van f 10. Mej. B. J. v. d. Houten ontvangt een aan moedigingspremie van f 2,50 voor haar advies typisch toeristische rich tingwijzers in de stad te plaatsen. De heer K. J. Wielemaker adviseer de o.m. een klok te plaatsen in het bouwplan Malta. Deze zaak ligt - naar oordeel van de commissie - niet op het terrein van de gemeente. Kantoor gemeentewerken Ten behoeve van de grondwerving voor de aanleg van een zwaai'kom nabij hert Sas, is wederom een eige naar bereid gevonden een deel van zijn perceel aan de gemeente te ver kopen. Voorgesteld wordt het pand Verrenieuwstraat 54 onbewoonbaar te verklaren. Gevraagd wordt aan de raad een krediet van f 5000 te vo teren voor de inrichting van het kantoor Gemeentewerken. Verdér wordt gevraagd een krediet van f 5500 voor verlichting van de De Jongestraat en de Plevierstraat, aan welke straten binnenkort woningen gereed komen. Voorgesteld wordt De Algerijnse minister van Eco nomische Zaken Boemaza en de corrvmunistisdh-Chinese onderminis ter voor de geleide economie Pang Jl hebben te Algiers een overeen komst ondertekend, waarbij de Chi nese volksrepubliek Algerije een le ning tot een bedrag van twintig mil jard oude frank toestaat. De verschillende andere gymnas- tiek-afdelingen staan onder leiding van de enthousiaste heer J. A. Kos ters, die zijn sporen op dit gebied in Zierikzee reeds lang verdiend heeft. In, de sporthal Malta, maar ook in de gymzaal van het Professor Zeemanlyceum. - werken thans de jongens en meisjes gymnasten van „Delta-Sport" op volle toeren. Zij hebben hierbij ook een duidelijk doei voor ogen, want de technische lei ding streeft er naar de jeugd zover te krijgen dat in april volgend jaar deelgenomen zal kunnen worden aan de vaardigheidsproeven van het K. N.G.V., waarbij individuele diplo ma's 'kunnen worden behaald. De bedoeling is voorts zo goed mogelijk voor de dag te komen in buiten-ei- landelijk verband, bijvoorbeeld door deel te nemen aan jeugd- en adspi- rantendagen, du9 in ploeg-verband wedstrijdturnen. Dit zijn bijzonder aantrekkelijke dagen, een feest voor het oog, en voor de jeugd een pret tig en gezond „uitje" om naar toe te werken. geen ad'haesie te betuigen aan een motie van de Purmeren'dse gemeen teraad inzake opheffing van de rijks bijdrage in de kosten van de school- melkvoorziening. Voorgesteld word't tenslotte eervol ontslag fe verlenen aan de heer P. van Beveren, als con servator van het gemeentemuseum en a'ls archiefambtenaar. De geborgen bok aan de keersluis te Zierikzee ZIERIKZEE. 11-11. De onfortuin lijke, inmiddels geborgen bok van het slopersbedrijf M. v. d. Marei te Viane, heeft wel wat schade opge lopen, maar het is bij elkaar toch hard meegevallen, zo vertelde ons de eigenaar van het gevaarte, dat vorige week zonk bij de keersluis in de Zierikzeese haven. Na herstel vertrekt de bok voor een ander kar wei naar Rilland Bath en vandaar naar Sas van Gent. Een geluk bij een ongeluk was dat de bok achter het remmingswerk bij de sluis aan, de stadkant te recht kwam en dus niet in de ©luis- mond. In zoverre uit ong bericht van maandag zou blijken, "dat de gezon ken. 'bok de doorvaart door de sluis heeft versperd, is dit onjuist. De bok lag terzijde van de sluis en kon dus geen beletsel vormen voor de scheep vaart. Het ongeluk gebeurde op een ogenblik, dat de bok reeds zijn werk aian de sluis had' verricht en, van vertraging van de werken aan de sluis door het incident is dan ook geen sprake geweest. De Russische belemmering van het westelijke verkeer op dé toe gangswegen naar Berlijn heeft en kele zeer ernstige problemen gé- schapen. Dit heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken ge- 7.' op ren persconferentie. Mojlerrie oefenstof Het is duidelijk dat door deze nieuwe aanpak, o.a. door het wer ken in K.N.G.V.