O HET GEBEURDE OP OUDEJAARSAVOND De Gaulle's pokerspel met E.E.G. STEEDS MEER MANNEN ROKEN HALF ZWAAR - HEEL LEKKER! echte WITTE KRUIS ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 1 oktober 1963 No. 19155 BLIK DOOR HET WERELD Ingezonden mededeling Prof. Hallsteins mensen van de commissie der E.E.G. zijn in Brussel weer aan het werk getogen in de laan die zo merkwaardig optimis tisch naar de blijde inkomst is ver noemd. Of de heren met zoveel op timisme na de zomervakantie de ge bouwen zijn binnengegaan, staat nog te bezien. Er is geen twijfel aan mogelijk, de organisatie die tracht het economisch leven van ruim 170 miljoen mensen in één verband te brengen, krijgt het in de naaste toekomst zeer moei lijk. En wel voornamelijk door wat de Gaulle op zijn persconferentie van 29 juli vaaglijk zei: dat een E.E. G. die niet eens in staat is voor zijn eigen levensmiddelen te zorgen die naam niet waard was. Hij dreigde min of meer dat voor het eind van het jaar de agrarische regelingen van de E.E.G. voltooid moeten zijn, en dat hij anders op zijn zachtst ge zegd de belangstelling voor de ge meenschap zou verliezen. Wat de Gaulle het meest interes seert in die agrarische regelingenr is het garantiefonds waarover de mi nisterraad der E.E.G. in november moet beslissen. Dat is een kas die gevuld wordt door heffingen op ag rarische importen van buiten de zes landen - wat betekent dat vooral Duitsland moe? storten - en die weer geleegd wordt door er Europese boe ren mee te steunen - hetgeen bete kent dat vooral Frankrijk en Italië er van zullen profiteren. Hiermee heeft de Gaulle eigenlijk duidelijker dan ooit gezegd dat hem aan de hele Europese integratie alleen maar in teresseert dat de gemeenschap een gemakkelijk afzetgebied wordt voor z\jn boeren. Tegenstrijdigheden Nu is het zeker zo dat de opzet van de E.E.G. is de economische om standigheden der agrariërs in de zes landen te verbeteren: artikel 39 van het verdrag van Rome stelt dat uit drukkelijk vast. Maar het verdrag heeft ook - behalve een daarop doe lend artikel - in het algemeen de strekking de beperkingen in het in ternationale handelsverkeer zo klein mogelijk te houden. En daarmee is de door de Gaulle voorgestane agra rische autarkie strijdig. Men kan niet voorstander zijn van een zo groot mogelijke algemene wereld handel en gelijk tegen de handels partners zeggen dat ze met hun ag rarische produkten in Europa aan het verkeerde adres zijn. Het is ook een puur stuk eigenbe lang van de gemeenschap om zijn markten niet te sluiten voor de agra rische produkten van anderen: als de Argentijnen bijvoorbeeld niet door vlees te leveren marken kun nen verdienen, kunnen ze ook niet de machines uit het Roergebied ko pen en lopen ze - bijvoorbeeld - naar Birmingham, waar ze hun vlees wel kunnen verkopen. Hier is een Duits voorbeeld gekozen, maar het zelfde geldt voor België en Nederland en ook nog wel voor Frankrijk, zij het dan in veel mindere mate. Dat laatste verklaart ook waarom de Gaulle aan dit probleem minder zwaar tilt. Het sluiten van de Euro- markt voor de landboüwprodukten van anderen kan hem het minst schaden omdat zijn export er voor betaling minder afhankelijk van is, die gaat voor een groot deel naar de andere landen van de