T#T< Schouwen-Duiveland bevrijd van het Franse juk DUET SER-RAPPORT OVER LOONVORMING EEN BEGRIP VOOR HONDERD DUIZENDEN Oost-West-verhouding onderwerp van gesprek in Tweede Kamer Chroesjtsjov over incident op „Autobahn" Verkeersovertreders voor liet Zierikzeese Kantongerecht Felix de Nobel's Kamerkoor komt naar Zierikzee DKW 5495r 8 december 1813 ZIERIKZEE, november. De na tionale herdenking van de onafhan kelijkheid zal te Zierikzee o.m. wor den gevierd met een toneelstuk door de jeugd voor de jeugd. Leerlingen van verschillende scholen zullen in de Concertzaal een stuk - dat be trekking heeft op de bevrijding van het Franse juk - opvoeren voor de leerlingen van alle scholen. De re petities van dit stuk hebben inmid dels een aanvang genomen. Schou wen en dus ook Zierikzee - werd, om precies te zijn, van de Fransen bevrijd op 8 december 1813 en de belangrijke datum voor deze streek, komt dus nu voelbaar dichterbij. Het is interessant neg eens in grote lijnen de geschiedenis van die bevrij ding na te gaan. De bevrijders in 1795 met zoveel vreugde ingehaald, deden zich al spoedig kennen als ware verdrukkers. Er waren „klei nigheden", als het afnemen van wa penborden, 'het verbieden van het begraven in de kerken, het geven van Franse namen aan straten, poor ten en bruggen, maar de „grote din gen" tikten ook het hardst door, zo als de inkwartiering van uitgehon gerde soldaten, het toezicht van spionerende douanes, de conscriptie en de knevelarij. De komst van een zwerm kwelzieke douanes in febru ari 1810 deed het juk ondragelijk worden, want deze mensen gingen hoogst willekeurig te werk. Ze drongen met geweld winkels en pakhuizen binnen en spoorden de koloniale en Engelse waren op. Met name de Engelse waren werden overgebracht naar het bureau van de ontvanger der douanes Le Rendu, aan de zuidzijde van de Oude Haven en werden verbrand. Geruchten. Zo werd het leven stad- en land genoten behoorlijk zuur gemaakt, maar reeds bij het begin van 1813 druppelden gerudhten binnen, die wezen op een op handen zijnde om mekeer. Er kwamen berichten uit Rusland. De leugens lagen er al te dik op en het spreekwoord kwam in zwang: „Liegen als een bulletin". Vooral toen beridhten over de brand van Moskou,-door betrouwbare Duit se tijdingen werden bevestigd, ging men inzien dat de Franse overheer sing naar zijn einde liep. Maar de Franse ambtenaren deden alle 'mo gelijke moeite de ware stand van za'ken verborgen te houden. Het be gon echter de aandacht te trekken, dat aan de ene oproeping van volk en paarden nog niet eens was vol daan, of een andere stond voor de deur. Later bleek dat de vorderin gen bitter hard nodig waren om de geleden verliezen aan te vullen. Pure dwingelandij. In oktober 1813 was de Franse politie meer en meer gaan toezien op de handelingen der burgers en poogde hen op allerlei ■wijze, bij dag en bij naoht te bespieden. Om het toezicht 's nachts gemakkelijker te maken werd de maire (burgemeester) Thomas Adriaan van Adriohem, die in 1812 de heftig Frans gezinde dr. Nicolaas de Kater in dde betrekking was opgevolgd, gedwongen een pu- blikatie uit te vaardigen, waarbij ieder, die zich na 12 uur op straat begaf, gelast werd een brandende lantaarn te dragen. Dit bevel gaf aanleiding tot kluchtige taferelen, want zelfs bij heldere maneschijn, moesten op bevel lantaarns worden meegesjouwd. In het laatst van oktober en begin november 1813, na de slag bij Leip zig, verdrong het ene ongeluksbe richt voor de Fransen het andere en steeds moeilijker werd het de bur gerij onkundig te -houden van het ondergaan van Napoleon's geluks- ster. Toch deed de sous-prefect Hy- polite de Ia Bossière wanhopige po gingen de jobstijdingen te onder scheppen. Alle door de post aange brachte brieven en nieuwsbladen werden eerst op zijn bureau geopend en 'gelezen of er ook maar niets in voorkwam