Koopt bij de Co-öp POLDERMANS Fa.Koevoets Lonneker vakkleding VOOR EEN PRIMA MODIEUZE PYAMA VERGADERING GEMEENTERAAD WESTERSCHOUWEN SVCCESJES Te koop: Twee voer tarwestro (bos sen). M. Heijboer, tel. 01114- 355, Sirjansland. Kiemremmingsmiddel voor uw aardappelen. „Tomorin" tegen ratten en muizen. Kas- teele, Renesse, tel. 226. Gaat U trouwen of heeft U een nieuwe woning Kre dieten voor iedereen tot ö.UOO,voor aanschaf meu bilair/woningtextiel. Vraagt gratis folder, dan krijgt U algehele inlichtingen. Post bus 1371, Rotterdam. Kredieten tot f 4000,voor aankoop meubelen en wo ningtextiel. Vraagt gratis fol der. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Post bus 1083, Rotterdam. Bontmantels, kort en lang, vanaf f 2,p.w. of f 5,p. mnd. Vraagt gratis folder. Brieven onder no. 1875, aan het bureau van dit blad. Te koop gevraagd: Nuchtere kalveren. T. Tanis, Weststraat 42, .tel. 550, Nieu- werkerk. Personeel gevraagd: Iemand om vier gemet man gels te rooien. D. van den Hoek, Hoosjesweg, Seroos- kerke. lomand in Haamstede of Burgh, die tweemaal per week vlees wil bezorgen. H. Stouten, Paarden- en var- kensslaigerij, tel. (01114)-401, Oosterland. Iemand voor verzorging van een tuin. Moet met het vak op de hoogte zijn. Brieven: postbus 33, Zierikzee. Vermist: Grijze gestreepte poes met witte borst. Garage Slager, Brouwershaven. Diversen: Voor grote sortering verf: Mol, Nieuwe Boogërdstraat, Zierikzee. Verpleegster worden? Onze kursus vangt aan begin jan. 1964. Inlichtingen: Directrice Diaconessenhuis, Parklaan 95 a, Eindhoven. Mozaiek is modern! Maak zelf met Italiaans glasmozaiek het mooiste inlegwerk. In vele kleuren bij Mol, Nieuwe Boogërdstraat, Zierikzee. Jachtkleding ook in voordelige prijsklasse Havenpark 5 - Zierikzee Op Haamstede een pracht sortering Balmoral en White Ash sigaren. Sigarenmagazijn D. C. Viergever, hoek Anker- weg-Weststraat, Haamstede. Het grootste verwarmings- nieuws van 1963: het auto matisch kolenstoken met de „Davonette" automatic. Au tomatisch stoken zorge loos stoken zuinig stoken. Smederii E. Saman, Sint Do- musstraat 108. telefoon 2087 of 2071, Zierikzee. Antwoord op brief van 30 september. Ik ga op uw voor stel in. Buitenbij ts, kieurca rboli- neum, kootteer, bruine car bol ineum m elke hoeveel heid. W. van Sluijs, Haam stede. Voor tegelboard, hard- en /aühtboard, op maat gezaagd naar C. Berrevoets, St. Do- musstraat 12, Zierikzee. 'V laatste speldjes, kleur zwart, van Graaf Egbert in do dozen van 10 stuks siga ren. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraanplein. Zierikzee en Weststraat, Haamstede. Met „Decro" plastic maakt u blank glas ondoorzichtig met behoud van licht - 46 cm br. f 2,25 per m. - Mol, Nieuwe Boogërdstraat, Zierikzee. Juist voor aparte kunstnij- verheidsartikelen: Mol, Nwe Boogërdstraat, Zierikzee. - Kijkt even etalage of loopt u binnen! Deelname gezocht met eige naar van 'klein bedrijf, bij voorkeur eenmanszaak, waar geen opvolger aanwezig is. Niet ongenegen enig kapitaal te investeren. Belangstellen den gelieven hun, uitsluitend uitvoerige, brieven te richten aan nr. 1880, bureau van dit blad. Gla'd'iolensdharen, compost voor uw moes- en