WEER FORSE BOETE VOOR DUIVELANDSE LANDBOUWER Wensen van V.V.V. te Bruinisse De orkaan Flora VIJFDE BIJSTAND-AKTIE f WIN EEN WONING Een triest record In de Westhoek is het plukken - later dan anders - begonnen Jongens mogen niet met traetor rijdenl Politie lioiull de hand aan waehtverbod Hogcweg te Burgh De Zierikzeese Monumentenlijst, waarop de gemeenteraad zijn fiat gaf, Heeft de kleine straatjes van de oude stad weer opnieuw in de belangstelling gebracht. Gebleken is dat van de oude panden in deze straatjes er weinig op de lijst staan. Dit zal zonder twijfel samenhangen met de voorgenomen saneringsplannen van het havenkwartier. In het kader van het saneringsplan werd over het Karsteil, - waarvan hier een foto - nog niet veel vernomen. Al zal hier ook wel het een en ander dienen te gebeuren, wie zou niet hopen dat dit pittoreske straatje zijn karakter in de toekomst blijft behouden? Brief aan gemeentebestuur ZIERIKZEE, 2-10. Tijdens de ge houden zitting van het Kantonge recht Zierikzee, op woensdagmorgen, heeft zich opnieuw een zaak voorge daan tegen een landbouwer die zjjn 15-jarlge zoon met een landbouw trekker werkzaamheden had laten verrichten. Het was overigens niet de eerste maal dat deze landbouwer, T. A, D. uit Nieuwerkerk, voor een dergelijke overtreding ter verant woording was geroepen, hetgeen de officier van justitie, mr. J. Andreae, met een duidelijk „u wist wat u deed", een forse boete als cis deed stellen. Nauwelijks drie weken na dat tegen D. proces-verbaal was op gemaakt, cmdat zijn zoon met een trekker ever de openbare weg reed, zag de politie de jongen met de trek ker werkzaam op het land. De Nieuwerkerkse landbouwer werd bijgestaan door de raadsman mr. C. J. B. du Croo, die in zijn plei dooi sprak van een „kwestie van verwarringen rond deze en soortge lijke zaken". Mr. Du Croo betoogde dat de mening „als je op het land rijdt, doet niemand je wat", een vast geroeste misvatting is. Bovendien, spelen de arbeidsmoeilijkheden in deze tijd een grote rol. De raadsman wees er op, dat het mogelijk is van de geldende bepalingen ontheffing te krijgen, zodat het in bepaalde geval len wel mogelijk is dat jongens be neden de 16 jaar met een trekker mogen werken. Wat zijn cliënt be treft zei de raadsman dat deze waar schijnlijk entheffing zal worden ver leend, zodat mr. Du Croo meende aanhouding van de zaak te mogen vragen, totdat hierover een beslis sing zal zijn gevallen. Eerder had de officier in zijn re quisitoir gewezen op de hardnekkig heid van de beklaagde. „D. heeft de wet duidelijk naast zich neergelegd", aldus de officier, die vervolgens een boete requireerde van f 200,sub sidiair twee maanden hechtenis. Na het pleidooi van de raadsman zei de kantonrechter geen aanleiding te Ingezonden mededeling 't helpt en't Is lekker RED BAND- ROOSENDAAL GEMEENTE BRUINISSE Burgerlijke Stand en loop der bevolking over september 1963 Geboren: 26. Cornelis J., z. van L. Kik en M. P. van Dij'ke. Overleden: 1. Dingeman Hooger- werf. 68 jaar, eohtg. van A. Okker- se; 12. Neel'tje van Vessem. 