Zeer ernstig verkeersongeluk Gondel op rails gemonteerd STAD EN EILAND Geslaagde feestavond zomeravond-voetbal in de Graanbeurs drukkerij L 0 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 4 november 1963 p No. 19474 In garage te Burgh: Bazar afd. Veilig Verkeer had drukker kunnen zijn BURGH, 2-11. In het kader van een bazar georganiseerd door de af deling van het Verbond voor Veilig Verkeer, was de R.T.M.-garage in een tijd van tien uur geheel van ge daante verwisseld en was een zeer groot aantal stands ingericht, die stuk voor stuk een dito aaantal arti kelen bevatten. Doel van de bazar was de afdeling aan een filmprojec tor te helpen. De voorzitter van de afdeling, de heer Z. Roseboom, heette zaterdag middag allen welkom in het bijzon der de loco-burgemeester, de heer P. L. Vis en diens echtgenote. Spre ker ging even in op het doel van deze bazar en dankte reeds bij voor baat de vele gevers en geefsters van de massa artikelen die voor dit goe de doel beschikbaar werden gesteld. De loco-burgemeester zeide gaarne te willen voldoen aan de opening van deze bazar, omdat het Verbond voor Veilig Verkeer de juiste weg propageert. Voor de verkeerspropa- ganda is veel geld nodig en vooral een projektor is hier ten zeerste op zijn plaats. Spreker hoopte dan ook dat er zal 'komen. „Met de wens dat de inspanning en voorbereiding ten volle tot hun recht zullen komen via deze bazar, verklaar ik de bazar voor geopend", aldus besloot de heer Vis zijn toespraak. Direkt daarna klonken de eerste schoten in de schiettent, dreunden de hamerslagen op het spijkerblok, werden de eerste oliebollen gebak ken en zo was in iedere stand wat te doen. In de namiddag bleek de belangstelling overwegend te be staan uit jeugdige toeloop, doch in de avonduren arriveerde de grote massa. Een paar uren was het toen zeer druk doch omstreeks tien uur nam de belangstelling snel af en was het spoedig gedaan met de drukte. Naar wij van de zijde van het be stuur vernemen is de belangstelling erg tegengevallen. Doch diegenen die de bazar een bezoek brachten heb ben er flink wat geld achtergelaten en daarom is de financiële uitkomst dan ook vrij goed. Het geringere be zoek heeft tot gevolg gehad dat er nog al veel artikelen overgebleven zijn. Zoveel zelfs dat 'het bestuur het plan heeft opgevat nog een avond te organiseren in Renesse. De juiste datum is nog niet bekend; doch het zal ongeveer wel een veertien dagen of drie weken duren. Het juiste net to bedrag is nog niet bekend. KERKNIEUWS Ds. J. van Vliet nam afscheid van Hervormde Gemeente van Sirjansland SIRJANSLAND, 3-U. In de dienst van zondagmiddag heeft dis. J. van Vl'iet, Ned. hervormd predikant, af scheid genomen, na de gemeente een jaar en negen maanden te hebben gödiiend. Het kerkgebouw was behoorlijk gevuld. Onder de aanwezigen be vonden ziöh onder meer de ringcol- lega's van ds. Van Vliet, te weten de predikanten ds. v. d. Sar, ds. Wes terhof, ds. Groenewegen en ds. Kel- ling. Verder de heer M. Krijger te Bruinisse namens de classficale zen- dingscommissie, verschillende ker- keraadsleden uit diverse gemeenten en belangstellenden. De Schriftlezing was uit 1 Kor. 2, waarin het karak ter van de evangeliepredikinkg is vervat. Thema van de predikatie was de tekst uit Efeze, waarin 't af scheid van de apostel Paulus van de ouderlingen wordt verhaald. Ds. Van Vliet wees er op dat hij te Sirjans land geen ander doel voor ogen ge had heeft dan het brengen van het evangelie van Jezus Christus. Spre ker was er zich van 'bewust dat de raad Gods door geen mens te peilen is en er sleohts bij benadering over kan worden gesproken en dwaas dan ook de mens die meent dat er aan het werk van hem die deze raad ver tolkt niets zou mankeren. „De ge meente Sirjansland