de JIHrI maagtabletten Compromis der verliezers Topslager Quist blijvende uitkomst voor üj® JOPPE'S zelfbediening Grote droogte in V.S. Minder steun aan Zuid-Vietnam Het Landbouwschap over de melkprijs Prima kwaliteit voor een redelijke prijs bij uw Topslager! Runderlappen iets doorregen, 500 gr. 1,98 Malse biefstuk 250 gr. 1,98 Pak zuurkool met een stukje zuurkoolspek samen slechts1,38 Woensdag: Gehakt, 500 gr. m. gratis kruiden1,88 Voor de boterham: Gekookte worstjes per stuk 0,56 Snjjworst, 150 gr0,68 Ga óók naar: Zierikzee de echte Amerikaanse en beste ter wereld Vraagt ze bij Uw apotheker, drogist of de importeur: Louis Rietbergen c.v. Korenaarstraat 55, Rotterdam-6 SUCCESJES Te koop gevraagd: Hazen, fazanten, patrijzen, konijnen, enz. J. P. Priem, Brouwershaven, telef. 212. Diversen: V.v. „Zierikzee". Woensdag avond a.s. inlevering van toto nr. 10. Een dubbele extra prijs! Nieuwe deelnemers kunnen zich elke woensdag avond aanmelden op ons „poolbureau" (Lange Nobel- straat 44). Neem zélf een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode! Met „Decro" plastic maakt u blank glas ondoorzichtig met behoud van licht - 46 cm br. f 2,25 per m. - Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Uw houtwerk weer als nieuw met „Wijzenol" houtverf! Speciaal aan te bevelen voor houten woningen, enz. „Verf en Kleur", Meelstraat 40, tel. 2100, Zierikzee. Juist voor aparte kunstnij- verheidsartikelen: Mol, Nwe Boogerdstraat, Zierikzee. - Kijkt even etalage of loopt u binnen! De ijsclub te Ouwerkerk vraagt vrijwilligers voor het schoonmaken van de ijsbaan, op zaterdag 26 oktober 1963. M. de Looze, autorijschool. Theorie-avonden met het nieuwste lesmateriaal door gediplomeerd instructeur. - Zierikzee, telefoon 2235. Gekookte varkenskluiven 50 cent per 500 gr.; verse lever worst 35 cent per 100 gr. - Slagerij Frans Maijs, Zierik zee. Niet zomaar wat doen: eerst uw haar bekijken. Deskun dige voorlichting geeft Kap salon Bal, Nieuwerkerk. Niet om te roemen of te snoe ven: Maijs' Gelderse rook worst die moet u proeven! Mozaïek is modern! Maak zelf met Italiaans glasmozaiek het mooiste inlegwerk. In vele kleuren bij Moli Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. A.s. donderdagmorgen HEROPENEN wij onze van onds bekende kruideniers winkel als zelfbedieningszaak. Ter gelegenheid van dit heugelijke feit krijgt U GRATIS gedurende donderdag, vrijdag en zaterdag a.s. Bij aankoop voor f 7,50: 1 pak beschuit en 1 Ruiterkoek Bij aankoop voor f 10, 1 pak speculaas of 1 Groninger koek Bij aankoop voor f 15, 1 pak M.C.D. speculaas of 1 fles wijn Bij aankoop voor f 20, 1 luxe siertrommel met toffees En verder vele koopjes Zie onze folder en aanbiedingen in de winkel Voor de vele blijken van be langstelling op 12 oktober ontvangen, zeggen wij harte lijk dank. C. B. VAN DER SCHELDE L. VAN DER SCHELDE- DE GRAAF Zierikzee, oktober 1983 Zille 2 Ter overname aangeboden: petroleumwijk met verkoop, ambulante han del, te Dreischor. Inlichtingen verstrekt gaarne W. J. ZIJTA, Welleweg 35 te Dreischor. Aan vrienden, bekenden en vroegere cliëntèle! Na een afwezigheid van vier jaar wegens ziekte, hoop ik u allen donderdag 24 oktober a.s. weer te mogen ontmoeten in het „Huis van Nassau" en in de beurs te Zierikzee. Hoogachtend w. DE VOOGD Stationstraat 2 Domburg Heden werden wij verblijd met de voorspoedige geboorte van ons dochtertje en zusje JOHANNA WILHELMINA (Annemleke) J. VERKAMMAN W. VERKAMMAN DEN HERDER ELLY MARIUS J AAPJE HELEENTJE Bruinisse, 21 oktober 1963 Burg. Hagelaan 6 Geboren: IRMA JANNA dochter van M. OVERBEEKE