80 jaar, echtg. van M. Beekman; 20. Krina Kik, 85 jaar, wed. van W. Jumelet; 20. Neeltje Nieuwenhuize, 78 jaar, wed. van W. van den Berg (te Zie rikzee). Gehuwd: 27. Johannes de Waal, 20 j. en Cordelia Marina Lemsom, 19 j. Ingekomen: Johanna Krijger uit Schiedam; Abraham Jumelet en ge zin uit Oosterland; Anton A. de Graaf en gezin uit Voorburg (schip Ansa). Vertrokken: Abraham bij de Vaate naar Nijmegen; Dingeman C. Lem som naar Haarlem; Cornelia W. Hanse naar Krabbendij'ke; Adriaan Kik naar Amsterdam; Martina Ne- derhand naar Noord-wijk; Hendrik Johannes Capelle naar Oosterland; Johanna Lena Haeck naar Krabben dij'ke; Jacobus Saman en gezin naar Zierikzee. zien tot aanhouding van de zaak, waarbij mr. Van Vloten mede in overweging nam dat de beklaagde eerst de dag vóór de zitting onthef fing voor zijn zoon heeft aange vraagd. Mr. Van Vloten veroordeelde D. tenslotte tot f 150,subsidiair 30 dagen. Waehtverbod Hogeweg Deze zitting van het Kantonge recht, welke duurde tot bijna twee uur in de middag, was begonnen met de behandeling van de aangehouden zaak tegen J. J. M. uit Zierikzee, die tenlaste was gelegd een overtreding van het waehtverbod aan de Hoge weg (nabij het strand) te Burgh. Ge let op het verweer van beklaagde op de vorige zitting, „dat hij al twee jaar regelmatig op de bewuste plaats zijn auto had geparkeerd zonder ooit aanmerkingen van de politie te heb ben ondervonden", had de kanton rechter doen besluiten tot aanhou ding voor een nader verhoor van de politie. De betreffende wachtmeester I, D. E. M. uit Haamstede, verklaarde ter zitting dat deze zomer dagelijks zo'n tien bekeuringen wegens overtreding van het betreffende waehtverbod ge geven zijn en dat aan het verbod de laatste jaren altijd de hand is ge houden. Daarnaast was het wel voor gekomen dat parkeerders, naar een plaats waren verwezen waar het plaatsen van auto's wel is toege staan. Dit gebeurde in het bijzonder als het parkeerterrein verderop ter plaatse geheel vol was. Gelet op de verklaring vSn de verbalisant stelde de officier in zijn requisitoir vast dat deze overtreding zeer veelvuldig voorkomt. „Ik zie dan ook geen reden af te wijken van de normale prijs", aldus mr. Andreae en dat betekende dan in dit geval f 10,of 2 dagen. De beklaagde gaf toe formeel in overtreding te zijn geweest, maar toch te goeder trouw te hebben ge handeld. Mr. Van Vloten veroor deelde M. hierop tot f 7,50 subidiair twee dagen. Voorrangskwestie Een tweede zaak waarvoor eerder tot aanhouding was besloten betrof een voorrangskwestie, en wel tegen L. H. A. de J. uit Zierikzee, die op de kruising Julianastraat-Provinciale weg geen voorrang zou hebben ver leend aan een. van rechts komende auto, waarmee - zoals beklaagde Ia- ter op onprettige wijze zou ervaren - een patrouille van de verkeerspolitie opereerde. Bekl. had drie auto's die van de boot kwam, vóór laten gaan, De vierde auto (van de politie) was echter nog dermate ver weg, zo ver klaarde De J., „dat ik rustig mijn weg kon vervolgen". Nabij de Gou- weveerseweg was de politiewagen echter met loeiende sirene „langszij" gekomen om De J. tot stoppen te bewegen. Uit de verklaring van de opspo ringsambtenaar C. G. uit Middelburg bleek dat deze de kruising als gelijk waardig had aangemerkt. De wacht meester handhaafde overigens zijn proces-verb aal en. zei voorts „slechts ongeveer dertig meter van de krui sing verwijderd te zijn geweest toen bekl. het kruisvlak overstak". De officier meende hierop dat bekl. wel degelijk vlak vóór de politie lings de weg was opgereden en eiste - na wijziging van de dagvaarding een boete van f 40,subsidiair 8 dagen. Mr. Van Vloten zag geen reden van het requisitoir af te wijken, zodat de uitspraak conform was. Wegens het rijden met een auto zonder kentekenverlichting op de Stoof weg te Dreischor, hoorde