bewegen tot ge loof, dat was mijn diepste begeren1", aldus de scheidende herder en le raar, dlie zeide met hartstocht en liefde deze boodschap te hebben doorgegeven, ook al is het misschien niet altijd als zodanig verstaan. Als één der oorzaken noemde d'e predi kant „dat men nog niet arm genoeg is voor deze rijke Christus". Hij wenste kerkeraad en gemeente Golds tegenwoordigheid toe. Huwelijk van Russische ruimtevaarders MOSKOU, 3-11. - De Russische ruimtevaarders Valentina Teresjko- wa (26) en majoor Andrian Nikola- jew (34) zijn zondagochtend in Mos kou in het huwelijk getreden. Een grote menigte was samenge stroomd bij het gebouw, een vroegere Tsaristische villa, waar het huwe lijk werd gesloten. Getuigen waren ruimtevaarder Valeri Bikovski en Valentina Gagarin, de echtgenote van kosmonaut Joeri Gagarin. Ook an dere Russische ruimtevaarders, zoals Titov, Popowitsj en Gagarin, waren aanwezig. Man stak zijn vrouw na echtelijke twist UTRECHT, 3-11. Een hevig bloe- dende vrouw is zondagavond binnen gebracht in het Utrechts Diacones- senziekenhuis. Zij was het slachtof fer van een echtelijke twist, die met het mes werd beslecht. Na operatief ingrijpen was de vrouw buiten le vensgevaar. De vrouw, de 34-j. M. J. de K.- G. had tijdens het avondeten ruzie gekregen met haar man, een 43-ja- rige monteur. De twist liep zo hoog, d'at de man een vleesmes greep en de vrouw in de rug stak. De man is in de loop van 'de avond aangehou den. Het echtpaar leefde al langere tijd in onmin. SPORT Op uitdrukkelijk verzoek van ds. Van Vliet werden geen toespraken gehouden. In plaats daarvan zong de gemeente tenslotte ps. 121. Aan de uitgang was er gelegenheid met een handdruk afscheid te nemen van ds. en mevrouw Van Vliet. VOETBAL SVOWK I-Zierikzee III 2-3 Na eerst van beide partijen een op en neergaande strijd, zette Bakker de linksbinnen van Zierikzee een beetje onrechtmatig van de bal af, waarvoor een strafschop werd gege ven. Deze 'keerde doelman Buis goed Kort daarop een mooi samenspel in de voorhoede der gasten, waaruit Vermeulen de score opende: 0-1. Een fout in de achterhoede van Zierikzee wist midvoor v. d. Werf goed te be nutten: 1-1. Na dertig minuten was het weer v. d. Werf die uiit een goede voorzöt van v. d. Hamer de blauw- Witten een voorsprong gaf: 2-1. Kort voor rust werd de stand gelijk door een mooie doorbraak uit een vrije schop, welk doelpunt werd gemaakt door Verioo. Na de thee werd het spel van de blauw-witten minder door gebrek aan uithoudingsvermogen. De druk werd dan ook steeds groter. Een -tweede strafschop voor Zierikzee ging naast het doel. Toch hadden de Ouwerkerkers pech, want enkele ballen tegen de lat en paal hadden meer succes verdiend. Een fout van de doelman bracht Zierikzee III de overwinning. LAATSTE NIEUWS GASSELTE, 4-11. Op Rijksweg 34 bü Gasselte zijn vanmorgen by een zeer ernstig verkeersongeluk zes of zeven personen om het leven geko men. Een vrachtauto ramde in volle vaart drie busjes, waarin leerlingen van een kweekschool uit Groningen zaten. De gevolgen waren ontzettend. Uit de verwrongen resten van de auto's zijn reeds zes of zeven licha men geborgen en de kans is groot dat het aantal slachtoffers nog stijgt. De duurdere sigaretten DEN HAAG, 4-11. Het Nederlands verbond van mïdldenstandsverenigin- gen 'heeft er bij de minister van Fi nanciën op aangedrongen, dat de re gering de Sigarenwinkeliers tegemoet komt 'in de door hen te maken kos ten voor het ombouwen van siga rettenautomaten, indien de voorge nomen verhoging van de sigaretten- prijs doorgang vindlt. Het N.V.M. wijst erop, dat juist helt sigarenwinkeliersbedrijf tot de economisch zwakke 'groep dn de de tailhandel behoort en in 1962 slechts een toename van de igektamzelt van drie