E.E.G. en naar vroegere Franse gebieden, die al min of meer een vaste band hebben met de Euromarkt en daardoor hun afzet niet bedreigd zien door een autarki sche organisatie. Voor de anderen is de „haantjesoorlog" een duidelijke les uit Washington dat men buiten de E.E.G. niet voornemens is kalm toe te zien hoe die haar grenzen sluit voor andermans export. Een soort chantage Zoals gezegd moet de ministerraad der E.E.G. zo langzamerhand op dit stuk spijkers met koppen gaan slaan en de Gaulle heeft een goed moment gekozen voor zijn pressie. Onmiddel lijk daarna staan tariefsonderhande lingen - de zogenaamde ronde van Kennedy - op het programma. De Gaulle laat nu min of meer doorschemeren dat de noodzakelijke medewerking van zijn kant daarvoor allereerst afhankelijk is van de mate waarin hij nu zijn zin krijgt. Het is eigenlijk chantage, maar in de poli tiek is het niet netjes het zo te noe men. Het bezwaarlijke in de trans actie is bovendien dat de andere vijf partners in de E.E.G. wel worden uitgenodigd een voor de Gaulle zeer voordelig stuk van de gemeenschap af te ronden, maar dat ze er niet meer voor terugkrijgen dan een vage belofte van de generaal dat hij wel eens zal zien hoe hij zich bij de ron de van Kennedy zal gedragen. Voorlopig de beste tegenactie lijkt niet in te gaan op de pressie van de Franse president in de overtuiging dat hij de voor hem voordelige kant van de E.E.G. niet zal willen of kun nen opofferen. Hij kan dan wel drei gen de Euromarkt stuk te laten lo pen op dit agrarische probleem maar het is wel de vraag of hij die bedreiging ook waar kan maken. Tenslotte is het ook zonder dat voor zijn boeren zo voordelige garantie fonds voor de Franse economie zeer belangrijk tot de E.E.G. te behoren, vooral nu ook in Frankrijk de con junctuur wat aan het teruglopen is. De Gaulle zou door zich uit de E.E. G. los te maken, of die verder maar door te laten sukkelen zoals ze nu is, meer nadeel hebben dan hij zich kan permitteren. Het is voor de an deren alleen van belang dat ze zich niet tot concessies laten bewegen, alleen uit angst dat de generaal toch zal doen wat hij zegt. De generaal is een goed pokerspeler en hij ver staat de kunst van het bluffen. Maar als hij ziet dat die bluf het niet haalt is hij verstandig genoeg zichzelf niet te ruïneren met een al te gewaagd spel. Ingezonden mededeling WITTE KRUIS DE PIJNSTILLER Verkoudheid... weg ermeel Be scherm u ertegen, bevrijd u er van met WITTE KRUIS, (poeders, tabletten of cachets). Salicyl-vrij en daardoor geen maagklachten. AMSTERDAM. De Amsterdamse politie heeft de gummistok moeten hanteren tegen een groot aantal stu denten, die in de R.K. studentenso ciëteit „Sanctus Thomas Aquinas" in de Vondelstraat een oorverdovend lawaai produceerden. Schouiven-Duivelcindse Sportspiegel De Beren versloegen Duiveland SNWK verraste met zege op WIK Zwaluwen '61 liet het met beide elftallen lelijk liggen Zierikzee A I zorgde voor doelpuntfestijn tegen Beren A I Het belangrijke duel in de 2e klas B te Oosterland tussen Duiveland en Beren is in een 3-2 overwinning voor de bezoekers geëindigd. Van enig krachtsverschil in het veld was overigens nauwelijks sprake, zodat een puntenverdeling een juistere weergave had gegeven van de