over keizer's nederlaag en vlucht. „Gevaarlijk" nieuws be reikte dan odk nooit het bestemde adres. Maar het gerucht was als wa ter en ook op Schouwen-Duiveland ging men met de dag duidelijker be seffen 'dat de Franse tijd ten einde spoedde. De eerste dag die veel hoop gaf was vrijdag 3 december. In de mor genuren van die dag deed het ge rucht de ronde „dat enkele Engelse schepen in aantocht waren". De Franse bevelhebber, die ver blijf hield in „De Mossel" (het vroe ger St. Cornelia Liefdehuis), begaf zich - in gezelschap van de sous prefect - op de St. Lievensmonster- toren om de Engelse scheepsmacht in ogenschouw te nemen. Er kwam een verbod dat niemand de toren of de molen aan het Bolwerk mocht beklimmen. Een uitwijzingsbevel. De natuur kwam de Fransen te hulp, wanlt een dikke mist belem merde het uitzicht en de dag ging voorbij onder hoop en vrees. Op- za terdag 4 december kregen de matro zen en soldaten van de Franse brik „Le Butzlor" - in de Nieuwe Haven - ruzie, die echter spoedig werd bij gelegd. Maar het gaf de kapitein aanleiding het geschut met scherp te laden en een patrouilledienst in te Stellen. Uit. deze handelingen bleek overduidelijk de Franse vrees voor oproerige bewegingen. Daar de En gelsen niet naderbij kwamen, ge- voetden de Fransen weer lust en moed om op zondag 5 december Na poleon's kroninigsdag te vieren. Het feest werd edhter voor jhr. mr. W. A. de Jonge - lid van de rechtbank - onaangenaam onderbroken, door hot even onverwacht als ontijdig bevel, zich binnen zes uren naar Rijssel op weg te begeven. Dit uitwijzingsbo- vel werd spoedig algemeen bekend en deed ccn volksoploop ontstaan. Opgemerkt zij dat dit uit wijzings bevel en de gevolgen ervan thema is van het toneelstukje - in het be gin van dit artikel genoemd - dat door de schooljeugd zal worden op gevoerd. De maife van Adrichem trachtte bij de bevelhebber Duclos een paar dagen uitstel voor de 'heer de Jonge te verkrijgen, hetgeen na veel moei te gelukte. De volgende morgen, maandag 6 december, liet de gene raal twee stukjes veldgeschut voor ..De Mossel" plaatsen. Het geschut heeft geen dienst meer gedaan en is na de aftocht der Fransen in het be zit der stad gekomen. Eén ervan wordt nog altijd bewaard in het ge- meente-m ifeeum. In een slotartikel hopen wij de eindfase van de bevrijding te behan delen. Huldiging oud-notaris MOSKOU, 6-11. We zouden nooit hebben toegegeven en zij zouden over onze ljjken hebben moeten gaan. Dit heeft de Russische cerst- minister, Chroesjtsjov, woensdag gezegd toen Amerikaanse zakenlie den, die een bezoek aan Moskou brengen, in een gesprek met de pre mier het 'incident op de autoweg bfl Marienborn aanroerden. Volgens Chroesjtsjov werd het in cident afgesloten toen de Amerika nen aan de Russische eis toegaven en uit hun voertuigen stapten om de telling mogelijk te maken. Hij vroeg zich af waarom 'het nodig was de controle-procedure, die al veie jaren bestond', te wijzigen. Daarom hielden wij 'de konvooien vast tot zij toegaven, aldus de Russische lei der. „De uwen veroorzaakten de wrijving. Wij willen een dergelijke wrijving niet. Onze wens is goede en vriend'sohappelijke betrekkingen te voeren en de economische ban den te ontwikkelen", zo zei hij. Toen hem gevraagd werd: wat zou gebeuren wanneer men het niet eens werd over de procedure bij de con troleposten zei Chroesjtsjov: „Als men de gevestigde procedure niet volgt wordt geen doorgang verleend. Het is een kwestie van „een soldaat is een soldaat". Ingezonden mededeling Reumatiek TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT DEN HAAG, 6-11. Het complex van maatregelen (een mogelijke loonsverhoging met tien procent, de vaststelling van een minimum-in komen en o.m. de aanpassing van de A.O.W. en AAV.W.