procent heeft gehad en daarmee belangrijk achterblijft bij de 'gemid delde inkomensstijging. BRUINISSE, 4-11. Eén van de drie op de oostkop aanwezige gondels voor de nu zo langzamerhand wel bekend geworden nieuwe sluitmethode van de noord-Grevelingen, is vorige week op de rails gemonteerd, die het uit einde vormt van de kabelbaan. Vrijdag was de eerste gondel te zien, zoals er in de toekomst tien stuks een geregelde „dienst" zullen onderhouden tussen het eiland Flak- kee en de Grevelingendam. Men kan eerst nu goed zien welk een reusachtig werk het hier betreft. De grote gondel lijkt in de lucht han gend heel wat kleiner dan hij in wer kelijkheid is. De toekomstige gondel chauffeurs kunnen nu gaan oefenen, zij het dan dat deze oefeningen voor lopig nog een oefening „op de plaats rust" zal zijn, want van glijden langs de kabel kan de eerste maanden nog geen sprake zijn. Een klein stapje nader tot het uit eindelijke doel betekende de montage intussen wel en daarom gingen ver schillende autoriteiten, die bij het werk zijn betrokken, vrijdagmiddag eens een kijkje nemen. Het aantal doden tengevolge van de ontploffing tijdens een voorstel ling van een ijsrevue in Indianapolis is in hét weëkeiwd'e tot 68 gestegen, doordat vier mensen die met zware verwondingen mar een Ziekenhuis waren overgebracht, aan hun kwets uren bezwëken. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 4-1 i. Aangevoerd 1821 stuks vee, t.w.: 1487 vette koeien en ossen en 334 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 3,10-3,40, f 2,65-3,00, f 2,30- 2,60; varkens (levend gew.) f 2,34- 2,32-2,30. Vette koeien en ossen: aanvoer groter; handel kalm; 1ste kwaliteit prijshoudend, 2e en 3e kwaliteit ge drukt, prima's boven notering. Var kens: aanvoer korter; handel vlug; prijzen hoger, prima vleesvarkens boven notering, slachtzeugen van f 1,95-2,05 per kilogram. SEROOSKERKE Herbouw schuur Door de firma Veldhoven uit Zie rikzee is vorige week een aanvang gemaakt met de herbouw van de on langs, tot op heden door onbekende oorzaak, afgebrande landbouwschuur aan de Hoosjesweg van D. v. d. Hoek. Men hoopt de schuur nog voor de winter herbouwd te hebben. Aanrijding Zaterdag j.l. omstreeks 10.45 uur, had op de splitsing Serooskerkseweg en Provincialeweg een aanrijding plaats tussen een personenauto, be stuurd door G. H. B. uit Zierikzee en een personenauto bestuurd door mevrouw E. S. uit Amstelveen. Deze aanrijding ontstond omdat laatst ge noemde bestuurster geen voorrang verleende. Beide personenauto's wer den beschadigd. De rijkspolitie stel de een onderzoek in. BURGH Nutsavond We herinneren aan de morgen (dinsdag)-avond te houden Nuts avond in het „Wapen van Burgh", waarop jhr. Van Citters en diens echtgenote zullen spreken over hun Canadese reis. BRUINISSE Vergadering afdeling S.G.P. De afdeling Bruinisse van de Staat kundig Gereformeerde Partij verga derde vrijdagavond in de kerkeraads- kamer van de Geref. Gemeente o.l.v. de heer W. van Gilst. Deze opende met gebed en las ver volgens Jona 3. Hij vergeleek de toe stand in het Ninevé van vóór de pre diking van Jona met de toestand in ons eigen land. Als openbare zonden wees hij aan het misbruik van Gods naam en het misbruik van Gods dag. Een verafgoding van de sport en ve lerlei verkeerde lectuur waren vol gens spreker eveneens „openbare zon den" in het Nederlandse volksleven van thans. Voordat werd overgegaan tot be stuursverkiezing werd het overleden bestuurslid de heer L. L. van de Velde herdacht. De heer C. Kik, die aftredend was, stelde zich wegens drukke werkzaamheden niet meer herkiesbaar als bestuurslid. In de twee bestuursvacatures werden ge kozen de heren J. de Bruine en C. W. J. Wolfensperger. De heer R J. Deur- loo werd als bestuurslid