Utrechtse politie vocht met jongeren Kanselier Adenauer dient ontslag in ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 14 oktober 1963 No. 1946; Brouwershaven kreeg fraaie zelfbedieningszaak BROUWERSHAVEN, 11-10 Vorige week heelt burgemeester A. II. Ver meulen gelijk gemeld te Brou wershaven de meer dan tachtig jaar bestaande kruidenierszaak van de heer P. van 't Hot heropend. Deze Centra-winkel is als tweede zaak, in deze gemeente, overgegaan op zelf bediening, een feit waaraan de heer Van 't Hof een officieel tintje wilde geven. Een 'groot aantal genodigden had gehoor gegeven aan de uitnodiging deze feestelijke heropening bij te wonen. De burgemeester kreeg van de jongste ■zoon Henk de sleutel van het pand overhandigd. Met bewon dering werd de keurig ingerichte zaak bekeken, waarna het gezel schap zich naar hotel „Graaf Floris V" begaf om onder het genot van enige verversingen een aantal spre kers de gelegenheid te geven het woord te voeren. Als eerste sprak burgemeester Vermeulen, die zeide gaarne aan het verzoek tot openstel ling van de zaak te hebben voldaan en wel omdat met deze vernieuwing de economische status van Brou wershaven wordt verbeterd; het aanzien van de Markt in waarde is toegenomen en 'het een vernieuwing is van een reeds jarenlang bestaande zaak. Spr. ging 80 jaar terug in d'e geschiedenis, toen op 4 april 1883 de heer Piet van 't Hof een winkelpand begon in de Noordstraat. Vóór d!ie tijd ging de heer van 't Hof reeds met paard en wagen de boer op met potten en pannen. De opvolger, de heer M. J. van 't Hof heeft op 27 augustus 1919 de zaak overgenomen en uitgebreid met kruidenierswaren. Hij was het die als eerste kruide nier ran het eiland met de bestel auto ging rijden, de klanten bedien de van Burgh tot Zijpe. De huidige eigenaar heeft op 25 september 1946 de zaak van zijn vader overgenomen. Uitbreidingen, verbeteringen en vernieuwingen volgden elkaar op. Op 1 mei 1952 werd het voormalig café „Bellevue" aangekocht en in gericht tot moderne winkel, terwijl in 1959 het naastliggende pand erbij werd 'getrokken. „De tijd gaat door", addus spr., ,.U 'hebt de roepstem van de tij'd verstaan, want U 'behoort tot één 'der eerste op ons eiland 'd!ie zijn overgegaan tot omzetting van de zaak in een zolfbedieningszaak". Het zal voor de klanten prettig kopen zijn, daar deze vernieuwing werke lijk een verbetering 'betekent, facto ren waarmede de burgemeester de familie van 't Hof, de gemeente en de middenstand feliciteerde. „Deze feestdag moge voor U een stimulans zijn op de ingeslagen weg voort te gaan en uw zaak te brengen naar zijn eeuwfeest over 20 jaar", zo be sloot hij. Andere sprekers Als collega sprak d'e heer A. Bolle uit Oosterland, die zijn beste wensen aanbood, 'hierbij tevens onthullend, dat ook hij met dergelijke plannen rondloopt. „Een beetje jaloers ben ik wel", aldus spr., „maar <ik gun uw deze feestdag van harte. Het ont breekt u niiet aan ondernemingslust en ik spreek de hoop uit, dat de kleintjes uitlij ket binnenland. Heere uw werk zal mogen zegenen". Namens de Centra Groothandel David Vroon te Breda zeide de heer Janse o.m. dat vernieuwing van een zaak het enige bindmiddel is om de mensen, hun waren in eigen gemeen te te doen kopen. Spr. sprak de hoop uit, dat deze vernieuwing in alle fa cetten aan haar verwachtingen mag beantwoorden. Tevens feliciteerde 'hij de fam. van 't Hof met deze aan winst en burgemeester Vermeulen met dit mooie pand in zijn gemeente De heer P. de Moor sprak een ge lukwens als voorzitter van de mid- denstandsvereniging >rDe Corridor". „Hopenlijk zal deze zaak de midden stand ten goede komen, daar zij als een grote aanwinst voor onze ver eniging gezien mag worden". De oudste zoon van de