-uitkeringen) waartoe de Stichting van de Arbeid heeft geconcludeerd, is naar de me ning van de Sociaal-Economische Raad (SE.R.) in overeenstemming met de doelstelling: het herstel van - de greep op de effectieve loonvor ming en daarmee het veilig stellen van het loonbeleid als instrument van economische politiek. Dit blijkt uit het aan dr. G. M. J. Veldkamp, minister van sociale za ken en volksgezondheid uitgebrach te derde halfjaarlijks economisch S.E.R.-rapport. De raad stelt zich achter de door de Stichting van de Arbeid vporgesteldo maatregel ten aanzien yan de invoering van een inkomensgrens inkomensminimum voor loontrekkenden en de optrek king van enkele sociale uitkeringen. Uit het rapport blijkt evenwel, dat een minderheid in de S .E.R. met zorg is vervuld over de voorziene mogelijkheid van een tien-percent verhoging van het loonniveau, als mede van beperkte ondernemings gewijze afwijkingen boven de in de c.a.o. overeengekomen arbeidsvoor waarden. Desondanks zou deze min derheid toch de doorvoering van het akkoord niet willen ontraden. Ge steld wordt, dat het, naar de mening van deze minderheid, van het groot ste belang zal zijn dat de loonont wikkeling zioh in elk geval binnen de in het akkoord aangegeven gren zen blijft bewegen. Ingezonden mededeling UTRECHT. De jongeman die in augustus de ambtsketen van de burgemeester van Zeist stal, stond voor de rechtbank in Utrecht, Daar hoorde hij voor de diefstal in Zeist, een inbraak in Soesterberg en en kele gevallen van autodiefstal en joy-riding een gevangenisstraf van een jaar ,tegen zich eisen. De Italiaanse filmactrice Sofia Loren, die vorige maand in een zie kenhuis 'te Milaan werd opgenomen voor wat men een kleine operatie noemde, heeft een miskraam gehad, zo meldde het Italiaanse persbureau Ansa woensdag. DEN HAAG. 6-11. De minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft woensdagavond in de begrotingscommissie voor bui tenlandse zaken gezegd, dat de voor uitzichten om met de Russen tto overeenstemming te komen over kwesties als wederzijdse militaire waarnemingsposten de laatste da gen minder goed zijn. De minister zei dit naar aanlei ding van opmerkingen en vragen van Tweede Kamex'-leden over de oost-west verhouding en de N.A.V.O. De Nederlandse regering is bereid met een positieve instelling alle mo gelijkheden te onderzoeken om tot Op een in het Dorpshuis te Renesse gehouden bijeenkomst is de heer M. C. v. d. Bout, oud-nbtaris ter plaatse, hartelijk gehuldigd in verband met het beëindigen van zijn werkzaamheden. De heer v. d. Bout, die met pensioen gaat, ervoer dat de bewoners van Renesse hem een warm hart toedragen. Namens een viertal verenigingen bood de voorzitter van het organiserend comité, de heer J. M. de Nooijer, de scheidende heer v. d. Bout een „Doe- het-zelf-doosaan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Amerikaanse zakenlieden in Moskou Schouiven-Duivelandse Sportspiegel Spannende strijd verwacht tussen Burgh en Zierikzee in 4e kl. G Dreischor heeft goede kans tegen Renesse Zierikzee III en Brouwershaven zullen elkaar niet veel ontlopen Instructies. Hij (heeft zijn instructies en als iemand zou willen doorbreken dan is 'het logische gevolg dat geweld met 'geweld wordt beantwoord. Een militair is geen minister van bui tenlandse zaken en hij kan niet gaan onderhandelen. Hij moet zijn orders uitvoeren". Volgens de Russische regerings leider zal (het tegenhouden van mili taire transporten 'bij de controle posten worden voortgezet zolang de normale gang van zaken niet wordt gevolgd. „Toen u besloot onze zenuwen op de proef te stellen beantwoordden wij dit met onze pantserwagens dwars over de „Autobahn" te zetten om zodoende uw zenuwen te be proeven en te zien of u zou gaan schieten. Wij zijn erg 'blij dat u dit niet deed", merkte Chroesjtsjov te genover de Amerikaanse zakenlie den op. WASHINGTON, 6-11. Gezagheb bende kringen in Washington heb