süertuin. Kasteele, Renesse, tel. 226. Officiële publikatie Bekendmaking van het Ministerie van Buienlandse Zaken Bureau Schadeclaims Indonesië Sluitingsdatum indiening schadeclaims De gelegenheid om bij het Bureau Schadeclaims Indo nesië, Hooftskade 1 te 's-Gra- venhage (telefoon 185240), de schaden te doen registreren, veroorzaakt door de op 3 de cember 1957 en daarna door de Republiek Indonesië ge nomen maatregelen tegen Nederlandse eigendommen en belangen, zal op 31 december 1963 gesloten worden. Bij over deze aangelegenheid eventueel te openen bespre kingen met de Republiek In donesië, zal met na die da tum ingediende claims geen rekening kunnen worden ge houden. firma KOEVOETS Havenpark 5 - Zierikzee Uitnodiging voor leden van alle vrouwen verenigingen te Westerschou- wen tot het bijwonen van een modeshotv op dinsdag 15 oktober in „Het Wapen van Burgh". Aanvang 14.00 uur. Toegang vrij. Ned. Ver. van Huisvrouwen afdeling Westerschouwen J. Kosters, tel. 2517, Zierikzee vraagt te koop: gehele of ge deelten van inboedels, anti quiteiten, porcelein en koper werk. Overal te ontbieden! Een droge huid? Neemt „Der- mazur", vochtinbrengende crème! Kapsalon Murk, t/o de Beurs, Zierikzee. •Sanqunq j q/A 'aaz -ijuaiz 'z ;eex)suBf is ai-ion 'I^ssoh 'V 'd "f snoiuqoa; -pue; 'idipoQ \mn 00Z W 00"6 ueA Sepaapuop aiqa 3ep -1ÏZ •uaiiiqaSisunn arjejedaa 'Fris' opbouwserviezen, kwa liteit ovenvast en 'Leerdam' glasserviezen. - Geschenken huis R. den Boer, Dam 11, Zierikzee, telef. 2174. Autorijschool Lemsom, tel. 01110-2259, Kerkwerve. Er kend en gedipl. door F.N. O.P. en V.A.M.O.R.-oplei ding v. Rijbewijs B-E (luxe auto) en C-E/DE (vrachtwa gen en bus). Verkeersles iedere dinsdag om 7.30 uur in ons 'theorielokaal. „Vapo", onze natuurperma- nent, geeft voldoening; zit steeds patent! - Kapsalon Murk, telefoon 2767. Ohr. Contact Bureau (C.C.B.) voor Nederland, Lindelaan 32 Krommenie (N. H.). Huwe- lijksbemidd. en briefw. Voor ml postz. bijsluiten. En voor een vulpen natuurlijk naar „DE NIEUWE BOEKHANDEL" Joop Volkeri Havenplein 5 - Tel. 2439 Zierikzee ineldienst 'Koophandel'. Van Rotterdam: Centraal Bode huis, 10 uur Leuvehaven, Zekveld 12 uur; Dordrecht: Van Putte, 12.30 uur. Aan komst Zierikzee 4 uur „Summerheat" flessengasrol- kachel, een uitkomst voor koude, dagen. H. J. Bax, Ha venplein 2, Zierikzee, tel. 2778. Zierikzee. Grote sortering kwasten, •wiiitborstels en rolborstels. P. Sohul'ts, „Verf en Kleur", tel. 2100, Zierikzee. Limba-, eiken-, mahonie- en okemé triplex, op maat ge zaagd. C. Berrevoets, St. Do- musstraat 12, Zierikzee. 500 gram speculaas 98 cent 2 pot appelmoes 3/4 I. samen 1 09 cent 1 blik sperciebonen van 98 nu 79 cent 250 gr. export toffee's 79 cent 1 literblik perziken 1 29 cent 2 blik ananas samen 99 cent 1 karton soepgroente Iglo van 40 voor 29 cent 1 pakje kabeljauw Iglo van 155 voor 138 cent 1 ijscake van 148 nu 118 cent 3 flesjes pils klaver samen voor 89 cent 400 gr. gez. pinda's 89 cent 5 flesje London Tonic samen 89 cent 2 st. goudbouillon van 60 -voor 55 cent 5 bl. tomatenpuree voor 89 cent 9 repen chocola melk en puur 100 cent 1 fles vruchtenwijn 125 cent Alléén bij de „Coöp"! Havenplein 2 - Zierikzee EN BOVENDIEN