SKODA "San* Kon. familie rust uit aan de Kaspische Zee (irbovit SENSATIONELE PRIJSVERL' Zó wordt Oostelijk Flevoland een land Jaarvergadering „Het Groene Kruis" De bouwmarkt en de lonen VOOR WIE GEZELLIG WIL FRITUREN Ingezonden mededeling TEHERAN, 10-10. Tot besluit van het staatsbezoek aan Iran, dat de afgelopen week een druk en ver moeiend programma meebracht, zijn koningin, prins en prinses Beatrix met het grootste deel van het gevolg en vergezeld door de sjah en zijn gemalin, donderdagochtend in de keizerlijke trein van Teheran naar de Kaspische Zee vertrokken. Daar zal het gezelschap geheel privé van drie dagen volstrekte rust kunnen genieten. De eerste dag wordt doorgebracht in het plaatsje Babol, vandaag (vrijdag) gaat de reis per auto naar een nog kleiner dorpje genaamd Ramsar. Zondag rijdt men per auto van de Kaspische Zee terug naar Tehe ran en stopt onderweg bij de grote Ka ra j-dam, waar de lunch wordt geserveerd. De laatste nacht in Iran Voor 60 jaar.... ZIERIKZEE. Het waterschap Schouwen is begonnen met het ma ken van grondboringen in de bui tenberm van de zeedijk bij Koude- kerke, bij de haven van Burghsluis en aan de Langendijk. SCHOUWEN. In alle gemeenten ging de vlag uit toen vernomen werd dat Middelburg de subsidie voor de aan te leggen tram had aangenomen. BRUINISSE. De zangvereniging „Euphonia" herdacht met een ge slaagde uitvoering het 15-jarig be staan. SIRJANSLAND. in de tuin van de rijksveldwachter brigadier-titulair is een raapkool gegroeid van16 pond. BROUWERSHAVEN. Voor het Nutsdepartement sprak de heer C. C. A. Cro'in te Dordrecht over het onderwerp: „De Franse revolutie". SIRJ ANSLAND. De predikant der Ned. Hervormde gemeente ds. J. H. C. Kamsteeg, stelt pogingen in het iverk om in het kerkgebouw een or gel geplaatst te krijgen. ZIERIKZEE. De gemeenteraad be sliste dat automobielen in de binnen stad een snelheid van 8 km. per uur niet mogen overschrijden. ZIERIKZEE. Vanwege het De partement Zierikzee der Maatschap pij van Nijverheid werden aan wer kers in verschillende bedrijven, met tal van dienstjaren (tot 55 jaar) me dailles uitgereikt. RENESSE. In deze plaats heeft zich een commissie gevormd, die zich ten doel stelt voorlezingen en voordrachten te organiseren voor de ingezetenen. OUWERKERK. In café Van Oost gaf de wereldberoemde artiestenfa milie Jean Klein een grote voor stelling. •BROUWERSHAVEN (adv.). 3 fles sen St. Estèphe, 1 fles port, 1 fles Bergerac'1 e'n 1 fles Muskaat voor f 5,50. ZIERIKZEE. Onze vroegere stad genoot de tenor Jac. van Kempen gaf een concert in de Kaiser Wilhelm Gedachtniskirche te Berlijn. brengt de koninklijke familie dan door in het Golestan-paleis in Tehe ran, teneinde maandagochtend om acht uur in de K.L.M.Electra naar Thailand te kunnen vertrekken. Dit toestel kan de sprong naar Bangkok niet in een dag maken, zo dat onderweg een nachtstop op het programma staat. Dinsdag 15 okto ber om 15.00 uur plaatselijke tijd wordt de Elect ra op het militaire vliegveld Don Muang bij Bangkok verwacht en dan begint dus het staatsbezoek van een week aan Thai land. geheel compleet 1^1 inqewa (actieve tcootdragees) w bij maag-en in gewandsklachten.fi.2S DEN HAAG. De Bondsraad van de Nederlandse Katholieke Bond1 van werknemers in industriële 'bedrijven „St. Willibrordus" heeft zich in Den Haag achter de eisen van de vak- centralen geschaard. Hij heeft voorts o.m. ook het hodfdlbestuur opgedra gen de medewerking aan de toekom- 'stige loonpolitiek afhankelijk te stel len van de mate waarin de verlan gens van „St. Willibrordus" worden ingewilligd. VENLO. In het ziekenhuis te Ven- lo is de 82-jarige weduwe A. C. B. uit Venlo overleden aan de gevolgen van gasvergiftiging. Ingezonden mededeling TONEEL EN FILM „De jacht op de verborgen goudschat Behalve de humoristische