krachtsverhoudingen. Doelpunten beslissen nu eenmaal en die namen de bezoekers er drie voor hun reke ning, terwijl de geel-zwarte voor hoede niet verder kwam dan twee treffers. SKNWK verraste te Kerk- werve met een duidelijke 4-0 zege op WIK. Zeemeeuwen wist bij SVD een 2-0 voorsprong te nemen maar verloor uiteindelijk de wedstrijd met 7-3. Met Brouwershaven II ging het in Kloetinge ook al niet voor de wind, daar de Brouwenaren met 6-2 aan het kortste eind trokken. Co- lijnsplaatse Boys speelde het klaar om. Heinkenszand in eigen huis met 4-1 te kloppen. Bevelanders Bruse Boys II MEVO II Wissenkerke Zwaluwen '61 SKNWK 11 Zwaluwen '61 II Cortgene II f 1.- DRUM ROTTERDAM. Zaterdag is te Rot terdam in de leeftijd van 67 jaar overleden de heer C. P. van der Hoeven, voorzitter van „Dennenheu vel", vereniging tot verpleging van hoofdarbeiders in herstellingsoorden en sanatoria. DEN HAAG. H.M. de Koningin heeft op paleis Soestdijk een depu tatie ontvangen van het deze maand 15 jaar bestaande Koningin Juliana Fonds. Flitsen uit het buitenland de Cortgene II met lege handen naar Noord-Beveland terug (5-2), wat te vens de eerste winst voor de Nieu- werkerkers betekende. 3 3 0 0 29- 2 6 3 3 0 0 15- 3 6 4 2 0 2 12-16 4 110 0 9-12 2 1 0 1 12- 3 2 3 10 2 6-22 2 2 0 0 2 0-10 0 4 0 0 4 5-30 0 Beren SKNWK Duiveland SVD Col.pl. Boys Kloetinge Heinkenszand WIK Br.haven II Zeemeeuwen 3 3 0 0 11- 3 6 3 2 1 0 18- 4 5 3 2 0 1 16- 9 4 3 2 0 1 13-13 4 3 111 7-7 3 3 111 10-10 3 2 10 1 8-6 2 4 10 3 10-20 2 3 0 12 8-13 1 3 0 0 3 6-22 0 In de 3e klas D liet Zwaluwen '61 het met beide elftalen lelijk liggen. Na de daverende start met een 11-1 zege kreeg Zwaluwen '61 nu in Zie rikzee bij MEVO 11 met 2-1 de kous op de kop. Het spel van de rood- witten stelde in deze ontmoeting ernstig teleur en alleen v. Oeveren liet bij de gasten blijken dat hij wel over kwaliteiten beschikt. De reser ves vpn Bruse Boys wonnen ook hun derde wedstrijd daar zij het thuis spelende Zwaluwen '61 geen kans gaven (0-5). SKNWK II stuur- JUNIOREN. In groep A IV maakte Zierikzee A 1 er een waar doelpun- tenfeest van tegen Beren A I (16-0). MEVO A 1 dat bij Goes A II op be zoek was, moest genoegen nemen met een 2-1 nederlaag. In groep B VII leverden beide partijen een ze venklapper op. Zwaluwen '61 B 1 gaf het bezoekende Burgh B I geen schijn van kans (7-1), terwijl WIK B I met een 7-1 zege naar huis keer de van het bezoek aan Brouwersha ven B I. WIK BI 3 3 0 0 10- 1 6 Zwaluwen '61 B I 4 2 1 1 11- 5 5 Burgh BI 3 1 0 2 8-10 2 Renesse BI 10 10 1-11 Br.haven BI 3 0 0 3 4-17 0 In groep B VIII kreeg Dreischor BI in eigen huis geen voet aan de grond tegen Zierikzee B 1 (0-15). Bruse Boys bleef in de running door Duiveland B I te Oosterland. met 11-0 te verslaan. SKNWK B 1 en Zierikzee B II bleken te Nieuwer- kerk aan elkaar gewaagd waarbij geen van beide partijen aan scoren toekwam. Zierikzee BI 4 4 0 0 46- 1 8 Zierikzee B II 4 2 11 11-11 5 Bruse Boys BI 2 2 0 0 20- 0 4 Duiveland BI 4 1 0 3 6-37 2 MEVO BI 3 0 1 2 3-13 1 Dreischor BI 3 0 1 2 1-21 1 SKNWK B 1 2 0 11 1-5 1 SPORT VOETBAL Burgh-De Schutters 1-5 De eerste thuiswedstrijd van de groen-witten as een ware debacle geworden. De mannen uit Stampers gat hielden een waar schuttersfeest en stonden met