DIVIDEND 4 Bij inschrijving te koop: Het wooohuis met erf te Zierikzee, aan de Nieuwe Boogërdstraat 46, kadaster sectie B, nr. 1870, groot 73 c.a. Te aanvaarden uiterlijk op 1 december 1963, behoudens toestemming van b. en w. van Zierikzee. Te bezichtigen: dinsdag en woensdag 15, 16, 22 en 23 ok tober e.k., van 10.00 tot 12.00 uur v.m. Inschrijvingsbiljetten in te dienen ten kantore van no taris VAN DEN ENDE te Zierikzee, uiterlijk 28 oktober 1963, alwaar nadere inlich tingen zijn te verkrijgen. Transportkosten volgens vei lingtarief. De Zierikzeesche Nieuwsbode hét streekblad van Scliouwen-Duiveland Een breimachine cadeau geven kunnen wij niet, maar u kunt deze prachtige dubbelbed-breimachine geheel terugverdienen door voor ons te breien a f 1,per 100 gram. Vraagt inlichtingen bij onze hoofdvertegenwoordiger- (ster): mevr. A. de Bokx, Kalvermarkt 8, Middelburg; de heer W. A. Bos, Oprit 124, Vlissingen of bij: M. P. Roos' Machinehandel, Prinsengracht 1117, Amsterdam. Voor het medeleven ons be toond na het overlijden van ons geliefd dochtertje en zusje i, MIMI LEGEMAATE zeggen wij hartelijk dank. Familie C. LEGEMAATE Zierikzee, oktober 1963 Hoeveweg 1 9,95 LUXE WINTERNYLON PYAMA 24," - 29,90 Allen hartelijk dank die blijk van belangstelling gaven bij mijn 93ste geboortedag op 7 oktober j.l. J. KLOMPE Haamstede, oktober 1963 Rusthuis „Duinoord" Lanes de2e weg zeggen wij, mede namens onze kinderen, allen hartelijk dank voor de vele gelukwensen die wij op 19 september j. 1. mochten ontvangen. M. v. d. WEKKEN P. J. v. d. WEKKEN DE FOUW Zonnemaire, 11 oktober 1963 Het ZWEEDSE RODE KRUIS ZIEKENHUIS te Zierikzee vraagt: twee huishoudelijke hulpen in- of uitwonend Vijf-daagse werkweek, gun stige vakantieregeling Sollicitaties te richten aan de ad j unkt-direktrice Telefonisch aangesloten onder nummer 2253 J. A. Bienefelt II. J. Doclcmanplem 11 Zierikzee ZIERIKZEE TELEFOON 2669 HAVENPLEIN 4 Te koop, door inr. verkregen: 1 Volkswagen 1952 1 Opel Rekord Gar. Remeeus Ouwerkerk Telefoon (01114) 473 HAAMSTEDE, 10-10. - Tijdens de woensdag gehouden raadsvergade ring heeft wethouder L. v. d. Kloos ter naar aanleiding van de notulen van de vorige vergadering welke hij wegens ziekte niet kon bijwonen medegedeeld zich niet te kunnen verenigen met het besluit van de raad tot de vorming van een eigen Bouw- en Woningdienst. De wethou der verklaarde dat het onderhoud van de eigen woningen steeds meer achterop geraakt, terwijl dit juist drastisch dient te worden aangepakt. De heer v. d. Klooster was het ver der niet eens met de benoeming van een derde persoon voor deze dienst, omdat deze niet voor het onderhoud der woningen kan worden ingescha keld. Bij de ingekomen stukken bevon den zich condoleantietelegrammen wegens het overlijden van burge meester jhr. R. J. H. Q. Röell. In verband met het overlijden van de burgemeester moest in een aantal vakatures worden voorzien. De vol gende benoemingen vonden plaats: reinigingsdienst Schouwen-Duive- land: wethouder P. L. Vis, waterlei dingmaatschappij Schouwen-Duive- land: wethouder L. v. d. Klooster (reserve de heer A. D. Dalebout), stichting rusthuizen „W.