Subsidies voor mosselfeest en Ver. voor Vreemdelingenverkeer „Monster" in meer Landing op rivier STAD EN PROVINCIE TAART Gemeenteraad Bruinisse Debat over clausen op zaterdagavond BRUINISSE, 14-10. Na de algeme ne beschouwingen naar aanleiding van de gemeentebegroting 1964, is deze begroting op de jongste raads vergadering, under voorzitterschap van burgemeester C. H. van de Lin de. nog nader gedetailleerd behan deld. Gelijk gemeld sluit de begro ting met een tekort van plm. elfdui zend gulden in ontvangsten en uit gaven op t 1.187.019,81. De kapitaal- dienst heeft als ontvangsten een be drag van f 4.612.753,08 en in uitgaaf f 4.689.808,75, met een pro resto na delig slot van f 77.055,67. De begroting van het 'gemeentelijk woningbedrijf sluit in ontvangst en uitgaaf op f 195.816,41 terwijl ten slotte de ontvangsten en uitgaven van de gemeentelijke instelling so ciale zorg bedraagt f 78.542,76 met een totaal aan batige en nadelige siotten van f 54.452,74. Alle begrotin gen worden met 'bekwame spoed af gewerkt. Een klein oponthoud eist slechts de subsidie aan het even tuele mosselfeest en aan de vereni ging voor vreemdelingenverkeer, respektievelijk f 1.000,en f 750, Hiervoor Ls op de 'begroting dit be drag wel uitgetrokken maar er staat bij dat de subsidies zullen worden toegekend te regelen bij nog nader te nemen raadsbesluiten. Dit laatste is niet naar de zin van de heer De Koning, met de stemmen van de he ren De Koning, Hogerheide, v. d. Velde en Jumelet wordt besloten de subsidie te verlenen, zonder dat daar over in de toekomst nog zal moeten worden gestemd'. De rondvraag Bij de rondvraag spreekt de heer Jumelet over de palen die b. en w. in de brandpaden gaan plaatsen. In een brandpad: horen volgens Jume let geen palen, die mogelijk straks belemmerend 'kunnen werken als er een brand! moet worden geblust. Verder kunnen dergelijke palen on gelukken veroorzaken, omdat in de duisternis mensen er tegen aan kun nen lopen, met alle gevolgen van dien. Van do zijde van b. en w. wordt opgemerkt, dat deze palen ge plaatst worden, omdat is gebleken, dat deze paden worden gebruikt om auto's door te laten rijden. De heer Jumelet zegt, dat stalling van auto's in 'brandpaden niet mag voorkomen, maar dat er toch geen bezwaar kan bestaan als iemand een kleinere of grotere auto via een 'brandpad op zijn erf stalt. B. en w. zien daarin wel een bezwaar en het voorstel van Jumelet om de palen niet te plaatsen wordt verworpen met vier tegen drie stemmen (Jumelet, Van de Velde en De Koning). Dansen De heer Hoogerheide (A.R.) heeft tot zijn ongenoegen gezien dat de burgemeester vergunning heeft ge geven, dat in een plaatselijk café op zaterdagavond gelegenheid werd ge geven om te dansen. Hij meent dat dit niet in overeenstemming is met de aard van de bevolking, die tooh zeker in meerderheid geen dansmu ziek wenst. De uitslag van de stem ming voor de gemeenteraadsverkie zingen is nu al sedert 1957, dat de meerderheid rechts as. Daarmee heeft de voorzitter in zijn kwaliteit van hoofd van politie geen rekening gehouden. Hij zou gaarne zien dat een dergelijke vergunning in de toe komst niet meer werd gegeven. De heren Jumelet (C.H.) en Kik (S.G.P.) sluiten zich in hun afkeu ring bij de heer Hogerheide aan. De voorzitter is van mening, dat men beter vergunning voor dansen kan geven in eigen gemeente, dan dat danslustige teenagers daarvoor naar een andere gemeente gaan. In eigen gemeente kunnen de ouders meer toezicht uitoefenen, dan in naburige gemeenten. De heer De Koning (V.V.D.) is de zelfde mening toegedaan en zegt dat de praktijk dat wel 'heeft uitgewe zen. Reeds vroeger heeft men als ouders in angst moeten zitten over laat thuis komende kinderen, in ed- gen gemeente kan men