-verband, de toege paste oefenstof moet voldoen aan de eisen van d'eze tijd. En de huidige vorm van gymnastiek, o.a. door het werken met muziek, is voor de jeugd bijzonder aantrekkelijk. Al met al komt „Delta-Sport" als sport vereniging thans voor de dag met een reeks nieuwe ideeën en een ge zonde ledenlijst, zodat de balans bij dit prille 'begin ruimschoots naar een toekomst vol uitstekende moge lijkheden doorslaat. Het bestuur ziet de komende tijd dan ook vol ver trouwen tegemoet al zullen zich mo gelijk nog lichte kinderziekten aan dienen. Maar voor een vereniging op een gezonde 'basis hebben deze nog nimmer een ernstig karakter aangenomen. Wat dit betreft geven de atletiek-beoefenaars(sters) van de vereniging wel een goed voorbeeld! Volledigheidshalve volgt hierbij nog de samenstelling van het be stuur zoals dit voorlopig is samen gesteld: L. J. Korstanje (voorzitter), H. Mouthaan (sekretaris), W. Schra- ver (penningmeester), ir. J. M. Knaap (technisch leider atletiek), J. A. Kos^ ters (technisch leider gymnastiek), C. Linders (vertegenwoordiger van de vereniging in de Sportraad). MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Op vrijdag 15 november wordt in het gemeentehuis te Scharendijke een vergadering gehouden van de gemeenteraad van Middenscbouwén. De agenda telt een 24-tal punten. Een voorstel 'heeft betrekking op verhoging der subsidie voor het maatschappelijk werk ingaande 1964 tot 40 pet. der sub-doabele kosten. Eer. ander voorstel behelst het be schikbaar stellen van een krediet voor de viering van de herdenking van 150 jaar koninkrijk. Voorgesteld wordt verder de benaming van het gedeelte Ka'kkersweelweg vanaf de Weelweg tot aan dé Heuvelsweg te wijzigen in Weelweg. Een tweetal voorstellen heeft betrekking op de aankoop van woningen, ml. het panld Dij'kstraat 22 te Scharendijke en Dijkslop 4 te Scharendijke. Verder vraagt b. en w. te verklaren'dat een uitbreidingsplan van de gemeente Middenschouwen in voorbereiding is. Voorgesteld wordt verder de heer J. Landman te benoemen tot ambte naar van de burgerlijke stand. ANNA JACOBAPOLDER Uitvoering „Con Amore" Zaterdagavond gaf de muziekver eniging „Con Amore" van St. Phi- li'psland een geslaagde uitvoering in „Ons Dorpshuis" alhier. Er werden werken gespeeld van J. B. Kok, G. Verdi, Fr. Norden, J. Tiebosch, T. HelSdingen, H. Langerak en P. Dem- mers. De leiding van deze avond had de heer P. Demmers, directeur van „Con Amore". Verder werd aan deze avond medewerking verleend door „De Bergse Comödie" die op voerde het blijspel „Het hing in de lucht". De voorzitter van „Con Amore", de heer R. Kramer, sprak het openings- en slotwoord. ZIERIKZEE. 11-11. De Zierikzeese IJsvereniging hield maandagavond onder voorzitterschap van de heer B. J. Franke de algemene leden vergadering in het „Huis van Nas sau". In zijn openings- en weikomst- woord constateerde de voorzitter dat de opkomst van leden groter was dan vorig Jaar, maar toch nog altijd te klein, gezien het totaal aantal le den. In vlot tempo werden hierna de vaste agendapunten afgehandeld. Het jaarverslag van de sekretaris werd onveranderd goedgekeurd. Het verslag van de penningmeester, de heer Mast, werd hierna met diens begroting voor het komend seizoen in behandeling genomen. Uit het jaarverslag kwam naar voren dat door het lange ijsseizoen en de vele sneeuwval de post „onkosten baan" veel meer -bedroeg dan voorgaande jaren. Ondanks een stijging van de inkomsten door nieuwe leden en de verkoop van dagkaarten moest het verenigingsjaar, als gevolg hiervan, toch met een negatief