-Schouwen" wethouder Vis (plaatsvervangers de heren A. D. Dalebout en J. C. Hen- drikse). Besloten werd tot inwilliging van een verzoek van het bestuur der Chr. Nat. School te Haamstede medewer king te verlenen bij de aankoop van meubilair en leerlingensets. Nader bekeken wordt 't verzoek mede te werken bii de aanschaffing van in strumentarium voor natuurkunde onderwijs. Besloten werd tot verkoop van een perceel grond van 420 vier kante meter voor permanente wo ningbouw aan de J. M. Beijelaan ge legen, aan de heer J. M. Bodbijl te Burgh, voor f 12,50 per vierkante meter. Eveneens voor f 12,50 per vierkante meter besloot de raad tot verkoop van een perceel groot 540 vierkante meter gelegen aan de W. G. Bootlaan, aan de heer J. Simons te Rotterdam. Herkozen werd als bestuurslid van de Stichting Renesse de periodiek aftredende heer mr. G. F. Lunsingh Tonckens te Renesse. De raad verenigde zich met een aanbeveling van b. en w. voor de te benoemen commlissiie v. advies woon- ruimtewet 1947. Voor Burgh-Haam- stede luidt deze aanbeveling: 1. J. C. de Feiter (plv. P. Slager), 2. C. J. v. d. Maas (plv. J. de Wit). 3. J. C. dén Boer (plv. H. J. Simons), 4. B. Bos- sevs (plv. M. J. Steui*), 5. Z. Rose- boom (plv. J. P. Berrevoets). Voor de kamer Renesse, Noordwelle en Se- rooskerke: 1. Z. Roseboom (plv. J. C. de Feiter). 2. .1. de Wit (plv. C. J. v. d. Maas). 3. H. J. Simons (plv. J. C. den Boer). 4. M. J. Steur (olv. B. Bos- sers). 5. J. P. Berrevoets (plv. P. Sla ger). Geen bezwaar opperde de raad tot aankoop van het pand Ring 8 te Haamstede van de familie Evertse voor de priis van f 15.000.Dit in verband met de bouw van het nieu we gemeentehuis, waarvoor over dit pand moet kunnen worden beschikt. De tekening van het nieuwe raadhuis kwam opnieuw ter tafel. B. en w. waren van mening dat de peoroiek- teerde raadszaal welke 125 perso nen kan bevatten te groot zal zijn. Enige raadsleden meenden dat met een zogenaamde „vouwdeur" wel een afscheiding zal kunnen worden ge maakt. Bij bepaalde officiële gele genheden zal de grote zaal misschien goed van dienst kunnen zijn. Loco burgemeester Vis deelde mee dat alle moeite zal worden gedaan de bouw als een urgentiegeval in aanmerking te doen komen, opdat snel schot in de bouwerij zal komen. De raad besloot verder het b. en w. opnieuw mogelijk te maken de beslissing op een verzoek van een voorbereiding. De heer Hendrikse in- bouwvergunning aan te houden, in verband met het uitbreidingsplan in formeerde of er nog steeds aan het uitbreidingsplan gewerkt wordt, het geen de sekretaris, de heer J. W. de Jonge, bevestigde. Na de toelichting door de sekreta ris werd vastgesteld de vijfde wijzi ging van de gemeentebegroting 1963. Besloten werd tot verkoop bij in schrijving van het pand Ring 29 te Noordwelle (voormalige onderwijzers woning). Bekeken en goedgekeurd werd vervolgens de uitgebreide or ganisatie verordening van de brand weer Westerschouwen. Toestemming verleende de raad op het verzoek van b. en w. garantie te verlenen voor een geldlening aan te gaan dooi de stichting rusthuizen „Westelijk Schouwen". De voorzitter deelde mee dat de perenverkoop te Burgh heeft opge bracht f 320,Bij inschrijving werd verkocht het schuurtje bij