A. B. uit Kerkwerve zich conform de eis veroordelen tot f 5,of 1 dag. A. O. uit Ellemeet had met zijn auto geen voorrang verleend aan een van rechts komende auto. O. had de snelheid van de naderénde wagen, bestuurd door de Rotterdamse schil der H. T„ verkeerd geschat. De Rot terdammer kon nog juist een bot sing voorkomen, toen O. de Provin cial weg opreed, maar niet dat hij met zijn wagen in hevige botsing kwam met de ter plaatse aanwezige verkeersdruppel. Na de verklaringen van twee getuigen kwam de officier in zijn requisitoir tot een eis van f 75,subsidiair 15 dagen. De kan tonrechter veroordeelde O. Conform. Met brommer tegen auto M. K. uit Zierikzee was op de Ju- lianastraat met zijn bromfiets in frontale botsing gekomen met een tegenligger, tengevolge waarvan K. voor twee en een halve week in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Het ongeluk gebeurde toen K. bij een inhaalmanoeuvre met zijn brom mer te veel naar links was uitgewe ken. „U handelde bijzonder riskant", aldus de officier. De kantonrechter veroordeelde K. tot f 50,subsidiair 10 dagen, met de ontzegging van de bevoegdheid motorvoertuigen te be sturen voor de tijd van zes maanden (onvoorwaardelijk), met een proef tijd van twee jaar. De eis was f 75, met genoemde bijzondere voor waarde. S. van 't H. uit Oosterland had op de Rijksweg 18 bij het linksaf slaan naar de Zwanenburgerweg de door gang niet vrijgelaten voor een ach teropkomende personenwagen. De of ficier eiste voor deze verkeersfout f 60,subsidiair 12 dagen. De kan tonrechter verweet de bekl. gebrek aan verkeerskennis en veroordeelde v. 't H. tot f 200,subsidiair 40 da gen, vVaarvan f 150,subsidiair 30 dagen voorwaardelijk, met de bijzon dere voorwaarde de verplichting tot het volgen van de eerstvolgende ver- keerscursus welke in Duiveland ge houden wordt, met een proeftijd van twee jaar. Bij verstek werd de machinist P. Q. uit Hillegom veroordeeld tot f 40, subsidiair 8 dagen wegens het ver zuim voorrang te verlenen op de kruising Ridderweg-Krepelsweg te Serooskerke. Twee autobestuurders uit Zierikzee, D. v. d. D. en J. D. A., werden elk veroordeeld tot een boete van f 10,— subsidiair 2 dagen (geëist was tweemaal f 15,wegens ver- keersfouten op de hoek Manhuis- straat-Poststraat. A., rijdend in de Poststraat, had teveel linksaange houden, terwijl v. d. D., komende uit de Manhuisstraat, geen voorrang had verleend aan de van rechts komende A. Als gevolg van deze manoeuvres was een aanrijding ontstaan. J. L. V. uit Noordgouwe was op het 'Verkeersplein Lange Bl'okweg (in botsing gekomen met een uit de richting Renesse 'komende auto, die voorrang had. Conform de eis kwam dit V. te «jtaan op f 40,- subs. 8 dagen J. D. D. uit Oosterland was met zijn motor op de kruising Zuidweg-Sta- pelsweg een voor ihem rijdende per sonenauto aan de rechterzijde ge passeerd, juist op het moment dat de auto rechtsaf de Stapelsweg opreed. D. verklaarde niet gezien te hebben dat de autobestuurder richting aan gaf. Een getuige en de chauffeur ver klaarden eühter dat dit wel het ge val was geweest. En dit betekende dait D., conform de eis, een boete van f 25,- (subs. 5 dagen) zal moe ten 'betal'en en bovendien nog de sdhade welke laan de auto werd toe- gebraoht, groot f 91,-. Chr. H. had op de kruising Rijks weg 18-OudrHeüigeweg te Ooster land' de doorgang voor een achter opkomende auto niet vrijgelaten, waarvoor hem f 10,of 2 dagen in rekening werd