zelf hande lend optreden en wanneer men meent dat het tijd is voor zijn kroost deze zelf gaan waarschuwen. Ingrij pen van overheidswege zou hier toe tekenen ingrijpen in iemands brood winning. MOSKOU, 14-10. Siberiërs hebben melding gemaakt van een monster in het Labïnkirmeer, maar een Rus sische geleerde die ter plaatse een onderzoek heeft ingesteld vermoedt, dat het een reusachtige snoek is, zo meldde het persbureau „Tass" maan dagavond. Volgens bewoners van de betrokken streek heeft het mÖnster zo'n grote kop, dat „tussen zijn ogen wel tien planken paSsen". Tivee geo logen hebben gezegd, dat het wel lijkt of het monster een enorme tin nen romp heeft. Ongeluk op motorbootje: Eén (lotle en één gewonde DOESBURG, 14-10. De 46-jarige schipper-eigenaar van 'het motor sleepbootje „Patricia", de heer C. J. van Ingen uit Wcllem (L.), is maan dagavond kort na een ongeluk aan boord van zijn scheepje bezweken aan de verwondingen die hij had op gelopen. Zijn 20-jarige knecht, een Belg, moest in een ziekenhuis wor den opgenomen. Om 'half aCht is er vermoedelijk iets ontploft aan boord van dc „Pa tricia", die op de Gelderse IJssél on der Doesburg voer. Het scheepje werd zwaar beschadigd en naar eon werf in Doesburg gesleept voor eon onderzoek naar waf zich aan boord heeft afgespeeld. Pro en contra De heer Van de Velde zegt dat men altijd schermt, met 'het begrip rechts en links. Hebben mensen, die er anders over denken dan Hoger heide, Kik en Jumelet dan helemaal geen recht meer? Ook aan die zoge naamde linkse mensen moet worden gedacht, ook zij mogen hun genoe gens hebben. Hij 'heeft zelf de dans avond bezocht en geconstateerd dat alles er ordelijk tpe ging. Overigens zag hij op deze dansavond meel mensen van wie hij veronderstelde dat zij, of althans hun ouders, tot de zogenaamde rechtse groep gerekend moeten worden, dan de zogenaamde linksen. Zeer fel in zijn afwijzing is wet houder Van Gilst, die over dit on- ZIERIKZEE. 14-10. Op de eerste seizoensvergadering: van de Vereni ging van Vrijzinnig Hervormden te Zierikzee, onder leiding van de pas tor loei cis. J. B. Assendorp, heeft de heer L. H. A. de Jonge gesproken over zün in het voorjaar gemaakte reis naar Israël en daarbjj met name het Israëlische phenomeen de kib boets aan een wat diepergaande be schouwing onderworpen. De kibboets 'blijkt in Israël nog altijd geliefkoosd onderwerp van ge sprek er. de vreemdelingen die er mede worden geconfronteerd', krij gen prompt te maken met de meest uiteenlopende meningen hierover. De kibboets als coöperatief dorp of gemeenschap blijkt rijke discussie stof op te leveren. In grove lijnen schetste spr. de aanloop tot de stich ting van de staat Israël, feitelijk mo gelijk geworden door de pioniers, diie lang vóór 1948 zich reeds had den ingezet om te werken op gron den, beschikbaar gesteld door het Jodds Nationaal Fonds. Als in 1948 de stichting van 'de staat Israël een feit wordt zijn er reeds 256 Joodse nederzettingen en de kibboets vormt de meest originele en meest doel treffende bijdrage tot de Israëlische maatschappij, hoewel slechts vijf pet. van dc bevolking in de kib- boetsim woont en werkt. Vanaf 1908 gingen er aan de wezenlijke kïb- tooetsim versahillende tussenvormen vooraf, maar de lijn werd met de stichting van deze organisaties kon- sekwent doorgetrokken. De kibboetsbewoner droeg zijn be zit over aan de gemeenschap. Hij kreeg de zekerheid van werk en le ven, plus honderd pond per jaar en kan nadien - bij eventueel uittreden - geen bezitsrechten laten gelden. „Religie van de arbeid" Doorslaggevend is de ideologische factor, afgesplitst van de filosofische „religie van de arbeid", die een diepgaande invloed heeft gehad en in de praktijk werkelijk wonderen tot stand