film „Pas óp voor zakkenrollers", met de beroemde komiek Heinz Rühmann brengt de Zieriikzeese Concertzaal deze week een boeiende avonturen film: „De jacht op de verborgen goudschat", met ó.a. Clint Walker en Roger Moor. Deze spannende film handelt over twee jonge pelsjagers - de stoere Rain bolt en zijn zorge loze Ierse vriend Shaun die een fabelachtige goudschat hebben ge vonden. De beide mannen gaan met hun schat op weg naar de goudstad Seven Saints, met het plan daar luisterrijk van hun fortuin te gaan genieten. Op weg naar deze plaats wordt het tweetal echter de nodige moeilijkheden in de weg'gelegd door Wat biedt de BEELDBUIS? Deze vrijdag (nog niet op piraten- beeld maar uit Bussum) de eerste Stiefbeen en Zoon met Rien van Nu- nen en Piet Romer in de titelrollen en o.a. De ridder van Maison Rou ge, een filmfeuilleton naar het boek van Alexander Dumas dat speelt in de tijd van de Franse revolutie. Duitsland verhaalt dan in een hist, thriller de affaire Blum. Zaterdagmiddag brengt de Vara nog géén Pipo, weer een maand wachten dus. Om half 8 de vrije nieuivsgaring met Jim Backus en om SA5 uur het populaire deel van het Grand Gala du Disque met vele grote sterren to ten met Marlène Dietrich. Tot de winnaars van de edisons behoren o.m. Corrie Brokken en Wim Sonneveld. In de pauze in specteur Leclerc. Zondagavond geef t de KRO slechts een half uurtje ont spanning met Mieke Verstraete en Willy Walden in Erik Sikkes (8.30). Operaliefhebbers kunnen dank zij Duitsl. 1 de opera Macbeth aan schouwen. Voor de vijfdaagse tippen wij: maandag de hoofdfilm Cry from the streets; dinsdag Beverley Hillbilly en Nel Oosthout. woensdag Wim lbo over Cruys Voorbergh. Donderdag het kijkspel Schuld en boete. Vrijdag een tweede voorstelling met beken de en onbekende artiesten en de tweede dr. Kildare. E. Eeckhoff. Ingezonden mededeling In ongewijzigde uitvoering dus oersterk (lange levensduur) extra solide (meer veiligheid) compleet comfort (incl. verwarming, rolhoes. binnen- en buitenspiegel, lichtsignaalschakelaar, parkeerlichten, kleerhaakjes, asbakjes, slaapbanken, etc.) DE NIEUWE PRIJZEN Skoda Octavla (43 pk) 52^,— 4990,— Octavia Super (47 pk) 5495.— 5250,— Octavia TS (53 pk) 5®5,— 5555,— Octavia Combi 6560,6395, 1202 Combi 6075,— 6795,— 075.— 6795,— H. ENGLEBERT N V. DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEl. 01717-2010 DEALER: Autobedrijf IJ. T. WANDEL, Zuidstraat 10, Nieuwerkerk. tel. 482 Tweede dorp in gebruik genomen ■een groep bandieten. Dankzij de hulp van een derde man, Doe Gastes ge naamd, lukt het de mannen de aan val af te slaan. Het verhaal is hier mee echter niet afgelopen 'eerlijk gezegd worden de moeilijkheden nu pas echt, want uiteindelijk lukt het de bandieten om de gewonde Shaun en Doe gevangen te nemen. Op het uiterste nippertje weten de kamera don echter toch nog hun schat te be houden) en te vluchten. Bij het over steken van een rivier verliezen ze echter hum hele schat in het wild stromende water. Zodat ze arm, maar opgelucht hun, weg vervolgen „De jacht op de verborgen goud schat" i& zaterdagavond ook te zien in -bioscoop hotel Bom to Haamstede. DRONTEN, 10-10. Donderdagmid dag is het tweede dorp in oostelijk Flevoland in gebouik genomen. Het is Biddinghuizen, waar zich een rijks jachtopziener met zijn vrouw en vier kinderen als eerste zal vestigen. Biddinghuizen wordt een landar beidersdorp, waar over enkele jaren omstreeks duizend mensen zullen wonen. Deze week zijn de eerste zes woningen gereed gekomen. Binnen kort zullen er andere vestigingen volgen. Biddinghuizen ligt ruim tien kilometer ten wespen van Elburg in de nieuwe polder. Er zijn 97 wonin gen in aanbouw, die tegen het voor jaar van 1964 bewoond moeten zijn. In 1964 zal er met een bestek van nog eeng 170 woningen worden