ben de beweringen van premier Ohroesj'tsjef, dat het Amèrikaanse ccnvooi bij Marienborn was door gelaten nadat men aan de Russische eis 'tot uitstappen had toegegeven, tegengesproken. Men verklaarde on omwonden dat de Verenigde Staten geen concessies 'hebben gedaan met betrekking tot de voorschriften voor militaire transporten op de autowegen naar west-Berlijn. VLAARDINGEN. De Vlaardingse 'brandweer en de polMeboten zijn woensdagmiddag om vijf uur inge rukt, zo'dat de nablussing thans in •handen is van de bedrijfsbrandweer van de Delta Chemie, die ook 'de op- ruimingsweikzaamhedfen zal verzor gen. VOETBAL K.N.V.B. In de 4e klas G zijn zondag aller ogen gericht op de Schouwse derby tussen Burgh en Zierikzee. Wie van deze twee deze wedstrijd gaat winnen is nog een ge- heel open vraag. Bij de groen-wit- ten is de voorhoede het sterkste deel van het elftal, dit in tegenstelling met Zierikzee, waar de grootste kracht in de verdediging schuilt. Hopelijk kunnen wij zondagmiddag een boeiende strijd aanschouwen waarbij de sterkste als overwinnaar uit de bus komt. VES '35 heeft thuis de beste kansen tegen Cluzona even als NVS legen hekkesluiter Halste ren. DIVQ kon het bezoekende Hruisland wel eens handen vol werk geven, terwijl ook Vosmeer lang voor gtyn gemakkelijke opgaaf staat bij Dé Schutters. RKFC maakt voor eigen publiek weer een goede kans op de inzet tegen SC Gastel. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de Ie klas B gaat Drei schor in eigen huis de strijd aanbin den tegen Renesse. De blauw-witten die heel wat beter voor de dag ko men dan het vorige seizoen, dit in tegenstelling met de duinbewoners, geven wij bij dit treffen de beste kansen. De Zierikzee-reserves kun nen een goede beurt maken tegen Robur al zullen zij er goed aan doen de Goesenaren niet te onderschatten. Patrijzen heeft de beste troeven in handen tegen Kwadendamme, ter wijl Luctor goed is voor de volle winst bij Kruiningen. In de 2e klas C zullen Zierikzee III en Brouwers haven elkaar niet veel ontlopen. Na het goede resultaat tegen Zonnemai- re zijn wij geneigd Dreischor II ook een goede kans te geven tegen SV- OWK. Bij de ontmoeting tussen Burgh II en Renesse II zal de uitslag niet ver van een puntenverdeling liggen. akkoorden met de Russen te ko men. Maar zij is niet bereid een zijdig tot offers over te gaan. Voor al niet als het gaat om het nationale zelfbehoud. Over het toelaten van communis tisch China tot Ida Verenigde Naties zei minister Luns o.m., dat de Ne derlandse houding elk jaar met zorg wordt overwogen. Volgend jaar kan het besluit wel anders zijn dan dit jaar. Men moet bij dit probleem onder meer ook letten op hetgeen er met Formosa gebeurt. Maar deze overwegingen behoeven niet van doorslaggevende 'betekenis te zijn. Het kernstop-aceoord. In antwoord op vragen over de redenen, waarom Nederland het ge deeltelijke kernstop-akkoord heeft ondertekend, zei minister Luns dat dit akkoord een stap in de richting van algemene ontwapening is, voorts, dat er toch wel degelijk een ontspanningselement in zit en ook, omdat verontreiniging van de ruim te er door wordt voorkomen. Hij zei voorts van mening te zijn, dat dooi de ondertekening' Oost-Duitsland niet is erkend. De Russische juris ten zeggen dit ook. De minister kondigde voorts aan, dat waarschijnlijk in januari de aan gekondigde nota over ontwapening bij de Kamer zal worden ingediend. Verscheidene leden van de com missie zeiden, het met de regering eens te zijn, dat de doelstellingen van de Russen niet veranderd zijn, waarbij zij wezen op het aanhouden van Amerikaanse autokolonnes op de weg van West-Duitsland naar West-Berlijn. BERKEL-RODENRIJS. Het drie jarig dochtertje van het gezin Kuy- ten uit Berkel-Rodenrijs is om het leven gekomen, doordat het bij het spelen onder een achteruitrijdende vrachtauto geraakte. Het