Toekomstige bungalowbouw te Nieuwerkerk en te Ouwerkerk Topconferentie in Mali Grote droogte in de Ver. Staten STAD EN EILAND Westhoekse ballonnetjes brachten het tot Zweden en Italië Drie opgesloten mijnwerkers leven nog Gemeenteraad Duivelaud OOSTERLAND, 25-10. Op de vrij- dagavond gehouden raadsvergade ring van de gemeente Duiveland, die in het gemeentehuis te Ouster- land werd gehouden, waren alle le den tegenwoordig. De voorzitter, burgemeester A. A. van Eeten, open de de vergadering met het ambts gebed. Bij de ingekomen stukken waren verschillende goedkeuringen door Ged. Staten van genomen raadsbe sluiten, die voor kennisgeving wer den aangenomen. Van de Stichting Zeeuwsche Volksuniversiteit was een verzoek binnen gekomen om een subsidie van 3 cent per inwo ner, als tegemoetkoming in de reis kosten van de leerlingen der lagere scholen om te Zieri'kzee de opvoe ring bij te wonen, door het Ned. Jeugdtoneel, van het stuk': „De Wonderspiegel", dit bedrag zou ko men op f 114,-. Gelet op het feit dat alle lagere scholen uit de gemeente deze opvoering bij zullen wonen, werd besloten deze subsidie, te ver strekken. De S.P.G.-fractie stemde tegen het voorstel. Dhr. L. M. Bolle (S.G.P.) deed ver slag van een door hem bijgewoonde vergadering van de Waterleiding- Maatschappij Schouwen-Duiveland. De heer Overbeeke (a.r.) deed ver slag van een door hem bezochte vergadering van de Vleeskeurings dienst. Besloten werd aan dhr. L. Tieleman Nieuwerkerk te verkopen een per ceel grond groot 650 ca, voor de prijs van f 4875,- met heb 'beding dat er binnen twee jaar een woning ge bouwd zal worden. Van de N.V. „Waterveste" te Hel- levoetsluis is een verzoek binnen gekomen. tot aankoop van, twee per celen bouwgrond aan de noordkant van de UN A-straat te Nieuwerkerk en een perceel bouwgrond' te Ouwerkenk aan de Laan der We reldveteranen en ten noorden van de Haneweg, zulks met de bedoe ling hier een aantal 'bungalows te bouwen. Gelet op 'het feit dat er de eerste jaren nog geen kijk op is dat hiervoor bouwvergunning zal wor den verleend', is door de adspirant- koopster gevraagd de bepaling, dat er binnen 'twee jaar gebouwd moet worden, daar anders de koop teniet gaat, deze bepaling te verlengen tot vijf jaar. Unaniem is de raad hier tegen. Men wil 'liever niet van de algemeen geldende regel afwijken. De heer Overbeeke vroeg of het niet wat rommelig zal staan als er bun galows aan de noordzijde van de Unastvaat te Nieuwerkerk zullen komen, tussen de gewone woningen in. De voorzitter zei, dat dit niet te gen te gaan is. De prijs die de N.V. voor de gronden betaalt, bedraagt totaal f 47.985,-. Grondtransacties. Aan dhr. F. Schuiling te N'kerk zal een strook grond! worden ver kocht ter 'grootte van 70 ca, voor een bedrag groot f 465,-, gelegen bij de in aanbouw zijnde woning. De raad besloot verder aan te kopen vna gebr. J. en A. D. Goudzwaard te Oosterland een perceel grond in het verkavelingsblok „Sehouwen- Duiveland" ter grootte van 1.72.20 ha, voor een bedrag van f 34.440. Van de heer J. Dorst een kavel groot 1.06.65 voor een bedrag van f 21.330,-. Verder aan de heer J. Dorst voornoemd te verkopen een gedeelte van de genoemde kavel groot 165 ca, voor de prijs van f 330 en een perceel groot 385 ca voor een bedrag van f 2.887.50. Van de heer M. J. Lodewijk zal worden aange kocht te Nieuwerkerk een perceel groot 506 ca voor