beT gonnen. In het dorp staat een geheel kleintjes uit/£p het binnenland AMSTERDAM. Het eerste nummer van het en'ige landelijke en algeme ne Nederlandse studentenblad „De mokrater" zal op dinsdag 15 oktober dn Utrecht van de pers 'komen. VLAARDINGEN. De 67-jardge we duwe C. van der Kruit-Proost uit Vlaardingen is in het algemeen zie kenhuis aldaar overleden aan de ge volgen van een aanrijding met een bromfietser die maandag plaats ha'd op de Schiedamseweg. ROTTERDAM. De „Schouwen- bank", sleepboot van L. Smit en Co. is met de vlag halfstok teruggekeerd van de Duitse vrachtvaarder „Griss- 'heim". waarop ter hoogte van de MaaSbodi - vijf mijl uit de kust - een dodelijk ongeval heeft plaats-: gëha'd. Kort na'dat het schip de Nieuwe Waterweg had verlaten met bestemming Huelva aan de Spaan se zuidkust Viel namelijk de 24-ja- rige lichtmatroos Siegfried Andres uit een plaatsje in de omgeving van Mecklenburg van een tussendek in het ruim. ZWOLLE. De 21-jarige loonwer ker S. Broekema uilt Zwollerkerspel •is bij Zwolle op de rijksweg naar Meppel bij een verkeersongeluk om 'het leven gekomen. Het slachtoffer bestuurde een trekker, d!ie door een passerende vrachtauto met aanhang wagen werd geraakt. De jongeman wedd van de trekker geslingerd en door de vrachtauto overreden. ARMSTERDAM. De 34-jarige bulldozermaChinist W. Vrijhof is op een terrein naast de Basisweg in Amsterdam onder zijn bulldozer te- recht gekomen toen deze plotseling ging rijden. De man, die zwaar ge wond naar het Wi'lhelmina gasthuis werd overgebracht bleek bij aan komst reeds te zijn overleden. GRONINGEN. In de Oosterhaven te Groningen is een personenauto, bestuurd door de 31-jarfge mej.,. Zwaantje Bel uit Groningen te wa ter geraakt. Toen de auto door de Groninger brandweer boven water was gebracht, bleek de bestuurster te zijn verdronken. TERNEUZEN. Een loods van de N.V. Terneuzense Scheepsbouwmaat schappij is uitgebrand. Twee andere loodsen werden beschadigd. De scha de beloopt enkele tonnen. De oor zaak van de brand is nog niet be kend. GRONINGEN. Op aanwijzing van de weduwe W. uit Haren heeft de politie te Groningen 'de 27-jarige A. L. de Z. uit Paterswol'de aangehou den. De vrouw had hem herkend als de gemaskerde man die in de nacht van 12 op 13 september bij haar was binnengedrongen en haar een bedrag van 400 gulden, een radiotoestel en enkele sieraden afhandig had ge maakt. DEN HAAG. De procureur-gene raal bij de Hoge Raad, rnr. G. E. Langemeyer, heeft geconcludeerd tdt vernietiging van de vonnissen van de economische politierechter te As sen. waarbij veertien landbouwers werden veroordeeld wegens het niet verstrekken van volledige en juiste gegevens aan het Landbouwschap. SNEEK. In het gereformeerd ver-, pleegtehu'is te Sneek, waarin zowel een bejaardentehuis als een ver pleeginrichting zijn gehuisvest, ont stond grote consternatie toen door oververhitting van een kachel brand ontstond in de verpleegafdeling. Er was een zeer sterke rookontwikke ling en omdat de brand zich aan vankelijk ernstig liet aanzien werd met inschakeling van alle beschik bare ambulaneema'teriaal uit Sneek en omgeving begonnen met de eva cuatie van de vijftien kraamvrou wen en een tiental baby's, die wer den overgebracht naar het riabijge legen Rooms-kallholieke ziekenhuis St. Anthonius. De brand werd door de Oigen brandweer geblust. afgewerkte zesklassige openbare school op de leerlingen te wachten, Voor zes middenstanders zijn win kels in aanbouw. In afwachting van de oplevering van deze zes panden gaan de middenstanders zelf een grote, houten nood winkel op het toe komstige dorpsplein 'bouwen, waar in ze alle zes een eigen afdeling krij gen. Boerdery enbouw In de buurt van Biddinghuizen zijn gronden verpacht aan boeren. De pacht gaat per 1 november aan staande