saldo worden afgesloten. Enkele leden hebben in het afgelopen seizoen de baan soms gratis of tegen zeer laag tarief schoon gemaakt waardoor anders de post onkosten baan nog beduidend hoger zou zijn geworden. De voor zitter dankte allen die hieraan me degewerkt hadden. Op 'korte termijn zal het bestuur nu uitzien naar mid delen om het schoonmaken van de baan mechanisch en met eigen ma terieel te doen geschieden. Op voor stel van de kasccmmissie, bestaande uit mevrouw En sing en de heer Brandt, verleende de vergadering décharge aan de penningmeester voor zijn beheer. De voorzitter on derstreepte dit positief rapport door de heer Mast te danken voor het vele werk dat hij in het belang van de vereniging heeft gedaan. Tot nieuwe leden van de kascommissie werden benoemd mevrouw Ensing, mejuffrouw"" Murk en de heer Kroe- se. In het bestuur werden de heren Mast en Verdoorn bij acclamatie herkozen. De voorzitter complimen teerde de herbenoemden en sprak de verwachting uit dat de vereniging zoals in voorgaande jaren weer op hun volle medewerking zal mogen rekenen. De heer Broekema had de wen9 te kennen gegeven te bedan ken, als bestuurslid in verband met zijn 'komend vertrek naar elders. De voorzitter dankte de heer Broekema voor <het vjfle werk dat hij in de af gelopen jaren1 voor de vereniging heeft gedaan en sprak de 'hoop uit dat het hem in zijn nieuwe werk kring goed zal mogen gaan. In de ontstane vakature werd op deze avond nog niet voorzien. Het bestuur zal zich hierover nog nader beramen en enkele personen eerst hierover eens polsen. NIEUW SOORT VISAAS Mijnheer 'de redakteur. In het bericht in de maandagkrant opgenomen, wordt gesproken van een nieuw soort visaas. De echte hengelsport wondit het wel gema'kke- lijk igemaakt met het fijne visaas uit zakjes, wel of niet vacuum verpakt. De laaitste jaren hebben we al ver schillende soorten op de markt zien verschijnen. M.i. evenwel is wel be wezen en door velen ondervonden, dat het visaas in zakjes meer geld kost dan opbrengt. De vis die onze kusten opzoekt is in de regel azende vis en juist om het voedsel trekken dus de vissen deze kant op. Deze azende vis zal altijdi het levende aas prefereren boven oud aas, waarvan - volgens het bericht - de geur af is. Da't is weinig gunstig voor de visser, want het gaat toch bij dé hengelsport om het 'beët krijgen en vangen. Wij mensen gaan tooh ook niet naar de bakker om kadetjes van een week oud? Het „vuile geklieder" en de „bloederige operaties" met 'het aas, schenken juist bij vangstresul- tdten voldoening. Ik wil er hier nog op attent maken dat zeebaars wel kleine kreeft lust, maar dat juist kleine 'kreeft een verboden artikel is. In het 'kader van dit visrelaas be hoeft het punt diere n mi Sh an del i ng niet mee te spreken, want een „vak kundige" sportvisser ziet altijd kans de vis op vakkundige en pijnloze wijze van de haak te doen. Juist de mensen die vies zijn van de worm of een vers aasvisje, zie ik telkens weer de haak als t ware uit de ge vangen vis rukken, zodat die vis ern stig wordt beschadigd en gedoemd is te sterven. La'ten we daarom ho pen dat de sport ook inderdaad sport blijft en alle moeite doen om aas te krijger.. Die moeite wordt bij goede vangstres uitaten voldoende 'beloond, intussengoede vangst! W. K. SCHOT, Zierikzee. raden en trachten een goede oplos sing hiervoor te vinden. Aan het slot van deze prettige vergadering dankte de voorzitter de aanwezigen voor hun opkomst en bracht dank aan allen die in het af gelopen seizoen hun beste krachten aan de vereniging hebben gegeven. Oude grafkelder In het Bulgaarse dorp Kalo- I j janova heeft men een grafkel- 1der van een onbekende Thra- cische