een bedrag groot f 3.283,-. Van C. P. Flïkweert te Nieuwerkerk zal worden aangekocht een perceel grond groot 7645 ca, waarvan de gemeente reeds voor 37 ca eigenaar is. Zulks voor de som van f 15.216,-. De 'heer J. J. Boon te Nieuwerkerk was door de ge meente gemaand' een verdering te betalen, in verband met de huur van het clublokaal cp het sportveld te Nieuwerkerk. Door een persoonlijk onderhoud met Bom bleek echter dat dit niet redelijk was, zodat het bedoelde bedrag oninvorderbaar blijkt te zijn. Besloten werd verder in te trekken de verordening op te heffen en in vordering van keurlo nen van slachtdieren, ingevolge de vleeskeuringswet in de keurings kring Zierikzee en dat dit besluit in werking treedt op de dag, waarop het door het algemeen bestuur van de vleeskeuringsdienst Zierikzee vastgestelde verordening op de hef fing en de invordering van keurlo nen rechtskrcht verkrijgt. Een vaststelling verordening op de keu ring van waren wordt door de raad goedgekeurd, zij wordt 'gesteld on der de naam: Keuringsverordening voor de gemeente Duiveland en treedt in werking met ingang van de derde dag, na de afkondiging. De woonruimtecommissie Als leden van de woonruimtecom missie werden herbenoemd de heren S. Overbeeke te Nieuwerkerk, Jóh. Hage te Oosterland, J. J. Smits te Ouwerkerk, F. Schuiling te Nieu werkerk en D. Hanse te Sirjansland Als plaatsvervangende leden de he ren: I. Radewalt te Nieuwerkerk. M. Boogert te Oosterland. M. K. Ro- meijn ie Ouwerkerk, L. Kink te Sirjansland en L. Tieleman te Nieu werkerk. Vastgesteld werd verder de ver goeding aan 'het 'bijzonder lager on derwijs te Nieuwerkerk, groot f 7709,82 en voor het vakonderwijs aan genoemde onderwijsinrichting, een som groot f 1136,90. De vergoe ding voor het bijzonder lager on derwijs te Oosterland 'bedraagt f 6548,42. Deze vaststellingen wer den door de raad goedgekeurd. Een crediet groot f 9500,- werd beschik baar gesteld t.b.v. het industrieter rein te Oosterland voor de verdere ontsluiting van dit terrein en aanleg waterleiding en eleetriciteit. De wa terleiding begroot 'het bedrag voor 160 m. hoofdleiding, met een brand- krann. op C 3400,-, terwijl tie P.Z. E.M. voor de aanleg van 310 m hoofdkabel en extra aders voor openbare verlichting, een bedrag groot f 5834,- vraagt. Verder volgde een besluit dat de vaststelling van een uitbreidings plan in hoofdzaak voor het grond gebied van de gehele gemeente wordt voorbereid. Begroting 1964 Bij de vaststelling van de begro tingen voor het dienstjaar 1964 nam de heer Bakker (Arb.) het woord. Spr. bracht allereerst dank uit aan de secretaris en het personeel van de secretaris voor de wijze waarop het omvangrijke werk van de begro tingen is samengesteld. Wat be treft het uittreden uit de Centr. Dienst en 'het formeren van een eigen dienst voor bouw- en woning toezicht, moest de 'heer Bakker con stateren dat het laatste niet zo heel veel voordeliger is. Dat het zout- schadeherstel in de gemeente zo langzaam gaat kans pr. niet beko- BRUINISSE, 26-10. Voor de Gebr. M. en A. Verspoor Johz. zal een nieuwe stalen mosselkotter worden gebouwd. Dit is op zichzelf niet spectaculair, want de laatste 20 jaar werd bijna de gehele mosselkwc- kersvloot te Bruinisse verbouwd of nieuw gebouwd. Maar wel bijzonder is, dat deze stalen kotter die 24 meter lang en 5 meter breed zal worden, geheel op Bruinisse zal worden