heeft gebracht. Met het oog op de gevaren was de schep ping van een kibboets een zaak van langzame voorbereiding en onmid dellijke verwerkelijking op het kar dinale moment en de vuurproef kwam al dadelijk in 1948, toen de kibtooetsim een beslissende rol speel den in de verdediging van 'de nieu we staat tegen de Arabische aanval lers. De organisatie van de kibboets is op democratische 'leest geschoeid. Een raad van secretarissen, 'bijge staan door vakcomimissies leidt de kibboets. Er zijn arme en rijke kito- boetsim. Vooral in een rij'ke kibboets is 'het leven ook rijk aan culturele ontspanning. Allerlei bedrijven en nevenbedrijven kunnen en worden in 'het kader van de kibboets geëx ploiteerd. Een echtpaar heeft recht op eert woonvertrek. De opvoeding van het kind tot het 18e jaar is ir handen van de kibboets. Huishoude lijke plichten hebben de huisvrou wen niet, want de 'kibboets is ver antwoordelijk voor de verzorging (bewassing, gezamenlijke maaltijden e.d.). Belangrijke mensen zijn uit de Iribboetsim voortgekomen. Ook Da vid Ben Goerion de grote leider, die - teruggekeerd naar zijn kibboets - nu de gasten bedient, die op bezoek komen. Het stichten van een nieuwe kibboets heeft nog altijd alle ken merken van het werkelijke avon tuur. (Negeb-woestijn). SPORT VOETBAL Bruse Boys heeft door een 6-0 overwinning op Krabbemdijke II, zich weer een betere positie weten te verwerven op de ranglijst en het nu tot de derde plaats gebracht, mede om'dat Hoek zijn wedstrijd te gen Kats verloor. De wedstrijd zelf was aan de matige kant, terwijl een 6-0 uitslag de stand zéker wat ge flatteerd weergeeft. De Boys hebben zeker verdiend gewonnen, maar en kele tegenpuntjes waren zeker wél verdiend geweest. Dat deze tegen- puntjes niet 'kwamen, was in de eer ste plaats te danken aan het goede samenspel van de achterhoede. De backs Nico de Keizer cn Wim Otte, samen met spil Otto Kostcnse, vorm den een trio, waarop de Kratotoen- dijkse aanvallen regelmatig standden Verder had Maarten Duinhouwer een goede dag ,hij speelde een schit terende partij, terwijl ook van de Roest Met zien, dat de Indruk van vorige weck dat hij niet zo goed was, maar tijdelijk was geweest. Het begon direct al goed voor do gasten omdat reeds in de eerste mi nuut Han van der Werf een doel punt wist te scoren, terwijl in de derde minuut Maarten Duinhouwer de stand op 2-0 bracht. In de 22ste derwerp het laatste woord heeft ge vraagd en gekregen. Als hij loco burgemeester is, dus als de burge meester des zaterdags afwezig is, zal een eventuele dansavond zeker niet doorgaan. Tot de heer Van de Velde zegt hij dat deze nu wel mag zeggen dat het ordelijk toegaat, maar het is een bewezen feit dat dergelijke avonden aantrekking bezitten voor danslustigen uit andere gemeenten en dit zijn niet altijd de beste ele menten. Hij toont dit met een voor beeld aan. In b. en w. heeft hij even eens van zijn afwijzende houding doen blijken- Hij zal zorgen dat der gelijke avonden niet meer worden gegeven, als blijkt dat ze te veelvul dig voorkomen, of als ze aanleiding geven tot excessen. Hierna sluiting. In aansluiting op zijn causerie ver- roortde de heer de Jonge een serie voortreffelijke kleurendia's, die een beeïd gaven van „stad en landë" van Israël en vooral ook van de ge mengde, veeltalige en kleurige be volking van de jonge staat. Huishoudelijke vergadering Aan de causerie ging de huishou delijke vergadering vooraf. Na ge meenschappelijk zingen van gezang 152, gaf de voorzitter een korte toe lichting op" het programma en le verde de sekretaris, de 'heer T. Broe- re, zijn jaarverslag, waarin de 'be langrijkste gebeurtenissen in het af gelopen jaar werden gememoreerd'. Een aantal zeer 'geslaagde avonden kon worden genoteerd