R. C. OVERBEEKE-TANIS Nieuwerkerk (Zld.) Stationstraat 21 21 oktober 1963 Hierbij geven wij kennis dat onze geliefde broeder, zwager en oom LEVINUS KLINK na een kortstondige ziekte in de ouderdom van 76 jaar zacht en kalm is overleden. Uit aller naam: J. KLINK Zierikzee, 18 oktober 1963 BLIK DOOR HET WERELD Door zijn vorstin aan te bevelen lord Home tot zijn opvolger aan te wijzen heeft de scheidende Britse premier eigenlijk Harold Wilson be noemd tot de volgende eerste minis ter van het Verenigd Koninkrijk. Zo kras althans zien vele Engelse bladen het. Home, hoe gerespecteerd ook om zijn vele kwaliteiten, is een kenne lijke overgangsfiguur, een compro mis. Toen hij indertijd benoemd werd tot minister van buitenlandse zaken, had niemand veel over hem vernomen. Zijn carrière was beslist niet groots en al wat over hem te zeggen viel was dat hij behoorde tot de conservatieve elite, de groep van MacMillan zelf. Er werd toen ook gevreesd dat hij in zijn ministers ambt voornameljjk spreekbuis zou worden van de man die hem zijn functie had bezorgd. Dat is beslist anders uitgepakt: Home ontpopte zich tot een voortreffelijk minister van buitenlandse zaken en hij was zeker niet iemand die zich geheel en al identificeerde met zijn chef. Tij dens de affaire rondom Profumo was hij er al vlot bij om MacMillan slap heid te verwijten, niet bepaald de manier om zich bij deze bemind te maken. Gezien deze historie is het niet onwaarschijnlijk dat de wils krachtige Schot zich - als sir Fre- derik Douglas-Home - ook zal ont poppen als een goede eerste minis ter. Oordeel en vooroordeel In het kabinet en in vele partijaf delingen leven bezwaren tegen Ho me Niet zozeer omdat men in hem de regeringskwaliteiten nog maar moet vermoeden, terwijl men er bij voorbeeld bij Butler, maar ook enige anderen zeker van kon zijn, maar omdat de conservatieven nu onder zijn leiding moeten proberen de ver kiezingen van volgend jaar herfst te winnen. Men weet dat men daarvoor een leider nodig heeft die opgewas sen is tegen de leider van de oppo sitie Wilson, vooral in het Lagerhuis. Home die in het Lagerhuis maar ge ringe ervaring heeft en de laatste tijd in het Hogerhuis zat, kan in het parlementaire steekspel niet tegen de socialist op. Om de verkiezingen te winnen, heeft men een kopman no dig die tot de verbeelding van de massa spreekt. Niemand ziet dat in Home. En bovendien, al wordt hij dan nu lord-af, blijft hij een typi sche vertegenwoordiger uan een klasse waaraan de moderne Brit hoe langer hoe minder denkt als aan een typische broedplaats voor talent en als de logische vindplaats voor re geerders. Hij zal bij de stembus een niet gering klassevooroordeel tegen over zich vinden. Scheuring voorkomen Een man als Butler, ook al is dat nu niet een figuur die al te zeer tot Scheepvaartberichten Ameland (t.), pass. 21 Mona Passage naar Curasao. Attis, 21-10 van Newportnews naar Baltimore. Scheldelloyd, 22-10 te Singapore. Straat Colombo, 20-10 van Kaapstad naar Luanda. Zafra (t.), 21-10 van Suez naar Umm- said. Licihte regenval bracht het afge lopen weekeinde enige verlichting in sommige gedeelten van de door droogte getroffen oostelijke helft van de Verenigde Staten, maar op de meeste plaatsen duurde de ern stige situatie voort. De aangerichte schade, hoofdzakelijk door bosbran den, loopt nu al in de miljoenen dol lars. Enkele districten zijn tot ramp gebied veiMaard. De algemene vergadering van de VeTenigde Naties heeft zich maan- dai opnieuw uitgesproken tegen toelating van communistisch China tot;de volkerenorganisatie en uit stoting van nationalistisch