vervaardigd. De firma D. van Duivendijk en Zo nen, in 1956 overgeschakeld van houtwerf naar ijzerwerf, zal daar mee het eerste nieuwe schip bouwen na 56 jaar. Scheepsbouw zit de fir ma van Duivendijk in het bloed, vele scheepsbouwers dragen deze naam en de grootvader van tie thans •bijna 80-jarige heer D. van Duiven dijk bouwde in zijn tijd in Tholen niet minder dan 92 nieuwe houten sohepen. De vader van de heer Dui vendijk sr. bouwde er op Bruinisse 17, in 1907 werd het laatste afgele verd. Er kwam door de oorlog 1914- 1918 een teruggang in de haven van Bruinisse, het aantal schepen min derde snel. De werf van de heer van Duivendijk legde zich toen toe op reparatie. De laatste tijd' was het aanzetten van nieuwe stukken aan sdhepen, het maken van voorstevens enz. een „specialité de la maison". Nu 'gaait men dus weer een geheel nieuw schip op stapel zetten, een mijlpaal voor de vier gebroeders van Duivendijk, die hun vader op- "volgden, maar ook een mijlpaal voor Bruinisse. Bij de firma P. Maaskant en Zo nen zal het nieuwe schip worden voorzien van een 200 p.k. Golden Cummins dieselmotor, 1830 toeren, réduotie 3.4 1. Dat betekent dat deze firma, naast de Noordzeekotters die aan de lopende band bedrijfs klaar worden gemaakt, thans ook een mosselsdhip geheel gaat inrich ten. Een 4-kops lier zal de mosselen aan boord 'halen, transportbanden zullen dienen om de mosselen weer buiten iboord te krijgen. Dubbele roeren, balastpompen, bij zondere koeling en alles wat verder Te lang gewacht LUTON, 28-10. De 19-jarige Jan G. Peereboom uit Alkmaar heeft een dezer 'dagen het briefje van een En gels meisje dat hij in een fles aan het Noordzeestrand vond, beant woord. Hij was met zijn antwoord wel rijkelijk laat, want de flessepost bereikte hem al zeven jaar geleden. Maar ja, Jan was toen nog zo jong. Het Engelse meisje, Margaret King te Luton, nu 18 lentes oud, heeft ge zegd dat ze zal terug schrijven. Ze is verloofd en gaat vólgend jaar trouiben ROSSUM. De 62-jarige bromfiet ser A. J. Prosman uit Kerkdriel is bij het oversteken van de Van Heemstraweg tussen Heerewaarden en Rossum in botsing gekomen met een personenauto. Hij sloeg óver de auto 'heen. De man overleed vrijwel onmiddellijk. HetslaChtoffer was ge huwd. DODELIJKE ONGELUKKEN OISTER.WIJK. In een ziekenhuis té Tilburg 'is, kort nadat hij daar heen was vervoerd, in de nacht van zaterdag op zondag overleden de 44- jari'ge inwoner van Oisterwijik J. van G. De 'heer van G. was 's nadhts om streeks één uur in de Hoogstraat in zijn woonplaats met zijn bromfiets tegen een stilstaande auto gereden en ernstig gewond. HAARLEM. In het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Haarlem bleek, nada't hij 'daarheen'was vervoerd, de 25-jarige bloemistenknecht P. van Dijk reeds overleden te zijn aan de verwondingen die 'hij in de nacht van zaterdag op zondag had opgelo pen bij een ongeluk met zijn brom fiets. ZUTPHEN. Bij het spelen op de IJsselkade' te Zufcphen is de 12-jarige Henkio Brussaard zaterdag in de IJssel gevallen en verdronken. APELDOORN. Op het kanaal- Noord in Apeldoorn is de 72-jarige mevrouw J. C. Morrien uit Tcrwolde dodelijk verongelukt toen zij na het uitstappen uit de bus achter de stil staande bus om de weg overstak. Zij wei'd aangereden door een van rechts komende auto, bestuurd door de 33- jarige vertegenwoordig ér J. G. F. uit Vüasscn, en op