gebracht. De eis was f 25,of 5 dagen. Een boete van f 10,- of 2 dagen werd' 'eveneens toegepast op J. W. B. uit Zierikzee, wegen» een voor- rangsfout op de kruising Achterweg -Laan der Werëldveteranen te Ou- wericerk De eis was f 25,- subs. 5 dagen. Een rijksdaalder of één dag con form was tenslotte de prijs die A. P. uit Rotterdam moest betalen voor het parkeren zonder verlichting op het Kerkplein te Bruinisse PORT OF SPAIN, 1-10. Volgens onbevestigde 'berichten, die in de hoofdstad van Trinidadi en Tobago, Port of Spin, zijn ontvangen, zijn, toen de orkaan „Flora" over Tobago trok, een moeder en haar drie kin deren onder het puin van hun huis gekomen. Verder zouden nog ten minste vijf personen door de orkaan zijn gedood. Het ziekenhuis in Scarborough, de hoofdstad van het eiland' Tobago, ligt vol met gewonden. De elektrici teit op Tobago is uitgevallen, onge veer de helft van de daken van de gebouwen 'is beschadigd, ontwortel de palmbomen'versperren de wegen en de haven ligt vol drijfhout. Alcohol en wegverkeer HILVERSUM, 2-10. Het percen tage van verkeersmisdrijven als-ge- volg-van-drankgebruik is ontstellend hoog, n.l. 65,1 in 1961. Dit percentage was in 1952 nog 81,8. Per provincie bestaan grote verschillen. Relatief kwamen in Noord-Brabant en in Zee land, met respectievelijk 74,5 procent en 74,2 procent, de meeste misdrij ven voor die het gevolg waren van gebruik van alcohol. Het laagst wa ren de percentages voor Noord-Hol land (53,6) en Friesland (55,7). Dit blijkt uit cijfers, die het Cen traal Bureau voor de Statistiek heeft gepubliceerd in „Toepassing der we genverkeerswet 1961". Mevrouw Kennedy in Griekenland ATHENE, 2-10. Mevrouw Jacque line Kennedy is woensdag per vlieg tuig in Athene aangekomen voor een particulier bezoek van twee we ken aan Griekenland. Zij werd op het vliegveld begroet door haar zwager en zuster, prins en prinses Radziwill, die haar zullen vergezellen op een tocht aani boord van Onassis' jacht Christina op de Middellandse zee. Ook een twaalf jarig meisje, Mami Papacotsis, was op het vliegveld aanwezig om de vrouw van de Amerikaanse presi dent te verwelkomen. Verleden jaar 'had mevrouwKennedy ervoor ge zorgd dat het meisje - dat aan een hartkwaal leed - in'het Walter Reed- hospitaal in Wshington werd opge nomen waar zij een geslaagde ope ratie onderging. Penningen voor vliegend K.L.M.-personeel SCHIPHOL, 2-10. - De president directeur van de K.L.M., mr. H. Al- barda, zal maandag 7 oktober op Schiphol de traditionele vlieguren- penningen uitreiken aan leden van het vliegend personeel van de K.L.M., die tien-, vijftien- of twintigduizend vlieguren op hun naam hebben ge kregen. Sinds dr. Albert Plesman deze onderscheidingen op 7 oktober 1952 voor het eerst uitreikte, is dit een jaarlijks terugkerend evenement geworden. Van de 89 kandidaten zal er slechts één voor goud in aanmerking komen: de bekende gezagvoerder A. K. Bos man. die voor twintigduizend vlieg uren de gouden speld met twee bril janten zal ontvangen. Nederlandse mariniers voor de Ver. Naties NEW YORK, 2-10. Secretaris-ge neraal Oe Thant van de Verenigde Naties heeft het aanbod, dat door Nederland, Denemarken, Finland, Nccrwcgen en Zweden is gedaan om militaire eenheden ter beschikking van de Verenigde Naties te stellen, aanvaard. De secretaris-generaal stelde na drukkelijk vast, dat hieraan de voor waarde is verbonden, dat de betref fende eenheden ter beschikking van de