kind was op slag dood. Zonder rijbewijs een aanrijding veroorzaakt ZIERIKZEE, 5-11. Wegens het zonder rijbewy's besturen van een bestelwagen en het veroorzaken van een aanrijding op de Seroos- kerkseweg te Serooskerke, is de Zierikzeese monteur L. L. M. P. woensdagmorgen door de Zierikzee se kantonrechter veroordeeld, con form het requisitoir van de officier van justitie, tot twee boetes van elk 50 gulden, subsidiair twee maal 10 dagen hec-Kjt'eriiSy Op 17 augustus reed P. met een snelheid van bijna 100 km per uur op genoemde weg. Toen een voor hem rijdende perso nenauto, bestuurd door de slacht- controleur A. J. P. M. v. d. S. uit Zwijndrécht vaart minderde om te stoppen, zag P. geen kans meer de bestelwagen tijdig tot stoppen te brengen en reed hij pardoes in op de achterzijde van zijn voorganger. Toen de politie verscheen bleek P. niet in het bezit te zijn van een rij bewijs, hetgeen hem door de kan tonrechter bijzonder kwalijk werd genomen. Een bijzondere Nutsavond ZIERIKZEE, 7-11. Op vrijdag 15 november zorgt het stedelijk Nuts- departement voor een bijzondere avond. Op genoemde datum komt het bekende Kamerkoor onder lei ding van Felix de Nobel naar hier, voor het geven van een zangpro gramma. Onnodig te zeggen dat de ze zanguitvoering 'n top-Nutsavond belooft, waarvoor wij gaarne de bijzondere aandacht van onze lezers vragen. Hdt Kamerkoox- van Felix de No bel is een 'klein, 'uitgelezen ensemble bestaande uit 18 beroepszangeressen en -zangers. Het. werd opgericht in 1937 eb staat sindsdien onder'leiding van Felix de Nobel, Aanvankelijk trad het. slechts voor de radio op. maar weldra begon het koor aan binnen- en buitenlandse toernee's, die stuk voor stuk grote successen werden. In de loop der jaren heeft het koor zich voornamelijk toege legd op de beoefening van de a-ea- pella-zang, een tak van kunst, die specifiek Nederlands is en in ons land in.de 15e en 16e eeuw tot grote bloei is gekomen. Het doel van „Het Nederlands Kamerkoor" is deze vo- kale kunst opnieuw te laten bloeien. A-capellc-werkeiT. Dat deze doelstelling vruchtbaar is, moge blij'ken uit het feit, dat ver schillende hedendaagse componisten (Badings, van Delden, Escher e.a.) geïnspireerd werden door het koor tot het componeren van a-capella- werken. Ook buitenlandse componis ten droegen werken op aan het koor. Het uitgebreide repertoire bevat echter ook werken met orkest- en pianobegeleiding, alsmede volkslie deren in verschillende talen, be werkt door de dirigent. Programma. In de avond van de 15e zal het volgende programma ten gehore ge bracht worden: Jacobus Clemens non Papa (1510- 1555), Sanctus; Jacöbus Obrecht (1450-1505), Paree, Domine; Antonius Brumel (ca. 1500), Sicut 1 ilium; Loy- set Compère (ca. 1450-1518), O bone Jesu; Orlando di Lasso (1532-1594), Matona mia cara, O La! o chc bon eco Max Regcr (1873-1916), Der Mensch lebt und bestohet; Wolfgang Arna- deus Mozart (1756-1791), Ave verum; Josquin des Pres (1450-1521), II griilo; Wolfgang Amadeus Mozart D'Baurin hat d'Kafcz' ver lor'n: Al- phons Diepcnbrook (1862-1921), De grote bond en de kleine kaf. Pauze. .Tolvan Wagenaar (1862-1941), Musi- ciens, qui ohantez; Alexander Voor molen (1895), Wandrers Nachtlied (opgedragen aan het Ned. Kamer koor); Henri Zag wijn (1874-1954), Cardllonnage (ogedr. a.h. Ned. Ka merkoor); Felix de Nobel (bew.) (1907), Dei-e's man, It got a robe (ne gro-spirituals); Felix de Nobel (bew.) I'k wil mi gaen vertroosten, Jesu Bloemhof, Avondgebed. Ingezonden mededeling DKW Junior de Luxe Automobielbedrijf Fa. W. GILIJAMSE Renesse, Telef. (01116) 370 ml De officier, mr. J. Andreae, stelde in zijn requisitoir, dat de verdachte door gebrek aan rij-ervaring niet tegen de gegeven situatie opgewas sen was geweest. Bovendien verweet •de officier de monteur te hard en onoplettend te hebben g ei-eden. „Deze aanrijding