familie, Rien van 't Hof feliciteerde hierna zijn ouders, mede namens zijn twee broertjes. Hij bood hen een fraaie theepot aan, die 'de ouders dankbaar in ontvangst -namen. Dankwoorden Tot slot sprak de eigenaar een woord van dank tot de vaklieden, die keurig werk hebben geleverd, de vertegenwoordigers voor de vlotte medewerking, het winkelpersoneel en de belangstellenden die de beste wensen deden toekomen, hetzij per soonlijk of door middel van een fraai bloemstuk. Zowel de kinderen als het personeel mochten ter herinne ring aan deze blijde dag een mooie briefopener met inscriptie in ont vangst nemen. Dankwoorden sprak de heer van 't Hof ook tot zijn moe der en schoonouders van wie hij veel steun heeft mogen ondervinden. „Ik ben blij dat u het hebt mogen meemaken en .dat God ons rijk ge zegend heeft op ons werk", zo spra'k de 'heer van 't Hof. De nieuwe zaak Het pand, dat geheel ontdaan werd van de bestaande toonbanken, waar voor in dè plaats over de gehele midden lengte een gorid'ola is ge plaatst, biedt een imposante aan blik. De vele artikelen, die keurig zijn opgesteld in open wandkasten, met T.L.-buizen verlicht, geven een mooi cachet aan het geheel. Links bij de entree bevindt zich de kassa, terwijl zich bier ook een elektrische kachel bevindt. Zowel vanaf de kas sa tot acihter in de winkel bij de vlees- en kaas-afdeling als wel in 'het woongedeelte op de le etage is een huistelefoon aangebracht. Een 50-<tal bloemstukken gaf op de ope ningsdag aan de zaak een fleurig cachet. Het timmerwerk werd uitgevoerd' door gebr. Schilperoort en igebr. v. d. Velde, het schilderwerk door d'e 'heer J. Franke, elektriciteit door de firma C. van Ham en Zn. en die in ventaris werd geleverd door een fir ma van elders. De V.N. en het proces in Zuid-Afrika NEW YORK, 12-10. De Algemene Vergadering der Verenigde Naties heeft met 106 tegen 1 stemmen (die van Zuid-Afrika) een door Guinea ingediende resolutie aangenomen en waarin bij Zuid-Afrika wordt aan gedrongen het woensdag in Pretoria tegen elf personen begonnen anti- sabotageproces te staken en alle per sonen, die in verband met 'hun ver zet tegen de apartheid gevangen ge houden worden, geïnterneerd zijn of aan beperkende voorschriften on derworpen zijn, onvoorwaardelijk in vrijheid te stellen. De Koninklijke familie in Perzië TEHERAN, 12-10. - Toegejuicht door duizenden mensen die bloemen gooiden zijn koningin Juliana, prins Bernhard en prinses Beatrix in 'ge zelschap van de sjah en keizerin Fa- rah van het Babol-paleis langs de •kust van de Kaspische Zee naar Ba- •bolsar 'gereden. In Babolsar bezocht het vorstelijk gezelschap een kavi- aar-fabriek waar de beroemde Per zische steur wordt verwerkt. Konin gin Juliana kreeg een pakje met blikjes kaviaar aangeboden. Zaterdag heeft het gezelschap zijn reTis langs de Kaspische Zee ver volgd, om zondag naar Teheran te rug te keren. Nederland kreeg ander ambassadegebouw in Djakarta DJAKARTA, 13-10. De woordvoer der van het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken, Harsono, heeft zondag in Djakarta gezegd, dat president Soekarno het huis waar hij zijn eigen gasten ontvangt, aan de Nederlandse zaakgelastigde, drs. C. Barkman, ter beschikking heeft ge steld. Dit gebouw staat in de straat Waar de meeste ambassades in Dja karta zijn gevestigd. Drs. Barkman heeft zondag een onderhoud van een uur gehad met de Indonesische minister van buiten landse zaken, Soebandrio. Het onder houd vond plaats in de bungalow van dr. Soebandrio, in de heuvels 64 km ten zuiden van de Indonesische hoofd stad. Veertien mensen kwamen om en vijftien» werden ernstig gewond toen in de Zuidvietnamese provincie Kien Hoa een 'bus op een mijn reed die door communistische guerillastrij- derg