en een hoogtepunt vormde het 'bezoek aan de Vrijzinnig Protestantse landdag te Middelburg op 9 juni. Het seizoen 1962-1963 'bleek voor de vereniging een goed seizoen te zijn 'geweest- De penningmeester, de heer W. Berrevoets, gaf het financieel ver slag. In kas bleek een 'batig saldo van f 216,50. Het saldo 'bleek min der dan eeri vorige maal, in verband met een quotumvergroting ten bate van de provinciale vereniging, dat van f 0,50 terecht volgens de voorzitter is opgetrokken tot fl,25 per 'lid. De voorzitter wees na herinnerd te hebben aan het gouden jubileum van de 'landelijke vereni ging op het ju'bileumfonds, waar voor nog altijd 'gaven welkom zijn. Een kascommissie, toestaande uit mevrouw Hagesteijn en de heer Van Schelven, controleerde de boeken van de penningmeester, die na uit gebracht gunstig rapport, décharge wérd verleend. Afscheid T. Broere Afscheid' werd genomen van de sekretaris, de heer T. Broere, die ve le jaren 'als sekretaris zijn beste krachten aan de vereniging heeft gewijd. Hij ontving een hartelijk dankwoord van de voorzitter voor zijn vele verdiensten en kreeg de wens toegevoegd nog heel vaak in de kring der vereniging tegenwoor dig te mogen zijn. De heer M. de Regt bracht een uitvoerig rapport uit over 'het 'pastoriefonds „Klein Maja". Ook met dit fonds 'gaan de zaken uitstekend, zij het dat er nog altijd een schuld' ds. De rapporteur drong aan op blijvende belangstel ling voor dit fonds. In de pastorie werd de centrale verwarming gron dig gerestaureerd. Het fonds telt 93 donateurs, een aantal 'dat nog voor verhoging in aanmerking komt. De voorzitter gaf tot slot een overzicht van het programma in het komend seizoen. Op 19 november zal prof. De Graaf te Utrecht, spieken over het onderwerp: „De Russische kerk". Op 15 april treedt de spelgroep weer 'op. Als nieuw 'bestuurslid werd bij ac clamatie gekozen mevrouw E. Plan ting-Krul. Seheepvaartberichten A'lphacca, 15-10 van Bombay naar Bhavnagar. Kenia (t.), 14-10 van Stanlow naar Curasao. Ka'tsedijk, 15-10 te Rotterdam. Philippia (t.), 16-10 te Mena Al Ahmadi verwacht. ■minuut was het midvoor Adrie Kos- 'tense die het derde doelpunt voor Bruinisse inschoot en zo kwam de rust met 3-0. Na de rust deed Krab- ben'dijke wet erg zijn best, maar het werkte toch wél ontmoedigend, dat in 'de 3e minuut ma de rust M. Duin- houwer er. in de 7e minuut Adrie Kosten'sc weer wisten te doelpunten. Uit een strafschop na het begin van 'de 2e helft door keeper Jac. van den Ouden 'komt dan het zesde en laatste punt in deze wedstrijd. Wegens een knieblessure moest A'drie Kostense worden vervangen door Wim Zondervan. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Afdeling Zeeland Hot programma voor zondag 20 oktober a.s. luidt: 2e 'klasse C: Zierikzee III-Burgh II (half 3. scheidsr. A. Zuijdwcg); SV- OWK I-Brouwershaven I (half 3, scheidsr, A, Dorst); Drcischor II- Renesse II (half 3, scheidsr. G. M- v. d. Wielen). Zaterdagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 19 oktcber luidt: le klasse: Nieuwdorp I-Wolfaarts- dijk I; Krabbendijhe II-Kapelle I. 2e klasse B: Zeemeeuwen I-Kloe- tinge I (half 4, scheidsr. J. D. v. d. Linde); Beren I-Brouwershaven II (3 uur, scheidsr. J. Gabriëlse sr.); Heinkenszand I-SVD I. 3e -klasse D: Zwaluwen '61 I-Wis- .s-enkerke I (half 4, scheidsr, J. C. de Bilde); Cortgene li-Zwaluwen '61 II (half 3, scheidsr. J. Haringman). J uniorencompetitie Groep A IV: Beren A I-Burgh A I (3 uur. scheidsr. P. Schrijver); Kloe- tinge A I-Wolfaartsdijk A 1; Goes A Iï-Lewedorpse Boys A I. Groep B VII: Zwaluwen '61 B I- Brouwershaven B I (2,15 uur, J. C. de Bilde scheidsr.); Burgh B I-Re- nesse B I (2 uur). Greep B VIII: SKNWK B I-Drei- schor B I (half 3); Duiveland B I- Zierikzee B II (1.45 uur, scheidsr. H. v. d. Werf); Bruse Boys B I-Zierik- zee B I (1.45 uur, sdheidsr. L. Verloo) Vriendschappelijk Zaterdagelftal S. en D.