de rust reeds met 4-0 voor. Hiertegenover had Burgh niiets in te brengen en deze opstel ling faalde over alle linies. De geel- blauwen speelden een uitstekende wedstrijd, ondanks de handicap dat ze met 5 invallers verschenen. Hun combinatiespel was perfect en tallo ze malen 'liepen de groen-witten van vele kastjes naar even zovele mu ren. Burgh zal hard aan moeten pak ken en veel trainen om deze depres sie te 'boven te 'komen, want ook in snelheid waren ze de mindere van hun tegenstanders. Er was tamelijk veel publiek. Burgh won de toss, doch verkoos eerst tegen de harde wind in te spe len wat al gauw de genadeslag be tekende. Reeds in de 10e minuut ving Bruijnzeels de bal op uit een door de rechtsback genomen vrije schop wegens buitenspel en ineens kogelde hij de bal 'hard in het doel (0-1). De sporadische uitvallen van Burgh hadden niet veel om het lijf en strandden meestal op 'buitenspel. De 'blauw-gelen domineerden volko men en dank zij Kloet bleef de stand voorlopig 0-1, totdat L. Luij- ten met een verre kogel de stand tot 0-2 vergrootte. Een uitschieter- in de Burgh-voorhoede bracht uit een pracht voorzet die bal bij Nico de Graaf, die 'ineens naast kogelde. Onverhoeds wordt de .voorsprong tot 0-4 verhoogd door twee verre schoten van de gebroeders M. en L. Luijfcen, waar keeper Kloet zich vol komen op verkijkt. Na de rust speelt Burgh voor de wind, een moeilijke opgave voor ve le ploegen, in het bijzonder voor Burgh. Er werden schoten gelast doch deze misten 'het venijnige om gevaarlijk te zijn voor keeper Mer- riëniboer. Ellk combinatieverband ontbrak 'bij de 'groen-witten en bijna iedere speler probeerde 'het maar aïleen. Het 'beste schot was van M. Bakker, doch ock dat verdween in handen van de keeper. 7 minuten voor tijd benutte Toon Rijnberg een strafschop en zo verkreeg Burgh nog een mager tegenpuntje. Scheids rechter Bennaars lei'dde uitstekend. Volgende week speelt Burgh thuis tegen V.E.S. uit Oudenbosch. Kwadendamme-Renesse 2-3 Renesse had het eerst windvoor- deel en begon niet erg overtuigend. K wadendia mme kon het eerst het 'initiatief nemen, waarbij de rood witte defensie direct aan het werk werd gezet. Na een kwartier spelen ontstaat er een rommelige situatie voor het Renesse-doel, waarbij na enige misverstanden tussen de ver dedigers linksbinnen L. Verbeek weet 'in te schieten (1-0). Aan de an dere kant schiet Verboom rakelings naast, terwijl even later de doelman een schot van deze speler op fraaie wijze weet te stoppen. Een onver wacht® schot van Bakker levert ook geen succes op, daar de doelman niet thuis geeft. Na een half uur weer een aarzeling in de Renesse-verdedi. g'ng. Doelman Bveraerts sdhiet te gen Geleijnse op, waarna het leder voor de voeten van midvoor B. Ben- lens komt die 'inschiet (2-0). Twee minuten later weet Everaerfs door uitlopen Verbeek een goede sco ringskans te ontnemen. Renesse l?aat hierna 'de bakens verzetten. Nadat de doorgebroken Roerma kei hard naast had 'geschoten, weet Be- zuijen uit een fraai genomen vrije trap de achterstand terug te bren gen tot 2-1. In de 40e minuut is de balans weer in evenwicht, als A. Jonker een diagonaal schot lost wat hoog in de touwen verdwijnt (2-2). Ondanks het windinadeel in de twee- die helft heeft Renesse zich geens zins in de verdediging laten druk ken. Na twee minuten laat Boerma de verdedigers zijn hielen weer eens zien, maar zijn schot mist weer eens de goede richting. Uit een voorzet van Bakker kopt Koom'an ï-akelings over de lat. Aan de andere kant wordt Everaerts ook aan de tand gevoeld, maar hij laat blijken dat hij uit het goede keepershout as ge sneden. Een keihard scjiot van r.