was 'geplaatst. Kerkelijke functionarissen in Warschau hebben zaterdag gezegd, dat kardinaal Wyszynskli d's uitgeno digd om in 1964 'de Verenigde Staten te bezoeken. "UTRECHT. Een 89-jarige inwoner van Utrecht, de heer H. F. O., is door een vrachtauto aangereden toen hij bij de kruising Royaards van der Hamkade-Thorbeckelaan de weg overstak. Hij is later in het Acade misch ziekenhuis aan zijn verwon dingen bezweken. ROOSENDAAL. Het 11-jarige meis je E. van L. uit Roosendaal is in haar woonplaats door een passerende vrachtauto met aanhangwagen ge grepen en op slag gedood. ARNHEM. Als opvolger van jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford is tot toekomstig voorzitter van het hoofdbestuur Koninklijke Nederland se Heidemaatschappij op de in Arn hem gehouden algemene ledenver gadering benoemd ir. J. B. Ridder De van der Schueren te Zwolle, com missaris der koningin in de provin cie Overijssel. De benoeming gaat per 1 april 1964 in. DEN HAAG. De eerste kaarten van de „Atlas van Nederland" zijn officieel aangeboden aan de minis ter van onderwijs, kunsten en we tenschappen, zijne excellentie mr. Th. H. Bot, door een vertegenwoordiging uit het bestuur en de redactie-com missie van de Stichting „Weten schappelijke Atlas van Nederland". GELEEN. In de Julianatunnel in Geleen is het 14-jarige meisje G. de Vries uit Geleen bij het inhalen van twee wielrijders met haar fiets in botsing gekomen met een passerende Duitse vrachtauto. Het kind verloor de macht over het stuur en viel met haar hoofd onder de achterwielen van de aanhangwagen. Het meisje was op slag dood. DEN HAAG. Op de Lijnbaan in Den Haag is de 67-jarige .J. A. van Es uit Den Haag, na de voetgangers, oversteekplaats te zijn overgestoken, onder de tram van lijn 10 gekomen. Hij werd met ernstig hoofdletsel naar het ziekenhuis Zuidwal ver voerd, waar hij is overleden. BERGEN OP ZOOM. Zaterdagmor gen omstreeks kwart voor zes is op de Wouwsestraatweg in Bergen op Zoom een verkeersongeval gebeurd, waarbij één persoon werd gedood en drie personen werden gewond. SCHIPHOL. Het Ned. Strijkkwar tet. bestaande uit Nap de Klijn, Jaap Schroeder. Paul Godwin en Ca- rel van Leeuwen Boomkamp, is van Schiphol naar de Verenigde Staten vertrokken voor een toernee die tot eind november zal duren. WIERTNGERMEER. Deanderhalf- jnn'ge Oinn de Haan is in de nabij heid van de ouderlijke woning aan de Hoornseweg in Middenmeèr (ge meente Wieringermeer) voorover in een ondiepe sloot gevallen en ver dronken. Ingezonden mededeling Ik voel me altijd zo een zaam en ongelukkig. Hoe zou dat toch komen Je bent veel te negatief ingesteld. Volg eens een cursus „SPREKEN IN HET OPENBAAR". Vraagt nog heden een brochure aan instituut „Rhetorica", Postbus 144, Dordrecht. Sclieepvaartberichten Alöhiiba, 12-10 te Karachi. Japara, 10-10 van Calcutta naar Madras, 13-10 te Madras verwadhit. Kelletia (t.), 12-10 te Vado verw. HAAMSTEDE-BURGH, 12-10. De. anders zo stille haven van Burgh- sluis was zaterdag opgenomen in een oefening van de nog jonge Rode Kruiskolonne afdeling Schouwen. De reddingboot „Maria Carolina Blan- kenheym" liep omstreeks 13.40 uur de haven binnen met aan boord een aantal gewonden, „slachtoffers" van een gefingeerde ontploffing aan boord van een zeeschip. Dit soheepsonigeluik was dbor ka pitein J. Minneboo gemeld aan de roeierswacht te VMssimgen, welke de vuurtorenwacht dn Haamstede ver wittigde. Deze stelde het alarmsys teem in de "Westhoek dn werking 'en al spoedig hierna trokken de kolon- •ne-ileden naar Burghsluis, voorzien van allerlei materiaal voor een zo goed mogelijke hulpverlening. De ..slachtoffers" hadden aan boord reeds eerste hulp gekregen 'door de drie E.H.B O.