de ge- meenteschuur te Burgh voor f 125, Mevrouw Van Liere is bereid gevon den tijdelijk de funktie van hoofd kleuterleidster te Haamstede te ver vullen, daar het nog niet is gelukt in deze vakature te voorzien. Ver vanging van de geheel versleten elektrische luidinstallatie van de kerktoren te Haamstede gaat f 4 a 5.000 kosten. Te Renesse wordt gewerkt aan het gereed maken van de doelenvangers. Hierover merkte de heer Goossens op: „kunt U wel zeggen, maar het is geen waar hoor". „De gemeente wordt ten onrechte voor de vertra ging aangezien", aldus de heer Hen drikse. Het hek bii de ingang woning van mejuffrouw Franke wordt eerst daags geplaatst. De o.l.-school werd van buiten geheel nieuw geschilderd. Wat Noordwelle betreft deelde de voorzitter mee dat aan het ingeni eursbureau Witte veen en Bos op dracht werd gegeven het bouwtech nische gedeelte van de riool-zuive ringsinstallatie openbaar aan te be steden. De brand te Serooskerke Betreffende de boerderijbrand wel_ ke plaats vond te Serooskerke merk te de voorzitter op dat de brandweer die middag bij de blussing een slecht figuur heeft geslagen. Beide com mandanten waren afwezig, terwijl Renesse veel te laat werd gewaar schuwd. De brandweer van Zierik zee heeft bii deze brand veel en goed werk verricht. De voorzitter zegt de zaak nog eens met de commandanten te zullen doornemen. De heer Geluk vond het jammer dat de politie te laat was met het gevolg dat vele au to's in de weg stonden. De heer Hen drikse meende dat een samenloop van omstandigheden de brandweer commandanten te kort deed schieten. De heer Van Waveren merkte op dat het publiek zelf wijzer had moeten zijn en niet in de weg had moeten gaan staan, hiervoor is geen politie nodig. De heer Dalebout zei dat van de afwezigheid van de commandan ten kennis had moeten worden ge geven. Bovendien speelde het juiste telefoonnummer voor de brandmel ding bij deze brand parten. De heer Hendrikse wees op de mogelijkheid zoals te Zierikzee is geschied op elk telefoontoestel het goede num mer te plakken. Tot een totaal bedrag van twee miljoen 091.804,34 gulden wordt in de gemeente thans gewacht op rijks goedkeuring bouwwerken. De rondvraag De heer Van Waveren wees op de gevaarlijke situatie van het wegdek J. J. Boeijesweg. De voorzitter deelde mee dat deze weg valt onder het be heer van de polder. De sportraad moet weer vergade ren meende de heer Goossens, wat toegezegd werd'. Dezelfde vragen steller roerde een brief aan die bij veel huurders van woningwetwonin gen nog al wat moeilijkheden heeft verwekt. Het gaat hier over het plaatsen van televisieantennes op de gevel van de w.w.-woningen. Volgens deze brief zouden deze staan „tjot- teren" en schoorsteen enz. beschadi gen, zodat ze los van de woning ge plaatst moeten worden. Dit laatste geeft echter ook moeilijkheden. Wel moest aan de gemeente vergunning gevraagd worden een antenne te plaatsen en hieraan hebben velen geen gevolg gegeven. De heer Hen drikse noemde het een „bureaucra tie-bepaling" waar een gehele admi nistratie voor nodig is. Wethouder v, d. Klooster zei dat er door velen veel te lang gewacht moest worden op een vergunning en daarom zijn deze toch begonnen met het laten plaat sen. De voorzitter zei toe dat de ver dere afwikkeling soepel toegepast zal worden. De heer Padmos vroeg naar de nieuwe straatverlichting te Renesse. Hiertoe is reeds opdracht aan de. P.Z.E.M. gegeven. Dezelfde vragen steller vroeg aandacht voor een wo ningkwestie in Renesse waarbij ie mand met een eigen woning in een w.w.