herkozen. Naar de landelijke vergadering te Utrecht werden afgevaardigd de he ren L. van den Ouden en C. W. J. Wolfensperger; naar de provinciale vergadering te Goes de heren C. Kik en W. van Gilst en naar de districts vergadering te Zierikzee de heren Joh. van Oeveren en P. J. Deurloo. De heer C. W. J. Wolfensperger, die een speciale studie heeft gemaakt van de figuur van Maarten Luther, vervolgde zijn vorig jaar afgebroken referaat over het leven van deze grote hervormer. Bij de rondvraag werd geïnfor meerd of nog aandacht besteed wordt aan de mogelijkheid te zijner tijdeen bejaardentehuis te Bruinisse te ves tigen. De voorzitter beantwoordde deze vraag bevestigend. De heer M. van Dommelen eindigde met dank zegging. Restauratie hervormd verenigingsgebouw Het Ned. hervormd1 verenigings- gébouw te Bruinisse, dat dn de af gelopen maanden een grondige ver bouwing en een restauratie onder- ginig, zal op 10 november weer voor de verhuur worden vrij gegeven. Wel is het schilderwerk nog niet geheel voltooid, door verschillende omstan^ düjghéden ondervond dit vertraging, maar het seizoen waarin alle verent-, gingen weer op volle toeren gaan draaien is aangebroken en de kerk voogdij aöhtte het niet langer ver antwoord 'het gebouw nog langer aan het gebruik te onttrekken. De voor naamste verandering en verbetering is wel het aanleggen van centrale verwarming in het gebouw, de eer ste centrale verwarming ging dn de oorlog verloren. Te hopen is nu, dat de 'koude voorgoed uit het gebouw verdreven zal kunnen worden. Aardappel-,,rush" Het bericht, dat een perceel bouw land betrekkelijk dicht bij het dorp gelegen, waarop aardappelen ston den, die niét 'gerooid zouden worden, vrij was gegeven voor het publiek, had donderdag en vrijdag te Brui nisse een soort „gold rush" tot ge volg. Velen gingen hun geluk be proeven om een of meer mudden aardappelen te bemachtigen. Zij moesten echter wel ondervinden, dat de eigenaar niét voor niets van het rooien met de machine had afgezien. De veelvuldig in de grond voorko mende „kweek" maakte ook 'het.rooi en met de riék allesbehalve tot een gemakkelijk karwei, maar toch za gen velen hun moeite beloond, om dat zij een deel van hun winterpro visie konden binnen halen. Geslaagde uitvoering meisjesclubs De meisjesclubs „Het Mosselzaad je" en „Rhode" uit Bruinisse gaven vorige week een zeer geslaagde en zeer druk bezochte uitvoering in het hervormd veren igingsgebou w. De leiding berustte bij ds. Van der Sar, die een kort openingswoord sprak, waarna de leden der beide clubs hun entree maakten door het gezamen lijk zingen van het clublied. Een op stel, waarvan de stof aan de bijbel was ontleend, was verder een goed openingsnummer, terwijl een zang koortje zowel uit „Rhode" als uit „Het Mosselzaadje" enkele nummers ten beste gaf. Een gedicht waarin de moderne jeugd om meer waardering vraagt plaatste de zaal voor een ak- tueél probleem, maar de diverse to neelstukjes deden verder alle pro blemen vergeten. Er werd hartelijk gelachen om de zotte situaties die zich soms in deze stukjes voordeden en men heeft op dit gebied beslist een goede keus gehad dit keer. Er viel ook beslist goed spel te bewon deren van sommige jeugdige speel sters. Het orkest en een nummertje klompendansen deden het goed, ter wijl ook de quiz niet ontbrak. Ds. J. Van der Sar sloot op de gebrui kelijke wijze en de aanwezigen gin gen voldaan naar huis. Collecte voor Kinderzorg De zogenaamde „aardappelcollec te" voor de Stichting Kinderzorg te Middelburg, georganiseerd door de diaconie der hervormde gemeente leverde te Bruinisse 29 hl. aardap pelen en een bedrag van f 10,op, afgestaan door de diverse landbou wers in de polder. Autobanden in de Grevelingen Tientallen autobanden dreven vo