V.N. zullen worden gesteld wan neer deze organisatie hen nodig heeft om de vrede te handhaven en dat het aanbod geen financiële gevolgen voor de V.N. heeft zolang niet daadwerke lijk van deze eenheden gebruikt ge maakt wordt. Deze voorwaarde lag ook al in het aanbod van genoemde landen opgesloten. Volgens de verklaring van Oe Thant hebben behalve de vier Scan dinavische landen en Nederland, ook andere landen de V.N. informeel be naderd om dergelijke eenheden aan de volkerenorganisatie ter beschik king te stellen. Twee militaire vliegers O omgekomen DEN HAAG, 2-10^ De luchtmacht- voorlichtingsdienst deelt mee, dat twee leden van de Koninklijke Lucht macht zjjn omgekomen bij een vlieg tuigongeluk, dat zich woensdagmdi- dag heeft voorgedaan boven West- Duitsland. Er zijn daar twee Thunderstraeks F 84 F van het op Eindhoven gesta tioneerde squadron 314 tijdens een navigatieoefening met elkaar in bot sing gekomen. De vliegtuigen en de stoffelijke overschotten van de pilo ten zijn gevonden drie km ten zuid westen van Horn, in de omgeving van Detmold. WIJ ANDERHALVE TON (LOTEN fl.— PERSTUK GIRO 5 BIJSTAND, ROTTERDAM) WEES EEN KONING SCHOUWSE WESTHOEK, 2-10. - Met het begin van de maand oktober is het logisch dat ook de fruitoogst aan haar laatste stadium is begon nen. Het late jaar heeft echter tot gevolg dat de pluk wat opgeschoven is. De Cox's Orange is bijna veilig in de kisten opgeborgen. Deze appel kreeg vorige week juist vóór de aan vang van de pluk een flinke storm te verduren, met het gevolg dat van deze plukrijpe appels er een groot aantal naar de grond ging. Ook de harde wind van zondag deed hier geen goed aan. Daar de oogst sterk wisselt in de Westhoekse bedrijven, betekent deze val in die boomgaar den waar ze niet zo dik hangen en flink uitgegroeid zijn, een strop. De Goudreinette is eveneens pluk- rijp en zal zich in de volgende week gewillig in de kisten laten transpor teren.. De Golden Delicious blijft dit jaar klein, wat niet de gewoonte is van deze fijne tafelappel. De moge lijkheid zit er in om ze nog wat te laten groeien;- doch dan krijgt de kweker het weer aan de stok met de vogels, waarvan de kramsvogels bij invallende koude in het noorden van Europa de eersten zullen zijn die Het bestuur van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer i.o. te Brui nisse heeft aan het gemeentebestuur van deze plaats een schrijven ge richt waarin aandacht wordt ge vraagd voor een zestal punten. Ie is volgens V.V.V. in het streek plan van Sdhouwen-Dui/veland niet voorzien in de recreatieplannen. 2e. In <ie havens te Bruinisse is geen voldoende plaats voor het af meren van jadht- en motorboten. 3e. Te Bruinisse is niet voorzien in een 'terrein of gebied waar eventueel bungaloWbouw zou kunnen plaats hebben, of een vrij gebied waar kampement kan worden opgeslagen. 4.e. De aandadht gevraagd wordt voor het eventueel verdwijnen - van de oester- en mosselcultuur. 5e. Nogmaals de uitvalsweg aan te vragen vanaf de verkeersweg over de Grevelingendam naar Brui nisse, waarin volgens kenners ge makkelijk kan worden voorzien. 