slag gedood. ren. Hij drong op wat meer spoed aan. De krotwoningen te Ouwer kerk kwamen te sprake, 20wel als het Dorpshuis te Oosterland. Spr. vroeg betreffende het laatste of hierin geen verandering kan komen. Het geblindeerde gebouw ontsiert het gehele dorp. Dat de haven te Viane een elk jaar minder worden de rentabiliteit laat zien was voor de heer Bakker een 'bewijs dat er hier wat moet gebeuren. Verder drong spr. aan op meer stimulering voor wat betreft -vestiging op het in dustrieterrein, vooral te Oosterland en zou spr. willen zien dat ook de vaccinatie de aandacht heeft van b. en w. Zorgelijk worden ook de steeds weerkerende tekorten bij de badhuizen der 'gemeente, die ten slotte toch tot sluiting moeten lei den. Beter ware 'het volgens de heer Bakker de f 3000,- die het tekort aangeeft, te bestemmen voor pre mies bij het maken van douchecel len in de woningen. tot de moderne uitrusting van een motormosselvaartuig behoort zullen worden aangebracht. De bouw van het nieuwe schip is tevens een be wijs, dat 'de mossel kwekers, in te genstelling met hun Yersekse oester- broeders, nog niet van plan zijn het bijltje er bij neer te leggen. RA'BAT, 26-10. In de Marokkaan se hoofdstad Rabat is zaterdagmid dag officieel hekend gemaakt, dat er dinsdag a.s. te Bamako, de hoofd stad van de re-publiek Mali, een top conferentie zal worden gehouden, waaraan koning Hassan II van Ma rokko, president Ben Bella van Al- gerië, keizer Haile Selassie van Ellhiopië en president Modibo Keita van de republiek Mali zullen deel nemen. Onverwachts vuurwerk CLEVELAND, 27-10. Een ge- weldige ontploffing heeft za terdag een grote vuurwerkfa briek in Bellaire (Ohio) in een ruine veranderd. Een persoon werd zwaar gewond. De ont ploffing deed zich voor nadat in de fabriek brand was ont staan, tijdens welke de lucht vervuld was van voortijdig exploderende uuurxeerken. De geschrokken inwoners van Bellaire werden vergast op een onverwacht schitterend schouwspel van kleurige vuur pijlen en uiteen spattende sterrenregens. NEW YORK, 26-10. De aanhou dende droogte in de Verenigde Sta ten heeft de boeren voor miljoenen dollars sdhade 'berokkend1. Op véle plaatsen woéden bosbranden en de watervoorziening van enige grote steden wordt bedreigd. Een voordeel van het wanne weer is dat er nog volop aardbeien en frambozen te krijgen zijn. De rozen bloeien nog en de hortensia's krij gen nieuwe knoppen. New York had vrijdag een tempe ratuur van 79 gr. Fahrenheit, een hoogte die het kwik eind oktober daar nog niet had .bereikt. In Lansing in de Amerikaanse staat Michigan is vrijdagavond de 5-jarige Miohelle Moran door een onbekende man ontvoerd. Scheepvaartberichten Alphacca, 26-10 van Karachi naar Aden. Ameland (t.), 26-10 van Punto Mi randa naar Buenos Aires. Japai-a, 24-10 Rede Aleppey. Katsedijk, 27-10 te Miami verwacht. Kelletia (t.), 25-10 te Berre. Kenia (t.), 26-10 te Punta Cardon. Zafra (t-), 28-10 te Ummsaid ver wacht. ZIERIKZEE Optreden evangelist De bekende evangelist Ben Hoe kendijk treedt op in het „Huis van Nassau" op maandag 4 en dinsdag 5 november a.s. P.C.fraktie gemeenteraad In verband met het vertrek van de heer L. Th. Fennema naar Go- rinchem per 1 februari a.s., ontstaat een vakature in de Prot. Ohr. fraktie van de gemeenteraad. In respektievelijke volgorde ko men - -ter voorziening in deze vaka ture - op de kandidatenlijst de vol gende personen voor: D. C. Quist, A. J. Davidse, A. Jonker, A. Bin, A. I. Fluijt, H. Schot, J. Pannekoek, K. T. do Jonge, J. P. Overbeeke en W. F. Sprcftgolmcljor. De partikulier secretaris van wijlen koningin Wilhelmina, Thijs Booy, schreef een treffend boek: „Het is stil op het Loo", dat inmiddels by de uitgeverij W. ten Have N.V. te Am sterdam is verschenen. Het fotootje toont de titelpagina van dit nieuwe boek over het rijke leven van de overleden vorstin. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 28-10. Aangevoerd 1772 stuks vee, t.w.: 1287 vette koeien en ossen en 485 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en os sen f 3,05-3,40, f 2,65-3,00, f 2,35-2,60; varkens (levend gew.) f 2,26-2,24-2,20. Vette koeien en ossen: aanvoer ge woon; handel tamelijk; prijzen als vorige week, prima's boven notering. Varkens: aanvoer ruimer; handel re delijk; prijzen gemiddeld als vorige week, aanvankelijk boven notering, afloop iets lager, slachtzeugen f 1,95- 2,00 per kg. SPORT VOETBAL District Zuid I 4e klasse G: Burgh-Cluzona 3-4; DIVO-Zierikzee 0-2; Kruisland-Vos meer 2-1; NVS-VES '35 1-4; De Schutters-SC Gastel 1-3; RKFC-Hal- steren 4-3. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klasse B: Zierikzee II-Luctor 4-1; Patrijzen-Dreischor 2-1; Kwa- dendamme-Kruiningen 2-3; Hansw. Boys-Robur 3-3. 2e klasse C: Zonnemaire-Dreischor II 2-4; Bi-ouwershaven-Burgh II 3-4; Renesse II-SVOWK 4-2. Zaterdagcompetitie le klasse: Bruse Boys-MEVO 3-1; Kapelle-Kats 6-1; Wolfaartsdijk-AZ W II 7-2; Nieuwdorp-Wemeldinge 3-0; Yerseke III-Nieuwland 2-2; Hoek-Krabbendijke II 8-0. 2e klasse B: Brouwershaven II- Zeemeeuwen 0-1Duiveland-Hein- kenszand 3-4; Colijnsplaatse Boys- WIK 3-0; Beren-SKNWK 2-2; Kloe- tinge-SVD 7-2. 3e klasse D: MEVO II-SKNWK II 10-1; Wissenkerke-Zwaluwen '61 II 8-0; Kortgene II-Bevelanders 0-14. Junioren Gi-oep A IVBurgh A I-Zierikzee AI 3-3. Gi-oep B VII: WIK B I-Renesse B I 1-1; Burgh B I-Zwaluwen'61 BI 0-2. Greep B VIII: Zierikzee B I-SKN WK BI 9-2; MEVO B I-Zierikzee B II 0-6; Bruse Boys B I-Dreischor BI 16-0. ZIERIKZEE, 26-10. Van de Stich ting tot Bevordering van de School tandverzorging op Schouwen-Duive land is het jaarverslag over het schooljaar 1962-'63 verschenen. Het bestuur spreekt daarin zijn byzon- de.re vreugde uit over het feit, dat, door de komst van een vierde tand arts op Schouwen-Duiveland, het mogelijk geworden is, de achterstand die wegens gebrek aan voldoende taidratsen vooral in Duiveland en de noordkant van Schouwen in de controle op de gebitten van de leer lingen der lagere scholen was ont staan, in te halen. Aan het einde van het jaar waren dan ook alle deelnemende 'kinderen, op enkele' na, een of meer m'alen op de békende stoel bekeken en zo no dig behandeld. Een ander opmerke lijk feit neemt het Stichtingsbestuur het-, dat in 'het afgelopen jaar voor hét eerst de 'kinderen van de school voor buitengewoon lager onderwijs te Zierikzee konden worden gecon troleerd en behandeld. Ook hiervoor had de nieuwe 'tandarts zich ingezet. Van de totale lagere schoolbevol king van het eiland' (2639 kinderen) nam 62 pet. deel aan de schooltand verzorging, een percentage dat nog wel zal stijgen naar het bestuur ver wacht, nu de dienst weer volledig kan worden verricht. De kosten 'be droegen over ihet verslagjaar f 11,46 per 'kind. In totaal werden 2261 vufl- WESTERSCHOUWEN, 