rige week in de Grevelingen voor de wal van Bruinisse, kennelijk had een garagehouder op het eiland een vrachtje waardeloos materiaal prijs gegeven aan het water. Een schip per kan een autoband wel eens ge bruiken om zijn séhip te beschermen tegen stoten, maar aan de andere kant kunnen dergelijke tussen water en wind drijvende banden veel scha de veroorzaken wanneer zij toeval lig in de schroef terecht komen. VOETBAL ZIERIKZEE-DE SCHUTTERS 1-0 Hard heeft Zierikzee voor deze kleine, maar kostbare, zége moeten strijden. Vooral de rood-zwarte de fensie, die deze middag steeds weer uitstekend ingreep, had hierin een groot aandeel. Moeilijk werk van enige bétekenis 'kreeg doelman Ho- gerheijde deze 'middag niet te ver werken. Dat de overwinning tot de laatste minuut in het onzekere bleef komt zeker op het döbet van de voorhoede te Staan. Nog steeds vormlt deze linie een onsamenhan gend geheel waarin het combinatie vermogen en de séhotvaardighéid nog ver zijn 'te zoeken. Het team van de bezoekers vormde een 'goed ge heel waarbij vooral het uitstekende koppen van verséhillende spelers opviel. Na de aftrap kon Zierikzee direkt het initiatief 'in handen nemen waar bij de verdediging van De Schutters handen vol werk kreeg. In de ne gende minuut zette de thuisclub een uitstekende open aanval, een dér weinigen in deze wedstrijd, 'op. Van links ging 'het leder idoor het cen trum naar rechtsbuiten Snoeij die een scherpe voorzet gaf die Jonker in de 'gelegenheid stelde de bal met de borst dn het doel te plaatsen: 1-0. Zierikzee bleef hierna het beste van het spel behouden. Een uitstekend schat van Heijboer ging rakelings over de lat. Aan de andere kant le verde een vrije Itrap binnen het strafschopgebied een gevaarlijke si tuatie op. De Looff wist met een uitstékende kopbal 'het gevaar te keren. Een goed schot van rechts binnen Van Ham ging rakelings naast. Steeds weer werd de rood1- zwarte voorhoede aan het werk ge zet imaar eenmaal in «ie buurt van het strafschopgebied aangeland wil de het niet meer vlotten. Enige ver re schoten van Jonker leverden de doelman van De Schutters, die ove rigens geen erg betrouwbare indruk maakte, weinig moeilijkheden op. Bij een aarival over de rechtervleugel van 'de bezoekers kreeg de rechts binnen een goede kans maar zijn Schot ging naast. Uit een corner over rechts kopte de linksbinnen van de bezoökers via de bovenkant van de lait over. Na de hervatting zag het er naar Huldiging kampioensploegen en prijsuitreiking ZIERIKZEE, 2-11. Een feestelijke en zeer druk bezochte cabaret-avond vormde vrijdagavond in de Graan beurs van het „Huis van Nassau" het opgewekte sluitstuk van het af gelopen seizoen bedrijf s- en zomer avondvoetbal, rayon Zierikzee. Namens de commissie verwel komde de voorzitter, de heer C. I. Jumelet, de voilé zaal en in het bij zonder de heren wethouders H. Koe voet-s en IVT. C. Verheden, directie leden, hoofden van dienst en chefs. In zijn openingswoord bracht de heer Jumelet dank aan het gemeen tebestuur voor de tijdens de afgelo pen competitie weer ondervonden medewerking, aan het gemeente elftal „Neptunus", voor de daadwer kelijk geleverde steun en aan de Shceidsrechters voor het weer op goede wijze verrichten van hun moeilijke taak. Vanaf het podium bracht de heer Jumelet voorts dank aan de chef van het sportpark „Bannink" en zijn staf, die wegens ziekte deze avond niet kon bijwonen. „Wij mis sen dus helaas een oude getrouwe", aldus -de voorzitter. Daar burgemeester F. Th. Dijck- meesiter wegens ambtsbezigheden elders verhinderd was aanwezig te zijn, vond de huldiging van de kam pioensploegen en uitreiking van de prijzen aan de deelnemende vereni gingen plaats door wethouder Koe- voets. Alvorens hiertoe over te gaan bracht wethouder