-bemanningsleden, de heren H. Dijkgraaf, C. Overbeke en J. Polderman. Uiteraard steMen de leden van de kolonne zich eerst aan boord op de hoogte van de aard van de verschillende (ernstige) verwon dingen', waarna de gewonden met brancards voorzichtig van boord ge dragen weiden naar enige gereed staande auto's voor vervoer naar •het noodziekenhuis te Haamstede. Hier werden de slachtoffers voor verdere verpleging opgevangen door de helpstersploeg van de 'kolonne. Nabespreking Na afloop werd 'in het wijkgebouw onder 't genot van een 'kopje koffie nog 'een nabespreking gehouden. De inspdkteur van de Kon. Zuid-Hol landse Mij. tot Redding van Schip breukelingen, de heer B. R. de Jong uit Vlaardingen, meende dat d'e ruimte aan dek van de reddingboot waar de slachtoffers waren neer gelegd voor deze oefening aan de kleine kant was. Uiteraard had de heer Do Jong meer kleine (onver mijdelijke) foutjes opgemerkt. Zo dienen E.H.B.O.'ers zo weinig moge lijk aan het transport te pas te ko men, 'daar zijn anderen voor: zij UTRECHT, 13-10. In en rond het Jaarbeursrestaurant 'in Utrecht is zaterdagavond een stevig robbertje 'gevochten. Een vechtpartij tijdens een bal tussen enlige jongelui Van het bekende nozem type leidde tot een omvangrijke rel waar veertien man politie aan te pas moest komen om de orde te herstellen. Daar had de politie een uur voor nodig. Het resultaat van d'it warme uurtje was, dat er drie knapen een plaats in een cel kregen, er een politieagent aan die hand was 'gewond en er 'een ra~ diowageni van de politie was bescha digd. Kleuter «leed tukje VENRAY. 12-10. De gehete buurtschap Vinkenpad onder de gemeente Sevenum heeft vrijdagavond enkele uren ge zocht naar een kind van twee jaar, dat door zijn ouders ver mist iverd. Men vreesde dat het in een naburige sloot ver dronken zou zijn. De kleine was met zijn vader naar dé boomgaard gegaan en vandaar met appels naar huis gestuurd. Tegen etenstijd vermiste men het kind en tenslotte sloegen alle inwoners zelfs met auto's en fietsen aan het zoeken. Toen de angstige spanning zo wat ten top gestegen was vond iemand de kleine, rustig sla pen in een veilingkist aan de rand van de boomgaard. Slechte oogst in Wit-Rusland MOSKOU, 14-10. Blijkens een ar tikel in het Russische regeringsblad „Izwestia" zal de aardappeloogst in Wit-Rusland en "Letland voor het tweede achtereenvolgende jaar lager zijn dan gemiddeld. Wit-Rusland is de belangrijkste aard&ppelleverende republiek van de Sowjet-Unie. Op 6 oktober zouden in Wit-Rus land nog van 180.000 hectare de aard appels moeten worden gerooid, het geen nog minstens 20 tot 25 dagen zou nemen, terwijl de inval van de koude al werd verwacht. In Letland moest de oogst nog voor de helft worden binnengehaald. UTRECHT. Een dorp met driehon derd nieuwe huizen in het vorig jaar door aardbevingen verwoeste gebied van Perzië, wordt vrijdag a.s. her opend door de Nederlander dr. J. van Klinken uit Utrecht, direkteur van het Algemeen Diaconaal Bureau van de Gereformeerde Kerken. DEN HAAG. Op 1, 2 en 3 novem ber aanstaands» zal te Antwerpen het zesendertigste Nederlandse congres worden gehouden. Deze congressen het eerste werd in 1849 georgani seerd beogen een culturele inte gratie van noord en zuid te propage ren en daadwerkelijk te bevorderen. BONN, 12-10. De Westduitse Bonds kanselier dr. Konrad Adenauer heeft zijn ontslagaanvrage bij president Liiblce ingediend. Hü heeft de pre sident daartoe, waarschijnlijk voor de laatste maal als regeringsleider, in diens villa te Hammerschmidt be zocht. De voorzitter van de Bondsdag, Eugen Gerstenmaier, zal het verzoek om ontslag van dr. Adenauer dins dag a.s. in een bijeenkomst van de Bondsdag voorlezen, waarna dit rechtsgeldigheid heeft verkregen. Woensdag a.s. zal de Bondsdag