in. Er wordt koortsachtig gebouwd aan de boerderijen, die te gen mei van het volgend jaar moe ten worden betrokken. Het eerste dorp in oostelijk Flevo land, Dronten, telt op het ogenblik tweeduizend inwoners. Dronten kreeg zijn eerste bewoners in mei 1962. Intussen verrijst in het noorden van de polder het dorp Swifterbant, waar over enkele weken de eerste woningen kunnen worden opgele verd. De voorbereidingen voor de bouw van Lelystad zullen volgend jaar beginnen. Diepzwemmende vis Een visserij-onderzoek door de Sowjet-Unie in de Bering- straat heeft aangetoond, dat daar in een gebied van 1.200 vierkante kilometer op 300 meter diepte het gehele jaar door zeebaars, heilbot en an dere vissoorten kunnen wor den gevangen. De huidige treilers zouden gemakkelijk kunnen worden ingericht voor het vissen op zo grote diepte, aldus het Russische rapport. PARIJS. De Franse regering heeft vaste 'kleinhandelsprijzen bekendge maakt voor Vlees, alsmede een aan tal andere maatregelen tot steun van haar campagne ter bereiking van economische stabiliteit. Ingezonden mededeling Ik ben gewoon jaloers op uw vrijmoedigheid, hoe komt dat toch? Wel, ik volgde een cursus „Spreken in het openbaar". Vraagt nog heden een brochure aan Instituut „Rhetorica" Postbus 144 - Dordrecht. SITTARD, 10-10. Tijdens de don derdag in Sittard gehouden jaarver gadering van de algemene vereni ging „Het Groene Kruis" heeft de staatssecretaris dr. A. H. J. Barlels (sociale zaken en volksgezondheid) een pleidooi gehouden voor een in tensieve samenwerking tussen de drie kruisorganisaties in ons land. „Het streven zal er op gericht moe ten zijn om te komen tot een ver gaande mate van samenwerking en coördinatie", aldus de bewindsman. En ik dacht, zo voegde hij er aan toe, dat dit ook bereikbaar moest zijn zowel op provinciaal als lande lijk niveau. In (het vervolg van zijn rede merk te d'e staatssecretaris dat deze sa menwerking plaatselijk kan 'geschie den op het gebied van de materiële outillage. In. zijn rede vroeg de be windsman de bijzondere aandacht voor de minderheden in die 'gebie den., waarin één organisatie, als zijn de de grootste, in wezen 'n domine rende, rol vervult. „In onze naar openheid en 'het voor elkaar open staan strevende moderne samenle ving zat' de 'dominantie moeten wor den vervangen door loyaliteit", al dus dr. Bartels. In een toespraak schonk hierna dr. R. J. H. Kruiisinga aandacht aan het feit dat alleen al door longkanker veroorzaakt door het roken van si garetten meer doden vallen dan alle verkeersongevallen dtoor welke oorzaak dan ook tezamen. Op h^t terrein van. de volksgezondheid is het roken van sigaretten een volks vijand nummer één, aldus dr. Krui- singa. GRONINGEN, 10-10. „Een apart heidspolitiek voor de bouvvlonen in een overspannen arbeidsmarkt is een illusie waarmee men wel luchtkaste len maar geen huizen en fabrieken kan bouwen". Aldus de 'algemeen voorzitter van het Verbond van Nederlandse Werk gevers, de heer H. J. de Koster, 'in zijn redfe op de jaarlijkse algemene ledenvergadering van zijn verbond. Die vergadering is 'in de Stads schouwburg! te Groningen gehouden. De bouwmarkt vertoont over de hele linie 'een achterstand' die onze welvaart dakloos dreigt te maken. Nctar de mening van het Verbond zal de oplossing in de eerste plaats ge zocht moeten worden 'in een verbe tering van de produktiviteit, in een effektierver toewijzingsbeleid' en op langere termijn in een uitbreiding van de prodluktiecapaoiteit in deze bedrijfstak. Causerie over „Voeten en schoenen" op C.P.B.