China. de verbeelding van de kiezers spreekt, heeft het voordeel dat h\j een erkende reputatie van kwaliteit heeft en hij kan - zijn rede voor het partijcongres bewees het - op een zakelijke en aanslaande manier zijn opvattingen, boeiend onder woorden brengen. En voor de gemiddelde Brit is hij, veel meer dan Home, een man uit hun eigen midden. Dat toch de taak om zowel de re gering als de partij te leiden aan Home toeviel, was omdat men op hem terugviel als de minst onbevre digende keus, terwijl onderling an dere groepen conservatieven ruzie maakten. De leiders van een der an dere groepen - i.e. Hailsham of But ler - aanwijzen zou een scheuring in de partij hebben veroorzaakt, die het winnen van de verkiezingen hele maal onmogelijk zou maken. MacMillan heeft de eenheid van zijn partij dan wel kunnen redden, maar daarbij niet de kansen van de conservatieven om Labourvolgend jaar te verslaan. Marokko en Ethiopië RABAT, 21-10. Ethiopië en Ma rokko zijn overeengekomen diploma tieke banden te vormen en bevesti gen hun trouw aan het handvest van A'ddis-Abeba, zijnde' 'het voornaam ste instrument om tot de verwezen lijking van een werkelijk Afrikaanse eenheid te komen. Dit wordt gezegd' in een commu niqué, dat maandagavond, aan het Slot van het officiële bezoek van keizer Hai'le Selassi aan Hassan II, is uitgegeven. De twee landen -zullen rteun blijven verlenen aan de Afri kaanse volkeren in Angola, Mozam bique en Portugees Guinea, „die voor hun onafhankelijkheid strijden". De twee staatshoofden beschouwen de ïikwidartie van .het kolonialisme in al zijn vormen op ihet Afrikaanse con tinent een noodzakelijke voorwaar de voor die totstandkoming van de eenheid. Zij spraken verder hun voorkeur uit voor de politiek van met^verbondenheid. In het communiqué werd niet ge rept van het conflict tussen Marok ko en Algerië, waarin „de Leeuw van Juda" een bemiddelende rol speelt. Een uit vier personen bestaande Russische 'handelsdelegatie is maan dagavond in New York gearriveerd om te onderhandelen over de aan koop van Amerikaans graan. BROUWERSHAVEN Voorlichtingsavond Nederlands Zuivelbureau Zondag-jeugdvoetbal versloeg zaterdagspelers (3-1) Doeltreffender spel van de zon- dag-voetbaljeugd heeft geleid tot een 3-1-overwinning op het zater dag-jeugdelf tal. De jeugd van het zondag-voetbal is er zaterdagmid dag cp het sportpark „Bannink" duidelijk in gesiaagd revanche te nemen op de vorig jaar geleden 4-1- nederlaag. Toch zag het er in de eerste helft bepaald niet naar uit dat de zondagsspelers ditmaal zou den gaan winnen. Met het nadeel van de wiinid gaf de zaterdag jeugd vlot en aardig voetbalspel te Zien, waarbij allleen de goede afwerking ontbrak. Op de lin kervleugel viel ;het uitstekende spel op van de Braai, goed aangevuld door de Boer. Mildvoor Radewalt speelde na een uitstekend begin ver der een onopvallende rol. Van Dijke passeerde als rechtsbinnen gemakke lijk zijn tegenstamde 's- maar stelde bij de afwerking tel ur. Rechtsbui ten Gaaniderse moest veel in Hatr- man zijn meerdere erkennen. Als Uhalf gaf Würth in de mïödenlin.e een uitstekende partij te zien. Janse zwoegde aan de andere kant weer dat het een lieve lust was maar was bij 'het plaatsen niet altijd even ge- liikkig. Spil Slager speelde een de gelijke en nuttige partij. P. bij de Va ate bleek een moeilijk te passe ren tegenstander, aan de andere kant maakte O. Kostense nog al eens oen onzekere indruk. Doelman J. bij de Vaate maakte een betrouwbare indruk: aan de drie doelpunten had hij niet de minste schuld. Bij het zondagelftal bleek doelman Hager- iheijde over uitstekende 'kwaliteiten te beschikken. ReChfcs-achter Siesse 'had door het verre opdringen van de Looff niet gemakkelijk. In de 2e helft legde hij de 1.