een nieuwe Bondskanselier kiezen. Men neemt aan dat dit de kandidaat van de christendemocratische regerings partij, de vice-kanselier en minister van economische zaken professor Ludwig Erhard, zal zijn. Adenauer zal nog van dinsdag tot woensdag „waarnemen". SPORT VOETBAL Zierikzee I—Kruisland 1 2-1 In een wedstrijd waarin de voor hoede van Zierikzee er in is geslaagd zijn aanhangers weer tal van grijze haren te bezorgen, is het toch gelukt, de eerste zege te behalen. Het begin was veelbelovend voor Zierikzee. Er werd aardig samengespeeld en de verdediging van Kruisland kreeg volop gelegenheid 'haar talenten te tonen. Al spoedig bleek evenwel dat het in de Zierikzee-voorhoede op het beslissende moment mankeerde aan snelheid en het beslissende söhot. L.binnen Heijboer deelde een serie uitstekende passes uit welke als enig resultaat hadden een aantal verre schoten van l.buiten Jonker, welke niets om het lijf hadden. Na precies een kwartier spelen wist Zierikzee de leiding te nemen toen Heijboer het leder uitstekend kreeg toegespeeld waarna hij van de rand van het strafschopgebied met een fraai schot langs de paal de stand op 1-0 bracht. Kruisland liet zich 'hierna niet onbetuigd maar in de verdediging weerden vooral de ach terspelers de Looff en invaller Krips zich uitstekend. Doelman Hogerheij- de moest zich een paar maal voor de voeten van een aanstormende aanvaller werpen wat hem goed af gaat. Zijn verre uittrappen leveren eniige malen aan de andere zijde ge vaar op, maar de aanvallers ont breekt ihet aan het nodige doorzet tingsvermogen om 'hiervan te profi teren. Een schuiver van Willemse, die zich als midvoor te weinig in de spits van de aanval 'bevon'd, wist de doelman uitstekend te stoppen. Door buitenspel van Jonker vinden een aantal aanvallen een vroegtijdig einde. Snoeij weet op de r.vleugel door te breken maar zijn schot ver dwijnt over de uitgelopen doelman en de lat achter. In de 40 min. raakt Hogerheij'de als hij uitloopt gebles seerd. Het spel wordt niet onder broken en als een der aanvallers op d'oel schiet weet Berrevoetg niets anders te doen dan het leder met de handen te keren. Nadat doelman Hogerheijde weer voldoende is opge lapt, schiet spil Lodiers de strafschop in (1-1). Een handsbal aan de andere zijde ontgaat de zwak leidende scheidsrechter. Willemse heeft hier na pech als hij zijn schot door de staander ziet gekeerd waarna de Kruislandverdediging de bal corner werkt wat de scheidsrechter ont gaat. In de 2e helft heeft het groot ste gedeelte van de strijd zich op het •middenveld afgespeeld. Verre scho ten van Jonker hadden geen resul taat. Aan de andere kant komt Zie rikzee eenmaal goed weg toen een schot op de staander belandde waarna de verdediging weet weg te werken. Van Ham krijgt hierna een fraaie 'kans welke door te lang wachten verloren gaat. Sn'oeij komt tweemaal geheel vrij voor de doel man maar beide malen gaat zijn schot naast. Uit een misverstand waarbij Lodiers het leder aan Jon ker verliest komt deze vrij voor doel maar ook deze kans gaat verloren. Aan de andere kant weet Hoger heijde door tijdig uit te lopen enige gevaarlijke standjes op te klaren. De Zeeuw probeert het aan de an dere kant met een schot dat door de doelman wordt gekeerd. 