-vergadering ZIERIKZEE. In het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw ver gaderden deze week de leden van de afdeling Schouwen-Duiveland van de Christelijke Plattelandsvrouwen bond. De presidente, mevrouw C. de Putter-Van Bendegem gaf in haar openingswoord uiting aan haar vreugde over de goede opkomst. Zij verwelkomde 'inzonderheid het •nieuwe bestuurslid mevrouw Boo- gerd-v. d. Weele, die op de vorige vergadering niet aanwezig kon zijn en de (spreker de 'heer B. J. Boersen uit 's-Hertogenbosch, dli'e het onder werp: „Voeten en schoenen" 'behan delde. In een Interessant betoog wees spreker er op d'at met name aan de voeten hoge eisen worden gesteldi, daar ze het gehele lichaam dragen. Een huisvrouw loopt gemid deld 25 a 28.000 passen per dag. Be halve het nemen van voetbaden ried ■spreker aan regelmatig bezoek aan •een pedicure. Ook voetgymnastiok ds Ingezonden mededeling ZONDER SPATTEN - ZONDER WALM D. 100.112.06 100 kin en niet harder SITTARD, 10-10. De „O 11" orga nisatie ter bestrijding van de ver- keers onveiligheid, gevestigd te Sit tard is gestart met een actie „100". De bedoeling van deze actie is te komen tot een absoluut snelheids- maximum van 100 km.-uur, aller eerst voor Nederland en vervolgens ook voor de overige Westeuropese landen. Op de autorijders wordt een beroep gedaan zichzelf te verplich ten niet harder te zullen rijden dan 100 km.-uur. Door bevestiging van een 100-embleem tegen hun achter ruit geven zij te kennen voorstander te zijn van deze snelheidslimiet. Om financiële redenen wordt d'e aktie voorlopig beperkt tot de mijnstreek. Weekeinde ARTSENDIENSTEN Dokter C. M, van Hoorn, tel. (01110) 2080. Middenschou wen Dokter J. L. Braber, Dreischor, tel. (01112) 280. Oosterland-Bruinisse: Dokter J. W. de Putter, Oosterland, tel. (01114)280. DIERENARTS Dokter W. A. M. Kalkman, Renesse, tel. (01116) 310. Ingezonden mededeling Voor mevrouw Jansen. Bij haar plaatsen we de 25 ste Fasto van deze vani 'groot belang, terwijl massage bijzonder nuttig kan zijn. Dit laatste •echter alleen met toestemming van d'e huisarts. De lichaamshouding is verdér van groot belang voor de voeten. Na de pauze werd mejuffrouw v. d. Bijl te Haamstede bij acclamatie gekozen als bestuurslid, ter voorzie ning in de vaücature mevrouw Dale bout. Tijdens de pauze werden de meegebrachte pakjes verkocht. En kele mooie stukjes werden verloot. Het geheel bracht f 84,op. Hierna sprak dfe heer Boersen uitvoerig over het thema schoenen. Met name voor de vrouw is het zaak de ge- ödhiikste schoenen te kiezen. Ver schillende modellen' schoenen deden de ronde, zodat de dames met de neus op het verschil 'tussen de di verse modellen werden gedrukt. Me degedeeld werd nog dat in novem ber 'een voorlichtingsmiddag zal ver zorgd worden door een fabriek te Dordrecht. indse gezinnenf n fl69.SO UW VASTE KEUS:'N FASTO GEISER Flitsen uit het buitenland KOEALA LOEMPOER. Het aan tal slachtoffers van de damdoor- braak 'in Roeala Loempoer is geste gen \tot 10. Er zijn 5.000 daklozen. BRUSSEL. De E.E.G.-commissie heeft een nieuwe reeks aanvragen om 'bijdragen uit het Europese so ciale fon'ds, tot een totaalbedrag van 1.300.000 dollar, ingewilligd. LONDEN. Niet-officieel wordt vernomen dat de Britse eerste mi nister, Harold MacMalian, een ge slaagde operatie aan de prostaat- klier heeft ondergaan. WASHINGTON. President Kenne dy heeft op een persconferentie ge zegd tegen de omverwerping van wettige regeringen door militaire staatsgrepen te zijn. BERLIJN. De aftredende West- duitse bondskanselier, Konrad Aden auer. is donderdag in west-Berlijn benoemd tot ere-burger. van deze stad. BLACKPOOL. Op het congres van de Britse conservatieve partij, dat in Blackpool wordit gehouden, heeft de •mede-voorzitter van de partij en fractie-leider in het Huis van Afge vaardigden, Iain MacLeod, donder dagochtend opgeroepen „onmiddel lijk tot de aanval over te gaan en de strijd tot op de dag van do algemene verkiezingen voort te zetten". t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6