-Zondag elftal S. en D. (3 uur, sportpark „Bannink", Zierikzee, scheidsr. N. Speelman, grensr. J. Tierie en M, Krijger). Rcnesse 11-Zonnemaire I 4-0 Dat Renesse II, vooral in eigen huis, een moeilijk te kloppen tegen- startder is, heeft leider Zonnemaire zondagmiddag aan den lijve moeten ondervinden. Zich van het ongesla gen record van de bezoekers niets aantrekkende 'gingen de rood-witten met de steun van de wind in de rug, direct tot de aanval over. In de 7e min. weet midvoor Simons met een onhoudbaar schot in de bovenhoek doelman de Munnik kansloos te kloppen (1-0). Zonnemaire legt zdch hierna In hoofdzaak toe op verdedi gen om met het windnadeel de score zo laag mogelijk te houden. Midvoor Stoel trékt zelfs naar de spilplaa'ts terug, waardoor de ruggegraad in de Zonnemaire-voorhoede helemaal ont breekt. Renesse is voortdurend in de aanval maar 'door een opeenhoping van spelers m het doelgebied blij ven doelpunten uit. De algemene verwachting dat Zonnemaire in de 2e helft de achterstand snel zou weg werker, werd niet bewaarheid. Fris van de lever trokken de rood-wit ten weer ten aanval en daar Zon nemaire nu zijn verdedigende hou ding had laten varen waren deze aanvallen veel gevaarlijker van op zet. Reeds na 3 minn. had midvoor Simon's weer succes toen hij een cor ner van Wandel ineens op zijn slof nam (2-0). Zonnemaire deed al het mogelijke om de 'kansen te doen ke ren, maar midvoor Stoel moest elke keer zijn meerdere erkennen in spil Jonker, terwijl ook de andere ver dedigers de aanvallers van de be zoekers geen kans gaven. In de 13e min. kwam Renesse helemaal op ro zen te zitten toen A. Kooman een terugspeelbal iéts van riohting ver anderde en doelman de Munnik er over heen viel (3-0). Noordijk c.s. zette 'hierna de aanval steeds weer aan het werk en toen A. Kooman in de 35e min. met een schitterend schct, waar de Munnik overigens volledig op müs greep, 'de stand op 4-0 bracht was Zonnemaire een ge slagen ploeg. Renesse Bi-Zwaluwen BI 1-4 Verdiende overwinning van Zwa luwen da!t vooral in snelheid de thuisclub verre de 'baas was. In de voorhoede van de thuisclub waren vooral Lemsom en Kooman er steeds op ui't het alleen te willen dóen, waardoor van deze linie totaal geen kracht 'uitging. Na 3 min. weet M. v. d. Weel laksheid in de Renesse- verdediiging af te straffen (0-1). In de 7e min. blundert doelman Simons waardoor Verjaal kan inschieten (0-2). In de 20e min. doet doelman Hiliebrand hem dit aan de arudfere kant na, waardoor Lemsom kan sco ren (1-2). Nadat Priemus kans 'heeft gezien op de doellijn staande over te schieten wordt het door Verjaal 1-3, waarna Dorreman uit een vrije trap de eindstand op 1-4 brengt. Renesse I-Kruiningen I 4-2 Hoewel de duinbewoners nog steeds niet de goede vorm te pakken hebben, wisten zij een verdiende 4-2 zege te behalen op het bezoekende Kruiningen. Al snel keek de thuis- olub tegen een 1-0 achterstand aan toen in de 5e min. ljbinnen F. Wil- lemse een schot op doel loste, wat door A. Jonker van richting werd veranderd en buiten 'het bereik van doelman E vera er s in het net ver dween (0-1). De vreugde dn het kamp van de bezoekers was evenwel van korte duur, daar nog geen minüut later J. Verboom een vrije trap keu rig voor doel plaatste waar het door Th. Matthijsse onder de lat werd in- gökniald (1-1). Renesse probeerde hierna het heft in hariden te nemen maar de combinaties in de voorhoe de misten steeds weer de goede af werking. In de 23e min. slaagden de rood-witten er Lodh in de leiding te nemen toen M. Kooman een uitste kende pass aan Matthijsse gaf die h'iema