was in het geheel niet nodig geweest", zo concludeer de de officier, die het P. verder bijzonder zwaar aanrekende dat hij door het rijden zonder rijbewijs be paald bewust een ovei-treding had begaan. De kantonrechter, mr. E. W. van Vloten, was het eens met het re quisitoir van de officier en veroor deelde P. conform de eis tot totaal f 100,- subs. 20 dagen hechtenis. Wegens overtreding van de luis- tergeldbesehi'kking weid N. v. H. te Zierikzee conform de eis veroor deeld' tot f 15,- subs 3 dagen. Deze beklaagde had de verplichte radio- kaart niet bij zijn ontvangtoestel aanwezig gehad. Voor het rijden met een bromfiets zonder achterverlichting werd de Zierikzeeënaar L. B. veroordeeld tot f 5,- of 2 dagen. Deze overtre ding was geconstateerd op de Pro vinciale weg Renesse-Zierikzee, on der Kerkwerve. B. verklaarde dat het licht pa9 was gex-epareerd en dat het nog brandde toen hij uit Bux'ghsluis naar Zierikzee was ver- ti-okken. De kantom-echter bracht B. echter onder ogen dat deze ver klaring achteraf niet kon worden gecontroleerd en dat het bij aan houding in ieder geval niet brandde. De eis in deze zaak was f 5,-, „U hebt dus 'in ieder geval één gulden verdiend1", aldius de kantonrechter tot B., die de „schade" liefst maar gelijk wilde 'betalen. Conform de eis werd de kermis exploitant J. A. T. te Tilburg bij verstek" vex-oordeeld tot f 25,- of 5 dagen wegens bet met een aanhang wagen beschadigen van een op de Zee-anemoonweg te Renesse gepar- keei-de personenauto. Bovendien zal T. uit eigen portemonnaie f 50,- voor de aangerichte schade moeten beta len. Eveneens bij verstek werd ver- oox-deeld N. A. K. uit Dox-drecht, die op de kruising Beursstraat-Oude- stx-aat te Bruinissc geen voorrang had verleend aan een van x-echts komende auto. Confox-m de eis kwam deze overtx-eding K. te staan op f 40,. subs. 8 dagen. Ook deze beklaagde werd veroordeeld tot het voldoen van de schade, in dit geval f 70,-. De vertogenwooixfóger M. J. K. uit Apeldoorn had te Zierikzee op de kx-uising J ulianastraat-Px-ovinciale weg geen voorrang verleend, waar door een botsing was «ontstaan. Uit spraak f 40 of dagen, geëist was f 50 of 10 dagen. De Belg A. P. M. v. d. E. had op het veerplein te Zijpe op het gaspe daal inplaats van op de rem getrapt, waardoor zijn auto in botsing kwam met een geparkeex-de wagen. Con form de eis kwam 'dit de Belg te staan op f 20 subs. 4 dagen. De sloper J. C. B. uit Ziei'ikzee had op 'de Provinciale weg Zierikzee -Renesse bij het links afslaan naar de inrit van een boerderij de door gang niet voldoende vrijgelaten voor een achtex-opkomende vrachtwagen, waardoor een aanrijding was ge volgd. B. vei'klaarde de achter hem rijdende vrachtwagen niet te hebben gezien. Di't kwam mede door het feit dat het uitzicht van B., die eveneens een vrachtwagen bestuux-de, door de lading belemmerd werd. De officier meende dat B. fout 'had gehandeld, hij had ou eenmaal de achter hem komende auto moeten zien. De kan toni-echter veroordeelde B. tot een boete van f 100 subs. 20 dagen, waaxvan f 25 of 5 'dagen onvoor waardelijk en f 75 of 15 dagen voor waardelijk, met de bijzondex-e voor- waax-de het volgen van de eex-stvol- gende verkeex-scursus in Ziei'ikzee. F. M. uit Schiedam tenslotte werd verooi'deeld tot f 25 of 5 dagen, de eis was f 30 of 6 dagen. M. was „toe zichthouder" in de auto welke werd bestuurd door zijn zuster, toen deze op 8 augustus te Scharendijke een verkeersfoPt maakte op de kruising Dijksti-aat-Elkerzeeseweg. De be- stuux-ster had verzuimd voorx-ang te verlenen aan de op de Elkex-zcese- weg rijdende auto van I. C. P. uit Duivendijke, die een aanrijding niet meer kon voox-komen. Ingezonden mededeling spaar plezierig met prijzen 1.75/1.95/2.9S met DUET waardezegels ook In de modekleur Zlbetlno i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2