26-10. Tij dens het gastenscizoen was één der hoogtepunten van de hen aangebo den evenementen de in de avonduren gehouden ballonnen-optochten. Voor al voor de kleintjes was het leuk om, gewapend met van een kaart voorziene ballon, mee te marcheren in de optocht. Ook voor de ouderen was het aardig dit evenement mee te maken. Deze zomer werden drie optochten gehouden en in totaal wer den ongeveer 2.000 ballomteh losge laten. Er zö" zcer veel retourkaartjes teruggezonden en nog steeds komt af en toe een kaartje binnen op het V. V.V.-kanotor van dc heer J. D. van Nieuwenhuizc te Haamstede. Langer wachten is echter niet meer moge lijk, want er moet toch eens een eind aan komen en dc uitslag bekend wor den gemaakt Op 16 juli werd de eerste optocht gehouden, 's Avonds om bijna 21.00 uur ging een 500-tal ballonnen de lucht In. Rccd9 twee dagen latei- kwam een kaart, terug uit Zweden. Burgh—Cluzoua 3-4 Mist en zeer glad terrein maakten van deze met spanning tegemoet ge ziene ontmoeting een mistroostige vertoning. Burgh had in deze wed strijd alle kansen op een overwin ning en bij het eindsignaal zeker een kleine zege verdiend. De doelman had echter een „off-day" en blun derde 'tot vier maal toe. Bovendien werden in het laatste kwartier twee fraaie doorbraken van Burgh we gens vermeend buitenspel afgefloten. Als reserve was in de overigens vol ledige thuisclub opgesteld Theo van Nieuwenhuijze. Na afloop van de wedstrijd meende een Burgh-sup- portev scheidsrechter van Ineveld een trap te moeten geven, een maat regel welke het Burgh-bestuur weer de nodige moeilijkheden zal ople- vex^en. Nog geen drie min. na het begin benutte Nico de Graaf een pass van Kees Rijnberg (1-0). Burgh leek rus tig naar een -goede zege toe te spe len, de Cluzona-vexdediging geraak te in grote moeilijkheden. Tijdens een sporadische aanval van de gas ten kwam de stand echter op 1-1, (Ingezonden) Onder dit motto zal deze week (van 28 ckt. t.m. 3 nov. a.s.) weer en dit voor de 5e maal de Nationale Ko^lekte gehouden worden. Dc opbrengst komt ten goede aan onze geestclyk misdeelde medemens d.w.z. aan een categorie uit onze sa menleving die ruim 250.000 Neder landers omvat. Veelal in stilte wordt in Neder land de zwakzinnigenzorg beoefend zoals veelal het leed ook in stilte wordt gedragen c.q. opgelost. Hoe moeilijk is het voor de ouders om te trachten hun kind dat geestelijk ge handicapt is, d.w.z.: aldus gehandi capt is als gevolg van een hex-sen- beschadiging, niet alleen als een op gave te zien maar ook als een gave. Het is immers de taak van de ouders om hun kind tot maximale ontplooi ing te brengen opdat het later een plaatsje, hoe bescheiden dat ook mo ge zijn, in de maatschappij kan in nemen, hiei"in een aangepaste taak kan krijgen. Onze samenleving acht, wellicht ook omdat het maatschappelijk werk in de zwakzinnigenzorg in stilte ge schiedt en weinig spectaculair is, het geestelijk misdeelde kind meer onvolwaardig 'dad de lichamelijk zieke die min. of meer in de vrijheid Staat en dus in de volwaardigheid. Gelukkig kan geconstateerd wor den dat hierin de laatste jaren een gunstige wending is gekomen het geen grote invloed uitoefent op de individuele levensinstelling der ouders die de zorg hebben voor een geestelijk gehandicapt kind. Veel goed werk wordt verricht door de onderwijzers verbonden aan scholen voor buitengewoon onder