- binnen Steenbakker stopt hij klem- vast. In de 35e minuut zet Renesse een goede aanval op over de rech tervleugel, waarbij L. Wandel het leder voor doel' plaatst, waar het in eens door Kooman wordt overgeno men en ingeschoten (2-8). Ever aerts moet 'hierna nog enige malen de handen Uit de mouwen steken maar hij laat zich niet meer verras sen, zodat met onveranderde stand het einde aanbreekt. MOSKOU. In Minsk (Wit-Rus- land) is een Amerikaanse student, die betrokken was bij een dodelijk ongeluk, veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf, aldus een woord voerder van de Amerikaanse am bassade in Moskou. PARIJS. President de Gaulle heeft op zijn rondreis door zuidoost- Frankrijk de Verenigde Naties ge prezen als een nuttige instelling, doch gelijktijdig enig voorbehoud ge maakt. MALMOE. In de Zweedse stad Maimoe is met succes een nieuw middel beproefd om standbeelden tegen duiven te beschermen. Het beeld van Karei de Tiende Gustaaf op 'het marktplein van de stad werd hiertoe met een 'bepaalde pasta 'be streken, waardoor de duiven jeuk aan de poten krijgen. Het middel is volkomen onschadelijk. LONDEN. Iain MacLeod, voorzit ter van de conservatieve partij en leider der conservatieve lagerhuis- fractie, heeft in een speciale televi sie-uitzending van de B.B.C. over het rapport-Denning, verklaard, dat er in 1964 algemene verkiezingen in Groot-Brittannië zullen worden ge houden. SANDOMINGO. De afgezette pre sident van d'e Dominicaanse repu bliek en diens echtgenote, zijn in ge zelschap van generaal Barrera en zijn vrouw, dn San Domingo scheep gegaan met bestemming Porto Rioo. Hun vertrek is 'geheim gehouden. DJAKARTA. De verwoesting van de Britse ambassade 'in Djakarta was een 'betreurenswaardige daad, maar men moet volgens de Inonesi- sche zaakgelastigde in Nederland Mahammed Sjarif, ook denken aan de oorzaken. „Er was bitterheid in de harten van het Indonesische volk", aldus Sjarif. SKOPJE. De stichting „Mensen in Nood" wil aan de rooms-kaihoHe- ken van de Zuid-Slavische stad Skopje als Kerstgeschenk 'een nood kerk aanbieden ter vervanging van het tijdens de grote aardbeving ver woeste 'gebouw. INDIANAPOLIS. Naar aanleiding van 'gevechten op het terrein van een technische school 'in Indianapo lis, de hoofdstad van de Amerikaan se staat Indiana, zijn 34 scholieren, zowel blanken als negers, 'gearres teerd. LAUSANNE. Prinses Sophia, de echtgenote van Don Juan Oarlos, verwacht in december een baby, zo hebben kringen die in nauw contact staan met hun gevolg, in d'e Zwit serse plaats Lausanne meegedeeld. WENEN. Een dertigjarige Hon gaarse miinwerker is door het prik keldraad van Hongarije naar Oos tenrijk ontsnapt. Hij zei reeds twee maal in de gevangenis gezeten te 'hebben om politieke redenen en dat hij nu gevlucht was uit vrees op nieuw gearresteerd te zullen wor den. MARKTBERICHTEN Graanbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 30-9. Tarwe - vol gens, monster basis 17 procent vocht tot f 33,50, franco Rotterdam per schip, levering deze week. Zomergerst - volgens monster f 21,00-26,50; haver - volgens mon ster f 19,00-24,00. Groene erwten - volgens monster f 40,00-52,00; schokkers - volgens monster f 45,00-65,00. Franco Rotter dam. Aardappclmarkt ROTTERDAM, 30-9. Klei-aardap- pelen 35 mm. opwaarts: Eigenhei mers f 9,50-13,00; Bintje f 9,00-10.50. Klei-aardappelen 38 mm. opwaarts Eigenheimers f 9,50-13,00; Bintje f 9,00-10,50. Voor export: Bintje 35 mm. op waarts in 2 maten gesorteerd f 11. Zandaardappelen 35 mm. opwaarts IJsselster f 6,75; Bintje f 6,75; Li- bertas f 6,75. Stemming: binnenland kalm, bui tenland flauw. Voer-aardappelen f 2,00-4,00. Prijzen berekend per 100 kg. en op de handelsvoorwaarden, vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 30-9. Op de Utrechtse paardenmarkt werden aangevoerd 297 dieren. De prijzen waren voor: luxe paar den f 1000 tot f 1300; werkpaarden f 900 tot f 1200; oude paarden f 800 tot f 1100; 3-jarige paarden f 700 tot f 1050; 2-jarige paarden f 600 tot f 850; veulens f 300 tot f 550; hitten 1" 600 tot f 820. Slaohtpaarden per kg. slaohtgewicht f 2,20 tot f 2,50; jonge slaohtpaarden per kg. slaohtgewicht f 2,50 tot f2,80. De handel was redelijk. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hillegom (vac. J. Veenendaal) J. Brons te Hansweert. Aangenomen naar Daarle (O.): G. J. Wisgerhof, kand. te Veenendaal. Benoemd lot bijstand in het pas toraat te Sant Michielsgestel: N. J. Cupedo, a.s. emeritus predikant te Noordwij k aan Zee. Geref. Keiken Beroepen te Katwijk a. d. Rijn: A. Dondorp te Antwerpen. Aangenomen naar Amsterdam- Zuid (al® 2de studentenpreddkant aan de V.U.: L. Ringnalda te Bus- sum. Bedankt voor Amsterdam-West (vac. J. Wiersema): F. J. van der Wal te Zwolle. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Rotterdam-Zuid wijk c.a.: H. van Gilst te Lisse. Ingezonden mededeling 8MWfj« FEUILLETON 53 Nu zijn er verschillende mogelijk heden. Hij heeft in eerste instantie meteen zijn eigen schuldbekentenis sen gevonden en is vertrokken vó5r de politie kwam om het huis te be waken. Want, mijne heren, nadat ik van onize chef opdracht had gekre gen om het onderzoek in deze moordzaak té beginnen, vond ik het noodzakelijk Amsterdam te verzoe ken 'het huis onder bewaking te stel len. Misschien was het een soort voorgevoel, ik weet het niet, maar reeds kort na de moord vond ik het raadzaam de woning van de versla- gene 'in het oog te houden. Dat ik goed gegokt heb, 'blijkt wel uit het feit, dat er al ingebroken was, toen de politie kwam, want men consta teerde de ingedimkite a-uit. Later is de inbreker waarschijnlijk nog een keer teruggekomen en omdat de agent hem daar in de weg stond, heeft hij hem buiten westen gesla gen. Wat de ooi-zaak was, dat Üe inbreker nog eens terugkwam, moet ik raden. Dat kan zijn geweest, om dat hij tijdens z'n eerste bezoek ge stoord werd en halsoverkop moest verdwijnen. Het kan ook geweest zijn, dat 'hij niet alles had gevon den, wat hij wilde hebben. Daarop za'l onze vriend Giel wel het juiste antwoord kunnen geven, want 'hij is degene, die ingebroken heeft". De