Koevoets in eer ste instantie" hulde aan het drie manschap waarop de zomeravond competitie nu al jarenlang draaien de 'blijft, de heren J. Mast, M. F. de Vos en C. I. Jumelet. Vooral ook dank zij het streven van de voorzit ter heerst op het sportterrein' een goede sfeer en sportieve geest. Deze woorden van wethouder Koevoets werden' met applaus onderstreept. Namens het gemeentebestuur uitte de wethouder voorts zijn waarde ring en respect voor het zomer- avondJvoetbal. Deze tak van sport zal overigens op de juiste plaats voortaan mee kunnen praten over de stedelijke sportbelangen, omdat de commissie een zetel1 heeft ver kregen in de Zierikizeese Sportraad. Voorts memoreerde de wethouder dat aan de afgelopen competitie deelgenomen werd door lo elftallen. In totaal werden 130 wedstrijden gespeeld; „We kunnen dan ook spre ken van een sportevenement dat er in gaat 'bij de spelers en kijkers", aldus de wethouder, die hierna in omgekeerde volgorde dé aanvoer ders van de verschillende vereni gingen od het podium riep. In poule B eindigde dit jaar on deraan het elftal van v. d. Wekken. Van onder af bestond de lijst ver der opklimmend naar de begeerde eerste plaats uit de verenigingen Constructiewerkplaats Steutel, Smit Bolnes, Rijkswaterstaat en de kampioen van poule B voor dit jaar Van Aken's Bouwbedrijf. 'Deze ver eniging deed voor de eerste maal aan de competitie mee en het was direct prijs, aldus wetlh. Koevoets, onder aanbieding van de fraaie 'be ker en eerste prijs aan aanvoerder C. v. d. Bos. In poule A eindigde dit jaar on deraan de „trouwe 'klant" Zierikzee- veteranen; welke vereniging twee maal eerder de hoogste plaats wist té bereiken. De verdere volgorde van onder naar boven: „Neptunus", P.T.T.-elftal, het elftal van 'de P.'Z. EM. Winnaar en algemeen kampi oen werd dit jaar het 'elftal van de Kon. „Zeélandia". „Met 'een goed elftal uit -eigen kring vormde u een werkelijk koninklijke ploeg", aldus weth. Koevoets tot aanvoerder O. Vleeshouwer, waarbij deze de wis selbeker in ontvangst mocht nemen en bovendien nog een beker als de finitieve prijs. Alle deelnemende verenigingen ontvingen middels 'hun aanvoerders een bekertje als herin nering aan deze geslaagde dbmpeti- tie. Het elftal van de P.Z.E.M., dat dit jaar op een haar na kampioen werd; kreeg een wisselprijs van de P.Z.C. Een bijzondere pry's vormde dit jaar een ere-prijs voor de vereni ging welke de beste sportieve geest aan de dag had gelegd. Deze fel begeerde sportiviteits-wisselprijs viel ten deel aan het elftal van Smit Bolnes, welke vereniging het „geen woorden maar daden" op de juiste wijze ten uitvoer had gelegd. De toekenning van deze prijs was objectief bekeken door een afzon derlijke commissie. Nadat met deze prijsuitreiking en huldiging do hoofdmoot van de avond met oen dankwoord van de heer Jumelet tot wethouder Koe voets was gepasseerd, zorgde het Stichts Cabaret Variëté voor geen woorden maar daden op ihet toneel. Het programma werd muzikaal in gezet door accordeonnist John Crawford1 met een populaire medley Gerry Roeland slaagde er met vlot te conference en gezellige liedjes in de opgewekte stemming „er in" te houden; hierbij voortreffelijk bij gestaan door cabaretière Ronnie Bierman. Bijzonder succesvol was het repertoire van Corry Vroons en Dolf Driessen, die niet alleen over zangkwaliteiten bleken te beschik ken maar bovendien over een rijke dosis humor. Met een balfestijn verzorgd door trio Sebregtg uit Bergen op Zoom werd deze feestavond tot in de klei ne uurtje® voortgezet. uit dat Zierikzee zijn voorsprong zou gaan opvoeren. Na een serie missers kreeg De Zeeuw van enkele meters een opgelegde kans. Blijkbaar geschrokken van 'deze onverwachte kans schoot hij recht in de handen van de