-vleugel bijna ge heel aan banden. Hatzman greep goed in en was moeilijk te passeren. Bezuijen wisselde goede mét minder goede momenten af. Op de spilplaaits had Smits enige tijd nodiig om zidh in te spelen, om daarna te domine ren. De Looff bleef in tactisch op richt beneden ide maat. R.-buiten Willemse kweet zioh behoorlijk van zijn taak, al had hij het tegen bij de Vaate niet gemakkelijk. V. d. Graaf schoot veel maar was 'hierbij niet erg gelukkig. Heijboer toonde zich een speler met aanleg maar zocht deze middag vergeefs zijn vorm. L.-buiten Lodewijk kwam vooral in de eerste helft uitstekend uit de verf. Zijn spel na verwisseling met VREEMD VONNIS TIPTON (Indiana, V.S.), 22-10. De zeventienjarige Herman Cook en de zestienjarige Jerry Miller waren op straat slaags geraakt en deswege voor de rechter gedaagd. Dien» vonnis luidde: het gevecht overdoen, maar dan met bokshandschoe- nen, in een gevecht van tien ronden, dat zaterdag a.s. in het gebouvj van de rechtbank moet worden gehouden. Maandagavond hadden de melk handelaren P. Th. de Veth en J. ter Poorten te Brouwershaven de pri meur van de voorlichtingsavond, die aangeboden werd door het Ned. Zuivelbureau in samenwerking met de Verenigde Melkhandelaren op Schouwen en Duiveland. Deze avon den zullen in meerdere plaatsen op ons eiland deze week plaats hebben. De bovenzaal van hotel Jacob Cats was goed bezet met dames, die ge hoor hadden gegeven aan de uitno diging om deze avond te 'bezoeken. Bij binnenkomst kreeg iedere be zoekster een bekertje Vla-Flip met plastic lepel, welke behouden mocht worden. Mevrouw Eekhof verwel komde de aanwezigen namens het zuivelbureau, waarna een film werd gedraaid 'over de Hollandse kaas. Dit produkt werd de dames tevens ter proeving aangeboden. Aan de band van kleurendia's liet mevrouw Bakhof zien, welke mogelijkheden er alzo zijn om met de pradUikten kaas, melk en yoghurt vele variaties te brengen in 'het dagelijks menu. Een Amerikaans produkt, nl. de milk shake, welke bereid' wordt uit yog hurt, limonade en ijs is thans ook in Nederland een bekend en geliefd produkt, wat vooral door de kinde ren een gewilde drank is. Bijzonder attractief is ook het maken van kaastaartjes, welke vooral bij kin- der feestjes, in vele variaties te ma ken, een hartige versnapering zijn. Prijsvraag. In de pauze werd een gratis kopje koffie of thee aangeboden. Tevens werden wedstrijdtformulieren uitge reikt voor een prijsvraag, welke be trekking had op vragen over de zui vel. De uitgereikte ballpoint mocht men als aandenken behouden. Van de 140 aanwezigen waren er slechts drie goede oplossingen. De prijswiin- naressen mochten een mooi geschenk in on'tvangst nemen en wel de le prijs, een kaasplankje met mes, 2e prijs een boter vloot en 3e prijs een lepeltje met kaasboertje. Iedere 20e bezoekster kreeg een pakje roombo ter gratis. Na de pauze werd de komische film vertoond „De zeven gelukkige dagen van meneer Elzinga", waarin een groot aantal bekende Nederland se artisten, bekend van het t.v.- sdherm, optraden. De inhoud hier van had ook weer betrekking op de zuivelprodukfcen. Na de film werd er gecollecteerd voor de vluchtelingen, welike collecte deze zelfde avond landelijk om 9 uur met een bliksem actie was gestart. Tot slot beantwoordde mevrouw Eekhof nog enige gestelde vragen, o.a. over slagroom en haar houd baarheid, waarna deze succesvolle avorid met een dankwoord en de prijsuitreiking werd 'besloten. Tiggelhoven vied hierna echter wel wat terug. Tiggelhoven gaf een uit stekende techniek te zien. De wedstrijd De eerste aanval was voor de za- terdiagsipelers. Reeds in de eerste min. moest Hatzman bij een schot van - Raid'owalt op de doellijn redding brengen. Aan de andere kant zocht W'illemse 'het doel net iets te hoog. De zaterdagpl'oeg opereerde vooral gevaarlijk over de 1.