-woning woont. Wethouder-v. d. Klooster zei dat het uitblijven van bouwvergunningen en ingrijpen van Monumentenzorg oorzaak van deze kwestie zijn. Twee kinderen op overpad van spoorweg omgekomen UTRECHT, 10-10. Twee kinderen zijn donderdagmiddag omstreeks half vijf om het leiven gekomen bij een ongeluk op een zogenaamd par ticulier overpad tussen Helvoirt en Udenlhout. De kinderen, een bijina negenjarig dochtertje van de fami lie Melissen uit Udenlhout en haar vijfjarig broertje, werden door een trein, dlie van Nijmegen op weg was naar Roosendaal gegrepen en gedood. De 'kinderen wilden het pad op de fiets oversteken. Het meisje bestuur de 'de fiets. STAD EN PROVINCIE BRUINISSE Nieuwe voorsteven aan schip gebouwd Opnieuw werd door de firma D. van Duiivendijik en Zonen het bewijs geleverd; dat zij als sdheepsbouwers over een vakkennis beschikken die hen in staat stelt, prestaties te 'le veren die er zijn mogen. In heit motorschip Adma uit Her- kingen, schipper A. Munters, werd een stuk gezet van 12 meter 'lang, waardoor het laadvermogen van dit schip uiteraard belangrijk werd ver groot. Een nieuwe voorsteven wefd gebouWd en het resultaat was een fraai söhip, waarover de eigenaar- sdhi'pper bijzonder tevreden was. Bijkomende werken waren 'het aan brengen van kalfdékken en het ma ken van een tunnel voor de schroef. Toen het sdhip van de helling te water wa's gélaten en gemeerd lag in de reparatiéhaven, trok het na tuurlijk veel belangstelling. Slachtoffer verkeersongeval overleden In 'het „Dijikaigt"-ziekenhuis te Rotterdam overleed deze week de heer L. L. van de Velde. De heer v. d. Velde werd op zondag 4 augustus 1963 bij hét oversteken van rijksweg 18 door een auto gegrepen, en 'is zon der bij kennis te zijn gekomen over leden. De heer van de Velde was ouder ling van de Gereformeerde Gemeen te en in 'het burgerlijk leven gepen sioneerd sluiswachter. Als zodanig volgde hij zijn vad'er op. Naast sluis wachter was hij zijn leven lang werkzaam aan de waterkering als steenzetter, krammatter enz., welk beroep hij ondanks zijn 74 jaar nog steeds uitoefende, 'tot hij het nood lottig ongeval overkwam. BROUWERSHAVEN Kruidenierszaak heropend Burgemeester A. H. Vermeulen heeft donderdagmiddag Öe meer dan 80 jaar bestaande kruidenierszaak van de heer P. van 't Hof heropend. Als tweede winkel in déze ge meente is de Centoa-zaak overge gaan op zelfbediening en aan de her- open'ing wilde de eigenaar een offici eel tintje geven. De jongste zoon Henk van de heer van 't Hof over handigde de burgemeester de sleutel van 'het pand, die daarna deze fraaie vernieuwde zaak openstelde. Bij ge legenheid van deze. opening heeft de burgemeester uitvoerig stil gestaan mét name bij de geschiedenis van (jleze zaak. Verschillende andere sprekers voerden eveneens 't woord. Niet minder dan vijftig bloemstuk ken gaven 