6e. Behoud van het werkkamp S'toofpolder en deze geheel of voor het grootste gedeelte voor -'het vreem delingenverkeer aan te wenden. Het is ongetwijfeld toe te juichen, dat 'het bestuur van V.V.V. zo aktief is en de aandacht voor het verwe zenlijken van al deze punten waagt, maar het is "beslist onjuist te veron derstellen, dat deze punten nog niet de aandacht van de gemeenteraad of van 'het dagelijks bestuur van de ge meente hadden. Inderdaad is het jammer dat geen voldoende ligplaatsen voor jachten in de nieuwe vissershaven zijn, maar deze zaak is al wel van vele kanten bekeken, waarbij men tot de con clusie kwam, dat het maken van een reeks zaten voor jachten een dure geschiedenis werd. Misschien ver dient 'het aanbeveling nog eens te bekijken wat de goedkoopste manier zou zijn om althans een beperkt aantal ligplaatsen te creëren. De mosselcultuur is redds her haaldelijk in de vergaderingen van de raad ter sprake gekomen. Een plaats voor bungalowibouw is in plan West wel degelijk gereser veerd, terwijl burgemeester van de Linde al heel wat instanties heeft benaderd om een directe verbinding Grevelingendam-dorp Bruinisse te verkrijgen, tot dusver is een en an der afgestuit op weigering van di verse betrokken instanties. In de eerstvolgende raadsvergade ring zal zeker naar aanleiding van In Oberburg bij Berthoud in het Zwitserse 'kanton Bern is ingestemd met een verzoek om naturalisatie tot Zwitsers burger van ene zich noe mende. Wilhelm Thell. DEN HAAG. In de periode van 3 tot 25 oktober a.s. zal ter hoogte van de noordwest kust van Schotland de Nato-oefening „Flat Rock" worden gehouden. zich hier op de van ver zichtbare goudgele appels laten vallen en er lustig op los hakken, teneinde hun honger te stillen. Ook de Vlaamse Gaai is een deugniet op dit gebied en bij lust zeer graag appels. Dit jaar zijn er enige broedsel geweest in de Zeepe en de gevolgen hiex*van zwer ven nog steeds in de Westhoek rond en stropen de ene boomgaard na de andere, meestal langs de duinrand gelegen, af. De Jonathan is nog steeds wat bleek en de anders zo prachtig rode wang blijft lang weg. Een ge volg van het tekort aan' zonneschijn. Toch gaat de kweker geen risico's meer nemen: alles gaat er achter el kaar af. 'n Volgende storm zal onver mijdelijk weer schade aan een ander ras brengen. De late peren, zoals de Legipont, Alexander Lucas en Com- tesse hangen nog aan de boom, doch ook deze fijne peren zullen snel in de kist terecht komen. De prijzen De prijzen zij" flink gestegen en na de débacle met enkele zomerras- sen, zoals de Perzik Rode Zomerap- pel en de Zigeunerin, die beiden in de verdrukking kwamen te zitten dit schrijven nog wel het nodige ge zegd worden. Te 'hopen is dat het uiteindelijk resultaat een positief resultaat voor Bruinisse mag ople veren. S.s. „Minister C. Lely" is een wonderschip ZIJPE, 2-10. Het s.s. Minister C. Lely, de veerboot die nu al ruim 60 jaar de dienst 'op Numansdorp on derhoudt, is met ingang van 1 ok tober weer uit de vaart genomen. De passagiers voor Rotterdam worden nu weer per autobus daarheen ver voerd. Een •todhtje met deze veerboot be hoort bij goed weer nog altijd tot de toeristisdhe attracties over de Zeeuwse wateren, maar de tijd dat deze boot dagelijks honderden pas sagiers vervoerde, ligt reeds ver achter ons. Wel is het merkwaardig dat dit schip, dat omstreeks 1900 dn de vaart kwam. nog steeds tot de snelste schepen behoort. Alleen som mige tankers, de zg. (hardlopers, die van Antwerpen naar Zwitserland varen, zijn soms sneller. Meer Nederlandse hulp voor het buitenland WASHINGTON, 2-10. In de jaar- vergadering vSn de Wereldbank heeft prof. S. Posthuma, directeur van de Nederlandsche Bank, mede gedeeld dat de Nederlandse regering 'had besloten behoudens goedkeuring door het parlement, de