voordelig samen 1» 7&icVl de nüSÜ Sterovita koffiemelk Met de verse smaak die bij verse koffie hoort! Erres centrifuges Feestelijk nieuws voor wie van verse koffie houdt: Hier is De melkbussen blinken. Vers van de wei komt de volle, zoete boerenmelk. En Sterovita houdt die smaak roomvers en zuiver in zijn nieuwe koffiemelk. De nieuwe Sterovita is dan ook de koffiemelk speciaal voor verse koffie. Vraag 't uw melkman: alleen hij brengt u mèt de verse melk ook de roomverse Sterovita Wilt.u een "Higgins" winnen? Kijk dan naar de Sterovita advertentie in de krant van morgen. tljdel'jk Trek in Heldere Groentesoep? Kies dan Knorr Heldere Groente soep, De beroemde, onovertrof fen Knorr kwaliteit, in enkele minuten op tafel! En kijk... Knorr belóónt uw goede smaak. 2 zak jes samen f 1,10. Dubbelop ge nieten èn voordelig! samen tafelen begint met Zwitserse Knorr koks en Nederlandse huisvrou wen werken voortdu rend samen voor uw fijnste soep. Elke nieuwe Knorr soep wordt vooraf gekeurd, beproefd, ak koord bevondenl inhoud iVz kg wasgoed f 148, inhoud 3 kg wasgoed f 248, WELTEVREDEN Schouwen-Duiveland's was- en droogapparaten- specialist tel. 2805 - Zierikzee GEMEENTE BROUWERSHAVEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over oktober 1963 Geboren. 5 okt. Anita, d. van A. .Duinhouwer en J. Hillebrand (Zon- nemaire); 7 okt. Adriaan Willem, z. van C. de Vlieger en J. J. C. Fon- terne (Zonnemaire). Gehuwd. 11 okt. Jan Hoogerwerf, 25 jr. (Bruinisse) en Krina Smal'heer, 22 jr. (Brouwershaven); 18 okt. Ma- rinus Beerend Noorland, 22 jr. (Nieuw Vossemeer) en Johanna den Hollander, 19 jr. (Noordgouwe); 19 Okt. Peter van Lookeren Campagne, 29 jr. (Wageningen) en Johanna Emi- lie Ezendam, 26 jr. (Noordgouwe); 24 Okt. Marinus van den Bout, 32 jr. (Wieringermeer) en Marina Jakoba Krabbe, 31 j. (Noordgouwe). Overleden. 22 okt. Lena Marina Geleinse, 84 jr., wed. van A. van Ast (Zonnemaire). Ingekomen. 16 okt. Antonis van der Wekken er. gezin (Dreischor) van WestersChouwen22 okt. Jacobus J. A. van Steijn (Brouwershaven) van Maarn; 25 okt. Krina P. van de Panne, echt. van B. M. de Rijke (Dreischor) van Mid'denschouwen. Vertrokken. 11 okt. Krina Smal- heer (Brouwershaven) naar Bruinis se; 15 okt. Martina M. Pannekoek (Noordgouwe) naar Zierikzee; 18 okt. Johanna den Hollander (Noord gouwe) naar Dussen; 19 okt. Johan na E. Ezendam (Noordgouwe) naar Ede; 24 okt. Hendrik C. van 't Hof (Brouwershaven) naar IJmuiden; 24 okt. Marina J. Krabbe (Noordgou we) naar Wieringermeer; 31 okt. Jo hannes H. van Elddik (Noordgouwe) naar Pijnacker; Jitske Keizer (Brou wershaven) naar Zierikzee; Cornelia R. Brandt (Zonnemaire) naar Zie rikzee; Willem Mudde en echtgen. (Brouwershaven) naar Dubbeldam. GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over oktober 1963 Geboren: Helena Cornelia, doch ter van N. van der Linde en J. van Dijke (Scharendijke). Gehuwd1: Abraham Leendert van der Wekken, 26 jaar en Jacoba den Boer, 21 jaar; Bert Marinus de Rijke 20 jaar en Krina Pietemella van de Panne, 20 jaar. Overleden: Aaltje de Kok, doch ter van W. de Kok en A. van den Berge (Kerkwerve). Ingekomen: F. C. M. Rood'enburg en echtgenote van Vlaard'ingen naar Scharendijke. Vetrokken: L. J. Kosters van Scha rendijke naar 'Nieuw-Beijerland; K. P. de Rijke-Van de Panne van Ellemeet naar