doelman. Aan de andere kant wist spil Van Ham nog redding te brengen toen de uitgelopen Hoger- heijde redds was gepasseerd. Nadat Snoéij een uitstekende kans door naast te schieten nog om zeep had gebracht weten de bezoekers het spel geleidelijk aan te verplaatsen. De Zierikzee-verdediging moest hier bij al haar capaciteiten tonen om meester va-n haar terrein te blijven. Een moeilijk schot wist Hogerheijde vallend nog corner te werken. Ver der 'dén het forceren van nog enige corners wist de aanval van de be zoekers het niet te brengen. In de slotfase kwam Zierikzee nog in de aanval. Een kopbal van Heijboer mi9te de juiste richting, terwijl de doorgebroken Klink zich op het kri tieke moment het leder nog zag ont- nomen. Een buitenspeldoelpunt van Jonker werd door de scheidsrechter geanuleerd, waarna onder grote spanning met onveranderde stand het einde aanbrak. DEN HAAG. Vele leden van de commisei voor defensie uit de Twee de Kamer hebben in het voorlopig verslag op de begroting 1964 minis ter de Jong gevraagd of een Polaris- vloot van bovenwaterschepen naar het oordeel van de minister al dan niet militair verantwoord is. In vele del'en van de Ver. Staten gaan dinsdag de stemgerechtigden naar de stembus om twee gouver neurs -van Kentucky en Missis sippi eniige honderden burgemees ters en léden van vier staatsparle- memten te kiezen. OLDEBOORN. De echtgenoot van de donderdag j.l. vermoorde mevr. F. P.-V. te Oldeboom heeft een be loning van f 10.000,uitgeloofd voor degene, die aanwijzingen 'kan geven, welke leiden tot aanhouding van de dader. Geboren: WILJAN THEUNIS CHRISTIAAN zoon van L. TH. BROUWER en A. M. BROUWER- T1TIHERUW Bruinisse, 31 oktober 1963 Margrietstraat 12 Tijdelijk: Zweedse Rode Kr. ziekenhuis, Zierikzee. Op 1 november is na een moedig gedragen lijden van ons heengegaan, mijn dierbare vrouw en onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder ELIZABETH STOEL geboren TELLE in de leeftijd van 62 jaar en 10 maanden. S. M. STOEL A. STOEL-VAN AST ELS Dreischor, 1 nov. 1963 Gaanderseweg 6 De begrafenis zal plaats hebben op dinsdag 5 nov. a.s., des namiddags 2.15 uur, op de Algemene be graafplaats te Zonnemaire Heden overleed onze lieve zuster, tante en oud-tante ELIZABETH STOEL geboren TELLE in de leeftijd van ruim 62 jaar. Uit aller naam: P. TELLE Renesse, 1 nov. 1963 Heden overleed, na een geduldig gedragen lijden, onze geliefde schoonzuster en tante ELIZABETH STOEL geboren TELLE in de leeftijd van ruim 62 jaar. Uit aller naam: K. STOEL Zonnemaire, 1 nov. 1963 Heden is zacht van ons- heengegaan, onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder FREDERIKA DE ROO weduwe van M. L. Schilperoort in de ouderdom van ruim 95 jaar. Burgh: N. J. VAN OEVEREN- SCHrLPEROORT I. M. VAN OEVEREN RINUS FRITS ANNEMIEKE Zierikzee: J. VERDOORN- SCHILPEROORT L. A. VERDOORN TRUUS Burgh, 4 november 1963 Kerkstraat 13 Op 2 november is zacht en kalm overleden in het rusthuis „Duinoord" te Haamstede, onze beste zuster en behuwdzuster MARINA ANNA VERJAAL in de ouderdom van ruim 96 jaar. J. J. VERJAAL N. H. VERJAAL C. J. VERJAAL- DE KOSTER Dreischor, 2 november '63 Ooststraat 19 De begrafenis zal plaats hebben op woensdag 6 no vember a.s., des namid dags 1 uur te Dreischor. SUCCESJES Te koop: Prima aardappelen, ziekte- vrij. Joh. de Bakker, West- straat 26, Zierikzee. Diversen: Ondergetekende biedt zich aan voor het scheren van vee. C. Goudzwaard, Lage Rampertseweg 18, tel. (01114) 521, Oosterland. Verloren: Bloedkoraal oorknopje op za terdag 26 oktober te Brui nisse. S v. p. terugbezorgen tegen beloning bij boekh. J. A. van 't Leven. Bruinisse. Voor huwelijkskaarten en -circulaires Moderne uitvoering Jannewekken 11 Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 5