gezamenlijke buitenlandse hulp voor het komende kalenderjaar zeer aanzienlijk te ver gróten. Over de vorm waarin die steun zal worden verleend, zei hij: „Wij zijn vast van mening dat niet- gebonden hulp niet alleen het best voorziet in de behoeften der ontvan gende landen, maar ook verstoringen van de internationale handel voor komt". Kon. Paar op Rhodos RHODOS, 2-10. Koningin Juliana, prins Bernhard en prinses Beatrix zqn woensdagmiddag met het overige gezelschap per vliegtuig op Rhodos aangekomen. Op het vliegveld waren plaatselijke autoriteiten ter begroe ting aanwezig. De prefect van Rhodos en andere Griekse functionarissen boden het gezelschap hun auto's aan voor de rit van het vliegveld naar het hotel, waar 32 kamers gereserveerd zijn. De hoge bezoekers wezen het aan bod echter vriendelijk af en het ge zelschap stapte in een speciale ge huurde bus. Men verwachtte dat het koninklijk gezin donderdagochtend omstreeks 7 uur 15 weer zou vertrekken. tussen enkele nieuwe, beter betaalde rassen en op deze manier beneden de kostprijs bleven, is de prijs lang zamerhand gaan oplopen en ligt mo menteel op een normaal peil. Ook de James Grieve onderging een inzin king door te grote aanvoer, doch nu gaat dit ras weer omhoog in prijs. Het zomerfruit, dat te goedkoop was, had dit jaar veel te leiden van de appel- en perenimport uit zuid- Frankrijk en Italië, één van de eer ste gevolgen van het E.E.G.-verband. Peren zijn in de afgelopen weken bepaald duur en de fijne Bcurré Hardy b.v. liep de laatste dagen tot ver in de 80 cent per kg. Andere rassen worden daardoor mede om hoog getrokken, zodat een Herzogin Elsa, wat toch feitelijk een vrij waar deloze peer is en niet meer op een moderne tafel thuishoort, betaald wordt met een goede 40 cent. Het fruitjaar 1963 zal geen over vlieger worden, doch de duistere toe komst, zoals in de zomermaanden te zien was, licht nu toch wel wat op. De achterstand op financieel gebied zal niet meer ingehaald kunnen wor den, of het fruit moet nóg meer in prijs stijgen en daar ziet het niet naar uit. HILVERSUM, 2-10. De verkeersonveiligheid in ons land is in 1962 toegenomen. Dit heeft een ongerustheid teweeggebracht die begrijpelijk is. Die mag er niet toe leiden, dat die onveiligheid wordt aanvaard als een min of meer onontkoombaar fatum. Veel eer zullen wij ons moeten bezinnen op nieuwe wegen, die tot betere resultaten kunnen leiden. De cijfers wijzen uit, dat zelfs van een relatief geringe verbetering nauwelijks sprake is. Dit staat in het jaarverslag over 1962 van het Verbond voor Vei lig Verkeer. Geconstateerd wordt, dat in dat jaar weer trieste records moesten worden geboekt: voor het eerst meer dan 200.000 ongevallen, 2000 doden, 30.000 'ernstig gewonden. De „records" betekenen, dat ten opzichte van 1961 het aantal ongevallen met 7.8 procent steeg. Relatief - gemeten naar de toenemende ver keer sintensiviteit - kan ivorden gewaagd van een kleine verbete ring. In het kader van de verbetering van de verkeersveiligheid ziet het verbond als een van zijn belangrijkste taken: de opvoeding van de weggebruikers van alle leeftijden. De interesse voor de jeugdverkeersopvoeding neemt toe. Het verbond is voorstander van verkeersonderwijs als verplicht leervak voor kleuterleidsters en blijft aandringen op een apart vak „verkeer" In alle klassen van het lager onderwijs. 1963 geen top-fruitjaar

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6