doelman Baüer geen kans gaf (2-1). Direct na de hervatting wist Kooman door de verdediging van Kruiningen le breken maar- doelman Bauer keerde het schot evenals do weer door Matthijsse In geschoten bal op schitterende wijze. Na 4 min. spelen was 'het toch raak toen Kooman een diepte pass gaf aan Matthijsse die onhoudbaar in schoot (3-1). In de 23e min. kwam de Renesse-zege nog in gevaar toen r.buiten J. v. Nieuwerthulze een slecht door v. d. Vale genomen, doel- sefhop ineens inknalde (3-2). Renesse ging hierna dc zaken wat beter aan pakken en toen Kooman in de 29e min. uit een verre uittrap van Ever- aers wist tc scoren (4-2), was de weerstand van de bezoekers gebro ken. Burgh II-Zierikxee III 5-2 Een enthousiast Burgh II dat nog al wat invallers had. verliet triom fantelijk na ihet eindsignaal het veid, omdat het gelukt was om tegen de straffe wind in een voor de rust op gelopen 1-0 achterstand om te zetten in een verdiende 5-2 overwinning. Elke speler 'heeft hard gezwoegd voor de zege. De Zierikzee-ploeg -be zit enkele technisch knappe spelers, doch nadat ze met 1-0 voorstond ge loofden de rood-zwarten het wel, wat ze later noodlottig werd. De thuisclub kreeg dirökt al goede kansen die gesteund door de wind niet van gevaar ontbloot waren. Voorlopig gelukte het niet bij de groen-witten en de Zierikzeeënaren trachten hier profijt van te trekken. Dit gelukte dank zij een kapitale blunder van 'keeper Kloosterman, waar de Graaf van profiteerde: 0-1, Na de rust gelukte bij Burgh al les. In dc vijfde minuut schoot W. de Jonge uit een schermutseling voor het vijandelijk doel de bal achter keeper Hage: 1-1. Uit een zelfde duel gelukte het even later aan Leo Kik een voorsprong aan zijn ploeg te ge ven: 2-1. Vlak daarop schiet Jan Evertse hard vanaf de vleugel in: 3-1. Binnen vier minuten maakten de groenwitten drie doelpunten! Zierikzee is hier door aangeslagen en uit een voorzet van Jan Evertse schiet Jan de Meij hard in: 4-1. De roodzwarten zetten enige tegenaan vallen dn en op gelukkige wijze ko men ze aan hun tweede tegenpunt. Keeper Kloosterman schiet namelijk de bal uit een doeltrap precies in de voeten van Kees Verwest die direkt tussen de benen van Kloosterman door de ba'l in 'het net schiet: 4-2. Even leeft Zierikzee op, doch als Jan de Meij uit een scherpe pass van De Jonge de bal achter Hage schiet en daarmee de stand op 5-2 brengt is het gedaan met de wedstrijd die als een nachtkaars uitgaat. Dreischor I-Luctor I 1—1 Het sterker geachte Luctor uit Heinkenszand 'heeft in Dreischor geen sterke indruk achtergelaten en met uitzondering van een paar pro minente figuren in de achterhoede viel 'het spel van de ex-4e klassers tegen. Dreischor kwam ook niet tot grote hoogte maar de blauw-witten hielden kranig vol en vooral de voorlinie van Dreischor was abso luut sterker en gevaarlijker dan de Bevelanders. Dreischor kreeg na tien minuten een fraaie kans om de lei ding te nemer, toen Lcdewijk zich 'keurig had vrij gespeeld en een hard schot afvuurde. De ba'l kwam echter aan de verkeerde kant van dé staan der terecht. De blauw-witten bleven een vëldmeerder'heid aan de dag leggen en na een hands'geval schoot Klompe rakelings naast. Bij een goed opgezette aanval over rechts kreeg de Vlieger een rijpe doelkans maar ook dat leverde niets op dan een 'h art verw arm er tje bij 'het vrij talrijke publiek. Na twintig minuten spelen waren het toch de 'bezoekers d'ie aan de leiding kwamen. De ach terhoede van Dreischor verleende Louws vrije dborgang in de defensie en Steenland.' kroeg geeni schijn van kans. Hard verdween de ba'l in de linkerbenedenhoek (0-1). Dreischor ging echter niet bij de pakken neer zitten en da'ar kregen de tolauw- Witten oök trouwens de kans niet