-vleugel en toen in de 10e min. Braai - na een com binatie met d'en Boer - de bal prima voor doel plaatste kopte van Dijke laag in de 'hoek (0-1). Even later beukte een hard schot van Radewalt do lat. Bij de Vaate werkte een hard schot van v. d. Graaf cornier. Een doelpunt van Heijboer werd wegens bui'tenspel geannuleerd. Doelman Hogerheijde wist enSge goéde voor zetten te onderscheppen. Bij de Vaa te werkte een schot van v. d. Graaf corner. Na een vrije trap van even buiten het strafschopgebied zorgde Willemse in de 34e min, op fraaie wijze voor de gelijkmaker (1-1). Een schot van Tiggelhoven werkte bij de Vaate corner. In de le min. na de hervatting volgde een goede aanval van de zondagploeg over de r.-vleu- gel, afgerond met een hoge voltref fer van van Tiggelhoven (2—1). Har de schoten van v. d. Graaf werden door bij de Vaate uitstekend gestopt. Een door Würth genomen strafschop wagens hands binnen de beruohte lijnen werd door Hogerheijde met een fraaie snoekduik uit doel ge stompt. De zondagdefensie kwam hierna even in de verdrukking. Doel man Hogerheijde maakte een séhdt van Braai onschadelijk. Tiggelhoven beslist vier min. voor tijd de 9trijd met een scherpe voorzet welke door Slager in eigen doel werd 'gewerkt '3-1). WASHINGTON, 22-10. - De Ver. Staten hebben besloten hun militaire en financiële steun aan zekere Zuid- Vietnamese keurkorpsen, die zijn ge specialiseerd in v guerilla-acties, te schrappen. De reden hiervan is dat deze een heden niet naar het front worden gezonden. Dit werd maandag in of ficiële Amerikaanse kringen verno men. Het gaat om zes compagnieën val schermtroepen, ongeveer achtduizend man, onder aanvoering van een offi cier, die direct onder bevel staat van de broer van de Vietnamese presi dent, Ngo Dinh Nhoe. Volgens de Amerikaanse kringen werden deze eenheden onlangs inge zet bij acties tegen Boeddhistische pagodes. Zij werden daarna niet meer in de strijd tegen de Vietcongrebel- len geworpen. De Verenigde Staten droegen 300.000 dollar per maand bij in het onderhoud van genoemde een heden. Met ingang van september zouden de betalingen echter zijn stopgezet. AFD. ZIERIKZEE ONDERWIJZERSVERENIGING Onthullende causerie over betekenis Mammoetwet Onder auspiciën van de Neder landse Onderwijzersvereniging afd. Zierikzee hield dr. van der Giezen vorige week een lezing over de Mammoetwet. H\j sprak voor een gevarieerd gehoor: alle takken van onderwijs waren vertegenwoordigd, behalve het M.O. Daarnaast waren er belangstellenden van oudercom missie en „Volksonderwijs". Uitvoerig ging dr. van der Giezen in op dfe voorgeschiedenis van de Mammoetwet. Volgens spreker wor telt deze in een pauselijke encycliek van 1929. 