man keek hem spotlachend aan. „Bewijst u dat maar, meneer". „Dat bewijs is er jongeman. In de eerste plaats waren jouw schuldbe kentenissen niet meer aanwezig, hoe wel als vaststaand kan worden aan genomen, dat tante Anne ze rustig had thuisgelaten. Ze wist 'immers, dat haar. besdhermeling, Giel Hen drikse, ook in Dorringen was Bo vendien 'hij had haar woord, dat ze hem alle schulden zou kwijtschel den, als hij zijn taak behoorlijk had vervuld. Dus een inbraak kwam in 'het geheel niet 'in haar gedachten op. Dat kunnen we gevoegelijk aan nemen. De Amsterdamse recherche heeft alle schuldbekentenissen, die er in huis waren, meegenomen en stuk voor stuk gecontroleerd. Toe vallig, nietwaar, dat er geen enkele bij was van Midhiel Hendrikse! Het tweede bewijs: de revolver. Meneer Hendrikse Iheeft zoëven ge zegd: vertelt u maar eens, of er met deze revolver geschoten is. In deze vraag lag het antwoord opgesloten, want hij wist, dat er niet mee ge schoten was. Hij had hem immers zelf in de hand gehad'? En dat was oen schoonheidsfoutje van onze Giel. Amsterdam beschikt natuurlijk over de vingerafdrukken van onze vriend Welnu, de zijne zijn zeer duidelijk op deze revolver gevonden. En nu mag Giel Hendrikse ons vertellen, 'hoe de revolver weer zo netjes te rug kwam in d'e lade van hei dres soir van tante Anne's woning. Je zegt niets? Zal ik het vertellen? Die heb je tijdens de inbraak, de eerste of 'de tweede maal, netjes terug gebracht. Er was immers niet mee geschoten? Stel je nu eens voor, dat de politie verdenkingen gaat koes teren tegen Giel Hendrikse. Tenslot te is hij een oude bekende van de polit/ie, hij heeft (kort voor tante Anne's dood herrie met de oude vrouw gehad en de buurt zal hem wel kennen als iemand, die regel matig bij tante op bezoek kwam. Maar Giel heeft alleen maar dc re- door Frank van Falckenoort volver bij ziöh gehad tijdens zijn reis naar Dorringen en terug. Stel je voor, dat hij hem ergens wegge gooid had en de politie vond het wa pen? Dan kaai dat een aanwijzing zijn tegen Giel. Als de revolver ech ter onbeschadigd en met alle patro nen er in terugkomt in het dressoir op de oude piek, waar hij altijd ge legen heeft, dan heeft men op deze wijze althans geen vat op Giel. Stom van je jongen, dat je niet zo goo chem geweest bent om even met een zakdoek of zo het wapen schoon te vegen „Maar dat hdb ik gedaan riep Giel uit. En meteen begreep hij, dat hij zich versproken had. De in het vertrek aanwezige politiemannen de inspecteur incluis, begonnen even™' tc glimlachen en de jongeman werd rood tot in zijn ndk. Onverstoorbaar ging Hoolwerf verder: „Ja, dat zul je wel gedaan hebben. We vonden jammer genoeg je vingerafdrukken er niet op. Nu ja, misschien 'is het niet helemaal netjes, wat ik zoëven suggereerde, maar wij moeten list ook wel eens met list bestrijden. Wees blij, dat je in ieder geval niet voor moord te recht zult staan. Dat inbraakje is ook het ergste nog niet. Alleen je had van die politieagent af moe ten blijven, hé? Dat was wed erg stom". Giel zat in elkaar en was versla gen. Gert schoof 'hom een pakje si garetten toe en zei: „Steek maar eens op, jongen, goed voor de zenuwen". Wat de ander werktuiglijk deed. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 5