wijs, de pioniers van de zwakzinni- lingen gelegd. Voor de dienst weid een airotor aangeschaft. Met ver trouwen ziet 't bestuur de toekomst tegemoet. Teneinde voor hét werk van de schooltandverzorging propa ganda te maken, wordt aan alle leerlingen van de eerste 'klasse der lagere school een tandenborstel en eén tubetje tandpasta cadeau gege ven. PEINE, 27-10. Zondagmiddag is gebleken dat in de ondergelopen ijzermijn bij Peine nog drie mijn werkers in leven zijn. Zij bevinden zich in de luchtzak op ongeveer 90 ïneter diepte, waarin men nog over levenden vermoedde. De reddingsploeg had na 36 uur onafgebroken werken juist onder grote spanning de laatste centime ters naar de luchtzak doorboord', toen plotseling duidelijke slagen met een metalen voorwerp op de hoor buis werden géhoord. Bij het boren van deze laatste centimeters had men de luchtdruk in de 'buis ver hoogd om. te voorkomen dat de luchtzak door het drukverschil vol zou lopen. De levenstekenen weiden Er zit dus flin'ke snelheid achter zo'n nietig bolletje dat met gas gevuld is. De afgelegde afstand was ongeveer 700 km. De eerste pxnjs is voor Anja van de Havé, Kerkstr., Burgh. Haar ballon kwam terecht in Oskarshamn. De tweede en derde pi-ijs warén voor Lineke Hart, Vuurtorenplein 3 te Haamstede en Matty Barendse, Lage- weg 20 te Burgh. Hier deed zich hef merkwaardige feit voor dat deze re- tourkaarten door twee broers waren teruggestuurd, n.l. Nils Göran Olsson en Sven Ove Olsson uit Löestad. Een nadere informatie bracht aan het licht dat deze ballonnen broederlijk aaneen gebonden wetden en op deze manier de vrijheid kregen. Naar het zuiden De tweede optocht, veertien dagen latex-, had een evengi-ote toeloop. De wind was meer noordwestelijke!" en de verste retourkaarten kwamen uit Zwitserland, een afstand van onge veer 600 km. De eerste prijs was vcor Annelles de Bode, Breeakker- straat 43 te Son (N.Br.). Haar ballon kwam terecht, in St. Margrethcn (St. toen Kloet de bal na een tam hoog schot van G. Luijcks door de vingers liet glippen. Toch nam Burgh weel de leiding. Het was M. Bakker die uit een corner hard inschoot (2-1). Weer domineerde Burgh maar sloeg het noodlot toe: toen doelman Kloet de bal na een vooi"zel van de rechts buiten losliet was Luijcks er als de kippen bij de bal in het net te schie ten (2-2). Burgh gaf evenwel de moed nog niet op. Plotseling gaf de Cluzona-i-echtsbinnen een pass naar links, die spil Hanse miste en Luijcks de kans gaf een onverwacht schot te lossen, met 't 'gevolg dat de bal tus sen de 'handen van de onfortuinlijke Burgh-keeper door in het doel ver dween (2-3). Na de thee had links binnen A. Buron geen moeite de bal over de keeper heen in het net te plaatsen (2-4). Dit was voor Burgh de genadeslag en het spel bestond nog slechts uit wat doelloos heen en weer getrap. De geestdrift laaide echter weer op toen Theo Wessel uit een voorzet van Toon Rijnbei-g wist te doelpunten (3-4). In het laatste kwartier zat de gelijkmaker in de lucht maar twee fraaie kansen wer den door de scheidsrechter wegens buitenspel afgefloten. genzorg. Het gespecialiseerd maat schappelijk werk in deze sector kon eerst goed op gang komen toen het ministerie van maatschappelijk werk in 1957 dit werk ging subsidiëren. Ondanks een extra subsidie van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid, provinciale- en ge meentelijke subsidies