8 min. voor tijd valt het verlossende doelpunt alls Heijboer een pass geeft aan Jon ker 'die het leder in de hoek puntert (2-1). Hogerheijde moet (hierna nog enige malen goed ingrijpen om de kostbare puntjes voor Zierikzee te behouden. Dousadj wordt Beatrix TEHERAN, 12-10. De Perzische minister van landbouw heeft beslo ten het in 1962 door een aardbeving verwoeste dorp Dousadj de naam Beatrix te geven. Prinses Beatrix bezocht vorige week dit dorp dat thans wordt herbouwd met actieve steun van Nederlandse studenten. Zij is beschermvrouwe van de actie tot wederopbouw van Dousadj, dal in het ueruolg Beatrix zal heten, als teken van erkentelijkheid voor de steun van de kroonprinses van Nederland bfj de wederopbouw van dit dorp", aldus een officiële mede deling. De Joden in Rusland NEW YORK, 13-10. Een groep vooraanstaande Amerikanen heeft een beroep gedaan op de Sowjet- Utnie om de beperkende bepalingen die voor de Joden in Rusland gelden, op te heffen. Na een bijeenkomst in New York over 'de status van de Joden in de Sowjet-Unie werd zaterdagavond een verklaring uitgegeven waarin 9taat: ,,Wij voelen ons, na kennis te hebben genomen van nauwkeurige en objectieve getuigenissen over ve lerlei aspecten van het leven van de Joden in de Sowjet-Unie, gedrongen om unaniem uiting te geven aan on ze ernstige bezorgdheid". Tienduizend liter Rotterdams bloed ROTTERDAM, 12-10. Tienduizend liter bloed van meer dan 12.000 do nors is dit jaar de Rotterdamse bij drage aan de transfusiedüenst van het Rode Kruis een hoeveelheid, die in de Maasstad nog nooit eerder werd bereikt. De voorzitter van de afdeling Rotterdam van het Neder- landsche Roode Kruis, mr. F. W. B. baron van Lynden, noemde deze ge- tail'en met trots tijdens een feestelij ke 'bijeenkomst in de Ri vierahal waar op aan meer dan 'duizend donors de zogenaamde Landsteinerpenningen of plaquettes werden uitgereikt. Halsteren I—Burgh I 2—5 Opnieuw heeft Burgh een over winning behaald. Het was nu Hal steren dat op eigen derrein het on derspit moest delven tegen een uit stekende Burgh-ploeg. Vooral na de rust was 'het een spel van kat en muis en stond de Burgh-ach'terhoede kou te lijden. Jammer was het dat Joop Deurioo in de 23e minuut zo danig 1 kwam te vallen dat hij zijn arm brak. Het Ss een vrij ernstige breuk, omdat de arm op .twee plaat- sen brak, waardoor een stuk been lös 'kwam te 'liggen. In het zieken- MEVO I—Yerseke III 4—0 Geslaagde oefening Rode Kruis afdeling Schouwen moeten aanwijzingen geven over de ernstigste patiënten. De heer De Jong hoopte dat de oefening nog eens zal worden herhaald als 'de „Blankenheijm" straks vervangen zal zijn door d'e „President Jan Leis" •uit Hoek van Holland. De kolonne- l'eider, de heer A. de Rijke, meende dat het een 'goede oefening was, en waarbij het transport zeer goed ge regeld was. Dokter H. J.' Simonis, kol'onnie-'arts, wees mog op enige te kortkomingen. De dames-helpsters d'e'd'en in het wijkgebouw hun werk voortreffelijk. Op een latere les hoopte dokter Simons 'die oefening nog eenis door te nemen. De afde lingsvoorzitter, dokter G. A. M. Stenger, noemde cfe oefening zeer interessant 'en meende dat de kolon ne met deze eersteling aardig werk heeft geleverd. De voorzitter dankte de reddingmaatschappij voor d'e me dewerking en bood' tot slot de „slachtoffers" een Rode Kruis-vul potlood aan. Voor deze oefening be stond vrij veel belangstelling. De grondslag voor deze sprekende overwinning heeft de thuisclub in 'de le helft gelegd toen zij voortdu rend domineerde. MEVO startte di rect met een serie goede aanvallen over de vleugels. Reeds nu 2 min. ontstond ihiieriiit het eerste 'doelpunt toen l.'bui'ten K. de Oude een scher pe voorzet gaf, welke door Frans de Oude met een sliding in het doel werd gewerkt (1-0). MEVO bleef te rugkomen en in de 6e min. 