voor. Scheidsrechter van der Wielen liet opnieuw miid'denuit nemen en tussen drie tegenstanders door gleed de snelle de Vlieger door de Luctor- verdediiging in en toen was er voor de keeper weinig meer aan te dóen (1-1). Dreischor kwam daarna - ge steund door de sterke wind - nog verschillende keren in de gelegen heid om gevaarlijk te worden maar jammer genoeg tippelden de aanval lers nog cfl eens in 'de buitenspelval. Een handsgeval in het strafschop gebied werd door de arbiter over het hoofd gezien. Smits sr. voor kwam een zeker doelpunt toen kee per Steenland al gepasseerd was en de Luctor-voorhoede liet weinig fraais zien. Na de rust waren velen in de veronderstelling dat Dreischor met de harde wind tegen wel door de knieën zou gaan en dat. Luctor haar spel wel beter zou ontplooien dan in de verstreken eerste helft. Men kreeg echter geen gelijk en hoe wel de bezoekers wel een klein overwicht aan de dag legden pres teerden zij tooh bijzonder weinig. Hun aanval faalde volkomen. De weinige kansen, welke zij zich wis ten te scheppen werden allemaal om zeep gebracht, omdat men elkaar in de weg liep. Wanneer men elkaar toevallig eens niet in de weg liep sclhoten zij meters naast of over en Steenland kweet ziah goed van zijn taak. Hoge ballen (zijn sterkste kant) maakte hij op de juiste wijze on schadelijk. Aan de andere kant wist Dreischor zicth nog enige goede kan sen te saheppen en een hard' schot van K. L. v. d, Werve caramboleer de via de paal uit het doel. Een kwartier voor 'het einde kreeg de Luctor-middenvoor een niet te mis sen kans, toen hij vrij voor open doel stond. Hij schoot - tot aller ver bazing - naast. De laatste vijf mi nuten 'kwamen de blaw-witten nog even in het offensief, hetgeen echter rtiet meer resulteerde in doelpunten. Het bleef bij 1-1; een startd welke de verhouding uitstekend weergaf. Junioren Duiveland-SKNWK 4-1 Het heeft er lange tijd niet naar uit gezien dat de voor de rost met 10 man spelende Oosterlanders de over winning zouden behalen. In het eer ste kwartier ging het spel heen en weer, waarbij dc Nieuwerkcrkse jeugd iets gevaarlijker was. Het was dan ook Nicuwerkerk dat de leiding nam - nadat vele aanvallen over rechts door B. Roks lot staan waren gebracht - door de Bil (0-1). Vlak voor rost zorgde D. v. d. Have voor de gelijkmaker (1-1). Direct na de rust zorgde P. Rotte voor een Dui- velandse voorsprong (2-1). W. v, d, Hiulle bracht do stand op 3-1, waar na kort voor hot einde, toen alle SKNWK-verdedigcrs bleven staan. W. Schouten op zijn gemak nummer vier in het doel kon deponeren. En hiermee was de eindstand bepaald op 4-1. Paul Steenbergen gehuldigd DEN HAAG, 14-10. Na afloop van de in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag door „De Haagsche Com- die" gegeven première van de door Joris Diels geregisseerde „Macbeth" van William Shakespeare is Paul Steenbergen, die de titelrol vervul de, gisteravond uitbundig gehuldigd in verband met zijn veertigjarig to neeljubileum. MOSKOU, 14-10. Aan de grote te genwoordigheid van geest van hun piloot hebben 52 passagiers en le den van de bemanning van een Rus sisch passagiersvliegtuig waarschijn lijk 'hun leven te danken. Toen'de piloot bemerkte, dat twee motoren van zijn toestel defect waren, koers te hij boven de stad Leningrad naar de rivier de Newa waarop hij een noodlanding maakte. Naar het Russische persbureau Tass maandag meldde, kenden alle inzittenden van het vliegtuig veilig aan land gebracht worden, nadat de* in het water liggende machine door sleepboten naar de wal getrokken was. KERKNIEUWS Zlerikzecsc vrjjz, hervormden naar Brouwershaven De Vrijzinnig Hervormde gemeen te van Zierikzee beschikt zondag a.s. ■niet over de Lutherse kerk. In ver band hiermede is