'Een ruime periode van voorbereiding was nodig om de hui dige wet, die de toekomst van 'het voortgezet onderwijs regelt, gestalte te geven. L.T.S., U.L.O. en H.B.S zullen wor den omgezet in la.v.o., m.a.v.o. en h.a.v.o., resp. lager-, middelbaar- en hoger algemeen vormend' onderwijs. Dit zijn schooltypen met een pro gramma dat veel minder igericht is op intellectuele vorming. Door dit vereenvoudigd programma zal het niet meer mogelijk zijn na 'het h.a. v.o. (H.B.S.) universitair onderwij® te volgen. De nieuwe schooltypen hebben al leen wettelijk bestaansrecht met oen zeker aantal leerlingen in de hoog ste 'klasse. Geruime tijd stond dr. van der Giezen stil bij de gevolgen, die deze bepaling uit de wet heeft voor dun bevolkte streken, zoals Friesland en Zeeland. Veel openbare en prot. christelijke scholen in deze stréken komen niet aan de minimum aantal len toe (ter handhaving moet een gymnasium 24 leerlingen in de hoogste klas hebben) en worden dus in de toekomst met opheffing be dreigd. Alleen de minister persoonlijk kan bij wijze van gunst deze scholen handhaven. Aldus wordt het voort gezét onderwijs onttrokken aan ge- Verdwenen chemicus nog steeds vermist EINDHOVEN, 21-10. De familie Minnaert heeft f 1000 uitgeloofd voor dögene wiens inlichtingen lel den tot het vinden van de sinds woensdag 18 september verdwenen Ein'dhovense bio-chemicus dr. K. Minnaert. Dr. Minnaert verliet op die datum het natuurkundig laboratorium van Philips te Strijp en keerde sindsdien niét meer in zijn woning terug. Aan vankelijk heeft de politie de 'grens streek in Brabant mot speurhonden intensief uitgekamd. Later veronderstelde de familie Minnaert d'a't dr. Minnaert wellicht in België zou verblijven, ook al om dat de vader van dr. Minnaert uit Antwerpen komt en er familie in die omgeving woont. Men veronderstelt nu, 'dat dr. Minnaert in Frankrijk is. meentelijk- en provinciaal bestuur. De intellectuele vorming van het Nederlandse volk wordt zodoende geconcentreerd in de grote steden. Het behoeft geen betoog, dat deze wet d!e studiemogelijkheden van de Nederlandse jeugd in ongunstige zin beïnvloed, aldus spreker. Turken in Amsterdam DEN HAAG, 21-10. Het is zeer on waarschijnlijk, dat er een gunstige beslissing va'lt inzake de toelating van 68 Turkse arbeiders, die naar Amsterdam kwamen om er te gaap werken. Diit heeft .het ministerie van soci ale zaken en volksgezondheid gister middag even voor vijf uur meege deeld, op departementaal niveau is ook overieg over deze 'kwestie ge pleegd met de drie vakcentralen. Het departementaal beraad is even wel nog niet beëindigd. De Duitse oorlogsmisdadigers DEN HAAG, 21-10. Wil de minis ter toezeggen, dat een voorwaarde lijke invrijheidstelling van de vier zwaarste nog in ons land gevangen gehouden Duitse oorlogsmisdadigers (Lages, Kotalla, Ausderfünten en Fi scher) niet in zijn voornemen ligt, omdat dit onder meer duidelijk in strijd zou zijn met de opvattingen van het Nederlandse volk, zo luidt één van de 112 vragen in het voor lopig verslag van de commissie voor justitie uit de Tweede Kamer op de begroting van justitie. Gok wordt de vraag gesteld of de gevangenis in Winschoten in ver band met zijn ligging dicht bij de Duitse grens wel geschikt is vöor deze oorlogsmisdadigers. Uit de com missie voor justitie wordt verder 'ge vraagd hoeveel gedetineerden voor deze inrichting voor gevaarlijke mis dadigers bestemd zijn, hoe groot de capaciteit zal zijn en wanneer de verbouwing gereed komt Nieuw geschut voor Amerikaanse txoepen WASHINGTON, 21-10. De Ameri kaanse grondstrijdkrachten in Euro pa en in het gebied van de Stille Oceaan krijgen de beschikking over aanvullende moderne artillerie, w.o. raketten met atoomkoppen, zo heeft de Amerikaanse legerleiding maan dag meegedeeld. In de bekendmaking werd gezegd,, dat in Europa meer Sergeantraket ten - die atoomkoppen over een af-k stand van ongeveer 120 km kunnen vervoeren - worden ondergebracht.