'hét interieur van de nieuwe zaak een fleurig aanzien. Op deze belangrijke aanwinst voor Brouwershaven komen wij n'og na der terug. DEN HAAG. DriöhonderdtaGhtig van de ruim negenhonderd in Indo nesië genationaliseerde Nederlandse bedrijven hébben tot dusver een schadeclaim ingediend bij het bureau schadeclaims Indonesië van het mi nisterie van buitenlandse zaken in Den Haag. Vijftig andere hebben aangekondigd binnenkort met een claim te zullen komen. Amerikaanse sergeant spioneerde voor Rusland WASHINGTON, 10-10. Het Ame- rikaanse ministerie van defensie heeft 'donderdag dagbladberichten bevestigd waarin werd gemeld dat een sergeant van het Amerikaanse leger, die in juli van dit jaar zelf moord pleegde, voor de Sowjet-Unie had gespioneerd. Volgens d'e Was hington Evening Star ontving de sergeant, Jack Dunlap, in totaal on geveer zestigduizend dollar voor d'e f uitlevering van geheime gegevens. Het ministerie verklaarde dat Dun lap, die bij de coded'ien&t van het leger werkzaam was, reeds voor zijn dood werd verdacht. KERKNIEUWS Bevestiging en intrede ds. H. van Nieuwenhuize (geboren te Brouwershaven) Ds. H. van Nieuwenhuize heeft zondag 29 september '1.1. afscheid ge nomen van de hervormde gemeente van Klooster 'ter Apel in de classis Winsdhöten en zal zondagmiddag 13 oktober a.s. om half drie in de Irenekerk te Slikkerveer, na vooraf in diezelfde dienst te zijn bevestigd 'door ds. E. J. Beens uit Rotterdam- Hillogersberg, praeses van de pro vinciale kerkvergadering van Zuid- Holland, intree doen als predikant van de noodgemeente, Irenekerk te Slikkerveer, van de hervormde gemeente van Ridderkerk, waar hij door de provinciale kerkvergadering van Zuid-Holland beroepen is in de vakature van ds. Ph. Ouwendijk, die op 24 februari van dit jaar naar Heilo bij Alkmaar is vertrokken en die daar een week later intree 'heeft ge daan. Ds. van Nieuwenhuize werd op 15 januari 1922 te Brouwershaven ge boren. Hij bezocht eerst de rijks hJb.s. te Zierikzee, deed daarna staatsexamen gymnasium A en stu deerde vervolgens nog theologie aan d'e rijks universiteit te Leiden, waar hij op 2 juli 1950 zijn kandidaats- en in januari 1957 zijn voorbereidend kerkelijk examen aflegde. DE ONEERLIJKE RECHTER 23. Dan horen Aram en Agua vanuit hun schuilhoek opnieuw een bekende stem bo ven de voetstappen der passerende solda ten.... de stem van Bentley, de oneer lijke i-echter. „Ik ben u buitengewoon dank, baar dat u mij uit de handen van die smok kelaars bevrijd heeft, heer Schouten nog wel zo vlug!" „Ik heb in het havenregister nagekeken welk schip het laatst is binnengelopen het leek me, dat ik de meeste kans had daar te zoeken.en ik had gelijk", bromt de andere stem. De rest van de woorden kan Aram niet meer opvangen. Even latei*, als de laatste voetstappen weggestorven zijn, zegt Agua: „Grote ge nade! Presto en Olivier in het cachot als een stel boeven! En de werkelijke boef, die Bentley, heeft als opperrechter altijd een alibie! Die sluwe schurk heeft ons volko men overtroefdl Wat nu?" „Eerst zo ver mogelijk van de haven van daan", zegt Avam en haastig maakt het tweetal zich uit de voeten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 7