leider gevonden. Het bouwwerk geeft een goed beeld II van de levensgewoonten en de 'i architectuur van de Tharciërs in het begin van de vierde eeuw voor onze jaartelling. De muren van de tombe zijn op- gebouwd van uitgehakte rots- 11 blokken en beschilderd. In de 1grafkelder werden bronzen ge- bruiksvoorwerpen aangetrof- /en. DIVERSE BERICHTEN AMSTERDAM. De meisjes studen ten vereniging RIA te Amsterdam heeft ter gelegenheid van haar IXe lustrum een fotowedstrijd over de grachten in Nederland georgani seerd onder het motto: „Het Licht/ ligt in de Grachten". SCHIPHOL. Maandagmiddag is uit Milaan op Schiphol gearriveerd Lodovico Montini, oudste broer van de thans regerende paus, in zijn functie van Italiaans gedelegeerde van de raad van bestuur van de UNICEF. NAALDWIJK. Maandagavond om streeks half tien is de W.S.M.-bus van Delft naar Naaldwijk op de Kijckerweg te De Lier in een brede sloot terecht gekomen. De 25 inzit tenden hebben zich drijfnat, maar gelukkig zonder letsel door de nood- luiken in veiligheid kunnen brengen. BERGEN (N.H.). De veertien mijn werkers die uit de mijn „Mathilde" bij Lengede zijn gered mogen met hun vrouwen en kinderen veertien dagen vakantie komen doorbrengen aan het strand bij Groet (gemeente Schoorl) in Noord-Holland. V.V.V. heeft hen daartoe uitgenodigd. BERGUM. In Bergum is zaterdag middag eer. borstbeeld onthuld ter nagedachtenis van wijlen minister A. S. Talma die van 1908 tot 1913 minister was 'van landbouw, nijver heid en handel in het ministerie van Heemskerck. Talma had tijdens zijn bewind een groot aandeel in de sociale wetgeving in Nederland. HOOFDDORP. Op de nieuwe al gemene begraafplaats bij Hoofddorp heeft de jaarlijkse plechtige herden king plaats gehad van de in de tweede wereldoorlog in d'e Haarlem mermeer gesneuvelde Nederlandse en geallieerde militairen, verzets strijders en burgers. HOOGEZAND. - Prins Bernhard heeft in Hoogezand-Sappemeer de nieuwe glasvezelfabriek N.V. Silen- ka-A.K.U. Pittsburg officieel geopend met een korte ceremonie. BERGEN OP ZOOM. De 14-jani- ge Wilhélmina Gorren uit Bergen op Zoom, die sedert woensdagmorgen 6 november werd vermist, is terecht. Nadat vrijdag via pers en radio dooi de politie om haar opsporing was gevraagd, is het meisje zaterdag avond uit eigen beweging in d'e ouderlijke woning teruggekeerd, zo deelt de politie thans mede. ROTTERDAM. Op de Oosterkade in Rotterdam is een zg. torenkraan, die gebruikt werd bij de uitbreiding van het Havenziekenhuis uit de rails gelopen en voorover op twee bouw keten terecht gekomen. Drie mensen werden hierbij gewond. Drie gewapende mannen die zei den inspekteur van, politie te zijn, zijn in New York de woning van een juwelenhandelaar binnengedrongen. Zij maakten zich uit de voeten niet kostbaarheden ter waarde van der tigduizend dollar. Volgens het blad .Morning News' zijn in Oost Pakistan vijfhonderd men'sen aan cholera overleden. In achrt districten zijn meer dan dui zend gevallen gemeld. De plaatselij ke autoriteiten zouden volgens 'het blad willen verdoezelen, dat er van ohol'era sprake is en slechts sproken van bacilaire dysenterie of iets der gelijks. Voor het eerst sinds 1933 zijn Westduitse parlementsleden maan dagavond bijeengekomen in het Rijksdaggebowv in west Berlijn. De eerste parlementariëx-s die dé her stelde zuidelijke vleugel van het ge bouw in gebruik namen behoorden tot een bestuurscommissie van alle partijen in de Westduitse Bondsdag. Afrika zou moeten proberen de goede betrekkingen met de Afrikaan se landen te herstellen, zo heeft de Zuidafrlkaanse minister van Buiten landse Zaken, Eric Louw, gezegd. Bij de bevrijding van een extre mistische parlementariër