het plan gerezen om gezamenlijk in de morgenuren een dienst bij te wonen in dc fraai gerestaureerde hervormde kerk van Brouwershaven. Na afloop van de dienst zal er gelegenheid zijn 'hel kerkgebouw te bezichtigen, waarna de gemeenteleden elkaar treffen in 'het hervormd verenigingsgebouw in de Smals tad De reis naar Brouwers haven wordt gemaakt met autobus sen. ZIERIKZEE Het Jeugd Rode Kruis Donderdag 24 oktober zal slaan in het deken van het Jeugd Rode Kruis en de Jongerenhulpdienst, Op die datum wordt een middag georgani seerd in hdt Zweedse Rode Kruis- ziekerthuis, waar 'het woord zal wor den gevoerd door mej. E. M. van Dijk te 's-Gravenhage over Jeugd Rode Kruis en Jongerenhulpdienst. Uitgenodigd worden de afdelingen Zierikzee, Bruinisse, Brouwershaven, Duiveland en Schouwen (Westhoek), alsmede ver-schillende jeugdvereni gingen. DEN BURG (Texel). Op het strand van Texel is een zwaardvis aange spoeld van 5,50 meter lang. Het per soneel van het Texelse museum zal het dier ontleden en het skelet zal in het museum worden geplaatst. Mijnenvegers van de Westduitse marine hebben de stoffelijke resten geborgen van vijf 'bemanningsleden van het Westduitse kustvaartuig „Marianne Wehr" (499 brt.), dat ■maandag in een zware storm voor de monding van de Elbe is gezonken. Vier man worden vermist. Tijdelijke verpleegsters zijn ster retjes die (heel fraai dikwijls) ver schieten aan het ziekenhuisfirma ment. Ze komen en als hun stage er op zit, vertrekken ze weer. Zo gaat dat in de praktijk. Toen de patiënt werd binnengebracht en het goed lot hem doordrong dat hij in het ziekenhuis lag, stond er zo'n ster retje naast zijn bed, dat hem toever trouwde: „nee, gevaarlijk is het niet zo direct, maar het duurt wel even". De patiënt dacht daar heel anders over en de volgende dag kwam hij met een afgerond voorstel, ingege ven door de vaste overtuiging dat hij heel wat eerder weg zou zijn, dan de verschietende sterretjes. De ver pleegsters waren het daar niet mee eens en daarom zou er gewed wor den om een... taart. Daar werkt men graag mee in ziekenhuizen, als het pas geeft en zo uitkomt. De tijd verstreek en de zustertjes gingen koffers pakken, maar nog altijd lag de taartman op zijn bed. H\j was echter een ideale verliezer en via familie werd de taart besteld. Hoe vreemd intussen blijkt het lot- van ziekenhuistaarten te zijn. Op een andere afdeling was juist een afdeling nieuwe - stage lopende - verpleegsters aangekomen en reeds de eerste dag bracht de bollebakker een fraaie taart. De verpleegsters waren er knap kapot van en waan den zich op slag in luilekkerland. Onder gelach en bij een goed kop koffie werd de taart soldaat ge maakt. Op een andere afdeling ech ter begon de lijd te kngpen en op de dag dat de „lichting" zusters zou afzwaaien, iverd er voorzichtig naai de gewonnen lekkernij geïnformeerd. Er haperde blijkbaar iels in de or ganisatie en de patiënt lag le woe len in zijn bed. Een telefonerende intermediair deed de slagroomont dekking van haar leven. De taart was al bezorgd en bi; diepergaande informatie al opgegeten ook. „Dan nóg ma'ar een taart", kreun de de verliezer op zijn sponde. Juist op tijd. echter werd dc rekenmeester over hem vaardig en ontdekte hij dat het een dure aver(j ging worden. „Dan maar losse gebakjes", com mandeerde hij om de vertrekkende sterretjes niet teleur te stellen. Die smaakten ook bestmaar econo mie is een ontmoedigende zaak; zc bleken wel lekker, maar nog duur der dan een complete. De bakker (o, die arme bakker by hoort nog van het „taartgeval!" EILANDMAN. VERENIGING VAN VRIJZ. HERVORMDEN - ZIERIKZEE Causerie met dia's over de staat Israël Bruse Boys wint van Krabbendijke II met 6—0

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2