'kon het tweede doelpunt worden genoteerd toen K. de Oude het leder hoog voor doel plaatste waar het van de rand van het strafschopgebied door Frans de Oude fraai en hoog in de touwen werd geschoten (2-0). De Yerseke- 'defertsie bleef onder zware druk staan daar v. d. Velde en Janse steeds weer hun voorhoede aan het werk dieden zetten. In idle 14e min. werd het 'bijna 3-0 toen de kleine r.'bulten v. d. Welle een fraaie kop bal door de staander" zag gekeerd. Zielfs r.aohiter P. bij de Vaate kwam mee naar voren en eenmaal moest de doelman van de gasten zijn hand den uit de mouwen steken toen hij een hard schot op doel loste. MEVO had in 'deze periode een grote voor sprong kunnen nemen als er in de voorhoede iets doeltreffender was gespeeld. In de 36e m'in. kon de stand toch op 3-0 worden gebracht toen Frans de Oude, nadat het leder herhaaldelijk was ingeschoten, de doelman geen kans gaf. Na de her vatting bleek al spoedig dat het bij MEVO in de voorhoede niet meer wilde boteren. Veelal waren de pas- Sea veel rte Kort, terwijl iedere bal naar madvoor de Oude werd gespeeld die er wonderlijk genoeg geen raad meer mee wist en er niets van te recht bracht. Onder aanvoering van stopper Hoek wist de defenSie even wel stand te houden, terwijl in laat ste instantie bij enige doorbraken d'e doelman zich bijzonder betrouw baar toonde. Een 'goede kans kreeg MEVO nog toen het dn het straf- schopgébiëd een 'indirecte vrije trap mocht nemen, wegens ongeoorloofd aanvallen van midvoor de Oude. Deze werd evenwel zo slordig geno men dat de YersCke-verded iging ge makkelijk weg kon werken. Met nog 2 min. te spelen werd het toch nog 4-0 'toen K. de Oude een comer van v. d. Welle onhoudbaar inkopte. huis te Bergen op Zoom is de arm operatief gezet. Voor Burgh een strop daar juist Deurioo de laatste wedstrijden in een praehtvorm stak. Het begin is voor Halsteren en reeds in de 5e minuut schoot Schil- lemans hard in (1-0). Een kwartier later geeft Nico de Graaf een voor zet die de doelverdeddger in eigen doel werkt (1-1). Bij een overtreding door een achterhoedespeler van Burgh mag de Halsteren-rechtsbin- nen van Burgh een vrije trap nemen waaruit Halsteren weer een voor sprong neemt (2-1). Als de wedstrijd na een onderbreking van 20 minuten door het ongeluk van Deurioo wordt hervat, 'is Burgh geheel niet van zijn stuk gébracht en M. Bakker maakt gelijk (2-2). Na de rust is Burgh voortdurend in de aanval en het was vooral Toon Rijnberg die Deurioo verving, 'die van de Halsteren ach terhoede radeloze jongens maakte. Hij zelf zorgde voor een 2-3 stand al direct na de rust Bij een uittrap van keeper Kloet komt de bal bij Kees Rijnberg die meteen doorsprint en met een hard schot de voorsprong op 2-4 brengt. 5 minuten voor tijd 'kan Theo Wessel een goede voorzet van M. Bakker 'benutten waarmede de eindstand op 2-5 wordt gebracht. Eiland te koop Een van de Orkaden, een eilandgroep ten noorden van Schotland, is te koop. De te genwoordige eigenaars van het 280 ha. grote onbewoonde eiland Garsay kochten het in 1949 voor 80.000 gulden. In. de twaalfde eeuw werd het be woond door 't Noorse Viking- hoofd Sweyn Asleifson. DE ONEERLIJKE RECHTER 24. „Daar lopen wc nu, als opgejaagd wild", snuift Agua nijdig, terwijl hij met grote stappen naast Aram voortbeent. „Heb je al een plannetje?". „Nee", zegt Ai'am korzelig. We moeten zo gauw mo gelijk een schuilplaats vindenAlle lichten zijn al uit Inmiddels hebben Presto en Olivier hun onderdak al gekregen. Met sombere ge zichten zit het tweetal op een harde stenen bank in een van de cellen van de stadsge vangenis. „Kop op, Presto", zegt de kapi tein, de jongen op de schouder kloppend. „Aram en Agua zijn nog op vrije voeten. zij zulleh alles doen om ons hieruit te krij gen". r> zijn woordiv klinken allerminst overtuigend. „Wat zijn dat voor lui, die jullie zojuist binnenbrachten", vraagt de cipier, die met een der soldaten aan een tafeltje zit. „Smokkelaarser zijn er nog twee op de vlucht", bromt de ander, „maar dat duurt niet lang meer, de hele nachtwacht is naar hen op jacht

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6