uit een zie kenhuis ni Caracag door acht gemas kerde pei-sonen zijn twee politieman nen gedood. Een politieman werd ernstig gewond. De acht gemasker- den zouden leden zijn van het „ge wapende bevrijdingsleger". Oud-sl rijders 7*d*eeeniber-di visie ARNHEM, 11-11. De opvolger van dv> cnlangs overleden goneraal-ma- joor buiten dienst, li. J. J. W. Dürsl Brilt heeft yeneraal-majoor der ln- far'tei k* buiten dienst D. C. de Vries, oud-commandant van de eerste divi sie „7 december", het voorzitter schap op zich genomen van da stich- t'.ng ..BiJiid oud-strijders 7 december divisie". Met generuad Dürst Brilt richtte gent-raai de Vries d_* stich ting in oktober 1948 op. Jaarlijks herdenken de oud-strijd:rs van de 7 december divisie bij het divisie monument in Schaarst)ergen hun in Indonesië gevallen makkers. Val van dak MUSSELKANAAL. In de afgelo pen nacht is in het Academisch zie kenhuis in Groningen de 70-jarige heer A. M. uit Musselkanaal overle den. Gisteren viel hij van een dak van vier meter hoog, waar hij her stelwerkzaamheden verrichtte. Hij werd einstig gewond naar hel zie kenhuis overgebracht, waar hij aan de bekomen verwondingen bezweek. K.L.M. boekte winst DEN HAAG. 12-11. Over het derde kwartaal 1963 heeft de K.L.M. een winst behaald van f 16 miljoen, het geen een verbetering van het resul taat met f 9,5 miljoen is ten opzichte van de overeenkomstige periode van het vorige jaar. De vervoersinkomsten waren f 3,1 miljoen lager dan in het derde kwar taal van 1962, gedurende welke pe riode echter de inkomsten uit ver veer op Nieuw-Guinea in verband met de toen bestaande bijzondere omstandigheden f 19,8 miljoen be droegen. j Passen op baas j t SAN FRANCISCO, 12-11. De t 4 chauffeur van de Amerikaan- 4 4 se miljonair Harry Wright is 4 4 bij gerechtelijke uitspraak 4 4 aangesteld tot oppasserover 4 zijn baas, hetgeen in de eerste 4 4 plaats wil zeggen dat hij op 4 4 diens vermogen moet passen, i1 4 Tegen een maandelijkse belo- i1 4 ning van duizend dollar, moet 4 de chauffeur er voor zorgen, 1 4 dat de miljonair er niet meer i1 4 dan tweeduizend per maand 4 uitgeeft. 1 t Men schat dat de Russen nu be schikken over twintig duikboten die door kernenergie worden voortge stuwd, aldus een in Londen gepubli ceerd rapport van het instituut voor strategische studies, een onofficieel orgaan waarin politici en militaire deskundigen zitting hebben. VERGISSEN Diep in het stof gaat Eilandman's hoofd. Ten eerste voor een boom. Die hele mooie boom in het centrum ongeveer van het Schuddebeurse struweel. Onlangs wijdde hij enkele regels aan dit prachtexemplaar, dat - zaterdag hebben wij nog een be zoek gebracht - het nu toch wel erg te kwaad krijgt met de herfst en le lijk begint te kalen. De boom kreeg in dit rubriekje de naam plantaan, maar de mannen van de Vogelwacht slapen niet en ze schreven prompt dat het plataan moet zijn. En zo is het maar net. Enkele losse bij zonderheden: de plataan is een boom met verspreide, gelobde bladeren. De vrucht is een noot en in de herfst schilferen de bovenste lagen van de schors in grote plakken af. Dat heeft al eens aanleiding ge geven tot een klacht in één der raden, waar de jeugd de mantel kreeg uitgeveegd, „omdat ze zelfs de schors van de bomen afhaalt". Ge lukkig was er een „plantaardige" man aan de groene tafel, die fijntjes vroeg: „bedoelt U soms de plataan?" Nu, die bedoelde de man en toen kwam er snel een excuus. Nog iets dieper in het stof moet Eilandman's hoofd voor zijn honger winter, die hij stomweg in 1943 liet beginnen. Maar de hongerwinter be gon in september 1944. „Zo is dat toevallig nu ook nog eens een keer" moet de (vriendelijke) man te Kerk- iverve hebben