Brouwershaven (Drei schor). Nederlands echtpaar in Duitsland verongelukt VREDEN, 6-11. De landbouwer Arend Jan Esselink (77) uit Win terswijk en zijn vrouw Anna Maria (72) zijn om het. leven gekomen toen de personenauto waarin zij zaten bij de Duitse plaats Vreden, vlak over de Nederlandse grens, in bot sing kwam met een Duitse perso nenauto. De bestuurder van de Ne derlandse wagen, de gepensioneer de adjudant van politie R. M. van Drie (68) en zijn echtgenote werden ernstig gewond. Zij zijn overge bracht naar het Algemeen Zieken huis te Winterswijk. Volgens de politie as de Neder landse auto bij het inhalen van een vrachtwagen met aanhangwagen terwijl een tegenligger naderde, te gen de linkervoorzijde van de vrachtwagen gebotst. De auto kwam daardoor dwars op de weg te staan waardoor een tweede tegemoetko mende auto er recht op in reed. Den Haag gaat slopen DEN HAAG, 6-11. B. en w. van Der. Haag hebben de gemeenteraad meegedeeld, dat in het stadsgedeelte begrensd door het Spui, de Hout markt, de Nieuwe Haven en de Sohedeldoekshaven op korte termijn 54 panden zullen worden gesloopt. In de panden zijn 42 bedrijven en 39 woningen gevestigd. Een en an dei- is een gevolg van het onderzoek dat is ingesteld na het instorten vaneen pakhuis aan de Elsemoerstraat, eni ge tijd geleder., waarbij enkele kin- derèn werden gewond. Bevoegdheidssituatie bij het V.H.M.O. DEN HAAG. 6-11. Van alle we- kelijkse lessen hij het dag-V.H.M.O. in de wettelijk verplichte vakken werd! 25 procent onbevoegd gege ven, dat is iets minder dan in 1962, in welk jaar het percentage 25.6 be droeg, zo blijkt uit C.B.S.-gegevens over de bevoegdheidssituatie bij het dag-V.H.M.O. per 16 september 1963. Voor de afzonderlijke vakken nam in vergelijking met 1962 ihet per centage onbevoegd gegeven lessen vooral toe bij natuurkunde (van 29 tot 32 procent). Voor wiskunde nam dit percentage af van 28 naar 26 procent, voor scheikunde en Latijn van 18 naar 16 procent. Bij het gymnasium was het per centage onbevoegd gegeven lessen het 'laagst, n.l. 17 procent en 'bij de middelbare scholen voor meisjes het laagst, n.'l. 34 procent Het openbaar onderwijs telt 22 proeent onbevoegd gegeven 'lessen, het overig bijzonder onderwijs 23 procent, het rooms 'katholiek onder wijs 26 procent en het prot. christe lijk onderwijs 29 procent. R.A.I, in teken van Amerikaanse landbouw SCHIPHOL, 6-11. Met de B.E.A. uit Londen zjjn 16 Amerikaanse ra dio- en t.v.-artiesten op Schiphol aangekomen, die deze maand dage lijks viermaal zullen optreden op de grote Amerikaanse landbouwten toonstelling in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam. Deze tentoonstelling, bedoeld om ■heel Europa te laten zien welke landbouw- en voedselprodukten de Verenigde Staten produceren, zal donderdag door de dinsdag eveneens in ons land aangekomen Amerikaan se vice-president Lyndon B. John son worden geopend en 18 dagen te zien zijn. 'S Middags en '9 avonds geven de 16 artiesten, 13 heren en 3 dames, die uit alle delen van de V.S, af komstig zijn, telkens twee voorstel lingen van een uur. Zij kennen el kaar slechts van hun gezamenlijk optreden in het Hootenanny pro gramma van de Amerikaanse tele visie. Voor het eerst zal dit pro gramma nu buiten Amerika worden vertoond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 4