® Een nieuw type gemotoriseerd kanon: - niet voor kernwapens - wordt zo-R wel naar de troepen in Europa als; die in het gebied van de Stille Oceaan gezonden. De Amerikaanse troepen overzee krijgen voorts een verbe terde versie van de Honest-John-ra-l ket met een bereik van 25 tot 30 km en ook „grotere aantallen atoomkop pen" voor de 20 cm-'houwitzerfcanün- nen. De bekendmaking zei: „Dit pro gramma, dat de Verenigde Staten hebben besproken met hun bondge noten, zal over de hele linie een ver betering in kwaliteit en kwantiteit: van de vuurkracht van de artillerie bewerken". Tito in de Ver. Staten NEW YORK, 22-10. De politie van New York 'heeft in 'het Waldorf As toria-hotel, waar president maar schalk Ti'to thans verblijf 'houdt, trwee anti-Titoïsten gearresteerd, dlie in het hotel waren doorgedrongen. De politie heeft maandagavond1' ook drie 'leder, van het gevolg van dé president gearresteerd, diie buitten het hotel met vijf anti-Titoïsten slaags waren geraakt. Een van de drie zou tijdens het gevedht een zak mes hebben getrokken. DEN HAAG, 21-10. Even voordat hy zijn persconferentie begon, heeft minister Biesheuvel maandagmorgen het dagelijks bestuur van het Land bouwschap op de hoogte gesteld van de regeringsbeslissing inzake de melkprijs. In een communiqué heeft het Landbouwschap nu zijn com mentaar op deze beslissing bekend gemaakt. De minister heeft al aan de pers verteld, dat het Landbouwschap te leurgesteld is omdat de industrie- melktoeslag voor het lopende melk prijsjaar niet tot f 8,maar tot f 7,verhoogd is. In het communi qué licht het Landbouwschap zijn teleurstelling nader toe. Wat de regeringsbesluiten voor de overgangsperiode november 1963- april 1964 betreft: de verhoging van de verrekenprijs met f 2,per 100 kg komt overeen met het voorstel van het Landbouwschap. Als toeslag op de industriemelk voor deze over gangsperiode had het Landbouw schap f 8,60 per 100 kg gevraagd; f 0,60 méér dus dan waartoe de re gering besloten heeft. Volgens het Landbouwschap is dat verschil te verklaren uit het feit, dat de minister en het Landbouw schap verschillende verwachtingen koesteven omtrent de mavktopbrengst van de industriemelk. Het Land bouwschap heeft zich gebaseerd op de opbrengst over het thans lopende melkprijsjaar, de minister gaat uit van een hogere opbrengst. Het Land bouwschap heeft de indruk, dat de minister daarmee vooruitloopt op nog te nemen beslissingen aangaande inleveringsregelingen voor zuivelpro dukten, maar hoopt dat 's ministers verwachting zal worden bewaarheid, aan 'betrokkenen uit te reiken. Amsterdam zonder stroom door menselijke fout AMSTERDAM, 21-10. Even vóór vijf uur maandagmiddag is in een groot deel van Amsterdam een elek- tricitcitsstoring ontstaan. Trams ble ven plotseling op straat stilstaan, verkeerslichten brandden niet meer, waardoor, vooral in de binnenstad, even later - toen het spitsuur begon - een grote verkeerschaos ontstond. De storing, die een groot gedeelte van Amsterdam en de gemeente Zaandam een half uur stroomloos maakte, is volgens het G.E.B. het gevolg van een menselijke fout. Een hoofdschakelwachter heeft in de cen trale Noord de stroom ingeschakeld, terwijl een aardleiding uit een cel nog niet was weggehaald, nadat daarin werkzaamheden waren ver richt. Hierdoor ontstond de kortslui ting die de storing veroorzaakte en die aan de apparatuur een brand schade van f 30.000,toebracht- Het G.E.B. venvacht anderhalve dag no dig te hebben voor het definitieve herstel van de apparatuur. De directie van het G.E.B. acht de fout van de hoofdschakelwachter zo menselijk, dat de betrokkene niet zal worden gestraft. Hij zal zijn werk zaamheden normaal hervatten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 7