gedacht en trouwens alle anderen, die (vriendelijk) opbel den. Het was een dom jaartalfoutje en we hebben er toch echt zo mid den ingezeten. m Als excuus alleen het cliché dat vergissen menselijk is. We hebben ons getroost met de burgemeester, die in de dertiger jdren, met andere autoriteiten werd uitgenodigd voor een vliegtocht naar Rotterdam. Die vliegtocht werd aangeboden door een eilandelijke fabriek van bakke rijgrondstoffen, waarvan we hier - „ter vermijding van reclame" - de naam helaas moeten verzwijgen. De magistraat werd na de iveldadige en goed verlopen tocht, die nadien nog werd begoten met een verfijnd wijntje, uitgenodigd te bedanken namens de enthousiaste deelneem sters en deelnemers. De fabriek bracht hem op het brood en via het brood kwam hij op de bakker. De gedronken wijn bracht hem op de schenker en toen ivas het maar een automatisch stapje meer naar het Genesis-verhaal over de bakker en de schenker. „De bakker ivon het en wint het", zo ongeveer was de strek king van sprekers betoog, want de bakker werd in vrijheid gesteld en helaas de schenker moest hangen. Eenmaal weer thuis ging ook de te lefoon en vroeg een medereiziger: „toe burgemeester, slaat U Genesis 40 er eens op na". Nu, dal deed de burgemeester. Hij werd er koud van. want de schenker ging vrij uit en de bakker moest hangen. Het blijft een feit: „vergissen is menselijk". Maar schrikken, ja dat doet men er wel van! EILANDMAN. KsmÊÊBml (Foto's: „Zierikzeesche Nieuwsbode"). Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE Vergadering gemeenteraad Op donderdag 21 november wordt ten stadhuize eén vergadering ge houden van de gemeenteraad, OUWERKERK Weerballon zonder instrumenten gevonden Op zijn land aan de Oostweg vond boer Steven 'de Rijke .een weerbal lon van gummi. Het ijs zat er nog aan, maar jammer genoeg waren de instrumenten er af. Een weerballon is voorzien van een raidiosohde, die de gegevens van de weersgesteld heid tot in de hogere luchtlagen registreert. De ballon was gescheurd er. is zonder dat er instumenten wa ren te bekennen op het land van de heer de Rijke neergekomen. RENESSE Winkelweek K.N.M.B. De afdeling Renesse van de K.N. M.B. gaat 'dit jaar weer een winkel week organiseren en wel van' 22 no vember t.m. 5 december. Naar wij vernemen, zullen hiervoor een aan tal zeer fraaie prijzen beschikbaar worden gesteld. Een tweetal elektri sche wasmachines zullen om. 'twee hoofdprijzen zijn. Het komend seizoen Wat het komend seizoen betreft deelde de voorzitter mede dat de langebaan wedstrijden dit keer ge houden zullen worden te Oostburg, die van het schoonrijden te Axel en de jeugdkampioenschappen te Zie rikzee. Bij voldoende deelname zul len de provinciale kampioenschap pen langebaan dames eveneens te Zierikzee gehouden worden. Aan de training op de „Jaap Edenbaan" te Amsterdam doen momenteel drie personen mee, o.w. een dame en een heer uit Zierikzee. Deze training staat onder leiding van d'e schaats- trainer de heer J. Pomper, die enige tijd geleden als enige van Zeeland en als een van de weinigen uit Ne derland het sChaatstrainersdiploma B wist te toehalen. Ook de algemene conditietraining welke op 21 novem ber aanstaande op de ijsbaan zal aanvangen staat onder zijn leiding. Hiervoor hebben zich momenteel een tiental leden opgegeven. Getracht zal worden met de zustervereniging, de IJsvereniging Burgh-Haamstede, die ook plannen in deze richting heeft, de training gecombineerd te doen plaatsvinden. Bij de rondvraag werden nog de punten consumptietent en 'kleedge legenheid aangesneden. Enkele be stuursleden zullen zich hierover be- INGEZONDEN STUKKEN 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2