dient het par ticulier initiatief evenwel voor de noodzakelijke aanvullende middelen te zorgen. Voor de vyfde maal Voor de vijfde keer wordt nu de landelijke interconfessionele koliek- te 'gehouden, waarin samenwerken de drie landelijke verenigingen: „De Nederlandse Vei'eniging voor Sociaal Pedagogische Zorg", „De Vereniging van de H. Jozef van Cupertino", „De Protestants Christelijke Ver- eniging tot Bevordering van So ciale en Pedagogische Zorg", en de drie ouderverenigingen, resp.: „Helpt Elkander" ,„Voor het Zorgenkind" „Philadelphia". Genoemde zes vei-enigingen heb ben reeds veel tot stand gebracht, bv.: kleutei--„sdiooltjes" voor imbe- cille kinderen (deze woxden door het ministerie van onderwijs, 'kunsten en wetenschappen nog niet als „school" erkend). Dagverblijven voor zwaar gees telijk en/of lichamelijk gehandi capten. Maatschappelijk werk onder zwakzinnigen. Tehuizen voor zwaar geestelijk gehandicapten die ouderloos zijn. Internaten. Observatiecentra. Werkplaatsen. Al deze activiteiten gaan uit van het particulier initiatief. Bezint u zioh eens op uw eigen materiële voorspoed, uw gezinsge luk, uw rijkdom gezonde kinderen te hebben, dan zijn wij ervan over tuigd dat xx ter bevordering van het geluk van de 'geestelijk misdeelde medemens, de kollekte deze week extra zult steunen. De rayonleider van Sehouwen- Duivedand, J. POMPER. dirékteur Centrale Werkplaats Sch.-Duiveland te Zierikzee. door de reddingsploeg met gejuich ontvangen. Door de buis liet men een zaklantaarn, een microfoon en schrijfgerei 'neer. Ook zal men trach ten levensmiddelen te laten zakken. Op ongeveer twintig meter verder is men begonnen met het boren van eer. gat van 50 centimeter doorsne de, waardoor getracht zal worden de overlevenden omhoog te halen. Op zijn vroegst zal dat dinsdag zijn. De regering van de deelstaat Ne- der-Saksen heeft een openbare rouw van drie dagen afgekondigd voor de 39 omgekomen mijnwerkers. Maan dag zullen de 320 mijnwerkex-s van Lengede beginnen met het droogleg gen van de mijn, wat wel vijf maan den kan duren. Gallen). De tweede prijs kreeg Rei- nier Zijta, Kerkstraat 21 te Burgh. Zijn ballon kwam in Fischbach bij Luzern neei\ Ook de derde prijswin naar, Sietske Oom, Oude Singel 44 te Goes, had het geluk dat zijn bal lon in deze buurt neexkwam, n.l. in het Eigental bij Luzem. De laatste optocht spande wat deel name betreft de kroon. Doch ook de afstand van het afgelegde ballonnetje werd een recoi'd, n.l. 1.000 km. In de buurt van Bologna (Italië) stx-eek het neer bij de stad Molinella. De ballon was van Hennie de Bilde, Weelde- weg 15 le Burgh. De vinder was Pez- zoli Giuseppe, wonende in de Via Fiume Vecchio te Molinella. Dc bal lon is dus over de Alpen gedreven. Erna van den Doel, Poptahof-noord te Delft kreeg de tweede pxnjs omdat haar ballon in Pamfling bij Cham in West-Duitsland neerkwam. De derde prijs is voor Tonny Jonker, Dappei"- weg 15 te Haamstede. Zijn ballon kwam neer in Dielersweiler, even eens in West-Duitsland. De geldprijzen kunnen bij de heer Van Nïeuwenhuiijzo aan de Kloos- terweg worden afgehaald. Mylpaal in geschiedenis van scheepswerf Te Bruinisse wordt nieuwe mosselkotter gebouwd Schooltandverzorging op Schouwen-Duiveland Herinnering aan de zomer Open uw hart voor het geestelijk gehandicapte kind DE DUITSE MIJNRAMP

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6